PROGRAMMA Emiel Dorst is doorgedrongen tot het eerste team van eerste-divisionist NAC PTT houdt aansluiting in eerste klas na overwinning op Steilóóre/PJZ ZHV/Delta Sport hoopt op winst tegen Hellas Voetballer uit Oosterland dwingt vertrouwen af bij Piet de Visser Keepers training Gerard Olijhoek Zaalvoetbalwedstrijd gestaakt na incident Badminton Zierikzee Veel botten viswedstrijd De Krabbe Rein van Klinken naar titelstrijd VRIJDAG 30 OKTOBER 1992 NR 25248 11 tr OOSTERLAND - Sneller dan werd verwacht is de 21-jarige Emiel Dorst doorgedrongen tot de voetbalselec tie van eerste-divisionist NAC in Breda. De inwoner van Oosterland kwam drie weken geleden in de basis opstelling uit tegen Emmen en kwam de gehele wedstrijd in actie. Vorige week mocht hij tegen Heerenveen de laatste tien minuten invallen. Het was toen een ware heksenketel in het stadion van NAC in Breda. NAC, dat uiteindelijk met 1-0 won, neemt een derde plaats in op de ranglijst. De 21-jarige Emiel Dorst uit Oosterland heeft al twee keer in het officiële tenue van NAC mogen spelen tijdens eerste divisie-wed strijden. In augustus vond Emiel Dorst onderdak bij NAC nadat hij de failliete eerste-divisionist VCV Zeeland was ontvlucht. Dank zij de ex-VCV Zeeland trainer Jo Jansen werd hij als amateur naar NAC gehaald. Jansen die technisch coördinator is bij de Bredase club gaf Dorst alle vertrouwen. De nieuwe trainer Piet de Visser haalde Dorst vanaf het begin bij de trai ningsgroep van twintig spe- lersj Daarnaast mocht Dorst mee op trainingskamp waar door hij dichter bij de groep kwam. Sindsdien traint Dorst iedere dag mee met de hoofd macht. „Ik ben momenteel de enige amateur tussen de fullprofs van NAC die meespeelt in het eerste team. Ik speel tegen een onkostenvergoeding maar die afspraak heb ik ook duidelijk gemaakt. Ik wil mij bewijzen wat ik kan en het gaat mij mo menteel goed af. Piet de Visser is een geweldige trainer. Het gaat er nooit rustig aan toe en is gewoon bikkelhard trainen. Binnen de groep moet je vech ten voor een plaats en die men taliteit lfgt mij wel. Sinds ik naar NAC ben gegaan heb ik al heel wat bijgeleerd. Ik krijg het gevoel dat ik bij VCV Zee land een tijd stil gestaan hebt. Dat is logisch ook want ik speel eerst in het tweede team maar dan kom je wel behoor lijk wat tegenstand tegen'ver telt Dorst. „In tweede teams zoals van PSV, Ajax en FC Den Bosch staan wel gerenommeerde voetballers. Doordat ik vooral in het tweede team goed presteer heeft De Visser mij een aantal weken geleden naar de reservebank van het eerste team gehaald. Tbt mijn groot ste verrassing mocht ik tegen Emmen al gelijk een hele wed strijd meespelen. Vorige week kreeg ik tegen Heerenveen weer alle vertrouwen. On danks dat er een reserve speler, die linkshalf is, op de bank zat mocht ik van De Vis ser invallen op de plaats van een geblesseerde linkshalf speler. In korte tijd heb ik het vertrou wen Van Piet de Visser afge dwongen maar dit wil niet zeg gen dat ik er al ben. Nee, het te gendeel is waar. Iedereen bij NAC moet vechten voor zijn plaats en dat begint al bij de trainingen. Die zijn