Fusieplan onderwijsinstellingen in de Oosterschelderegio Concert in de Vlinder Nieuwe tractor Oosterlandse buitendienst gemeentewerken Opleidingen op Schouwen-Duiveland op de tocht door concentratie onderwijsaanbod op Walcheren en de Rijnmond Duivelandse commissie adviseert Oosteuropese Zedor 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ook het REC in Zierikzee maakt onderdeel uit van de fusieplannen. (Archieffoto). ZIERIKZEE - Het MBO College Oude-Tonge, het Scaldis College in Goes en het Regionaal Educatief Centrum (REC), willen binnen een jaar nauw gaan samenwerken. Doel van de samenwerking is het be houd, en waar mogelijk uitbreiding, van oplei dingsmogelijkheden in de regio en verbetering van de kwaliteit ervan. De besturen tekenden deze week een intentieverklaring. De samenwerking kan zo mogelijk leiden tot de vorming van één Regionaal Oosterschelde College. Tot en met zaterdag 17 oktober Burgh-Haamstede Expositie schilderijen Sjoerd Bras. Galerie Geluk. Zeesterweegje 6. Geopend op zaterda gen van 11.00 tot 16.00 uur. De openingsdag van 16.00 tot 18.00 uur. Tot en met donderdag 22 oktober Zierikzee Mail-art project Architecture is van de Belgische beeldend kunstenaar Johan van Geluwe. Galerij Galerij, Hatfieldpark 2. Ge opend op maandagen van 14.30 tot 15.30 uur of na telefonische afspraak (01112-2017). Tot en met zaterdag 24 oktober Burgh-Haamstede Tfentoonstelling/bewegingsinstallatie Waves 5 van Tbine Horvers. De Bewaerschole. Ope ningstijden: van maandag tot en met zater dag van 13.30 tot 16.30 uur. ZIERIKZEE - Op zondag 18 oktober begint in café de Vlinder een nieuwe serie zondagmiddagconcerten met het optreden van de band Mickey Finn the Fishfevers from Heaven. Het concert be gint om 15.30 uur en is gratis toegankelijk. De band bestaat uit vijf muzikanten uit Deventer die de pretentie om het helemaal te gaan maken in de muziek overboord hebben gegooid. De vijf anti-sterren van Mickey Finn nemen de jaren zeventig hits op de hak waarbij sweet en tranen in een swingend tempo voorbij trekken. Als eerste stap dient de inhou delijke samenwerking op gang te komen, vervolgens kan, zo mogelijk en gewenst, worden overgegaan tot eerst bestuurlij ke en daarna institutionele fu sie. Als streefdatum geldt 1 augustus 1993. De intentiever klaring maakt de weg vrij voor diverse haalbaarheidsonder zoeken in de komende maan den, op grond waarvan verder gaande beslisingen zullen wor den genomen. Er is een project groep ingesteld die de samen werking en vernieuwingen stapsgewijs gaat voorbereiden. De commissieleden kwamen donderdagmiddag in het ge meentehuis te Nieuwerkerk bijeen om advies te geven over diverse financiële uitgaven die het college van burgemeester en wethouders wil voorstellen. De meeste plannen van het col lege van b en w kregen een una niem positief advies mee van de commissie. Zo stond men achter het voorstel om 40.000 gulden beschikbaar te stellen KERKWERVE NCVB Op woensdag 21 oktober houdt de afdeling Kerkwerve van de NCVB een ledenvergadering. De heer Kleinepier geeft tij dens de bijeenkomst informa tie over homeopathie. Ook niet-leden die belangstelling hebben voor het onderwerp zijn welkom. De avond wordt gehouden in het dorpshuis Zuudènde en begint om 19.45 uur. BRUINISSE Gourmetavond Helpt Elkander Dinsdag 20 oktober houdt de Hervormde vrouwenvereni ging Helpt Elkander een gour metavond in het verenigingsge bouw. Leden die zich nog niet hebben opgegeven kunnen dit alsnog doen. De aanvangstijd is 18.30 uur. Degenen die met Een stuurgroep vanuit de be stuurlijke en personele verant woordelijkheid zal het proces begeleiden. Schaalvergroting Voorzitter van de stuurgroep is burgemeester H. A. van der Munnik van de gemeente Tho- len. Hij is tevens voorzitter van het MBO College.Oude-Tbnge. Van der Munnik is enthousiast over de plannen: ,,De intentie verklaring is een weloverwo gen stap in een proces van voor het uitvoeren van een aan tal openbare werken in het Oosterlandse uitbreidingsplan voor woningbouw, Leeuwen burg 1. De werkzaamheden zul len volgens plan worden uitge voerd door aannemer Wandel uit Nieuwerkerk. Een positief advies kreeg ook het plan om ruim 30.000 gulden beschikbaar te stellen voor het aanleggen van de resterende rabatten (bestratingen tussen het jaarlijkse reisje meewillen kunnen zich opgeven bij me vrouw A. van