Open dag Stichting Jeugd wordt redelijk goed bezocht Duivelands bestuur gaat nieuwe subsidieverordening vaststellen Aandachtspunten moeten Vrouw en Geloof duidelijker gezicht geven Inentingen tegen polio Polio Bruse haven- perikelen Commissie vergadering Tijdens gemeenteraadsvergadering op donderdag 29 oktober Woensdag 28 oktober lezing door psychologe Aleid Schilder VRIJDAG 23 OKTOBER 1992 NR 25244 3 Deze week werd Zeeland en met name Sehouwen-Duive- land opgeschrikt door het be richt dat een negentienjarige scholiere uit Oosterland was opgenomen in het ziekenhuis in Goes met verlammingsver schijnselen die duiden op po lio. Natuurlijk stond Zeeland wat dit viriLS betreft bekend als een risicogebiedmaar tot deze week waren alleen elders in Nederland met polio besmette patiënten gerappor teerd. Door de opname van het meisje is de ziekte angstig dichtbij gekomen en ook voor Zeeland realiteit geworden. Tegelijkertijd laait ook de dis cussie weer op om mensen te verplichten zich in te enten. Nog altijd zijn er mensen die vanuit geloofsovertuiging principiële bezwaren hebben tegen het inenten tegen polio. Wanneer zij zelf of familiele den met de ziekte worden besmet is dat Gods wil, zo wordt gezegd. Uiteraard moet je ieders geloof respecteren. Aan de andere kant kun je ook zeggen dat God heeft zorgge dragen voor medicamenten die maken dat ziektes voorkomen kunnen worden. Het is maar hoe je het bekijkt. Buiten deze interpretatie kun je je ook af vragen of mensen het recht hebben om ook hun kinderen aan de risico's van een derge lijke ongeneeslijke ziekte bloot te stellen. Kleine kinde ren zijn namelijk niet in staat om net zoals hun ouders een bewuste afweging te maken om zich wel of niet te laten in enten. Te hopen valt dat een ie der de ernst van de situatie en het gevaar voor de volksge zondheid inziet en zich, des noods anoniem bij de huisarts, laat inenten. Om daarmee het risico dat meer mensen het slachtoffer worden van polio zo klein mogelijk te houden. P.S. BRUINISSE - De werkzaam heden in de internationaal be kende Bruse reparatiehavén gaan in volle hevigheid door. De mannen van scheepswerf Van Duivendijk plaatsten de KG 6 Imantje van rederij Bout uit Colijnsplaat op de helling. Deze Eurokotter raakte onlans tijdens een poging het zuster schip, de KG 7 van dezelfde re derij, vlot te trekken aan de grond. Problemen aan het roer- werk deed schipper Adrie Bout besluiten naar de Bruse scheepswerf te koersen voor een inspectie aan het onderwa terschip. Personeel van Pad mos repareerde het roer, ter wijl Van Duivendijk ondertus sen een reparatie van de echo loodpot en het schilderwerk aan het scheepsvlak voor haar rekening nam. Afgelopen dins dag werd de hellingplaats inge nomen door de BRU 6. Aan boord van de mosselkotter van de Bruse/Ierse mosselkweker Wout van den Berg demonteer den en vernieuwden werkne mers van Van Duivendijk een zuigpijp tussen de beide bun nen voor in de machinekamer. Bovendien kreeg het mossel schip een ouderwertse knip- en scheerbeurt. In de haven zelf neemt scheepswerf Padmos de O 137 onder handen. Deze boomkorkortter uit Oostende ondergaat bij Padmos een com plete metamorfose. Een be langrijk deel van de navigatie- apparatuur en een agregaatset wordt vernieuwd. Op de bouw- kade bij Padmos vordert de af bouw van een peilvlet voor Rijkswaterstaat gestaag. Vol gens planning zal deze vlet als eerste in een serie van twee in december aan de opdrachtge ver worden overgedragen. Personeel van Maaskant is aan de overkant van de haven druk in de weer met de afbouw van twee nieuwe Eurokotters. Mo toren en lieren zijn