bikkel hard en er wordt niemand ont zien. Dat geldt ook in de wed strijd. Je moet er vanuit gaan dat jij alleen telt en je honderd procent inzet moet tonen", klinkt het opgetogen uit de" mond van Emiel Dorst. De voetbal-speler uit Ooster land voelt zich fit en bruist als geen ander van energie. De vechtersmentaliteit ligt de jon ge speler wel en inmiddels we ten Ze bij NAC waartoe hij in staat is. Voor Piet de Visser was Dorst geen vreemde eend in de bijt want de ex-trainer van Willem II, die een paar maanden adviseur was bij VCV Zeeland, had Dorst regelmatig zien spelen. „Ik wist dat ik bij NAC helemaal onderaan moest beginnen. Maar het valt ontzet tend mee. Daarnaast heb ik drie weken geleden een aange paste baan gekregen in Ooster hout. Een sponsor van NAC heeft mij die gelegenheid gebo den en dat bevalt mij goed. Ik begin 's morgens om negen uur en stop 's middags om drie uur met het werken. Daarna reis ik af naar Breda om tussen vier en zes uur te gaan trainen. Al leen op woensdag trainen wij niet", verklaart Dorst. Het wordt voor Emiel Dorst de komende maanden spannend. Het bestuur begint in decem ber weer aan de contractbe sprekingen met de spelers. Dorst hoopt dat het voor hem goed uitpakt en er in de toe komst meer in zit dan een on kostenvergoeding. „Ik ga er nog steeds vanuit dat ik zelf eerst goed moet presteren voor dat ik een stapje hoger ga. Het ligt aan mijzelf om iets af te dwingen. Maar juist dót houdt mij scherp om te bewijzen wat voor mogelijkheden ik als spits heb". Vrijdagavond krijgt Dorst van Piet de Visser te horen of hij zondag 1 november mee mag naar de uitwedstrijd tegen Telstar. Ja, ik ben nu al een paar weken geselecteerd dus dan hoop je er nu ook weer bij te zijn. Als dat nu niet het geval is dan zal ik gewoon de draad weer oppakken in het tweede team. Ik weet dan weer waar ik aan toe ben. Gewoon vechten om een plaats te veroveren. Die mentaliteit ligt mij wel want op dit niveau,moet je iedere dag op scherp staan anders kom je er niet", besluit Dorst. RENESSE - Maandag 2 novem ber geeft Gerard Olijhoek jeugdkeeperstraining bij de voetbalvereniging Renesse. Vanaf half zeven tot ongeveer acht uur verzorgt Olijhoek de training aan de"jeugdige keei pers. Daarbij zijn-vooral trai ners en kaderleden welkom. Plaats van training is het voet balveld van Renesse.' ZIERIKZEE - Het zaalvoetbalteam van Steilóóre/PJZ kon woensdagavond tegen PTT lang gelijke tred hou den. In een spannend duel moest de ploeg in de laatste fase van de wedstrijd alsnog capituleren voor het technisch beter spel van PTT mfet 2-4. De wedstrijd tussen Coen Honig 2 en Studio 't Marktje moest gestaakt worden omdat een speler van Coen Honig 2, nadat hij een aanvaring kreeg met een speler van Studio 't Marktje, de zaal niet wilde verlaten op verzoek van de scheidsrechter. Ook de leider in de derde klas, Pinky Boys uit Renesse, kwam woensdagavond niet in actie omdat het team van De Roo van de Veen niet voldoende spelers op de been kon krijgen. Toch waren, ondanks de inci denten op de wekelijkse zaal voetbalcompetitie in sporthal Onderdak, ook een aantal spannende