Bruse Boys bedwingt met volle inzet het niet overtuigend spelende Veere Renesse laat zich onnodig intimideren door Domburg Zierikzee pakt naast begeerde periodetitel Schlemielige tegengoal typeert seizoen WIK beslist duel met Zaamslag in slotminuten Afsluiting tennisseizoen Paul de Graaf wint met Hotak '68 ZSC en Dreischor winnen MAANDAG 2 NOVEMBER 1992 NR 25249 7 BRUINISSE - Bruse Boys heeft afgelopen zaterdag gewerkt aan het zelfvertrouwen. De ploeg van Cees van Dijk behaalde in een prima wedstrijd een 1-1 resultaat tegen het nog ongeslagen Veere. Niet alleen het resul taat was bevredigend, maar ook de manier waarop het punt werd binnengehaald moet de ploeg voldoening geven. Ondanks het gemis van spits Jacob van de Berge en rechtsback Johnny van Dijke speelde een hard werkend Bruse Boys een van de beste wedstrijden van dit seizoen. Bruse Boys keeper Jacob Muller (links) toonde zijn voetbalkwaliteiten toen hij buiten zijn straf schopgebied tussen de twee Veere-aanvallers de bal wist te bemachtigen. (Foto: Joop van Houdt). Gerrie van de Hoek scoort openingstreffer KERKWERVE - Het eerste team van WIK moest za terdagmiddag lang wachten voordat de aftrap geno men kon worden. Zaamslag uit Zeeuws-Vlaanderen moest noodgedwongen een boot later nemen door de hardnekkige mist. Rond de klok van drie uur gaf scheidsrechter Pijpeling uit Axel het fluitsignaal. Het venijn zat in de staart want WIK scoorde beide doelpunten vijf minuten voor het eindsignaal. Oefenmeester Jan Meul- meester was niet geheel gerust naar Bruinisse gekomen. „Je weet het hier nooit. Misschien win je heel makkelijk maar voor hetzelfde geld wordt het 4- 4 of zo", aldus Meulmeester. Collega Cees van Dijk was evenmin optimistisch. „Ik heb de gemiddelde leeftijd uitgere kend en die is 23 jaar. We zullen het vandaag echt met zijn allen moeten doen". De wedstrijd begon heel rustig. Veere was wat meer in De scheidsrechter zag het in cident aan de zijlijn niet ge beuren. De supporter kwam na het incident gelijk het veld oplopen om verhaal te halen bij de scheidsrechter. Een klein opstootje werd gelijk door de scheidsrechter in de kiem gesmoord. Voorzitter Jaap Labruyère van voetbal vereniging Domburg zag het allemaal gebeuren. „Het pu bliek riep wat naar de grens rechter en toen draaide hij zich om en gaf een kopstoot. Het bloed zat op zijn voor hoofd. Moet je naar deze man kijken hoe gehavend hij er uitziet". De supporter laat het er niet bij zitten en ging naar het politiebureau in Re- nesse om aangifte te doen. Reflex De irritatie en overtredingen in de laatste minuten waren balbezit maar het was Bruse Boys dat na een kwartier de wedstrijd openbrak. Leo Bur gers lanceerde Tbnny van de Berge maar die zag zijn inzet door keeper Arjen Mondeel ge stopt met de voet. Uit de daar opvolgende counter was het Veere-spits Marcel Lourens die de bal, tot opluchting van de toekijkende Jacob Muller, op de paal schoot. Het was vervolgens Veere dat binnen tien minuten een aantal volledig overbodig. Er werd door beide partijen een leuke pot voetbal geleverd. Nadat in de 34e minuut de jonge speler Edwin Hille- brand uit een voorzet van Bert van Keulen de openings treffer scoorde voor Renesse kwam de ploeg wel enigszins onder druk. Kans op kans kreeg Domburg om de gelijk maker te scoren maar Keeper Maurice Simmerok stond uit stekend te keepen. Daarnaast haalden André Kooman en Mischa van de Hoek de bal nog een keer van de lijn. Sim merok redde Renesse op nieuw nadat zijn medespeler Remco Kanters de bal op zijn voet de verkeerde kant op schoot. Simmerok had een fantastische reflex en stomp te de bal over het doel. „Het ging vanmiddag goed.