DFS houdt aansluiting met koploper 2e klas SKNWK en Zaamslag in evenwichtige wedstrijd naar een puntendeling 4 r 4- - 4^ 'v gS#* Zierikzee verliest duel tegen Unitas '30 Bruse Boys verspeelt winst in laatste fase Na drie nederlagen op rij een opsteker voor de Nieuwerkerkers Renesse en Zonnemaire winnen opnieuw Rudy Jongman sterk bij dressuur-wedstrijden Handbal- jeugd MAANDAG 16 NOVEMBER 1992 NR 25258 7 v.- M^SSMPKS -L' ¥3g&3 De nummer veertien van SKNWK, Ronnie de Bruine, kon ook op eigen veld zijn ploeg aan de volle winst helpen. (Foto: Marijke Fol- kertsma) NIEUWERKERK - Afgelopen zaterdag- speelde SKNWK de thuiswedstrijd tegen Zaamslag. Van de negen wedstrijden die de Zeeuws-Vlamingen speelden eindigden er vijf in een gelijkspel. Ook de tiende, tegen de ploeg uit Nieuwerkerk, eindigde onbeslist in 1-1. Een resultaat waar beide teams, gezien het vertoonde spel, tevreden mee mogen zijn. Wat voor de Nieuwerkerkse ploeg ook niet onbelangrijk is, de rust is voorlopig wedergekeerd binnen de blauw-zwarte gelederen. SKNWK begon de wedstrijd zonder de nog van een blessure herstellende Chris van Oud- heusden. Het invullen van zijn positie, die van laatste man, blijft een probleem. Kees Kom mer heeft gekozen voor Erwin Theunisse. Gedurende de afge lopen wedstrijden bleek Theu nisse niet de perfecte laatste man te zijn, maar binnen'dele-' lectie is er geen waardige ver vanger voor Chris van Oud- heusden die om die reden dan ook erg gemist wordt. De wedstrijd begon rustig. Op wat kleine kansjes voor beide ploegen na speelde het spel zich gedurende het eerste half uur voornamelijk buiten de beide strafschopgebieden af. Het meest opmerkelijke was nog de gele kaart die Lourens Kik opliep toen hij in een duel met een tegenstander geraakt 'werd en "vervolgens'de scheids rechter, die het spel liet door gaan, er op verkeerde wijze at tent op maakte dat hij het niet eens was met zijn beslissing. Kik, die geblesseerd het veld moest verlaten, werd vervan gen door Tbnny Schiettekatte. Het eerste echte gevaar kwam van Zaamslag toen SKNWK op buitenspel wilde spelen. ZaamSlag-aanvaller Jan de Zwarte ontweek de niet goed opgezette val en kon zo alleen op Leon Quik afgaan. Quik bleef buiten zijn strafschopge bied goed naar de bal kijken en kon het ronde gevaarte afhan dig maken van zijn belager. SKNWK leek wakker geschud en kwam zelf aan aanvallen toe. Eerst was het Frans Kommer die overschoot en vervolgens werd Michel Flikweert zo ge vaarlijk dat hij foutief af gestopt moest worden. De toe gekende vrije trap werd dopr Erwin Theunisse via de muur achter doelman Bram Dekker getrapt en zo kwamen de Nieu werkerkers op 1-0. Bij een van de eerste aanvallen na die goal had SKNWK een strafschop kunnen krijgen als scheidsrechter Bruijnooge ge zien had dat verdediger Dirk Roodzand binnen de zestien meter de bal met de hand be roerde. De laatste minuten voor rust leefde de wedstrijd wat op en het was Zaamslag dat de Nieuwerkerkse defensie onder druk zette, maar kansen voor Ko Ruitenberg, Johan Haak, Kees de Putter en Jan de Zwarte werden alle door de prima keepende Leon Quik goed gestopt. Na rust ging Zaamslag door en binnen vijf minuten stond het gelijk. Erwin Theunisse stond bij een diepe bal vanuit de Zaamslagse verdediging ver keerd opgesteld en zo kon Ko