wedstrijden te aan schouwen. Vooral de ontmoe ting tussen degradatiekandi daat Steilööre/PJZ en PTT trok een tribune vol toeschou wers. Initiatief Het was dan ook Steilööre/PJZ dat in de eerste minuten van de wedstrijd het initiatief nam en daarvoor beloond werd met een openingstreffer. Toch was het Kees Verkaart die binnen tien minuten de stand voor PTT weer gelijk trok en voor dat er gewisseld werd van helft nam PTT via een doelpunt van Martin Quist de leiding met 2- 1. Deze stand zou lang op het scorebord blijven maar toen de keeper van Steilööre/PJZ niet voldoende afstand nam bij een vrije schop, zes meter voor het doel, bestrafte de scheidsrech ter deze met twee minuten straftijd. PTT maakte dank baar gebruik van de één man minder situatie en scoorde 3-1. Steilööre kwam later nog even terug tot 3-2 maar uiteindelijk scoorde PTT alsnog 4-2. Door de winst van PTT blijven zij in ieder geval aansluiting houden met de koplopers Toren Boys en De Beuze. Ook Coen Honig 1 deed goede zaken door Sportsurf Jonker met 4-2 te verslaan. Hierdoor klimt de ploeg uit Zierikzee naar een vijfde plaats in het algemeen klassement van de eerste klas. In de tweede klas speelde Stel la Boys 1 5-5 gelijk tegen ME- VO en won Bijmakelaardij met 4-2 verdiend van Zeelandia. In de derde klas werd het duel tussen Coen Honig 2 en Studio 't Marktje na achttien minuten spelen in een stand van 3-3 gestaakt. Nadat twee spelers al enige tijd met elkaar in de clinch lagen besloot de scheids rechter beide spelers uit de zaal te verwijderen. Tben ech ter een Coen Honig 2 speler dit weigerde was de scheidsrechter genoodzaakt de wedstrijd te staken. Programma woensdag 4 no vember in sporthal Onderdak in Zierikzee: 19.00 uur Neffen d'Eule - Stella Boys 2.19.40 uur Braber Gr.voorz. - 't Swarte Schaep. 20.20 uur WIK -Rest. De Beuze. 21.00 uur Vanity - FC Kerkwerve. 21.40 uur Droptiek Passage - Deltan. 22.20 uur De Keien - Sporthuis Zierikzee. Ie klas Coen Honig 1-Sports-Jonker 4-2 PTT-Steiloore PJZ 4-2 Toren Boys 6 5 I 0 11 29-17 PTT 7 5 0 2 10 22 - 19 Rest.Dc Beuze 6 4 0 2 8 34 - 25 Coen Honig 1 7 3 1 3 7 23 - 18 Nola Boys 7 3 1 3 7 29 - 30 WIK 6 2 2 2 6 45 - 31 Sports.Jonker 6 3 0 3 6 20 - 16 Sporthuis ZZ 6 3 0 3 6 20 - 20 Steilööre PJZ 7 1 0 6 2 16-37 Dc Keien 6 0 1 5 1 15-40 2c klas Mevo-Stclla Boys 1 5-5 Bijmakclaardij-Zcelandia 4-2 Neffen d'Eule 6 5 0 1 10 38 - 15 Mevo 6 4 2 0 10 25 - 15 Stella Boys 1 7 4 1 2 9 30 - 20 Bijmakclaardij 7 4 0 3 8 29 - 26 Zeelandia 8 3 1 4 7 27 - 33 Stella Boys 2 5 2 1 2 5 17 - 14 Garage Slager 8 2 1 5 5 25 - 40 Vanity 6 2 0 4 4 20 - 27 Delta Catering 6 2 0 4 4 12-21 FC Kcrwervc 7 2 0 5 4 18-30 Coen Honig 1 speler Peter H endrikse schermt de tuil af Coen Honig zul uiteindelijk met 4-2 winnen van Sportsurf Jonker uil Hnrgh-Haamstede (Foto: Joop van Houdt). Coen Honig 2-St.'t Marktje 3-3 De Roo/vd Vccn-Pinky Boys 0-5 Pinky Boys 7 7 0 0 14 56 - 18 Knippic 7 3 2 2 8 29 - 34 Swarte Schaep 5 3 I 7 29 - 22 St.'t Marktje 6 3 I 2 7 28 - 21 De Roo/vd Veen 6 3 I 2 7 26 - 30 Dropt.Passage 5 3 0 2 6 33 - 16 Coen Honig 2 7 I I 5 3 18 -41 I gclanlicr 4 I 0 3 2 15 - 26 Braber firocnv. 