VOETBAL VandenStock schaart Peter van Vossen in de reeks heel grote voetballers All-Ready staat troosteloos onderaan in derde klas landelijke competitie Heren Kwiek bekeren een ronde verder All-Ready oefent Anderlecht koestert spits van de toekomst Wim in 't Veld staat schorsing te wachten DINSDAG 3 NOVEMBER 1992 NR 25250 7 Uitslagen zijn eerste jaar Anderlecht. Hij begon verdienstelijk aan de huidige jaargang, met vier doelpunten in vijf duels. Een lichte blessure, een weekje ziekte en de afgang voor eigen publiek tegen Waregem (2-5) kostten hem zijn plaats. Trai ner Peruzovic, een man die risi co's uit de weg gaat, offerde een spits op. Simpel gezegd: hij koos voor het duo Van Vossen-Nilis. Bos- I man week, verdediger Graeme Rutjes, drs economie uit Rot terdam, kwam. Zodat Johnny Bosman, dertien doelpunten in 22 landenwedstrijden, zich wel eens een half uur of langer moet warmlopen. Zoals tegen AA Gent, om voor tien minu ten in te vallen (voor Van Vos sen nog wel) en te helpen de voorsprong naar het einde te brengen. ,,Het is belachelijk dat ik niet in de basis sta", zei hij. „Maar het is de keus van de trainer. Hij legt verdedigende accen ten". Het vertrouwen dat Peruzovic Bosman onthoudt, verleent hij Van Vossen. „Dankzij het ver trouwen, kan ik alles doen. Al les draait, alles loopt. Ik ge niet, maar zal niet gaan zwe ven. Daarvoor ben ik geen ty pe. De mensen die me opheme len, zullen me het eerst neerha- lën als het slecht gaat", aldus Van Vossen, voor wie Beveren trainer Johan Boskamp de be langrijkste schakel in zijn ont wikkeling was. De vroegere Feyenoorder leerde hem vooral voetballen zonder bal, lopen. Kwaliteiten die bij Anderlecht van pas komen, met een aange ver als Marc Degrijse in de buurt. De winnaar van de gou den schoen: „Voor ons midden velders is Peter een zeker af- speelpunt. Hij verricht veel werk, dat doet de ploeg deugd. Hij verliest wel eens een bal, maar zoekt telkens weer de hoeken op. Soms wel. drie, vier keer achter elkaar. Zo'n speler hadden we niet". Volgens De grijse was het even afwachten of Van Vossen het niveau van de Belgische hogeschool met een zou aankunnen. „Beveren is natuurlijk geen Anderlecht, maar in de interland tegen Joe goslavië had hij zich eigenlijk al bewezen. Bovendien gedraagt hij zich professioneel, zeer ambitieus, en is hij Nederlander. Zeeuw of Amsterdammer, dat maakt mij niet uit. Ik zie het verschil niet, maar in België kunnen we Ne derlanders goed gebruiken. Ze praten meer dan Belgen en ne men initiatief". Kwaliteiten die VandenStock al opmerkte aan de onderhandelingstafel. „Als Nederlandse jongens een contract komen onderschrij ven, discussiëren ze open maar eerlijk. Als eenmaal getekend is, zullen ze in de loop van de overeenkomst niet om meer geld vragen. Ook niet als ze erg goed spelen, zoals Van Vossen. Bij Belgen wil dat nog wel eens anders zijn". dat was mijns inziens wat over dreven en paste ook niet in het beeld van de wedstrijd, ik denk dat me nu wel 2 of 3 wed strijden schorsing staat te wachten en dan mis je toch de eerste wedstrijden in de zaal", aldus In 't Veld. Mede door de ze incidenten kostte het All- Ready de wedstrijd en hoewel de ploeg tot de laatste minuut bleef knokken voor een goed resultaat kon ACKC in de twee de