Delphi/MEVO '80 verliest in slotfase van Vollido Leon van der Wielen rijdt nieuw Zeeuws schaats- record op 5000 meter Volleybal-heren Kwiek pakken de winst tegen Futora 2 in sporthal De Vanger Paul de Graaf actief op internationaal toernooi in België Eef Kooman nieuw record marathon 4 4 Kwiek-dames spelen 2-2 tegen Volley Voorne All-Ready louter door pech gevloerd bij ONDO Paul de Graaf Orang-Öetan opening DINSDAG 27 OKTOBER 1992 NR 25246 9 De volleybal-heren van Kwiek uit Bruinisse pakten vrij gemakkelijk de winst in drie sets tegen het tweede team van Futora uit Dor drecht. Joop Goedhart blokt de bal tijdig af voor het Kwiek-team. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - De heren van de Bruse volleybalvereniging Kwiek hebben in hun thuiswedstrijd, in sporthal De Vanger in Bruinisse, goede zaken gedaan. In een wat eenzijdige wedstrijd werd het matige spelende Fu tora 2, de nummer drie van de ranglijst, met 3-0 aan de kant gezet. Hiermee bleven de Bruenaren ook de vierde wedstrijd in deze competitie ongeslagen. SINT LAURENS - Het eerste selectie-team van korf balvereniging All-Ready heeft door louter pech de ontmoeting tegen de nummer twee uit de vierde klas landelijk, ONDO, met 7-4 verloren. Kwiek-speler Jos Geluk wist na de verrassende makkelijke overwinning tegen Futora uit Dordrecht ook niet precies waarom Kwiek zo makkelijk tot winst had kunnen komen. „In de eerste helft viel er na tuurlijk een speler van hen uit met een blessure wat een oor zaak zou kunnen zijn voor hun matige spel", giste Geluk. Trai ner/coach Tonie van Breda was een andere mening toegedaan. „Inderdaad, die speler viel uit maar dat had niks te maken met het spel van Futora. Zij speelden niet goed, er zat geen lijn in hun spel zodat ze heel De ploeg van trainer/coach Arie de Kreij veroorloofde een uitstekende start. De eerste set werd dan ook simpel gewonnen met 5-15. Ook de tweede set klopte alles nog bij Delphi/ MEVO '80. Hoewel het een spannende set was, het werd op een gegeven moment 12-12, trok de Zierikzeese ploeg toch met 12-15 aan het langste eind. In de derde set maakte de ploeg van De Kreij een zwakke fase mee waardoor het al snel achter stond met 14-6. Even Tijdens de wedstrijden van de selectie-groep gewest Zuid- Holland, waaraan ook kern ploegleden deelnamen kwam Van der Wielen tot een tijd van 7.34.2 minuten. Vorig jaar rea liseerde de Zierikzeese schaat ser nog een tijd van 7.40.21 mi nuten. Dat betekent dat zijn nieuwe tijd op De Uithof een behoorlijk verbetering was van zijn persoonlijke tijd. Daarnaast is hij nu trots bezit ter van het Zeeuwse record dat sinds december 1983 op naam stond van Joop Brooymans uit Kuitaard in Zeeuws-Vlaande- ren met 7.34.2 minuten. Kernploeg Leon van der Wielen startte ook op de 500 meter. Zijn tegen rommelig en onberekenbaar waren. En dat was voor ons vandaag een probleem. Als je tegen dit soort teams speelt dan heb je als ploeg gauw de neiging om in dat slechte spel van je tegenstander mee te worden gesleept en dat zag je vandaag ook gebeuren. Nu winnen we met 3-0, maar stel dat je tegen die jongens een set verloren had dan heb je best kans dat je nog een hele rare wedstrijd gaat spelen, maar we hebben gelukkig ge wonnen en daar ben ik blij mee", verklaart Tonie van Bre da. werd het slotoffensief ingezet en kwam MEVO '80 nog terug tot 14-12. Maar het geluk was niet aanwezig en Vollido won