„Joosse is goed bezig, de schuld ligt bij onszelf' WIK verliest derde wedstrijd op rij: 0-4 Renesse en Zonnemaire winnen Gehavend ZSC verwerkt blessures met nul punten uit vijf duels SKNWK toont Smerdiek collectief voetbal Marathon Veronica Berrevoets in selectie Verdiende overwinning Zierikzee bij NVS MAANDAG 12 OKTOBER 1992 NR 25237 7 omzettingen in zijn ploeg. Johnny Dorreman werd op de goed spelende Edwin Kriens gezet en naar later bleek was dat een goede zet. Het tempo van DFS zakte en de ploeg van Nico Kind kon niet echt meer imponeren. Maar de wedstrijd was uiteindelijk al gespeeld en ZSC wilde alleen maar een grote nederlaag voorkomen. Dat lukte de ploeg van Dorreman aardig en zag alleen Anco van de Linde via een kopbal tegen de binnenkant paal en inval ler Ronald Braam nog scoren. Kees Louwerse toonde zijn kwaliteit voor ZSC met een vrije trap op veertig meter af stand van het DFS-doel. De speler uit Scharendijke, die noodgedwongen uit het twee de team is opgeroepen, schoot de bal onder keeper Edwin van de Zande door in het doel: 2-6. ZSC - DFS: 2-6 (1-4) 2. Arno de Jonge 1-0. 8. Anco van de Lin de 1-1. 20. Anco van de Linde 1-2.38. Arno van der Have 1-3. 43. Huib Nortier 1-4. 67. Anco van de Linde 1-5. 69. Ronald Braam 1-6. 88. Kees Louwerse 2-6. Scheidsrechter: G. van Rijn uit Middelburg. Toe schouwers: 50. Renesse - Kwadendamme 2-1. Twee voetbalploegen die wil den voetballen zorgden voor een heerlijk voetbalmiddag je. Leon Bakker opende de score voor Renesse al in de twaalfde minuut. Een aan gespeelde bal van Remco Kanters werd in een halve draai door Bakker in het net geschopt. Trainer Ed van Lent moest noodgedwongen een aantal wijzigingen in zijn ploeg brengen. Peter Messe- maker bleef geblesseerd aan de kant maar moest na vijf tien minuten spelen alsnog invallen nadat André Koo- man geblesseerd was uitge vallen. In de blessuretijd van de eerste helft werd de wed strijd beslist. Peter Messema- ker speelde de bal mooi vrij en kon 2-0 aantekenen voor Renesse. Maar in diezelfde minuut tastte Renesse-keeper Maurice Simmerok naast de bal en Kwadendamme kwam aan een verdiende treffer: 2-1. In de tweede helft hielden beide ploegen elkaar in even wicht. Peter Messêmaker was nog dicht bij eenderde treffer nadat hij de bal over de kee per lobte maar zag deze via de bovenligger achter het doel verdwijnen. Edwin Hil- lebrand kopte nog naast en Mischa van de Hoek zag ook zijn kopbal aan de verkeerde kant van de paal gaan. De eindstand bleef op 2-1 voor Renesse. Vlissingen 4 - Dreischor 2-2. We mogen niet klagen met een gelijkspel in Vlissingen", liet oefenmeester Toon Tetté- ro van Dreischor Weten. Hij was niet echt tevreden met het vertoonde spel van zijn ploeg. Dreischor had te veel kansen nodig om aan de bei de winstpunten te komen. Pas in de 18e minuut kwam Dreischor via een strafschop op voorsprong. Eric Dijst werd voor het doel van Vlis singen 4 onderuit geschopt en Luciën Vroegh mocht de strafschop verzilveren: 1-0. Zes minuten voor de verplich te theepauze stond de hele Dreischor-verdediging te sla pen. Een corner werd het noodlot en verdween achter keeper Bonne Meintema. In de tweede helft kreeg Jan Witte een gele kaart wegens onnodig de bal weg te trap pen. Witte kreeg vijf minuten voor het einde ook een rode kaart voorgehouden toen hij een te harde overtreding maakte. Intussen was Vlis singen op voorsprong geko men via een strafschop. Nico Schouwenaar trapte een Vlis- singse speler op zijn hielen binnen het zestienmeter ge bied en werd door de scheids rechter bestraft. Een kwar tier voor het einde kwam Dreischor alsnog langszij via een vrije trap van Norman Dijst die