Gehavend Zierikzee pakt na zinderende wedstrijd koppositie in vierde klasse Brouwershaven pakt twee verdiende en belangrijke punten tegen Krabbendijke Scaldina 2 nog zonder winst in tweede klas ,Het publiek was vandaag de grote winnaar Leon van der Wielen wint 1500 meter Zierikzeese Bridgeclub MEVO, Duiveland en Ouwerkerk verliezen 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Op gelukkige wijze komt Beek Vooruit op voorsprong. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Gisteren, zondag, stond op het sportpark Den Hogen Blok in Zie rikzee de topper tussen de nummer een van de vierde klasse, Beek Vooruit en de nummer drie, Zierikzee op het programma. Ondanks het gemis van een groot aantal basisspelers lukte het de gehavende thuisploeg om met prima voethal haar opponent uit Prinsenbeek met lege handen naar huis te sturen. Via doel punten van Danny Magito, uitblinker Serge Berrevoets en Erwin Nelissen werd met 3-1 de winst en daarmee ook de koppositie in de vierde klasse gepakt. De spanning, de faire wedstrijd en een scheidsrechter die de strijd prima aanvoel de, maakte dat het in groten getale aanwezige publiek met volle teugen genoot. Voor de wedstrijd zag het er wat betreft Zierikzeese zijde niet rooskleurig uit. Door schorsingen (Bas Groothedde en Wim Overweel), blessures (Peter van der Linde en Fred Kramer) en het huwelijk van Eric Berrevoets moesten vijf basispelers worden gemist. Daarbij kwam dat Patrick Roggeband pas hersteld was van een knieblessure en op de reservebank moest plaatsne men. Uitgangspunt van trainer Kees Hagesteijn was dan ook om te spelen vanuit- een. geslo- ten verdediging en te gokken op een puntje. Het pakte echter anders uit. Met een volledig nieuwe rech tervleugel: rechtsback Mark van Dijke, rechtshalf Raymond Massop en rechtsbuiten Peter van Beveren, en de jonge links buiten Serge Berrevoets startte Zierikzee de wedstrijd. On danks een aantal aardige kan sen voor Erwin Nelissen (3 min.), Serge Berrevoets (5 min.) en opnieuw Nelissen (10 min.) kon het betere spel in de beginfase niet in doelpunten worden uitgedrukt. In de veer tiende minuut veerden" de on geveer 400 toeschouwers op. Het-schot van Peter van Beve ren ging echter via het been van een tegenstander tegen de lat. Zierikzee bleef de betere ploeg en gevaarlijk. Mede door Serge Berrevoets, die zijn te genstander keer op keer de hie len liet. zien. 'lbch sloeg in de 28ste minuut het noodlot toe. Beek Vooruit wist op rechts de bal te onder scheppen. De voorzet bereikte linkshalf Jim Visschers die via het been van Mark van Dijke keeper Wim Lafeber kansloos liet. Tegen de verhouding in was het 0-1. Zierikzee toonde wilskracht en wist zich over deze tegenslag heen te knok ken. In de 42ste minuut werd de- werklust -beloond. Serge Berrevoets wist op links met, naar het leek een overtreding, de bal te veroveren. Hij gaf de bal aan de mee opgekomen Marco van Oeveren uit wiens voorzet van de linkerflank spits Danny Magito kon intik ken: 1-1. Toch was het Beek Vooruit dat nog bijna met een voorsprong de kleedkamer op zocht. Door de opluchting van het langverwachte doelpunt werd er even te nonchalant ge dekt en kon de goed voetbal lende ploeg uit Prinsenbeek bijna scoren. Een prima red ding van de altijd rustige Wim Lafeber voorkwam dit. Adembenemend Nadat Lafeber twee minuten na rust wederom handelend had moeten optreden, nam Zie