Sealdina-tafeltennis jeugd wisselvallig Misschien hebben wij boven onze stand geleefd" MEVO-spelers tonen scorings drift tegen Hoedekenskerke Bowling Renesse SKNWK verspeelt de periodetitel na verlies tegen Colijnsplaatse Boys Duiveland bungelt aan de afgrond A t 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE YERSEKE - De tafeltennis-jeugd van Scaldina uit Zierikzee speelde opnieuw wisselvallig in de compe titie-wedstrijden. Het tweede jeugdteam verloor met 7-3 van Yerseke 2 en het vierde jeugdteam bleef Westerzicht 7 uit West-Souburg met 4-6 de baas. Het eerste jeugdteam kwam af gelopen weekend niet in actie. Door de hardnekkige mist werd de reis naar Reijnaert in Hulst afgelast. Het tweede jeugdteam van de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina maakte via Danny de Boer een sterke start tegen het tweede team van Yerseke. De Boer won zijn enkelpartij met 21-23 en 17 21. In eerste instantie een men tale opsteker maar De Boer moest capituleren tegen Nieu- wenhuize met 23-12 en 21-19. Daarna was Yerseke te sterk en stond er al snel 5-1 op het score bord. Marien Hoogerheijde speelde niet zijn beste wed strijden en wist maar één par tij in winst om te zetten. Ar thur Schenk kon nog een punt scoren via Co Nieuwenhuize. Yerseke bleek ook voor Scaldi na te sterk en daardoor moeten de jonge spelers genoegen ne men met de laatste plaats in de derde klas B. Marian Pankow Scaldina 4 was naar West- Souburg gereisd met de achter liggende gedachte dat zij Westerzicht 7 thuis had versla gen met 7-3. Marian Pankow begon met winst op Scharpen- tier met 14-21 en 13-21. Martijn Kieboom, de sterkste speler van het team, had moeite om in een goed ritme te komen. Hier door verloor hij van Gemert. Wel wist hij samen met Marian Pankow het dubbelspel te win nen. Marcel van Slobbe was de matchwinnaar door zijn twee enkelspelen te winnen. De 4-6 was uiteraard een overwin ning, maar toch aan de magere kant. Uitslag Scaldina 4: Scharpen- tier - Pankow 14-21 13-21. Van Gemert - Kieboom 21-15 16-21 MAASSLUIS -■ Chantal Han heeft de Judobond Nederland meegedeeld haar actieve wedstrijdloopbaan te beëindi gen. Zonder succes deed de ju doka uit Maassluis deze zomer aan de Olympische Spelen in Barcelona mee. Han (26) ver overde in 1987 in Parijs de Eu ropese titel in de klasse tot 61 kg. Drie jaar eerder was ze tij dens de wereldtitelstrijd in We nen op 18-jarige leeftijd tweede geworden. 21-15. Puskarie - Van Slobbe 16- 21 16-21. Van Gemert/Puskarie - Pankow/Kieboom 12-21 12-21. Van Gemert - Pankow 21-10 21- 17. Scharpentier - Van Slobbe 18-21 11-21. Puskarie - Kieboom 11-21 17-21. Van Gemert - Van Slobbe 19-21 21-15 21-18. Puska rie - Pankow 21-14 17-21 21-13. Scharpentier - Kieboom 4-21 11-21. RENESSE - Tijdens de huis houdelijke bowlingcompetitie heeft Alprokon in de A-poule de leiding genomen. Het team versloeg met 3-1 Fun House. In de B-poule is het team van Supermarkt Vakantiepark lei der in het algemeen klasse ment. In de C-poule is er al een duidelijke afscheiding tussen Zeelust en The Sailors Inn. Aannemersbedrijf L. C. Bom- Bouwbedrijf Terpstra 1-3; Alprokon-Fun House 3-1; Eet café de Blokhut-Restaurant de Wig 3-1; Supermarkt Vakantie park-Aannemersbedrijf Bert Verseput 4-0. Vrij: AWS; Port Zélande. A-groep Alprokon 4 12 de Blokhut 3 8 AWS 3 5 Fun House 3 5 de Wig 3 2 B-groep Supermarkt Vakantiepark3 10 Tërpstra II 3 8 RCB Marina 3 7 L. C. Bom 4 5 Bert Verseput 3 2 Restaurant The Sailors Inn- Metselbedrijf Terpstra I 4-0; Goudsmid J. P. Staal-Camping Duin en Strand 3-1; Parfumerie Belladonna-Restaurant Zee- lust 1-3. Vrij: Oosthoek. Poule C Zeelust 4 13 The Sailors Inn 4 9 J. P. Staal 4 7 Duin en Strand 3 6 Oosthoek 3 8 Belladonna 3 5 Terpstra 3 0 Vlak voor rust kreeg de thuis club de kans om op gelijke hoogte te komen doch Arnold van de Cingel zag zijn kopbal recht in de handen van Co- lijn's-doelman Gerard de Regt belanden. Elf minuten na rust konden de ruim honderdvijftig toeschouwers het verschil in' fysieke kracht met eigen ogen aanschouwen toen Arjan Snoep een hoge voorzet in het SKNWK-strafschopgebied de poneerde. SKNWK's doelman Leon Quik en Colijnsplaat's aanvoerder Wim de Fouw gin gen gelijktijdig naar de bal waarbij laatstgenoemde als overwinnaar tevoorschijn kwam. De door Quik geloste bal werd door de attent gevolg de Peter Bakker simpel binnen getikt: 0-2. Spreekwoordelijke eer Twintig minuten voor tijd werd de wedstrijd definitief beslist toen Tbnny Schietekatte de doorgebroken Marcel Ver wei binnen de beruchte lijnen ten val bracht nadat Frans Kommer onnodig balverlies had geleden. Marco de Looff had daarna geen moeite om vanaf elf meter doelman Quik voor de derde keer te passeren: 0-3. Elf minuten voor tijd ten slotte kon Erwin Theunisse na mens de thuisclub de spreek woordelijke eer redden door een vrije trap vanaf een meter of vijfentwintig hard en laag in de rechterbenedenhoek te schieten: 1-3. Het pleit was toen echter al beslecht voor Kees Kommer en zijn mannen die medekoploper Rillandia ondanks een 1-0 ne derlaag bij Smerdiek met de eerste periodetitel zagen weg lopen. „Misschien hebben we de laatste weken toch wat bo ven onze stand geleefd want juist tegen Rillandia en Co lijnsplaatse Boys, ploegen die ook bovenin meedraaien ko men we net iets tekort en zijn we weer met beide benen op de grond gezet en dat zegt genoeg lijkt mij" voegde Kommer nog snel na afloop van het duel aan zijn relaas toe. SKNWK-Colijnsplaatse Boys: 1-3. (0-1) 29e Johnny Heijnsdijk 0-1. 56e Peter Bakker 0-2. 71e Marco de Looff 0-3. 79e Erwin Theunisse 1-3. Wissels: SKNWK Lou Kik voor Peter van de Cingel (63e min.) en Johnny Roks voor Michel Flik- weert (63e min.) Gele Kaarten: Frans Kommer (SKNWK) Scheidsrechter: M. C. Vroegop uit Stavenisse. Toeschouwers: 150. NIEUWERKERK - „We staan weer met beide benen op de grond", zo luidde de conclusie van Kees Kommer die aan het einde van dit seizoen als trainer van SKNWK vertrekt. Kommer mocht deze conclusie terecht trekken want zijn ploeg verloor van Colijnsplaatse Boys met 1-3. Tevens pakte hij ook naast de periodetitel terwijl de grootste tegenstander, Rillandia, ook verloor met 1-0 van Smerdiek. De trainer uit Zierikzee sloeg de spijker precies op zijn kop, want in het duel met de tegenstander uit Colijnsplaat kon de ploeg uit Nieuwerkerk nauwelijks een moment haar koppositie in de 4e klas KNVB Waarmaken en leed zo doende een verdiende nederlaag. Met name op het fysieke ge deelte kwam de ploeg uit Nieu werkerk flink tekort. Daar waar SKNWK alleen in aan voerder Erwin Theunisse over een speler beschikt die lengte heeft, toverde Colijnsplaatse Boys-trainer Cees Bastiaanse met spelers als Wim de Fouw, Johnny Heijnsdijk, Peter Bak ker en Wim Hoogerheide een complete luchtmacht uit zijn hoed. Het surplus aan lengte bij de bezoekers zou uiteinde lijk een belangrijke rol vervul len in het wedstrijd verloop. „We verloren te veel persoonlij ke duels, met name in de lucht kwamen we er totaal niet aan te pas. Het was natuurlijk ont zettend dom van ons om steeds maar lange ballen te spelen yan achteruit, want negen van de tien ballen waren voor die lange mensen bij Colijnsplaat se Boys. Bovendien is het een gegeven