Vind de ideale make-up-kleuren via Lancaster's Beauty Vision Inwoner van Burgh-Haamstede wint grote Coco-Cola actie Top-jazzmusici in Brouwershaven De Hema Zierikzee viert zijn twintigjarig bestaan met feest Schoonmaakbedrijf De Jong op nieuwe lokatie aan Industrieweg Goedbloed Auto's wordt Citroën Business Center Van 10 tot 14 november bij Belladonna in Renesse Olympisch supporters-spektakel Onder nemers vereniging Bruinisse Deurloo senior doet tegelijkertijd zaak over aan zoon Opening showroom WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 RENESSE - Prachtig opgemaakt zien de fotomodel len in de vrouwenbladen en de 'glossy' magazines er uit. In subtiele of 'shocking colours', maar altijd be nijdenswaardig attractief. Tja, zij zijn dan ook opge maakt door top-visagistes, die voor die ene foto de allermooiste make-up-kleuren selecteren en die in harmonie met de gezichtsvorm hebben opgebracht. Wil men ook de meest flatteuze maquillage en de make-up- kleuren die het mooist staan leren kennen? Dat kan nu snel, voordelig en dicht bij huis! Hoe? Met de professionele Beauty Vision van Lancaster! Via dit geavanceerde systeem wordt men op het beeldscherm hoogst individueel opgemaakt door de vakkundige Lancaster visagiste, die binnenkort enke le dagen in parfumerie speciaalzaak Belladonna in Renesse aanwezig zal zijn. Step by step Nog een voordeel van Beauty Vision: men ziet duidelijk, 'step by step' op het beeld scherm het allermooiste ge zicht onstaan, zodat men later precies weet hoe de verschil lende kleuren zijn aange- DEN HAAG - Een verzeke ringsmaatschappij hoeft geen brandschade te vergoeden als de verzekerde niets heeft on dernomen om de schade te be perken als hij brand heeft ont dekt. Dat blijkt uit een uit spraak van de Hoge Raad in een verzekeringszaak van de confectiefabriek Gans bv in Lienden tegen de schadeverze keringsmaatschappij Nationa le Nederlanden. bracht. Normaliter ziet men daar bij de schoonheidsspecia liste niets van, want dan ligt men heerlijk met gesloten ogen achterover... Natuurlijk heeft men inbreng. Vraag de visagiste dus gerust: gebruik eens een purperen oog schaduw of: staat de kleur groen me ook? Kan de blusher wat feller misschien? En: hoe staat een zwarte kohlpotlood- lijn rondom m'n ogen? Zij maakt die verzoeken vliegens vlug zichtbaar, waarna men be sluit ze zo te houden of toch maar weer te laten verwijde ren. Lancaster's Beauty Vision maakt een ieder, kortom, weg wijs in de boeiende wereld van make-up. Ingeprogrammeerd zijn de tientallen kleurnuan ces, inclusief de nieuwe 'look' Le Futur, van dit cosmetica- huis. Ze passen volmaakt bij de nieuwe modetrends en zijn fluweel zacht in gebruik. Bo vendien bevatten de verschil lende produkten huidverzor- gende bestanddelen. Make-up per video Hoe werkt het Beauty Vision systeem dan wel precies? Een videocamera projecteert het gezicht op het beeldscherm en houdt het vast. Men hoeft ver der dus niet stil te zitten of te poseren. De visagiste maakt uw gezicht vervolgens op het beeldscherm op. Stap voor stap, van de ideale foundation en poeder, via oogschaduw- kleuren, eyeliner en mascara tot blusher, lipstick, lippotlood enzovoort. Tijdens de demonstratie mag men zelf aangeven dat men een kleur wat feller aangezet zou willen zien - om daarmee een accent te leggen - of juist wat minder; om de plaats van de blusher wat aan te passen, een vlekje of puistje verdoezelen enzovoort. De computer maakt elke verandering, elk resul taat, razendsnel zichtbaar. De hele procedure neemt zo'n vijftien minuten in beslag en kost slechts tien gulden. En men betaalt zelfs helemaal niets voor dit uitgebreide, indi viduele make-up-advies, als men besluit Le Futur, make- up-produkten van Lancaster te kopen! Foto Na afloop wordt het make-up- advies professioneel aange bracht zodat men het resultaat direct kan aanschouwen. Te vens ontvangt men een per soonlijk