met 15-12. „De vierde set hebben we ge woon weggeven. We waren op dat moment kansloos. De con centratie was er niet en ik denk dat de teleurstelling van het verlies van de derde set nog verwerkt moest worden", ver telt De Kreij. De laatste set, die gespeeld werd in rally stander kernploeglid Arjan Schreuder uit Landsmeer won de rit in 40.1 seconden. Van der Wielen startte te langzaam waardoor de eerste honderd meter in een matige tijd van 11.4 seconden werd afgelegd. Tbnslotte rafelde hij de 500 me ter af in een nog redelijke tijd van 42.8 seconden. Bij de wed strijden kwam Thomas Bos, lid van de kernploeg, op de 3000 meter tot een nieuw baanre cord van 4.10.76 minuten. De Zierikzeese schaatser Van der Wielen komt zondag 1 novem ber opnieuw in actie op de schaatsbaan De Uithof. Hij staat ingeschreven op de 500 en 1500 meter. Een dag later (maandag 2 november) staat de tweede marathon op het pro gramma. Op papier beloofde het een leu ke wedstrijd te worden, in de wetenschap dat beide ploegen met eenzelfde puntentotaal de nummer twee en drie van de voorlopige ranglijst innamen. Dit zouden voldoende ingre diënten moeten zijn voor een spannende wedstrijd. Maar de ongeveer vijftig toeschouwers zagen hun club al snel naar een voorsprong van 5-3 toelopen. Futora probeerde wat terug te doen maar speelde slordig en ongeorganiseerd. Doordat Kwiek zich wat liet beïnvloeden door het rommeli- point-systeem, werd met 15-13 verloren. „Dit systeem is niet ons sterkste kant. Toch hebben we vandaag laten zien dat we niet echt te kort komen om in de promotieklasse bij de top mee te draaien", aldus De Kreij. Dames Ekspalvo - Delphi/MEVO '80 3-0. Het eerste damesteam van Peter Daver trof in Dordrecht een gemotiveerd Ekspalvo aan. Leon van der Wielen verbeter de het Zeeuwse record op de 5000 meter. (Foto: Joop van Houdt). ge spel van de volleyballers uit Dordrecht konden ze zich zelf niet echt lekker in de wedstrijd spelen. In deze fase van de strijd moesten de Bruenaren ook langzaam toezien hoe hun tegenstanders gelijk kwamen tot 8-8. Daarna was het toch weer Kwiek wat de klok sloeg en pakte toch vrij gemakkelijk de eerste set met,15-9. In de tweede set had Kwiek ei genlijk geen kind meer aan Fu tora. Zaak was dat ze zich niet mee moesten laten slepen door het matige spel. Kwiek liep probleemloos uit naar een 10-2 De ploeg die vorig seizoen nog ongeslagen kampioen werd in de eerste klasse, maar op ver zoek niet was gepromoveerd, bleek te sterk voor Delphi/ME VO '80. „Wij vinden het ook raar dat zo'n ploeg in deze klas se. mag blijven spelen. Je kan al snel spreken over competi tie-vervalsing. Vandaag waren we niet echt de mindere ploeg maar je komt net iets extra's te kort waardoor je de bal niet de juiste harde klap kan geven", aldus trainer/coach Peter Da ver uit Goes. De eerste set ging redelijk ge lijk op. Maar het werd al snel duidelijk dat de ploeg uit Dor drecht net iets te sterk was. Met 15-9 was Ekspalvo de win nende ploeg. In de tweede set bij de stand van 8-8 had Delp- MILAAN - Marco van Basten en Frank Rijkaard zullen een dezer dagen hun contract bij AC Milan verlengen tot medio 1995. De C4-speler had in twee klas sen ingeschreven en kwam zo wel uit in de B-klasse als de C- klasse. In de hogere B-klasse ontmoette hij de B6-speler Gil les Merveile uit België. Deze speler was een maatje te groot voor de Zierikzeese tafelten nisser en