uw krant van schouwen-duiveland Feesten Randstad Uitzendbureau voor uitzendkrachten en bedrijven OPEN DAG DEURLOO Imposant orgelconcours in Oude-Tonge lust voor oog en oor 155-as VERKOOPSTER deurloo mode r ZIERIKZEESCHE s NIEUWSBODE M r~ VISION TmB ZENTRASPORT Met deelnemers van Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee RE-CARS Oud-Beijerland organiseert 1e AUTO DIEFSTAL PREVENTIEDAG herfstmenu in bonte bfaderpracht 'V? F< ÖÜRJ ™>;u FOTO VERSCHOORE "JwaaMK, fjouUx Gevraagd: vlotte-modische I- L dé krant van schouwen - duivefond! J NIEUWSBODE EXTRA SWISS SNOWBOARD j scmmmi-tnaaincLOwtrm J WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE S CH O U WE N - DU IVE LA N D ZIERIKZEE/OUWERKERK - In verband met het bereiken van 5000 uren geleverde werktijd van uit zendkrachten, bood Randstad Uitzendbureau uit Zierikzee haar uitzendkrachten onlangs in restau rant De Vierbannen te Ouwerkerk een doorlopend buffet en feestavond aan. Het uitzendpersoneel met echtgenoten waren op deze avond met zo'n 90 perso nen vertegenwoordigd. Tijdens de speech werden en kelen van hen met een fles wijn verrast, daar zij met vele uren (sommigen passeerden reeds 1600 uur) Randstad een goede dienst bewezen. Na afloop van het buffet, zette de band Duo Top-100 het feest met verschillende muziek-genres luister bij. Volgens Rinke Steutel en Karin de Rijke, intercedentes bij Randstad-Zierikzee, is werken op een kleine vestiging een uit daging en brengt tevens een grote werkafwisseling met zich mee, omdat zij niet altijd bu reaugebonden zijn. De voortgezette opleiding op HBO en/of universitair ni veau, frequent aangevuld met blijf-bij trainingen, geeft hen een ruime mate van zelfstan digheid, waarbij bezoeken aan bedrijven en het uitzenden van krachten goed samen gaan. Goede zaak Het op 3 september 1990 geo pende filiaal zendt inmiddels gemiddeld 50 krachten uit op het gebied van zowel produk- tie, horeca, agrarische sector, verpleging en administratief werk. Het werkgebied strekt zich uit over geheel Schou- wen-Duiveland en heeft deze vestiging tevens een hecht sa menwerkingsverband met de vestigingen in Goes, Middel burg, Vlissingen, Middelharni§ en Hellevoetsluis, zodat de cliënten zelden nul op het re kest krijgen. Karin voegt toe, dat het een goede zaak is dat een interce dente zelf ook de bedrijven be zoekt en het aangeboden werk inschat. Het is daarom gemak kelijker uit te leggen en uit het arsenaal uitzendkrachten kan de juiste man of vrouw uitge zonden worden. Ook de band opdrachtgever- intercedente-uitzendkracht wordt volgens Rinke en Karin juist daarom hechter. Soms krijgt een uitzendkracht na verloop van tijd zelfs een vast dienstverband bij een bedrijf aangeboden. Om de band ook met het personeel hecht te hou den en tevens de mensen na werktijd beter te leren kennen en waarderen, blijft dit kan toor op vrijdag steevast een half uur langer geopend. Tij dens een gezellig samenzijn en onder het genot van een drank je/hartigheid is dan de moge lijkheid eventuele wensen en ervaringen ter berde te bren gen. Wijn- en spijsavond Naast een gezellige avond voor het uitzendpersoneel organi seerden Karin de Rijke en Rin ke Steutel ook voor de aan gesloten bedrijven een feestje in de vorm van een wijnproefa vond. Aanvankelijk zou deze avond voor ongeveer 35 geno digden op het eigen kantoor worden gehouden, doch door grote interesse (ruim 70 belang stellenden), moest naar Auber- ge Maritime worden uitgewe ken. In haar toespraak zette Rinke Steutel kort uiteen waarom voor deze wijnavond was geko