inmiddels geplaatst en volgens het draai boek is het de bedoeling dat de GO 55, overigens zonder offi cieel vertoon, voor de jaarwis seling aan rederij Thnis uit Goedereede wordt afgeleverd. HARDINXVELD- GIESSENDAM - Scheepswerf De Merwedc in Hardinxveld- Giessendam gaat een reorgani satie doorvoeren, waarbij on geveer dertig van de 400 ar beidsplaatsen komen te verval len. Gedwongen ontslagen zijn daarbij onvermijdelijk, zo heeft de werf donderdag be kendgemaakt. Volgens de In dustriebond FNV, die donder dagochtend door de werfdirec- tie op de hoogte is gesteld, wil de directie 32 mensen ontslaan, voornamelijk bij ondersteu nende diensten. De bond eist dat de reorganisatie zonder ge dwongen ontslagen zal verlo pen. Z1ERIKZEE - Donderdagavond hield de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland in samenwerking met de Federatie Christelijk Jeugdwerk Zeeland een redelijk bezochte open dag. Het doel daarvan was om iedereen die op een of andere ma nier betrokken is bij het jeugdwerk in de regio inzicht te verschaffen in het bre de scala van activiteiten van de Stichting Jeugd. Met name de activiteiten en mogelijkheden van de al enige jaren bestaande Werkgroep Schoolbiologie werden extra in de schijnwerpers gezet. En dit laatste werd gedaan, omdat mevrouw De Ligt, dankzij een financiële bijdrage van de ge meente Zierikzee, als betaalde kracht van de Stichting Jeugd een deel van het organisato risch werk van de Werkgroep Schoolbiologie gaat verzorgen. Mevrouw De Ligt beschouwt de financiële bijdrage als een blijk van waardering voor haar werk. Behalve de heren Ellen baas en mevrouw Stouten maakt R. de Ligt nu ook onder deel uit van het team van de Stichting Jeugd. Zowel de Stichting Jeugd als de Federatie voorzien in tal van taken en behoeften met be trekking tot het jeugdwerk. Behalve een grote hoeveelheid naslagwerken met allerhande informatie over mogelijke pro grammasuggesties, sport-, en spelideeën, muziek, dans, knutselen, natuurkunde en bi ologie voorziet de stichting in samenwerking met de federa tie actief in de enorme feehoefte van de vrijwilligers in het jeugdwerk aan professionele begeleiding. Die geeft men op het terrein van begrotingen, subsidies, verzekering, belas ting, kadertraining, boekhou ding en andere vormen van kennis. Tévens voorziet men in een aantal vormen van mate riële dienstverlening en kun nen organisaties die met jeugd werk bezig zijn tegen een ge ringe vergoeding zaken als sport-, en spelmateriaal, ver sterkers, megafoons, foto- en filmmateriaal, video-appara- tuur, lenen. Verder verzorgt men, in samenwerking met vrijwilligers cursussen en ex cursies op de basisscholen. Grote doelgroep De activiteiten van de Stich ting Jeugd richten zich met na me op de jeugd van vier tot en met dertien jaar. Vele organisa ties doen een beroep op de stichting. Behalve de reeds ge noemde scholen zijn dat knut selclubs, scoutinggroepen, ker kelijk gebonden jeugdgroepen, peuterspeelzalen, jongerencen tra, meidenclubs en organisa ties die zich bezig houden met het organiseren van vakantie kampen voor al dan niet ge handicapte kinderen. Veel van dit soort organisaties en clubs kunnen zich bijvoorbeeld de luxe van een diaprojector of fo tokopieerapparaat niet veroor loven, en komen daarvoor bij de stichting terecht. Het samenwerkingsverband van de Federatie Christelijk Jeugdwerk en de Stichting Jeugd is eigenlijk min of meer vanzelf gegroeid. Zo'n zeven tien jaar geleden werden op ge meentelijke basis hoorzittin gen georganiseerd, waarbij de behoefte aan professionele be geleiding van organisaties die zich bezig hielden