'Hij komt, hij komt Sinterklaas-intochten en activiteiten in de diverse kernen Twijfels Tips van de Sint 4 ZATERDAG 14 NOVEMBER 1992 NR 25257 3 SCHOUWEN-DUIVELAND - Hij komt, hij komt, die lieve goede Sint. Op 14 november in Dordrecht ais eerste plaats in Nederland, maar in de weken daarna ook in vele kernen op Schouwen-Duiveland. De Goedheiligman zal daarbij niet alleen gebruik maken van een paard en een schip, maar zich ook per koets, auto en met behulp van andere ludieke vervoermiddelen verplaatsen. Waar en wanneer Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten worden verwacht is op onderstaand overzicht te zien. Net als bij ieder ander begint het bij mij rond de vijfde de cember te kriebelen. Zenuw achtig vraag ik mij af wat de goede Sint dit jaar 'voor mij heeft meegenomen. Vaak kan ik tevreden constateren dat de Sint diep in zijn buidel heeft getast en dat aan veel van mijn wensen is voldaan. Toch, als de cadeautjes zijn uitgepakt en de Sint weer terug is richting het Zuiden rijzen bij mij de twijfels over deze ogenschijn lijk vriendelijke grijsaard uit Spanje. Hij heeft namelijk een aantal karaktertrekken die ik niet zo goed kan plaatsen. Het is toch op zijn minst vreemd te noemen dat iemand op zijn ei gen verjaardag cadeaus uit deelt. Nou is het natuurlijk kinderachtig om daarover te gaan klagen, een gegeven paard moet je niet in de bek kijken, maar toch heb ik mijn vraagtekens als je ziet op wel ke manier de Sint en zijn ge volg de geschenken denkt te moeten afleveren. Met een paard betreedt hij het dak van je huis en stampt daar de dak pannen kapot en waar ieder ander door de politie opgepakt zou worden daar kan de Sint zonder enig gewetensbezwaar via de schoorsteen in ieders woning een kijkje nemen. An der punt dat ik nog steeds on begrijpelijk vind, is dat blijk baar alleen zwarte mensen goed genoeg zijn om de Sint bij te staan in zijn kruistocht van drie weken. Waar over grote delen van de wereld het kolo nialisme is afgeschaft, maakt deze weldoener nog altijd ge bruik van donkergekleurde dienaren om zijn cadeaus on der de Nederlandse bevolking te verspreiden. En er is nie mand die hier tegen in opstand komt! Net als dat niemand protesteert tegen het feit dat wanneer de 'kindervriend' een kind niet zo aardig vindt deze in een zak wordt gestopt en mee moet naar Spanje. Niet zelden komt het voor dat van het kind nooit meer iets verno men wordt... Al met al schuilt er achter de baard, de mijter en de mantel van deze vriende lijk ogende man een karakter waar ik mijn twijfels over heb. Toch zal ook ik dit jaar mijn schoen, met natuurlijk de wor tel voor het paard, trouw voor de schoorsteen zetten. Van-mij- hoor je dan ook geen kwaad woord meer over Sinterklaas. Ik ben veel te benieuwd 'of hij dit jaar een nieuwe stereo installatie voor mij heeft mee genomen! P.S. Vrouwen hebben graag iets nuttigs voor hun Sinterklaas. Bijvoorbeeld een sjieke och tendjas met bijpassende muil tjes. Doe bijtijds inkopen voor Sin terklaas. Dan hoeft u ten minste niet op de laatste dag met een verhit hoofd en klam me handen van de zenuwen het toch al overbelaste winkelper soneel extra op de proef te stel len. Wilt u iemand iets geven met trouw- of verlovingsplannen? Vraag dan even naar de smaak en informeer in welke stijl ze hun huis gaan inrichten. Vergeetachtige mensen kunt u weer een paraplu geven. Deze zijn ze zeker in de loop van het jaar weer ergens vergeten. Ook sjaals en handschoenen onder gaan vaak dit droevige lot. Voor haastige mensen, die door omstandigheden vaak snel een hapje eten, hebben we handige weggooi placemats. Ook zijn er koffiemokken compleet met snelfilter. Als u echts niets weet en be sluit om dan maar een cadeau bon te