SKNWK is spoor volledig bijster Bruse Boys verliest belangrijk sleutelduel Eric Dijst scoort tweeëntwintig doelpunten in zeven wedstrijden WIK geeft na rust wedstrijd tegen SSV'65 uit handen Sporthuis Zierikzee zet De Keien te kijk Kees Kommer hekelt instelling van een aantal spelers Bruenaren zakken naar onderste plaats op de ranglijst Twee rode kaarten in duel Renesse tegen Sluis MAANDAG 9 NOVEMBER 1992 NR 25253 7 POORTVLIET - Het Nieuwerkerkse SKNWK neemt de uitdrukking „Kommer en kwel" de laatste paar weken wel iets te letterlijk. „Kommer" was het inder daad in de eerste zes competitiewedstrijden toen de Nieuwerkerkse formatie uit even zo veel gespeelde wedstrijden het maximum van twaalf punten wist te ver garen. De laatste drie wedstrijden is het echter „kwel" met de Nieuwerkerkse ploeg. Nadat recentelijk al van Rillandia en Colijnsplaatse Boys werd verloren bleek afgelopen zaterdag ook het Poortvlietse SPS met 6-1 te sterk te zijn voor de ploeg van trainer Kees Kommer. Hoewel Kees Kommer vorige tegen Colijnsplaatse Boys al in het begin van de competitie week na de 1-3 thuisnederlaag aangegeven had dat zijn ploeg waarschijnlijk iets boven haar stand geleefd had, kwam de onverwachte 6-1 nederlaag bij zonder hard aan bij de in Zie- rikzee woonachtige oefenmees- ter. .Verliezen met ?ulke cijfers is natuurlijk niet echt leuk en daarom ben ik ook teleur gesteld, maar het meest ben ik eigenlijk nog teleurgesteld in een gedeelte van mijn spelers groep. In de eerste zes wedstrij den halen we twaalf punten door middel van een collectief ter: dhr. M. C. Quist uit Poort vliet. 'S HEER ARENDSKERKE - Bruse Boys heeft dit weekend slechte zaken gedaan. Niet alleen verloor de ploeg zelf, maar omdat de concurrenten AZVV en WHS het puntentotaal wel ophoogden bungelt de ploeg van Cees van Dijk nu onderaan in de derde klasse A. Spits Jacob van de Berge was weer her steld van zijn blessure. Linksback Jan Stouten was wegens werkzaamheden niet van de partij en tijdens de warming-up bleek rechtsback Johnny van Dijke niet fit genoeg om te spelen. Wiebren Wiebrens en Wilco Hanzen namen hun posities naar behoren over. De wedstrijd begon van Bruse zijde rommelig en slecht. Een sterker 's-Heer Arendskerke toonde meer inzet. De thuis ploeg kwam door Ard Evers- dijk op voorsprong toen de Bruse defensie even ongeorga niseerd was. „Martin Verspoor was geblesseerd en in plaats dat hij op het veld ging liggen kwam hij naar de kant. Ik vond het wel erg onproffessio- neel." aldus Cees van Dijk. Zoals zo vaak werd Bruse Boys na de tegengoal wakker en twee minuten later werd het 1- 1. Een voorzet van Tonny van de Berge werd door Jacob van de Berge met het hoofd schitte rend afgerond. Bruse Boys nam het heft in handen en ging door. De ploeg kwam op voor sprong toen na zo'n half uur spel Harold van de Berge vanaf links een afstandsschot op de goal afvuurde dat onhoudbaar was voor de doelman. Na rust leek de wedstrijd beslist toen weer Jacob van de Berge, dit maal met een prima lobje, scoorde eiï Bruse Boys op een 1- 3 voorsprong bracht. Thlrijke mogelijkheden aan Bruse kant om de score op te voeren wer den daarna niet benut. 's-Heer Arendskerke was wel trefzeker en Wim Goedegebure scoorde met een afstandsschot 2-3, Richard de Jager 3-3 en Ru- di Weststrate 4-3 voor de thuis ploeg. De laatste tien minuten ging het dus helemaal mis met Bruse Boys. „Iedereen liep van achteren weg en door elkaar heen. Het was volkomen onge organiseerd. Vervolgens wor den er op domme plaatsen overtredingen gemaakt en dat kost je twee goals en twee pun ten", aldus een verbijsterde Cees van Dijk. 