beauty-paspoort waarin precies de kleuren staan vermeld die voor de idea le make-up zijn gebruikt. Ook krijgt men een foto van het ge zicht mee van vóór de behande ling en erna. Om er zeker van te zijn dat men aan de beurt komt en niet te lang hoeft te wachten, kan men het beste van tevoren even bellen om een afspraak te maken. Het Lancaster Beauty Vision systeem is van 10 tot en met 14 november bij Belladonna in Renesse. BROUWERSHAVEN - De tot huisorkest uitgeroepen Centrum Jazz Band krijgt zondagmiddag 8 november in 't Swarte Schaep te Brouwershaven hoog bezoek uit België. Gasten zijn klarinettist Eddy Sabbe en trombonist Remain Vandriessche. Beide gastsolisten maken deel uit van de be faamde Cotton City Jazz Band uit Gent. Dit orkest heeft reeds twintig elpees uitgebracht en be hoort tot ver in Europa tot de top. Kenners zullen het optreden van Sabbe en Vandriessche in Brou wershaven uit een eerder seizoen herinneren. Het was een New Orleans-jazzmiddag pur sang en een belofte voor aanstaande zondag. Vanwege de grote drukte op de openingsmiddag van het sei zoen. vorige maand, wordt een ieder aangeraden op tijd aanwezig te zijn. Het optreden begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. I op zijn vader die, net als hij nu, op 37-jarige leeftijd de Hema in Zierikzee opende. Jaren ge leden had A. Deurloo een pro fielschets aan zijn vader ca deau gedaan. Hij had destijds te kennen gegeven ooit in de toekomst ook iets dergelijks te zullen laten makeri voor hem zelf. Het was er nooit van geko men. Zoon Bram had de woor den echter nooit vergeten en verraste zijn vader daarom met twee prachtige kunstwerken. Ook het personeel kreeg alle kans dingen te organiseren. Eén van hen, Jolanda Dave- laar, stelde een uitgebreid pro gramma op wat in samenwer king met haar collega's werd uitgewerkt. Zo was er een mo deshow met mode uit de Hema. Tbpper van deze show w&s wel de schortenparade. In totaal zo'n dertien schorten en polo- shirten die de laatste twintig jaren door het personeel zijn gedragen werden weer aan het publiek getoond. Ook aan de toekomst werd al weer ge dacht; speciaal hier voor Elma Brouwer een futuristische schort ontworpen van zilver kleurig materiaal voorzien van stofzuigerslangen als kraag. Of een cfergelijk schort al over twintig jaar door het Hema- personeel gedragen zal worden blijft nog even de vraag. Jolanda en Elma stonden later op de avond nog garant voor een waar rap-lied. Een lied wat met teksten als: ,,We are wal king down the street, we binne net op tied, 5 voor half binne, dan mo' we a beginne, snel heisse in je schort en dan nae beneje, en het eerste wat Bram vraagt: waar is je naambordje gebleven" zorgden voor de no dige hilariteit onder het pu bliek die de teksten maar al te zeer herkenden. Want te den ken van: „Staan we vanachter het gebak, komt meneer Deur loo op z'n gemak, om een bolus of een tompoes, wie is er nou weer jarig z'n hond of tante Loes". Aan het einde van de avond werd ook nog door het voltallige personeel een af scheidslied gezongen voor me neer Deurloo senior. De vraag wat hij met al die vrije tijd die hij nu krijgt denkt te gaan doen werd trouwens zonder veel moeite beantwoord: „Ik schilder al heel lang en daar ga ik veel tijd in steken. En voor de rest krijg ik nu een deeltijd baan in dienst van mijn vrouw. Want die heeft me de afgelopen jaren als ondernemer veel te vaak moeten missen". De favoriete Olympiër Arnold Vanderlijde temidden van de ove rige prijswinnaars van de actie Olympisch Supporters Spekta kel. BURGH-HAAMSTEDE - Frans Boot uit Burgh- Haamstede is winnaar geworden van de Coco-Cola actie Olympisch Supporters Spektakel. Hij bedacht ee originele Olympisch kreet. Tijdens een feestelij ke bijeenkomst in Utrecht nam hij zijn prijs, een vi deorecorder, in ontvangst. Onder de 40 winnaars, die van uit alle delen van Nederland naar Utrecht waren gekomen, bevond zich