ïfelft toch vrij gemakkelijk de wedstrijd controleren en kwam zodoende nauwelijks nog in gevaar en won dan ook verdiend met 5 tegen 9. Trai- ner/coach Jaap van Gastel wil de na afloop van de wedstrijd niet over een verloren seizoen praten. „We gaan nu de zaal in, daar spelen we een klasse lager en als we daar nu wat wedstrij den weten te winnen dan groeit vanzelf het zelfvertrouwen en dan moeten we straks in de tweede helft van de competitie toch wel wat puntjes kunnen gaan pakken", aldus de hoop vol gestemde Van Gastel. All-Ready - ACKC 5-9 (3-6) Doelpunten All-Ready: Martin Rijn (3), Jacco Stoutjesdijk (2) Scheidsrechter: Peter de Win ter. Tbeschouwers: 50 Stand Derde klas N Ondo Maassluis Dijkvogels ACKC Valto Togo Jodan B. All-Ready ZIERIKZEE - In dc voorberei ding op de zaalcompetitic speelt het eerste team van korfbalvereniging All-Ready woensdag 4 november een oefen-wedstrijd. De eerste tegenstander, in oen reeks van drie oefenwedstrij den, is Swift 2 uit Middelburg. Het duel vindt om 19.45 uur plaats in Middelburg De 24~jarige Peter van Vossen koestert nog steeds Zierikzee als lievelingsplaats. Met regelmaat komt hij naar Zierikzee en gaat met zoontje Kevin naar de voetbalvelden. (Foto: Joop van Houdt) BRUSSEL - Waar de een wervelt door het voetbaltheater van Brussel, is de ander ongelukkig in zijn bijrol. Beiden zijn Nederlander. In de korte periode dat Peter van Vossen zich opwerkte tot de meest geprezen aan valler van Royal Sporting Club Anderlecht, raakte Johnny Bosman zijn plaats kwijt. Constant Van denStock is voorzitter van Anderlecht sinds jaar en dag. Al hij zijn leven kreeg het stadion de naam van de bejaarde bierbrouwer, die in een ver verleden de nationale ploeg samenstelde. VandenStock zweert bij Nederlandse werknemers. Van het contingent dat langs trok, vierden Mulder, Rensenbrink en Haan de grootste successen, was Van Loen dé miskoop. „De pers heeft hem kapotge maakt", oordeelt de voorzitter. „De pers mag kritikeren, bela chelijk maken is niet fair. Maar natuurlijk: Van Vossen heeft meer kwaliteiten dan Van Loen". De tweevoudig interna tional, die het EK miste door trombose in de arm, heeft voor lopig alle krediet. Hij maakt furore, net zo snel als hij sprints trekt over het hele veld. Nog geen veertien dagen gele den keerde hij terug van Ne derland - Polen, met zijn eerste twee doelpunten als internatio nal. De Zeeuw uit Zierikzee, die als nummer veertien in de rij van zestien kinderen voet balde als hij naar de bijbelles was gestuurd, blonk uit tussen Van Basten en Bergkamp. Drie dagen later was zijn tref fer tegen Antwerp van wereld klasse. Een lob na een solo, uit een vreemde hoek. Weer een halve week Verder scoorde hij tegen Dinamo Kiev. Met het hoofd notabene. Van Vossen rende van vreugde een half veld over, terwijl hij zich tel kens voor het hoofd sloeg om de zeldzaamheid te benadruk ken. „Ik kan helemaal niet koppen, ik kan me niet herin neren .dat ik eerder ooit ge scoord heb met het hoofd. Als zelfs dat gaat lukken, waar moet het dan naar toe". Van denStock schaart Van Vossen in de reeks heel grote voetbal- lërs. Hij zégt dat Anderlecht al vijf jaar óp hem loerde, toen hij nog liefhebber waö in Zee land. „Hij was nog zonder tactiek, een ruwe diamant." De aima bele praeses