5 0 2 16 - 24 Dell nn 6 I O 5 2 22 40 MELBOURNE - Wimbledon- winnaar André Agassi heeft toegezegd in januari de Open Australische kampioenschap pen te spelen. Agassi nam nooit eerder deel in Melbourne. Van de top-twintig op de rang lijsten hebben alleen Martina Navratilova en John McEnroe zich nog niet aangemeld. ZIERIKZEE - Het tweede bad- mintonteam van Zierikzee heeft in haar laatste wedstrijd tegen Verommemeppers verlo ren met 3-5. Josette Pankow, Adrie van der Have, Jan van de Bos en Leen van der Have kon den niet voldoende tegenstand bieden. Het vierde team was wel op permachtig tegen DOK 2. Ma rianne Theuns, Corrie van de Stel, Hans Schreurs en Jos Kempen bleven met 6-2 aan de winnende kant. Uitslagen: Zierikzee 2-Verom- memeppers 1 3-5; Zierikzee 4- DOK 2 6-2; Zierikzee 5-Astroï- den 8 5-3; Zierikzee 7-Astroïden 7 5-3; Zierikzee 9-Wissenkerke 2 3-5. Programma: Rillandia 1-Zie- rikzee 2; Tbrneuzen 4-Zierikzee 3; Zierikzee 3-Stenge 3; Rillan dia 2-Zierikzee 4; Wissenkerke 1-Zierikzee 5; Astroïden 6-Zie- rikzee 6; Zierikzee 6-Stenge 4; Kolibrie 4-Zierikzee 7; Astroï den 5-Zierikzee 8; Zierikzee 8- Pluumpje 4. Jeugdcompetitie Uitslagen: Astroïden 13-Zie- rikzee 10 0-8; Astroïden 15-Zie- rikzee 12 5-3. Programma: Zierikzee 10-Sten- ge 6; Zierikzee 11-Netovertnet 1; Zierikzee 12-Astroïden 15. De thuiswedstrijden van de jeugdteams worden gespeeld op zaterdag 31 oktober in Sporthal Onderdak, aanvang 10.00 uur. RENESSE - Arjaan van der Zande van hengelsportvereni ging De Krabbe is winnaar ge worden van de viswedstrijd aan de Noordzee bij Renesse. .it. #L J, Onder sléchte weersomstan digheden probeerden zeventien deelnemers op het strand bij Renesse de vis te laten bijten. En dat lukte aardig want er werden totaal drieëndertig botten uit het water gehaald. Arjaan van der Zande was met vijf botten en een totaal ge wicht van 2670 gram de beste van de dag» Daarbij moest de winnaar nog één ondermaats visje weer laten zwemmen. Marco de Braai werd tweede met vier botten en totaal 2450 gram. Op de derde plaats ein digde Wim van der Panne met 2280 gram. Uitslag: 1. Arjaan van der Zan de, 2670 gram. 2. Marco de Braai, 2450 gram. 3. Wim van der Panne, 2280 gram. 4. Koos Brussé, 1765 gram. 5. Maris van der Wielen, 1730 gram. 6. Cor Hart, 1600 gram. 7. Ben Nelis- sen, 1225 gram. 8. Jan Hart, 1005 gram. 9. Dries van der Bijl, 945 gram. 10. Anton de Vlieger, 495 gram. De volgende viswedstrijd van hengelsportvereniging De Krabbe vindt plaats op zondag 8 november bij Serooskerke. OUWERKERK - Rein van Klinken van biljartvereniging DOS uit Nieuwerkerk mag op 27 november tot en met 29 no vember naar de nationale kampioenschappen derde klas driebanden. De deelname aan de nationale kampioenschappen in Tilburg heeft Van Klinken te danken aan het goede resultaat tijdens de gewestelijke kampioen schappen driebanden in café Steilööre in Ouwerkerk. Tij dens deze kampioenschappen, die werden georganiseerd door biljartvereniging Phoenix, werd Jan Willemse uit Etten- Leur kampioen. Op het kam pioenschap werd zo sterk ge speeld dat Willemse een te hoog moyenne behaalde om deel te mogen nemen aan de nationale eindstrijd. Ook de nummer twee, drie en vier, res pectievelijk Marijnissen, Van Wijk en Joos zaten te hoog zo dat de nummer vijf. Rein van Klinken de deelname afdwong. Eindstand: 1. J. Willemse 11- 0.463-4 2. A. Marijnissen 10- 0.513-3. 