Volleybal-heren Delphi/MEVO '80 halen uit tegen koploper SPIVO Armand van Dongen biljart-kampioen Schouwen-Duiveland libre vijfde klas Scaldina aan de kop in de eerste klas Leon van der Wielen maakt droomstart Heren- en damesteam Kwiek winnen met overmacht Debbie van der Meer Veertienjarige biljarter moet dispensatie aanvragen Paul de Graaf Bowling DINSDAG 20 OKTOBER 1992 NR 25242 7 In een zenuwslopend einde, waar het lang 14-13 bleef, grepen de heren van Delphi/Mevo '80 toch uiteindelijk de volle winst. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Dat Delphi/MEVO '80 tegen SPIVO altijd garant staat voor mooie wedstrijden kwam zaterdagavond zeker uit. De volleyballers van Delphi/MEVO '80 waren vooraf gebrand op een goed resultaat en dat resultaat was er zeker, in een spannende en enerverende wedstrijd werd de trotse koploper uit Spijkenis- se met 3 - 0 aan de kant gezet. Vooraf had trainer/coach Arie de Krei^ te kampen met wat blessures in zijn ploeg. Nadat spelbepaler Marcel Bal een week geleden door zijn enkel was gegaan en nog niet hele maal fit was om te spelen, werd een dag voor de wedstrijd de andere spelbepaler René Maas geveld door de griep. Na een lichte training besloot, van de volleybalclub Intëfmezzo afkomstige Marcel Bal, toch mee te spelen en speelde ver volgens een sterke wedstrijd. Met name Bram Mourik profi teerde van zijn sterke spel en scoorde veel langs de zijkan ten. In de eerste set liep Delphi/ MEVO '80 door geconcentreerd en sterk volleybal snel uit naar een 7-1 voorsprong daarna leek het of SPIVO zich wat herstel de en kwam terug tot 8-7 waar na Delphi/MEVO '80 door een aantal schitterende acties van met name Gerrit van Splunder met 15-10 de setwinst naar zich toe haalde. Gerrit van Splun der, de spil van Delphi/MEVO '80 speelde een ijzersterke wed strijd. Met keiharde spron- gopslagen, smashes en goede blokken was de 28-jarige stu dent uit Rotterdam een ware plaag voor zijn opponenten achter het net. In de tweede set kwam Delphi/MEVO '80 nage noeg niet in problemen. Door dat de spelers elkaar bleven op jutten en zich niet lieten inti mideren door hun tegenstan ders konden zij hun goede spel vasthouden en ook de tweede set met 15-9 binnen slepen. In de derde set probeerde SPI VO nog een tegenoffensief te plaatsen en legde er nog een schepje bovenop, dat leidde soms tot-prachtige lange rally's en schitterend volleybal van beide kanten. In een zenuwslo pend einde waarbij het lang 14- 13 bleef, grepen de volleybal lers van Delphi/MEVO '80 ook de derde set en pakten daar mee de volle drie punten. De tijdens de wedstrijd rustig observerende MEVO '80-coach Arie de Kreij was na afloop een tevreden man: ,,Ik heb een goe de wedstrijd gezien met af en toe prachtig volleybal. De teams van Delphi/MEVO '80 en SPIVO kennen elkaar goed en komen ook regelmatig in de competitie en de beker tegen elkaar uit en dat zijn toch meestal de leuke wedstrijden. De afgelopen keren hebben we van ze verloren, dus we waren er erg op gebrand om een goed resultaat neer te zetten. Alhoe wel tegen mijn principes heb ik daarom ook nagenoeg geen wissels toegepast, dit om de concentratie in het team niet te verstoren. We hebben het spel erg snel gehouden en je kon goed zien dat SPIVO het daar moeilijk mee had", aldus De Kreij. Dames Delphi/ MEVO 80 Delphi/MEVO '80 - Alcazar 1- 3. De dames van Delphi/MEVO '80 moesten in de strijd tegen het studententeam Alcazar uit Rotterdam. De Rotterdamse studentes die dit jaar over een goed team beschikken waren