uw mm van schouwen-duiveland Streven voorhal Brouwse stadhuis te gebruiken als expositieruimte Vaccinatie tegen polio uitgebreid 1 Junior Kamer overhandigt cheque van 6000 gulden aan reddingsbrigade 0 r I— ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TROUWPLANNEN? Wellicht in combinatie met de ruimte in de Sint Nicolaaskerk Via sponsor-zwemtocht verkregen geld 3 MILIEU-VERBETERAARS 3 BEZWAARSCHRIFTEN 6 9 VOLLEYBAL Gemeente bemiddelt bij kinderboerderij De Punt dé krant van schouwen - duiveland! j RIKZEESCHE NIEUWSBODE EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DINSDAG 27 OKTOBER 1992 149e JAARGANG NR 25246 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 WÊÊM Het Brouwse college van b en w wil de voorhal van het Brouwse stadhuis gaan gebruiken als expositieruimte. $Ar chief foto). BROUWERSHAVEN - Het Brouwse college van burgemeester en wethouders streeft er naar om de voorhal van het monumentale stadhuis te Brouwershaven te gaan gebruiken als expositieruimte. In het voorjaar werd het interieur van de hal aangepast en uitgebreid door het in ere herstellen van de oude balie die daar vroeger stond (zie foto) en het weghalen van de glazen pui die vlak achter de toe gangsdeur stond. Ook werd de hal voorzien van een andere soort verlichting en werden langs de muren antieke stoelen geplaatst. Het idee om de hal te gaan ge bruiken als permanente expo sitieruimte lanceert het college in haar beantwoording van de algemene beschouwingen van de diverse politieke fracties uit de Brouwse gemeenteraad. Het college stelt daarbij dat de be veiliging een knelpunt kan vormen bij het realiseren van het plan. Momenteel onder zoeken wij de mogelijkheid voor aanschaf van beveiligde vitrines". Ook onderzoekt men de mogelijkheid om bij exposi ties van beeldende kunst de kunstwerken niet alleen in de hal van het stadhuis op te han gen maar tevens in de'vlakbij gelegen Sint Nicolaaskerk, waarvan de restauratie naar verwachting eind 1993 gereali seerd zal zijn. Uit de beantwoording van de beschouwingen blijkt dat het college met een notitie over het gemeentelijke subsidiebeleid wil komen, iets waar een meer derheid van de gemeenteraad dringend om heeft gevraagd. Het nieuwe rioleringsplan voor de gemeente Brouwersha ven is in concept gereed. De nieuwe capaciteitsberekening die in dit plan is opgenomen is reeds gebruikt bij het maken van de plannen voor een nieu we bergingsriool in de Bogerd- weg te Dreischor. Op basis van het nieuwe rioleringsplan en een (nog te verrichten) onder zoek naar de kwaliteit van de huidige rioleringen en de per celen die nog niet op de riole ring zijn aangesloten, wil de gemeente een overzicht krijgen van de totale kosten die nodig zijn om de gemeentelijke riole ring aan te passen aan de milieu-eisen. Het reeds eerder uitvoeren van rioleringswer ken, zonder dat men inzicht heeft in de totale problematiek raadt het college af. Uit de beantwoording blijkt dat volgend jaar in elke kern van de gemeente een openbare telefooncel zal worden ge plaatst. Dit naar aanleiding van een voorstel van PTT- Telecom. Naar verwachting van het Brouwse college kan in het derde kwartaal van 1994 op Schouwen-Duiveland worden begonnen met het gescheiden inzamelen van groente-, fruit en tuinafval door de Reini gingsdienst Schouwen- Duiveland. Vanaf volgend jaar zullen kampeerboeren in de ge meente streng gecontroleerd worden op het naleven van de maximaal toegestane hoeveel heid kampeereenheden op hun erf. De eerste stap is een brief waarmee de ondernemers bin nenkort op mogelijke sancties worden gewezen. Het college schrijft in haar beantwoording dat zij de Cen trale Dienst Gemeentewerken heeft verzocht te onderzoeken wat nieuwbouw van een dorps huis in Zonnemaire kost. Zoals bekend is het de bedoeling het dorpshuis in 1993 aan te pas