3. D. G. van Wijk 10- 0.469-6. 4. A. Joos 60.443-4. 5. R. van Klinken 6-0.351-4. 6. C. M. A Dominicus 60.332-6. 7. ,T. Rijk 5-0.370-4. 8. D Bram 2- 0.370-4. ZIERIKZEE - Eredivisonist handbalploeg ZHV/Delta Sport staat zaterdag 31 oktober op nieuw voor een grote taak. Het krijgt Rock- port/Hellas uit Den Haag op bezoek. Net als ZHV/Delta Sport heeft de ploeg van trainer Pe ter Barreveld in vier competitie-duels nog geen punt verzameld. „Het wordt er op of er on- dgr", verklaarde ZHV/Del ta Sport trainer Rob de Vos onlangs. „We zullen zeker in deze competitie nog wel een aantal punten verzamelen. Inmiddels raken we gewend aan het ritme in de eredivi sie", aldus De Vos. Of zater dagavond de ploeg erin slaagt om de eerste punten te pakken is een groot vraagteken. In ieder geval zal het in sporthal Onder dak in Zierikzee met steun van waarschijnlijk vierhon derd toeschouwers opnieuw een spectaculaire wedstrijd worden. Immers als ZHV/ Delta Sport er in slaagt om de eerste punten te pakken tegen Rockport/Hellas, zal dat zeker het zelfvertrou wen opkrikken van de Zie- rikzeese ploeg. Leo Nieberg Rockport/Hellas heeft een behoorlijke reputatie. Vorig seizoen eindigde de ploeg in de middenmoot met negen tien punten uit tweeëntwin tig wedstrijden. Voorlopig gaat het bij de ploeg wat minder en heeft ze nog geen punt verzameld. Toch kan ZHV/Delta Sport haar borst nat maken want de ploeg uit Den Haag heeft gerenommeerde spelers in de selectie. Vooral de ge vreesde schotkracht van Leo Nieberg kan weieens fa- f^lÉrHvorden. Léo Nieberg mag zo langzamerhand tot een fenomeen worden gere kend in de vaderlandse handbal wereld. De 29-jari- ge schutter is voor de vijfde keer topscorer van de eredi visie geworden. Een verklaring voor zijn prestatie vindt Nieberg zelf ook moeilijk te geven. „Ik schiet natuurlijk veel. Ik krijg van m'n medespelers veel ballen aangespeeld en ze verwachten van mij dat ik het afmaak. Bovendien neem ik bijna alle strafwor- pen. Dat tikt ook lekker aan", aldus een bescheiden Hagenaar. Nieberg staat be kend als een uitstekende handballer met een rijk ge varieerd schot. Er is nauwe lijks een positie te te beden ken van waaruit Nieberg niet kan scoren. Die kwali teit maakt van Nieberg een bijzonder gevaarlijke en nauwelijks af te stoppen schutter. Zowel ZHV/Delta Sport als Rockport/Hellas beschikt over een volledig fitte selec tie. De wedstrijd ZHV/Del ta Sport tegen Rockport/ Hellas vindt plaats op za terdag 31 oktober in sport hal Onderdak in Zierikzee. Aanvang is om 20.00 uur. Spelers ZHV/Delta Sport en rugnummers: 1. Matthé Pipping (keeper). 12. Dick Govaarts (keeper). 16. Wim Brandes (keeper). 2. Ronnie Onwijn. 3. Peter Lefèvre. 4. bert Nuijens. 5. Bert de Vos. 6. Erwin Schaalje. 7. Ricky Evertse. 8. Frangois Verrij zen 9. Jean-Marie Toubiana. 10. Sjoerd Jongepier. 