beduidend sterker dan Delphi/ MEVO '80. Peter Daver, coach van Delphi/ MEVO '80 kon na de verloren wedstrijd ook alleen maar bea men dat Alcazar een maatje te groot was: „Natuurlijk, we hebben te kampen met een kleine selectie en we missen behoorlijk wat aanvalskracht bij het net, maar Alcazar speel de vandaag een sterke wed strijd en was technisch en tac tisch wat verder ate ons". Alca zar dat opgebouwd is uit stu dentes studerende aan de Eras mus Universiteit begon sterk en haalde de eerste twee sets naar zich toe met respectieve lijk 8-15 en 9-15. "Ibch kwam Delphi/MEVO '80 in de derde set door hard werken terug in de wedstrijd en won deze met 15-9. Het Zierikzeese team kreeg wat meer zelfvertrouwen en dat leek zich te vertalen naar de vierde set, mede door goed serveren kwam Delphi/ MEVO '80 op een 9-3 voor sprong maar gaf dit in de slot fase toch nog uit handen en verloor tenslotte met 13-15. Heren Kwiek, Alcazar - Kwiek 0-3. Binnen vijftig minuten spelen kreeg Kwiek het matig spelende Al cazar uit Rotterdam op zijn knieën. De eerste set ging sim pel met 5-15 naar de Bruena- ren. In de tweede set was er even concentratieverlies waar door er plotseling tegen een achterstand van 9-1 werd geke ken. Een time-out van coach Kees Arensman verrichtte wonderen en de spelers waren er van doordrongen dat ook hier de winst op de loer lag. De daad bij het woord voegen en de set werd gewonnen met 9-15. De derde set was een formali teit: 1-15. Dames Kwiek Ervea 2 - Kwiek 0-3. Bij het in spelen werd het de spelers van Kwiek duidelijk dat de tegen standers de wedstrijd niet se rieus namen. Toch maakte Kwiek een voorzichtige start maar na een achterstand van 7- 6 wonnen de Kwiek-dames met 8-15. Bij de tweede set ging Er vea steeds in de fout waardoor de winst opnieuw naar Kwiek ging: 4-15. De nonchalance van de tegenstanders bracht de Bruenaren steeds uit hun spel- ritme. Een time-out van trainer Ton Gosens zorgde voor meer aanvalskracht en Ervea 2 werd ook in de derde set verslagen (7-15). GOES - De 12-jarige Debbie van der Meer is tijdens een in ternationale zwemwedstrijd in Goes op een derde plaats geëindigd. De Zierikzeese zwemster, lid van zwemclub Onderdak, be haalde een derde plaats op de honderd meter schoolslag in een tijd van 1.30.0 minuten. Debbie van der Meer maakte ook deel uit van de estafette ploeg kring Zeeland. Hier fi nishte de groep op een vierde plaats. Aan de wedstrijden in Goes namen Oost- en West Vlaanderen en kring Zeeland deel. ZONNEMAIRE - De veertienjarige Armand van Dongen is er in geslaagd de libre-titel vijfde klas op zijn naam te brengen. De uit Burgh-Haamstede afkom stige jongeling schudde zijn meer geroutineerde mede-finalisten gedecideerd van zich af en moest in dit kampioenschap van het district Schouwen-Duiveland alleen in de vijfde ronde zijn meerdere erkennen in Jan Meijerink. In café Bommenede te Zonne- maire ontwikkelde zich een uitstekend biljartgevecht wat uiteindelijk drie promoties opleverde. Armand van Don gen had een geweldige start en stond na vier van de zeven te spelen ronden als enige on geslagen aan de leiding op twee matchpunten gevolgd door Gerrit van Valen die in de eerste ronde de eer aan Meije rink moest laten. De laatste zou in de eindrangschikking de voorlaatste plaats bezetten maar het was wel frappant dat zijn enige winstpunten werden behaald tegen nummer één en twee van de eindstand. Krachtmeting Na de nederlaag van Armand van Dongen kwam Van Valen op gelijke hoogte waardoor de voorlaatste krachtmeting