Erwin Schaalje beleeft handbal in eredivisie als rijke ervaring R0GRAMMA Marco Jonker en John van der Have voelen zich thuis bij eersteklasser Serooskerke Martin Vos en Sander Artrijk geven gymles Eerste klas amateur zaterdagvoetbal moet je hebben meegemaakt „Als wij drie keer week willen trainen moeten we uitwijken naar Heinkenszand Jan Hoek derde ZATERDAG 14 NOVEMBER 1992 NR 25257 13 BURGH-HAAMSTEDE - John van der Have (24) en Marco Jonker (26) zijn er vast van overtuigd dat ook dit seizoen het eerste voetbalteam van Serooskerke behouden blijft voor het hoogste niveau in het amateur zaterdagvoetbal. In het derde seizoen dat Serooskerke uitkomt in de eerste klas KNVB zaterdagvoetbal ma ken de beide voetballers uit Burgh-Haamstede een zwakke start mee. Maar langzaam en zeker klimt de Wal- cherse ploeg uit het dal onder trainer Ad Poortvliet. De eerste punten zijn binnen en beide voetballers van Schouwen-Duiveland hebben hun aandeel in de prestaties. John van der Have verwacht dat Serooskerke hoger zal eindigen als Hoek in de eerste klas zaterdag amateurvoetbal. (Foto: Joop van Houdt). Serooskerke wordt in de pers nogal eens bekritiseerd. Maar voorlopig speelt Serooskerke met zeer beperkte middelen in de hoogste regionen van het amateurvoetbal. Voor landelij ke begrippen een relatief klei ne vereniging met beperkte fi nanciële middelen. Heeft zes senioren elftallen, twee da mesteams en tien jeugdelftal- len. Maar het eerste team ver keert in het walhalla van de amateur voetbalcompetitie. Tussen tegenstanders als Quik Boys, Rozenburg, Rijnsburgse Boys, Noordwijk en* Scheve- ningen probeert Serooskerke zich staande te houden. Nadat vorig seizoen Serooskerke een goede middenmoter was begon de start van het nieuwe seizoen wat minder florrisant. John van der Have, elektricien, en binnenkort woonachtig in Scharendijke omdat hij daar een huis heeft gekocht, moest de eerste vier wedstrijden pijn lijk toekijken hoe zijn ploeg verloor. Met een ontstoken slijmbeurs in de knie volgde hij de verrichtingen van zijn clubgenoten. ,,Ik vond het ver schrikkelijk. Het was voor mij de eerste keer dat ik echt ge blesseerd- was en juist op het moment dat de ploeg de sterk ste tegenstanders uit de eerste klas ontmoette", verklaart Van der Have. Gewoon pech Ook Marco Jonker, die een sportzaak en een windsurfing- school bezit, heeft in de malai se gedeeld. ,,Er waren een paar goede voet ballers vertrokken waaronder de keeper Jaap Pijnenburg. Daarnaast kregen we Ad Poortvliet als nieuwe trainer en hadden wij ook nog de pech dat we in Serooskerke niet konden trainen. Vooral die trainingsavonden braken ons op omdat we vrijwel in het donker in Vrouwenpolder de trainingen afwerkten. Het gro te probleem bij ons was ook dat vele jongens geblesseerd waren en dan val je in Seroos kerke al snel terug op jongens uit het tweede team. Hierdoor kregen wij ook verschuiving binnen het team. Als je op an dere posities moet spelen dan is dat altijd weer even wen nen", liet Jonker weten. De twee voetballers uit Burgh- Haamstede zijn inmiddels goed ingeburgerd bij de voet balvereniging Serooskerke. Van der Have is bezig aan zijn vijfde seizoen en Jonker voet balt nu voor het derde jaar bij de Walcherse vereniging. Van der Have die vooral als spits opereert heeft de reputatie al tijd aanspeelbaar te zijn en steeds op scherp te staan. Hier door scoort hij veelvuldig. Jon ker maakt zich vooral verdien stelijk als middenvelder en speelt opvallend in dienst van de ploeg. Daarnaast pikt hij op