geven, verplicht u uzelf wel er een aardig gedicht bij te doen. Geef artikelen voor handenar beid niet alleen omdat u dit zelf zo leuk vindt. Ga bij u zelf na of de ander ook zo enthou siast is. Is dat zo, gooi dan maar alle remmen los. Er zijn in feite maar heel wei nig mensen die zichzelf ver wennen. Voor deze mensen denken we bijvoorbeeld aan geurige lavendelzakjes die in een kleerkast worden gelegd, of een grote inmaakpot boorde vol met drop. Heeft de Sint de schoen van uw kind gevuld met chocolade, zorg er dan wel voor dat de eer ste zonnestralen hier niet bij kunnen. Ook de winterzon kan heel warm zijn. Geef de Sint de ruimte. Hij heeft toch al meer kleren aan dan wij. Zet zijn stoel ook niet te dicht bij een warmtebron. Ou werker k Traditiegetrouw is Ouwerkerk de eerste plaats op Schouwen-Duiveland waar Sinterklaas wordt binnen gehaald. Dat gebeurt op vrijdag 20 november. Na een lange dag elders in Nederland komt Sinterklaas om 18.30 uur aan in het Duivelandse ringdorp. Na een intocht op de Ring wordt de komst van Sinterklaas gevierd met een bijeenkomst in het dorpshuis waarbij de leerlingen van de groepen zeven en acht van de Openbare basisschool het stuk De Rijmelaar opvoeren. 18.30 uur: Intocht van Sinterklaas en zijn Pieten vooraf gegaan door de muziekvereniging Nieuw Leven. Op de Ring. 18.45 uur: Ontvangst Sinterklaas door burgemeester A. Bergshoeff. In het dorpshuis. Sinterklaasliedjes met accordeonbegeleiding door de heer W. Jumelet. 19.00 uur: Uitvoering toneelstuk De Rijmelaar door groep zeven en en acht van de Openbare Basis School. 20.00 uur: Afscheid Sinterklaas Nieuwerkerk In Nieuwerkerk neemt Sinterklaas zijn intrek in het gebouw van de Openbare Basisschool De Dobbelsteen. Van daaruit maakt hij op 28 november zijn intocht door het dorp. Daarbij wordt de Spaanse gast vooraf gegaan door het muziekgezelschap Nu met Hope/Oefening en Uitspanning. In het dorpshuis wordt Sinterklaas officieel ontvangen waarna de Goedheiligman zich bezig houdt met de kinderen. Het programma wordt verder ingevuld door entertainer Leo Troost die een amusementsprogramma presenteert. 09.45 uur: Basisschool kinderen gaan met de muzikanten van Nu met Hope/Oefening en Uitspanning naar OBS De Dobbelsteen om Sinterklaas op te halen 10.00 uur: Intocht Sinterklaas in het dorp 10.30 uur: Ontvangst in het dorpshuis met aansluitend een amusementsprogramma dat wordt verzorgd door Leo Troost. Oosterland Speciaal voor de kinderen tot tien jaar brengt Sinterklaas op zaterdag 28 november een bezoek aan Oosterland. De Goedheiligman en zijn Zwarte Pieten worden om 14.00 uur verwachtkbij café De Pleisterplaats waar ze worden opgehaald door de kinderen uit het dorp en de muziekvereniging Oosterlands Fanfare. Na een rondgang door het dorp gaat Sinterklaas naar de zaal in café Neffen d' Eule waar hij zich met de kinderen zal bezighouden. Daarna is een optreden gepland van Mario de goochelaar. Aan het eind van de middag krijgen alle kinderen een traktatie. 14.00 uur: Intocht Sinterklaas in het dorp. 14.30 uur: Bijeenkomst in zaal Neffen d' Eule met optreden Mario de goochelaar. Sirjansland In Sirjansland komt Sinterklaas op zijn eigen verjaardag, 5 december, op bezoek. Hij komt naar het Duivelandse dorp om het feest te vieren in gezelschap van de kinderen, hun ouders en de bejaarden die in Sirjansland wonen. De Goedheiligman wordt met zijn Pieten om 15.00 uur Verwacht iti'-het verenigingsgebouw. Tijdens een gezellig samenzijn deelt Sinterklaas cadeautjes uit aan de kinderen waarvan hij (via opgave) weet dat ze komen om zijn verjaardag mee te vieren. Het verenigingsgebouw is open vanaf 14.30 uur en naar verwachting blijft Sinterklaas tot ongeveer 17.00 uur. 15.00 uur: Aankomst