11. Ja- co Vleeshouwer. Trainer: Rob de Vos. Tbambegelei- der: Theo de Looze. Fysio therapeute: Janet Vleeshou wer. Spelers Rockport/Hellas en rugnummers: 1. Marcel Luijs (keeper). 12. Éugëne Hansen (keeper). 2. Vincent Hofland. 3. Leo Nieberg. 4. Imre Horvath (Hongaar). 5. Boris Matekovic (Joego slaaf). 6. Albert Meulink. 7. Paul Lieben. 8. Henk Uijt- hof. 9. Alexis Weges. 10. Sandor Nagy (Hongaar). 11. Bart van der Knaap. 13. Lu ciano Deiana. Trainer: Peter Barreveld (ex-speler Hel las). Teambegeleider: Kees Wittekoek. Fysiotherapeut: Maarten Barendrecht. ZIERIKZEE - Aanstaand weekend is er voor de sportverenigingen van Schouwen-Duiveland weer volop bedrijvigheid. Indien de voetbalvelden niet worden afgekeurd is er een volledig voetbalpro- granima. Ook de eredivisionist handbalploeg ZHV/Delta Sport komt weer in actie. Badminton Zaterdag 31 oktober speelt het eerste team van badmintonver eniging Zierikzee een thuis wedstrijd voor de vierde klas landelijke competitie. Vanaf 10.00 uur wordt de strijd aan gebonden tegen Ommoord 5 in sporthal Onderdak in Zierik zee. Biljarten Van vrijdag 30 oktober tot en met zondag 1 november wordt in Hotel van der Weijde in Noordgouwe de biljart-finale 4e klas libre van district Schouwen-Duiveland ge speeld. De wedstrijd begint vrijdag om 18.45 uur. Deelne mers zijn: J. Meganck, A. Kort, A. de Ruiter, A. Visser, J. Jop- pe, A. Radewalt, M. Bolle en H. Landman. Handbal De eredivisonist ZHV/Delta sport speelt zaterdag 31 okto ber een thuiswedstrijd tegen Rockport/Hellas. De wedstrijd vindt plaats in sporthal Onder dak in Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Het tweede team van ZHV/Delta Sport komt zondag 1 november uit tegen Helius. Dc eerste competitiewedstrijd, afdeling Rotterdam, wordt ge speeld in sporthal Onderdak om 14.30 uur. Hockey Het eerste herenteam van hoe- kc3'club Schouwen-Duiveland speelt zondag 1 november een thuiswedstrijd op sportpark Bannink in Zierikzee. In de vierde klasse zal vanaf 14.30 uur de strijd worden aangebon den moet Pollux. De dames van HSD gaan op bezoek bij Mid delburg. Aanvang 12.45 uur. Korfbal Het eerste team van korfbal vereniging All-Ready speelt zaterdag 31 oktober zijn laatste competitiewedstrijd op het veld voor de winterstop ingaat. Vanaf 15.30 uur wordt er ge speeld tegen ACKC uit Alm- kerk op sportpark Bannink in Zierikzee. Tafeltennis Dinsdag 3 november komt de seletiegroep van tafeltennis vereniging Scaldina uit tegen Roskam/Middelburg-Zuid 4. De wedstrijd begint om 20.15 uur in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat in Zierikzee. Volleybal Het damesteam van Kwiek krijgt een herkansing in de be kerronde. Nadat het had verlo ren van Intermezzo mogen de Bruenaren het nog een keer proberen tegen HJPV uit Rot terdam. De wedstrijd wordt ge speeld op vrijdag 30 oktober om 20.30 uur in De Vanger in Bruinisse. De heren van Kwiek spelen zaterdag 31 oktober om 16.30 uur de tweede bekerron de tegen de derde klasser Schell uit Rotterdam. Ook deze wedstrijd vindt plaats in sport hal De Vanger in Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11