IK VOETBAL IFilf Schaakvereniging Zierikzee boekt fortuinlijk winst op Groothoofd Scaldina verliest van 't Zand 4 Gevecht Boersma en Van der Veken Keepers training Gerard Olijhoek Damclub Zierikzee verliest van Lammerenburg Volleybal- programma Meerdink wint boot wedstrijd Owe Boersma scoort beslissende punt Bowling- toernooi Hans Beukert verliest zijn eerste twee partijen f DINSDAG 17 NOVEMBER 1992 NR 25259 7 ZIERIKZEE - De B-junioren van Zierikzee lieten bij Alliance twee belangrijke punten liggen. Met een fikse 4-0 nederlaag keerde de ploeg zaterdagmiddag weer terug naar Zierikzee. De A-junioren deden het een stuk beter tegen Alliance in de thuiswedstrijd op Den Hogen Blok. Bij de A-junioren interregiona le competitie haalde Zierikzee met 13-6 flink uit. De C- junioren van MEVO wonnen op sportpark De Vospit in Kerk- werve met maar liefst 7-10 van WIK. Ook vielen er vele doel punten in het duel tussen de C- junioren van DFS en Bruse Boys. De Bruenaren trokken aan het langste eind met 5-9. Uitslagen Meisjes: WIK-Nieuwdorp 5-0. A-junioren; Zierikzee Al- Alliance Al 13-6, Kapelle A2- Zierikzee A2 4-1, Oostkapelle Al-SKNWK Al 3-2, Noorman nen Al-DFS Al uitg. B-junioren: Alliance Bl- Zierikzee BI 4-0, Bruse Boys Bl-Duiveland BI 10-1Brou wershaven Bl-SKNWK BI 2-2, DFS Bl-ZSC BI 0-6. C-junioren: Zierikzee Cl- Kloetinge Cl 4-1. ZSC Cl- Brouwershaven Cl 6-3, WIK Cl- MEVO Cl 7-10, DFS Cl-Bruse Boys Cl 5-9, SKNWK C2-RCS C3 1-13. D-pupillen: ZSC Dl-Dreisehor Dl 0-4, Duiveland D2-Zonne- maire Dl 8-5, Ouwerkerk Dl- SKNWK Dl afg., Zierikzee D2- DFS Dl 1-1, MEVO Dl-Renesse Dl 1-2, Duiveland Dl-Bruse Boys Dl 11-1, Yerseke Dl- Zierikzee Dl 3-8. E-pupillcn: Bruse Boys El- Ouwerkerk El 13-3, Zonnemai- re El-Cortgenc El 0-16, Wissen- kerke El-DFS El 2-5, Renesse El-Zierikzee El 3-3, Wissenker- ke E2-Duiveland E2 9-5, Se- rooskerke E4-Renesse E2 1-8, DFS E2-ZSC El 10-0, Zierikzee E2-WIK El 3-10, MEVO El- Brouwershaven El 0-8, Duive land El-SKNWK El 2-2. F-pupillcn: SKNWK Fl-DFS F1 9-3, Zierikzee Fl-Bruse Boys F1 6-3, Brouwershaven Fl- MEVO F1 2-2, Zierikzee F2- Renesse F1 0-15. ZIERIKZEE - Owe Boersma en Richard van der Ve ken bevochten elkaar verbeten. Het werd een ge vecht der giganten. De inzet was de eerste plaats in het voorlopig klassement. Het werd een Pirc ope ning en al spoedig was het duidelijk dat er over de afloop weinig te zeggen was. Later zag het er naar uit dat Van der Veken een betere stel ling had. Waarschijnlijk wacht te hij te lang met het doorzet ten van een aanval. Alles draai de om een pionnetje dat wel vier keer verdedigd en vier keer aangevallen stond. Het was pas heel laat in de avond beslist. In de laatste minuten van de toegestane speeltijd kon Van der Veken geen afdoend antwoord vinden op een ver nietigende aanval van Boers ma. Martin Krijger en Erjen van Nierop kwamen remise over een. Hans Aangeenbrug won gemakkelijk van Aad Bloom. Johan Dopper haalde zijn ge liefde Orang-Oetan opening weer van stal tegen Bart Karstens. Bart wis't er wel weg mee. In een later stadium bood Dopper remise aan maar Bart wees het aanbod gedecideerd af. Even later had hij daar spijt van want door een verkeerde afruil ging hij toch de partij