ziet in de snelle aanvaller de nieuwe, moderne centervoor. Snel, technisch, at letisch, fysiek sterk. „Hij zoekt de gaten aan de zijkanten en maakt openingen in het cen trum. Dat is zeer interessant". De voorzitter vergelijkt met vroeger en heeft nog altijd een lichte voorkeur voor Jan Mul der uit Winschpten. „Mulder had alles. Snelheid, kracht, techniek. Hij zou in de huidige tijd zo kunnen meespelen. Haan had goede kijk op het spel, Rensenbrink was de at- tractiefste. In het voetbal van nu zou hij meer moeite hebben te overleven". Johnny Bosman is gewoon een goede in de rij. Hij scoorde vaak bij Ajax en KV Mechelen, minder gemak kelijk bij PSV, zestien keer in IFOlf VLAARDINGEN - Het eerste herenteam van volley balvereniging' Kwiek heeft zich ook door de tweede bekerronde weten te loodsen. In een slecht onder houden en vieze sporthal in Vlaardingen won Kwiek met 0-3 van de derdeklasser Schell. Het damesteam van Kwiek kwam tijdens de herkansing tegen HJPV uit Rotterdam in sporthal De vanger in Bruinisse niet verder dan 1-3 en is hiermee uit de beker gewipt. Speler Kees Arensman om schreef de sporthal in Vlaar dingen als een vies en lawaaie rig gebouw. De typische zaal had in de beginfase even in vloed op het spel maar na de 5- 5 in de eerste set kwam Kwiek langzaam op gang. Door uitste kende service en ballen door het midden slaan werd de eer ste set met 12-15 winnend afge sloten. In de tweede set ston den de heren van Kwiek_een prima blok te vormen en had Schell weinig in te brengen. Van 3-3 was Kwiek in een mum van tijd op 5-15 winst. Kwiek dacht bij de derde set het team uit Vlaardingen in de zak te hebben. Het tegendeel was waar want al snel keken zij tegen een achterstand aan van 12-4. Hierdoor werd Schell enthousiast en had Kwiek het even moeilijk. Maar toch pak ten de Bruenaren de draad weer op en vol verrassing werd de derde set alsnog met 12-15 winnend afgesloten. Kwiek dames De dames kregen ondanks het verlies in de eerste bekerronde van Intermezzo een herkansing in de tweede bekerronde. He laas werden zij gekoppeld aan HJPV uit Rotterdam dat uit komt in de promotieklasse. Tbch zorgden de Kwiek dames in sporthal De Vanger in Brui nisse haast voor een verras sing. Met fris en gedegen spel liepen zij uit naar een 10-2 voorsprong. Maar het Rotter damse team begon fanatiek te gen te spartelen en kwam als nog op 13-13. Met vechtlust knokte Kwiek zich toch naar de winst in de eerste set met 15- 13. Het werd even stil in de ploeg van HJPV. Kwiek zorgde op nieuw voor een stunt door een 12-3 voorsprong te nemen in de tweede set. Zowaar als een ko pie van de vorige set werd het 13-13. De service van Kwiek ging even mis ondanks de vari atie en tactische balletjes. HJPV was net iets slimmer en had het geluk aan haar zijde en won uiteindelijk met 12-15. Bij de derde en vierde set kwam het niveauverschil aan het licht. Kwiek was leeg gevoch ten en verloor beide sets met 6- 15. De dames uit Rotterdam hadden alle bewondering voor- het spel van Kwiek en gaven ruiterlijk toe dat de ploeg uit Bruinisse net was wegge speeld. Intussen zijn er in de volleybal competitie vier wedstrijden ge speeld. Hieronder publiceren wij de standen van het heren en damesteam van Delphi/Me- vo '80 en Kwiek. Heren promotieklasse