met jeugd werk duidelijk werd. ■De meer als honderd jaar oude Federa tie Christelijk Jeugdwerk Zee land was op het gebied van jeugdwerk reeds actief en had met betrekking tot organisato rische taken al de nodige erva ring opgedaan. Om een moge lijk concurrerende situatie te voorkomen en om taken te ver delen en om de mogelijkheid te hebben om beroepskrachten ervaringen te laten uitwisse len, kwam het in 1974 tot de oprichting van de Stichting Jeugd. Tot'en met heden is de bestuurssamenstelling van de Stichting Jeugd altijd van dien aard gebleven, dat de verschil lende organisaties die zich met het jeugdwerk bezig houden naar rato eerlijk vertegenwoor digd zijn. Daardoor sluiten de ter beschikking staande mid delen en het activiteitenpakket aan op de werkelijkheid. ZIERIKZEE - Donderdag 22 oktober hebben extra vaccina ties plaatsgevonden tegen po lio in de scholengemeenschap Ter Welle te Goes. Op deze school zit de leerling die woensdag in het ziekenhuis is opgenomen met verschijnselen die wijzen op polio. Voor de vaccinatie op Ter Welle was veel belangstelling. In to taal zijn 114 leerlingen tegen polio ingeënt. Vandaag, vrij dag wordt de vaccinatie voort gezet. Daarnaast hebben vacci naties plaatsgevonden in Kruisgebouwen in Goes, Ter- neuzen, Middelburg en Ooster land. Omdat de betrokken leerling in Oosterland op Schouwen- Duiveland woonachtig is, vin den daar op vrijdag 23 oktober van 19.00 tot 20.00 uur en zater dag 24 oktober van 10.00 tot 12.00 uur extra vaccinaties plaats in vier kruisgebouwen, te weten: Nieuwerkerk, Kruisgebouw Badhuisstraat 3; Bruinisse, Kruisgebouw, Prinses Wilhel- minalaan 13; Zierikzee, Kruis gebouw, Jannewekken 10; Oos terland, Kruisgebouw, Konin- ginneplein 16. De polio-infolijn, telefoon 06- 0564, is op vrijdag 23 oktober geopend van 09.00-17.00 uur. ZIERIKZEE - De commissie jeugd- en jongerenwerk van de gemeente Zierikzee houdt op woensdag 28 oktober haar eerstvolgende vergadering. De commissievergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda staan twee pun ten. Allereerst wordt er gespro ken over de subsidiegrondslag van de mr Breetveltspeeltuin. In het college van burgemees ter en wethouder heeft de sub- sidiegronslag voor de speel tuin, een bedrag van 4500 gul den, al eerder ter discussie 'gestaan. In eerste instantie vond het college dat de hoogte van de subsidie diende te wor den gekoppeld aan het exploi tatietekort met een maximum van 4500 gulden per jaar. Ge zien de financiële positie en de achterstand in onderhoud en vervanging van de speel toestellen vindt het college de handhaving van de huidige subsidiegrondslag voor vijf jaar rechtvaardig. Het bestuur heeft een prioriteitenlijst sa mengesteld wat er eerst ter ver betering van de speeltuin moet gebeuren. De vervanging van het hekwerk staat hoog op de lijst, maar hiervoor zijn geen financiële middelen voorhan den. Vandaar is de vraag naar het college om een extra een malige subsidie van 10.000 gul den. Tweede punt op de agenda is het verzoek van een groep Zie- rikzeese jongeren voor het ver krijgen van een eigen onderko men. Het college staat in be ginsel positief ten opzichte van deze aanvraag en wil de groep jongeren graag bijstaan in het zoeken naar een geschikte ruimte. NIEUWERKERK - Niet meer de subsidieverordening sociaalculturele activitei ten gemeente Duiveland, maar de Subsidieverordening Duiveland. Tijdens de gemeenteraadsvergadering die donderdag 29 oktober wordt gehouden in het ge meentehuis te Nieuwerkerk stelt het college van burgemeester en Wethouders de raadsleden voor om de gemeentelijke subsidieverordening opnieuw