CNV-leden ontmoeten elkaar in dorpshuis Nieuwerkerk 'Ik leer hier in Nederland om te schilderen wat in mijn hoofd zit' streeknieuws Inbraak in auto Inbraak in clubgebouw Auto's beschadigd bij aanrijding CNV-voorzitter Westerlaken laat verstek gaan Vergadering commissie ro Zierikzee Werk Chinese schilder Gu Ming tot en met 14 november te zien in Bewaerschole MAANDAG 2 NOVEMBER 1992 NR 25249 3 SCHARENDIJKE - Zondag middag werd op de Brouwers- dam nabij Scharendijke inge broken in een personenauto. Het betrof het voertuig van de heer G. uit het Duitse Düssel- dorf. Uit de auto werd geluids apparatuur ter waarde van on geveer 900 DM gestolen. SCHUDDEBEURS - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in het clubge bouw van de tennisvereniging in Schuddebeurs. V. uit Brouwershaven deed aangifte van de inbraak. De toegang tot het pand werd ver kregen door middel van ver breking. Ontvreemd werden geld en snoepgoed. ZONNEMAIRE - Bij een aan rijding in de nacht van zater dag op zondag in Zonnemaire raakten twee auto's bescha digd. Het ongeluk gebeurde toen M. uit Brouwershaven om 02.10 uur met zijn personenauto ge parkeerd stond langs de Zuid- weg bij Zonnemaire en naar de rechterzijde van de weg wilde rijden. De motor viel echter uit en M. kwam met zijn auto half op de weg te staan. Vit de te genovergestelde richting kwam S. uit Westerschouwen. Volgens de politie zou deze te laat gezien hebben dat M. op de linkerweghelft stilstond. S. botste op de linkerflank van de auto van M. Beide auto's raak ten door de aanrijding zwaar beschadigd. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht west 4 Donderdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht west 4 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 40% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 3 nov. Zon op 07.38, onder 17.07 Maan op 14.15, onder Volle Maan: 10 nov. (10.20) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een actieve depressie trekt vandaag over Schotland naar Zuid-Noorwegen en komt morgen middag al boven Finland aan. De stormachtige wind neemt vannacht aan de kust verder af en wordt over dag krachtig. In een westelijke stro ming wordt morgen licht onstabiele lucht aangevoerd. Hierin worden perioden met zon afgewisseld door een enkele bui. Vannacht wordt het omstreeks 6 graden en morgenmid dag ligt de temperatuur in de buurt van de 11 graden. Na morgen komt boven de Golf van Biscaje een ho- gedrukgebied te liggen. Wij blijven aan de westflank van dit systeem. Dit betekent dat tamelijk zachte en vochtige lucht naar ons toe stroomt. Er is in het algemeen veel bewol king en eerst valt er nog af en toe re gen. De middagtemperatuur wordt dan 12 13 graden. milieleden van chronisch psy chotische en schizofrene men sen heeft voor dinsdag 3 no vember een informatie-avond belegd. Deze avond, die in het Heer Hendrikhuis wordt ge houden staat in het teken van stelselherziening in de gezond heidszorg. Aanvang: 19.45 uur. DEN HAAG - De politie van Den Haag heeft vrijdagmiddag een 23-jarige man aangehou den die wordt verdacht van de ontvoering van een 16-jarig Turks meisje. Het gaat om de kandidaat-bruidegom. Het meisje werd begin oktober elf dagen ontvoerd om een huwe lijk af te dwingen. Het meisje werd uiteindelijk door de poli tie bevrijd. De politie heeft nu totaal drie verdachten opge pakt. ZIERIKZEE Praatgroep ouders drugsgebruikers In het gebouw van de Federatie Maatschappelijke Dienstverle ning aan het Havenplein 24 te Zierikzee wordt op woensdag 4 november weer een bijeen komst gehouden van de praat groep Ouders van Drugsge bruikers. De praatgroep is op gericht als onderdeel van de ge meentelijke aanpak van het drugsprobleem in Zierikzee. De praatgroep begint om 19.30 Advertentie Voor al uw Reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 PvdA-fractie vergadering Op dinsdag 3 november wordt in het stadhuis te Zierikzee een vergadering gehouden voor de leden van de PvdA-fractie in de Zierikzeese gemeenteraad, de vergadering begint om 20.00 Afgelasting bejaardensoos De bejaardensoos van Burgh kan woensdag 4 november geen doorgang vinden in verband met werkzaamheden in de Koe bel. De leden van de soos ont vangen zo spoedig mogelijk be richt wanneer de soos wel wordt gehouden. GOES Operettevereniging op de radio Opnames die zijn gemaakt bij* de generale repetitie van de operette Die Blume von Ha waii worden dinsdag 3 novem ber op Radio 4 uitgezonden. Het programma heet Muziek en vrije tijd en duurt van 17.15 tot 18.00 uur. Concert In de Prins van Oranje in Goes treedt donderdag 5 november Guido Belcanto en het Orkest zijner dromen op. Dit optreden begint om 20.00 uur. Zondag 