Kooten- Langerak, tel. 1546. Reconstructie ijsbaan De ijsbaan aan de Deltastraat, in beheer van ijsvereniging Nooit Gedacht, wordt door aannemingsbedrijf De Voogd gereconstrueerd. Het water is eruit gepompt, waarna het bo- demslib vervolgens door trans portbedrijf IJzelenberg werd afgevoerd. Personeel van De Voogd neemt het uitgraven van de baan aan de noord-oostzijde voor haar rekening. Rondom de baan wordt het talud min der steil gemaakt. Zodra het karwei is voltooid kunnen de Bruse schaatser(s)ters na enke le graden vorst de gladde ijzers aanbinden. Opknapbeurt Gereformeerde kerk Het interieur van de Gerefor- schaalvergroting waartoe de rijksoverheid de aanzet heeft gegeven in haar pleidooi voor de vorming* van regionale opleidingscentra, de zoge naamde ROC's. Autonomie van de instellingen zou kunnen betekenen dat er op den duur opleidingen uit de Oosterschelderegio (Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint Phi- lipsland en Goeree- Overflakkee) zouden verdwij nen door concentratie van het onderwijsaanbod op Walche ren en de regio Rijnmond. Door dit initiatief hopen we te bereiken dat we de huidige opleidingsmogelijkheden in de regio kunnen behouden en wel licht zelfs uitbreiden. Het bij zondere van ons plan is dat de drie instituten elkaar op vrij willige basis hebben gevonden. Door de samenwerking ont staat er een breed college piet veel mogelijkheden. Op deze wijze voldoen we ook (in be langrijke mate) aan de criteria de percelen en de straat) op het bedrijventerrein te Ooster- land. De commissie stond ook positief ten aanzien van het voorstel de werkzaamheden te laten uitvoeren door aanne mingsbedrijf Barex uit Nieu werkerk. Wat meer discussie was er over de aanschaf van een nieuwe tractor voor de buitendienst gemeentewerken in Ooster- land. Op de begroting is daar voor een bedrag van 60.000 gul den gereserveerd. Maar uit de diverse offertes bleek dat het veel goedkoper kan. Met name de levering van een Oosteuro- meerde kerk aan de Noorddijk wordt door leden van de kerke lijke gemeente onder handen genomen. De kerkeraad be sloot onder meer om met zelf werkzaamheid het schilder werk uit te voeren, waaronder ook de hemel van het kerkge bouw. Tévens ondergaat het po dium een aanzienlijk uitbrei ding en worden isolatie werkzaamheden verricht. Tot en met zondag 8 november wor den de zondagse kerkdiensten in het Nederlandse Hervormd verenigingsgbouw gehouden. Tijdens deze periode worden de oppasdiensten op de kinde ren van de Hervormde gemeen te verplaatst naar de Leerka mer. Gourmetavond Helpt Elkander Dinsdag 20 oktober houdt de Hervormde vrouwenvereni ging Helpt Elkander een gour metavond in het verenigingsge bouw. Leden die zich nog niet hebben opgegeven kunnen dit die door de minister zijn ge steld". ROC In de ministeriële nota over de vorming van Regionale Oplei dingen Centra wordt gesteld dat een ROC drie kerninrich tingen met betrekking tot MBO dient te omvatten. In de nu voorgenomen fusie wordt aan deze criteria voldaan. Het MBO college Oude-Tonge kent twee sectoren: techniek en eco nomie, zowel korte als lange opleidingen. Het Scaldis College in Goes brengt het dienstverlenend- en het gezondheidszorgonderwijs, de sector techniek en het Cur sorisch Beroepsonderwijs (CBO) in. Door de betrokken heid van het REC wordt een ROC in de Oosterschelderegio nog eens verrijkt met belang rijke delen van de volwasse neneducatie: basiseducatie, vormings- en ontwikkelings werk en ondersteuning. Ook brengt het REC de kunstzinni ge vorming in. De contractacti viteiten die door de instellin gen thans worden uitgevoerd, worden eveneens bij de samen werking betrokken. Waardoor een sterke bundeling ontstaat met vele mogelijkheden voor cursussen voor het bedrijfsle ven, instellingen en de particu liere markt. De heer J. M. P. Roovers, au teur van de tot nu toe vertrou welijke nota Naar het Regio naal Oosterschelde College is van mening dat door dit plan een krachtig en levensvatbaar instituut kan ontstaan. Roo vers: ,,De gezamenlijke instel lingen zullen zich sterk maken om in een compleet aanbod op het terrein van de volwasse neneducatie en het beroepson derwijs te voorzien. Een aan bod dat we zoveel mogelijk de centraal gespreid willen uit voeren. We hopen dan ook dat de samenwerkende gemeenten in de regio onze plannen zullen ondersteunen, want zij spelen een