PROGRAMMA Leon van der Wielen succesvol op marathon i y HSV Oosterschelde is blij met paling Co Quartel en Eline Struijk op NK Samengestelde wedstrijden Hans Boon trekt jeugd- selectieteam naar winst Paarden- dressuur Recreatie volleybal Nollecross Johan Rombouts vangt zeebaarsje VRIJDAG 23 OKTOBER 1992 NR 25244 11 De 24-jarige Leon van der Wielen is na de droomstart op de 3000 meter vorige week ook al vroeg in het seizoen succesvol op de mara thon. (Foto: Joop van Houdt). DEN HAAG - In de eerste marathon competitie-wedstrijd op de ijsbaan De Uithof in Den Haag heeft de 24-jarige Leon van der Wielen een prima prestatie geleverd. Van de zeventig rijders behaalde hij hij de A- rijders een knappe derde plaats achter Gianni Romme en Michel de Kroon. ARNEMUIDEN - Het eerste jeugdteam van tafelten nisvereniging Scaldina in Zierikzee heeft in en tegen Arnemuiden gewonnen met 3-7. Het tweede jeugd team verloor met 6-4 van Middelburg en het derde en vierde team wonnen respectievelijk van Yerseke 4 en MZ 9 uit Middelburg. De marathon op de ijsbaan De Uithof telde vijftig ronden van vierhonderd meter. In de eerste ronden werd er vrij rustig gere den waarbij de schaatsers el kaar aftasten. Al vrij snel werd het kaf van het koren geschei den en halverwege de wed strijd was het de 24-jarige Mi chel de Kroon uit de Hoekse Waard die een geslaagde vluchtpoging ondernam uit het peloton. De getalenteerde rij der, die vorig jaar winnaar werd van het B-klassement en dus zijn debuut maakte bij de A-rijders, kreeg gelijk vier rij ders mee. Vluchters Hieronder was ook Leon van HEERENVEEN - Het bestuur van eerste-divisieclub Heeren veen gaat niet in op de wensen van Ronald Spelbos. De oud international was bij de Friese club een van de gegadigden de functie van de ontslagen trai ner Fritz Korbach over te ne men. der Wielen en de latere win naar, de 20-jarige Gianni Rom me uit Alblasserdam. Vooral Romme, die vorig jaar bij de Nederlandse baankampioen- schappen nog zesde werd, was een geduchte tegenstander. De vijf vluchters wisten een voor sprong van een halve ronde op te bouwen. Het peloton rea geerde onder leiding van Jan Roon. Deze trok er zo hard aan dat het peloton uit elkaar gere den werd. De twaalf overgeble ven rijders gingen op jacht naar de vijf koplopers. Acht van de twaalf rijders slaagden daarin en mochten zich opma ken voor de laatste drie ron den. In de verwarring bij het afsprinten ontsnapte Gianne Romme aan de aandacht en DEN BOSCH - Rinus de Jong stapt aan het einde van dit bas ketbalseizoen na een voorzit terschap van 21 jaar op als eer ste man bij de negenvoudige landskampioen EBBC Den Bosch. De 58-jarige De Jong kampt al geruime tijd met ge zondheidsproblemen. won afgetekend. Leon Van der Wielen was ook sterk bij de laatste honderd meter en mocht uiteindelijk een knappe derde plaats behalen. „Als eerste wedstrijd is dit geen slecht resultaat", liet Van der Wielen weten. Maar ik wil mij niet echt specialiseren op de marathon. Ik zie het echt als een stevige training waarbij ik mijn duurvermogen kan uit breiden. Maar ik wil natuur lijk in iedere wedstrijd tot het uiterste gaan dus ook op de marathon wil ik goed preste ren. Toch, mijn belangstelling