verliezen. De uitslagen: O. Boersma-R. van der Veken 1-0; M. Krijger- E. van Nierop V2-V2; A. Bloom- H. Aangeenbrug 0-1; J. Dopper- B. Karstens 1-0; A. van der Westen-J. Bom 1-0; J. van Dal- sen-J. Verduijn den Boer 1-0; A. Bandsma-D. Doeswijk 1-0; S. Stoel-J. Verkerk 1-0; J. Panne- koek-H. Bremer 1-0; T. Brou wer-J. Hoogst rate 1-0; mevr. E. Ribbens-A. van Meeteren 0-1; C. van Eldik-R. T. van der Ve ken 0-1. ZIERIKZEE - Woensdag 18 no vember geeft Gerard Olijhoek opnieuw een jeugdkeeperstrai ning. Dit keer is hij te gast bij voetbalvereniging Zierikzee. Vanaf half zeven tot ongeveer acht uur verzorgt Olijhoek de training aan de jeugdige kee pers. Hierbij zijn vooral trai ners en kaderleden welkom. De training vindt plaats op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. VLISSINGEN - Het achttal van damvereniging Zie rikzee is in de derde competitiewedstrijd in de hoofdklasse Zeeland tegen een zwaar verlies opgelo pen. In de uitwedstrijd tegen het Vlissingse Lamme renburg had men niets in te brengen en kwam de eindstand op 12-4 uit. Zierikzee werd vorig jaar kam- in het late middenspel raakte pioen na in een barrage twee hij het spoor bijster. Jos de keer met 10-6 van Lammeren- Wild bereikte vervolgens remi- burg te hebben gewonnen. De se, wat ook bij John Honig leek thuisclub was kennelijk van te gaan lukken. Helaas liep plan sportieve revanche te ne- Honig in het eindspel in een ge- men gezien het feit dat ze een niepig zetje, wat hem op partij- sterk team achter de borden verlies kwam te staan. Vervol- bracht. Een enigszins verzwakt gens speelden Chris van der Zierikzee hield lang stand, Wielen en Aart Walraven ieder maar mocht in een viertal par- remise, waarna alleen teamlei- tijen door minder sterk posi- der Rinus van der Wielen nog tiespel capituleren. Invaller bezig was. In het late mid- Jaap Huigens kwam in de ope- denspel verloor hij een schijf, ning een schijf achter en streed welk nadeel hem tenslotte ook vervolgens een verloren strijd. op een nul kwam te staan. Zierikzee verloor derhalve met Omsingeling" 12-4 en dat was de grootste ne derlaag van de laatste drie Na een gelijkwaardige remise jaar. Op vrijdag 20 november van Cor Boot kwam het verlies speelt Zierikzee thuis tegen van Sjaak Douw. Deze speelde Middelburg II; een op papier een omsingelingspartij, maar gelijkwaardige tegenstander. De persoonlijke uitslagen van Lammerenburg-Zierikzee in bord- volgorde. 1. J. Koppejan-M. J. Walraven1-1 2. C. van Rijswijk-C. L. Boot1-1 3. A. van Luijk-J. de Wild1-1 4. J. Boone-M. v. d. Wielen2-0 5. A. de Buck-C. v. d. Wielen1-1 6. P. Francke-J. M. Honig2-0 7. W. Koppejan-S. Douw2-0 8. A. Darsan-J. Huigens2-0 ZIERIKZEE - Volleybalvereni ging Delphi/MEVO '80 heeft vanavond, dinsdag 17 novem ber, een compleet competitie programma in sporthal Onder dak in Zierikzee, Het eerste herenteam speelt om 20.00 uur tegen Sliedrecht Sport 2 voor een wedstrijd in de promotieklasse. Het tweede herenteam komt uit tegen Fu- tora 2 om 21.30 uur en het derde team speelt om 20.00 uur tegen Volley Quick 3. Ook het eerste en tweede damesteam komt in actie, respectievelijk tegen Berkel (21.30 uur) en Volley Voorne 5 (19.00 uur). Op