belangrijke rol in de plan ning van de volwasseneneduca: tie". In de nota is een stappenplan opgenomen, waarin beschre ven staat hoe tot een formele integratie gekomen kan wor den met als streefdatum augus- pese tractor van het merk Ze- dor zou de gemeente (na aftrek van de inruilprijs voor de oude tractor) een totaal bedrag van 'slechts' 23.600 gulden kosten. Omdat het apparaat zware aanhangwagens als een zout- strooier en een grasmaaier moet kunnen trekken werd be sloten om te kiezen voor een Zedor tractor met een vermo gen van 62 PK in plaats van eenzelfde type met een vermo gen van 52 PK. De huidige trac tor die de buitendienst ge meentewerken in Oosterland gebruikt heeft een vermogen van 49 PK. Positief advies De definitieve beslissing over de aanschaf wordt uiteindelijk door de gemeenteraad geno men. Maar het positieve advies dat de commissie financiën gaf voor de aanschaf van een Zedor 6211 vergroot zeker de kans dat het deze tractor ook zal wor den. alsnog doen. De aanvangstijd is om half zeven. Degenen die met het jaarlijkse reisje mee willen kunnen zich opgeven bij mevrouw A. van Kooten- Langerak, telefoon 1546. GOES Najaarsvergadering ZMF Op dinsdag 27 oktober houdt de Zeeuwse Milieu Federatie een ledenvergadering in de Prins van Oranje in Goes. Aan vang van de bijeenkomst is 19.30 uur. Aan de orde tijdens deze vergadering komt onder meer het concept-werkplan 1993. Na het huishoudelijke ge deelte wordt het thema: Hand having en het belang voor natuur- en milieu-organisaties belicht. Gekozen is voor dit thema omdat handhaving steeds meer aandacht krijgt in het milieubeleid. Bij de ZMF wil men zichzelf de vraag stel len of men als milieu-organisa tie nader aandacht aan dit the ma moet besteden. Gediscus sieerd wordt over de veron derstelling dat handhaving naast educatie, voorlichting, overleg en actie een nieuw mid del is om de belangenbeharti ging van natuur en milieu meer tus 1993. Voor het zover is moet er nog heel wat gebeuren. Het plan voorziet allereerst in ver schillende haalbaarheidson derzoeken. Deze hebben be trekking op onder meer de fi nanciële positie van de instel lingen, de personele situatie en zaken als gebouwen en derge lijke. Ook moet onderzocht worden hoe de betrokken ge meenten en ministeries tegen over de plannen staan. De in houdelijke samenwerking staat voorop en kan direct al beginnen. De onderzoeksfase is van belang voor de samen werking en integratie op het vlak van organisatie en mana gement. Daarbij wordt gedacht aan het benutten van eikaars gebouwen. Het is de bedoeling dat de plannen op korte termijn lei den tot inhoudelijke samen werking, die onder meer moet uitmonden in een systeem van kwaliteitszorg binnen de in stellingen. Daarbij horen bij scholing, uitwisseling van ken nis en ervaring, ontwikkeling van leertrajecten en inhoude lijke ondersteuning. Het perso neel van de scholen komt in een groter en geformaliseerd samenwerkingsverbnd te wer ken. Wordt in een ministeriële nota gepleit voor de vorming van Regionale Opleidingen Cen tra's (ROC's), de voorberei dingsgroep gebruikt wel de af korting maar met een andere betekenis: Regionaal Ooster schelde College. Over de naam is niet lang nagedacht. De af korting ROC voor een Regio- neel Opleidingen Centrum was een gegeven dat landelijk al in geburgerd is. Omdat het instel lingen betreft in Midden- en Noord-Zeeland en Goeree- Overflakkee lag de naam voor de hand. AOC Het Agrarisch Opleidingscen trum Zeeland (AOC) dat in Goes is gevestigd wil in sterke mate samenwerken met de drie onderwijsinstellingen in deze regio. Het AOC wordt in tegen stelling tot deze instellingen niet bekostigd door het minis terie van onderwijs en weten schappen maar door het minis terie van landbouw en visserij. Het bestuur wil vanwege deze positie eerst zorgvuldig onder zoeken hoe ver de samenwer king formeel kan gaan, alvo rens een intentieverklaring mede te ondertekenen. Het AOC neemt als waarnemer deel aan de vergaderingen van de stuurgroep. In de intentie verklaring is een zodanige pas sage opgenomen dat aanslui ting bij de plannen van de on derwijsinstellingen op ieder moment kan plaatsvinden. inhoud te geven. De officier van justitie, de heer T. de Lan ge, levert zijn bijdrage aan het gesprek en de discussie. Informatiemarkt De afdeling Zeeland van de Epilepsie Vereniging Neder land (EVN) houdt