Duiveland wint belangrijk duel tegen Wolphaartsdijk Gerard Olijhoek verzorgt intensieve keeperstraining Co Quartel succesvol met Antigoon in cross WIK blijft Dauwendaele in boeiend duel de baas Paul de Graaf wint drie partijen Erik-Jan Kort scoort enige treffer op sportpark De Vospit Brouwershaven buit beter spel niet uit met winst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gerard Olijhoek (rechts) geeft tactische aanwijzingeit aan de keepers van voetbalvereni ging Renesse hoe de bal het beste gepakt kan worden. (Foto: Marijke Folkertsma) RENESSE - In het bijzijn van twaalf trainers heeft Gerard Olijhoek op het voetbalterrein van voetbalvereniging Renesse keeperstraining gege ven. Vijf keepers vanaf de pupillen tot de A-junioren kregen van de Zie- rikzeese oefenmeester anderhalf uur intensieve training. Olijhoek legde zich vooral toe op de grondbeginselen van het keepersvak. Daarin stond centraal het pakken van de bal. „Kijk, dit is het belangrijkste voor een kee per. Je moet eerste de bal goed kunnen pakken voor dat je andere capriolen gaat maken in het doel. Ik ga er altijd vanuit dat als je de bal niet met twee handen direct kan pakken, er geen basis is om een goede kee per te worden", aldus Olij hoek. De vijf keepers van Renesse kregen dan ook verschillende pak-metho- den aangemeten van de am bitieuze trainer. Eerst gin gen de ballen over de grond en daarna werd op heup hoogte, borsthoogte, voor het gezicht en boven het hoofd gevangen. Verwaarlozen „Het belangrijkste is dat de keepers ook de bal gelijk naar het lichaam brengen. Daarnaast moeten de kee pers absoluut tijdens deze training niet gaan duiken. Dit is een volgende fase in de training", liet Olijhoek weten. Hij pleitte dan ook onder de aanwezige trainers om vooral tijdens de voet baltraining van hun team de keeperstraining abso luut niet te verwaarlozen. „Als je een uur traint met de volledige groep dan ben je verplicht om een kwar tier uit te trekken voor kee perstraining. De andere drie kwartier kan je dan aan de gezamenlijke trai ning besteden", liet hij de aanwezigen weten. Na de keeperstraining op het voetbalveld van Renesse werd na afloop gediscus sieerd over de oefenstof die Olijhoek hanteerde. Daar naast hoopt de Zierikzeese oefenmeester respons te krijgen bij andere vereni gingen op Schouwen-Duive- land. Want hij blijft erbij dat keepers al snel een on dergeschoven kindje wor den. na de rust opbreken. Hoewel de Middelburgers driekwart van de tweede helft in balbezit waren, wist de ploeg nauwe lijks voor enig gevaar voor de veste van Krijn Hendrikse te zorgen. De thuisclub had het dan ook niet echt moeilijk om de 1-0 voorsprong te verdedi gen, al mocht ze een zestal mi nuten voor tijd Vrouwe Fortu- na bedanken toen Edwin Leon- hart een indirecte vrije trap te gen de onderkant van de lat bo ven Krijn Hendrikse schoot. Pech dus voor de bezoekers die zodoende na een eerdere 1-0 verliespartij tegen SKNWK, bij WIK met dezelfde cijfers te gen de tweede nederlaag op Schouwse bodem aanliep. WIK - Dauwendaele 1-0 (1-0) 31. Erik-Jan Kort 1-0. Wissels: WIK: Rini Verwest voor Theo Wittenberg (64e min) Dauwen daele: Aart van Mourik en Ed Marinissen voor Aad Fontein en Theo Tange. Gele kaarten: Marcel van de Ketterij (Dau wendaele) en Marco Ganzeman (WIK) Scheidsrechter: de heer Lisseveld uit Poortvliet. Toe schouwers: 80. GOUDA - De 18-jarige Paul de Graaf uit Zierikzee heeft tij dens de tafeltennis-competitie in de vierde divisie zijn beide enkelpartijen gewonnen. De Graaf, die uitkomt voor ta feltennisvereniging Hotak '68 uit Hoogerheide, won met zijn ploeg van JLAC uit Gouda. Naast zijn twee enkelpartijen won hij ook samen met zijn clubgenoot het herendubbel. Hotak '68 won met 3-7 van JLAC. Hoewel Pentury sprak over een matige partij, was de