woensdag 18 november speelt het eerste damesteam van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse een uit wedstrijd tegen Avital 2 in Rotterdam-Zuid. Aanvang 19.00 uur. ZIERIKZEE - Voor de jaarlijk se bootwedstrijd van hengel sportvereniging Oosterschelde bestond bij de leden een grote belangstelling. Er waren twee endertig leden aanwezig en er werd op verschillende plaat sen op de Oosterschelde gevist. De meest gevangen vis was net onder de maat en aangezien al leen de maatse vis telde, viel de vangst iets tegen. Het was W. Meerdink, die in het begin van de wedstrijd met een flin ke bot de leiding had genomen, en uiteindelijk de meeste vis op de weegschaal bracht. Uitslag: 1. W. Meerdink 1980 pnt.; 2. R. Vercruysse 1750 pnt.; 3. R. Timmerman 1690 pnt.; 4. F. Timmerman 1500 pnt.; 5. P. Lobbezoo 1480 pnt.; 6. J. Rey- niers 1080 pnt.; 7. P. Wolters 1000 pnt.; 8. M. H. Kastelein 990 pnt.; 9. T. de Vlieger 985 pnt.; en 10.-11.1. de Visser en N. Fokker 930 pnt. Voor zaterdag 28 november start de volgende competitie wedstrijd op de agenda. Het vertrek is 13.15 uur vanaf Cebe- co. Zo leek het weer de goede kant op te gaan, maar aan bord zes had Ben Snethorst een goede stelling door aarzelend spel zien veranderen in een slechte en tenslotte zelfs in een verlo ren stand 3-3. Keiharde sport Er waren na vier uur spelen nog twee partijen aan de gang namelijk van Martin Krijger aan bord vijf tegen V. Koppe laar en Owe Boersma aan bord twee tegen J. v. d. Griend. Het zag er naar uit dat Groothoofd zou winnen, want Krijger stond geheel verloren en Boersma stond beter, maar niet gewonnen. Na het zesde speeluur keerden echter de kansen. Krijger die zich hardnekkig verweerde, profiteerde na een fout van Koppelaar en liet toen niet meer los. In een moeilijk toren- eindspel haalde hij voortreffe lijk de winst binnen: 4-3. De talrijke Zierikzeese aanhang ging er nu in geloven. Boersma had de remise in handen, maar wist zelfs te winnen, door een dramatische blunder van Van de Griend. Hij had zich bijna zes uur lang uitstekend verde digd, maar bleef uiteindelijk, onverdiend, met lege handen achter. Schaken is nu eenmaal een kei harde sport. De twee getalenteerde Zierikzeese jeugdige schakers, Erjen van Nierop (staande links) en Bart Karstens, bekijken de hopeloze stel ling van Karstens tegen Janssen. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Schaakvereniging Zierikzee is er met buitensporige hulp van Vrouwe Fortuna in geslaagd te gen het Dordtse Groothoofd te winnen. Opmerkelijk was dat het in het begin desastreus af leek te lopen voor Zierikzee. Maar wederom toonden de schakers over een geweldige veerkracht en dito strijdlust te be schikken. Na zes uur hard werken kon Owe Boersma, als laatste, na een slopend gevecht zijn 1 noteren en aldus Zierikzee aan een 5-3 winst helpen. Groothoofd, dat genoemd is naar de gelijknamige wijk in de stad Dordrecht, begon over donderend. Jan Seeleman aan bord drie werd geveegd door Goudszwaard. Dat had alles te maken met Seeleman, die als predikant op zaterdagmorgen vaak nog moet werken. Zijn ge zicht stond bij binnenkomst bepaald niet naar schaken en reeds op de vijfde zet beging hij dan ook een ernstige fout. Dat kon hij niet meer goed ma ken 1-0. Aan bord acht speelde jeugd speler Bart Karstens tegen J. Janssen een konings-Indiër. Janssen bracht een niet geheel correct stukoffer in ruil voor een gevaarlijke aanval. Bart ving het niet vlekkeloos op en hij moest zich spoedig gewon nen geven toen het onvermijde lijke mat zich aandiende: 2-0. Troosteloos Dat ging wel heel erg snel en het dreigde zelfs 3;0 te worden.