Twee Schouwse bands present tijdens de Zeeuwse Popdagen Thema-avond rond zuivere koffie in Parochiecentrum Hondepoep-opzuigmachine Behoud subsidie werkgroep Ontwikkelingssamenwerking? Tweedaags festival in open jongerencentrum in Middelburg Op vrijdag 27 november Plannen Natuur- en milieu educatie cd* Initiatief Werkgroep Kerk en Samenleving en Wereldwinkel Expositie Het varken in beeld in Galerie Galerij VRIJDAG 6 NOVEMBER 1992 NR 25252 5 Mr. Weidro Cap. ZIERIKZEE/MIDDELBURG - Twee Schouwse bands, Bonechild en Mr. Weirdo Cap, doen mee aan de Zeeuwse Popdagen die vrijdag 13 en zaterdag 14 november gehouden worden in open jongerencen trum Midgard aan de Kuiperspoort in Middelburg. Het gaat om een jaarlijks terugkerend popfestival waar bekende en minder bekende Zeeuwse bands het podium betreden. ZÏERIKZEE - Een hondepoep-opzuigmachine. Dat is de naam van een nieuw apparaat dat de Groendienst van het werkvoorzieningsschap de Zuidhoek in de komende weken in alle zes de gemeenten op Schouwen-Duiveland gaat demonstreren. Het festival is opgesplitst in twee dagen om meer bands de gelegenheid te geven op te tre den en meer publiek de kans te geven deze bands aan het werk te zien. De programmerings werkgroep van-het open jonge rencentrum denkt er wederom in geslaagd te zijn een festival neer te zetten waar variatie en kwaliteit volop aanwezig zijn. Polluted Inheritance De Zeeuwse Popdagen gaan Achter \±et opwekkende kopje koffie dat ettelijke keren per dag zo achteloos achterover wordt geslagen gaat een min der opwekkend verhaal schuil. Een verhaal van de plantage arbeider of de kleine boer die voor hun werk cq oogst mini maal worden beloond, terwijl handelaren en grootgrondbe zitters de winsten opstrijken. Die uitgestrekte koffieplanta ges, veelal op de vruchtbaarste gronden betekenen voorts een aantasting van de voedselvoor ziening voor de lokale bevol king. Alles wordt - zwart/wit gezegd - ondergeschikt ge maakt aan de verbouw van handelsgewassen zoals koffie. Voor wie het verhaal achter de koffieboon kent ligt dat kopje koffie zeker zwaar op de maag. Werkgroep Dat is ook het kerkbestuur van de Roomskatholiekc parochie in Zierikzee niet ontgaan. Daarom ook heeft het bestuur kort na de zomervakantie be vrijdag 13 november van start met een optreden van Polluted Inheritance. Deze band uit Ter- neuzen speelt metal en trash en heeft inmiddels haar eerste CD uitgebracht onder de titel Eco cide. Polluted Inheritance be staat uit Ronald Camonier (zang, gitaar), Erwin Wesdorp (gitaar), Menno de Fouw (bas) en Friso van Wijck (drums). Het optreden van de Zeeuws- Vlaamse band begint om 21.30 uur. Om 22.45 uur betreedt als twee de band Robinson's Gang het sloten gehoor te geven aan een (schriftelijke) oproep van de werkgroep Intercambo uit Ter- neuzen om in het parochiecen trum voortaan (voor minimaal één jaar) zuivere koffie te schenken. Dat betekent dat 's zondags na de mis, bij vergade ringen en tijdens bejaarden middagen en bij andere gele genheden in het Parochiecen trum de koffiekopjes met deze koffie (Residentiekoffie voor grootgebruik) worden gevuld. Eerlijke prijs Deze zuivere koffie die te koop is bij de Wereldwinkel in de Verrenieuwstraat wordt door SOS Wereldhandel betrokken van kleine coöperaties in lan den als Costa Rica, Mexico. Gu atemala. Maar ook uit landen als Tanzania, Nicaragua en An gola waar de regering een ont wikkelingsbeleid gericht op de armsten voert, wordt koffie ge kocht. Doordat de SOS Wereld handel een redelijke, eerlijke prijs voor deze koffie betaalt podium. Deze band heette voorheen The Underdogs maar wegens drastische veranderin gen opereren deze ambitieuze jongens sinds enige tijd onder een nieuwe naam. Robinson's Gang speelt bluesrock, maar schuwt ook het ruigere werk niet. Gespeeld worden onder meer covers van nummers van Jimi Hendrix. Robinson's Gang bestaat uit Bas de Decke- re (drums), T^jerk van der Meer (bas), Chris Louise (zang) en Jürgen Hoitsma (gitaar). De afkorting KLC staat voor Kool Lyrical Commander en dat is de naam van de rapper die