Grootste poppen- en berenbeurs van Europa in Ahoy' - Rotterdam NIEUWSBODE EXTRA Winnaars Camaretten in Goote Milieu-berichten van Goeree-Overflakkee Met deelnemers uit Zierikzee en Nieuwerkerk Vondsten uit de Zierikzeese bodem i WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 11 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-82917, 01875-1998. Goecjereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-83778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Sommelsdijk Bridgen bij wijkgroep de Zwa luw. 13.15-17.00 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei, Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst van Philatelica afdeling Flakkee in zaal van café De Kok. (Van mei t/m augustus is er geen bijeen komst). Jeugd: 18.30 uur. Seni oren: 19.30 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tonge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tonge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Iedere derde zaterdag van de maand Middelharnis Ruilbeurs van de Eerste Flak- keese Vogelvereniging in het Dienstencentrum. Van 14.00- 16.00 uur. Woensdag 28 oktober Middelharnis Kinderclub voor jeugd van 6 tot en met 9 jaar in Buurthuus, Kastanjelaan 3. Ifel. 01870- 85980. Van 13.30-15.00 uur. Donderdag 29 oktober Middelharnis In het Filmhuus (Diekhuus, Beneden Zandpad 7). Missis sippi Masala. 20.00 uur. Reformatie-avond met zang van Hervormde Zangvereni ging Jeduthun o.l.v. Mar van der Veer, Luud Barendrecht in de Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 30 oktober Middelharnis Kinderdisco voor jeugd van 9 tot circa 12 jaar. Buurthuus, Kastanjelaan 3. Van 19.30-21.30 uur. Dinsdag 3 november Sommelsdijk Bloemschikcursus georgani seerd door vereniging wijk groep De Zwaluw, Sperwer 5. Inlichtingen: 01870-85945. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in clubgebouw aan de Molenweg. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Woensdag 28 oktober Zierikzee Vakantiebijbelclub voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar in Christe lijke Gereformeerde kerk. Van 09.30 tot 11,45 uur. Adviescommissie jeugd- en jongerenwerk. Stadhuis. 19.30 uur. Renesse Symposium Water onder en bo ven de grond. Zeeuwse Stro men. 09.30-16.00 uur. Sirjansland Avond van het Reformatorisch Contactorgaan Schouwen- Duiveland. Grote zaal van de kerk. 19.45 uufc Bruinisse Jaarlijkse verkoop zendings- krans Tryfosa. Zaal van de Ge reformeerde Gemeente in Ne derland, SchoolstraaL13.13.30- 17.00 uur en 19.00-20.00 uur. Donderdag 29 oktober Zierikzee Vakantiebijbelclub voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar in Christe lijke Gereformeerde kerk. Van 09.30 tot 11.45 uur. Burgh-Haamstede Lezing prof. dr. L. M. van Leeu wen, lid CDA-fractie Eerste Ka mer. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Haamstede Reformatieherdenking in Ne derlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Scharendijke Vergadering Reinigingsdienst. De Putmeet. 15.30 uur. Nieuwerkerk Raadsvergadering. Gemeente huis. 20.00 uur. Bruinisse Raadsvergadering, Gemeente huis. 19.30 uur. Vrijdag 30 oktober Neeltje Jans Presentatie publikatie Mee denken in de Delta, de geschie denis van het Interkerkelijk Deltaberaad. Topshuis. 14.30 uur. Ellemeet Oud papier actie. Container sportveld Elkerzeeseweg. Van af 12.00 uur. Nieuwerkerk CNV-familie-avond in dorps huis. 19.30 uur. Zaterdag 31 oktober Zierikzee Reformatie-herdenking. Chris telijke Gereformeerde kerk, Zevengetijstraat. 19.30 uur. Die Blume von Hawaii door Goese Operette Vereniging. Concertzaal. 