sen. Volgens het college is al duidelijk dat de huisarts van het gebouw gebruik wil maken voor het houden van spreek uur. Ook wordt onderzocht op welke manier het beheer van het dorpshuis (en dat in Drei schor)' te optimaliseren. Geen plannen heeft het college om in Schuddebeurs een ijsbaan te realiseren. ,,De huidige ijs baan is particulier bezit, maar mag gebruikt worden door de ijsclub". Nog in 1992 zal een no titie worden opgesteld voor de gemeentelijke" mogelijkheden voor de aanleg van een fietspa denstelsel. Naar aanleiding van de opmer kingen van drie raadsfracties over de subsidie aan de peuter speelzalen in de gemeente, schrijft het college dat men met nadere voorstellen zal ko men. Zoals bekend werd door de VVD-, CDA- en SGP/GPV/ RPF-fractie kritiek geuit op het initiatief van de Brouwse peuterspeelzaal om vijf ochten den per week te gaan draaien terwijl de gemeenteraad daar over geen beslissing had geno- vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - In zwembad Onderdak overhandigden leden van de Junior Kamer afgelopen vrijdag een cheque van 6000 gulden aan de Reddingsbrigade Duiveland/Zierikzee. Het geld is bedoeld als een bij drage in de kosten voor de aanschaf van een brood nodige nieuwe reddingsboot. Op ludieke wijze werd de cheque letterlijk en figuurlijk boven water ge haald. Het oudste lid van de Junior Kamer, J. Bron- gers, dook de kartonnen cheque die was bevestigd aan een oefenpop op uit het water van het zwembad. De heer F. van der Vliet, voor zitter van de projectcommissie van de Junior Kamer, blikt nog even terug op hoe het allemaal begon. ,,Mijn dochter is lid van de reddingsbrigade en door middel van sponsorzwemmen was er door de leden van de brigade reeds een behoorlijk bedrag bij elkaar gezwommen voor een nieuwe boot. Wij be sloten dit initiatief over te ne men en we benaderden bedrij ven om ons per gezwommen meter te laten betalen. Het be drijfsleven werkte zeer soepel mee". Waterratten Gekleed in de meest bonte en uiteenlopende kleding doken de waterratten van de Kamer op 31 augustus in het koude water van de Oude Haven om van hieruit de 750 meter rich ting restaurant Auberge Mari time aan de Nieuwe Haven af te leggen. „En voorzover ik weet heeft iedereen het ge haald", aldus Van der Vliet twee maanden na dato, „we hebben in ieder geval nog nie mand gemist". Hijzelf blikt toch met gemengde gevoelens terug op het avontuur. ,,Een heel eind", zucht hij. Tbch luk te het ieder lid, de één met wat meer moeite dan de ander, de veilige en droge kant te berei ken en daarmee 6000 gulden te verdienen voor de reddings boot. Een nieuwe boot die hard nodig is volgens de voorzitter van de reddingsbrigade, de heer D. F. A. Meeles. „De huidi ge boot begon steeds meer mankementen te vertonen ter wijl zo'n boot je nooit in de steek mag laten". Door het sponsorzwemmen van de eigen leden (7500 gulden) en het initiatief van de Junior Ka mer (6000 gulden) is dus inmid dels 13.500 gulden bij elkaar gespaard. Niet genoeg voor de nieuwe boot die ongeveer 22.000 gulden moet gaan kos ten. De rest van het geld wordt bij elkaar verkregen door het inruilen van de oude boot en de boot van de brandweer, die ook van de nieuwe aanwinst ge- De heer Meeles (links) ontvangt van de heer Van der Vliet de cheque met een waarde van 600C gul den. Technische man Berrevoets kijkt tevreden toe. (Foto: Joop van Houdt). bruik zal gaan maken. „De rest hoopt de reddingsbrigade als bijdrage van de gemeente Dui- veland te ontvangen", aldus de voorzitter van de maar liefst 183 leden tellende brigade. Wanneer de gemeenteraad een uitspraak doet over het ver zoek is niet bekend. Eerst moet een offerte worden voorgelegd en moet bekend zijn wat de in- ruilprijzen zijn voor de oude boten. Tbchnisch commandant en penningmeester van de bri gade, de heer J. G. Berrevoets