vrijdag als laatste het Mid- gardpodium betreedt. K1X brengt een mengeling van jazz, funk en rap. Vólgens de insi ders klinken de teksten poë tisch en is de argumentatie goed onderbouwd. KLC bracht eerder een mini-CD en een CD- single uit. Mr. Weirdo Cap Aan de Schouwse sumo-funk- band Mr. Weirdo Cap de eer om de tweede dag van de Zeeuwse Popdagen te mogen openen. Deze band debuteerde om Bro- gum's Anywave-festival en timmert sindsdien stevig aan de weg. Mr. Weirdo Cap bestaat uit Peter Mol (zang, gitaar), Collin Clement (zang, bas), Pierre Pourquie (zang, drums) en Josie Kneepkens (zang, toet sen). Het optreden van Mr. Weirdo Cap begint om 16.00 uur. Om 17.05 uur is het de beurt aan de formatie Robot Rentals. De Zeeuwse Popdagen krijgen de primeur van het gloednieu Met deze avond die ,,een luch tig karakter" heeft willen de werkgroep en de wereldwinke liers de belangstellenden infor meren over het hoe en waarom van zuivere koffie, in de hoop dat zij ook thuis of binnen de vereniging/organisatie waar binnen ze actief zijn het ge bruik van zuivere koffie gaan bevorderen. Een stukje be wustwording rond de koffiepot dus. we repertoire van de band aan gereikt, materiaal dat klaar is om op CD vastgelegd te wor den. De band is vorig jaar uit de smeulende resten van Zero Positive opgericht en bestaat uit Willem Vermeulen (lead- zang, gitaar), Harry van der Aa (zang, percussie), Bart Goede- mondt (zang, bas) en Jan Rotte (drums). De band speelt blues, rythm roll. Het concert van de Zuid- Bevelandse band Die Hard gaat om 19.00 uur van start. De formatie werd opgericht in 1989 en is sinds kort vocaal ver sterkt met Annemieke. Die Hard staat garant voor stevige, goed gebalanceerde, heftige en ruige muziek. Die Hard be staat uit Ronald (bas), Jacco (gitaar), Collin (drums) en An nemieke (zang). Speed-metal Een uurtje later, omstreeks 20.05 uur, dienen de speedme- talfans zich richting podium te begeven. Daar staat dan de Zeeuws-Vlaamse speedmetal- formatie Paralysis klaar. Deze band kreeg zowel in Aardschok als in Meltdown lovende kritie ken. Paralysis bestaat uit Nick (zang), Jacques (gitaar), Fausto (gitaar), Roger (bas) en Ste phen (drums). De tweede Schouwse band die zaterdag 15 november het Mid- gardpodium betreedt is de for matie Bonechild. Deze band speelt eigen 'composities aan gevuld met covers van num mers van onder meer de Red Hot Chili Peppers en Jimi Hen drix. Bonechild bestaat uit Re- my Korsman (zang), Martijn Klippel (gitaar), Rudy Klippel (bas) en Willie' Berrevoets (drums). Het optreden van Bo nechild begint om 21.10 uur. Als voorlaatste band is het om 22.15 uur de beurt aan Wolfclan Sister. Deze band bestaat nog maar een jaar en speelt gitaar- georiënteerde muziek. Ge speeld worden zowel up-tempo nummers als pakkende bal lads. Wolfclan Sister bestaat uit'Paska! Jakbbsen' (z'arig, gi taar), Robin' Verhage (gitaar), Michiel van Saagsvelt (bas) en Chris Hoornick (drums). De Zeeuwse Popdagen worden afgesloten met een optreden van de reggae-formatie Misty Basement. De band trad ook eerder dit jaar al op in Midgard en dat leverde veel succes op. Het werk van Misty Basement bestaat uit swingende eigen nummers. De band bestaat uit Jan Vos (drums), Johnny Block (bas), Johan Putter (keyboard), Denny Slosse (gitaar), Robin Stevense (gitaar), Jeroen Free lance (gitaar) en John Willems (sax). Hun optreden begint om 23.30 uur. Het blijft deze avond niet bij luisteren alleen, want ook een spelletje - een soort bingo met letters in plaats van cijfers- ontbreekt niet op het program ma. Wie als eerste erin slaagt een zin te vormen wint daar mee een pak zuivere koffie en wie na dit allesbehoefte heeft aan een slokje geestrijk vocht kan dat doen met een glaasje zuivere wijn, eveneens een pro- dukt uit de Wereldwinkel. De hondepoep-opzuigmachine. Volgens de bedrijfsleider van de Groendienst, H. J. van Stee nis hoopt het werkvoorzie ningsschap dat de gemeenten het schap opdracht zullen ge ven om met het apparaat de straten, trottoirs en plantsoe nen hondepoepvrij te houden. In dat