gaat al weer uit naar zaterdag 24 oktober als er selectie wedstrijden plaats vinden op de 500 en 1500 met'er.' DiV zrjn belangrijke wedstrijden om li- Eline Struijk, die via een selectie-wedstrijd haar deelna me had afgedwongen, dres- suurde redelijk met min 77 punten. In de cross-country bleef zij met Zamora foutloos maar door minder galoppeer- vermogen incasseerde zij wel een tijdsoverschrijding van drieëntwintig punten. Maar bij het afsluitend springen gooi den zij er een balk af en moes ten uiteindelijke genoegen ne men met een eenentwintigste plaats. In deze lichte klasse was dat op een Nederlands kampioenschap geen onver dienstelijke prestatie. In de' middenklasse reed Co Quartel met Antigoon een ma tige dressuurproef die een enigszins tegenvallend resul taat opleverde van min 93 pun ten. Het duo moest nieuwe krachten verzamelen om op het 3500 meter lange cross-par- cours met vijfentwintig spron gen het maximale te presteren. Onder de druk van presteren zorgde Antigoon met ruiter Quartel voor een optimale klassering. Slechts een domme fout bij het uitspringen van de waterhindernis hield de combi natie uit de top vijf van het klassement. De technische wei gering plus de verloren tijd in combinatie met een foutloos STUTTGART - De succesvolle schimmel Milton van de Britse springruiter John Whitaker gaat op stal. Het is de bedoe ling dat het pensioen van het veertien-jarige springpaard, dat ongeveer 3,5 miljoen gul den aan prijzengeld binnen bracht. ingaat na de finale van de strijd om de wereldbeker in Göteborg. Het evenement in Zweden vindt plaats in april. mieten te behalen", vertelt Van der Wielen. Fop Fonteijne uit Burgh- Haamstede maakte een sterke indruk in de grote groep deel nemers bij de B-rijders. Fon- 'teijne handhaafde zich goed maar tijdens de eindsprint kwam hij net iets te kort voor een plaatsje bij de eerste tien. Bij de veteranen-wedstrijd was er voor Arjaan van de Kreeke een derde plaats en bij de da mes ging de overwinning naar Petra Grimbergen. Uitslag marathon A-rijders: 1. Gianni Romme. 2. Michel de Kroon. 3. Leon Van der Wielen. 4. Patric Falier.TjTJan de Roö'n. 6. Ferdy Wisse. springparcours brachten Quar tel en Antigoon uiteindelijk op een elfde plaats van de achten twintig deelnemers. Bij kampioenschappen voor paarden en ponies in de B- en L-klasse zorgde Leonie Klom- pe met Nandor, een dag later, voor een prima resultaat. Zij reden een goede dressuurproef die de basis legde voor een uit stekende plaats in de eindrang schikking. Zij reed haar cross country foutloos en binnen de tijd. Ook het springparcours werd foutloos afgelegd. Hier door behaalde zij van de vijfen twintig deelnemers een prach tige vijfde plaats. BRUINISSE - Traditioneel worden ook deze wintermaan den weer de open Zeeuwse NBVR-dressuur paardenwin- terkampioenschappen georga niseerd. Het kampioenschap dat in vier wedstrijden wordt verreden wordt georganiseerd door vier Zeeuwse NBVR-ruitervereni- gingen. Het concours is open gesteld voor KNF-leden zodat ook deze combinaties mee kun nen strijden om eremetaal en de kampioenstitel. Van de vier wedstrijden tellen de beste drie waarbij het verplicht is om de finale-wedstrijd te rij den. Programma: 20 december: PPC Schouwen Duiveland. 