20.00 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Burgh-Haamstede Feest in het AZC. Asielzoekers centrum. Van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 24.00 uur. Ellemeet Oud papier actie. Container sportveld Elkerzeeseweg. Tot 12.00 uur. Bruinisse Playbackshow. Jeugdsoos De Pul. 14.30 uur. Zondag 1 november Noordgouwe Eerste bijeenkomst seizoen jeugdclubs. Verenigingsge bouw kerk. Van 19.00 tot 20.00 uur en 20.00 tot 21.00 uur. Maandag 2 november Zierikzee Raadsvergadering. Stadhuis. 19.30 uur. Brouwershaven Begrotingsraad. Stadhuis. 15.00 'uur. Donderdag 5 november Zierikzee Contact/spelmiddag PCOB. De Driehoek. 14.00 uur. Najaarsbijeenkomst diabetes vereniging. Huis van Nassau. 19.30 uur. Kerkwerve Meer Bewegen voor Ouderen. Gymzaal De Werve. Van 16.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 6 november Zierikzee Vijfde algemene ledenvergade ring Volkstuinvereniging Kaaskenshof. Huis van Nas sau. 19.30 uur. Zaterdag 7 november Zierikzee Speelgoedbeurs. Speel-o- theek. 10.00 tot 12.00 uur. Kindervariété gezamenlijke kerken en CJV. Brogum. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Zeeuwse jeugdbrandweerwed- strijden. Vanaf 08.30 uur. Oliebollenactie. Huis-aan- huis. Vanaf 09.00 uur. Klaverjas wedstrijden. Dorps huis De Schutse. Van 10.00 tot 18.00 uur. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Brulnisse/Zlerikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haarnstede, Westenschouwen, Noordwei Ie, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Duiveland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herklngen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktle Drukkerij lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee, Dieneke Kiompe, na 18.00 uur 01112- 2314. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. GOEREE-OVERFLAKKEE - Regelmatig worden op het eiland Goeree-Overflakkee nieuwe terrein- en padverhardingen aangelegd. Veelal worden hiervoor grote hoeveelheden puin gebruikt, een reactie van Coördinatie Punt Milieu Goeree-Overflakkee. In enkele gevallen werd hierbij in het verleden weieens veront reinigd puin aangetroffen. In zo'n geval dient dat materiaal dan weer verwijderd te wor den. Op deze stortingen wordt toezicht gehouden door provincie-ambtenaren. Tbrzake het storten van grote hoeveel heden puin op enkele lokaties, zonder enige vergunning, werd inmiddels van provinciezijde aangifte ontvangen. Deze za ken zijn of gaan in een verder onderzoek. In nagenoeg alle gevallen is de ondernemer namelijk vergun- ningplichtig ingevolge de bepa lingen van de Afvalstoffenwet. Men dient, voordat het werk aanvangt, in het bezit te zijn van een door de provincie ak koord bevonden PBT-formulier (projectbeschrijving/toestem ming) of een Afvalstoffenwet vergunning. Nadere informa tie, ook aangaande de vergun ningaanvraag, is steeds te ver krijgen bij: Provincie Zuid- Holland, dienst voor water en milieu, Weizigtweg 63, 3314 JJ Dordrecht, telefoon 078-131399. Over asbest is de laatste tijd ook veel te doen in allerlei me dia. Het blijkt zeer veel toege past te zijn, als isolatie en brandwering en met name ook als dakbedekking op allerlei schuren en loodsen. Het wordt ook nu nog toegepast in de bouw. Voor zover bekend, zal het gebruik van asbest in prin cipe per 1 juli 1993 geheel ver boden worden. Het asbest blijkt een sterk kankerverwekkende stof te zijn; zolang het ligt, is er niets of weinig aan de hand, maar bij de verwerking zoals; zagen, schuren en ook bespuiten, ver spreiden zich de zeer gevaarlij ke asbestvezels. In de aanne merswereld blijkt men meren deels zeer goed op de hoogte van de gevaren bij het werken met asbest. In samenwerking met onder meer de Arbeidsin- pectie, worden bij sloopwerk van asbest dan ook zeer ver gaande maatregelen genomen. Zeer gevaarlijk blijkt ook het voor de hand liggende schoonspuiten van asbesthou dende golfplaten op daken, met een hogedrukreiniger; bij het bespuiten