vast te stellen. Het gaat om de verordening waarin de criteria zijn vastgelegd waaraan men moet voldoen om subsidie te kunnen krijgen van de gemeente. Die regels waren toe nu toe vastgelegd in de subsidieveror dening sociaal-culturele activi teiten. Een stuk dat verplicht was om als gemeente gebruik te kunnen maken van de rijks bijdrageregeling; een pot waaruit men van het rijk geld kon krijgen voor sociaal- culturele activiteiten in de ge meente. In het kader van de de centralisatie is die pot inmid dels vervallen en heeft de rijks overheid de gemeenten volledi ge beleidsvrijheid gegeven. Het gemeentebestuur moet dus helemaal zelf vaststellen hoe men het financiële budget voor cultureel-sociale activiteiten in de gemeente Duiveland ver deeld. Omdat men daarbij niet ad hoe te werk wil gaan, maar vanuit criteria die voor iedere aanvra ger gelden, stelt het college van b en w nu voor om een eigen subsidieverordening gemeente Duiveland vast te stellen. Daarnaast wordt een lijst van procedure- en inspraakregels gepresenteerd als houvast voor de instellingen die subsidie aanvragen. Daarin staat onder meer dat een subsidieverzoek altijd voor 15 mei voorafgaan de' aari het jaar Waarin mén subsidie wil moet zijn inge diend bij Kêt collége van b "én w en dat de commissie welzijn het college adviseert over het al dan niet toekennen van sub sidie. Tijdens de gemeenteraadsver gadering wordt ook voorge steld om de verordening te wij zigen waarin de leges zijn vast gesteld die de bevolking van Duiveland moet betalen bij be paalde diensten van de ge meente, Wanneer het voorstel door de raad wordt aangeno men houdt dat onder meer in dat men voor een gemeentelij ke identiteitskaart 30,50 moet betalen en vóór een rijbe wijs 33,50. Extra geld Op de agenda van de raadsver gadering staat verder een aan tal voorstellen tot verkoop van grond aan particulieren, de in voering van een gemeentelijke identiteitskaart en de voorstel len om 24.000,gulden,beschik baar te stellen voor de aan schaf van een tractor voor de buitendienst' gemeentewerken en 32.250 gulden extra voor de aanleg van het parkeerterrein voor vrachtauto's te Ooster land. Dat extra geld is nodig omdat de riolering op het per ceel zo oud bleek te zijn dat ze moet worden vernieuwd en de elektriciteits- en gasleidingen moeten worden verlegd. De raadsvergadering kan door ie dere belangstellende vanaf de publieke tribune worden ge volgd. Donderdag 29 oktober in de raadszaal van het ge meentehuis vanaf 20.00 uur. ZIERIKZEE - De werkgroep Vrouw en Geloof Schouwen-Duiveland heet voortaan Vrouw-Geloof- Samenleving Schouwen-Duiveland. Deze naamsver andering geeft niet zozeer aan dat de groep een ande re koers gaat varen, maar wel dat zij zich naar de buitenwacht duidelijker wil profileren. Een moge lijkheid daarvoor biedt de lezing die de psychologe Aleid Schilder woensdag 28 oktober op uitnodiging van Vrouw- Geloof- Samenleving in Zierikzee (zaal Gereformeerde kerk) houdt. Aanvang van deze voor vrouwen én mannen toegankelijke avond: 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. De lezing die de psychologe Aleid Schilder in Zierikzee geeft draagt als titel Eva of Ma ria en wil een beeld schetsen hoe en in welke mate gods dienst van invloed is op de sexuele beleving van vrouwen. In de Christelijke theologie wordt nog altijd uitgegaan van een scheiding; een scheiding tussen God en mens, tussen goed en kwaad en tussen li chaam en geest, waarbij het li chaam geassocieerd wordt met sexualiteit. Die splitsing wordt ook toegepast voor het beoor delen van de vrouw. Nog altijd wordt die voorgesteld als of