getoucheerd werd door Ronald van Dongen: 2-2. Zonnemaire - Ouwerkerk 3 7- 0. De manschappen van Wim Kommer kregen zondagmid dag op het sportveld in Zon nemaire loon naar werken. Het is hollen of stilstaan in Zonnemaire maar de 7-0 over winning spreekt boekdelen. Al na tien minuten spelen zorgde Marcel de Vlieger voor 1-0. Edwin de Vlieger, die ook bij het eerste doelpunt was betrokken, gaf ook in de der tigste minuut een keurige voorzet die zonder pardon door Marco Thnis in het doel werd geschoten: 2-0. Marco Tbnis scoorde net voor de rust ook de derde treffer voor Zon nemaire. In de tweede helft was het na vijf minuten spelen opnieuw prijs voor de equipe van Kommer. De 16-jarige Sebas tian van Leersum, die zijn tweede wedstrijd speelde dit seizoen, bracht de stand op 4- 0. Twintig minuten later pik te Marcel de Vlieger de bal op het middenveld op, ging goed door en scoorde het vijfde doelpunt. Toen was het derde team van Ouwerkerk rijp voor de slachtbank en kreeg via John Kommer en Marcel de Vlieger nog twee ballen om de oren. Kees Louwerse (rechts), die uit het tweede team noodgedwongen de eerste selectie van ZSC moest versterken. Louwerse maakte het leed van ZSC iets zachter door het tweede doelpunt te scoren. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - „Er zit vooruitgang in ondanks dat we verliezen van DFS. We zijn een kleine vereniging en als je zes geblesseerde spelers langs de lijn hebt staan dan is dat niet direct zonder gevolgen op te vangen", ver telt ZSC-trainer Sjaak Dorreman. Het verlies van 2-6 tegen DFS bracht zijn ploeg nog vaster op de laatste plaats. Vijf wedstrijden gespeeld en nog nul punten is een troosteloos begin voor ZSC die juist bij de start ambitieuze plannen had. „Voorlopig duurt het nog vijf weken voordat we misschien weer op volledige sterkte zijn. Het is triest voor de jon gens maar een aantal loop al weken bij de fysiotherapeut. Dit is het nadeel van een klei ne vereniging. Dankzij de on dersteuning van spelers uit de lagere teams redden wij maar wat er te redden is. Ik hoop niet dat deze tegenslag ook degradatie betekent want dat verdient deze ploeg niet", vertelt Sjaak Dorre- man. Verschrikkelijk DFS-traincr Nico Kind weet er alles van: „Dit is ver schrikkelijk voor een vereni ging. Ik moet die ploeg dan toch completeren voor de in zet maar als ik dan die ge blesseerde spelers langs de lijn zie staan, is dat triest voor ZSC". DFS hield geen rekening met de catastrofe die ZSC meemaakt. De ploeg liet het verzwakte team van Dorreman gewoon met lege handen staan op de sportac commodatie van ZSC '62 in Scharendijke. ZSC kwam snel uit de startblokken en de wedstrijd was nog geen twee minuten oud toen Arno de Jonge de buitenspelval ont liep en de bal achter DFS- keeper Edwin van de Zande schoot. Vijf minuten later zorgde Anco van de Linde al voor de gelijkmaker. Een belangrijke rol vervulde Edwin Kriens. De voorstop per van DFS liep altijd vrij en kon zo de ballen aanvoeren op de spitsen van DFS. In de 20e minuut speelde Richard Eerdman de bal vrij en gaf deze op maat aan Anco van de Linde die het leren gevaarte hard in de touwen schoot: 1-2. De 22-jarige Van de Linde zou twaalf minuten later verzui men om een strafschop te ver zilveren. Dagmar van de Salm was in het strafschopge bied van ZSC onderuit gelo pen en de scheidsrechter Van Rijn wees resoluut naar de elfmeterstip. Het spel van ZSC zakte naar een bedenke lijk niveau en dat leverde DFS via Arnold van der Have en Huib Nortier nog twee treffers op Imponeren Sjaak Dorreman startte de tweede helft met een paar Periodetitel voor het grijpen SINT MAARTENSDIJK - Het gaat SKNWK nog steeds voor de