laat een deel van de asbest los. Die deeltjes wor den dan als vezeltjes door de wind verspreid, wat tot op hon derden meters een groot risico voor de gezondheid van de toe passer en passanten vormt. Voorts kan daarbij ook de bo dem en het water in ernstige mat verontreinigd raken. Het schoonmaken van dit soort da ken moet dan ook sterk ontra den worden; laat de korstmos sen daar maar mooi zitten; stel uw gezondheid - en dat van an deren - hiervoor niet in de waagschaal! Verdere informa tie over asbest is ook te verkrij gen bij Coördinatie Punt Mi lieu te Oude-Tbnge, telefoon 01874-1460. ZIERIKZEE/NIEUWERKERK/ROTTERDAM - In Ahoy' Rotterdam wordt op vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober de grootste poppen- en berenbeurs van Eu ropa gehouden. Naast vele demonstraties in het ma ken van poppen, beren en accessoires kan men ook tijdens deze beurs poppen en beren laten taxeren en antieke poppen kopen. Een beurs die echte poppen en berenliefhebbers niet mogen missen. Uit Zierik zee en Nieuwerkerk zijn ook deelnemers aan deze beurs; dit zijn respectievelijk Nel Groothedde, Fran cis Osephius en A. Mol. Een "hobby die weer heel an ders is dan het maken van popr pen is het maken van stijlka mers en poppenhuizen. Bij de ze hobby worden de architecto nische talenten aangesproken, en natuurlijk moet je wel van gepriegel houden. Het is im mers zeer zorgvuldig en perfec tionistisch werk. Het resultaat is altijd weer een grote belo ning voor de inspanningen, want om een huis of kamer ren van berenmaaksters, en al tijd in gelimiteerde edities vn niet meer dan een paar hon derd. In Nederland komen er dan maar enkelen beschikbaar, wat een vrij unieke teddy voor de koper betekent! Nederland se berenmaaksters brengen ook hun eigen merk uit. Zoals Anne-Marie van Gelder uit Driebergen met haar Sunny Beaers en Lyda Rijs met Lyda's Bears en vele anderen. Brigit Poppen. Wie blijft er niet even vertederd stilstaan bij een eta lage waarin poppen zijn uit gestald? Kleine mensjes in al lerlei vormen en gedaanten die altijd weer de aandacht weten te trekken. Soms met pure schoonheid, soms met hun on deugende ogen en vaak met hun uitstraling. Méér nog dan speelgoed voor kinderen zijn poppen speel goed voor volwassenen. Of het nou uit nostalgie is of uit een drang om te „scheppen"dui zenden vrouwen (en ook wel mannen!) in Nederland leven zich uit op het creëren van miniatuur-kinderen, sprook jesfiguren, karaktervolle boertjes en boerinnetjes en nog vele andere figuren die ont staan in een fantasierijke geest.' Hoogtepunt voor veel poppenmaaksters is de pop- penbeurs in Rotterdam-Ahoy. Alles te zien Hier doen zij inspiratie op, kij ken ,,de kunst" af, schaffen stofjes en glazen oogjes aan, kijken naar demonstraties van bekende poppenmaaksters, kortom: hier kunnen zij genie ten van hun eigen hobby. Alle typen poppen, van allerlei verschillende materialen, zijn vertegenwoordigd. Geen won der dat niet alleen Nederland se en Belgische, maar ook veel bezoekers uit andere landen hun weg naar Rotterdam weten te vinden. Veel mensen die normaal niet naar een poppenbeurs gaan omdat ze geen vervoer hebben, of andere bezigheden hebben in het weekeinde, gaan wèl naar Ahoy. Hier is immers al les te zien. Karakter-, kinder-, fantasie-, sprookjespoppen, antieke pop pen, celluloid poppen, noem maar op. Het is dan ook niet voor niets de Grootste Poppen- beurs van Europa. Meer dan 1.000 meter strekkende tafels vol met poppen met 240 deelne mers, dat kom je niet overal te gen! Dit jaar is de beurs niet op één dag, maar verspreid over twee dagen, inclusief de vrij dagavond. Voor veel mensen is het ongelo felijk dat een beurs met louter poppen en teddyberen zóveel publiek trekt (9.000 mensen in 1991!). Jarenlang zeiden scepti