voor beide spelers van groot belang werd. Van Dongen ontmoette Ko de Vlieger en leek vrij ge makkelijk de partij in zijn voordeel te gaan beslissen. Een kleine inzinking gaf De Vlie ger de kans om terug te komen doch deze kon daar onvoldoen de van profiteren. Na 35 herne mingen besliste Armand de partij alsnog eenvoudig in zijn voordeel. Gerrit van Valen had het veel lastiger met de on langs 80 jaar geworden Wim Doeleman. Na de gehele partij tegen een achterstand te heb ben aangekeken wist Van Va len toch als eerste de benodig de 40 caramboles te bereiken. Met nog één carambole te gaan verzuimde Doeleman in de na- beurt remise te bewerkstelli gen. De finalepartij tussen het jeug dige biljarttalent en Gerrit van Valen werd een regelrechte thriller waarvoor Hitchcock het scenario had kunnen schrij ven. Armand werd binnen kor te tijd op een 11-3 achterstand gezet en het talrijke publiek gaf geen cent meer voor zijn kansen. Halverwege de partij bewees Van Dongen echter vooral mentaal over de juiste instelling te beschikken. Hij bleef de nodige rust in zijn spel bewaren en toen ook de onver mijdelijke inzinking bij Van Valen kwam sloeg hij als een routinier keihard toe. Na 27 hernemingen nam hij met 35-29 de leiding. Vooral door zenuwen duurde het toch nog tot de 33ste beurt eer hij de partij definitief in zijn voordeel besliste en daar mee ook het kampioenschap op zijn naam bracht. Spelopvatting Met Armand van Dongen be schikt Schouwen-Duiveland ongetwijfeld weer over een bil jarttalent. Zijn spelopvatting is voor iemand die nog maar zo kort de biljartsport beoefent bewonderenswaardig. Ar mand: „Begin dit jaar heb ik enige lessen van Richard de Bruin gehad. Helaas moest ik daar gezien mijn huiswerk en de vaak wisselende tijden voorlopig mee stoppen. Nu bil jart ik veel met mijn vader en sinds twee maanden ben ik lid van de biljartvereniging Onder Vrienden te Burgh-Haamstede, waar Hans Berrevoets mij met raad en daad terzijde staat. Dat ik nu kampioen ben kan ik eigenlijk nog niet goed bevat ten maar het is voor een groot deel te dankeh aan De Bruin en Berrevoets, mijn ouders en niet op de laatste plaats de lokaal houder van mijn biljartvereni ging, van wie ik na schooltijd altijd gratis mag oefenen", ver klaart de jeugdige kampioen. Bondsofficial Jaap Goud zwaard huldigde de kersverse kampioen maar kon hem niet garanderen dat hij gezien zijn 'leeftijd aan de gewestelijke fi nale zal mogen deelnemen. Om. officieel bij de senioren te mo gen deelnemen moet een deel nemer namelijk minstens zes tien jaar zijn. Een verzoek om dispensatie zal alsnog worden ingediend bij de KNBB. Voor zitter van de organiserende vereniging BV Bommenede, Cees van Doorn, reikte de ove rige prijzen uit. Wedstrijdlei der Jan van Almkerk maakte de volgende eindstand bekend: (achtereenvolgens car., brt., p.gem., serie, alg.gem. en pun ten) 1. A. van Dongen, Onder Vrienden 277 216 1.66 12 1.28 12 2. G. van Valen, De Poedel 273 220 1.60 9 1.24 10 3. I. Wesdorp, KVL 266 220 1.81 11 1.20 9 4. D. Wielaard. DOS 233 208 1.42 10 1.12 7 5. A. v. d. Werf, Phoenix 227 222 1.81 6 1.02 6 6. J. de Vlieger, Witte v. Haemst 224 239 1.73 9 0.93 6 7. J. Meijerink, Witte v. Haemst 251 224 1.29 14 1.12 4 8. W. Doeleman, Windenburg 226 239 1.60 9 0.94 2 Gepromoveerd: A. van Dongen, G. van Valen en I. Wesdorp. De 14-jarige Armand van Dongen won de kampioenstitel 5e klas libre van district Schouwen- Duiveland. (Foto: Marijke Folkertsma). MIDDELBURG - Tafeltennis ser Paul de Graaf speelde met zijn tafeltennisclub