lafcfkf® isvansQ Werkzaamheden om Stolpweg Nieuwerkerk verkeersveilig te maken zijn begonnen 'Leuk om aan kinderen over te brengen hoe ze met naald en draad moeten werken' Zeeland Noord Open dag voor jeugd van Schouwen- Duiveland Inbraak dierenasiel Naar verwachting voor eind oktober gereed Aanrijding met gewonden Noordgouwe Kinderclubs op zolder particuliere woning in Zierikzee Speeltuig vernield VRIJDAG 16 OKTOBER 1992 NR 25240 3 Zeeland Noord: bekend om zijn drukte in de zomermaan den als toeristen massaal dit deel van Nederland opzoeken om hier te genieten van de rust en de ruimte of juist van de drukte van bekende trek pleisters als Renesse en de Brouwersdam. Zij allen heb ben de regio ontdekt als een aantrekkelijk gebied. Door ondernemers echter wordt het Noorden van Zeeland nog te weinig als zodanig onderkend. Het Bureau Bedrijfscontact Zeeland Noord, opgericht door de Ondernemerskring Schou- wen-Duiveland en de zeven ge meenten op Schouw en-Duive- land en Sint Philipsland, wil hier verandering in brengen. Door een gerichte promotie waarin gewezen wordt op de vele voordelen die Zeeland Noord aan ondernemers te bie den heeft, wordt getracht nieu we bedrijvigheid aan te trek ken. Het zou een goede zaak zijn als men slaagt in deze doelstellingVooral de jonge ren zullen er baat bij hebben wanneer zich nieuwe onderne mingen in de regio vestigen. Na de studietijd, die ook veel al in een andere provincie wordt doorgebracht, zijn zij niet zelden genoodzaakt om el ders in het land een werkkring te zoeken. Het gevolg is een leegloop van jonge mensen. Jongeren die de streek, vaak met spijt, de rug moeten toeke ren. Door de activiteiten van het Bureau Bedrijfscontact Zeeland Noord kan misschien worden aangetoond dat niet alleen het klimaat in de zomer in deze contreien goed is, maar dat het in Zeeland Noord ook voor ondernemers goed toeven is. Het hele jaar. P.S. DEN HAAG - De Raad van Sta te zal volgende week donder dag bepalen of de gemeente Rotterdam het omvangrijke woningbouwen kantorenplan De Kop van Zuid versneld mag uitvoeren. Donderdag behan delde de Raad van,State het verzoek van Rotterdam om al vast te mogen beginnen met de aanleg van de nieuwe Erasmus- brug over de Maas. Rotterdam is onder druk gezet door vier grote projectontwikkelaars, die de aanleg van de brug als harde voorwaarde stellen voor hun deelname aan het „Man hattan aan de Maas". ZIERIKZEE - De Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland en de Federatie Christelijk Jeugdwerk Zeeland zetten donderdag 22 oktober hun deu ren gastvrij open. Dit gebeurt tussen 19.00 en 22.00 uur in De Driehoek in Zierikzee. Deze dag kan iedereen die op de een of andere manier be trokken is bij het jeugdwerk allerlei ideetjes voor activitei ten opdoen en ook voor pro grammasuggesties kan men in De Driehoek terecht. Behalve het uitlenen van allerlei spel materialen en/of apparatuur helpt de Stichting Jeugd bij het opzetten van activiteiten en speelt deze indien gewenst een bemiddelende rol in de contac ten met de gemeente. Daar naast onderhoudt de stichting ook contacten met diverse lan delijke en provinciale organi saties. Welke mogelijkheden het jeugdwerk biedt is donderdag te zien. In de hal van De Drie hoek zijn diverse stands met informatie opgesteld. De grote zaal is deze avond gereserveerd voor allerlei sport- en spelacti viteiten, terwijl in de Bordoot- jezaal de schijnwerper op na tuur en milieu wordt gericht. Daarnaast zijn er verschillende workshops voor origami (19.30 tot 20.30 uur), fotografie/sil houettekenen (19.30- 