Sinterklaas in verenigingsgebouw Bruinisse Per fax liet de Goede Sint aan de Ondernemersvereniging Bruinisse weten dat hij op zaterdag 21 november het vissersdorp met een bezoek zal vereren. Geheel in stijl komt Sinterklaas per schip naar de vissershaven waar hij om 14.00 uur hoopt te arriveren. De Goedheiligman wordt opgewacht met feestelijke klanken van de muziekvereniging Nu met Hope. Via een rondgang door het dorp gaat hij naar de muziektent waar burgemeester A. Vogelaar hem welkom heet. Meestal vinden daarbij in Bruinisse vreemde gebeurtenissen plaats. Ter gelegenheid van het bezoek van de Sint verzorgt poppentheater Houtje Tbuwtje vanaf 14.45 uur in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw een kinderprogramma voor de jeugd tot en met groep vier. Voor de oudere kinderen wordt in jeugdsoos de Pul een spannende film gedraaid. 14.00 uur: Aankomst Sinterklaas in de Vissershaven en aansluitend intocht door het dorp en verwelkoming door burgemeester A. Vogelaar in de muziektent. 14.45 uur: Kinderprogramma met goochel-act en poppenspel in Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw voor kinderen tot en met groep vier. 14.45 uur: Filmvoorstelling in jeugdsoos de Pul voor kinderen van groep vijf tot en met acht. Zierikzee De Oude Haven, ofwel de museumhaven in Zierikzee is het decor van de Sinterklaasintocht die op zaterdag 21 november wordt gehouden. De goede Sint komt dit jaar met hoog water aan zodat de Zwarte Pieten de boot in de Oude Haven kunnen afmeren. De Goedheiligman wordt tijdens zijn tocht door het Havenkanaal en de Nieuwe Haven vergezeld door de museumschepen die een vaste ligplaats hebben in de Oude Haven/Museumhaven. Naar verwachting zal. loco- burgemeester L. J. van Gastel de hoge gast om 13,00 uur welkom heten op de steiger in de Oude Haven. De feestelijke gebeurtenis wordt luister bijgezet door de muziekkorpsen Rust Roest, Kunst en Eer en het majorettenpeloton Ministars. Tbr gelegenheid van het bezoek van Sinterklaas aan Zierikzee wordt (bij droog weer) naast de muziektent een demonstratie trampolinespringen verzorgd. Op woensdag 25 november presenteert de theatergroep Kiekieris in de Concertzaal een kindervoorstelling. 13.00 uur: Aankomst Sinterklaas in de Oude Haven en verwelkoming door loco burgemeester L. J. van Gastel. Aansluitend demonstratie trampolinespringen op Havenpark. Woensdag 25 november 15.00 en 16.00 uur kindervoorstellingen door theatergroep Kiekieris. (Kaartjes via scholen en VW) Burgh-Haamstede In Burgh-Haamstede worden vanaf 21 november wekelijks activiteiten gehouden in verband met het Sinterklaasfeest. Op zaterdag 21 november komt Sint Nicolaas om 14.00 uur met zijn schip aan in de haven van Burghsluis. Na een rondgang door het dorp en de officiële verwelkoming van de hoge gast wordt in dorpshuis De Schutse een kinderfeest gehouden dat om 16.00 uur begint. Op zaterdag 28 november wordt in De Schutse voor het tiende achtereenvolgende jaar een playbackavond gehouden die begint om 19.00 uur. Op zaterdag 5 december vindt boven de kernen Burgh en Haamstede een prijzendropping plaats. Tévens wordt in het dorp een muziekmanifestatie gehouden. Op 2 december en 2 januari worden trekkingen gehouden van kaarten met feestzegels die in het kader van de Sinterklaas- en Kerstactie in de winkels worden uitgereikt. 