rikzee wederom de wedstrijd in handen. In de 18e minuut mocht Peter van Beveren vanaf links een corner nemen. De voorzet werd met het hoofd te ruggelegd door Magito waarna Serge Berrevoets, nota bene de kleinste man van het veld, kop pend keeper Leon Nagelkerke verschalkte, 2-1. Voor het pu bliek ontspon zich een adembe nemende wedstrijd. Zierikzee, met in het achterhoofd de twee punten, liet zich te ver op eigen helft terugdringen. Beek Voor uit heroverde het' overwicht op het middenveld en verscheen via een paar vloeiende aanval len een aantal keren gevaarlijk voor keeper Lafeber. Zierikzee, dat niet meer uitging van de ei gen krachten, kon de bal niet meer in de ploeg houden en het gevolg was een aantal bloed stollende momenten voor het doel van Lafeber. Daartegen over kreeg de 'voorhoede van Zierikzee via snelle counters alle ruimte de score uit te brei den. Door prima keeperswerk op schoten van Serge Berre voets en pech, kopbal Magito net over, bleef de spanning in de wedstrijd. In; de 42ste mi nuut leek de hard werkende Peter van Beveren de wedstrijd definitief te beslissen. Alleen voor de keeper zag hij zijn schot met zijn verkeerde lin kerbeen naast gaan. Drie mi nuten in blessuretijd was het dan toch raak. Erwin Nelissen brak op links uiten met een be keken schuiver in de rechterbe nedenhoek besliste hij de wed strijd. „Een groot corhpliment voor de invallers, ze bebben het pri ma opgepakt", was de reactie van de opgeluchte Hagesteijn, „maar niet alleen voor hen. Het was een teamoverwinning. De 0-1 was natuurlijk een streep door de rekening, maar gelukkig viel vlak voor rust de gelijkmaker, een psycholo gisch belangrijk moment". De Zierikzeese trainer kon consta teren dat hij op dit moment een brede selectie onder zijn hoede heeft. „Een luxe-probleem en gelukkig hoef ik me op dit mo ment nog niet druk te maken over wie ik in de belangrijke uitwedstrijd tegen Unitas vol gende week moet opstellen. Eerst hier maar eens van genie ten". Wie ook zichtbaar genoot was de kleine Serge Berre voets. „Voor de wedstrijd was ik bloednerveus. Ik heb dit sei zoen nog niet in het eerste ge speeld en wilde me waarma ken. Ik hoop dat ik nu wat va ker mag spelen al besef ik dat ik nog veel moet leren. Vooral fysiek kom ik nog tekort en moet ik leren een bal vast te houden. Maar vandaag heb ik lekker gevoetbald en zelfs kop pend gescoord, dat doe ik nooit!", zo genoot de drie tur ven hoge linkerspits van Zie rikzee na. Zierikzee - Beek Vooruit 3-1 (1- 1). 28. Jim Visschers 0-1, 42. Danny Magito 1-1, 63. Serge Berrevoets 2-1, 93. Erwin Nelis sen 3-1. Scheidsrechter J. Sagt (Dussen). Toeschouwers: 400. DEN HAAG - Leon van der Wielerf heeft tijdens lange- baanwedstrijden op de 500- en 1500 meter geen geweldig tij den neer gezet. De oorzaak was de zeer vochti ge lucht waardoor het ijs vrij zacht was. Op de 1500 meter realiseerde hij een tijd van 2.09.28 minuten en op de 500 meter kwam hij tot 42.67 secon den. Deze tijden waren ver bo ven zijn persoonlijk record. Gelukkig kregen de tegenstan ders met het zelfde Heuvel te maken waardoor Van der Wie len op de eerste plaats eindigde op de 1500 meter. ZIERIKZEE - Scaldina 2 dat uitkomt in de 2e klas moet het nog zonder winst doen. Ook in de twee laatste wedstrijden verloren zij respectievelijk van Reynaert met 7-3 en van 't Zand 5 met 10-0. In de wedstrijd tegen Reynaert 1 konden Alex von