's-Heer Arendskerke - Bruse Boys 4-3 (1-2). 23e 1-0 Ard Eversdijk. 25e 1-1 Jacob van de Berge. 32e 1-2 Harold van de Berge. 52e 1-3 Jacob van de Ber ge. 60e 2-3 Wim Goedegebure. 83e 3-3 Richard de Jager. 87e 4-3 Rudi Weststrate. Scheidsrech- Jacob van de Berge vierde zijn rentree, na een lastige blessu re, met twee doelpunten. (Fo to: Joop van Houdt). geheel, maar sinds ik kenbaar heb gemaakt om aan het eind van het seizoen te vertrekken, lijkt de collectiviteit plotse ling verdwenen". Consequenties „Het is bekend dat er een aan tal spelers zijn die na zes jaar Kees Kommer wel eens een an dere trainer willen en dat kan ik natuurlijk begrijpen, maar het moet natuurlijk niet zo zijn dat deze spelers na het bekend maken van mijn beslissing van het ene op het andere moment geen deel meer uit gaan maken van het collectief. Afgelopen zaterdag was dat in ieder geval wel het geval en dat zal onge twijfeld de komende tijd voor die spelers consequenties met zich mee gaan brengen. De spe lersgroep in het algemeen en deze spelers in het bijzonder moeten zich natuurlijk wel rea liseren dat ze niet alleen voor zichzelf maar ook voor de club bezig zijn en juist.deze laatste staat na de. 6-1 van afgelopen zaterdag in haar hemd en dat neem ik ze bijzonder kwalijk". Toch zag het er in de beginfase nog niet zo slecht uit voor de ploeg uit Nieuwerkerk want in de 15e minuut wist Michel Flikweert op aangeven van Ronnie de Bruine voor 0-1 te zorgen. Tien minuten later ech ter schoot Peter Noordijke de stand echter al in evenwicht: 1- 1 en weer vijf minuten later zorgde dezelfde speler zelfs voor 2-1. Tben vlak voor rust David Joppe slecht uitverdedi gen van laatste man Erwin Theunisse middels een doel punt afstrafte: 1-3, was de ploeg uit Nieuwerkerk zo goed als verslagen. Ook na rust toen Kommer zijn concept had om- gooid naar een systeem met drie spitsen kon de ploeg van Kommer nauwelijks potten breken en kon de thuisploeg middels doelpunten van René van Vossen (4-1) en twee doel punten van Marco Jansen sim pel uitlopen naar een makke lijke 6-1 overwinning. Dreischor is door de 5-3 overwinning op Goes 3 inmiddels koploper geworden in de derde klas afdeling. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - Eric Dijst is een opvallende speler bij het eerste team van voetbalvereniging Dreischor. De 26-jarige spits voegde zondagmiddag tegen het derde team van Goes weer twee doelpunten aan zijn totaal. Inmiddels heeft Dijst in zeven wedstrijden tweeëntwintig doelpunten gemaakt. Niet voor niets staat Dreischor, na de 5-3 overwinning op Goes 3, aan de leiding in de derde klas afdeling. Eric Dijst brak twee jaar ge leden zijn been toen hij in botsing kwam met de keeper. Dit seizoen maakte hij zijn rentree in het eerste team van Dreischor. Even kwam hij in aanvaring met zijn trainer Tbon Tettero toen hij bij de eerste wedstrijd buiten de ba sisopstelling werd gelaten. „Het was gewoon terecht dat hij mij nog niet voldoende fit achtte. Ik had immers een grote training achterstand. Maar ik ben hard gaan trai nen en ik heb mij terug ge knokt in de groep", aldus Dijst. Instelling Het was zondagmiddag op het sportveld in Dreischor weer opvallend hoe gemakke lijk Dijst kan scoren. „Ik doe het natuurlijk niet alleen. Het hele team werkt voor je en ze brengen