- Ik zat er steeds goed bij. Jam mer dat op het laatste mo keren keeper Jacob Muller op de proef stelde. Eerst was het Frans Schreuder twee keer, daarna Johan Tuin en vervol gens Martin Koppejan die steeds een geconcentreerde en goed keepende Jacob Muller op hun weg vonden. Muller toon de daarna nog zijn voetbalkwa liteiten toen hij uit zijn straf schopgebied komend tussen twee Veere-aanvallers de bal wist te bemachtigen. Bruse Boys kwam de laatste minuten voor rust een aantal ment de irritatie weer opliep. Dat is bij ons nu steeds. We la ten ons veel te veel meeslepen in dat soort situaties", aldus de 21-jarige Simmerok uit Re nesse. De getalenteerde kee per kon na afloop dan ook de bedankjes van de jongens in ontvangst nemen. Simmerok studeert momenteel Neder lands in Tilburg en woont daar op kamers. „Het is moeilijk om optimaal te trainen maar iedere vrij dagavond krijg ik van Ed van Lent extra training. Hij richt zich vooral op snelheid en een stukje conditie. Hierbij heb ik veel baat, dat bewees ik vanmiddag toch maar weer", aldus de sympathieke doel man. In de tweede helft waren bei de ploegen aan elkaar ge waagd. Kansen vielen aan beide zijden. Renesse ont snapte in de»16e minuut aan keren gevaarlijk uit de stellin gen. De Bruenaren hadden geen geluk toen de scheidsrech ter verzuimde de ploeg een strafschop te geven toen de bal door een Veere-verdediger met de hand beroerd werd. Vlak voor rust kon een inzet van Martin Verspoor door Johan Benard net niet binnengewerkt worden en het laatste wapen feit in de eerste helft, een schot van Harold van de Berge, lever de eveneens niets op. Na rust bleef de wedstrijd aan trekkelijk. Zeker toen Bruse Boys na zeven minuten spelen op voorsprong kwam. Een af standsschot van Tbnny van de Berge werd door Arjen Mon deel gelost. Het was Leo Bur gers, vaak verguisd binnen de Bruse gelederen, die de ploeg op 1-0 bracht door de bal van dichtbij binnen te werken. Bruse Boys ging overheersen en kreeg kansen om op 2-0 te komen. Kansen voor Harold van de Berge en Tbnny van de Berge, de laatste na een prima lob over de te ver voor zijn goal staande keeper, troffen geen doel. De scheidsrechter, in de tweede helft niet sterk acterend, ver zuimde de ploeg uit Veere een strafschop te geven toen Johan Tuin bij de goed spelende Jan Stouten over de knie ging. Bru se Boys kreeg via Tbnny van de Berge, opvallend actief en con stant een gevaar voor de vijan delijke defensie, nog twee kan sen om te scoren. Rollertje Net op het moment dat Bruse Boys aan een verrassing mocht de gelijkmaker. Een schot van twintig meter spetterde op de bovenliggèr naar de doellijn van Simmerok. De bal stuitte achter de doellijn het veld weer in en gelukkig voor de manschappen van Ed van Lent zagen de grensrech ter en de scheidsrechter het niet. Twee minuten voor het eindsignaal werd Peter Moer land, dertig meter voor het doel, de weg versperd door de keeper van Domburg. De vrije trap genomen door Moerland werd via Mischa van de Hoek in het doel gelo pen. In de laatste minuut pik te Edwin Hillebrand de bal mee van de middellijn, om speelde de keeper halverwege het veld en scoorde 3-0. Renesse - Domburg 3-0 (1-0). 34. Edwin Hillebrand 1-0. 43. Mischa van de Hoek 2-0. 44. Edwin Hillebrand 3-0. Gele kaarten: 77. Edwin Hille brand (Renesse) overtreding. 81. Mischa van de Hoek (Re nesse) overtreding. 