geval schaft het werk voorzieningsschap een of meer van de apparaten aan. De hondepoep-opzuigmachine maakt het mogelijk om via een AMSTERDAM - De Amster damse politie heeft een mede werker van de Gemeentelijke Dienst Herhuisvesting gear resteerd die samen met een kennis valse woningtoewijzin gen verkocht voor vierduizend gulden per stuk. De twee zou den in totaal veertigduizend gulden hebben opgestreken. Dat heeft de Amsterdamse po litie bekendgemaakt. DEN HAAG - De Tweede Ka mer wil dat Defensie stopt met het vergoeden van reiskosten van studerende dienstplichti gen die voor de keuring wor den opgeroepen en in het bezit zijn van een OV-jaarkaart waarmee ze kosteloos kunnen reizen. Jaarlijks is hiermee een bedrag gemoeid van ruim 1 miljoen gulden. MIDDELBURG - Op initiatief van het consulcntschap Na tuur en Milieu-educatie wordt op dinsdag 17 november in Middelburg een aantal plan nen van het consulcntschap I overhandigd aan gedeputeerde mevrouw G. de Vrics- Hommes. De plannen worden verwoord in vier rapporten, namelijk na- tuurgerichte recreatie, het plan voorlichting educatie Kop van Schouwen, het plan natuurgid- sen en de studie terroingebon- den voorlichting. Het consu lentschap denkt met deze plan- nen een bijdrage te leveren aan het provinciaal beleidsplan voor recreatie en toerisme, wat betreft het thema Recreatie en natuur. De overhandiging van de rapporten vindt plaats in het provinciehuis om 15.00 uur. l slang, waarvan het uiteinde zich door middel van water va cuüm vastzuigt op de grond, de honde-uitwerpselen op te zui gen en in een container te ver zamelen. Volgens de heer Van Steenis is het op deze manier zelfs moge lijk om uitwerpselen die zijn plat getrapt of gereden gemak kelijk te verwijderen. De hondepoep-opzuigmachine ZIERIKZEE - In Galerie Gale rij aan het Hatfieldpark in Zierikzee is van 9 november tot en met 14 december een ex positie onder de titel Het var ken in beeld te zien. De exposi tie is te zien op maandagmid dag van 14.30 tot 15.30 uur. Baudhuin Simon noemt zich zelf 'Porcologue' ofwel var kenskenner. Alles wat met var kens te maken heeft heeft zijn belangstelling. Thmrne var kens, wilde zwijnen, wratten zwijnen en dergelijke vormen zijn specialiteit. Simon cor respondeert met mensen uit de hele wereld over zijn geliefde onderwerp en op die manier ontvangt hij allerlei wetens waardigheden betreffende var kens. Zijn huis in Habay-la Neuve in Wallonië puilt bij wijze van wordt op vrijdag 27 november voor het eerst gedemonstreerd door medewerkers van de Zuid hoek. Om 09.30 uur zijn zij met het apparaat voor het stadhuis in Brouwershaven om daar in aanwezigheid van leden van het gemeentebestuur het 'Vor- renomme' (de Brouwse Markt)' poepvrij te maken. Om onge veer 13.00 uur demonstreert men de werking van het appa raat in de gemeente Wester- schouwen voor het gebouw van de dienst gemeentewerken aan de Burghseweg. In de weken daarna presenteert men het ap paraat ook in de overige vier gemeenten. spreken uit van de varkens eq regelmatig exposeert hij een gedeelte van zijn omvangrijke verzameling. Verschillende thema's komen op zo'n exposi tie aan de orde; het varken in de politiek, het varken in de re clame etcetera. Het is de eerste keer dat hij een gedeelte van zijn collectie buiten België laat zien. In galerie Galerij zijn onder de titel Het varken in beeld meer dan 500 ansichtkaarten te zien uit het zogenaamde Pigmail- project. Tijdens de tentoonstel ling in de Zierikzeese galerie in de Regionale Scholen Ge meenschap Professor Zeeman behandelt Baudhuin Simon als gastdocent het thema Hot var ken in de taal. De expositie is ook op telefonische afspraak te bezichtigen. (01112-2017) Advertentie De Provence, de ambiance, de Franse keuken en smaakvolle Zeeuwse producten van zee, bos en veld. Tafelen bij De Trouwe Herder, gemakkelijk bereikbaar op Resort Haamstede, aan de kop van de Oosterscheldekering Rolitterie De Trouwe HercVr Daleboutsweg 4, 4328 PP 8urgh Haamstede, tel. 01115 7720 Bonechild. ZIERIKZEE - En dan is er (zuivere) koffie. Het kerk