Rijnmond 4 Slie.Sport 2 SP1VO 1 Delghi/MEVO Vnend&Nuy.l Onderl.'Lekk. 1 Vollido I Futora 1 Ekspalvo 3 Hou Stand I Sprengelm/S.l Rowido 1 Dames le klasse E Alcazar 1 4 Bcrkel 1 4 Ekspalvo 3 4 Bernisse 1 4 Alcom/Cap. 2 3 MVC 2 4 Eerland/Krim.2 4 IBIS 1 4 Delphi/MEVO 1 4 Intermezzo 1 4 Futora 1 4 RVC/Libanon 2 3 Heren 2e klasse D Kwiek 1 4 Delphi/MEVO 2 4 Sprengel./SW 4 4 Futora 2 Apollo 1 Ekspalvo 5 4 RVC/Libanon 2 4 DDL 1 4 Vovero 2 4 Alexandria 3 4 Bernisse 1 4 Vol. Voorne 2 4 Dames 2e klasse D Kwiek 1 4 Vol. Voorne 2 4 YUM J 4 Ekspalvo 4 4 Avital 2 4 Vovero 1 4 IBIS 2 4 Avital 1 4 Ervea 2 4 RVC/Libanon 3 4 Holv 1 4 MVC 3 4 ZIERIKZEE - Het A-juniorenteam van voetbalver eniging Zierikzee heeft dankzij de 0-3 overwinning op Dauwendaele aansluiting behouden in de kop van de Interregionale competitie. Tien punten uit acht wedstrijden mogen in deze zware competitie prima worden genoemd. Middelburg en Halsteren, gere nommeerde ploegen, hebben respectievelijk drie en twee punten voorsprong. Het twee de team van NAC uit Breda heeft inmiddels een punt ach terstand op Zierikzee. De kee per van het tweede F-pupillen team Zierikzee heeft wel heel veel werk moeten verrichten. In de wedstrijd tegen Brou wershaven Fl-pupillen kreeg hij maar liefst drieëntwintig doelpunten om zijn oren. Zierikzee Bl-Internos BI 2-1 In de eerste helft viel er niet zo veel te beleven. De beide ploe gen werkten wel hard en de du els werden wel op het scherpst van de snede uitgevochten. Zo kregen allebei de ploegen geen echte doelkansen. Bij de thuis club was er deze middag een hoofdrol voor laatste man Maurice van Veldhoven. Deze speler dicht door zijn enorme snelheid alle gaatjes die zijn medespelers laten vallen. Ruststand dus 0-0. Na de thee kwam Zierikzee op voorsprong toen Jarno Ver meulen over de rechterkant een paar tegenstanders uitspeelde en Peter de Haan liet scoren 1- 0. Dc wedstrijd werd hierna harder maar de thuisclub bleef goed spelen. Tbch kwamen de gasten gelijk toen een hoek schop werd weggewerkt maar alsnog werd ingeschoten 1-1. De thuisclub kwam vlak voor tijd toch opnieuw op voor sprong toen Jarno Vermeulen snel een vrije trap nam en Pe ter de Haan via de paal raak schoot: 2-1. Zierikzee gaf in de laatste minuten de voorsprong niet meer uit banden. A-junioren: Dauwendaele Al- Zierikzee Al 0-3, Kapelle A2- DFS Al 1-5, Zierikzee A2- Colpl. Boys Al 3-2, Bevelan ders Al-SKNWK Al 2-8. B-junioren: Zierikzee Bl-Inter- nos BI 2-1, Zierikzee B2-Luctor '88 BI 0-13, Brouwershaven Bl- Bruse Boys BI 4-10, DFS Bl- Duiveland BI afg., ZSC Bl- SKNWK BI 4-4. C-juniorcn: Kapelle Cl- SKNWK Cl 6-0, WIK Cl-ZSC Cl 3-4, DFS Cl-Brouwershaven Cl 2-4, Bruse Boys Cl-MEVO Cl 2-7, SKNWK C2- Wolfaartsdijk C2 5-1. D-pupillen: Duiveland D2-ZSC Dl 15-0, Ouwerkerk Dl-Drei- schor Dl 4-16, SKNWK Dl- Zonnemaire Dl 0-5, MEVO Dl- Zierikzee D2 0-1, Duiveland Dl-DFS Dl 7-1, Bruse Boys Dl- Renesse Dl uitg., Zierikzee Dl- SSV'65 Dl 2-3. E-pupillen: Zonnemaire El- Bruse Boys El 0-19, Colpl. Boys El-Ouwerkerk El 10-2, Renesse El-Wissenkerke El 6-1, Duive land El-DFS El 9-5. DFS E2- Duiveland E2 11-2, ZSC El- Renesse E2 1-6, Zierikzee E2- SKNWK El 6-4, Brouwersha ven El-WIK El 1-2. F-pupillcn: Zierikzee FI-DFS F1 6-0, Bruse Boys Fl-Duive- land F1 3-4, Zierikzee