89. Robert Mulder (Domburg) overtre ding. Scheidsrechter: De Clerc uit Aardenburg. Toe schouwers: 120. Wissenkerke - DFS 4-2 (2-1). Het ging de laatste weken goed met DFS. De vrij jonge ploeg van Nico Kind heeft al les in huis om de koppositie in te nemen. Maar Wissenker ke bleek zaterdagmiddag op eigen veld een struikelblok te zijn voor DFS. Met een 4-2 ne derlaag aan de broek keerde zij zonder punten naar huis. Keeper Simon Blom werd op nieuw van stal gehaald om dat Edwin van der Zande (va kantie) en Rien Visser (ge blesseerd) niet beschikbaar waren. Wissenkerke, dat hoofdzakelijk opereerde met twee spitsen en countervoet bal, scoorde in de 14e minuut de openingstreffer. Veertien minuten later kwam DFS toch langszij door een mooie aanval van Huib Nortier en Anco van de Linde. Van de Linde schoot de bal in de rechter benedenhoek van het doel: 1-1. Vijf minuten voor rust profiteerde Wissenkerke van een'verdedigingsfout en scoorde 2-1. In de tweede helft liep de verdedigingslijn van DFS niet voortreffelijk. Cle ment Rijnberg, Kees van Dijk, Marco van der Zande en Edwin Kriens konden niet voorkomen dat na vijf minu ten spelen Simon Blom werd gepasseerd: 3-1. DFS kreeg toch nog het geluk aan haar zijde via een frommel-doel punt van Eddie Dijkman: 3-2. Halverwege de tweede helft was er even een juichstem ming. Dagmar van der Salm scoorde een doelpunt uit een vrije trap in het zestien-me ter gebied. Maar de scheids gaan denken kwam Veere langszij. Ondanks de aanwe zigheid van vier Bruenaren kon de ingevallen Peter Kamstra op links doorgaan en de bal een rollertje geven dat niet meer gestopt kon worden, ondanks een ultieme poging van Harold van de Berge op de doellijn. Bruse Boys viel door de tegen valler terug en het was Veere dat de kans rook. De ploeg zet te aan voor een offensief en Bruse Boys had geluk toen een kopbal van Marcel Lourens net over het doel verdween. Twee minuten voor tijd had Veere de wedstrijd, tegen alle verhou dingen in, nog kunnen beslis sen toen Peter Kamstra na een inzet van Dennis But de bal niet goed op de schoen kreeg. In de Bruse kleedkamer heers te tevredenheid terwijl in het hok van Veere de gemoederen tussen spelers en trainer na het terechte puntverlies hoog opliepen. Bruse Boys - Veere 1-1 (0-0). 52e 1-0 Leo Burgers. 76e 1-1 Peter Kamstra. Scheidsrechter: Z. Hoheker uit Middelburg. Toe schouwers: 100. ENSCHEDE - Voor de tweede wedstrijd tegen AEK Athene zal PSV zijn complete selectie meenemen naar het trainings kamp. Ook Vanenburg en Pope- scu, die zondag in Eindhoven bleven en eveneens Koeman die tijdens de wedstrijd tegen FC Twente de wisselspelersbank niet verliet. BROUWERSHAVEN - Tennis vereniging Brouwershaven heeft onder ideale weersom standigheden het tennissei zoen afgesloten met een mix- toernooi. In een gemoedelijke en ont spannen sfeer werden de par tijen, verdeeld over twee pou les, gespeeld. De uiteindelijke finale werd gespeeld tussen de Romph/De Romph en Van Raak/Eelman. Na een gelijk- opgaande strijd eindigde de partij onbeslist in 7-7. De orga nisatie besloot beide teams als winnaar uit te roepen. rechter keurde deze af omdat de Wissenkerkse muur -te vroeg inliep. Vlak voor het eindsignaal maakte Wissen kerke het karwei volledig af door alsnog een doelpunt te scoren. De lange verplichte warming- up voor de WIK-spelers heeft de hoofdmacht van Kees Joosse dan toch goed gedaan. De eer ste helft was duidelijk voor Zaamslag dat met regelmaat kansen creëerde voor het doel van Krijn Hendrikse. Ook WIK was in goede doen en combi neerde prima op het midden veld. Kees Verwest en Theo Wittenberg, beiden gebles seerd, werden node gemist maar trainer Kees Joosse had met spelers uit het tweede team de zaak goed opgevangen. Zware last Een kwartier voor het einde leek het er op dat beide ploe gen tevreden