in de voetballerij dat als je geen persoonlijke duels wint, niet genoeg in balbezit komt en als je niet in balbezit bent kun je ook nauwelijks ge vaarlijk worden", was Kees Kommer na afloop van hét duel van mening." Niets op af te dingen Ook Kommer's collega trainer Cees Bastiaanse was na afloop verbaasd over de wijze waarop de thuisploeg speelde. „Met die lange ballen speelde SKNWK precies in ons straatje, voor ons was het vanmiddag dan ook lekker voetballen. We hebben weinig kansen weggegeven en zelf drie keer gescoord en wat wil je dan nog meer. Met een beetje meer overleg in de voor hoede had er zelfs nog een ho gere score voor ons ingezeten maar ook met deze 1-3 overwin ning ben ik uiteraard tevre den". Inderdaad viel er op de overwinning van Colijnsplaat se Boys niets af te dingen. Vanaf het allereerste fluitsig naal van scheidsrechter Vroeg op zat de ploeg van Bastiaanse fel op de bal en gaf na drie mi nuten spel middels een doelpo ging van Wim de Fouw de aller eerste waarschuwing aan de thuisclub. Enige minuten later waar schuwde Peter Bakker de Nieu- werkerkers nogmaals en het was dan ook niet verwonder lijk dat de bezopkers in de 29e minuut dé' léidih'g namen. Een vrije trap van Arjan Snoep vanaf de rechterzijde van het veld werd door Johnny Heijns dijk op een meter of zes van het doel vandaan achter de niet ge heel vrijuit gaande doelman Leon Quik getikt: 0-1. Ronnie de Bruine (midden) heeft het zwaar te verduren tussen de lange spelers &an Colijnsplaatse Boys. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Niet voor niets liep Piet Verschure, voorzitter van voetbalvereni ging MEVO, trots rond nadat de scheidsrechter het duel tussen MEVO en Hoede kenskerke afblies. De monsteroverwinning van 9-3 voor MEVO gaf Verschure, die samen met René Verwijs de hoofdmacht traint, terecht enige trots. Sinds het vertrek van trainer Jaap de Ridder uit Arnemuiden heeft MEVO nog geen wed strijd verloren. Hoe simpel en gemakkelijk MEVO hun tegenstander naar de slachtbank leidde was verbazingwekkend. Terecht merkte een toeschou wer op: „Dat is lang geleden dat ik MEVO zo heb zien spe len. Ze kunnen wel voetballen, als ze maar willen". Het was duidelijk te zien dat de ploeg van de eerste klas zaterdag af deling weer plezier in het voet ballen heeft. Aanvoerder Jan Heikamp merkte dan ook te recht op. „De sfeer is weer te rug en de jongens gaan met ple zier naar de training. We zijn ook gemotiveerd bij aanvang van de wedstrijd. Ik denk dat het komt door het enthousias me van Verschure en Verwijs, maar wij staan ook allemaal weer op onze eigen positie. Bij De Ridder moesten we aanval lend spelen en daar zijn wij de ploeg niet voor. Vanuit de ver dediging het spelletje spelen past het beste bij MEVO", con cludeerde Heikamp. Dubbele cijfers Voorzitter Verschure die tevens trainer/coach is, heeft waar schijnlijk het juiste concept ge vonden voor zijn ploeg. Er werd zaterdagmiddag op sport park Den Hogen Blok door bei de ploegen open en aantrekke lijk gespeeld. De 9-3 was dan ook geen geflatteerde uitslag want als Dick van Splunder, Friso de Jonge en Patrick Ren- ger alle kansen hadden benut in de tweede helft, dan waren er dubbele cijfers op het score bord gekomen. „Jammer hè, tien doelpunten zou een record betekenen voor MEVO", ver telt de breedlachende Verschu re die heeft aangekondigd om dit seizoen het voorzitterschap van voetbalvereniging MEVO neer te leggen. De wedstrijd was nog geen vijf minuten oud toen Dick van Splunder een keurige pass gaf aan Friso de Jonge die de ope ningstreffer noteerde: 1-0. Daarna moest MEVO-doelman