F2- Brouwershaven F1 0-23, Wis- senkerke Fl-Renesse F1 1-5. ZIERIKZEE - Het eerste team van korfbalclub All-Ready is er niet in geslaagd om zijn laatste wedstrijd van dit seizoen positief af te sluiten. Alhoewel de Ziérikzeeënaars vochten als leeuwen konden ze niet ver hinderen dat het Almekerkse ACKC met de winst naar huis ging en All-Ready zodoende de eerste competi tiehelft afsloot zonder winstpunten. Dat de korfbalploeg met 5-9 verloor doet vermoeden dat de pupillen van trainer/coach Jaap van Gastel kansloos wa ren. Maar dat was zeker niet het geval, All-Ready creëert haar kansen wel maar op de cruciale momenten kan de ploeg steeds niet tot scoren ko men. Volgens aanvoerster An- nemarie van Goudoever is dit voor een groot deel te wijten aan een stuk zelfvertrouwen in de ploeg. „Op de training en onderlinge partijtjes is er niks aan de hand, dan schieten we die ballen er achter elkaar in maar in de wedstrijden missen we een stuk zelfvertrouwen. We zijn er ook zo op gebrand om eens een keer te winnen, dat dat op een gegeven moment verlammend werkt op de ploeg". Onderbouwen Trainer/coach Jaap van Gastel kan dat onderbouwen. „Je ziet dat All-Ready voor elke meter knokt en dan is het jammer dat we toch elke keer weer de boot ingaan en dat is fnuikend voor het zelfvertrouwen. We hebben te veel nodig om de kansen te creëren en op de cru ciale momenten kunnen we het dan niet afmaken. Je ziet dan ook dat de dragers van het team, zoals Jacco Stoutjesdijk er daar een van is, tot het uiter ste moeten gaan om het team tot scoren te laten komen", al dus Van Gastel. De korfballers die het gehele seizoen met lege handen op de laatste plaats bivakkeerden waren gebrand op een goed re sultaat. Op het soppige veld van sportveld Bannink begon All-Ready tegen ACKC dan ook veelbelovend, na twee mi nuten rolde na een afstands schot van Martin Rijn de bal al door de korf van hun tegen stander. Lang genoot All- Ready niet van deze voor sprong. Binnen acht minuten waren de rollen omgedraaid en keek All-Ready tegen een 1-3 achterstand aan. Het hardwer kende team creëerde echter ge noeg kansen maar tot afgrijzen van het Zierikzeese publiek stuitte de bal keer op keer af op de korf van de Almekerkse korfballers. Omdat Jacco Stoutjesdijk en Martin Rijn al lebei een strafworp benutten kon All-Ready toch goed in het spoor van ACKC blijven maar de hoop op een positief resul taat vervloog toen tot groot on genoegen van de spelers in de vijfentwintigste minuut ACKC.^door te vroeg inlopen van de fanatieke Martin Rijn, een strafworp kreeg toebe deeld en deze benutte. Een paar spelers bleven mokken en dat resulteerde in dezelfde mi nuut in een tweede doelpunt en een gele kaart voor All-Ready- speler Wim in 't Veld die na een wat onbezonnen actie doorg leed en daarmee zijn tegen stander meenam. In het aanvalsvak van All-Ready werpt Hetty Melissnnt (tioeede van links) de bal naar Esther Seherpenisse. Er zal echter opnieuw geen doelpunt uit voort komen. Uiterst links kijkt Martin Rijn gespannen toe. (Foto: Joop van Houdt). Schorsing Wim in 't Veld vond de actie wat zwaar bestraft: „Natuur lijk, ik haalde mijn tegenstan der onderuit, maar om daar nu een gele kaart voor te geven,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7