bokser Arnold Vanderlijde. De bronzen me daillewinnaar van de Olympi sche Spelen van Barcelona was door de deelnemers aan het Olympisch Supporters Spekta kel uitgeroepen tot de favoriete Nederlandse Olympiër. Studie Deze uitverkiezing leverde de sympathieke Limburger een bedrag op van 10.000 gulden. Vanderlijde ontving de geld prijs uit handen van André Bolhuis, chef de mission van de Nederlandse Olympische ploeg in Barcolona. In zijn dankwoord verklaarde Van derlijde, die enkele weken ge leden aankondigde een jaar' met boksen te stoppen, de prijs goed te kunnen gebruiken voor zijn studie sportmanagement aan de Rijksuniversiteit van Groningen. In de zomerperiode verspreid de Coco-Cola meer dan 4 mil joen exemplaren van de actie- krant 'Go for Gold'. Hierin be vonden zich supporterskaarten waarop deelnemers aan de ac tie een persoonlijke aanmoedi- gingskreet en de naam van de favoriete atleet of ploeg kon den aangeven. De aanmoedi- gingskreet werd gejureerd, ter wijl het totale aantal uite- brachte stemmen voor een ranglijst van favoriete Olym piërs zorgde. Hierop bezette Arnold Vanderlijde heel na drukkelijk de nummer één po sitie. ZIERIKZEE - Goedgoed Auto's, Citroën dealer voor Schouwen-Duiveland en vanaf 1 januari 1993 even eens Citroën-dealer voor Goeree-Overflakkee, is per 29 oktober aangesteld als Citroën Business Center. Een Citroën Business Center is een Citroën-dealer die speciaal ingericht en toegepast is op de bedrijfsmatige autogebruiker. Van deze Citroën Business Cen ters is Goedbloed Auto's de eer ste in Nederland die officieel van start gaat. Op korte termijn zal nog een tiental volgen. Het ligt in de bedoeling dat de komende ja ren een 30-tal Citroën-dealers deze kwalificatie krijgen. Wat doet een Citroën Business Center meer dan een gewone Citroën-dealer en wat deed Goedbloed Auto's reeds jaren in het bedrijfs(matige) auto traject? Actieve ondersteuning door de bedrijfswagen- en fleetsales af deling van Citroën Nederland; constante voorraad nieuwe-, gebruikte- en demonstratiewa gens van alle typen Citroën en gebruikte bestelwagen in- en verkoop; op het gebied van Af ter Sales: 24-uurs service, 100% servicegraad op onderdelenge- bied, alle speciale gereedschap en voorzieningen voor aanpas singen; speciaal opgeleide technische specialisten op ge bied van elektronica, carrosse- riewerk, diagnostiek en repa ratie; passend vervangend ver voer (via AVIS Autoverhuur Zierikzee, een aparte activiteit van Goedbloed Auto's); het hebben van kennis en aanbie den van lease- en ROB contrac ten; advisering op vervoers- en transportgebied door speciaal geschoolde verkopers. BRUINISSE - De Onderne mersvereniging Bruinisse heeft voor dit jaar weer een winkelweekactie op touw ge zet. De winkelactie is ver spreid over twee verschillende periodes. Tussen 23 november en 6 de cember zal de traditionele Sin terklaasactie worden gehou den. Vanaf 14 december tot en met 24 december is een kerstac tie gepland. De prijstrekkin- gen vinden plaats op maandag' 7 december en maandag 28 de cember in het Hervormd ver enigingsgebouw. Tevens wil het bestuur de etala ges van de winkels wat extra in de schijnwerpers van het pu bliek plaatsen. Besloten is nu om gelijk met de Sinterklaas actie een etalagewedstrijd voor ouderen te organiseren. Tij dens de kerstactie staat een let- terspel voor de jeugd op het programma. Sinterklaas wordt op zaterdag 21 november in de haven van Bruinisse verwacht. ROTTERDAM - In de Rotter damse Schouwburg is 13, 14 en 15 november het stuk „De Koopman van Venetië", ge speeld door het Nationale Tb- neel te zien. en dat weer, dan kon ik hem dat zo vertellen, nu gaat alles via de computer en wordt via de computer automatisch bij besteld. Allemaal veel onper soonlijker, maar uiteraard veel sneller en voordeliger; je zit bijna nooit zonder iets". Afscheid ROTTERDAM - De Engelsman Jeffrey Thte stapt al in augus tus 1994 op als chef-dirigent van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest. Ihte kreeg vo rig jaar een contract dat liep tot september 1996. Tate stapt op op eigen initiatief. De afge lopen tijd is duidelijk gewor den dat het niet helemaal bo tert tussen dirigent en orkest. In een interview stelde Tate an dere ambities te hebben dan het orkest dat aan de weg naar de top werkt. DEN HAAG - Voor het eerst sinds maanden kwamen in ok tober de meeste asielzoekers niet uit het voormalige Joë- goslavië, maar uit Somalië. 