wedstrijd op zich in ieder geval boeiend te noemen met in het eerste half uur een vrij goed spelend WIK. De ploeg combineerde met vlagen vrij aardig en kreeg via Leon Hendrikse en Marco Ganzeman in het eerste kwartier twee kleine kansjes om op voorsprong te komen. Beide keren stond Dauwendae- le-doelman Marcel Reijnhoudt echter op de goede plaats. Aan de andere zijde was Julio Fa- gundez dichtbij een doelpunt doch de Middelburgse speler zag zijn schot echter voorlangs het doel van Krijn Hendrikse verdwijnen. Hierna leek de wedstrijd even op een dood spoor te geraken totdat in de 3le minuut Marco Ganzeman aan de linkerzijde van het veld door het rechter- verdedigingsblok van Dauwen daele brak en een hoge voorzet richting tweede paal afleverde. Ganzeman's voorzet werd bij de tweede paal door Kees Ver west goed onder controle ge bracht en in één beweging klaargelegd voor de inkomen de Erik-Jan Kort. Kort bedacht zich geen moment op de door Verpest aangespeelde bal en joeg deze vanaf een twintig-tal meter als een streep in het Dau- wendaele-doel achter de kansloze Marcel Reijnhoudt: 1- 0. Waar een ieder zou denken dat de 1-0 voorsprong een be vrijding zou zijn voor de thuis club, had het er alle schijn van dat Kort's treffer eerder een verlammende uitwerking had. WIK trok zich terug in de ver dediging en had vlak voor rust alle geluk dat Julio Fagundez rakelings naast de kooi van Hendrikse kopte en dat vervol gens René de Nooijer in vrije positie vanaf een zestal meters van het WIK-doel vandaan kans zag om de bal naast in plaats van in het doel te schie ten. Het missen van deze twee opge legde kansen van vlak voor rust zou de ploeg van Pentury HATTEM - In het noord-Veluwse Hattem werden de laatste samengestelde wedstrijden van het seizoen verreden. Voor de ruiter Co Quar'tel, van de Schouw se Ruiters, werd het een uitstekende afsluiting door dat hij met Antigoon de wedstrijd wist te winnen. In de M-klasse bleek de cross een ware scherprechter. Vooraf werd na een gezamenlijk pro test van de deelnemers een veel te zware afsprong van bijna twee meter diep, alsnog wat aangepast. Maar alsnog werd veertig procent van de klasse gediskwalificeerd wegens te veel weigeringen, terwijl ook niemand binnen de tijd kon blijven. Co Quartel en een su bliem crossende Antigoon losten echter alle problemen netjes op. Zij hadden een zeer geringe tij doverschrijding en sprongen daarna foutloos en sleepten zo de overwinning in de wacht. Prenger uit Harden- berg werd tweede en Hoekstra uit het Friese Tzummarum be haalde een derde plaats. Harry van Doorn en Alanda van de Schouwse Ruiter werk ten zich verdienstelijk door de problemen. Met eenenzeventig minuten in de dressuur en twee weigeringen in de cross had hij nog uitzicht op een goede klas sering. Maar drie niet verwach te problemen bij het springen gooiden alsnog roet in het eten en hielden de combinatie bui ten de uitslagen. Ouwerkerk De hoofdpiacht van voetbalver eniging Ouwerkerk kreeg zon dagmiddag drie uur voor de wedstrijd te horen dat het veld van Jong Ambon niet bespeel baar was. Hierdoor kreeg Ouwerkerk onverwacht een vrij voetbahveekend. MEVO Een positie die WIK-trainer Kees Joosse tot op heden tevre den stemt. „Op dit ogenblik ben ik inderdaad tevreden met de positie die we momenteel bekleden. We draaien op het ogenblik in ieder geval lekker mee en dan denk ik dat we het voor een promovendus niet slecht doen. Bovendien consta teer ik bijna wekelijks dat er een stijgende lijn in de ploeg zit en dat we de goede kant van de ranglijst opgaan. Een aantal wedstrijden geleden stonden we nog aan de onderkant van de middenmoot terwijl we nu in diezelfde middenmoot aan de bovenkant vertoeven en dat geeft tóch een lekker gevoel". Aspiraties Het gevoel dat Joosse heeft, was in ieder geval niet