ci dat de hele poppenhobby maar een „rage" was. Het te gendeel is waar gebleken. Iede re week zijn er door het hele land poppenbeurzen, honder den poppenmaaksters geven el ke week cursussen, speciale poppen-speciaalzaken en -ate liers zijn gevestigd. Iedere keer, als je denkt alles gehad te hebben, weet een creatieve poppenmaakster wel iets nieuws te bedenken. Zo is nu de „portret"- of „künstler"- pop in opkomst, porseleinen poppen die geportretteerd zijn naar echte kinderen. Wie had een paar jaar geleden gedacht dat poppenmaaksters dergelij ke poppen in gelimiteerde edi ties in porselein en vinyl zou den uitbrengen? De poppenmaaksters weten wel waarom het poppenmaken zo populair is. Voor de niet- creatieven onder ons is er de mogelijkheid om een fantasti sche verzameling poppen op te bouwen, modern-ontworpen of antiek. Mensen die getalen teerd zijn in tekenen of schilde ren kunnen zich vinden in het beschilderen van de kop en het algehele ontwerp. Zij die handig zijn met naald en draad, leven zich uit op ex travagante kostuums, ingeto gen jurkjes of feeërieke gewa den. Mogelijkheden te over ook voor de „kleiers", die de mooiste kopjes kunnen vor men. Al doende leert men en zo wordt iedere poppenmaakster bekend met alle fascinerende facetten van het poppenma ken. Het resultaat is te zien op de Poppen- en Berenbeurs in Ahoy. Honderden poppen maaksters, professionals en amateurs, tonen hun creaties aan het publiek. Dit jaar is de beurs niet gecon centreerd op één dag. Veel men sen konden niet komen door dat ze net dié dag iets anders hadden, geen vervoer konden regelen, of moesten werken. Voor die mensen is het nu een uitkomst dat ze op een doorde weekse dag, vrijdag, naar de Poppen- en Berenbeurs kunnen gaan. Voor degenen die geen vrij kunnen krijgen van werk, of hun eigen zaak hebben, is er de vrijdagavond. Tot 21.00 uur 's avonds is de beurs geopend. Door de spreiding over twee dagen is er nu ook minder kans op drukte van vorig jaar, "die voor vooral de oudere be- zoeksters wat teveel van het goede was. Tips en trucs Nu er mé'ef bewegingsruimte is door de tweedaagse spreiding, zullen i enkele poppen maaksters demonstraties in het poppenmaken geven. Tips, trucs en technieken om uw fa voriete pop te kunnen maken en te zien hoe de ervaren pop penmaaksters het nou eigen lijk doen. Bekende poppenmaaksters als Bets van Boxel (karakterpop pen), Joke Grobben (kinder poppen) en Ria Odijk (sprook jesfiguren) beantwoorden vra gen over hun techniek. Wie al tijden denkt om eens een cursus te volgen, maar niet weet bij wie of waar, kan op 6 en 7 november een goede keus maken. De poppenmaaksters komen immers vanuit het hele land (ook uit België en Duits land) en Ahoy. Zij schrijven dan ook cursisten in. Kunstler-poppen, het woord is Duits omdat de poppen maaksters daar „het eerst" in die stijl begonnen te werken. Het is een type pop dat zo na tuurgetrouw mogelijk ge maakt wordt. Werkelijk schit terende staaltjes kunt u zien op de beurs; unieke exemplaren, maar ook de gelimiteerde edi ties van Annette Himstedt, Ro- traut Schrott en Sabine Esche. Pop gemaakt door Nel Groothedde. nauwkeurig op schaal na te maken, is niet makkelijk. Voor beginners zijn er echter start pakketten waarmee men met de hobby kennis kan maken. Stap-voor-stap wordt de maker bedrevener in het maken van een miniatuur-huis. Ook voor „gewone" poppen is een leuk decor te maken. Alle toebeho ren zijn verkrijgbaar, evenals meubeltjes, verlichting, trap pen etcetera. Teddybeer Een nieuwe hartstocht die ons land in zijn greep heeft, is de teddybeer. Opmerkelijk is, dat juist poppenmaaksters zich tot dit speelgoedbeest aangetrok ken voelen. Teddyberen zijn vrij eenvoudig te maken en na tuurlijk altijd lief, en een ori gineel cadeau voor