20.30) en drama/hints (21.00- 22.00 uur). Ook rond het thema geld (21.00-22.00 uur) wordt een workshop gehouden. Tussen 21.00 en 22.00 uur kunnen de aanwezigen bovendien ook kennismaken met een spel-doe- ontdekkist. Advertentie ECHNISCH INSTALLATIE BURO 01114-1368 01119-1634 i Verwachting t/m dinsdag 20 oktober WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 10 graden Windkracht zuidwest 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht zuidwest 4 Dinsdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 30% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 17 okt.Zon op 07.08, onder 17.40 Maan op 21.23, onder 13.16 18 okt.Zon op 07.10, onder 17.38 Maan op 22.38, onder 13.56 19 okt.Zon op 07.11, onder 17.36 Maan op 23.59, onder 14.28 Laatste Kwartier: 19 okt. (05.12) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Hoewel de depressie bo ven Denemarken naar het oosten beweegt blijft onze luchtaanvoer over de Noordzee komen. Boven het relatief warme zeewater ont staan er in de koude lucht nog steeds buien waarbij, vooral aan de kust onweer en hagel kan voorko men. Ook morgen komt er maar weinig verandering in dit weer beeld, maar de buiigheid neemt wel in de loop van de dag geleidelijk af. Komende nacht valt vooral in het binnenland de wind weg en daar kan het kwik dan tijdens opklarin gen onder nul dalen. Aan zee blijft het kwik op omstreeks 4 graden ste ken. Morgen loopt de temperatuur niet veel hoger op dan tot ongeveer 9 graden. Zondag wordt het weer bepaald door een depressie die vanuit het noorden nadert. Er is dan veel bewolking en er valt van tijd tot tijd regen. ZIERIKZEE - In de nacht van woensdag op donderdag werd ingebroken in het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg te Zierikzee. Men kwam het pand binnen door middel van braak en nam ongeveer tachtig gulden aan contant geld mee. Het totale schadebedrag dat door de in braak ontstond is nog niet be kend. Mevrouw M. uit Zierik zee deed aangifte van. de in braak. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertlfden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Al ruim drie jaar slaagt Fran cis Osepbius er in om iedere maand met een nieuw creatief artikel te komen dat men gaat maken. Als basis daarvoor worden alleen nieuwe spullen gebruikt. „Ik zie niets in het gebruik van afvalmateriaal zo als melkpakken en andere wegwerpartikelen voor crea tieve doeleinden. Ik wil met de kinderen iets maken wat zo waardevol voor ze is dat ze het langere tijd willen bewaren". Op die manier werden in de af gelopen jaren onder meer oor bellen en andere sieraden ge maakt van rubber strookjes, fi guurtjes voor in de kerstboom, babyspulletjes, knuffelpopjes, heksen en clowntjes. trappen naar de ruime lichte zolder van Francis Osephius. „Meer dan vijftien kinderen gelijk ontvang ik niet, want ik wil aan allemaal de nodige aandacht besteden". Kinderen die een keer niet naar de club kunnen komen laten dat altijd keurig weten want de regel is dat je niet meer in de groep zit wanneer je twee keer zonder kennisgeving afwezig bent. Dat komt onder meer omdat er inmiddels een wachtlijst is van kinderen die ook graag op de kinderclub willen. wijken om langs de bloembak ken heen te kunnen rijden. Bij elke bak komt een lantaarn paal die het gevaarte ook in het donker goed zichtbaar moet maken. Na de kruising Vierbannen- straat/Burgemeester Bouman- straat komt weer een verkeers drempel van twaalf centimeter hoog en tien meter lang. Indien nodig wil de gemeente in een later stadium direct voor de kruising met