aanwe zig bij Dauwendaele's trainer Jim Pentury. Pentury was na afloop van het duel duidelijk niet te spreken over het ver toonde spel, welke zijn ploeg in Kerkwerve tentoonspreidde. „Normaliter mogen wij hier vandaag geen punten laten lig gen, ondanks dat ik het over het algemeen een matige partij vond. Ik bedoel hier niet mee te zeggen dat ik WIK zo slecht vond voetballen, maar zo'n wedstrijd moeten we toch ei genlijk winnen en dan toch ze ker als je aspiraties hebt om bovenin mee te draaien. Vlak voor de rust krijgen we twee dotten van kansen en bijna ge heel de tweede helft spelen we op de helft van de tegenstan der, maar ik mis op zulke mo menten de echte wil om te win nen en dan is het gevolg dat je wedstrijden zoals vandaag ei genlijk onnodig verliest", al dus Pentury na afloop van het duel. OOSTERLAND - De supporters van voetbalvereniging Duiveland moedigen Re né van de Werf hartstochtelijk aan toen hij de winnende treffer scoorde; Mis schien wel een heel belangrijk doelpunt in het verdere verloop van de competi tie. Na de blessure-malaise die Duiveland de afgelopen weken meemaakte lijkt de ploeg van trainer Cees Willemse uit het dal te klimmen. De nipte 3-2 winst op hekkesluiter Wolphaartsdijk in de eerste klas zaterdag afdeling moet Duive land weer perspectieven geven voor de toekomst. De altijd rustige trainer Cees Willemse zag na zestig minuten voetballen al weer de bui han gen. Duiveland keek tegen een 0-2 achterstand aan en de wan hoop was weer nabij. Dankzij het aardige collectief voetbal lende Duiveland, zonder enige echte individuele klasse, pak ten de spelers de laatste stro halm met beide handen vast. Een ongelukkige eigen goal van Wolphaarstdijk-speler Kees Kloosterman (1-2) gaf de burger weer moed. De laatste vijfentwintig minuten waren dan ook bloedstollende minu ten. Niet alleen voor de trouwe supporters maar ook voor de bestuursleden en leiders van voetbalvereniging Duiveland. Vleugeltjes In de 71e minuut kreeg de op vallendste speler van Duive land, de 25-jarige René van de Werf, door inzet op de rechter vleugel de bal in bezit. Hier voor moest hij half liggend drie verdedigers van Wol phaartsdijk te lijf maar het lukte de kort geknipte blonde speler om de bal voor het doel te krijgen. Met een schitteren de kopbal zorgde André van de Berge voor de gelijkmaker: 2-2. Duiveland kreeg vleugeltjes en putte moed uit de misverstan den bij de spelers van Wol phaartsdijk. Zes minuten later voetbal van de hoogste plank. André van de Berge wipte de bal over het gehele middenveld heen. René van de Werf pikte de bal goed op, omspeelde eerst een verdediger en daarna ver schalkte hij de uitgekomen keeper Kees-Leen Westveer. Een simpel rolballetje gaf uit eindelijk de winnende treffer op het scorebord: 3-2. Er volgden toen nog spannende minuten en Duiveland ont snapte drie keer op rij aan de gelijkmaker. Keeper Sjaak Verhoek stond iédere keer weer op de juiste plaats. Tot overmaat van ramp viel zeven minuten voor tijd Toon van dér Hulle geblesseerd uit. Willems kon geen wissels meer inbren gen omdat hij de twee wis selspelers al had opgebruikt. Maar Duiveland hield met tien spelers het hoofd koel en proef de eindelijk weer wat winnen, was. „Ik weet niet wat ik er van moet zeggen. Maar als je na 0-2 achterstand toch een wedstrijd alsnog kan winnen dan hebben we het vanmiddag niet slecht gedaan", vertelt Re né van de Werf die er vermoeid uitzag. „Het lijkt wel of ik niet blij bet met deze overwinning maar ik moet dit eerst nog even verwer ken. Even douchen en dan ga ik eerst maar eens een biertje drinken", aldus Van de Werf. Het was voor Duiveland een belangrijke overwinning in de eerste klas zaterdag afdeling. De ploeg neemt nu de op één na laatste plaats in met vijf pun ten uit negen wedstrijden. Maar het belangrijkste was dat er aansluiting is met de overige teams. Alleen Robbie Wijnste kers zit nog in de lappenmand, maar voor de rest was de hoofdmacht van Duiveland compleet. Duiveland - Wolphaartsdijk 3- 2 (0-0): 52. Chris Bal 0-1. 