8 november komt Annemarie Oster naar Goes. Zij leest in het Lunchcafé voor uit Familie banden. Aanvang 12.00 uur. SHEER HENDRIKSKINDEREN Ypsilon Ypsilon, de vereniging van fa- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. jubilarissen worden gehul digd. De Hout- en bouwbond kende twee zilveren jubilaris sen, de heren H. Nieuwkoop en L. A. Tres uit Zierikzee. Veruit de meeste dienstjaren bleek M. C. Verton uit Kerk- werve te hebben. Deze is al zestig jaar lid van de Industrie- en voedingsbond. Veertig jaar lid was Bruenaar J. Mulder. De CFO - de bond van ambtenaren en trendvolgers - leverde het grootste aantal jubilarissen. Veertig jaar lid zijn de heren C. van der Welle, H. C. de Feiter, beiden uit Zierikzee en D Kar- reman uit Scharendijke. Een kwart eeuw geleden meldden S. van 't Veer, J. Bijl en J. Kou- wenhoven, allen uit Zierikzee, J. Noordzij (Burgh Haamstede) en J. J. van der Hoef (Scharen dijke) zich aan als CNV-lid en bleven dat tot op de dag van vandaag. Voor hen allen.de ge bruikelijke vakbondsspeld en het nodige applaus. Na dit officiële gedeelte kreeg de bijeenkomst met het draai en van de bingo-molen een wat ludieker karakter. Met het oog op de volle prijzentafel werd er door deze en gene bingo- gespeeld alsof het allemaal menens" was. ZIERIKZEE - Maandag 9 no vember vergadert de advies commissie ruimtelijke orde ning (ro) van de gemeente Zie rikzee. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. de expositieruimte staat zijn te zien op afbeeldingen in een map die ter inzage ligt. De schilderijen hebben veelal klassieke Chinese thema's zo als alledaagse mensen, bergen, rivieren en planten. Vooral de oorspronkelijke bewoners van de Hoogvlakte van Tibet vor men een geliefd onderwerp voor de schilder. Het is voor de eerste keer dat het werk van de Chinese schil der in Nederland wordt geëx poseerd. ,,In China exposeerde ik samen met een paar vrien den elk jaar". Het tentoonstel len van het werk van Gu Ming in de Bewaerschole is een ini tiatief van professor P. van Aart uit Renesse die Ming in staat stelde te studeren in Ne derland. Gu Ming is afkomstig uit Chongqing, een stad die .in het midden van China aan de Gele Rivier ligt. Hij groeide op in een kunstzinnige familie. Zijn vader is hoogleraar architec tuur en schilderkunst aan de universiteit van Zuid-west Chi na te Chongqing. Hij bracht Gu Ming de eerste beginselen van het schilderen bij. Zijn moeder is kunstfotografe. In deze ar tistieke omgeving legde Ming zich van jongs af aan toe op het schilderen van olieverfschilde rijen. Beste kunstopleidingen In 1988 werd hij toegelaten op het Sichuan Fine Art College, een van de beste kunstoplei dingen in China. In 1990 kwam hij naar Nederland om zijn stu die voort te zétten in Utrecht. Op de expositie Ming en zijn schilderijen wordt zowel een beeld gegeven van het werk dat de Chinees vroeger in zijn ge boorteland maakte, als zijn te genwoordige werk. De in China gemaakte schilde rijen zijn opgehangen op een speciaal paneel dat midden in Impressionistisch Tijdens de periode dat hij in Utrecht studeert leerde hij om op een meer impressionistische manier te werken. ,,Ik leer hier in Nederland om, te schilderen wat in mijn hoofd zit". Het re sultaat daarvan is te zien aan de schilderijen die in de Be waerschole aan de wanden zijn opgehangen. De schilderijen vertonen een grote variatie in onderwerpen en interpretatie maar zijn volgens de hoogste normen van de klassieke Chi nese techniek geschilderd. Alle schilderijen zijn gemaakt met originele Chinese olieverf cn volgens de traditie van dat land geschilderd op houten pa nelen. De reden daarvan is dat houten panelen duurzamer en minder kwetsbaarder zijn dan schilderslinnen. In een map die ter inzage ligt zijn foto's te zien van de geboortestad en het ge bied waar de schilder werd ge boren en opgroeide. Hij is van plan om nog ander half jaar in Nederland te blij ven om zijn studie af te ronden. Ook bezoekt hij vele musea en bestudeert nauwkeurig de ori ginele schilderijen van de grote Nederlandse meesters. Terug in zijn geboorteland wil Gu Ming de in Nederland verwor ven kennis en inzichten mis schien gebruiken om les te gaan geven aan de universiteit. De expositie Ming en zijn schil derijen is tot en met 14 novem ber van maandag tot en met za terdag te bezichtigen van 13.30 tot 16.30 uur. Het dorpshuis in Nieuwerkerk was goed gevuld niet vakbondsleden. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Het telefoontje waarmee CNV- voorzitter Anton Westerlaken meedeelde vrijdag avond niet aanwezig te kunnen zijn bij de CNV- avond in het dorpshuis van Nieuwerkerk moet voor veel CNV-ers een teleurstelling zijn geweest. Deze onaangename boodschap was echter absoluut geen reden om de jaarlijkse CNV-avond als mislukt te be schouwen. Het grote aantal jubilarissen bijvoor beeld maakte veel goed. Die jaarlijkse avond waarop de leden van de verschillende bon den van het CNV elkaar ont moeten is inmiddels een vaste prik geworden en ook nu weer was het de CFO, de bond voor ambtenaren en trendvolgers die het programma voor deze avond had samengesteld. He laas zat het de organisatoren niet helemaal mee. Wat het hoogtepunt van de bijeen komst had moeten worden - de aanwezigheid van CNV-voor zitter Westerlaken - moest op de valreep uit het programma worden geschrapt. De beroe ring die in Den Haag is ont staan nadat gebleken is dat er een extra tekort van twee mil jard dreigt, noopte Westerla ken om van zijn afspraak af te zien. Dramatisch verslechterd Afdelingsvoorzitter A. C. Landman kon de aanwezigen geruststellen. In plaats van Westerlaken was Gerda Ver burg, lid van het bondsbestuur van de CNV naar Nieuwerkerk afgereisd. Heel kort ging zij in op de recente ontwikkelingen op sociaal-economisch gebied. Zij noemde de situatie „drama tisch verslechterd", temeer om dat voor 1993 een tekort van tien miljard wordt verwacht. Zij vergeleek de huidige situa tie met de recessie die zich eind jaren zeventig aftekende. Tben is te laat ingegrepen. Nu, een ervaring rijker, wordt gepro beerd de bui voor te zijn. Zij deed daarbij een dringend be roep op het verantwoordelijk heidsgevoel van de werkge vers. Koopkracht Ook de zorg voor het milieu en de relatie met de Derde Wereld kwamen in-, haar betoog aan bod. Omwille van het milieu zouden werknemers vanaf 1994 of zo mogelijk eerder voor een periode van vijf jaar genoegen moeten nemen met behoud van koopkracht. Dit betekent niet dat klakkeloos wordt afgezien van loonsverhoging. Solidariteit Met het oog op de situatie in de ontwikkelingslanden, waar vakbonden vaak door onder drukking in hun bestaansmo gelijkheden worden beknot be klemtoonde zij het belang van solidariteit. „Een keten van so lidariteit moet de wereld om spannen" zo oreerde de vak bondsvrouw. Een bijzondere rol bij die con tacten met de vakbeweging in ontwikkelingslanden is de af gelopen 25 jaar weggelegd voor de CNV-actie Kom over. Hier door wordt de vakbeweging in de Derde Wereld een perspec tief geboden. ;Het is zaak om de Derde Wereld oqjt daadwerke lijk "te helpen met het wegwer ken van de handelsbelemme ringen waarmee Europa zich nog altijd beschermt. Verburg: „Ondersteuning, dienstverle ning en reageren op lokale ont wikkelingen, dat moeten de pijlers van het CNV-beleid zijn". Dit betoog over de „brede visie van het CNV" was niet de eni ge bijdrage van Verburg. Na aandacht te hebben besteed aan het 20-jarig bestaan van de CNV-werkgroep Ontwikke lingssamenwerking Zeeland moest er een aanzienlijk aantal Op de agenda van de vergade ring de instelling van een mo numentencommissie. Het colle ge van b en w van Zierikzee wil naast die monumentencommis sie ook een monumentenveror dening vaststellen. De monu mentencommissie zal worden gevormd door twee stemheb bende leden van de Vereniging Dorp, Stad en Land. Het secre tariaat zal worden verzorgd door een medewerker van het bureau bouw- en milieuzaken van de dienst gemeentewerken van de gemeente Zierikzee. Verder op de agenda van de commissievergadering het ver zoek van het bestuur van gym nastiekvereniging Delta Sport tot wijziging van de bestem ming van" het terrein dat hoort bij de gymzaal aan de Mu- lockstraat. Het terrein heeft volgens het bestemmingsplan Malta de bestemming bijzon dere doeleinden. Verzocht is het terrein een woonbestem ming te geven. De mening van de commissie hierover wordt gevraagd. DEN HAAG - Uit de gevange nis in Scheveningen is maan dagochtend kort voor 02.00 uur een gedetineerde ontsnapt. BURGH-HAAMSTEDE - In zijn geboorteland China leerde de 23-jarige Gu Ming schilderen volgens de klassieke Chinese schilderstraditie; het heel precies afbeelden, bijna kopiëren van de werkelijkheid. Anderhalf jaar geleden kwam Gu Ming naar Nederland voor een studie aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Daar leerde Ming zijn gedegen en professionele Chinese schildertech niek combineren met de meer vrije en expressieve Westerse wijze van schilde ren. Tot en met 14 november is het resultaat daarvan te zien in de Bewaerschole te Burgh-Haamstede tijdens de expositie Ming en zijn schilderijen. Gu Ming heeft in Nederland de Chinese schildertechniek leren combineren met de meer vrije, ex pressieve westerse manier van schilderen. (Foto: Joop van HondtJ.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3