zen. Met het spreekwoord Goe de wijn behoeft geen krans, Randstad ook niet, gaf zij de avond gestalte. Om deze avond in alle perfectie te laten verlo pen, was de presentatie en or ganisatie in handen gegeven van vinologe/gastronome An Philipse, vergezeld van haar zonen Martin en Edward. Bij binnenkomst van de gas ten, bood An als aperitief een droge witte port met citroen aan. Daar port van huis uit een zoete drank is, was bewust voor deze variëteit gekozen om ook de mensen met deze andere soort kennis te laten maken. Geschiedenis Hierna werden de gasten aan tafel met een 'aangeklede' sala de bestaande uit krab, zalm en ei verrast, waarbij een fruitige witte Duitse wijn (Schloss Reinhartshausen) werd ge schonken. Tijdens het proeven van deze wijn, zette An de ge schiedenis van Duitse wijnen uiteen en gaf enkele tips aan de aanwezigen voor bij de aan koop van een fles Duitse wijn. Om verschillende wijnsoorten te proeven en te kunnen waar deren, raadde zij het tussen tijds drinken van mineraal wa ter aan om de smaak van een andere wijnsoort te kunnen taxeren. Een heldere os- sestaartsoep, bereid met Ma deira, vergezeld van speciale soepstengels, gaf de genieter even een andere smaak in de mond. Met het aanbieden van twee Franse rode wijnen, een Chass Bois (Loire) en Cote du Rhóne la Vielle Julienne, gaf de vino- loge de gasten de gelegenheid deze twee soorten op hun eigen smaak te waarderen. Vooral bij het drinken van rode wijn gaf zij het advies eerst de wijn in het glas rond te draai en, daarna even te snuiven en voorts niet te scheutig, met bij voeging van wat lucht, de wijn te proeven. ,,Door de beweging in het glas, krijgt de wijn juist dan een nog vollere smaak," al dus de vinologe/gastronome. Wijnproefles Na deze les in wijnproeven werden de gasten met een har tige hazenragoüt* verrast, die aangevuld was met een stoof peer. Zonder toevoeging van suiker, was deze stoofpeer in rode port bereid, hetgeen zijn zoete smaak duidelijk maakte. Bij deze schotel werd ook rode Franse wijn geschonken. De genodigden kregen als des sert Tirami-Su met Passito aangeboden. Bij deze Tirami- Su (een zoete Italiaanse cake) was de Passito (een Italiaanse dessertwijn) een aangename combinatie. Tussentijds vertel de An Philipse nog een verhaal over een bekend Duits kloos ter, waarvan zij trots een grote sleutel toonde. Een 'al jaren uit 100 leden be staand wijnconvent, waar ie der lid een grote sleutel van het kloosterbezit, is sinds kort uit gebreid met de eerste twee Ne derlandse leden, te weten An en Ed Philipse. Met de sleutels 101 en 102 behoort de familie Philipse thans ook tot dit ex clusieve gezelschap. Er is nog een leuke anekdote aan dit klooster verbonden. Een mon nik ging op een gegeven mo ment wijn proeven om te be slissen of deze al bottelrijp was. Daar hij een ijzersmaak proefde, adviseerde hij nog te wachten. Een andere monnik besloot ook de wijn te testen. Deze monnik proefde daarente gen een houtsmaak. Een derde Vinologe/gastronome An Philipse verzorgde een geanimeerde wijnproeverij-avond. Heerlijke wij nen in combinatie met gastronomische juweeltjes. (Foto: Joop van Houdt). dergelijke avond voor herha ling vatbaar is, wat uiteraard tot nog meer positieve contac ten kan leiden. monnik was het met beiden niet eens en meldde een leersmaak. Moraal Ten einde raad werd junior monnik gevraagd de wijn te testen. Junior gaf alle drie de monniken gelijk, waarna va der abt vond dat het welletjes was en toestemming tot botte len gaf. Toen, na het vullen van vele flessen het wijnvat