7 februa ri: Sé Ros. 20/21 februari: Re- nesse. 21 maart: finale Braan- jenhoek. ZIERIKZEE - Het volleybal team van Boekhandel de Vries heeft na een 1-2 overwinning op De Schorpioen de leiding genomen in poule A. Hieronder volgen de uitslagen van de laatstgespeelde wed strijden: Poule A: De Stulp- Geense/Kwiek 3-0; Rabobank Zierikzee-RSG 3-0; Pigalle/ Renesse-Sporthuis Zierikzee/ PJZ 3-0; Pav. de Schorpioen- Boekhandel de Vries 1-2; Poule B: Verboom/Cluzona-Zeelan- dia 2 3-0; Café de Vlinder-Thxi Lemsofn 2-1; Delphi/Mevo '80 3-IBD 0-3; Marco Holm-Bouw- man Sleepdienst 3-0; Poule C: Bouwman Watersport-WIK 2-1; Delphi/Mevo '80 5-De Zeeuwse Stromen 0-3; Mol/Schudde- beurs-Marijs Partners 0-3; PTT 2-Brouw 1-2; Poule Dl: Ver- boom/Cluzona D-Mosselhan- del K. Schot/WIK Dl 1-2; Pav. de Zandsnor-Brouw Dl 3-0; Poule D2: WIK D3-Kwiek Dl 0-3; VC Zonnemaire-Kwiek D2 3-0. Programma: 19.00 uur: Delphi/ Mevo '80 3-Café de Vlinder; ZWN-Delphi/Mevo '80 5; Kwiek Dl-Fennet/Renesse; Pi galle/ Renesse-PTT 1. 19.50 uur: Boekhandel de Vries-De Stulp; IBD-Verboom/Cluzona; De Zeeuwse Stromen D-Stayer Noordwelle; Brandweer Zie- rikzee-WIK. 20.45 uur: WOZ- Delphi/Mevo '80 4; Marijs Part ners-Brouw; 't Cafeetje/Renes- se-WIK D3; Pav. de Schorpioen- Rabobank Zierikzee. 21.40 uur: Zeelandia 1-Geense/Kwiek; Marco Holm-Taxi Lemsom; Verboom/Cluzona D-Dries He- renmode/WIK D2; De Zeeuwse Stromen-ABN Amro. VLISSINGEN - Tijdens de eer ste crosscompetitie-wedstrijd in Vlissingen heeft Ramses Bekkenk een overwinning ge boekt bij de B-junioren. Bij de heren veteranen ging de winst naar Eddie Smit uit Kerkwerve. Hieronder volgen de uitslagen van de Delta Sport atleten in verschillende categorieën. 1000 m B: 6. Jordi Niemans, D. Sp., 5.42; 8. Joachim Glerum, D. Sp., 5.52. 1000 m B: 5. Jacqueline v. Wijck, D. Sp., 6.08. 1000 mA2e jrs.:.^M^rtine.v. d. Cingel, D. Sp., 5,.01; 9. Antoi nette v. Wijck, D. Sp., 5.17; 12. Marieke Werry, D. Sp., 5.32; 15. Annemieke Kranendonk, D. Sp., 5.54; 18. Esther Glerum, D. Sp., 6.43. 1000 m D: 7. Richard den Boer, D. Sp., 4.31; 35. René Holkers, D. Sp., 5.18; 45. Jimmy Nie mans, D. Sp., 5.54. 1000 m D: 3. Marleen v. d. Graaff, D. Sp., 4.48; 16. Sandra v. Leeuwen, D. Sp., 5.32; 24. Saskia Nieuwenhuijze, D. Sp., 6.10. 1000 m C: 14. Mariëlle Huis man, D. Sp., 5.16. 1500 m C: 13. Maarten v. d. Voordt, D. Sp., 6.35; 18. Niels Holkers, D. Sp., 6.52; 23. Jeroen v. Hooydonk, D. Sp., 7.11. 2500 m B: 1. Ramses Bekkenk, D. Sp., 9.26; 12. Wouter v. Hooy donk, D. Sp., 12.17. 4000 m dames: 4. Edith Ge- rards, Sp. W., 20.34; 10. Jolien Bekkenk, D. Sp., 20.53; 12. Greetje Smit, D. Sp., 21.10. 9000 m heren senioren: 13. Kees Dijkman, D. Sp., 36.28; 23. Ar jan Beije, D. Sp., 37.28; 42. Mi chel Pleune, D. Sp., 39.03; 50. Peter Vader, D. Sp., 40.31; 55. René Baartse, D. Sp., 41.00. 9000 m heren veteranen 1: 1. Eddy Smit, D. Sp., 36.37; 38. Koos Resoort, D. Sp., 48.58. 