Ruitenberg doorgaan. Zijn schot kwam op de paal maar met enig fortuin kon Frans Scheele de bal alsnog achter Leon Quik werken. Even later had SKNWK geluk toen een mislukte voorzet van diezelfde Scheele boven Leon Quik op de lat belandde. Na twintig minuten was SKNWK wederom fortuinlijk toen Leon Quik onnodig zijn doelgebied verliet. Reflex De inzet van Johan Haak werd door Kees-Jan van Nieuwen- huijze in een reflex vlak voor de doellijn met de hand overge tikt. De strafschop werd toege kend maar de logische uitslui ting voor Van Nieuwenhuijze bleef uit. De penalty werd door Kees de Putter naast gescho ten. De wedstrijd werd het laatste kwartier aantrekkelijker en de kansen volgden elkaar snel op. Gescoord werd er echter niet meer, ondanks de mogelijkhe den voor Peter van de Cingel, Ronnie de Bruine, Frans Kom mer, Jacky de Bruine en voor Jan de Zwarte namens Zaamslag. Kees Kommer's commentaar na afloop was duidelijk. „Ik vind het een terechte uitslag. We moeten gewoon proberen om steeds onze puntjes te pak ken. Kijk, vandaag is dit ija drie nederlagen op rij een opsteker voor de ploeg. Het teamverband was er weer SKNWK - Zaamslag 1-1 (1-0). 36e 1-0 Erwin Theunisse. 48e 1-1 Frans Scheele. .Gele kaarten: Lourens Kik en Frans Kommer (beiden SKNWK),- Pim 'Vogel (Zaamslag) Scheidsrechter: M. Bruynooge uit Wemeldinge. Ibeschouwers: 100. De ambitieuze trainer Nico Kind was zaterdagmiddag niet te vreden over de prestaties van DFS. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Trainer Nico Kind heeft de laatste maanden bij voetbalvereniging DFS aardig wat krediet opgebouwd. De ambitieuze trainer heeft met zijn jonge ploeg in de tweede klas zaterdag afdeling tien punten gepakt uit acht wedstrijden. Zaterdagmiddag voegde hij in een thuiswedstrijd tegen Waarde weer een puntje toe aan het totaal. Kind was natuurlijk niet tevreden met het 3-3 gelijkspel maar vindt ook dat hij reëel moet blijven. „Wij zijn in de voorbereiding goed gestart. Ik heb een jonge ploeg en dan is het mijn taak om daar een collectief elftal van te maken. Wat we van middag hebben laten zien is onvoldoende. Deze ploeg kan veel beter maar dan hapert er toch iets in het mechanisme en dan krijg je de deksel op je neus. We kwamen vanmiddag een punt te kort maar aan de andere kant moet je ook weer blij zijn met dat ene punt", verklaart Nico Kind. Groepsgesprek Het blijft voor Nico Kind opletten geblazen. Tbch heeft de trainer van DFS een aan tal plannen vooraf gemaakt om het team op de juiste wij ze te begeleiden. „De trai ningsopkomst is voortreffe lijk. Alle neuzen staan de goede kant op en we praten veel met elkaar. Iedere don derdag hebben we een groeps gesprek. Op die zelfde avond praat ik ook apart met een speler en dit geeft voor beide partijen voldoening. We zijn nu voor het tweede seizoen bezig en de wens is om uit de ze klasse te promoveren", al dus Nico Kind uit Burgh- Haamstede. De eerste helft was een slap pe vertoning voor beide ploe gen. Maar Waarde had net iets meer in huis om DFS na twintig minuten op een ach terstand te brengen. Martin van der Maas zette keeper Ed win van de Zande op het ver keerde been: 0-1. Nog geen tien minuten later was het Frank Lobbezoo die DFS op 0-2 achterstand schoot. Wat DFS in de beginfase van de wedstrijd na liet, zo gooi