een zorgzame en deugdzame moeder (Maria) of als een ver leidelijk en ..hoerig" wezen (Eva). Dit denken in contrasten kan voor een vrouw (maar ook voor een man) een grote belas ting zijn en de bron vormen van allerlei schuldcomplexen, omdat deze uitersten in één persoon aanwezig kunnen zijn. Omdat dit onderwerp zich er toe leent, staat deze avond in de bovenzaal van de Gerefor meerde kerk in de Sint Domus- straat open zowel mannen als vrouwen. Het is voor Vrouw- Geloof- Samenleving, zoals Vrouw en Geloof voortaan heet, ook een mogelijkheid om te laten zien dat zij bezig is zichzelf meer te profileren. Onduidelijk Dat duidelijker profileren is nodig vinden Jessica Prager- Stein en Anne-Marie van Veld hoven omdat te vaak nog on duidelijkheid bestaat over wat Vrouw en Geloof doet. Voor de een is het een soort bijbelclub, de ander vermoedt weer dat Vrouw en Geloof alle christelij ke waarden op zijn kop wil zet ten, hetgeen dan weer als be dreigend wordt ervaren. Ook hier dus weer dat door de chris telijke traditie in onze cultuur ingebakken tegenstellingsden- ken. Er is nog een reden waarom Vrouw- Geloof- Samenleving duidelijker naar buiten wil tre den. In een tijd waarin de ge lijkberechtiging van de vrouw op veel punten wettelijk gere geld, vinden sommigen Vrouw- Geloof- Samenleving eigenlijk overbodig, ,,'t Is toch nu niet meer nodig", dergelijke opmer kingen krijgen Jessica Prager, Anne-Marie van Veldhoven en de anderen leden van de kern groep nu en dan te horen. Er mag dan wettelijk gezien een boel ten goede zijn gekeerd, nog altijd sluimeren vrouwon vriendelijke gedachten onder de oppervlakte want weten Jessica Prager en Anne-Marie van Veldhoven: ondanks alle wetgeving bestaat discrimina tie op grond van sexe nog steeds, alleen is het veel ver dekter". Strijdpunten Hoe Vrouw- Geloof- Samenle ving dat ziet en wat deze daar aan wil doen toont Jessica Pra ger aan de hand van een lijst met acht strijdpunten, die tij dens de tweede Oecumenische Vrouwensynode dit jaar in Driebergen is opgesteld. Op die lijst staan onderwerpen als de schending van het vrouwen lichaam (incest, vrouwenhan del), de wereldwijde exploita tie van de vrouw, de dominan tie van de witte cultuur en meer van dergelijke vormen van onderdrukking. Vrouw en Geloof dat omwille van een duidelijker gezicht voortaan Vrouw-: Geloof- Sa menleving heet gaat zich de ko mende tijd daarmee bezighou den. Dit om duidelijk te ma ken, dat de beweging, waarin vrouwen met een uiteenlopen de kerkelijke achtergrond zich samen verdiepen in allerlei vormen van machtsongelijk heid, zich meer gaat politise ren. „Voorheen was Vrouw en Ge loof richting kerk en samenle ving altijd nogal vragerig en Aleid Schilder spreekt woens dag 28 oktober in Zierikzee over de invloed van godsdienst op de seicuele beleving van vrouwen. nam ze vaak een wat afwach tende houding aan. Nu wil ze onbedwingbaar haar weg gaan" omschrijven beide da mes de nieuwe werkwijze van Vrouw- Geloof- Samenleving. Om dat nieuwe gezicht bekend te maken heeft de acht vrou wen tellende kerngroep van Vrouw- Geloof- Samenleving uit de acht strijdpunten één thema gekozen waarmee de vrouwen zich het komende half jaar gaan bezighouden. Dit thema - de kloof tussen arm en rijk - die nogal eens overeen komt met een scheiding naar sexe, is gekozen omdat er bin nen de groep ervaringen zijn met die financiële ongelijk heid. Verhoudingsgewijs veel meer vrouwen behoren tot de arme kant van Nederland en de kans om aan de armoede te ont komen is is voor velen gering. Negentig procent van de uitke ringsgerechtigden met een bij standsuitkering is dan