* Aan bord één was Gerrit Visser volledig overspeeld door M. v. d. Kraan en menig clublid fronste de wenkbrauwen bij het zien van de troosteloze stand. Visser ging alleen nog door om zoals hij later zei: „Niet gelijk te hoeven uitleg gen hoe slecht hij had ge speeld". Hij hoopte nog op een schwindel, een wonder, maar liefst op allebei. Tbt ieders stomme verbazing vercombi- neerde Van der Kraan zich bij de afwikkeling en hij gaf het hoofdschuddend op: 1-2. Zo was Zierikzee weer in de wed strijd. - .-Hord zeven- /gafe üeen ander jeugdlid te zien, namelijk Er jen van Nierop. Dit keer had hij er weer plezier in en dat gaf gelijk een geheel andere Erjen te zien.Hij won door actief spel in een gesloten Siciliaan. Met zwart nam hij spoedig de aanval over, culminerend in een fraaie mataanval en zo werd het 2-2. Aan bord vier stond Hans Aan geenbrug ook al niet geweldig. Maar met een pionoffer wist hij spel te krijgen en met een beetje hulp van de tegenstan der was dat zelfs uitgelopen in een moordende mataanval. Daar weet Aangeenbrug tegen woordig wel raad mee en nadat hij groot materiaal had geïn casseerd gaf tegenstander Olie mans het ontredderd op: 3-2. Aangeenbrug verrast zo vriend en vijand, want hij is met 3 uit 3 topscorer van-Zierikzee ge worden. RENESSE - Het 'eerste Louis Rijstenbil bowling-toernooi is van start gegaan. Voor de eer ste wedstrijd, in een serie van vijf wedstrijden, hadden zich achtenveertig deelnemers aan gemeld. Tijdens de voorronde hadden zich over vijf games zes dames en zes heren voor de finale ge plaatst. Bij de dames werd Ly- da Snoep winnaar met 637 pins. Bij de heren kwam Wim Hoekendijk met 582 pins als winnaar voor de dag. uitslag: Dames: 1. Iyda Snoep, 637 p. 2. Helda de Bruijn, 632 p. 3. Sjaan Lutgenau, 597 p. 4. Ti- ni Staal, 589 p. 5. Neeltje Dek ker 573 p. Heren: 1. Wim Hoe kendijk 582 p. 2. Hans Hilgers, 553 p. 3. Aren Admiraal, 543 p. 4. Daniel Boogaard, 542 p. 5. Pim Muis, 523 p. Programma volgende .wedst^ij-, den: 12/lè december. 16/17 ja: nuari. 13/14 maart en 24/25 april. Op zaterdag en zondag wordt Van 10.00 uur tot 18.00 uur gespeeld. De finale is op zondag tussen 19.00 uur en 21.00 uur. Off-day Holm met 18-21 en in de tweede game - had Holm heel weinig moeite met Koole 10-21. ,,Het is jammer, nu ik deze avond goed heb gespeeld, Hans Beukert en Hans Volkeri bei den een slechte avond hadden, maar in de vorige wedstrijd was het andersom. We staan nu vier punten achter op Big Smash maar in de thuiswed strijd, vanavond tegen Arne- muiden 2 moeten we proberen een grote uitslag te bewerkstel ligen, aldus Holm. 