de het in de laatste vijf minu ten volledig de beuk erin. In de 42e minuut schoof Anco van de Linde de bal naar Cle ment Rijnberg en die knalde vanaf twintig meter de bal in de kruising: 1-2. Binnen vijf tig seconden maakte Eddie Dijkman de gelijkmaker na dat Arno van der Have de bal vanaf de achterlijn terug leg de in het zestienmetergebied. In de tweede helft was duide lijk te merken dat DFS het zelfvertrouwen terug had ge kregen. Halverwege de twee de helft kwam DFS op voor sprong door een prima doel punt van Anco van de Linde: 3-2. Waarde kroop op dat mo ment door het oog van de naald nadat een Waarde- verdediger de bal van de doellijn schoot. In plaats dat het 4-2 werd kreeg de hoofdmacht van DFS drie minuten later de ge lijkmaker om zijn- oren. Een doodnormale verdedigings- fout werd door Sjaak Koe man met een kopbal af gestraft. DFS - Waarde 3-3 (2-2). 20. Martin van der Maas 0-1. 30. Frank Lobbezoo 0-2. 42. Cle ment Rijnberg 1-2. 43. Arno van der Have 2-2. 70. Anco van de Linde 3-2. 73. Sjaak Koeman 3-3. Gele kaart: 75. Arno van der Have (DFS) spelbederf. Scheidsrechter: P. Hillebrand. Toeschouwers: 70. Renesse 2 - Dreischor 2-2 (1-0). In de laatste minuut van de wedstrijd bracht Norman Dijst zijn ploeg voetbalver eniging Dreischor, weer langszij. Trainer Tbon Tettero kon zijn geluk niet op en was tevreden met het puntje. Dreischor speelde van de eer ste minuut aanval op aanval. Maar het tweede team van Renesse counterde met succes en in de 31e minuut scoorde zij de openingstreffer achter keeper Bonne Meintemh: 1-0, In de tweede helft keek Drei schor na acht minuten spelen al tegen een achterstand van 2-0. Het was een harde wed strijd met veel irritaties heen en weer. Tben Dreister speler Serge van der Bos in het strafschopgebied onderuit werd gelopen kreeg Drei schor een strafschop. In de 21e minuut verzilverd Luciën Vroegh de elfmeter-trap: 2-1. Dreischor stuitte steeds op een stugge verdediging van Renesse 2 en kwam niet ver der dan het zestien- meter-gebied. Tbt in de laat ste speelminuut, toen gaf Luuk Heijboer een steekbal letje aan Norman Dijst en die scoorde alsnog 2-2. Cortgcne 2 - Zonnemaire 1-2 (0-2). Het ging in Kort gene niet van een leien dakje. Het tweede team van voetbalver eniging Cortgene had vijf spelers in de basis staan die later ook nog eens in het eer ste team de competitie wedstrijd tegen Luctor '88 gingen spelen. Daarnaast kwam er geen scheidsrechter opdagen en begon de wedstrijd een kwar tier later onder leiding van de 62-jarige voorzitter De Looff van voetbalvereniging Cort gene. Het werd een rommeli ge wedstrijd met veel overtre dingen van Cortgene-zijde. In de 40e minuut kreeg Marcel de Vlieger een dieptepass aangespeeld van Marco Ihnis. De Vlieger rondde keurig het schot af en bracht Zonnemai re op 0-1 voorsprong. Twee minuten later nam Edwin de Vlieger een hoekschop. Marco Thnis sprong in het straf schopgebied omhoog maar werd door een verdediger van Cortgene neergelegd. Een strafschop volgde en die werd door Johnny Kommer verzil verd: 0-2. Tien minuten in de tweede helft omspeelde een Cortgene-spits Edward Schenk en Piet Stouten en schoot onhoudbaar de bal achter keeper Erwin van der Wekken. Schoondijke - Renesse 0-2 (0- 1) Op kracht en met een uit stekende pot voetbal liet de hoofdmacht