bestuur van de Roomskatholieke Willibrordusparo- chie heeft besloten om het komende jaar zuivere kof fie te gaan schenken. Waarom de kopjes in het Paro chiecentrum in de Mosselstraat voortaan gevuld worden met zuivere koffie moet tijdens een thema avond duidelijk worden. Deze avond, een initiatief van de Werkgroep Kerk en Samenleving en de We reldwinkel, wordt vrijdag 20 november vanaf 19.30 uur in het parochiecentrum in de Mosselstraat ge houden. (gemiddeld vijf tot tien procent boven de koffieprijs op de we reldmarkt) is deze koffie wel wat duurder dan andere koffie. Door zuivere koffie te drinken draagt de koffiedrinker hier echter een piepklein beetje bij aan het verbeteren van de le vensomstandigheden van de plantage-arbeiders en kleine koffieboeren in de Derde We reld. Thema-avond Dat overschakelen op zuivere koffie zal niet ongemerkt ge beuren. In opdracht van het kerkbestuur heeft de Werk groep Kerk en Samenleving van de Roomskatholieke kerk samen met de Wereldwinkel Schouwen-Duiveland hiervoor een thema-avond op het pro gramma gezet. Deze avond, die vrijdag 20 november in het Pa rochiecentrum wordt gehou den, is niet alleen voor parochi anen maar voor iedereen, be klemtonen Anne-Marie van Velthoven en Rian Duinhouwer van de werkgroep. Het programma voor deze avond begint om 20.00 uur, maar vanaf 19.30 uur staat de zuivere koffie uitnodigend klaar en kan men vooraf een blik werpen op de uitstalling van allerlei snuisterijtjes en kunstnijverheidsprodukten uit de Derde Wereld die door de Wereldwinkel worden ve kocht. Na 20.00 uur geeft Els van der Tuin van de Wereld winkel tekst en uitleg bij een korte dia-serie over het verhaal van de koffie. Een soortgelijke maar dan wel aangepaste dia serie wordt voorafgaande aan deze avond ook op de Willi- brordusschool vertoond. De dia's met toelichting moeten een antwoord geven op vragen als wat is zuivere koffie pre cies, waarom verdient het ge bruik van zuivere koffie de voorkeur boven het gebruik van gewone koffie en wat is de betekenis van het Max Havelaar-keurmerk. Na afloop van deze uiteenzetting kan men vragen stellen. Pakje koffie ZIERIKZEE - De werkgroep Ontwikkelingssamen werking dié een paar jaar geleden werd opgericht heeft de gemeente gevraagd om de subsidie voor $2. te behoudemnu een deel daarvan waarschijnlijk niet wordt benut. Dit verzoek bespreekt de Zierikzeese commissie welzijn dinsdag 10 november in haar ver gadering. Deze wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Voor 1992 krijgt de werkgroep een subsidie van twee kwartjes per inwoner, hetgeen neerkomt op vijfduizend gulden. Nu dui delijk is dat een deel van de voorgenomen activiteiten geen doorgang kan vinden omdat er nog altijd geen project is gea dopteerd zal een deel van de subsidie niet worden gebruikt. De werkgroep wil het bedrag dat overblijft doorsluizen naar 1993. Of dat ook het advies van de welzijnscommissie is moet dinsdag blijken. Ook de Pro jectgroep Voorlichting aan ou deren op Schouwen-Duiveland vraagt voor de uitvoering van haar voorlichtingsplan een fi nanciële tegemoetkoming van de gemeente. De kosten van het totale uitvoeringsplan bedra gen 35.000,-. Van de gemeente wordt een bedrag gevraagd van ruim negenduizend gulden, hetgeen neerkomt op een subsi die van dertien cent per inwo ner. Dit bedrag is nodig om fol ders en brochures -tej-Luimen1 drukken hen hef. org-aiiiserënR van themamiddagen.-; iB. '.en.jv- van Zierikzee zijn in principe bereid om deze subsidie te ver lenen. Ook de Federatie Maat schappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland wil geld voor de aanschaf van hard- en soft ware. Dit is nodig omdat de Fe deratie verplicht is om met in gang van volgend jaar mee te gaan draaien in een landelijk registratiesysteem. Met de aan schaf van nieuw computerma teriaal is een bedrag van 18 mille gemoeid. Een deel van deze kosten zal door het Julia na Welzijnsfonds worden be taald. Aan de gemeente wordt een bedrag van zo'n dertien honderd gulden gevraagd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5