zijn tijd een doelpunt je mee als aanvaller. Grote domper ,,De klad zit er even in maar er loopt kwaliteit zat in de vereni ging. Je moet ook niet vergeten dat we momenteel tegen de sterkste ploegen hebben ge speeld. Het komt best weer goed. Als je niet kan voetbal len dan speel je heus geen eer ste klas. Ik denk dat onze grote kracht is dat de sfeer onderling uitstekend is. Het verlies tegen Quik Boys niet 8-1 was natuur lijk een grqte domper maar zo dra we in de bus zaten hebben we elkaar geen verwijten ge maakt en zijn de kopjes niet gaan hangen. Dit is bepalend voor voetbalvereniging Seroos kerke. Op een eenvoudige ma nier speel je toch op het hoog ste amateur-voetbal niveau. Ik zou dit niet graag willen mis sen en ik ben ervan overtuigd dat wij ook het volgende sei zoen weer in de eerste klas KNVB spelen", laat Jonker we ten. Serooskerk^, dat samen met Hoek (Zeeuws-Vlaanderen) als enige Zeeuwse verenigingen in de eerste klas A uitkomt, heeft alle stormen doorstaan. Nadat bij de start van het nieuwe voetbalseizoen rijkelijk met de beurs werd gerammeld door andere verenigingen. Seroos kerke wenste daaraan niet mee te doen en beperkte zich alleen tot de onkostenvergoeding. John van der Have kan daar niet van wakker liggen want ook hij werd benaderd om voor geld bij andere verenigingen te gaan spelen. ,,Nu kan ik wel voor een geld bedrag bij Hoek, Middelburg of Goes gaan spelen maar ik stel het plezier in voetballen toch voorop. Ik heb een goede baan en ben tevreden met mijn salaris. Als je hoort hoe het nu. bij Middelburg toegaat dan ben ik blij dat ik in Seroosker ke kan voetballen. In die vijf jaar heb ik bij Serooskerke goede vrienden gemaakt. De sfeer is goed en als het dan wat slechter gaat dan kan je mer ken dat bij een vereniging als Serooskerke 5e groep collectief is en voor elkaar wil knokken. Ondanks dat er niks extra's is en de accommodatie beperkt heeft het toch een aantrek kingskracht". Dat geldt ook voor Jonker die zich thuis voelt op Serooskerke. ,,Nu kan -ik wel bij een andere vereniging gaan voetballen maar dan moet je afwachten hoe dat gaat. Tevens voetbal ik het liefst op zaterdag omdat het zondagvoetbal erg moeilijk ligt wegens mijn windsurf acti viteiten". Voorspelling Beide voetballers verwachten betere tijden voor Seroosker ke. John van der Have voor spelt zelfs dat Hoek weieens kan degraderen. „Die ploeg krijgt alle sterke tegenstan ders nog. Wij hebben deze in middels ontmoet en dat wij van Hoek hebben verloren was louter pech. Ik heb geconsta teerd dat onze ploeg collectief gewoon sterker is maar als je met zoveel invallers nipt ver liest dan wil dat wel wat zeg gen". De nieuwe trainer Ad Poort vliet krijgt langzaam lijn in de ploeg. Inmiddels kan er weer getraind worden in Seroosker ke en de eerste punten zijn ook binnen. Gelukkig raakt ieder een van de selectie weer fit en kan Serooskerke inderdaad het achterste van de tong laten zien. Van der Have en Jonker zijn nog lang niet aan het eind van hun latijn. Nee, nu het er juist op aankomt wordt er iets extra's verwacht van de twee voetballers van Schouwen-Dui veland. „Wij zetten ons altijd in voor honderd procent. De laatste jaren ontstaat er een soort qlubliefde. We reizen al tijd gezamenlijk naar de trai ning. Iedere keer leren wij daar weer wat op voetbal-ge bied. De oefenstof is leuk en boeiend en elke keer is de wed strijd weer een belevenis. Voor al de uitwedstrijden bij Quik Boys, Rijnsburgse Boys en Kat wijk. Super accommodatie en veel publiek. Ja, dat missen wij in Serooskerke", vertelt Jonker. Marco Jonker speelt inmiddels voor het derde seizoen bij Se rooskerke. Jonker verwacht dat Serooskerke zeker nog be ter zal presteren als het. team volledig is. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Handballer Erwin Schaalje wordt door menig trainer in de eredivisie geprezen om zijn uitste kende acties als linkerhoek-speler. Zelf vindt Schaalje al die complimenten een beetje overbodig. De 24- jarige Zierikzeeënaar, die morgen, zondag 15 november, 25 jaar wordt, blijft zichzelf en geniet van het hand balspel op het hoogste niveau In Nederland. Ondanks dat zijn club, ZHV/ Delta Sport, na zes wedstrij den in de eredivisie nog geen enkele wedstrijd heeft gewon nen verwacht Schaalje dat er best nog een aantal puntjes bij elkaar gespeeld wordt. Veer tien jaar geleden werd Schaal je lid van handbalvereniging Delta Sport. Hij bleef de club in zijn pupillen- en junioren- tijd trouw. Ook toen hij een blauwe maandag ging voetbal len, waterpoloën en badminton ging beoefenenen bleef hij be zeten van handbal. Toen hij zestien jaar werd kwam hij al in aanraking met het eerste herenteam. „De he ren speelden toen derde klas afdeling en sindsdien heb ik stap voor stap meegemaakt. Op zich is het heel leuk op eredivisie-niveau te handbal len. De entourage erom heen is uitdagend en iedere sportman wil toch zo hoog mogelijk spe len. Techniek Aan de andere kant is het jam mer dat ik als zestienjarige jongen direct in een senioren team ben gaan spelen. Ik besef maar al te goed dat ik in die pe riode bij een juniorenteam veel meer had geleerd. Indertijd moest ik tegen veel oudere spe lers spelen. Daardoor bleef ik met mijn techniek lange tijd stilstaan. Alleen de laatste ja ren is daar aan gewerkt maar dat komt vooral door de presta ties die wij als handbalteam hebben geleverd", vertelt Er win Schaalje die administra tief medewerker is in de detail handel in Roosendaal. Tijdens de laatste handbalwed strijd in Emmen tegen HA- KA/E en O viel de werklust van Erwin Schaalje extra op. Zelfs toen hij met een handig en listig balletje de Russische keeper Anatoli Galouza op het verkeerde been zette, kreeg hij de handen van de duizend toe schouwers op elkaar. Ook de keuze-heren van het Neder lands handbalteam, die vanaf de tribune de wedstrijd gade sloegen, konden de ludieke ac tie wel waarderen. Maar Schaalje wordt er niet koud of warm van. Als laatste kwam hij in Emmen met natte haren uit de kleedkamer. En even rustig schuift hij aan tafel in het restaurant om zijn mening te geven omtrent het zoveelste verlies van ZHV/Delta Sport. Basisplaats „Het blijkt nu duidelijk dat wij iets te kort komen omdat we als spelersgroep veel te kwetsbaar zijn. Andere teams kunnen putten uit twintig spe lers. Onze selectie telt tien man, dat is veel te weinig. Daardoor krijg je dat mindere spelers gewoon kunnen reke nen op een basisplaats. Nee, ik noem geen namen, iedereen weet zelf wel hoe hij speelt. Daarnaast trainen onze tegen standers zes keer per week. Wij zijn blij als we al drie keer per week kunnen trainen. Sinds vorige week kunnen we maar twee keer terecht in sporthal Onderdak. Om drie keer te kunnen trainen zijn we op vrij dagavond uitgeweken naar de sporthal in Heinkenszand. Vreemd, maar we hadden geen keus want ik geloof dat de ten nis nu in de hal speelt. Ik denk dat drie keer trainen nog te weinig is. Daarnaast zijn we ook niet altijd com pleet op de training. Dat heeft natuurlijk weer oorzaken in de wedstrijd. Maar goed, toen