wind. De 1-3 overwinning op Smer diek in Sint Maartensdijk maakt de ploeg van Kees Kommer momenteel onsterfelijk. Zes wedstrijden gespeeld en de volle buit van twaalf punten binnen gesleept maakt de ploeg favoriet voor de eerste peri odetitel. Met nog twee wedstrijden te gaan, tegen Rillandia en Colijnsplaatse Boys, heeft SKNWK nog maar twee winstpunten nodig. „We mogen niet mopperen want we spelen van week tot week en zien wel wanneer we een keer sneuvelen. Smerdiek stelde als voetbalploeg niet zo veel voor. Toch speelden wij in ieder geval beter dan vorige week", concludeerde SKNWK- trainer Kees Kommer na af loop in Sint Maartensdijk. Het mag de debutant in de vierde klas KNVB na worden gege ven. Het resultaat in zes wed strijden staat er gewoon on danks dat de ploeg verdedi gend speelt en met counters de tegenpartij overvalt. De ver diensten van Kommer, die al zes jaar is verbonden aan SKNWK, zijn dat hij een dus danig spelpatroon inpast dat de verschillende tegenstanders hun kop stoten tegen het collec tief voetballende Nieuwer- kerk. Ook Smerdiek ondervond de tactiek van Kommmer. De spe lers uit Sint Maartensdijk wer den op het middenveld al opge vangen. Pas vijf minuten voor de rust kwam er een snelle uit val over de rechtervleugel. Via Sam Flikweert, Jacky de Brui ne en Kees-Jan van Nieuwen- huize werd Michel Flikweert in stelling gebracht en hij scoorde de openingstreffer: 0-1. In de tweede helft speelde SKNWK windje mee en Michel Flik weert stond in de 55e minuut aan de wieg van het tweede EINDHOVEN - Cor Duinhou- wcr uit Zonnemaire en Joop Kristalijn uit Scharendijke namen deel aan de marathon in Eindhoven. Duinhouwer realiseerde een tijd van 3.05.17 uur en Krista lijn liep de 42.195 meter in 3.20.50 uur. De twee Delta Sport atleten nemen over veer tien dagen opnieuw deel aan een marathon in Etten-Leur. doelpunt. Een voorzet van de rechtervleugel werd hard inge schoten door Erwin Theunisse. „Dan heb je de wedstrijd in je zak. Het gevaar is dat de ge makzucht een rol gaat spelen", bekende Kommer. Smerdiek wisselde verdedigers om voor snelle spitsen en dat bracht SKNWK even in de verdruk king. In de 65e minuut werd Johnny Roks uitgespeeld en had Leon Quik het nakijken: 1- 2. Ronnie de Bruine en Erwin Theunisse namen de ploeg op sleeptouw en samenspel tussen de twee sterke spelers resul teerde tien minuten voor het eindsignaal in een derde doel punt voor SKNWK. Een voor zet van Erwin Theunisse werd zeven meter van het Smerdiek- doel door Ronnie de Bruine in één uithaal ingeschoten. ZIERIKZEE - Dinsdag 13 okto ber gaat dc voetbal meisjesse lectie van afdeling KNVB Zee land onder dc 18 jaar voor een groepswedstrijd naar Hendrik Ido Ambacht (wedstrijd tegen Dordrecht). De coaches Albert Vogel en Ir ma de Witte beschikken daar over: Th ma ra van Boven en In ge Suy van Tbmeuzense Boys, Janita Davidse, Caroline Dui- ne, Leny Jacobse en Astrid Adriaanso van Oostkapelle, Jacqueline Biersteker, Daniel le Dourleijn en Bianca Fraanje van Yerseke, Josje van Dorst (Nicuwdorp), Veronica Berre voets (WIK), Heidi Kallemein (Serooskerke), Monique Kats- man en Anneke Minnee van Kloetinge, Bianca Orecl (We- meldingc) en Ilona Harthoom van Apollo. NIEUW-VOSSEMEER - Zierikzee behaalde zondag- middag in Nieuw-Vossemeer een verdiende 1-3 over winning op NVS. Trainer Kees Hagesteijn was niet alleen blij met de twee winstpunten maar ook met het getoonde spel van zijn manschappen. Vooral door een aantal omzettingen binnen de ploeg van Zierikzee oogde het spel een stuk beter en werden ook beter de gecreëerde kansen benut. Sjaak van der Weele moest met een blessure noodgedwongen aan de kant blijven en