De Graaf wist één van de drie games te winnen. In de eerste game ging hij niet geheel kansloos de strijd aan met de sterke Belg. Lang kon De Graaf bijhouden en wist zelfs tot 17-18 te volgen. Maar won Merveille door routine de game met 19-21. Serveren In de tweede game stond de 18- jarigc Do Graaf al snel achter met 12-16. Maar door vechtlust voorsprong waarna Futora nog even pleegde wat terug te doen en terug kwam tot 12-6. Kwiek maakte geen fouten en met de goe'd serverende Jos Geluk speelde ze de set uit naar een 15-6 winst. Ook de derde set was een gemakkelijke prooi voor de Bruenaren, ze kwamen dan ook de gehele set niet meer in gevaar en wonnen dan ook de derde set met 15-5 en cFaar- mee ook de wedstrijd. Aspiraties Na afloop kon de meespelende Kwiek-trainer/coach Tbnie van Breda niet verbloemen dat de Bruse club wel degelijk aspira ties heeft om dit seizoen kam pioen te worden. „Vorig jaar zijn we tweede geworden en hebben we het in de beslis singswedstrijden niet gered. Ik hoop, al weet je het natuurlijk nooit, dat we zeker weer voor de bovenste twee plaatsen mee kunnen doen en zodoende pro motie bewerkstelligen. Alhoewel nog vroeg in de com petitie, leert ons dat, een blik werpend op de tussenstand na vier speelrondes, de mogelijke kampioensstrijd weieens een eilandelijke aangelegenheid zou kunnen worden. Immers, het Zierikzeese Delphi/ MEVO '80 2 bezet daar nu de kopposi tie maar voelt de hete adem van de Bruenaren, die gelijk daarachter de tweede plaats bezetten met één verliespunt minder. Dames Kwiek - Volley Voorne 2-2. Het eerste damesteam van volley balvereniging Kwiek speelde in sporthal De Vanger een spannende en langdurige wed strijd tegen Volley Voorne. Er waren ruim twee uren nodig om tot de uiteindelijke 2-2 eindstand te komen. In de eer ste set startte Kwiek slecht en stond al snel achter met 2-8. Maar de dames begonnen warm te draaien en de stand werd gelijk getrokken tot 14- 14. Door sterk te serveren en goed te blokken werd uiteinde lijk nipt met 16-14 gewonnen. De tweede set was een kopie van de eerste partijalleen het verschil was dat de winst naar de bezoekers ging met 14-16. De tegenslag van de tweede set werkte ook door in de derde set. Er werd slecht geserveerd en aan Kwiek-zijde werden veel fouten gemaakt. Door de kleine black-out - vecloor Kwiek met 11-15. De vierde en beslissende set werd door pri ma serveerballen en de zwakke plekken in het systeem van de tegenstanders goed te gebrui: ken, met 15-10 in het voordeel van Kwiek afgesloten. hi/Mevo '80 nog steeds hoop op enige winst. Door hard werken en goed serveren van Rian van der Velde werd het zelfs 14-14. Maar de dames uit Zierikzee verloren toch met 16-14. In de derde set was de wedstrijd al gespeeld. De ploeg zakte naar een laag spelniveau en gaf zich met 15-3 gewonnen. HOOGERHEIDE - In de vierde divisie tafeltenniscompetitie heeft Paul de Graaf uit Zierik zee met zijn ploeg Hotak '68 uit Hoogerlieide de wedstrijd tegen Roskam/Middelburg- Zuid 2 gewonnen. In de thuiswedstrijd in Hoo- gerheide bleven zij de Zeeuwen met 9-1 de baas. De 18-jarige Paul de Graaf won zijn drie en kelspelen en had aandeel in de winst bij het heren-dubbelspel. en goed serveer-werk kwam hij terug tot 17-18. Tben De Graaf opnieuw mocht serveren trok hij de winst met 21-19 naar zich toe. In de derde game zette hij alles op alles maar de Belg won gedecideerd met 