wij vorig jaar kampioen werden in de eerste divisie hebben we af gesproken dat de groep bij el kaar zou blijven. Misschien moet dat in de toekomst toch veranderen. Je ziet dat ook bij de andere clubs. Daar staan al tijd wel een paar uitblinkers die de wedstrijd kunnen beslis sen. Ik heb gehoord dat trainer Rob de Vos ook die mening is toegedaan. Voorlopig spelen we eredivisie en het is fan tastisch om dat mee te maken. Laten we hopen dat we in de degradatie/promotie-wedstrij den een kans krijgen om be houden te blijven voor de ere divisie. Zo niet, dan heb ik een jaar lang de hoogste treden van de handbalsport mogen bewan delen". Erwin Schaalje maakt zich to taal niet druk om de toekomst. De vele uren die in zijn dierba re handbalsport zitten neemt hij voor lief. De belevenis van het spelletje zoals hij zegt: een complete sport met verdedi gen, aanvallen en tactiek, is een lust om te doen. Erwin Schaalje nummer 6) heeft voldoende ambities om op het hoogste niveau te handballen. Stap voor stap heeft de bijna 25-jarige handballer meegemaakt hoe ZHV/Delta Sport in de eredivisie terecht kwam. (Foto: Joop van Houdt). Eredivisie-spelers promoten volleybal ZIERIKZEE - De jeugdcommissie van volleybalver eniging Delphi/MEVO '80 houdt in samenwerking met de sportleraren van de Regionale Scholenge meenschap Schouwen-Duiveland en de Nederlandse volleybalbond een scholenproject. De tweede klassen van de RSG en de eerste en tweede klassen van de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland krijgen vanaf zestien november tot met twintig november, tijdens de gymlessen, volleyballes van twee spelers uit een eredivisie team. Het gaat hier om drie honderdvijftig leerlingen die niet alleen praktisch onder richt worden maar ook via vi deobeelden allerhande infor matie opdoen over volleybal. Scholenproject De docenten zijn Sander van Artrijk en Martin Vos. Beide spelers kwamen onlangs uit in het Nederlands militairen team. Sander van Artrijk komt momenteel uit voor Delta Lloyd/AMVJ en maakte vooral furore tijdens zijn optreden voor zijn vorige club Brevok/ TDK. Daar kwam hij uit in Europacup-wedstrijden. Mar tin Vos, die vorig seizoen zijn oude club Brother/Martinus omruilde voor Delta Lloyd/ AMVJ, zal samen met Artrijk iedere morgen drie lesuren ver zorgen. Op zaterdag 21 november volgt er een open dag als afsluiting van het scholenproject tussen 10.00 uur en 13.00 uur in de sportzalen van de Scholenge meenschap Schouwen-Duive land. Tijdens die open dag ko men er ook spelers van het eer ste dames,- en herenteam van volleybalvereniging Delphi/ MEVO '80. De jeugdcommissie heeft via een schitterende jeugdfolder enorm veel recla me gemaakt om de open dag zo aantrekkelijk mogelijk te ma ken. Tijdens de open dag is ie dereen in de leeftijd van twaalf tot en met achttien jaar wel kom. MIDDELBURG - De 30-jarige Jan Hoek uit Oude-Tonge is op een derde plaats geëindigd in de Singelloop in Middelburg. Winnaar werd Sepp Vermeulen uit Tferneuzen die net zijn club genoot Hans van der Griendt achter zich wist te laten. Jan Hoek finishte ruim twintig se conden later als de winnaar. Kees Dijkman uit Burgh- Haamstede behaalde een 12e plaats. ZIERIKZEE - Naast de gebruikelijke voetbalcompe titie op zaterdag en zondag vinden dit weekend ook weer vele andere sporten plaats. De meest aantrek kelijke wedstrijd moet uiteraard het handbalduel op eredivisie-niveau tussen ZHV/Delta Sport en Schoonderbeek/ESCA worden. Badminton Zaterdag 14 november speelt het eerste team van badmin