waren met een puntendeling. Maar zes minu ten voor het einde kwam Rini Verwest bij de middellijn in be zit van de bal. Speelde deze naar de rechtervleugelspeler Marco Ganzeman. Deze zette de bal voor het doel van Zaamslag waar Leon Hendrik- se de bal half raakte. Gerrie van de Hoek wist al zittend op de grond de bal in het doel te werken. De normaal zeer rusti ge WIK-trainer Kees Joosse sprong uit zijn dug-out en liep juichend het veld op. Op dat moment viel een zware last van zijn schouders. „Ik had nog steeds hoop dat er een doelpunt zou vallen. Maar ja, je weet hoe een bal kan rol- 'CASTRICUM - Tijdens de'wed- strijd Castricum - Hilversum in de ereklasse van de rugby- competitie is veelvoudig inter national Eric van der Laan (26) van Castricum door een hartstilstand overleden. Door het gelijkspel in Fijnaart staat Zierikzee op een gedeelde tweede plaats in de vierde klas KNVB. „Jammer, dat het niet gelukt is. Je gaat op zo'n mo ment toch voor de periodetitel. We wisten dat Kaaise Boys een moeilijke tegenstander was want vorig jaar hebben wij daar ook drie punten aan ver loren", vertelt trainer Kees Ha- gesteijn van Zierikzee. „Het is teleurstellend maar we hebben het niet afgedwongen en dan verdien je ook geen titel". Beste kansen Op een zwaar bespeelbaar veld kreeg Zierikzee toch de beste kansen. In de eerste helft schoot Marco van Oeveren een vrije trap op de paal. De bal stuitte voor de voeten van Erik Berrevoets maar deze wachtte te lang om het leren gevaarte in open doel te schieten. Inmid dels was er een verdediger van Kaaise Boys die het schot blok keerde. Snel daarna kreeg Mar co van Oeveren opnieuw een kans maar zijn schot ging rake lings langs. Een schitterend eentweetje tussen Danny Magi- to en Marco van Oeveren werd ook gekeerd. In de tweede helft lag de ope ningstreffer op de voeten van Erwin Nelissen. De 18-jarige talentvolle speler nam de bal mee naar de achterlijn maar door zijn egoïsme wilde hij zelf het karwei afmaken en dat mislukte net. In de laatste mi nuut kwam via een eentweetje met Erik Berrevoets, Fred Kra mer oog in oog te staan met de Kaaise Boys keeper. Maar de doelman redde voortreffelijk en Kramer blesseerde zich wat ongelukkig. I Zierikzee moest Bas Groothed- Ide (schorsing) en Patrick Rog geband missen. Zeker de bles sure van Roggeband duurt lan- len. De jongens knokten er hard voor en dat wordt dan toch nog beloond", aldus Joos se. De trainer mocht twee mi nuten later opnieuw uit de dug-out springen. Leon Hen drikse scoorde plotseling het tweede doelpunt voor de Kerk- wervenaren. Een bal op maat vanaf de linkervleugel werd door Marcel Hendrikse in de voeten gelegd van Leon Hen drikse: 2-0. De wedstrijd ging als een kaars uit maar WIK in casseerde tevreden twee winst punten. „Dit komt precies op tijd. Ik kijk alleen maar naar de onderste ploegen in deze vierde klas", liet Joosse weten. WIK - Zaamslag 2-0 (0-0). 83. Gerrie van de Hoek 10. 85. Le on Hendrikse 2-0. Scheidsrech ter: Pijpeling uit Axel. Toe schouwers: 100. BERGEIJK - In de landelijke vierde divisie tafeltenniscom- petitie heeft de 18-jarige Paul de Graaf opnieuw gewonnen met zijn ploeg uit Hoogerhei- de. Tijdens de uitwedstrijd in Bergeijk won Hotak '68 met 3- 7. Paul de Graaf was afgelopen - weekend niet in zijn beste vorm. Hij wist maar één enkel partij te winnen en won tevens met zijn partner het dubbel spel. Hotak '68 blijft aan de lei ding in de vierde divisie groep dertien. ger dan verwacht. De opgelo pen wond tijdens een oefen wedstrijd tegen Middelburg geneest minder hard dan was verwacht. Donderdag mogen de hechtingen eruit en