Tien jaar Nomen Nescio op Schouwen-Duiveland 0 1 GRATIS ADVERTENTIE va UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND f6,95 r 1^ dékmiit van schouwen-duiveland! Er komen verkeersremmende maatregelen op parallelwegen van de Rijksweg N-59 1111 1 I I- ■=1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Op noordelijke parallelweg tussen Oosterland en Nieuwerkerk en zuidelijke paralleliveg tussen Nieuwerkerk en Zierikzee Ziekenomroep betekent meer dan alleen plaatjes draaien Politie houdt dieven aan Aanrijding met een politieauto m v N GEKRUIDE FRICANDEAU f lifi» J '3&S ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uil onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 november en 31 december 1992 deze kaarten bij ons besteld en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode, drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DONDERDAG 5 NOVEMBER 1992 149e JAARGANG NR 25251 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Rijkswaterstaat gaat verkeersremmende voorzieningen aanbrengen op de parallelwegen van de Rijksweg N~59 tussen Zierikzee en Oosterland. (Foto: Joop van Houdt). NIEÜWERKERK - Op een gedeelte van de parallelwegen van de Rijksweg N-59 die tussen Zierikzee en Bruinisse loopt worden verkeersremmende maatregelen aangebracht. De voorzieningen worden aangebracht door de eigenaar van de weg, Rijkswaterstaat met medewerking van het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland. Het betreft een proef die een jaar duurt. Een en ander blijkt uit de stukken waarmee het Duivelandse college van burgemeester en wethou ders reageert op de algemene beschouwingen over de begroting 1993 van de vier politieke fracties uit de Duivelandse gemeenteraad. Zoals al vele jaren het geval is, stelden de diverse fracties daarin ook nu weer de ver- keers(on)veiligheid op de Rijksweg N-59 aan de orde. Zo als bekend wordt op de bij de weg behorende parallelwegen vaak zeer hard gereden door auto's. Na dit euvel herhaalde lijk naar voren gebracht te heb ben bijRijkswaterstaat lijkt het Duivelandse college van b en w nu wat gehoor te hebben gevonden bij Rijkswaterstaat. In haar antwoord aan de frac ties meldt het college dat bij wijze van proefopstelling ver keersremmende maatregelen zullen worden aangebracht op de zuidelijke parallelweg (aan de kant van Ouwerkerk) tussen Nieuwerkerk en Zierikzee en op de noordelijke parallelweg tussen Nieuwerkerk en Ooster land. Rijkswaterstaat is verder bezig met de voorbereidingen voor aanpassing van aanslui tingen van de Vissers weg, Zwa- nenburgseweg en Rapelleweg (alle nabij Ouwerkerk) op de Rijksweg N-59. Naar verwach ting zullen ook die werkzaam heden binnen afzienbare tijd worden uitgevoerd. De gevaarlijke situatie bij de afslagen naar de kern Ooster land en het voorstel om een ge deelte van de zuidelijke paral lelweg af te sluiten, brengt het Duivelandse college van b en w tijdens het eerstvolgende over leg met Rijkswaterstaat naar voren. Met ingang van 1 janua ri 1993 worden alle wegen bui- ter* de bebouwde kommen in de gemeente in beheer en on derhoud overgedragen aan het Waterschap Schouwen-Duive- land. Voor die tijd worden de wegen nog voor een bedrag van 49.000 gulden opgeknapt door Duiveland. Uit de beantwoording blijkt ook dat er nog een glimpje hoop is dat de openbare basis school in Sirjansland in dat dorp zelf kan blijven voortbe staan. Dat zou kunnen als ne venvestiging van een andere openbare basisschool in de ge meente. Voorwaarde daarvoor is wel dat de school op 1 okto ber 1993 en daarna minstens 23 leerlingen telt. Wanneer de school in Sirjansland dicht gaat, vanwege fusie met de OBS Dobbelsteen in Nieuwer