775 Somaliërs en 491 vluchtelingen uit het voormalige Joegoslavië vroegen asiel. In totaal hebben zich in oktober 2377 asielzoe kers aangemeld. OOSTERLAND - Het bedrijf S. P. Clerx uit Oosterland opent vrijdag 6 november haar gloednieuwe showroom in koel- en reinigingstechniek. Belangstellenden kunnen die dag van 10.00 tot 22.30 uur een kijkje gaan nemen aan de Sint Joostdijk 74 in Oosterland. Het bedrijf is gespecialiseerd in service en milieuvriendelij ke installatie van koelinstalla ties, vriesinstallaties, aircon ditioning en demontabele vries- en koelcellen. H. de Jong voor het'nieuwe pand aan Industrieweg 12 te Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Afgelopen maandag, 2 november, heeft schoonmaakbedrijf De Jong het nieuwe be drijfspand aan Industrieweg 12 in Zierikzee officieel in gebruik genomen. Dit nadat zij de laatste jaren in de Korte Nobelstraat hebben gezeten. H. de Jong en zijn echtgenote zijn 12V2 jaar geleden in Oos terland als glazenwassersbe- drijf gestart. Vanaf januari 1980 werd het bedrijf als schoonmaakbedrijf ingeschre ven, waarna het al spoedig „uit zijn jasje" groeide. Een nieuw en groter onderkomen (ca. 75 m2) werd in 1986 aan de Korte Nobelstraat in Zierikzee be trokken, waarmee ook meer werk en personeel gemoeid was. Vleugels uitslaan Daar het bedrijf meer en meer haar vleugels op velerlei ge bied ging uitslaan, moest we derom naar een grote lokatie worden gezocht. Met voorna melijk zelfarbeid is aan de In dustrieweg een modern be drijfspand in de huiskleuren wit/blauw verrezen, waarin onder meer een speciale douche-gelegenheid (na b.v. een chemicaliënklus), een kantoor, kantine en magazijn zijn on dergebracht. Het bedrijf met 23 vaste en part-time medewerkers, zet zich op vele manieren in. Op Schouwen-Duiveland, Voorne en Putten en de Hoek- sche Waard houdt het bedrijf onder meer alle lokaties en kantoren van ZWN schoon en zijn verschillende ziekenhui zen (Goes, Zierikzee) en enkele bankbedrijven als klant aan gesloten. Voor Woningbouwvereniging Beter Wonen zet De Jong zich ook in en verder behoren diver se gemeenten onder de klan tenkring. Tévens zijn rioolrei niging, gevelreiniging, brand en roetreiniging werkzaamhe den, die het bedrijf verricht. Firma De Jong is aangesloten bij een keten van geselecteerde bedrijven, die na een brand op hun eigen gebied hun mannetje staat. Milieu Met het milieugebeuren dienen ook schoonmaakbedrijven ern stig rekening te houden. Vol gens De Jong is in het verleden juist door onachtzaamheid en veelvuldige overdosering wel eens iets fout gegaan, hetgeen het milieu aantastte. Met het gebruik van speciale doseringsflessen, is dit pro bleem grotendeels opgelost. De trend van de laatste jaren is om gevels niet meer met milieu onvriendelijke middelen te be werken, maar met een hoge dr'ukstraling (grit en/of Australisch zand) te bewerken, hetgeen het milieu niet- aan tast. Voor de particulier en het be drijfsleven gaat het bedrijf ook schoonmaakapparatuur zoals hoge-drukreinigers, tapijtrei nigers, parketpoetsers e.d. ver huren, waarbij ook passend ad vies wordt verstrekt. In geval van ziekte en/of vakantie van het personeel vullen de heer en mevrouw De Jong de openge vallen plaatsen op om de reeds opgebouwde naam hoog te kunnen houden. A la minute optreden staat bij het bedrijf hoog in het vaandel. Door vanaf april hard aan te pakken, is