van voetbalver eniging Renesse haar tegen stander Schoondijke met lege handen achter. Tbch duurde het precies drieënveertig mi nuten voordat Renesse haar kracht kon uitbuiten met een doelpunt. Een schot van Leon Bakker op de keeper van Schoondij ke kaatste terug. Edwin Hil lebrand was er als de kippen bij en scoorde de openings treffer. In de tweede helft was Schoondijke de eerste tien minuten de betere ploeg en vooral dankzij de reserve- keeper Jeroen Verboom bleef Renesse behoed voor de ge lijkmaker. Halverwege de tweede helft gaf Mischa van de Hoek een keihard schot, van afstand, in de kruising: 0- 2. Schoondijke nam risico's en speelde in de defensie één op één. Dit gaf Renesse een aantal kansen maar die wer den niet benut. Spanning in vierde klas ETTEN-LEUR - De hoofdmacht van Zierikzee heeft twee kostbare puntjes laten liggen bij Unitas '30 in Etten-Leur. Onder slechte weersomstandigheden, een slecht voetbalveld en te weinig inspiraties van beide ploegen won uiteindelijk Unitas met 1-0. ,,Het is erg spannend in de vierde klasse. Maar je ziet, we moeten altijd op scherp blijven want veel ploegen zijn aan el kaar gewaagd. Dit verlies is geen ramp maar we moeten volgende week tegen ODIO ze ker weer twee punten pakken om in de race te blijven voor de promotie", aldus trainer Kees Hagesteijn. Zierikzee deelt momenteel de tweede plaats met Unitas '30 en Beek Vooruit heeft met een punt voorsprong weer de leiding genomen in de vierde klas G KNVB. Ongelukkig Zierikzee wist wat haar te wachten stond in Etten-Leur. Vorig jaar verloren zij daar ook al met 1-0. Unitas '30 was zeker de eerste helft de betere ploeg maar kon ook gen opening creëren in de gesloten defensie van Zierikzee. Vooral door de lange spelers stichtten zij wel enig gevaar voor het doel van Wim Lafeber, maar hij hield zijn doel keurig schoon. In de tweede helft toonde Zierikzee het betere spel maar door een ongelukkig moment in de 60e speelminuut kwam Unitas '30 op 1-0 voorsprong. Een voorzet van rechts werd door Michel Wihkels niet goed weggekopt en keeper Wim Lafeber riep te laat naar Winkels. Unitas '30 spits Robert Oomen kreeg de bal wat gelukkig op het hoofd en kopte het lederen gevaarte in de touwen. „Wij zijn toen wat risico's gaan nemen. Van achter één op één gaan spelen en ik heb Wim Overweel gewisseld voor Serge Berrevoets", vertelt Ha gesteijn. Toch kreeg Zierikzee nog enkele kansen via Danny Magi to en later een eentweetje tussen Danny Magito en Bas Groothedde. Maar de keeper van Unitas '30 stond steeds op de juiste plaats. Later viel Mi chel Winkels met een spier blessure uit en werd vervangen door Patrick Roggeband. Wedstrijd eindigt met incident OOSTKAPELLE - De wedstrijd tussen Oostkapelle en Bruse Boys is geëindigd in een licht tumult waar bij de scheidsrechter in de laatste minuut het ver standige besluit nam om de wedstrijd voor gezien te houden. De eindstand van 4-4 was voor Bruse Boys een zure appel omdat het derde Oostkapelle-doel- pünfëën zuivere buitenspelsituatie was. Oostkapelle toonde zich een slechte verliezer nadat Bruse Boys heel de wedstrijd domi neerde. De manschappen van Cees van Dijk wisten elke keer weer op voorsprong te komen maar Oostkapelle maakte steeds weer de gelijkmaker. In de laatste minuten was het Wil fred Schipper van