Niels Goudswaard verschillen de keren in actie komen om de spelers van Hoedekenskerke af te stoppen. Toch was het de goed spelende René Dekker, die later geblesseerd zou uit vallen, die vanuit het midden veld Rudy Dekker in stelling bracht. Dekker bedacht zich geen moment en schoot kei hard de bal achter keeper Hans-Peter Dijkstra: 2-0. De verdediging bij Hoedekensker ke bleek zo lek als een mandje want Friso de Jonge, Dick van Splunder en Jan Heikamp za gen de gecreëerde kansen alle maal net over of langs het doel gaan. Onbenullig- Vijf minuten voor de verplich te theepauze speelde Hoede- kenskerke-speler John Beu lens zich keurig vrij op de ach terlijn. Een loeihard schot be landde via het dijbeen van Le on de Jonge achter keeper Niels Goudswaard: 2-1. In de tweede helft waren de messen weer geslepen en het was Friso de Jonge, nadat Dick van Splunder de bal had vrij ge speeld, die MEVO op een riante voorsprong van 3-1 bracht. Een paar minuten later kreeg Rudy Dekker een gele kaart voor een onbenullig wegtrap-balletje maar de MEVO-speler nam re vanche door aan de basis te staan van de drie volgende doelpunten. Eén bal speelde hij keurig vrij voor Jan Hei kamp: 4-1. Drie minuten later scoorde Dekker zelf: 5-1. Daar na volgden de doelpunten snel op rij van Dick van Splunder (2x), Peter van de Linde en Ru dy Dekker. In de laatste minu ten mopht John Beulens en Jan Wijkhorst de eer nog redden voor Hoedekenskerke en scoor den alsnog ieder een treffer. MEVO MEVO - Hoedekenskerke 9-3 (2-1). 5. Friso dc Jonge 1-0. 32. Rudy Dekker 2-0. 40. Leon de Jonge 2-1 (eigen doelpunt). 52. Friso de Jonge 3-1- 61. Jan Hei kamp 4-1. 65. Rudy Dekker 5-1. 70. Rudy Dekker 6-1. 72. Dick van Splunder 7-1. 80. Peter van de Linde 8-1. 88. Johan Beulens 8-2. 89. Rudy Dekker 9-2. 90. Jan Wijkhorst 9-3. Gele kaar ten: 44. Patrick Renger(MEVO) overtreding. 60. Rudy Dekker (MEVO) bal wegtrappen. 78. Remco van der Wekken (ME VO) overtreding. Scheidsrech ter: M. Ketterij uit Vlissingen. Toeschouwers: 70. Brouwershaven Meeuwen - Brouwershaven 3-1. Brouwershaven zit nog steeds in de hoek waar de klappen vallen. Ook tegen de Meeuwen in Zoutelande kregen de man schappen van trainer Tbon van Tiggelhoven weinig kansen om maar enigszins een winstpunt je mee te nemen naar Schou- wen-Duiveland. „Slechter spe len dan vorige week was ge woon niet mogelijk. Ik moet zeggen, het was nu iets beter maar we hadden de pech dat Meeuwen drie kansen kreeg en deze ook gewoon benutte", ver telt Van Tiggelhoven na afloop. Van Tiggelhoven had de spel wijze veranderd bij zijn ploeg. In plaats van met drie spitsen te spelen was hij in Zoutelande gestart met twee spitsen. Meer vanuit de verdediging opere ren was het concept en het leek er op dat deze missie zou sla gen. Na een kwartier spelen kwam Brouwershaven op 0-1 voorsprong. Een uitgespeelde bal van Steef Kloet op de lin kervleugel kwam bij Leo Nou- wen terecht. Deze schoot kei hard op de keeper van Meeu wen en kreeg de bal niet onder controle. Werner Kafoe stond op de juiste plaats om het be wuste tikje te geven. Nog geen vijf minuten later trok Meeuwen de stand al weer gelijk. Een vrije trap voor Meeuwen, waarbij de spelers van Brouwershaven in discus sie gingen met de scheidsrech ter. werd snel genomen: 1-1. Hierna ontliepen de beide ploegen elkaar niet veel. Maar bij Brouwershaven was concen tratieverlies te bespeuren en een kleine onoplettendheid bij André Goudswaard en Remie Lievense onderschepte een Meeuwen-speler de bal en schoot deze achter keeper Henk-Jan Slager: 2-1. Een mi nuut voor rus\ speelde de Meeuwen linkerspits