dan is de vraag nog of hij zondag 8 no vember tegen koploper Beek Vooruit er al bij is. „Zondag is een belangrijke wedstrijd voor ons", liet Ha- gesteijn weten. „Beek Vooruit is koploper en als wij daar van kunnen winnen dan tellen we gewoon mee. Zeker zo'n wed strijd op eigen veld met onder steuning van je eigen publiek moeten we winnen". De 18-jarige Erwin Nelissen was in Fijnaart dicht bij een doelpunt. (Foto: Joop van Houdt) ZSC - Apollo 2-1 (1-1). ZSC heeft op eigen veld in Scha- rendijke de eerste overwin ning binnen gehaald. Toch is het gehavende eerste team nog niet uit de zorgen. Als tussenoplossing, en speciaal verzoek van de spelers, bege leidingsgroep en supporters is de 45-jarige Sjaak Dorre- man terug gekeerd in de hoofdmacht. „Ik kreeg dit verzoek maar ik heb er toch veel moeite mee gehad om ja te zeggen. Een hele week heb ik met de gedachte gespeeld om het wel of niet te doen. Uiteindelijk ben ik over stag gegaan in het belang van de voetbalvereniging", vertelt Sjaak Dorreman. Zaterdag middag pakte zijn rentree dan ook goed uit. De trainer van ZSC speelde als laatste man en vanuit de dugóut was het Henny de Voogd die ZSC coachte. De start was niet echt geweldig voor ZSC want na drie minuten spelen stond de ploeg al achter met 0-1. Een vrije trap genomen door keeper Jan van Dongen be landde bij een Apollo-speler en deze kegelde de bal in het net. Na een half uur spelen was het Arno de Jonge die twee man uitspeelde en de ge lijkmaker produceerde. ZSC bleef ook in de tweede helft knokken en kwam met regel maat in balbezit. Hierdoor ontstonden ook kansen en was ZSC steeds op de speel- helft van Apollo. Tien minu ten voor het eindsignaal gaf Remy Flohil de bal voor het doel en Co Louwerse kopte de bal in de kruising. Dostana - Dreischor 1-10 (0-3). Dreischor liet op het sport veld in Vlissingen Dostana werkelijk alle hoeken van het veld zien. Dostana had niks in te brengen en Eric Dijst was met zeven doelpunten ab soluut een klasse apart. In de eerste helft bleef de schade voor Dostana nog beperkt. Doelpunten van Nico Schou- wenaar, Chris Tbterro en Eric Dijst (strafschop) gaven nog een aardige verhouding aan. In de tweede helft was het voor Dreischor alleen maar prijs schieten. Binnen twin tig minuten stond het 0-6 via drie doelpunten van Eric Dijst. Dostana scoorde toch nog een doelpunt tegen maar bij de aftrap was het via Ser ge van de Bos al gelijk weer raak: 1-7. In de resterende speeltijd tekende Eric Dijst nogmaals voor een heuse hat trick. Geen doelpunten tegen Kaaise Boys FIJNAART - Hét is het eerste team van voetbalver eniging Zierikzee niet gelukt de eerste periodetitel te pakken. Tegen Kaaise Boys in Fijnaart kwam Zie rikzee niet verder dan 0-0. Beek Vooruit won wel van Qdio en mag nu de eerste periodetitel ontvangen. Renesse ontsnapte in de 61e minuut aan de gelijkmaker. Een schot spetterde via de boveligger achter de doellijn van keeper Maurice Simmerok. Grensrechter en scheidsrechter zagen niets. De fotograaf legde het bewijs vast op de foto. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - De laatste tien minuten tussen Renesse en Domburg stonden bol van incidenten. Scheidsrechter De Clerc uit Aardenburg liet de touwtjes te veel vieren en beide partijen intimideerden elkaar zo dat de gele kaart een aantal keren uit het borstzakje getoverd moest worden. Daarnaast maakte de grensrechter van Renesse een kopstoot naar een supporter van Domburg die het veld met een bloedende neus moest verlaten. Renesse won uiteinde lijk het overigens sportieve duel met 3-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7