14.00 uur: Aankomst Sinterklaas in haven Burghsluis 16.00 uur: Kinderfeest in De Schutse. Zaterdag 28 november 19.00 uur: playbackavond in De Schutse. Zaterdag 5 december prijzendropping en muziekmanifestatie. Renesse Op zaterdag 21 november brengen Sinterklaas en zijn Zwarte Pièten een bezoek aan Renesse. De inwoners van het dorp wachten de Goedheiligman om 14.00 uur op op het parkeerterrein aan de Laone vanwaar hij zijn intocht door het dorp zal maken. Daarbij wordt het Spaanse bezoek begeleid door feestelijke klanken van de muziekvereniging Luctor et Emergo. Voor de kleinste kinderen rijdt in het gezelschap een wagen mee die wordt getrokken door een paard. De tocht eindigt bij het Dorpshuis waar Sinterklaas wordt begroet door de burgemeester van Westerschouwen H. Ifees. Daarna volgt in het dorpshuis een gezellige middag waaraan wordt meegewerkt door de muziekvereniging Luctor et Emergo-. 14.00 uur: Intocht Sinterklaas vanaf het parkeerterrein aan de Laone. 14.30 uur: Ontvangst Sinterklaas door burgemeester Tbes in het Dorpshuis. Gezellige middag. Noord welle Het Dorpshuis in Noordwelle is de lokatie waar Sinterklaas een dag voor zijn verjaardag, op vrijdag 4 december, naar toe komt. De Goedheiligman wordt om 19.00 uur in het kleine Westerschouwse dorp verwacht. De kinderen van de Openbare Basis School voeren voor de Sint voordrachtjes uit die ze speciaal voor hem instudeerden. Aansluitend deelt Sinterklaas cadeautjes uit met daarbij eventuele op- of aanmerkingen op het gedrag van de kinderen in het afgelopen jaar. Naar verwachting blijft Sinterklaas tot ongeveer 20.30 uur in Noordwelle. 19.00 uur: Ontvangst Sinterklaas in Dorpshuis met aansluitend gezellige avond. Scharendijke Op vrijdag 4 december komt Sinterklaas aan in de jachthaven te Scharendijke. De Goedheiligman arriveert al om 08.45 uur met zijn schip in de haven. Hij wordt daar opgewacht door de kinderen van het doxp die Sinterklaasliedjes zullen zingen en burgemeester W. den Boer die een welkomstspeech houdt. Daarna stapt het Spaanse gezelschap in een koets om daarmee een intocht door het dorp te maken in gezelschap van de kinderen. De tocht eindigt bij de Helcherseeschool waar Sinterklaas een bezoek brengt dat tot ongeveer 12,00 uur duurt. 08.45 uur: Aankomst Sinterklaas in de jachthaven met begroeting door burgemeester W. den Boer. Ellemeet Ook in het dorp Ellemeet komt Sinterklaas dit jaar op bezoek. Op vrijdag 4 december wordt de Goedheiligman om 19.00 uur verwacht in het Dorpshuis voor een traditionele Sinterklaasviering. De Sint onderhoudt zich daarbij op het toneel met kinderen uit de groepen een tot en met vier van de Openbare basisschool 't Mêêtje. De leerlingen van de groepen vijf tot en met acht werken aan de Sinterklaasviering mee door de opvoering van de musical De wonderbaarlijke tijdmachine van professor Knap. 19.00 uur: Sinterklaasavond in Dorpshuis met uitvoering musical De wonderbaarlijke tijdmachine van professor Knap door leerlingen OBS 't Mêêtje Brouwershaven Bij mooi weer meert Sinterklaas op zaterdag 28 november om 13.00 uur zijn boot af aan de Haven Zuidzijde te Brouwershaven, bij slecht weer aan de Haven Noordzijde. Het verschil is een eind lopen langs de Oude Haven te Brouwershaven naar het Tbnnenmagazijn. Daar vindt aansluitend een kindermiddag plaats die tot ongeveer 16.15 uur duurt. Om 19.30 uur is het Tbnnenmagazijn weer open voor de playbackavond die al vele jaren een traditie is tijdens de Sinterklaasviering in Brouwershaven. Onder de naam Zakkenplan wordt in Brouwershaven van 19 november tot en met 5 december een winkelweekactie gehouden en een letter- en fotospel voor de kinderen. Tijdens de playbackavond vindt een tussentrekking plaats voor de actie en op maandag 7 december is de eindtrekking. 13.00 uur: Aankomst Sinterklaas in de Oude Haven met aansluitend kindermiddag in Tbnnenmagazijn. 