op zaterdag 7 november een informatie markt. Het evenement vindt plaats in het gezondheidscen trum Magnolia te Goes. Aan de infomarkt wordt medewerking verleend door personeel van de Berkenschutse, de school die is verbonden aan Meer en Bosch te Heemstede. Het zijn de neu rologen De Voskuil en Hoefna gels en maatschappelijk wer ker van de Klokkenberg in Breda, A. Lodewijks. Mede werkers van Atlanta geven in formatie over vakantiebegelei ding en vertegenwoordigers van de sociale werkplaats over mogelijkheden voor aangepast werk. Verder ligt op de info markt veel foldermateriaal. Onder meer van de gemeente lijke Medische Dienst, de Zeeuwse afdeling van de epi- lepsievereniging en De Macht van het kleine. Ieder half uur wordt in een aparte ruimte de film epilepsie... een elektrische storm vertoond. Voor kinderen wordt een speelhoek ingericht. De informatiemarkt duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Intentieverklaring Op maandag 19 oktober onder tekenen besturen en directies van de Stichting Zeeuwse In stelling voor Beschermende Woonvormen, de Regionale In stelling voor Ambulante Gees telijke Gezondheidszorg Zee land en de Stichting Psychia trische Zorgvoorzieningen Zee land een intentieverklaring voor samenwerking. De onder tekening vindt plaats om 11.30 uur in de bestuurskamer van de Stichting PZZ, Oostmolen weg 101 in Kloetinge. Op korte termijn beoogt de samenwer king tussen bovengenoemde kernpartners op basis van ge meenschappelijke beleidsont wikkelingen en -uitvoeringen één samenhangend en op de be hoefte van de Zeeuwse bevol king afgestemd pakket van functies in de geestelijke ge zondheidszorg tot stand te brengen. Op langere termijn richten de kernpartners zich voorts op samenwerking met andere in de geestelijke volks gezondheid werkzame perso nen en organisaties. Management voor popgroepen In de amateur-pop muziek zijn managers schaars. Meetal is het één van de bandleden die het (tegen wil en dank) op haar of zijn nek neemt. Maar.mana ger zijn is een vak, men is meer dan iemand die de telefoon aanneemt en boekingen regelt. De zakelijke kant wordt steeds belangrijker. De Stichting Pop muziek Zeeland hoopt met de korte cursus Management voor Popgroepen broodnodige ken nis aan te reiken. In vier avon den komen de volgende onder werpen aan bod: bandpromo-? tie, onderhandelen, contracten en rechtsvormen, belastingza ken en het uitbrengen van CD's De cursus wordt gehouden op vier donderdagavonden vanaf 19 november. Belangstellenden kunnen zich inschrijven tot 2 novemeber bij de SPZ, postbus 407, 4330 AK Middelburg of te lefonisch aanmelden onder nummer 01180-82650. De cursus wordt gehouden in Goes. MIDDELBURG Toekomst van kerk en godsdienst Het VUSA-centrum, Vrije Uni- versiteit en Samenleving, houdt dinsdag 17 november in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een lezing waar prof dr G. Dekker ingaat op de vraag of er nog toekomst is voor kerk en godsdienst. De le zing begint om 20.00 uur. Prof dr Dekker is hoogleraar Gods dienstsociologie aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Hij gaat in op maatschappelij ke veranderingen en de wijze waarop de kerken hierop rea geren. Hoe gebeurt dat en is dit mogelijk zonder verlies van de kerkelijke en godsdienstige identiteit?, is de vraag die Dek ker voorlegt. Dit jaar ver scheen van zijn hand De stille revolutie, de ontwikkeling van de Gereformeerde Kerken in Nederland. VLISSINGEN Opening Op woensdag 21 oktober ver richt de heer C. de Keijzer, wet houder onderwijs van Vlissin- gen, de officiële opening van de nieuwe huisvesting van de Centrale Directie en het Staf bureau van het Zeeland Colle ge, scholengemeenschap voor middelbaar en cursorisch be roepsonderwijs te Vlissin- gen/Middelburg. Om 15.00 uur worden de genodigden voor de ze officiële gebeurtenis ontvan gen in de aula van de sector DGO van het Zeeland College aan de Troelstraweg 2 in Vlis- singen. Advertentie JMisserie De Trouwe Herder: De Franse keuken, een goed glas wijn. £n de verrassende combinatie met puur Zeeuwse producten. Rotisserie De TroHH'f Hcri>«r Oaleboutsweg 4, 4328 PP Burgh Haamstede, tel. 01115 7720 NIEUWERKERK - De Zedor 6211, een Oosteuropese tractor met een 62 PK-motor, die scoorde het beste in de Duivelandse adviescommissie financiën. I I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4