verkeerslichten in de Stolpweg nog een strook attentieribbels aanbrengen. Bij de plantenbak aan de in gang van de Van Veenstraat wordt een informatiebord ge plaatst met daarop een platte grond van Nieuwerkerk. BRUINISSE - In het West plantsoen te Bruinisse is een speelwerktuig ter waarde van ongeveer 11.000 gulden ver nield. Het vandalisme vond afgelo pen dinsdag plaats. Tussen 17.45 en 17.50 uur staken onbe kenden een autoband van het speelwerktuig in brand waar na het hele toestel afbrandde. De benadeelde is de gemeente Bruinisse. NOORDGOUWE - in de nacht van donderdag op vrijdag vond op de Roterijdijk te Noordgouwe een aanrijding plaats waarbij de heer R. uit Zierikzee zodanig werd ge wond dat hij moest worden op genomen in het Oosterschelde- ziekenhuis te Goes. De aanrijding vond plaats om ongeveer 00.55 uur op ongeveer vijftig meter voor de kruising Roterijdijk/Kloosterweg. Een personenauto die werd be stuurd door de heer K. uit Rot terdam raakte op dat punt door onbekende reden van de weg af. Hierbij werd de inzittende, de heer R. uit Zierikzee, zoda nig gewond dat hij met een hoofdwond moest worden over gebracht naar het ziekenhuis. De heer K. werd door de politie meegenomen naar het bureau te Zierikzee waar uit een adem analysetest bleek dat hij te veel alcohol had genuttigd. UTRECHT - De naar schatting 20.000 vrijwilligers van de stichting Landelijke Unie van Vrijwilligers (UVV) verdienen voor de overheid 60 tot 100 mil joen. Dat stelde de UW don derdag naar aanleiding van een eigen onderzoek naar de economische waarde van het eigen vrijwilligerswerk. De 20.000 UVV-medewerkers ste ken jaarlijks 3 miljoen ar beidsuren in hun vrijwilligers werk. Advertentie Francis Osephius rechtsen haar dochter Marcha aan het werk op de zolder waar de kinderclubs worden gehouden. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „De meeste lessen op school zijn heel theoretisch. Daarom vind ik het zo leuk om aan kinderen over te brengen hoe ze met naald en draad kun nen werken. Het is voor een kind heel wat om te ontdekken dat het zelf iets kan maken. Dat geeft zelfvertrouwen". Al drie jaar ontvangt Francis Osephius- Brouwer elke eerste woensdag van de maand zo'n dertig kinderen op de zolder van haar woning in de Zierikzeese wijk Poortambacht. Jongens en meisjes in de leeftijd van zeven tot twaalf jaar met wie zij figuren maakt van fimo-klei, beer tjes van vilt, knuffelpopjes van stof en wenskaarten versierd met origami pa piervouwwerk. ben niet zo'n kindermens, ik voelde me in eerste instantie niet zo op mijn gemak met vreemde kinderen". „Ik doe het voor de lol. Het geeft mij voldoening om zo lek ker bezig te zijn met die kinde ren, om ze bezig te houden. Want zoveel is er niet voor ze te doen hier in Poortambacht". Francis Osephius komt uit een creatieve familie. Zij is in Zie rikzee bekend als poppen- maakster en geeft creatieve cursussen aan volwassenen. Het idee om ook met kinderen iets te doen op creatief gebied ontstond drie jaar geleden door haar, toen achtjarige, dochter Marcha. „Ze zei, mam ma jij bent altijd met grote mensen bezig. Je moet ook eens wat met kinderen doen". In eerste instantie voelde Fran cis daar niet zo veel voor. ,,Ik Om haar dochtertje niet teleur te stellen hield ze een 'proef- middag'. Marcha vertelde het op school en dat had tot gevolg dat er 25 kinderen kwamen. Mevrouw Osephius weet het nog precies. „Het was die dag heel heet buiten en we maak ten pandabeertjes van plastic folie die in de oven gebakken moesten worden en al die kin deren stonden om me heen". Dankzij