je in de gele genheid om doelpunten te maken. Maar ja, om eerlijk te zijn tweeëntwintig doelpun ten is wei erg veel. Twee jaar geleden kwam ik op zesent wintig doelpunten over het hele seizoen. Misschien komt het ook door mijn instelling. Vroeger liep ik met oogklep pen op maar nu wil ik er voor werken. Ik speel graag op scherp maar ik help ook mee verdedigen. Ik ben niet te be roerd om een balletje op te gaan halen. De laatste tijd heb ik ook meer techniek bij geleerd. Hierdoor schop ik er al snel een paar meer in", ver klaart Dijst zijn hoge pro- duktie. Dreischor-trainer Toon Tbtte- ro was zondagmiddag in zijn nopjes met de 5-3 overwin ning. „Het gaat prima bij ons. Tbch wil ik niet te vroeg juichen. Wij hebben de laat ste twee jaar elke keer net naast de promotie gepakt on danks dat we het hele seizoen op kop stonden. Wat dat be treft zijn we wel wat voor zichtig geworden. Maar het wordt tijd dat we nu de derde klas eens verlaten", lachte Tettero. Tbch kreeg Dreischor de winst niet cadeau van het derde team van voetbalver eniging Goes. Dc welvarende start met in de 14e minuut een doelpunt van Eric Dijst, die Luuk Heijboer uit een vrije trap de bal over het verdedigings-muurtje van Goes zag schieten, en met een kopbal 1-0 scoorde. Nog geen minuut later was Eric Dijst opnieuw betrok ken bij het tweede doelpunt. Een aanval over de rechter vleugel via Serge van der Bos kwam bij Dijst terecht. Deze kaatste de bal terug naar Van der Bos die vervolgens de bal panklaar voor de voeten leg de van Luuk Heijboer: 2-0. In de 21e minuut timede Drei schor verdediger Ad Romein totaal mis bij een uittrap van de Goese keeper. Een snelle spits maakte doelman Bonne Meintema kansloos: 2-1. Een paar minuten later zorgde Serge van der Bos, via en bal letje van Luuk Heijboer, voor 3-1. In de laatste tien minuten van de eerste helft kreeg Dreischor het zwaar te verdu ren. Nico Schouwenaar ver oorzaakte een strafschop door een Goese aanvaller neer te leggen in het zestien- meter-gebied. Dit leverde 3-2 op voor Goes en zes minuten later scoorde Goes de gelijk maker door een verdedigings- fout bij Dreischor. Nadat Dreischor in de beginfase van de tweede helft al een aantal kansen om zeep had geholpen was het in de 60e minuut ein delijk raak. Een afstands schot trof doel: 4-3. In de al lerlaatste minuut bracht Eric Dijst alsnog zijn ploeg in vei lige haven en scoorde zijn tweede doelpunt in de wed strijd: 5-3. Dreischor - Goes 3 5-3 (3-3). 14. Eric Dijst 1-0. 15. Luuk Heijboer 2-0. 21. Spits van Goes 2-1. 24. Serge van der Bos 3-1. 35. Strafschop Goes 3-2. 41. Spits van Goes 3-3. 59. Luuk Heijboer 4-3. 89. Eric Dijst 5-3. Scheidsrechter: P. van Loenen uit Middelburg. Toeschouwers: 50; Patrijzen 5 - Zonnemaire 1-4 (1-2). Nadat Zonnemaire drie weken geen competitie-wed strijden had gespeeld haalde het onder toeziend oog van gelegerïhëi d'-t fa ifter J Jdrï Kaspers dë twéé winstpunten binnen tegen het vijfde team van Patrijzen. De huidige trainer Wim Kommer was af gelopen week aan zijn knie geopereerd en had voorlopig het trainersschap aan be stuurslid/speler Kaspers over gedaan. Binnen tien minuten stond Zonnemaire achter na een verdedigingsfout in de Zonnemaire defensie. Maar al snel kwam de gelijkmaker via een eentweetje tussen Marcel de Vlieger en Johnny Kommer. De Vlieger maakte uiteindelijk de schitterende goal. Vlak voor de theepauze zette Marcel de Vlieger de verdediging van Patrijzen op het verkeerde