tonclub Zierikzee een thuis wedstrijd in de vierde klas lan delijke competitie. Het Zierik- zeese kwartet, Jacqueline Alte- na, Angelique van der Have, Peter Tijl en Hanco de Vos speelt in sporthal Onderdak in Zierikzee tegen Boomgaards- hoek uit Hoogvliet. Aanvang wedstrijd is om 10.00 uur. Basketbal Het heren basketbalteam van MEVO '80 speelt zaterdag 14 november een competitie wedstrijd in sporthal Onder dak in Zierikzee. De tegenstan ders zijn dit keer Oostburg uit Zeeuws-Vlaanderen. Aanvang wedstrijd: 17.30 uur. De dames spelen vanaf 18.00 uur tegen het derde team van Dynamo '70 uit Middelburg. Biljarten Koninklijke Nederlandse Bil jartbond District Schouwen- Duiveland houdt van donder dag 12 november tot en met za terdag 14 november de finale derde klas libre. De organisa tie is in handen van biljartver eniging Witte van Haemstede ^n vindt plaats in hotel Bom in Burgh-Haamstede. Vrijdag spelen de biljarters vanaf 19.00 uur en zaterdag wordt er ge speeld tussen 13.00 uur en 21.00 uur. Deelnemers: N. Tuinman, A. Rijnberg, A. Tiggelman, J. Hart, J. de Regt. N. Janse, M. de Rijke en A. Oosse. Handbal Het ZHV/Delta Sport handbal team speelt zaterdag 14 novem ber haar zevende competitie wedstrijd in de eredivisie. De wedstrijd vindt plaats in sport hal Onderdak tegen Schoon derbeek/ESCA uit Arnhem. Aanvang wedstrijd: 20.00 uur. Het tweede teanh van ZHV/Del ta Sport speelt zondag 15 no vember een thuiswedstrijd te gen Treffers 2. Aanvang wed strijd: 13.00 uur. Hockey Het eerste herenteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland speelt zondag 15 november op sportpark Bannink in Zierik zee tegen De Waele uit Ridder kerk. Aanvang wedstrijd is om 14.30 uur. Het damesteam moet op bezoek bij Shot in Tilburg. Korfbal Zaterdag 14 november start de zaalkorfbal-competitie. Het eerste en tweede team van korfbalvereniging All-Ready is vrij maar het derde en vierde team spelen hun eerste wed strijd. Het derde moet op be zoek bij Stormvogels 5 in West- kapelle. Het vierde team speelt in sporthal Onderdak in Zie rikzee tegen Volharding 3 uit Yerseke. Aanvang wedstrijd: 16.15 uur. Schaken De hoofdmacht van de Zierik- zeese schaakvereniging speelt zaterdag 14 november een competitie-wedstrijd in de der de klas KNSB landelijk. De te-' genstander is schaakvereni ging Groothoofd uit Dordrecht. De wedstrijd vindt plaats in het UW-gebouw in Zierikzee. Aanvang wedstrijd: 13.00 uur. Donderdag 19 november speelt Zierikzee een beker-wedstrijd tegen en in Souburg. Tafeltennis Het eerste team van tafelten nisvereniging Scaldina speelt vrijdagavond 13 november een uitwedstrijd tegen 't Zand in Middelburg. Dinsdag 17 no vember speelt de hoofdmacht bestaande uit: Michel Holm, Hans Volkeri en Hans Beukert, een thuiswedstrijd tegen Arne- muiden 2. De wedstrijd vindt plaats in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat in Zierikzee. Aanvang wedstrijd: 20.15 uur. Volleybal Het eerste herenteam van vol leybalvereniging Kwiek speelt zaterdag 14 november een thuiswedstrijd tegen Volley 2 uit Brielle. De wedstrijd vindt plaats in sporthal De Vanger in Bruinisse. Aanvang wedstrijd: 16.45 uur. Het eerste da mesteam speelt om 18.30 uur tegen IBIS 2 in sporthal De Vanger. Zowel het heren- als damesteam van Delphi/MEVO '80 spelen zaterdag 14 novem ber een uitwedstrijd. De heren gaan op bezoek bij Sprengel- meijer in Zwijndrecht en het damesteam speelt een wed strijd tegen Eerland 2 in Krim pen aan den IJssel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 13