17-21. Door het knockout-systeem lag De Graaf bij de B-klasse uit het toernooi. In de C-klasse voelde de Zie- rikzeeënaar zich beter thuis. In twee games won hij van de C6- speler Van der Bremt in 21-11 en 21-14. In de tweede partij trof De Graaf een sterke C- speler aan. Johan d'Have had twee games nodig om zijn te genstander ook in de C-klasse uit het toernooi te knikkeren. In 12-21 en 19-21 was het avon tuur voor De Graaf in het Bel gische Mechelen over. Na hevige regenval moestep beide ploegen op een zwaar veld aantreden. Voor All- Ready kwam dit niet ongele gen doordat de ploeg van Jaap van Gastel in deze competitie het hoofdzakelijk van inzet moet hebben. De Zierikzeese ploeg, die zonder punten troosteloos onderaan staat in de vierde klas landelijk, miste in de beslissende fase drie strafworpen. De Walcherse for matie mag van geluk spreken met de onverdiende overwin ning. ONDO heeft wel meer techniek in haar bagage maar toonde op haar eigen veld wei nig van deze kunde. Afwerking De Zierikzeese formatie heeft zich inmiddels aardig aange past aan de spelwijze op lande lijk niveau. Men is bereid voor elkaar te werken en beschikt daarmee over een sterk collec tief zodat het de tegenstander behoorlijk lastig kan maken. Het oude record stond sinds april van dit jaar ook al op zijn naam met 2.29.11 uur. Onder barre weersomstandigheden was Kooman één van de gang makers in EtterL-Leur. Twee ki lometer na de. start nam hij bet initiatief en ging op avontuur. Eenzaam en alleen legde hij ze venendertig kilometer alleen af. Toen werd de dappere atleet van Goeree-Overflakkee inge haald door drie atleten waar onder Michel van Luytgaarden uit Vught en Sepp Vermeulen uit Terneuzen. In de laatste ki lometers was Van Luytgaarden te snel voor Kooman en won de marathon in Etten-Leur in 2.27.17 uur. Kooman noteerde een knappe tweede plaats. De Marokkaan Rachid Ben Me- ZIERIKZEE - Orang-Oetan, een vreemde naam voor een schaakopening. Grootmeester Tartakower bedacht die naam in 1924 tijdens een bezoek aan de dierentuin van New York. Sindsdien wordt deze bepaal de opening regelmatig door amateurs heel graag toege past. Dopper en ook Van der Veken gebruiken deze opening vaak. Geen wonder dat die dan ook op het bord kwam toen ze tij dens de laatste huishoudelijke competitie-wedstrijd tegen el kaar speelden. Moeilijk was het wel, want beide spelers hadden bijna een uur nodig voor de eerste zeven zetten. Daarna ging het wat sneller maar gaandeweg ook steeds slechter met Dopper. Op den duur moest hij opgeven. Richard van der Veken blijft Do A-junioren van DFS uit Burgh-Haamstede zorgden voor een stunt in de bekerron de togen Oostkapelle. Na het eindsignaal van de scheidsrechter stond er 5-5 op het scorebord. Maar de junio ren van DFS namen de straf schoppen beter en mogen door naar de volgende ronde. De B-junioren van Bruse Boys dcklasseorden hel tweede B- juniorenteam van Zierikzee. Op Den Hogen Blok in Zierik zee wonnen do Bruenaren afge tekend met 0-10. Vooral in de verdediging wordt er slimmer gespeeld en men durft risico te nemen waardoor de rebound veel en gemakke lijk gepakt wordt. Alleen op het gebied van de afwerking laat All-Ready het afweten en dat kost steeds de winst. Ook in Sint Laurens was dit het grootste probleem voor trainer Van Gastel. De rust stand van 5-3 in het voordeel van ONDO werd na tien minu ten in de tweede helft gevolgd