been en schoot Zonnemaire naar een 1-2 voorsprong. In de tweede helft was er een hoofdrol weggelegd voor Hans Goe- mans. Na tien minuten spelen kopte hij zijn ploeg naar een 1-3 voorsprong. Binnen twin tig minuten spelen scoorde Goemans opnieuw: 1-4. In het laatste kwartier werd de kee per van Zonnemaire, Erik van der Wekken, aan zijn hoofd geraakt en moest het veld dizzy verlaten. Goemans ging tussen de palen staan en hiéld zijn doel schoon tot het eindsignaal. Renesse - Sluis 7-3 (4-2). Sluis is door de jaren heen al een moeilijk bespeelbare ploeg voor Renesse. ,,Het is een stugge ploeg en beide partij en speelden vanmiddag tot het toelaatbare. Beide ploe gen speelden countervoetbal en dan creëer je aan beide kanten kansen", liet trainer Ed van Lent weten. Tbch moest de scheidsrechter op nieuw naar zijn borstzakje grijpen op het voetbalveld in Renesse. Halverwege de eer ste helft kreeg André Koo- man een rode kaart voor een veel te harde overtreding. Vlak voor het rustsignaal kon ook een speler van Sluis met een rode kaart vertrek ken nadat hij Leon Bakker in het zestienmetergebied had neergelegd. In de eerste twin tig minuten had Leon Bakker voor twee doelpunten ge zorgd. Remco Kanters maak te even later zelfs de voor sprong nog groter: 3-0. In de 30e minuut verzilverde Sluis een strafschop na het inci dent met Kooman en vlak voor rust werd het 3-2. Nadat ook Renesse een strafschop mocht verzilveren omdat Le on Bakker was neergelegd was de ruststand 4-2. In de tweede helft blonk Leon Bak ker uit. Binnen tien minuten scoorde hij twee doelpunten en daarna was het Edwin Hil- lebrand die 7-2 op het score bord bracht. In de laatste speelminuten scoorde Sluis nog één keer tegen waardoor de eindstand 7-3 werd. Cadzand-ZSC 3-1 (0-0). Het eerste elftal van ZSC uit Scharendijke heeft afgelopen zaterdag de achtste nederlaag in negen competitie wedstrijden geleden. Op een drassig veld was deze keer Cadzhnd te sterk voor de pldeg van- speler/trainer - Sjaak Dorreman. Tot de rust ging de wedstrijd gelijk op en werden er geen doelpunten gescoord, ondanks kansen voor ZSC-spelers Arno de Jonge en Niels van de Moezel. Na een kwartier in de tweede helft wist Cadzand, een van de mindere ploegen in de 2e klasse afdeling, de score te openen toen een afstands schot van Angelo Martele van zo'n vijfentwintig meter doel trof. ZSC kwam een kwartier voor tijd op 1-1 toen Niels van de Moezel op aangeven van Ko Louwerse kon scoren. ZSC ging hierna te aanvallend voetballen en dat resulteerde vijf minuten voor tijd in 2-1 voor de thuisploeg. Joop Basting scoorde met een af standsschot. In een alles of niets poging om alsnog het verdiende gelijkspel binnen te halen vergat ZSC de defen sie en het was Jacky Dees die het karwei definitief in Zeeuws-Vlaams voordeel be sliste. DFS - Nieuwdorp 2-2 (0-2) DFS kreeg zaterdagmiddag Nieuwdorp, de nummer twee van de ranglijst, op bezoek. Een zware taak voor de man nen van Nico Kind, zeker om dat DFS drie basisspelers miste. De bezoekers kwamen op 0-1 toen een corner door Bram Schrier in een keer op de schoen werd genomen en keeper Edwin van de Zande verraste. Nieuwdorp kwam voor rust op 0-2 door een be nutte penalty van Ronald de Jonge. Een kwartier na rust verkleinde DFS de achter stand toen Huib Nortier op links Richard Eerdmans aan- speelde. Eerdmans scoorde met een draaiend schot 1-2. Inmiddels speelde Nieuw dorp met tien man doordat een speler tegen zijn tweede gele kaart