voortref felijk Arjan Kraaijcnbrink uit en tekende voor het derde en beslissende doelpunt: 3-1. In de tweede helft was het Brou wershaven dat het initiatief nam maar de kansen van Mar cel van Grunsven en Werner Kafoe .gaven geen beter resul taat. Duiveland Duiveland - Heinkenszand 2-6 (1-4). Het eerste team van Dui veland wankelt aan de af grond. Zaterdagmiddag moet zeker voor Kees Willemse het absolute dieptepunt zijn be reikt tijdens de voetbalwed strijd tegen Heinkenszand. Op zijn boterbriefje stonden maar liefst zeven geblesseerde spe lers. Daarbij is er nog een spe ler die het voetballen voor ge zien houdt en dan is het dwei len met de kraan open. Trainer Kees Willemse moest zaterdag middag op het voetbalveld in Oosterland ook het shirt van Duiveland aantrekken om het team compleet te maken. „Nood breekt wetten", liet Wil lemse weten. „Gelukkig kwam Toon van der Hulle mij vervan gen in de tweede helft maar dit is een hopeloze zaak. Tbch moe ten we niet bij de pakken neer zitten en proberen om de moti vatie bij de jongens weer terug te krijgen. Ondanks de proble men moeten we hier uit zien te komen". Duiveland werd zaterdagmid dag in een tijdsbestek van tien minuten al met de neus op de feiten gedrukt. Drie ballen vlo gen om de oren bij de Duiveland-keeper. Hans Capel- le zorgde in de dertigste mi nuut voor wat lucht. Op aange ven van Roné van de Werf kop te Capelle de bal naar 1-3. Dui veland kreeg toen weer enige hoop maar deze werd een mi nuut voor rust weer ontnomen nadat Heinkenszand uit een vrije trap 1-4 scoorde. In de tweede helft scoorde Hein kenszand binnen vijftien mi nuten 1-5 en was het Tbon van der Hulle die vijf minuten la ter het tweede doelpunt voor Duiveland op het scorebord bracht. Het laatste kwartier was er bij Duiveland geen eer meer te behalen en Heinkens zand liet na om er een monster- score uit te slepen. Tien minu ten voor het einde werd dan ook de eindstand bepaald: 2-6. Ouwerkerk Philippine - Ouwerkerk 3-1 (0- 1). Ouwerkerk heeft op Zeeuws-Vlaanderen tegen en in Philippine wat ongelukkig verloren. Pure pech en twee fouten è/an de Ouwerkerkse keeper «Marco van de Marei kostten Peter Goedegebuure en zijn ploeg twee punten. Zonder Gert-Jan Kunst (geblesseerd) en Jakkoo Brouwer (geschorst) speelde Ouwerkerk een goede wedstrijd. De ploegen waren aan elkaar gewaagd en Ouwer kerk kreeg de beste kansen. In de 24e minuut was het Erik Bleiji die de openingstreffer produceerde voor Ouwerkerk. Door een afgeslagen aanval ca ramboleerde de bal voor de voeten van Bleiji die vervol gens vanaf dcht meter, met zijn linkervoet, de bal in het doel schoot. In de tweede helft volg de binnen zeven minuten het drama van keeper Marco van de Marei. Een hoekschop werd door Van de Marei direct in zijn eigen doel geslagen: 1-1. Even later ging Van de Marei weer in de fout. Een lange hoge bal vanaf de middellijn wilde hij weg stompen. Hij stompte zo dat de bal recht naar boven ging. Inmiddels waren de Phi- lippine-verdedigers ter plaatse maar de bal verdween zonder aangeraakt te worden in het doel. Ouwerkerk probeerde het nog, maar dertien minuten voor het einde was de wed strijd gespeeld nadat een Phi- lippine-speler de eindstand op 3-1 bracht. De trainer van Duiveland. Kees Willemse kampt met spe lersproblemen. Willemse moest zaterdag tegen Hein kenszand de voetbalschoenen weer aantrekken. (Foto: Joop van Houdt) Aanvoerder Jan Heikamp speelde een goede wedstrijd. ..De sfeer- is terug en we gaan met plezier naar de training". vertelt Hei kamp na afloop van de wedstrijd. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8