Hotak '68 uit Hoogerheide een eonjp,eti- tiewedstrijd in de vierde divi sie landelijk. De Zierikzeeënaar, die voor een Brabantse club speelt, moest naar een vertrouwde omgeving waar hij als jeugdspeler is opgegroeid. Het betrof een inhaal-wedstrijd te gen Roskam/MZ 2 in Middel burg. Hotak '68 won, met de nodige inbreng van De Graaf, de wedstrijd met 3-7. Door deze overwinning heeft zijn ploeg de leiding genomen in het klas sement. Stand 4e klas divisie: 1. Hotak '68 2. Gouda 3. Bergeijk 4. Ilac 2 5. Play Fair 6. Roskam/MZ 2 RENESSE - Na de tweede speeldag van de bowlingcom petitie in Renesse heeft Alpro- kon uit Barendrecht de leiding genomen in de A-groep. Hier onder de uitslagen en standen. Uitslag: Bouwbedrijf Tbrpstra II-Aann.bedrijf Bert Verseput 3-1; Fun House, Renesse-Rest. De Wig, Renesse 3-1 Alprokon Barendrecht AWS 3-1; Aann.be- drijf L. C. Bom, Burgh-RCB Marina/Port Zélande 0-4. A groep 1. Alprokon 2 5 2. AWS 2 4 3. Fun House 2 4 4. De Blokhut 1 2 5. De Wig 1 1 B groep 1. RCB Marina 2 6 2. Terpstra II 2 5 3. Supermarkt Schouwen 1 3 4. Bert Verseput 1 1 5. L. C. Bom 2 1 Uitslag: Bouwbedrijf Terpstra 1, Zierikzee-Camping Duin en Strand 0-4, Rest. The Sailors Inn-Rest. Zeelust 1-3; Goud smid J. P. Staal-Oosthoek 0-4. C-grocp 1. Zeelust 2. Oosthoek 3. Duin en Strand 4. J. P. Staal 5. The Sailors Inn 6. Belladonna 7. Terpstra I 2 7 2 7 1 4 2 3 2 2 1 1 2 0 Scaldina wint met 4-6 van Arnemuiden 1 ZIERIKZEE - De hoofdmacht van Scaldina is er in geslaagd de koppositie over te nemen van Arnemui den 1, nadat de wedstrijd Arnemuiden 1-Scaldina 1 in het voordeel van Scaldina was uitgevallen: 4-6. Doordat Michel Holm wegens cursus-activiteiten eerder moest vertrekken, speelde Holm zijn drie partijen achter elkaar. Van deze drie partijen wist Holm er één te winnen en wel van Anita Kusse met 18-21 en 9- 21. En tegen Jan de Smit, Arne- muiden's beste man, gaf Holm goed tegenspel, maar kon het net niet bolwerken, 21-19, 22- 20. Hans Volkeri wist deze avond zijn goede vorm voort te zetten door twee van zijn drie partij en in winst om te zetten, en wel tegen Ivor Symor 9-21, 19-21 en Anita Kusse' 18-21, 15-21. Dat Hans Beukert voor Scaldi na 1 een belangrijke pion is, bleek ook in deze wedstrijd. Ook nu bleef hij ongeslagen, en staat zodoende nog op 100%. Wennen Het gelegenheidsdubbel Beu kert/Volkeri dat nog nooit sa men had gespeeld, moegt aan treden tegen Symor/De Smit. De eerste game ging simpel verloren met 21-14. De tweede game wonnen Beukert/Volkeri nipt met 23-25, maar in de der de game kon Volkeri de service van Symor en De Smit niet goed verwerken, en zodoende verloor men de derde game met 21-13. Ook nu weer was Marco Hanse de sterkste man van Scaldina 3 in de wedstrijd tegen MZ 9. Hij won alle drie zijn enkels. Je roen van Popering twee keer en Jacco Elenbaas één keer. Ook het dubbel werd gewonnen, zo dat een 7-3 overwinning werd behaald. Scaldina 4 leed een nederlaag tegen Oudeland 3 3-7. Voor de drie winstpunten van Scaldina zorgde Rob v. d. Noord twee keer en Gerrit v. d. Bosch één keer en Henk Goudzwaard kon geen enkele partij winnend af sluiten. TILBURG - De finale twee kamp tussen Jan Timman (Ned) en Nigel Short (Eng) in het kader van het kandidaten toernooi om het wereldkam pioenschap schaken wordt in El Escorial gespeeld. DEN HAAG - Het schaatsseizoen is voor Leon van der Wielen uitstekend gestart. Bij de eerste beste wedstrijd op de schaatsbaan de Uithof in Den Haag reed de Zierikzeeënaar een nieuw persoonlijk re cord. Het moet