kerk, is toestemming van het ministerie nodig om de school in Sirjansland opnieuw te ope nen wanneer men aan de beno digde 23 leerlingen is geko men. Een procedure die lang duriger en ingewikkelder is. Het provinciaal bestuur heeft aan het Duivelands college van b en w laten weten dat men 170.000 gulden uit de provin ciale knelpuntenpot wil mee betalen aan de herinrichting van het centrumgebied in Oos terland. Dat houdt in dat nog binnen een jaar een begin moet worden gemaakt met de werk zaamheden om het dorpshart via nieuwe bestrating, bloem bakken en andere voorzienin gen een ander aanzien te geven. Men probeert daarbij ook ex tra parkeerruimte te creëren, maar de verwerving van grond verloopt volgens het college moeizaam. Het realiseren „van de hoofdontsluitmgstroute' in Oosterland heeft bijna 1,3 mil joen gulden gekost. Bijna 100.000 gulden meer dan men had gepland. Het Duivelandse college zegt binnenkort met een voorstel te komen over de wijze waarop deze financiële tegenvaller opgevangen kan worden. Uit de beantwoording blijkt dat binnenkort een hoorzitting gehouden wordt in verband met de invoering van een finan ciële bijdrage voor het gebruik vervolg pagina 2 Muziek is de medicijn van de geest. Logan ZIERIKZEE -... ,,Dit is huislijn één in het ziekenhuis en huislijn vier in de Corneliastichting; hier volgt een programma van radio Nomen Nescio, uw huis- omroep...". De vrijwilligers van de ziekenomroep Nomen Nescio Schouwen- Duiveland kunnen deze woorden inmiddels bijna dromen. Tien jaar lang al biedt Nomen Nescio op Schouwen-Duiveland zieken en hulpbehoevende oude ren muzikaal en verbaal vertier via de ether. Een feit dat zaterdag 14 november met een reünie en een speciaal amusementsprogramma vanuit Corneliastich ting en ziekenhuis wordt gevierd. Je lievelingsplaatje of zo'n on vervalste dijenkletser uit de oude doos horen. Hoe simpel het ook moge klinken, het is maar al te vaak een lichtpuntje in de lange dagen van een bed legerige zieke of een hulpbe hoevende oudere. Dat hebben de vrijwilligers van Nomen Nescio in de tien jaar dat deze ziekenomroep op Schouwen- Duiveland uitzendingen ver zorgt meermalen ervaren. Een ziekenomroep betekent im mers veel meer dan alleen ver zoekplaten draaien. Via de uit zendingen en reportages van bijzondere evenementen als de intocht van Sint Nicolaas en de avondvierdaagse kan de zieke en hulpbehoevende mens het contact met het gezonde deel der natie bewaren. Overwaaien Die vooral sociale betekenis van de ziekenomroep was voor een groep radio-minnende scholieren in 1972 aanleiding om in Goes een ziekenomroep op te richten en wel onder de .deftige" naam Nomen Nescio (latijns voor naamloos). Dat idee woei door toedoen van Harrie en Jacqueline van Rooyen in 1982 over naar Schouwen-Duiveland. Vanuit het Rode Kruis Zieken huis werd hier een heel voor zichtig begin gemaakt met de ziekenomroep door eenmaal per week op vrijdagmiddag ,een uurtje muziek - klassiek, geestelijk en populair - uit te zenden. Daarvoor maakten de V.l.n.r.: voorzitter werkbestuur A. P. Bongers, presentator H. Kik en mede-oprichter en oud voorzitter H. van Rooyen. (Foto: Joop van Houdt). circa tien omroepmedewerkers gebruik van geleende banden van Nomen Nescio in Goes. Kelder Hoe romantisch dat pionieren ook lijkt, het was in werkelijk heid maar behelpen. Nomen Nescio was dan ook wat blij toen deze in 1983 toestemming kreeg om in de kelder van het ziekenhuis een studio in te richten. De apparatuur voor deze stu dio, zoals mengpanelen, draai tafels, een microfoon, cassette deck en bandrecorder kon No men Nescio dankzij verschil lende giften aanschaffen. Dat vaste honk maakte het No men Nescio