't Zand 4-Scaldina 1 6-4. Koole- Beukert 19-21, 21-19, 22-20; Kalverboer-Holm 21-10, 21-19; Tramper-Volkeri 21-13, 21-6; Koole/Kalverboer-Beukert/ Holm 17-21, 18-21; Kalverboer- Beukert 21-19, 20-22, 21-15; Koole-Volkeri 21-9, 24-22; Tramper-Holm 13-21, 16-21; Kalverboer-Volkeri 24-22, 21-8; Tramper-Beukert 13-21, 13-21; Koole-Holm 18-21, 10-21. Hans Beukert zijn tweede par tij was tegen Erik Kalverboer. Normaal gesproken zou Beu kert, in zijn normale doen, de partij winnend afsluiten, maar hij had deze avond een off-day. Verlies in de eerste game met 21-19, winst in de tweede game met 20-22, in de derde game met meerdere geluksballen won Kalverboer met 21-15. Michel Holm won overtuigend twee van de drie partijen. Door een off-day van zijn clubgenoten Hans Beukert en Hans Volkeri verloor Scaldina met 6-4 van de Middelburgers. MIDDELBURG - De hoofdmacht van Scaldina leed een pijnlijke nederlaag te gen het lager geklasseerde 't Zand 4 met 6-4. Deze einduitslag was te wijten aan een off-day van zowel Hans Beukert als Hans Volkeri, eerstgenoemde verloor twee partijen terwijl Hans Volkeri er geen één won. Michel Holm won twee par tijen. Hiermee bewees de 30-jarige Zierikzeeënaar dat hij op de weg terug is. In de eerste partij moest de 30- jarige Hans Beukert het opne men tegen de sterke verdediger Edo Koele. De eerste game was nog in het voordeel van Beu kert met 14-21. Maar de tweede game ging Beukert ten onder met 21-19. Aanvoelen De derde en beslissende game was erg spannend maar Hans Beukert moest zijn eerste ver- liespartij van zijn competitie incasseren 22-20. „Ik voelde het in de derde ga me aankomen dat dit wel mijn eerste verliespartij zou kunnen opleveren, ik was er niet hele maal goed bij met mijn hoofd", aldus Beukert. Michel Holm moest toen aan treden tegen Erik Kalverboer, een zeer sterke tegenstander. De eerste game was voor Kal verboer met 21-10. In de tweede game stond Holm met 20-15 achter, maar door vier goede services kwam Holm terug tot 20-19. Maar de laatste service van Holm ging over de tafel, en dat betekende het verlies van de partij (21-19). Ook Hans Volkeri toonde tij dens zijn eerste wedstrijd dat hij er niet helemaal bij was. Hij verloor in twee sets van Ri chard Tramper. Het dubbel Beukert/Holm won van het Middelburgse duo zodat de tussenstand op 3-1 kwam. Hans Volkeri had tegen Edo Koole geen kans en verloor in twee games, zodat Scaldina halverwege met 5-1 achter stond. Michel Holm verkleinde de achterstand weer tot 5-2 door met goed en aanvallend spel vrij simpel te winnen van Ri chard Tramper 13-21 en 16-21. Grote voorsprong Hans Volkeri had in zijn laat ste partij tegen Kalverboer in de eerste set een voorsprong van 0-10. Kalverboer vocht zich sterk terug. Bij een stand van 16-19 in het voordeel van Volke ri liep het niet meer. 24-22 ver lies derhalve. De tweede game won Kalverboer vrij simpel met 21-8. „Het liep niet vanavond, nor maal gesproken moet ik een of twee partijen winnen, maar het zat er niet in, aldus Volkeri. Hans Beukert had in zijn laat ste partij tegen Richard Tram- per weinig moeite, al speelde Beukert niet groots: 13-21, 13- 21. Michel Holm moest in zijn laat ste partij tegen Edo Koole pro beren de achterstand terug te brengen naar 6-4. De eerste game ging naar de deze avond sterk spelende

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7