Berswordt, Jan Kik en Mario van Popering geen vuist maken. Alleen Von Berswordt en Jan Kik wisten te winnen van Renato de Bruijn en het dubbel Von Bers- KERKWERVE - De leden van de Zierikzeese Bridgeclub speelden een competitieronde. De hoogste score was voor het koppel Tuinman-Kiel in groep B. Ze behaalden 69,3%. Een goede tweede was het koppel Schot-Verkaart in groep D. Zij behaalden 65,3%. Groep A: 1. hrn. Becu-v. d. Post 63,0%, 2. echtp. v. d. Berg 58,3%, 3. ds. Geluk-v. d. Zande 56,3%, 4. mevr. Van Wingerden- hr. Blonk 55,7%, 5. mevr. Groart-hr. Akerboom 53,7%, 6. ds. De Feijfer-v. d. Zande 50,5%, 7. echtp. Stokla 45,3%, 8. mevr. Terwisscha-hr. Karstens 44,3%, 9. ds. v. d. Berg-Oostwoud Wijdenes 39,6%, 10. hm. Boot-Eekman 33,3%. Groep B: 1. mevr. Tuinman-hr. Kiel 69,3%, 2. echtp. Pomper 63,0%, 3. ds. Van Geesbergen- Sluijter 62,5%, 4. hrh. Oost woud Wijdenes-Schot 54,9%, 5. echtp. Hollander 47,1%, 6. ds. v. d. Duyn-Henderson 45,8%, 7. ds. Van 't Leven-Schaalje 43,8%, 8. ds Hogerheijde-v. d. Wekken 38,0%, 9. ds. Van Assendelft-Lievense 37,5%, 10. hrn. Ibnnon-De Jongh 36,8%. Groep C: 1. ds. Van Oeveren- Gedrojc 64,6%, 2. echtp. Holm 53,1%, 3. echtp. Visser 51,6%, 4. ds. Brinckman-Heyneman 51,0%, 5. hrn. 't Hart-De Vries 49,5%, 6. ds. Kotoun-Plaating 48,4%, 7. echtp. Schell 47,9%, 8. echtp. Brouwer 45,3%, 9./10. ds. Becu-v. d. Post 44,3%, ds. Does-Eekman 44,3%. Groep D: 1. ds. Schot-Verkaart 65,3%, 2./3. ds. Van Tiggelho- ven-Stoutjesdijk 60,4%, mevr. Flohil-hr. Hogerheijde 60,4%, 4. ds. Delst-Steutel 50,0%, 5. ds. Gaanderse 49,3%, 6. echtp. Stouten 47,9%, 7. hrn. Hagers- Van Willegen 34,0%, 8. ds. Hagers-Van Willegen 32,6%. wordt/Kik was succesvol tegen Peters/van Waterschot. Grote nederlaag In de uitwedstrijd in Middel burg tegen het sterke 't Zand 5 moest Scaldina 2 met een inval ler aantreden. Rob van de Noord viel in voor de afwezige Ad de Graaf. Alleen Jan Kik wist als enige een derde game te spelen tegen G. Triou 16-21, 21-16 en 24-22, zodat een zware 10-0 nederlaag een feit was. Scaldina 2 is nu rode lantaarn drager in de 2e klasse A. Scaldina 3 behaalde in de thuiswedstrijd tegen MZ 9 een fraaie 7-3 overwinning. Marco Hanse was de grote man met drie overwinningen, ge volgd door Jeroen van Pope- ring met twee keer winst. Jac- co Elenbaas wist slechts een maal te scoren. Ook het dubbel werd in Zierikzees voordeel af gesloten. Ook in de thuiswedstrijd tegen Yerseke wist Scaldina 3 een goed resultaat te boeken 5-5. Wederom was Hanse de beste man door drie keer te winnen. Nu was het Jacco Elenbaas die twee overwinningen boekte, en Jeroen van Popering bleef met lege handen. Scaldina 4 leed een nederlaag tegen Oudeland 3 met 3-7. Rob van de Noord was met twee overwinningen de beste man. Gerrit van de Bosch wist slechts éénmaal te winnen, ter wijl Henk Goudzwaard zijn partijen verloren zag gaan. ROME - Marco van Basten heeft, zijn tevredenheid over het nieuwe contract bij AC Mi lan tot uitdrukking gebracht met vier doelpunten. De on geslagen kampioen vernederde Napoli in het roerige Sao Paulo-stadion door met 5-1 te winnen. LONDEN - Mexico heeft zich kandidaat gesteld voor de or ganisatie van het toernooi om de wereldkampioenschappen atletiek van 1997. Dat heeft de Internationale Amateur Atle tiek Federatie (IAAF) in Lon den bekend gemaakt. Voor de wedstrijd keek trainer Toon van Tiggelhoven nog enigszins bedrukt. Na de wedstrijd kon hij opgelucht ademhalen. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Trainer Toon van Tiggelhoven kon afgelopen zaterdag opgelucht ademhalen. Het belangrijke vierpuntenduel tegen Krabbendijke, een positie hoger op de ranglijst, was met 1-0 winnend afgesloten. Gezien het spel- beeld en de legio kansen die Brouwershaven kreeg een meer dan verdiende over winning. Toch bleef de wedstrijd tot de laatste minuut spannend, mede doordat Brouwershaven verzuimde de kansen om te zetten in doelpunten. De laatste weken had de ploeg van Van Tiggelhoven. op vaak ongelukkige wijze, de punten laten liggen. Reden voor de trainer, die zijn ploeg steeds verder zag afzakken op de ranglijst, om te kiezen voor wat meer zekerheid. Omge schakeld werd er naar twee spitsen en een versterkt vier- mans middenveld. Een speel wijze die de ploeg lijkt te lig gen. De voorhoede en de aan voer van het middenveld van Krabbendijke werden lamge legd en via de snelle spitsen Werner Ka foe en Edwin van Oeveren wist Brouwershaven, zich enkele uitgespeelde kan sen te creëren. Overwicht lbch kon Brouwershaven na vijf minuten de handen dicht knijpen toen scheidsrechter Cyvat een doelpunt van Krab bendijke afkeurde vanwege vermeend buitenspel. De thuis ploeg, wakker geschud, nam het overwicht in handen en wist Krabbendijke op eigen helft vast te zetten. Na een kwartier leek het overwicht te worden omgezet in het eerste doelpunt. Spelbepaler Marcel van Grunsven zag de keeper van Krabbendijke te ver voor zijn doel staan, maar zijn beke ken lob stuiterde via de onder kant van de lat en de doellijn het veld weer in. Na twee kan sen van Werner Kafoe die op niets uitliepen, moest keeper Henk Jan Slager voor het eerst handelend optreden nadat de prima spelende voorstopper Remie Lievense een kopduel had verloren. Na twintig minu ten besloot trainer Van Tiggel hoven de nog niet volledig van een griep herstelde Arjan Kraaijenbrink te wisselen voor broer Cees. Een prima wissel, zo bleek, want nog geen. vijf minuten later leidde de wisselspeler over rechts de aanval in waaruit het eerste en naar later bleek beslissende doelpunt werd gescoord. Zijn pass bereikte verdedigende middenvelder Leo Nouwen die op zijn beurt Andre Gouds waard bediende Met een leep stifftie bracht de jonge verde diger de 1-0 score op het bord. De spelers van Brouw, door drongen van het belang van de wedstrijd, verslapten niet en wisten voor de rust nog enkele keren gevaarlijk uit te breken. Zonder resultaat, waardoor met een 1-0 stand de kleedka mers werden opgezocht. Kick and rush Ook in de tweede helft was de eerste kans voor de bezoekers. Na een warrige spelsituatie voor het doel van Brouwersha ven kon er door de verdediging worden geruimd, waarna de thuisploeg wederom het heft in handen nam. Diverse kansen: kopbal Kafoe, vrije trap Goudswaard en een schot van Kafoe enkele centi meters langs de verkeerde kant van de paal, bleven echter on benut waardoor het spannend bleef. Zeker toen Krabbendij ke besloot over te schakelen op het kick and rush voetbal. Doelman Slager kwam echter niet meer in gevaar. Integen deel, via splijtende counters bleven de kansen voor Brou wershaven. Met name de inge vallen Martin Quist had echter te veel tijd en ruimte nodig waardoor het beslissende twee de doelpunt uitbleef. Het pu bliek kon dan ook opgelucht ademhalen toen het eindsig naal klonk. Na afloop gaf