ook Pe ter van de Linde ontbreekt nog steeds wegens een handblessu re. Nadat ook Fred Krame» ontbrak wegens vakantie had Hagesteijn de nodige maatre gelen genomen. Danny Magito was naar voren geschoven om in de spits te voetballen en Marcó Saman was als laatste man gaan spelen met Bas Groothedde en Mark van Dijke naast zich. De nieuwe bezet ting pakte goed uit voor Zie rikzee waarmee tevens meer aanspeelmogelijkheden wer den gecreëerd. NVS had zich verdedigend opgesteld en Zie rikzee wist binnen dertien mi nuten de eerste treffer te pro duceren. Niet vrijuit Een lange bal door het midden van Mark van Dijke werd goed onderschept door Marco van Oeveren. Deze haalde uit en schoot keihard op de bovenlig ger van het doel. De bal kaatste terug en Eric Berrevoets stond op de juiste plaats om de bal over de doelman te tillen: 0-1. Een paar minuten later ver zuimde Danny Magito de voor sprong te vergroten. Wim Over- weel had de bal keurig vrij ge speeld en Magito kwam plotse ling voor een leeg doel te staan. De overigens goe'd spelende Magito raakte de bal verkeerd en het leren gevaarte hobbelde net langs het doel. Zierikzee, dat duidelijk het overwicht had, verslikte zich in de 22e mi nuut in een sporadische aanval van NVS. Patrick Roggeband ging niet, vrijuit bij een verde- digingsfout en een NVS-spits kreeg de bal wat gelukkig mee en scoorde de gelijkmaker: 1-1. „Toen stonden we weer met beide benen op de grond maar we wisten dat we deze ploeg konden verslaan. Zierikzee liet een aantoonbaar spel zien. Dat was een groot verschil met vo rige week tegen NSV. Vooral Magito maakte nogal wat ruimte en wap vanmiddag zeer gretig op de bal. De jongens wisten dat we een overwinning nodig hadden en dat sti aalden zij uit door goed te voetbaden", liet Hagesteijn tevreden weten. In de tweede helft liet Zierik zee dan ook het betere spel zien en in de 24e minuut scoorde Marco van Oeveren 1-2 voor Zierikzee. Een pass van Eric Berrevoets over de rechtervleu gel werd door Van Oeveren goed afgemaakt. Zes minuten later kreeg Erwin Nelissen vleugeltjes. Hij pas seerde vier man op rij en kwam oog in oog te staan met de NVS- keeper. De 18-jarige getalen teerde voetballer zette ook de keeper op het verkeerde been en scoorde 1-3 voor zijn ploeg. In het laatste kwartiertje was de wedstrijd gespeeld. Zierik zee kreeg alle gelegenheid om het balletje rond te spelen en keerde met twee verdiende winstpunten huiswaarts. KERKWERVE - WIK-keeper Krijn Hendrikse kon het verlies zaterdagmiddag tegen Colijnsplaatse Boys maar moeilijk verwerken. Twee van de vier tegendoelpunten waren mede de schuld van de 18-jarige doel man. Het 0-4 verlies voor WIK op sportpark De Vospit in Kerkwerve kwam hard aan en Hendrikse verzuim de na afloop om de tegenstander en handje te geven. „Ik krijg te weinig training en daardoor kan ik niet op scherp komen", liet hij weten. Voor verder commentaar was Hendrikse niet bereikbaar en liep boos naar de kleedkamer. Krijn Hendrikse, die welgeteld tien ballen kreeg, moest er alsnog vier incasseren. Remco Krijger, die een een tweetje aanging met Wim Fouw, en zijn derde «n voor Co lijnsplaatse Boys het vierde doelpunt scoorde. „We zullen er keihard aan wer ken om uit die vormcrisis te komen. Ik zal ook met Krijn Hendrikse een uitvoerig ge sprek voeren. Want als hij ideeën heeft over de kee perstraining dan luister ik daar graag na", verklaart Joos- se die zijn tweede keeper Mar tin Kievit noodgedwongen moet missen. De 20-jarige doel man uit Zierikzee heeft van de dokter het advies gekregen om met voetballen te stoppen we gens terugkerend vocht in zijn knie. WIK - Colijnsplaatse Boys: 0-4 0-2). 