Oostkapelle die een rode kaart kreeg omdat hij Jacob van de Berge een trap gaf. Dit incident gaf de Oost- kapelle-spelers aanleiding om de handen uit de mouwen te steken en Bruse Boys hapte toe. De scheidsrechter kon het incident in de kiem smoren en blies op het juiste moment het eindsignaal. Onder druk „Ondanks dat ons gewoon een punt is bestolen door de scheidsrechter ben ik tevreden met dat puntje", vertelt Cees van Dijk. Bruse Boys liet een prima partij voetballen zien en het was al in de tiende minuut toen Robin Ruitenbeek uit een voorzet van Martin Verspoor 0- 1 scoorde. Oostkapelle zette Bruse Boys de rest van de eer ste helft onder druk en dat re sulteerde in de 40e minuut in de gelijkmaker: 1-1. In de twee de helft kwam Bruse Boys na tien minuten spelen opnieuw op voorsprong. Op de linker vleugel speelde Harold van de Berge de bal prima vrij en Ja cob van de Berge scoorde 1-2. Binnen een paar minuten was de gelijkmaker door Oostka pelle al weer gemaakt. Het bleef spannend in en tegen Oostkapelle. In de 70e minuut bereidde Wiebren Wiebrens een knappe actie voor op de rechtervleugel. Het was weèr Jacob van de Berge die het beslissende tikje gaf: 2-3. Daarna kwam het dubieuze doelpunt van Oostkapelle. Vol gens Bruse Boys grensrechter Dick van Wolveren liep de spe ler vier meter buitenspel. Maar de scheidsrechter reageerde niet en was veel te gretig om het doelpunt, dat trouwens door Martin Verspoor in eigen goal werd gelopen, goed te keu ren. Protesten hielpen niet en het scorebord gaf 3-3 aan. Vijf minuten voor het einde kopte Jacob van de Berge, na een vrije trap van Tbnnie van de Berge, de stand naar 3-4. Tbch lag het geluk weer niet aan Bruse zijde. In de laatste minuten nam Oostkapelle- speler Stoffel Schipper een vrije trap vanaf ongeveer twin tig meter van het doel van Ja cob Muller. De Bruse muur stond goed maar Schipper leg de razendsnel de bal een meter opzij en knalde onderkant lat de bal achter Muller. BRUINISSE - Voor de eerste indoor dressuur-wed- strijden in Bruinisse bestond grote belangstelling. Aan de start kwamen de paarden en ponies in de klassen B, L, M en Z. Van de Schouwen-Duivelandse combinaties viel vooral de prestaties van Rudy Jongman met Faro van de ruitervereni- ging Westelijk Schouwen op. Jongman wist in de B-klasse maar liefst 131 punten bij el kaar te rijden. Zijn vrouw Ma ry Jongman wist met de mooie zwarte Gitan in de schaduw te blijven. Zij kwam in de L- klasse tot een winstpunt (120 punten). Annemieke Klompe reed geen onverdienstelijke proef. Zij eindigde met 115 punten. Uitslagen Westelijk Schou wen: Sandra van de Velde (M- ponies) 104 punten. Mariska Slager (B-ponies) 105 punten. Margreet van der Weele (M- paarden) 108 punten. Schouwse Ruiters: Annemieke Klom- pe/Q&laxy, 115 punten. Joske i Klompe (B-paarden), 114 pun ten. Stef Nelisse/Bart, 110 pun ten. Arianne Hanse totaliseer de met Gentleman in de L- klasse 113 punten en met Dante in de zware klasse 153 punten. ZIERIKZEE - Het jongens aspirantenteam van ZHV/Dcl- ta Sport heeft tijdens de hand bal competitie-wedstrijd tegen DES uit 's Gravenpolder met 3- 12 verloren. De jongenswelpen van hand balvereniging ZHV/Delta Sport uit Zierikzee wonnen met 2-13 van het Middelburgse EMM.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7