mogelijk om via de ether wat meer aan de weg te timmeren. Zo maakten de luisteraaz-s van deze ziekenom roep al vrij snel kennis met het nieuwsmagazine, met onder meer het weekoverzicht van het belangrijkste eilandelijke nieuws, reportages en spelle tjes zoals Raad uw plaats. Een spelletje waarbij een be roep werd gedaan op de heem kundige kennis van de luiste raar en waarmee deze een gipstegel kon winnen. In die jaren ook werd een punt gezet achter de middaguitzending. In het vervolg zouden alle live uitzendingen 's avonds tussen 20.15 en 21.45 uur worden uitge zonden. Corneliastichting Dat 'gebeurt nog altijd zo, zij het niet meer vanuit de kel derstudio maar vanuit een fraaie studio onder de dakpan nen van de Corneliastichting. Een ruimte die bij het vijfjarig bestaan van Nomen Nescio op Schouwen-Duiveland op 14 no vember 1987 in gebruik werd genomen. Dat gebeurde als zelfstandige stichting, want na vijf jaar onder de paraplu van Goes te hebben gewerkt was in 1987 de tijd rijp om als Stich- vervolg pagina 2 Nevelig weer HET WEER In het algemeen veel bewolking en overwegend droog. Vannacht kans op mist en minimumtempera tuur omstreeks 9 graden. Middag- temperatuur ongeveer 13 graden. Matige zuidwestenwind, kracht 3 4. VAC Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw bij na twintig jaar actief op Schouwen-Duiveland. EXPOSITIE De schilderijen van Theo Voorzaat geven de angsten weer van mensen in een chaotische tijd. BESCHOUWINGEN De Zeeuwse statenfracties besteden in hun beschou wingen veel aandacht aan bureaucratie. HOCKEY Het heren-hockeyteam van HSD speelde gelijk tegen sterker geacht Pollux. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland hield woensdagmorgen tussen 04.50 en 07.50 uur drie personen uit Goes aan die zich op straat schuldig maakten aan het ste len van vier fietsen en een bromfiets. Ook trof de politie bij hen kle ding en gereedschap aan die vermoedelijk waren gestolen. Het waren de 19-jarige M., de 21-jarige Van E. en de 20-jarige R, allen uit Goes. Zij werden door de politie op heterdaad betrapt bij hun praktijken die ze uitvoerden in de nacht van dinsdag op woensdag. De ver dachten zijn ingesloten. BRUINISSE - De heer T. uit Roosendaal is dinsdagmiddag op de Jachthavenweg te Brui nisse met zijn personenauto in botsing gekomen met een dienstauto van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland. Beide voertuigen werden totaal ver nield en moesten worden weg gesleept. De aanrijding vond plaats om ongeveer 14.00 uur toen de heer T. met zijn auto vanuit een uit rit de Jachthavenweg wilde oprijden. Hierbij zou hij geen voorrang hebben gegeven aan de politieauto die over de Jachthavenweg reed. Er volgde een fikse botsing waarbij beide auto's zeer zwaar werden be schadigd. Zij moesten worden weggesleept door een takelbe- drijf. Geen van de inzittenden liep noemenswaardige verwon dingen op. Men hoefde uiter aard niet op de politie te wach ten voor het opmaken van het proces-verbaal. Advertentie WA in ovenzak (gemakkelijk én mager) 500 gram VAN VELZEN NATUURLIJK riiii.tuun: SCHUITHAVEN 15 - ZIERIKZEE TEL. 01110-17878 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een D kwartaalabonnement k f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. k f 45,— jaarabonnement k I 179,— jaarabonnement met autom. afschr. k f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal neg niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~i naam Dhr./mevr.. adres postcode: plaats: telefoon bandtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: SC Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, 03 Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1