Van Tiggelhoven aan door te gaan met het twee spitsensysteem. „We scoorden veel veel. maar kregen ook veel te veel tegen doelpunten. Nu kunnen we het achterin goed dichthouden. De jongens voelen zich er goed bij dus waarom zouden we dat ver anderen? Het is nu alleen nog een kwestie van kansen afma ken". Wat betreft de training staat het werken aan de teamspirit voorop. „De jon gens moeten minder met zich zelf bezig zijn en meer knok ken voor het team. Kort op de man spelen en scherp dekken. Gelukkig gaan ze dat steeds meer inzien, want ik heb het al tijd gezegd: kwaliteit zit er ge noeg bij Brouwershaven". Brouwershaven-Krabbendijke 1-0 (1-0). 30. André Goudswaard 1-0. Gele kaart: 70. Edwin van Oeveren (Brouwershaven) over treding. Scheidsrechter: C. Cy vat (Koudekerke). Tbeschou- wers: 40. MEVO Meeuwen - MEVO 3-2 MEVO begon vol vertrouwen aan de wedstrijd tegen Meeuwen uit Zoutelande. Met in het achter hoofd de wedstrijd van vorige week tegen Hoedekenskerke dat met volle overtuiging met 9-3 naar huis werd gestuurd, leefde onder de spelers het idee dat ook de nummer drie van de ranglijst aan de zegekar gebon den kon worden. Na vijf minu ten speeltijd prijkte echter een 1-0 achterstand op het score bord door een doelpunt van Kees Davidse. De scheidsrech ter was de Zierikzeeënaren echter gunstig gezind en na een half uur mocht Dick van Spluiider vanaf de elfme- terstip de stand rechttrekken. Het agressieve en fel spelende Meeuwen wist MEVO na de theepauze met de rug tegen de muur te zetten. De verdediging van MEVO, waarin in het cen trum Leon de Jonge (ziek) en Patrick Renger (geschorst) ont braken, moest alle zeilen bij zetten om het ene puntje veilig te stellen, lbch leken uiteinde lijk, tegen de verhouding in, beide punten naar Zierikzee meegenomen te worden toen Rudy Dekker tien minuten voor tijd vanaf 25 meter ver woestend uithaalde: 1-2, Nog geen minuut later werd MEVO het gebrek aan lengte en kop- kracht achterin fataal. Uit een corner scoorde Meeuwen 2-2. Voor hetzelfde geld echter was deze goal afgekeurd, want kee per Niels Goudswaard werd ge blokkeerd en Dick van Splun- der werd aan zijn shirtje vast gehouden. De scheidsrechter bleef onverbiddelijk en wees naar de middenstip. Vijf minu ten later sloeg het noodlot toe. Kees Davidse werd in bui tenspelpositie de diepte in gestuurd. Hij wist zich Cees de Ruiter van het lijf te houden en de bal binnen te prikken: 3-2. De korte tijd die overbleef was niet genoeg om alsnog een ge lijkspel af te dwingen. „We hebben het op basis van menta liteit en agressiviteit verlo ren", was de mening van trai ner/coach Piet Verschure na af loop. „Maar goed, de jongens zijn zich er van bewust dat we op een aantal fronten zijn afge troefd en we misten natuurlijk onze centrale verdedigers. Hierdoor ontbrak de organisa tie achterin. Volgende week hebben we een weekend vrij en daarna pakken we de draad ge woon weer op", bleef hij nuch ter. DUIVELAND GPC - Duiveland 4-2 (2-0) On danks de 4-2 nederlaag welke het op de laatste plaats staande Duiveland bij koploper GPC in Vlissingen kreeg te slikken, was het voor de neutrale toe schouwer afgelopen zaterdag niet te zien welke er van beide ploegen bovenaan en welke er onderaan de ranglijst van de eerste klas in het Zeeuwse af delingsvoetbal bivakkeert. Duiveland-trainer Cees Wil- lemse sprak na afloop van het duel dan ook van een „onver diende