leeg- raakte, vond vader abt een gro te ijzeren sleutel, aan een leert je en houten plankje bevestigd, op de bodem, waarna aan dit verhaal een moraal verbonden werd en dus elke monnik het gelijk aan zijn zijde had. Nog steeds krijgt ieder lid een kopiesleutel van dit klooster uitgereikt. Diverse aanwezigen gaven na afloop duidelijk blijk een der gelijke sfeerrijke avond niet te hebben verwacht en dankten Karin, Rinke, An en haar zonen voor de perfecte organisatie. Tevens kwam naar voren, dat zeer zeker in de toekomst een In haar slotwoord dankte Ka rin namens de Randstad-orga nisatie alle aanwezigen voor hun komst en zette tevens An Philipse in de bloemen, die zelf door de aanvankelijk niet ver wachte, grote opkomst, toch een enkele slapeloze nacht be leefde, doch achteraf trots kon terugzien op een door haar per fect geleide en zeer geslaagde Randstad-avond Julian Ringelberg uit Zierikzee was één van de deelnemers aan het orgelconcours in Oude-Tonge. Op de achtergrond Adriaan Krijger uit Burgh-Haamstede aan de knoppen. Hij was uiteindelijk één van de drie winnaars. OUDE-TONGE - Zaterdag werd in de Nederlandse Hervormde Kerk in Oude-Tonge voor de achtste keer in successie een orgelconcours voor amateurs gehouden. Eenentwintig deelnemers meldden zich aan om gezamenlijk te proberen een zo hoog moge lijk aantal punten te behalen. Vooraf was gesteld dat er geen eerste, tweede of derde prijs was te beha len maar er werd gesproken van de drie besten. De drie besten zouden later op de avond met de twee ju ryleden enkele werken uitvoeren. De twee juryleden waren Chr. Ingelse, organist in de Sint Janskerk te Gouda en Dick Sanderman uit Rijssen. De deelnemers moesten een ver plicht en een vrij nummer ten gehore brengen en dit alles op het schitterende en unieke kerkorgel, dat in 1967 werd ge bouwd door de Deense orgel bouwer Frobenius en het unie ke is dat dit orgel het enige in Nederland is. De deelnemers waren: Taco van Dieren, Mirjam- van Dieren, Rianne Born en Reihard Ha- meeteman, allen uit Middel- harnis. Daniël Kievit, Bart Jaap de Bakker, A. v. d. Beek, Willemijntje Boer en Rita Blom-Kwakkel, allen uit Som- melsdijk. Mark ten Cate, Dan nie de Ronde en Marian van Oostenbrugge, allen uit Stel lendam. P. Bechthum uit Stad aan het Haringvliet, Chris Donken uit Tholen. Rudie Bie- mond uit Dirksland. Koos Ca- pelle uit Oud Vossemeer. Adriaan Krijger uit Haamste de. Julian Ringelberg uit Zie rikzee. Klarie van der Wende, Martin Kolff en Jan Hoek, al len uit Ouddorp. Niet makkelijk De organisatie was in handen van de Stichting Kerkconcer- ten in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden, een enthousiaste groep van or gelliefhebbers, die in vereni gingsverband het orgel in het algemeen maar het kerkorgel in het bijzonder liefhebben en via het blad De Orgelvrienden buiten de leden van die vereni ging, ook aspirant orgelvrien den proberen te interesseren. De heren van de jury hebben het niet gemakkelijk gehad met hun juryering omdat kwa litatief weinig verschil was te bemerken bij de deelnemers. Vast staat dat de ongeveer 60 toehoorders, die in de vroege ochtend in de kerk hadden plaatsgenomen waarvan som migen met het partituur in de hand, hebben genoten van het gebodene. De akoestiek van de Nederlandse Hervormde kerk in Oude-Tbnge alsmede het prachtige geluid van het Frobenius-orgel zorgde ervoor dat velen enkele onvergetelijke uurtjes hebben beleefd. Vanaf 9.00 uur in de morgen tot 16.30 uur in de middag brach ten de deelnemers werken van bekende componisten zoals