op was gelopen. Ook DFS moest met tien man verder toen keeper Edwin van de Zande rood kreeg na een duel om de bal in het strafschopgebied. De toege kende penalty werd door spe ler Arnold van der Have, nu als keeper, gestopt. Na goed storend werk van Huib Nortier scoorde DFS 2- 2. De keeper van Nieuwdorp schopte de bal tegen Nortier en belandde vervolgens bij Richard Eerdmans die in schoot. Tien minuten voor tijd had DFS de wedstrijd in het voordeel kunnen beslis sen maar Huib Nortier trof na een goede actie geen doel. „Een lekkere stevige pot voetbal en een slechte scheids", aldus oefenmeester Nico Kind. Na een prima eerste helft GOES - Zonder de nog altijd aan zijn lies geblesseer de spits Theo Wittenberg reisde het eerste team van WIK uit Kerkwerve af naar Goes voor de confronta tie met het iets hoger genoteerde SSV'65. Na een pri ma eerste helft van WIK-zijde was het toch SSV'65 dat vlak voor rust op 1-0 kwam. Een doelpunt dat de Kerkwervenaren niet meer te boven gouden komen. Na rust lukte er weinig meer en de Goese opponent kon gemakkelijk de eindstand op 4-0 bepalen. Van het verschil op de ranglijst was in de eerste helft niets te bespeuren. Integendeel, met fris en goed voetbal, met name in de achterhoede en op het middenveld, was WIK haar op ponent op eigen veld te sterk af. Het merendeel van de kan sen was dan ook voor de ploeg uit Kerkwerve. Kansen die de voorhoede helaas niet kon af maken. Kansen Na drie minuten al had Leon Hendrikse de 0-1 op het score bord kunnen aantekenen. Een vrije trap van Marco Ganze- man werd door de Goese kee per losgelaten. Een alerte Hen drikse kon de bal echter niet over de doellijn krijgen. Een goede start die zich voor het grootste deel van de eerste helft voortzette. Overige kan sen waren echter niet besteed aan Leon Hendrikse en Joost Rotte. Ook Kees Verwest zag zijn afstandsschot gepareerd. Zoals in voetbal dan zo vaak gebeurt is het de tegenstander die onverwacht de score open breekt. Zo ook SSV'65 dat aan een counter vijf minuten voor het rustsignaal genoeg had om op 1-0 te komen. „Voor ons was dat natuurlijk een vervelend moment. Je speelt een van je -betere wedstrijden van het sei zoen endan kom je toch ach-.' ter", aldus trainer Kees Joosse, „toch heb ik de jongens in de kleedkamer verteld dat ze er vertrouwen in moesten blijven houden". Dat vertrouwen was echter na tien minuten in de tweede helft als sneeuw voor de zon verdwe nen. Een misverstand in de de fensie van WIK werd door de aanyal van SSV'65 dankbaar uitgebuit: 2-0. „Dan komt het gebrek bij WIK boven water. We missen dan een centrale fi guur die het team op sleeptouw neemt. Het is dit seizoen al va ker gebleken. Als we voorko men gaat het goed, maar ko men we achter dan hebben we veel moeite ons er overheen te zetten", aldus Joosse. SSV'65, gesterkt door de voorsprong, bleef de tweede helft de betere ploeg en scoorde nog twee maal. Het had voor WIK nog erger kunnen aflopen, als SSV'65 een kwartier voor tijd de penalty nog had benut. Dat gebeurde niet en met een 4-0 stand klonk het eindsignaal. Voor trainer Joosse absoluut geen reden tot paniek. „Voor het seizoen was ons doel om in de middenmoot mee te draai en. Daar staan we nu. We ver liezen de punten van de bo venste vier, maar als we tegen de andere ploegen zoals vol gende week Dauwendaele de winst kunnen pakken, is er niets aan de hand. Van dit pas gepromoveerde team mag je dan ook niets meer verlangen dan een plek in