door een aansluitingstreffer van Wim in 't Veld: 5-4. Maar de ploeg liet het afweten nadat verschillende keren de gelijk maker gescoord kon worden ondanks het veldoverwicht. ONDO besliste het duel tien minuten voor tijd door wel een strafworp te verzilveren: 6-4. De 7-4 was louter voor de sta tistieken. ONDO - All-Ready 7-4 (5-3). Doelpuntenmakers All-Ready: Jaco Stoutjesdijk (2), Martin Rijn (1). Wim in 't Veld (1). ziane, lid van Delta Sport, maakte in Etten-Leur zijn de buut op de marathon. Hij fi nishte in een redelijke tijd van 2.43.31 uur. Cor Duinhouwer uit Zonnemaire liep zijn twee de .marathon: in tweeweken. Dit keer finishte hij in'3.06.17 uur en dat was een minuut langzamer dan veertien dagen geleden. Ook Joop Kristalijn kwam voor de tweede keer bin nen veertien dagen in actie op de 42 kilometer en 195 meter. Ditmaal kwam hij uit op 3.45.38 uur. Uitslag halve marathon: Allen Delta Sport atleten: Johan van de Hoek, 1.31.04. Leo Stoutjes dijk, 1.40.27. Koos Resoort, 1.43.53. Jan Kloet, 1.49.35. Hen- nie Ravenstein, 1.57.36. daardoor leider in het klasse ment. Owe Boersma is tweede. Hij won met wit op fraaie wij ze van A. Bloom die goed te genspel bood. M. Krijger en H. Aangeenbrug speelden beiden een moeizame partij. Lange tijd ging'het ge lijk op maar op den duur kon Hans Aangeenbrug in het eindspel de voorzichtig opge zette aanval van Martin Krij ger niet meer weerstaan. De uitslagen J. Dopper-R. van der Veken 0-1; O. Boersma-A. Bloom 1-0; M. Krijger-H. Aangeenbrug 1-0; E. van Nierop-C. Polderman 1-0; B. Karstens-A. van der Westen 1-0; P. Legcrstee-J. Bom 0-1; J. Baris-S. Stoel 1-0; J. Panne- koek-J. Hoogstrate 0-1; J. Ver duin den Bocr:C. van Eldik 1-0; J. van Dalsen-T. Brouwer 1-0; A. Bandsma-J. Verkerk 1-0. A-juniorcn(bckcr): DFS Al- Oostkapelle Al 5-5 (DFS w.n.s.), Colpl. Bovs Al- SKNWK Al afg. B-juniorcn(bckcr); Zierikzee B2-Brusc Bovs BI 0-10. Wemel- dinge Bl-SKNWK BI 2-1, Meeuwen Bl-ZSC BI 1-7Dui- vcland Bl-Wissenkcrke BI afg., Veere BI-Brouwershaven BI afg. C-,iuniorcn(compctitic): SKNWK Cl-Kloctinge Cl afg. C-juniorcn(bekcr): ZSC Cl- Wissenkcrkc Cl 1-6, WIK Cl- Veere Cl 1-7. MEVO Cl- SKNWK C2 8-2. HENDRIK IDO AMBACHT - In de promotieklasse heren van NEVOBO-district Rotterdam is het eerste heren volleybalteam van Delphi/MEVO '80 tegen een 3-2 nederlaag aangelopen. Vollido uit Hendrik Ido Ambacht wist in de slotfase de Zierikzeese ploeg alsnog de nodige puntjes te ontfutselen. De dames van Del phi/MEVO '80 verloren kansloos van Ekspalvo in Dordrecht met 3-0. DEN HAAG - De 24-jarige Leon van der Wielen heeft bij de lange-baan-wedstrij- den op de schaatsbaan De Uithof in Den Haag het Zeeuwse~record op de 5000 me ter verbeterd. MECHELEN - Tafeltennisser Paul de Graaf heeft tij dens het tafeltennistoernooi van Sven Salamander in sporthal De Nekker in het Belgische Mechelen wisselvallig gepresteerd. ZIERIKZEE - Het was voor het jeugdvoetbal een rustig voetbalweekend. De pupillen waren vrij we gens de herfstvakantie en sommige wedstrijden bij de junioren werden afgelast wegens de vele regenval waardoor de sportvelden onbespeelbaar waren. ETTEN-LEUR - De 37-jarige Delta Sport atleet Eef Kooman uit Dirksland is tijdens de West-Brabantse marathon in Etten-Leur op een tweede plaats geëin digd. Daarbij kwam hij uit op een nieuw clubrecord in een tijd van 2.28.28 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9