op het industriege bied wederom een bedrijf ge vestigd, waarbij het huidige 300 m2 grote bedrijfsterrein ten tijde van ruimtegebrek met nog een loods kan worden uit gebreid. Goed verzekerd heel enthousiast heeft gerea geerd op de komst ervan". Terugtrekken Hoewel meneer Deurloo zegt nog steeds met veel plezier door de Hema heen te lopen heeft hij toch besloten zich te rug te trekken uit het kader. „Ik vertrek zeker niet met wee moed. Ik heb met veel plezier elke dag gewerkt, maar ik ben nu ook blij dat het erop zit. Ik laat het met een gerust hart over aan mijn zoon en de overi ge mensen in het bedrijf. Maar de tijden zijn veranderd en ik vind het hoog tijd geworden. Vroeger was er veel meer per soonlijk contact met de klan ten, bijvoorbeeld. Als iemand aan je vroeg wanneer komt dit Tijdens het feest voor het twin tigjarig jubileum, dat werd ge vierd in de Concertzaal in Zie rikzee, werd ook de nodige aandacht besteed aan het af scheid van meneer Deurloo. Zo was door het personeel een plakboek gemaakt met daarin van iedereen een foto en een persoonlijke wens voor de toe komst. Ook zoon A. H. Deurloo wilde tijdens deze avond even stilstaan bij hét afscheid van zijn vader. Hij deed dit op een wel zeer bijzondere manier. Hij gaf kunstenares Hedy Bogaers uit Zierikzee opdracht een tweetal profielschetsen in me taal te maken. Eén van zijn opa en één van zijn vader. Het resultaat daarvan werd maandagavond door A. H. Deurloo aan zijn vader over handigd. Deurloo vertelde de aanwezigen zeer gesteld te zijn Gelukkig had meneer Deurloo het gebouw van tevoren goed verzekerd zodat het hele ge bouw binnen zes weken weer overeind stond. Nog eens twee weken later kon het van onge duld trappelende personeel toch aan de slag. En het pu bliek was dol-enthousiast over de komst van een dergelijke zaak in Zierikzee. „Kijk, toen ik nog in de meubelen zat had je altijd één bepaald publiek". Je verkocht dure artikelen, en dat kon niet iedereen betalen. Tben heb ik mezelf voorgeno men, als ik ooit nog eens iets anders zou beginnen, dat ik dan zou kiezen voor een zaak die toegankelijk is voor ieder- Vader Deurloo kijkt enigszins verbaasd naar de twee prachtige profielschetsen die zijn zoon Bram hem gaf als afscheidscadeau. De heer Deurloo heeft na twintig jaar HEMA het heft in handen van zijn zoon gegeven. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Maandag 2 november stond voor He ma Zierikzee met een sterretje aangegeven in de agenda's van directie en personeel. Toen vierde men namelijk het twintigjarig jubileum van Hema in Zierikzee. Om hier een hijzonder tintje aan te geven was er voor het personeel en hun partners een feest georganiseerd. Tijdens deze gelegenheid werd ook officieel afscheid genomen van meneer A. Deurloo. Hij nam twintig jaar terug het initiatief een Hema in Zierikzee te beginnen, en heeft nu de zaak overge daan aan zijn zoon, A. H. Deurloo. Jaren geleden begon A. Deur loo in eerste instantie met een meubelzaak. Na twintig jaar besloot hij de meubels voor ge zien te houden en als franchi ser van Hema-produkten een zaak te beginnen. Hiervoor werd het pand aan de Appel markt uitgekozen. „Voordat we daar echter in konden moesten we eerst flink verbouwen. Dat is ook gebeurd, maar niet zon der problemen. Vier weken voordat het af moest zijn stort te de hele boel in elkaar. De muren waren gaan werken en doordat er niet juist gestut wat ging de boel neer. Gelukkig waren de bouwvakkers op dat moment net aan het koffiedrin ken dus er raakte niemand* ge wond", vertelt meneer Deur loo, terugdenkend aan die ge beurtenis. een. Zowel de mensen met de ruime portemonnee als dege nen die het minder hebben kunnen hier dingen kopen. Dat was één van de redenen waar om ik destijds voor de Hema heb gekozen. Een keuze waar ik dan ook nooit spijt van heb gehad; aangezien het publiek

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3