het feit dat enkele moeders aanboden om te hel pen bij de kinderclubs kwam het initiatief toch van de grond en inmiddéls vindt de creatieve Zierikzeese het heel leuk om met kinderen om te gaan. De dertig kinderen die zij maandelijks op woensdag ont vangt zijn verdeeld in twee groepen. Van 13.00 tot 15.00 uur komen vijftien kinderen in de leeftijd van zeven tot tien jaar en van 15.00 tot 17.00 uur be klimmen vijftien kinderen van negen tot twaalf jaar de twee Uiteraard maakt Francis Osephius met de oudere kinde ren moeilijker dingen dan met de jongste groep. Sinds vorig jaar hééft zij een derde groep opgestart voor kinderen van tien tot vijftien jaar die op. maandagavond op haar zolder komen. „Dat zijn acht kinde ren die het zo jammer vonden dat ze te oud werden voor de kinderclub. Ik leer hen nu op de naaimachine naaien en op die manier allerlei spullen te maken". Om de materiaal kosten te dekken betalen de kinderen uit de diverse groe pen drie gulden per clubmid dag of avond, maar de lessen zelf beschouwt de poppen- maakster als vrijwilligers werk. „Zo lang ik er zelf plezier in heb en ideetjes houdt wil ik dit blijven doen. We hebben veel lol onder elkaar. Er worden al lerlei verhalen verteld over vriendjes die men heeft en din gen die op school zijn gebeurd. Af en toe begint de hele groep spontaan te zingen of worden er moppen verteld. Het is een hele gekke club". Francis Ose phius zegt daarbij wel heel streng te zijn. „Ik wil wel kun nen vertellen wat ze moeten doen". Per les wordt, een arti kel helemaal kant en klaar ge- maakt. „Daar wil ik nu een beetje vanaf. Ik wil in de ko mende tijd ook af en toe wat dingen maken waar we meer dere lessen mee bezig zijn". NIEUWERKERK - Na een voorbereidende procedure die meer dan twee jaar in beslag nam, zijn op de Stolpweg te Nieuwerkerk de werkzaamheden begonnen die de weg verkeersveiliger moeten maken. Naar verwachting zijn de werk zaamheden, over ongeveer veertien dagen, eind oktober gereed. De kosten voor de gemeente Duiveland bedragen 63.000 gulden. De aanpassing waarmee men de Stolpweg veiliger wil ma ken omvat het aanbrengen van zeven, ongeveer 1,80 meter bre de bloembakken, twee onge veer tien meter lange drempels van twaalf centimeter hoog en een strook attentieribbels. De verkeersremmende maatre gelen beginnen net buiten het dorp, aan de kant van Drei- schor met een aantal attentie ribbels dat in de Stolpweg wordt aangebracht. Daarna volgt een bord waarop wordt aangegeven dat het verkeer met obstakels te maken krijgt. Ter hoogte van het tennispark en het parkeerterrein voor vrachtauto's volgt de eerste verkeersdrempel; een plateau van twaalf centimeter hoog en tien meter lang dat de snelheid van het verkeer moet terug brengen tot 35 40 kilometer. Voor de kruising Weststraat/ Loensweg volgt de eerste van in totaal zeven versmallingen die om en om aan de linker- en rechterzijde van de weg wor den aangebracht tot voor de kruising Stolpweg/Rijksweg N-59. Een versmalling bestaat uit een bloembak van ongeveer 1,80 meter breed en zeven me ter lang die niet los staat, maar in het wegdek wordt opgeno men. Elke bak heeft een schui ne kant die wordt voorzien van rood/witte attentiestrepen en/of reflectoren. Naast de bloembakken wordt, ten koste van de huidige groen strook, een 1,20 meter brede fietsstrook gecreëerd. Dit om te voorkomen dat ook fietsers naar het gevaarlijke middenge deelte van de weg moeten uit- Ook voorbijgangers zijn geïnteresseerd in de werkzaamheden aan de Stolpweg. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3