20.00 uur. Playbackavond. Zonnemaire Playbackoptredens en een Sinterklaasviering voor kinderen staan centraal tijdens de viering van het Sinterklaasfeest in Zonnemaire op zaterdag 28 november. Om 09.45 uur verzamelt de jeugd uit Zonnemaire zich op de hoek Zuidweg/Oostweg om per bus naar de haven van Bommenede te rijden waar Sinterklaas om 10.00 uur met zijn schip wordt verwacht. De hoge gast wordt om 10.20 uur midden in het dorp op het Breedveld begroet door de burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyère. Daarna volgt een intocht door het dorp onder begeleiding van het muziekgezelschap Nut en Uitspanning en een Sinterklaasbijeenkomst voor de jongste kinderen in café Bommenede. Op dezelfde lokatie treden vanaf 19.00 uur de Zonnemairse junior- playbackers op en is vanaf 21.30 uur de senioren- playback te zien. 10.00 uur: Aankomst Sinterklaas haven Bommenede met aansluitend ontvangst op het Breedveld en intocht door het dorp. 10.45 uur: Sinterklaasfeest voor kinderen in café Bommenede. 19.00 uur: Optreden Zonnemairse junior- playbackers 21.30 uur: Senioren-playback. Noordgouwe Zoals gewoonlijk brengt Sinterklaas ook dit jaar een bezoek aan Noordgouwe. De Goedheiligman wordt zaterdag 28 november in het Brouwse ringdorp verwacht om 13.30 uur. Samen met zijn Zwarte Pieten en op feestelijke klanken van het Noordgouwse muziekgezelschap Con Amore maakt hij dan zijn intocht door het dorp die eindigt in het Dorpshuis. Sinterklaas wordt daar begroet door de Brouwse wethouder die in Noordgouwe woont, mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter. Nadat de Sint een praatje heeft gemaakt met diverse kinderen uit het dorp wordt de bijeenkomst voortgezet met een playbackshow. 13.30 uur: Intocht Sinterklaas door het dorp. 14.00 uur: Kindermiddag en playbackshow in Dorpshuis. Dreischor Sinterklaas weet ook de kern Brouwershaven te vinden. Op zaterdag 21 november arriveert de Sint in het dorp aan het eind van de Bogerdweg. Het plaatselijke muziekgezelschap Crescendo wacht de Goedheiligman om 13.30 uur op samen met de drumband van het Brouwse muziekgezelschap Apollo. Via een intocht door het dorp gaat Sinterklaas naar het dorpshuis waar hij om 14.00 uiir wordt verwelkomd door de burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyère. Om 15.00 uur begint in het dorpshuis een kindervoorstelling waarbij Annemarie Koekoek een poppenkastvoorstelling presenteert. In het kader van het Sinterklaasfeest wordt in de periode van 21 november tot en met 5 december in Dreischor een winkelactie gehouden waarbij elke week taarten en in december waardebonnen worden verloot. 13.30 uur: Intocht Sinterklaas vanaf het eind van de Bogerdweg. 14.00 uur: Welkomstwoord door burgemeester L. N. Labruyère en aansluitend poppenkastvoorstelling. Verwachting t/m maandag 16 nov. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht zuidwest 5 Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 80% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht zuidwest 5 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 14 nov. Zon op 07.58, onder 16.49 Maan op 20.29, onder 11.56 15 nov.Zon op 08.00, onder 16.47 Maan op 21.48, onder 12.30 16 nov.Zon op 08.02, onder 16.46 Maan op 23.09, onder 12.58 Laatste Kwartier: 17 nov. (12.39) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Achter de stormdepressie die woensdag ons land passeerde, blijft het flink waaien. Donderdag stond er aan de kust af een toe een stormachtige wind, een windkracht 8. Buien die frequent zullen vallen, gaan in het binnenland vergezeld van windstoten. Uit de buien kan overigens ook hagel vallen. Vrijdag vielen er bij een vrij koude noord westenwind ook nog enkele buien. In het weekend draait de wind naar het zuidwesten. In de loop van za terdag gaat het weer regenen. Zon dag wordt een uitgesproken regen dag. De herfst laat zich voorlopig dus van zijn slechtste kant zien. ZIERIKZEESCHEiSS NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3