9000 m heren veterenen 2: 4. Jan Kloet, D. Sp., 50.24. ZIERIKZEE - Tijdens de vijfde wedstrijd van hengelsportver eniging Dreischor bij de Zee- landbrug is Johan Rombouts winnaar geworden. Rombouts had voldoende aan een zeebaarsje van dertig centi meter om de overwinning voor zich op te eisen. De vijfde wed strijd, die meetelt voor het clubkampioenschap, zal de ge schiedenis in gaan dat er door zestien deelnemers maar twee vissen werden gevangen. Na dat Martin Kleemans een bot van vierentwintig centimeter had gevangen haalde Rom bouts de winnende vis op de kant. Klassement: 1. J. Rombouts 273 cm. 2. A. v. d. Welle 241 cm. 3. A. v. d. Werf 224 cm. 4. M. Kleemans 159 cm. 5. K. Romijn 135 cm. Programma: De laatste wed strijd wordt gehouden op 14 november op het strand bij Re- nesse. Hans Boon was de beste speler in de eerste jeugd-selectie door drie overwinningen te boeken. Vooral de partij tegen M. Sturm was van hoogstaand ni veau met de winst in 12-21 en 17-21. Scaldina staat in de tweede klasse op een tweede plaats met een punt achter stand op de koploper Reijnaert 2. 'Ondanks de drie overwin ningen van Marien Hoogerheij- de en één keer winst van Ar thur Schenk verloor het twee de team. De ploeg moet mo menteel genoegen nemen met een laatste plaats in de derde klas B. Honderd procent Het derde team, dat op bezoek ging bij Yerseke 4, was duide lijk een maatje te groot. Bou- dewijn Heyboer scoorde hier ook honderd procent oftewel hij won al zijn drie partijen. Daarmee heeft de jeugdige ta feltennisser nog geen enkele partij in de competitie verlo ren. Ook Mathijs van IJssel- dijk en Wilco Vermeulen droe gen bij aan de 1-9 winst. Hier door staan zij momenteel een punt achter koploper SAR '72 in de vierde klas B. Badminton Het eerste selectieteam van badmintonclub Zierikzee speelt zaterdag 24 oktober een competitie-wedstrijd in de vierde klas landelijk. Jacqueli ne Altena, Angelique van der Have, Peter Tijl en Hanco de Vos binden de strijd aan tegen Quo Vadis uit Mijnsheeren- land. De wedstrijd vindt plaats in sporthal Onderdak in Zie rikzee en begint om 10.00 uur. Basketbal Het heren basketbalteam van MEVO '80 speelt vrijdagavond 23 oktober een competitie wedstrijd tegen het tweede team van Volharding uit Goes. De wedstrijd vindt plaats in Sportpunt Zeeland in Goes om 21.30 uur. De dames van MEVO '80 spelen een dubbele wed strijd. Vrijdag 23 oktober be zoeken zij Volharding 2 in Goes (19.30 uur) en zaterdag 24 okto ber ontvangen zij Volharding 2 in sporthal Onderdak in Zie rikzee. De wedstrijd begint om 18.00 uur. Biljarten De Koninklijke Nederlandse Biljartbond district Schouwen- Duiveland houdt van vrijdag 23 tot en met zondag 25 oktober de gewestelijke finale drieban den derde klas. De wedstrijden vinden plaats bij biljartvereni ging Phoenix in Ouwerkerk. Aanvangstijd is 18.45 uur. De pupillen/welpen wonnen ruim van MZ 9 uit Middelburg. Martijn Kieboom won drie partijen en zijn clubgenoot Ma rian Pankow trok ook drie keer de winst naar zich toe. De nieuweling Mart Goudzwaard kon zijn partij nog niet in winst omzetten. Programma zaterdag 24 okto ber in de Raamstraat in Zierik zee: Jeugdteams: Scaldina 1 - Big Smash 1 uit Biggekerke. Scaldina 2 - Effect 1 uit Terneu- zen. Scaldina 3 - Westerzicht uit West-Souburg. Scaldina 4 - RDT 3 uit Lamswaarde. ROTTERDAM - Feyenoord stelt zich voorlopig passief op in het onderzoek van de UEFA naar de rode kaart voor John de Wolf in het eerste Europese duel