60. Jan Blok 0-2. 65. Kees Kloosterman (eigen doelpunt) 1-2. 71. André van de Berge 2-2. 77. René van de Werf 3-2. Gele kaarten: 45. Dirk-Jan Schipper (Wolph.) overtreding. 45. Adrie de Jonge (Duiveland) overtreding. 55. Marcel van Stelle (Wolph.) overtreding. 85. André van de Berge (Duiveland) overtreding. Scheidsrechter: Wim van Dijk uit Vlissingen. Tbeschouwers: 80. Brouwershaven Middelburg - Brouwershaven 1-0 (0-0). Louter pech en onver diend verloren ging Brouwers haven zaterdag met een kater naar huis. Het enige gevaar dat Middelburg, koploper in de eerste klas zaterdag afdeling, veroorzaakte voor het doel van Henk-Jan Slager waren de vrije trappen en corners. Voor de rest was het Brouwershaven dat de dienst uitmaakte op het zeer slecht bespeelbaar Na dorst voetbalveld in Middel burg. „Hier baal ik vreselijk van. De jongens geven zich voor honderd procent. Wij krij gen de beste kansen en dan ver lies je door een' prulballetje de wedstrijd", liet Brouwersha ven trainer Toon van Tiggelho- ven weten. Van Tiggelhoven begreep er niets van dat Middelburg aan de leiding staat in de eerste klas afdeling. Het was ook dui delijk te merken dat hij teleur gesteld was na het verlies. „Je laat het beste zien, zeker drie kwart van de wedstrijd waren, wij beter. Arjan Kraaijenbrink kreeg halverwege de tweede helft de bal op de zijkant van zijn voetbalschoen en drie me ter voor de doellijn schieten zij die bal in het doel", vertelt Van Tiggelhoven. De eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, alleen Brouwershaven creëerde meer kansen. Marcel van Grunsven kreeg dan ook een ideale kans toen hij met de bal aan zijn voeten het zestienme ter gebied binnen drong. Te ge haast schoot Van Grunsven de bal op het doel ondanks dat daar meer in had gezeten. Ook Steef Kloet had een kans op de punt van zijn voetbalschoen. Kloet had de keeper van Mid delburg al omspeeld maar schoot de bal toch nog langs de verkeerde kant van de doel paal. Halverwege de tweede helft moest Leo Nouwen het veld geblesseerd verlaten en Toon van Tiggelhoven kon zijn ploeg niet meer aanvullen. De twee wisselspelers waren al in het veld gebracht en hierdoor moest Brouwershaven met tien man het einde van de wedstrijd zien te halen. Zowel Jan Constandse en Marcel van Grunsven zagen hun schoten nog via de doellat respectieve lijk een Middelburgse verdedi ger het doel missen. De 28-jarige Duivelandse voetballer Jaap Brekelmans schermt goed de bal af voordat de rechter vleugelspeler van Wolphaartsdijk gevaar kan stichten. (Foto: Marijke Folkertsma Voor de drie senioren-teams van voetbalvereniging MEVO was het ook een voetballoos weekend. Het eerste team was vrijgesteld van competitie-ver plichtingen. Het tweede team hoefde niet af te reizen naar Colijnsplaatse Boys 2 wegens het slecht bespeelbaar voetbal veld in Colijnsplaat. Het derde team wachtte op Den Hogen Blok in Zierikzee tevergeefs op de tegenstander doordat Arne- muiden 4 niet voldoende spe lers op de been kon krijgen. KERKWERVE - In een niet erg hoogstaand, maar wel boeiend duel, slaagde het Kerkwerfse WIK er afgelo pen zaterdag in om het bezoekende Dauwendaele uit Middelburg op een 1-0 nederlaag te trakteren. De ploeg van trainer Kees Joosse nestelt zich nu met tien punten uit evenzoveel gespeelde wedstrijden op een stevige positie in de middenmoot van de vierde klas KNVB. WIK-speler Joost Rotte (rechts) tracht door de verdediging van Dauwendaele heen te breken. Deze aanval strandde echter op keeper Marcel Reijnhoudt. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8