nederlaag" van zijn ploeg. Het enige verschil tus sen beide ploegen zat hem dan ook hoofdzakelijk in het be nutten van de doelkansen en juist het scoren van doelpunten gaat de ploeg uit Vlissingen dit seizoen gemakkelijk af. Ook in het duel met Duiveland bleek nog maar eens dat de thuis ploeg makkelijk scoort want bij de eerste beste kans was het Bart Felius die zijn ploeg op voorsprong bracht: 1-0. On danks de snel opgelopen ach terstand gaf de ploeg uit Oos- terland zich niet zo maar ge wonnen en kreeg zowaar via René van der Werf en Hans Ca- pelle kansen op de gelijkma ker. Tben Martin Swenne in de 30e minuut aan de andere zijde wel voor 2-0 zorgde leek de Oosterlandse formatie even in elkaar te storten en de strijd leek gestreden. Niets was ech ter minder waar want de Oosterlandse ploeg herstelde zich knap en was voetballend zelfs beter dan de thuisploeg. Dit laatste was zelfs nog het ge val nadat GPC in de eerste tien minuen na rust door achtereen volgens Jeffrey van de Velde en Henk Ottens uitliep naar 4-0. Dat René van der Werf er in de 70e minuut 4-1 van maakte was op dat moment dan ook zeer ze ker verdiend te noemen en toen Bert Verhoek een paar minu ten later 4-2 scoorde leek er nog van alles mogelijk. Pech in de afwerking en de te korte speel tijd die nog resteerde beletten de bezoekers echter om alsnog dichterbij te komen. OUWERKERK Ouwerkerk - IJzendijke 0-1 (0- 1) „Ik snap er echt niets van" zo luidde de eerste reactie van Ouwerkerk-trainer Peter Goe- degebuure na afloop van het door zijn ploeg met 0-1 verloren gegane duel tegen IJzendijke. „Voorafgaand aan de wedstrijd hebben we er nog uitvoerig over gesproken dat deze wed strijd absoluut niet verloren mocht gaan. IJzendijke stond een punt onder ons en dan moet je zo'n wedstrijd in prin cipe thuis in je eigen voordeel kunnen beslissen. Daar was ie dereen het gelukkig mee eens, maar als je dan tijdens de wed strijd als ploeg zonder bezie ling loopt te voetballen dan vraag je natuurlijk om proble men en dan verlies je zelfs van een ploeg als IJzendijke. Ja ik zeg dit een beetje denigrerend want dit was echt de zwakste ploeg waar we tot nu toe tegen gespeeld hebben dus een ieder kan wel nagaan hoe slecht wij zelf gespeeld hebben". Als ex cuus voor het slechte spel zou Goedegebuure aan kunnen voeren dat zijn ploeg het zon der de geblesseerde Gert-Jan Kunst en Olivier Verwest moest stellen terwijl Peter Be- zemer al wekenlang niet 100 procent fit is. lbch wil Goede gebuure daar niets van weten „Kijk, het ontbreken van Kunst en Verwest geeft wat omzettingen binnen de rest van de ploeg maar dat mag geen ex cuus zijn voor het ontbreken van een stuk bezieling bij de rest van de jongens. We hebben het vandaag op een uitzonde ring daargelaten als collectief finaal af laten weten en dat neem ik de ploeg hoogst kwa lijk". lbch was het niet zo dat de thuisclub geen kansen ge had heeft op de overwinning want met name in de tweede helft kreeg de ploeg van Peter Goedegebuure vijf reële sco ringskansen om alsnog langs zij en voorbij IJzendijke te ra ken. Doch zelfs de meest een voudige kansen werden door achtereenvolgens Péter van der Zwan, Erwin van der Maas, Jakkoo Brouwer en Eric Bleiji om zeep geholpen, zodat het doelpunt dat IJzendijke-spcler Silvan Vermeulen een zevental minuten voor rust scoorde de winnende bleek te zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8