19. Remco Krijger 0-1. 43. John Heysdijk 0-2. 59. Remco Krijger 0-3. 89. 0-4. Gele kaar ten: 52. Wim Hogerheide (Co- lijnspl. Boys) overtreding. 83. Patrick de Broekert (WIK) overtredmg. Wissel: Jan-Kees Noorddijk voor de geblesseer de Rini Verwest. Scheidsrech ter: A. A. M. Pa]3e uit Kaats heuvel. Toeschouwers: 120. Keeper Krijn Hendrikse van WIK wilde geen commentaar geven na afloop van de wed strijd. De 18-jarige doelman was mede-schuldig aan het verlies van zijn ploeg. (Foto: Joop van Houdt). IPGDlf Omzettingen in de ploeg Kees Verwest (links) en Theo Wittenberg (nummer 14) begrepen elkaar soms niet. Dit leidde nogal eens tot onnodig balverlies. (Foto: Joop van Houdt). Toch mag het verlies niet volle dig op het conto worden ge schreven van de WIK-doelman. „We zitten momenteel in het verdomhoekje. Die mannen straffen iedere fout af en wij spelen gewoon met te weinig overtuiging", verklaart oefen- meester Kees Joosse. De wed strijd was nog maar net twin tig minuten oud toen Wim Fouw een vrije trap om de muur krulde. Hendrikse stond op de goede plaats maar liet de bal uit zijn handen rollen waardoor Remco Krijger de bal in het net joeg. „Kijk, dan komen we op achterstand en gaan we tegen onszelf voetbal len. Fysiek zijn wij niet sterk genoeg om een achterstand weg te werken", vertelt de 23-jarige Erik-Jan Kort die zijn eerste wedstrijd speelde nadat hij ruim zes weken uit de roulatie was geweest. „Mijn blessure aan het mid denvoetsbeentje is goed gene zen. Conditioneel kon ik deze wedstrijd goed aan maar ik ben teleurgesteld over de pres tatie die wij vanmiddag heb ben geleverd. Aan Kees Joosse ligt het niet, hij is goed met ons bezig maar de schuld ligt ge woon bij onszelf. We hebben het gewoon laten liggen want Colijnsplaatse Boys was heus niet beter. Ik denk dat we nog harder moeten gaan trainen", aldus Kort. WIK was inder daad niet de mindere ploeg. Het spel vond dan ook hoofdza kelijk plaats op het midden veld. Zowel keeper Krijn Hen drikse als zijn collega Gerard de Regt kregen weinig ballen te verwerken. Hoewel de indi viduele klasse aanwezig is bij WIK komt er niet echt het ren dement uit. Spelers als Theo Wittenberg, Kees Verwest, Rini Verwest en Erik-Jan Kort wil len de bal veel te ver brengen waardoor er te snel balverlies wordt geleden. „Die jongens willen het soms veel te mooi doen. Voetballend proberen ze oplossingen te vin den. De wil is er wel maar we moeten elkaar meer oppeppen als wij tegen een achterstand aankijken", vertelt Joosse. Twee minuten voor de theepau ze stond de verdediging inclu sief keeper Hendrikse te dro men. Een bal die vanaf de rech tervleugel laag voor het doel kwam werd zonder ingrijpen door John Heysdijk gewoon in het doel geschopt. Hendrikse stond genageld op zijn doellijn en de verdediging van WIK keek er alleen maar naar. Een minuut later zorgde Leon Hen drikse voor een schitterende omhaal maar de bal ging rake lings over de bovenligger van de Colijnsplaatse doelman de Regt. Voor h^t begin van de tweede helft hoopte Joosse dat zijn spelers nog iets extra in huis hadden. „Je moet natuurlijk wel wat afdwingen maar bij WIK is altijd de vraag wanneer die ingeving komt". De hoop is van korte duur geweest. Veer tien minuten in de tweede speelhelft ontweek Remco Krijger de buitenspelval en schoot de bal diagonaal kei hard achter Hendrikse: 0-3. Het kaarsje ging uit bij de WIK-spelers. Ondanks dat zij met 0-3 achterstonden waren de spelers niet meer vooruit te branden. Iedereen bleef op het middenveld hangen en de wed strijd was gespeeld. Het was dan in de laatste minuut een persoonlijke verdienste van <r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7