een droomstart zijn: voor Van der Wielen nadat hij zijn tijd op de 3000 meter hoor de. Met 4.25.24 minuten behaal de hij niet alleen een volle se conde van zijn beste tijd af maar was tevens de snelste rij der van de ruim veertig deelne- mers. Daarnaast is Van der Wielen nog maar een halve se conde verwijderd van het Zeeuws record dat sinds 1987 op naam staat van Joop Brooij- mars uit Zeeuws-Vlaanderen. ZIERIKZEE - De A-junioren van Zierikzee wonnen zaterdag op eigen veld afgetekend met 7-0 van Moer- se Boys Al. De ploeg van Toine Tiggelman doet het in de interregionale competitie nog niet zo slecht. Ook het tweede A-junioren- team van Zierikzee bleef aan de winnende kant tegen Nieuwdorp (2-5) en de A-junio- ren van SKNWK lieten de winst liggen in Koudekerke te gen VCK (4-1). Dauwendaele Bl-Zierikzee BI 2-2 Het was van beide kanten een zeer matige wedstrijd dus was het gelijke spel een terechte uitslag. Beide ploegen kregen maar weinig echte scorings kansen al werd er door allebei wel hard gewerkt.' Zierikzee kwam op voorsprong toen Pe ter de Haan de verdediging er uit liep en binnen de 16-meter werd neergelegd. Jarno Ver meulen benutte de toegekende strafschop feilloos: 0-1. Zierik zee vergat hierna door te druk ken. Na rust kwam de thuis club gelijk toen een verdediger de bal niet weggewerkte en de spits de bal afpikte en binnen tikte 1-1. De weer uitstekend keepende Jaco v. d. Schee voor kwam hierna dat Zierikzee op achterstand kwam. Vlak voor het einde onderschepte de klei ne maar dappere Pieter de Munnik slecht uitverdedigen van de keeper, omspeelde hem en schoof de bal binnen 1-2. Het werd toch nog 2-2 toen een hoge bal in het strafschopgebied op de hak van een speler van de thuisclub kwam en via de paal binnen ging waardoor de eind stand bereikt was. Appels SV Duiveland Met het oog op het naderend ju bileum (50-jarig bestaan) van de Sportvereniging Duiveland worden regelmatig acties geor ganiseerd door de jeugd voetballers. Afgelopen vrijdag was er een huis-aan-huis ver koop van appels. De D- en E- pupillen van Duiveland ver kochten binnen een uur de hele voorraad van 200 zakken. Het was dan ook de moeite waard voor de enthousiaste jongste lichting voetballers om een dergelijke actie op touw te zet ten. Uitslagen A-junioren: Zierikzee Al- Moerse Boys Al 7-0; DFS Al- Colpl. Boys Al uitg.; Nieuw dorp Al-Zierikzee A2 2-5; VCK Al-SKNWK Al 4-1. B-junioren: Dauwendaele Bl- Zierikzee BI 2-2; Duiveland Bl- SKNWK BI 1-6; Bruse Boys Bl- DFS BI 13-1; Brouwershaven Bl-ZSC BI 1-2; Wemeldinge Bl- Zierikzee B2 7-2. C-junioren: Kloetinge Cl- SKNWK Cl 2-2; Zierikzee Cl- Middelburg Cl 1-6; Brouwers haven Cl-Mevo Cl 3-5; ZSC Cl- DFS Cl 3-1; WIK Cl-Bruse Boys Cl 16-2; SNKWK C2-RCS C4 6-3. D-pupillcn: Dreischor Dl- Zonnemaire Dl 12-2; ZSC Dl- Ouwerkerk Dl 0-1; Duiveland D2-SKNWK Dl 17-2; DFS Dl- Renesse Dl 4-2; Zierikzee D2- Duiveland Dl 1-10; Mevo Dl- Bruse Boys Dl 1-5; Krabbendij- ke Dl-Zicrikzee Dl 2-13; Wis- senkerke Dl-WIK (meisjes) 12- 1. E-pupillen: Ouwerkerk El- Cortgne El 6-5; Bruse Boys El- Colpl. Boys El 5-1; DFS El- Zierikzee El 3-8; Wissenkerke El-Duiveland El 1-0; Duive land E2-Renessc E2 9-9; Wis senkerke E2-DFS E2 3-6; Se- rooskerke E4-ZSC El 1-1; SKNWK El-Mevo El 10-2; Zie rikzee E2-Brouwershaven El 3- 15; Zonnemaire El-Renesse El n.o.g. F-pupillcn: DFS Fl-Duiveland F1 10-1; SKNWK Fl-Zierikzee F1 3-0; Mevo Fl-Renesse F1 1-2; Brouwershaven Fl-Renesse F2 uitg.; Zierikzee F2-Wissenker- ke F1 uitg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7