de midden moot. We gaan met goede moed weer verder". LEEUWARDEN - Regi Blinker blijft tot medio 1995 bij Feye- noord. Het bestuur van de be kerhouder kwam de verlen ging van het contract, dat na dit seizoen afliep, overeen in Friesland, waar Feyenoord zondag won van Cambuur Leeuwarden. .ROTTERDAM - Charles van der Steene, commercieel direc teur van Sparta, noemde het experiment bij de thuiswed strijd tegen FC Utrecht (1-3) ge slaagd. Het publiek had gratis toegang tot driekwart van het stadion. Voor een plaatsje oid de eretribune moest de norma le prijs worden betaald. ADELAIDE - De Grand Prix van Australië stond zondag in het teken van afscheidnemen. De laatste race van het formule 1-seizoen 1992, het vertrek van wereldkampioen Nigel Man- sell, het vaarwel waarschijn lijk ook van het circuit in Ade laide. ZIERIKZEE - Het was op de laatste speeldag van de zaalvoetbal-competitie Schouwen-Duiveland een ge makkelijke klus voor Sporthuis Zierikzee om De Keien een gevoelige nederlaag toe te brengen. Het team De Keien uit Nieuwerkerk droop met een 2-14 nederlaag af. Sporthuis Zierikzee scoorde er lustig op los en dat was ook no dig om weer een stukje zelfver trouwen te kweken in de pl9eg. De laatste wedstrijden verlo ren zij onnodig punten waar door voorlopig de koppositie niet haalbaar is. De Keien wer den met deze gevoelige neder laag nog vaster op de laatste plaats gedrukt en kunnen zich nu al op gaan maken als degradatie-kandidaat. Langste eind De wedstrijd tussen WIK uit Kerkwerve en De Beuze, waar hoofdzakelijk spelers uit Nieu werkerk in spelen, was een spannende partij. De Beuze trok uiteindelijk aan het langste eind en won met 4-5. Hierdoor heeft het team nog steeds aansluiting op de koplo per in de eerste klas, Tbren Boys, dat op de laatste speel dag vrij was. In de tweede klasse won Vanity gemakkelijk van FC Kerkwer ve met 7-1 en won Neffen d'Eu- le uit Oosterland met 10-3 van Stella Boys 2. In de derde klas zorgde Deltan voor een verras sing. De ploeg van het energie bedrijf won van het hoger ge klasseerde Droptiek Passage met 5-9. Programma woensdag 11 no vember in sporthal Onderdak in Zierikzee. 19.00 uur Egelan tier - Knippie. 19.40 uur Tbren Boys - Nola Boys. 20.20 uur Delta Catering - Garage Slager. 21.00 uur Pinky Boys - Coen Honig 2. Steilööre/PJZ - Coen Honig 1. 22.20 uur Zeelandia - MEVO. WIK-Rest.De Beuze 4-5 De Keien-Sporthuis ZZ 2-14 Toren Boys 6 5 1 0 11 29-17 Rcst.Dc Beuze 7 5 0 2 10 39 - 29 PTT 7 5 0 2 10 22 - 19 Sporthuis ZZ 7 4 0 3 8 34 - 22 Coen Honig 1 7 3 1 3 7 23 - 18 Nola Boys 7 3 1 3 7 29 - 30 Sports.Jonker 6 3 0 3 6 20 - 16 WIK 7 2 2 3 6 49 - 36 Stciloorc PJZ 7 1 0 6 2 16-37 Dc Keien 7 0 1 6 1 17 - 54 Neffen d'Eulc-Stclla Boys 2 10-3 Vanity-FC Kerkwerve 7-1 Neffen d'Eulc 7 6 0 1 12 48 - 13 Mevo 6 4 2 0 10 25 - i5 Stella Boys l 7 4 l 2 9 30 20 Bijmakclaardij 7 4 0 3 8 2° - 26 Zeelandia 8 3 1 4 7 27 - 33 Vanity 7 3 0 4 6 27 - 28 Stella Boys 2 6 2 1 3 5 20 - 24 Garage Slager 8 2 1 5 5 25 - 40 Delta Catering 6 2 0 4 4 12-21 FC Kcrwcrvc 8' 2 0 6 4 19-37 Brabcr Grocnv.-Swartc Schacp 4-9 Dropt. Passage-Deltan 5-9 Pinky Boys 7 7 0 0 14 56 - 18 Swartc Schacp 6 4 1 1 9 38 - 26 Knippie 7 3 2 2 8 29 - 34 St.'t Marktje 6 3 1 2 7 28 - 21 De Roo/vd Veen 6 3 I 2 7 26 30 Dropt.Passage 6 3 0 3 6 38 - 25 Dcltan 7 2 0 5 4 31- 45 Coen Honig 2 7 11 5 3 18 - 41 Egelantier 4 I 0 3 2 15 - 26 Braber Groenv. 6 I 0 5 2 20 33

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7