vrienden, familie en kennissen. Dankzij het boek Beren zelf maken van Gisela Hofmann is het zelf maken van teddyberen snel populair geworden. Met die kennis en wat fantasie is het mogelijk zelf patronen te maken en een heel eigen uit drukking en vorm aan de beer geven. Het verzamelen van teddybe ren was al wat langer populair, al is het aantal verzamelaars nu een stuk groter geworden. Vooral de oude beren van Steiff zijn een dankbaar en waarde vol verzamelobject. Andere merken als Hermann, House of Nisbet, Dean's en Schuco verheugen zich in een bijna even grote belangstel ling. In het kielzog van de oude teddy's komen de zelfgemaak te beren. Vooral uit de Verenig de Staten komen veel teddybe- Adamse van Tibri Poppenate- lieren maakt bekende berer. na. Zo heeft ze een prachtige Bruintje Beer en Winnie-de- Poeh ontworpen. Unieke demonstratie Een man die een bijzonder be roep heeft, en daarom veel be kijks trekt in Rotterdam, is de glasblaser. Hij komt speciaal uit Duitsland om op de pop penbeurs in Ahoy zijn techniek te demonstreren. Wie weet er nou hoe een glazen poppe-oog wordt getnaakt? Hoe komt de iris in het oog en hoe de pupil? Op al deze vragen krijgt men antwoord als men zijn demon stratie bijwoont. Voor de verzamelaars van an tieke poppen is er veel van hun gading op 6 en 7 november. Be roemde merken als Jumeau, Gaultier en Bru, de Duitse merken Simon Halbig, Kam- mer Reinhardt, Armand Marseille en vele anderen zijn bij menig antiek-stand verte genwoordigd. Voor de verzamelaar van het steeds populairder celluloid is vanzelfsprekend genoeg keus in oude poppen. Voor reparatie van oude (of nieuwe) pop zijn twee poppen dokters aanwezig. Kleine repa raties verrichten zij ter plaatse. Vanzelfsprekend kan men ook terecht voor gratis taxatie van oude poppen. De organisatie is in handen van Niesje Wolters van Bemmel. 6 en 7 november, Ahoy, Zuider parkweg 20-30, Rotterdam. Vrijdag geopend van 10.30- 21.00 uur, zaterdag geopend van 10.30-16.30 uur. Tbegang 7,50 voor volwassenen en ƒ2,- voor kinderen tot 12 jaar. ZIERIKZEE - In dc Openbare bibliotheek dc Stolpe is van 2 november tot en met 23 novem ber, tijdens de openingsuren van de bibliotheek, de ten toonstelling Vondsten uit Zie rikzeese bodcin te zien. Deze vondsten uit de Zierikzee se bodem zijn onder meer opge graven door de' Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonder zoek. De vondsten zijn afkom stig van de zogenaamde opgra ving Groenleer en zogenaamde opgraving rioleringstraject Lammermarkt-Meelstraat. Tbntoongesteld worden onder meer fragmenten uit de der tiende eeuw en enkele siera den. De tentoonstelling is in sa menwerking met het Provin ciaal Depot Bodemvondsten uit Middelburg. De tentoon stelling is vanaf 24 november tot en met 15 december in de Openbare Bibliotheek de Zaete in Bruinisse, tijdens de ope ningsuren, te zien. i BRIELLE - Op zaterdag 31 oktober laten Teeuwen en Smeenk in hun programma Heist zien dat ij alles aanpakken. Dit cabaretduo, bestaande uit HanS Teeuwen. onder andere aan de vleugel en Ro nald Smeenk, soms op gitaar, is tot alles in staat. Zowel qua originaliteit, professionaliteit als hardheidsgraad. Hier en daar is het schrikken van hun hardheid, zeker bij hun act incest op z'n ergst. Daarnaast zijn ze ook poëtisch en muzikaal, wat misschien wel het best tot uiting komt in het melancholische nummer Woensel West. Schaamteloos slaan Teeuwen en Smeenk het publie k om de oren met hun frustraties, obsessies en perversiteiten. Heist is schokkendbevrijdend, angstaanjagend, bot., subtiel, muzikaal, poëtisch en heel serieus. Kaarten kosten f 15,00 en zijn te koop in De Goote tijdens de kassa-uren en vanaf 19.15 uur op de avond van de voorstelling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11