met FC Luzern. De club leiding wacht de uitspraak van de tuchtcommissie af voordat eventueel actie wordt onderno men. „Op dit moment valt nfets meer te doen", gaf tech nisch directeur Wim Jansen bij terugkomst in Nederland aan. „We kunnen moeilijk beroep aantekenen tegen een straf, die nog niet bekend is. Hockey Zondagmiddag 25 oktober om 12.45 uur speelt het damesteam van HSD een competitiewed strijd tegen Hilvarenbeek. De wedstrijd vindt plaats op sportpark Bannink#om 12.45 uur. Het eerste herenteam moet op bezoek bij en in Teteringen. Voetbal Buiten de voetbalcompetitie van de afdelingsploegen en be kerronde in de laagste klas van de afdeling speelt Zierikzee de derde bekerronde tegen twee deklasser Steenbergen (zondag 25 oktober om 14.30 uur). WIK uit Kerkwerve speelt een oefenwedstrijd in en tegen Wis- senkerke. Volleybal Zowel het eerste heren- als het damesteam van volleybalver eniging Kwiek spelen zaterdag 24 oktober een thuiswedstrijd in sporthal De Vanger in Brui- nisse. De heren ontvangen Fu- tora 2 uit Dordrecht om 16.45 uur. De dames krijgen Volley Voorne 2 op bezoek en de wed strijd begint om 18.30 uur. Het herenteam van Delphi/Mevo '80 gaat zaterdag 24 oktober op bezoek bij Vollido in Hendrik Ido Ambacht. Het eerste da mesteam speelt vrijdag 23 ok tober een uitwedstrijd tegen Ekspalvo in Dordrecht. ZIERIKZEE - Het damesteam van hockeyclub Schouwen-Duive- land speelt zondagmiddag 25 oktober om 12.45 uur een competitie-wedstrijd tegen Hilvarenbeek op sportpark Bannink in Zierikzee. Staande vlnr: Wendy nan de Velde, Karen Koopen. Mirte Blom, Guust van Loo, Jory Gocdbloed, Kim Bij de Vaate. Saskia van Velthoven. Marline Vcrschoore, Karen van der Eist. Anne-Marie Vcrschoore. coach Jer Koeman. Zittend vlnr: Gonne- ke Arkenbout, Leontine Koeman. Vivian Bij de Vaatc. Jeanine van de Hoek ontbreekt. OUWERKERK - De laatste jaren ivor4t op de Wadden maar wei nig pootaal gevangen. Het gevolg is dat de leveranciers geen pootaal meer kunnen leveren en de afnemers zonder zitten. Hier in is nu verandering gekomen door de pailingmesterijen. De glasaal of kleine paling die in de palingmesterijen niet of slecht groeit blijkt volgens de proeven, op het buitenwater te floreren. De hengelsportvereniging Oosterschelde, met haar zevenhon derd leden, was dan ook zeer ingenomen met de txvintig kilo gra tis pootaal uan palingkwekerij Delta Aal uit Kerkwerve. De meer dan tweeduizend kleine pootaal werd in het water van de Kreken van Ouwerkerk uitgezet. (Foto: Joop van Houdt). BATHMEN - Co Quartel met Antigoon en Eline Struijk met Zamora, beiden lid van de Schouwse Kuiters, hebben met succes deelgenomen aan de Ne derlandse kampioenschappen Samengestelde wed strijden. De wedstrijden werden in het Overijselse Bathmen verreden. Leonie Klompe met Nandor kwam een dag later tijdens een openwedstrijd in de B- en L-klasse tot een vijfde plaats. ZIERIKZEE - Vanwege de herfstvakantie ligt een aantal sporten stil en wordt in sommige gevallen het weekend gebruikt om inhaal-wedstrijden te spelen. Dit geldt ook voor de voetbalcompetitie. Daarnaast is een start gemaakt met de voetbal-bekerronde in de afdelingsklasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11