ook In eerste instantie wil de kern groep inventariseren welke problemen een vrouw in zo'n situatie heeft. Daarna wil de groep de aandacht verbreden tot de situatie op Schouwen- Duiveland en Nederland, waarbij de positie van de vrouw vanuit feministisch- theologisch perspectief wordt bekeken. Dit alles met het doel het probleem in beeld te bren gen De conclusies die uit deze oriëntatie voortkomen zijn be palend voor het verdere ver loop van de aanpak van dit probleem. Afhankelijk van de behoeften kan gekozen worden voor bij voorbeeld een cursus of voor het aangaan van een ge sprek met de Intergemeentelij ke Sociale Dienst/In dit vroege stadium is daar volgens Jessica Prager nog geen zinnig woord over te zeggen. Snuffelgroep Naast deze nieuwe activiteit houdt Vrouw- Geloof- Samen leving Schouwen-Duiveland, die volgend jaar tien jaar be staat. ook vast aan bestaande activiteiten zoals de schrijf- en leesgroepen en de snuffelgroep waar vrouwen zich kunnen oriënteren op de positie van de vrouw binnen kerk en samen leving. Dat snuffelgroep is, zo blijkt uit de woorden van Jes- sicai Prager essentieel voor het realiseren van de doelstelling van de beweging om een plaats te bieden voor vrouwen met kritische vragen over hun maatschappelijke positie en/ of geloof. Dat is nodig om ook de andere doelstellng, die van bewustwording te kunnen rea liseren. Met de nieuwe meer politiserende opzet krijgt ook de derde doelstelling, het stre ven naar verandering, een dui delijker gezicht. Verwachting t/m dinsdaq 27 oktober WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 90% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht zuidwest 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht west 4 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 80% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 24 okt.Zon op 07.20, onder 17.26 Maan op 05.33, onder 16.19 25 okt.Zon op 07.22, onder 17.24 Maan op 06.57, onder 16.44 26 okt.Zon op 07.24, onder 17.22 Maan op 08.20, onder 17.14 Nieuwe Maan: 25 okt. (21.34) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wisselvallige weer met buien en af en toe een flink uit schietende wind duurt de komende dagen voort. Een diepe depressie tussen IJsland en Schotland en een groot hogedrukgebied bij de Azo- ren, houden boven de Attantische Oceaan een krachtige westelijke stroming in stand. Storingen die daarin worden meegevoerd doen de buiigheid soms sterk opleven. Van nacht en morgenochtend is dat ook het geval. Enkele van die buien kun nen vergezeld gaan van hagel en onweer. Tussen de buien door laat de zon zich af en toe zien. Vannacht daalt het kwik tot omstreeks 5 gra den, morgenmiddag wordt het een graad of 10. De zuidwestelijke tot westelijke wind is boven land matig tot vrij krachtig en schiet langs de kust en op het IJsselmeer af en toe uit tot hard, windkracht 7. Zondag wordt eveneens een natte en be wolkte dag, maandag tekent zich een kortdurende weersverbetering af. HANNOVER - Twee Libanese baby's van twee weken en acht maanden oud zijn in Duitsland licht gewond geraakt bij een nieuwe aanslag op een centrum voor asielzoekers. BERLIJN - Drie weken voor het begin van zijn proces is donderdag tegen de voormali ge DDR-leider Erich Honecker een nieuw arrestatiebevel uit gevaardigd. Daarin wordt de 80-jarige oud-president aange klaagd wegens doodslag op vijftig mensen en 25 gevallen van poging tot doodslag. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 ZIER1KZEESCHEES3J nieuwsbodeSMB Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169.00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3