legt met glinsterende ogen uit hoe het nieuwe reddingsschip dat de brigade voor ogen heeft eruit ziet. „Het is een zoge naamde Humber van 4,75 me ter, zeewaardig, een tweezitter met communicatie-apparatuur en een motor van 45 paarde- krachten". De heer J. Brongers mocht af gelopen vrijdag, nadat de oe fenpop met de cheque om de hals eindelijk bereid was om te zinken, hoogtpersoonlijk als oudste lid het waardepapier opduiken. Na de officiële over handiging moesten de leden van de Junior Kamer nog een maal het water in om als dren keling te spelen. De réddings- brigade demonstreerde op pro fessionele wijze hoe half ver dronken kamerleden toch nog uit het water kunnen worden gevist. Van der Vliet is er nog verbaasd over. „Zelfs enkelen van ons die toch tegen de hon derd kilo wegen, werden uit het water gelicht". Nieuwe vastomlijnde projecten heeft de Junior Kamer op dit mo ment nog niet voor ogen. Tbch kan er binnenkort wel weer iets van deze club, die als motto voert Learning by doing (leren door het te doen), worden ver wacht. „Plannen zijn er altijd, we moeten alleen kijken of ze te verwezenlijken zijn". Voor een aanloopbedrag zorgen de leden ieder jaar door het kap pen van hout in een bos dat ei gendom is van een lid. „Zo heb ben we een potje van 1000 1200 gulden als startbedrag", aldus Van der Vliet. De groten scheppen het grote, de goeden het duurzame. Ebner-Eschenbach Enkele buien HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer. Mini mumtemperatuur omstreeks 5 gra den. Middagtemperatuur ongeveer 10 graden. Zuidwestenwind, matig, kracht 4, aan de kust krachtig, 6, later mogelijk hard, 7. Algemeen Belang in Bruinisse vindt dat landelijke poli tiek te weinig weerstand biedt aan milieu-verbeteraars. 1 Brouwse gemeenteraad behandelt 37 bezwaarschrif ten tegen bestemmingsplan Brouwershaven Kom. AFVAL PER SCHIP De Bruse fractie Lijst van de Velde stelt voor om het eilandelijk afval per schip af te voeren. De volleybal-heren van Kwiek wonnen van Futora 2 uit Dordrecht. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Nu voor alle mensen onder de 41 jaar ZIERIKZEE - Vanaf woensdag 28 oktober wordt de groep mensen die in aanmerking komt voor vaccina tie tegen polio uitgebreid. Dat houdt in dat alle men sen die- jonger zijn dan 41 jaar en niet of onvolledig zijn ingeënt zich kunnen laten inenten. Tot nu werden alleen mensen uitgenodigd die om principiële redenen niet of onvolledig wa ren ingeënt. Het kruiswerk Zeeland en de GGD Zeeland hebben, in overleg met de Ge neeskundige Hoofdinspectie, tot deze wijziging besloten om dat sinds vorige week vast staat dat het polio-virus ook in de provincie Zeeland is ver spreid. Op woensdag 28 oktober kan men zich tussen 19.00 en 20.00 uur laten vaccineren in de kruisgebouwen te Goes, Tho- len. Middelburg, Terneuzen, Oostburg en Hulst. Op donder dag 29 oktober vinden vaccina ties plaats in de kruisgebou wen te Goes, Zierikzee, Tholen, Middelburg en Terneuzen. In het kader van de vervolg- vaccinaties zijn mensen die in de_eerste week van de campag ne zijn gevaccineerd inmiddels opgeroepen voor een vervolgin- jectie. Ruim 85 procent heeft daaraan gevolg gegeven. Voor mensen van 41 jaar en ouder is een vervolg-vaccinatie niet no dig. Het nummer van de polio infolijn is vanaf vandaag (dins dag) 01100-49475. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee gaat met het bestuur van kinderboerderij De Punt en vertegenwoordigers van het dagverblijf voor verstandelijk gehandicapten Brugzicht pra ten over de toekomst van de kinderboerderij. Onder leiding van wethoude P. de Rijke vindt dit overleg plaats op donderdag 5 novem ber. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— D jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~1 naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1