Krebs, ReinCken, Bach, Advertentie in het teken van auto-diefstal op zaterdag 31 oktober a.s. de i.s.m. de politie, bureau voorkoming misdrijven. U vindt RE CARS aan de Langeweg 5c In Oud-Bellerland (naast KOMI), achter garage Koolman Lancla-dealer) Advertentie Ring 39, 4305 AG Ouwerkerk Telefoon 01114-1241 Kom genieten van ons kleurrijk de eetkamer van Schouwen-Duiveland Advertentie vV\j NIEUW IN vmiddelharnis S...Y »V voor de mode- bewuste vrouw, *t de eerste en t V* i de beste keus JV i KFRKEPAD 58 1 a^rr-ir-ir-r uno\tT< middelharnis Bruhns, Mendelssohn, Reger, Dubois, Andriessen, Barthol- dy, Kieviet, Sweelinck, Pache- bel en Walther ten gehore. T. C. van Dieren, voorzitter van het comité dat nu al voor de achtste keer deze kerkconcer- ten organiseert was zeer tevre den met het resultaat en de op komst van de toehoorders en hij hoopte dat 'deze concerten zullen bijdragen tot een groter gehoor en meer mensen die geïnteresseerd zullen raken in de prachtige kerkmuziek. Drie besten Na een dag van wikken en we gen door de jury waarbij het erg moeilijk was om een win naar aan te wijzen omdat de prestaties erg dicht bij elkaar lagen, heeft de jury uiteinde lijk toch de drie besten kunnen aanwijzen. Als de beste van dit concours werd aangewezen Klarie van der Wende uit Oud dorp, een leerlinge van P. Kie viet. Als tweede beste werd aangewezen Jan Hoek, even eens uit Ouddorp en leerling van P. Westhoeve en tot slot de derde beste werd Adriaan Krij ger uit Haamstede en leerling van P. Verhage. De prijswinnaars kregen een boekwerk en hoe kan het ook anders over de geschiedenis van het orgel geschreven door S. Kooiman alsmede een jaara bonnement hetwelk recht geeft op een jaar kerkconcertbezoek. De prijzen werden uitgereikt door de burgemeester van Oostflakkee, drs. C. M. de Vos. Tot slot speelden de prijswin naars hun vrije keus en dat was voor Klarie v. d. Wende Prealu- dium und Fuge in een e-moll van H. Bruhns, voor Jan Hoek werd dit Sonate da Chiesa van H. Andriessen en voor Adriaan Krijger was dit Sonate 11 van F. Mendelssohn-Bartholdy. HEEREN VEEN - De Friese Au tobus Maatschappij (FRAM) maakt als eerste busonderne ming van Nederland gebruik van een autobus met aarda- gasmotor. Dinsdagochtend is de bus vanuit Friesland ver trokken naar de autobusrai in Maastricht. In de aardgasbus van de FRAM, die is ontwik keld door Mercedes-Benz, zijn in de carosserie acht lichtge wicht tanks van elk honderd li ter weggewerkt. De totstand koming van de bus is het resul taat van een samenwer kingsproject tussen het Friese energiebedrijf Frigem, de FRAM en Mercedes-Benz. Advertentie Advertentie FOTO KLAAR m kl M winkelt' mm fotografie video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Advertentie ten onvergetelijke bonloft, receptie of partij... Een stijlvol diner in de eeuwenoude hofstede. en gasten die van ver komen siapen op het Resort. gotnsrn'r Tro""'f Herilpr OaJeboutsweg 4.4328 PP Surgh Haamstede, tel 01115 7720 Wie wil ons verkoopteam komen versterken? voor onze afdeling Jeans Jonge Mode Leeftijd tot 25 jaar. 38 urige werkweek (of deeltijd) Wie durft deze uitdaging aan? Wie wil zijn huidige positie verbeteren? Min. opleiding: middelbaar onderwijs. Werktijden in overleg Prettige werksfeer Goed salaris Uitsluitend schriftelijke sollicitatie aan: DEURLOO MODE, POSTBUS 97, 4300 AB ZIERIKZEE Mol 5-7 Zierikzee Telefoon 01110-12890 WINTERSPORT-SPECIALIST tüzm DEURLOO re»ZEimwsponT Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel haar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1