Presentatie voorlichtingsplan in verzorgingshuis Duinoord Verlaging toeristenbelasting niet nodig volgens recreatie-ondernemers Informatie aan ouderen bij voorkeur in een persoonlijk gesprek Wetenschapsdag Delta Expo Ondanks mogelijkheden die blijken uit notitie toeristenbelasting Jubileumactie Rode Kruis Duiveland brengt 2400,- op Vlag wel of niet half stok vanwege de ramp? Solidariteitsdag in teken verzet Indiaanse vrouwen Herdenking Watersnood ramp Dode en vijf gewonden door frontale botsing zierikzeescheksï meuwsbodeSö! DONDERDAG 8 OKTOBER 1992 NR 25235 3 ZIÉRIKZEE - Financiële voorzieningen, huis vesting, gezondheid en zorgvoorzieningen. Deze the ma's plus daarnaast nog een aantal andere voor ou deren belangrijke onderwerpen vormen het uit gangspunt van het voorlichtingsproject voor oude-' ren op Schouwen-Duiveland. Het plan voor deze campagne, dat door de GGD Zeeland en de Land bouwuniversiteit Wageningen is uitgewerkt is don derdag 8 oktober in verzorgingshuis Duinoord in Haamstede is gepresenteerd. Deze presentatie, te vens het officiële startsein voor deze campagne werd gevolgd door een symposium onder de titel Voorlich ting doorgelicht. Dit voorlichtingsplan dat door Janet Kleis en Saskia Lunter, beiden studerend aan de Land bouwuniversiteit Wageningen is uitgewerkt, maakt deel uit van het project Voorlichting aan ouderen op Schouwen-Dui veland. Dit project is in op dracht van het Intra- en Extra muraal Zorgoverleg Schouwen- Duiveland door de GGD Zee land en de vakgroep voorlich tingskunde van genoemde uni versiteit opgezet. Dit met het doel om door middel van een zo efficiënt mogelijke voorlich ting ervoor te zorgen dat oude ren optimaal gebruik maken van allerlei voorzieningen. Dit bevordert de zelfstandigheid en de emancipatie van de oude ren en voorkomt dat deze onno dig afhankelijk worden. Om dit te realiseren is het echter nodig dat er meer samenhang komt in de voorlichting aan ou deren. Die voorlichting moet bovendien afgestemd zijn op de wensen en behoeften van oude ren. Uitvoering Dit project is in april '90 ge start en is inmiddels gereed voor uitvoering. Na een inven tarisatie van voorlichtingsacti viteiten die instellingen en or ganisaties nu reeds op Schou wen-Duiveland ontplooien is door middel van een enquête onder een groep ouderen nage gaan welke wensen en behoef ten zij op het gebied van voor lichting koesteren. De uit komsten van deze inventarisa tie en de enquête onder oude ren zijn verwerkt in het voor lichtingsplan dat donderdag 8 oktober in Duinoord is gepre senteerd. Een van de uitgangspunten van dit plan is, dat wil voorlichting effect hebben deze duidelijk op de cliënt gericht moet zijn. De hulpvraag van de oudere moet dan ook centraal staan. Daar naast moeten ouderen ook in vloed kunnen uitoefenen op de inhoud van de voorlichting, die voor iedereen gemakkelijk be reikbaar moet zijn. Ook moet er tussen de voorlichting door verschillende instanties een duidelijke samenhang be staan. Thema-gewijs Het voorlichtingsplan van Ja- net Kleis en Saskia Lunter bestrijkt de periode februari '93 tot en met april '94. Daarin zullen verschillende voorlich tingsactiviteiten worden ont plooid rond thema's als finan ciële voorzieningen, huis vesting voor ouderen, gezond heid en zorgvoorzieningen. De ze onderwerpen zijn groten deels gebaseerd op de resulta ten van de enquête onder oude ren. Daarnaast zal door middel van verschillende activiteiten zoals het inrichten van infor matiepunten voor ouderen, fol derstands en het uitbreiden van de informatie voor oude ren in de gemeentegids even eens voorlichting worden gege ven. Persoonlijk gesprek Hoewel deze voorlichtingsacti viteiten in eerste instantie voor zelfstandig wonende ouderen worden ontwikkeld ligt bij de niet aan een thema gebonden activiteiten het accent vooral bij personen die regelmatig contact hebben met ouderen, zoals bij voorbeeld de huisarts en de wijkverpleegkundige; de informatiepunten die her en der moeten verschijnen en de folderstands. Ouderen blijken in de praktijk vaak een voor keur te hebben voor verschil lende manieren van voorlich ting, waarbij het krijgen van informatie via een persoonlijk gesprek met een hulpverlene of andere deskundige een duide lijke voorkeur geniet. Naast voorlichting via folders, brochures, krante-artikelen en andere media wordt in het voorlichtingsplan dan ook aan dacht besteed aan voorlichting via gesprekken, thema-midda gen en infomarkten, de zoge naamde interpersoonlijke voorlichting. Coördinatie De verschillende activiteiten uit het voorlichtingsplan wor den gecoördineerd door de pro jectgroep van het -Intra- en Ex tramuraal Zorgoverleg Schou wen-Duiveland, maar ook door de Stichting Welzijn Ouderen. Deze zal met name belast wor den met het uitvoeren van een aantal niet-thema gebonden activiteiten zoals de organisa tie van verschillende thema middagen, een infomarkt en met de organisatie van een cen traal informatiepunt en de fol derstands voor ouderen. Na het voorlichtingsjaar dat in mei '94 afloopt zal de Stichting Welzijn Ouderen de gehele coördinatie van de voorlichting aan oude ren in de regio op zich nemen. Voor de uitvoering van dit pro ject is in beginsel een jaar uit getrokken, waarin voor elk thema drie maanden is uitge trokken. Deze verschillende thema's worden door middel van folders, krante-artikelen, themamiddagen, een cursus en zo mogelijk ook een radiopro gramma onder de aandacht van de ouderen gebracht. Deze thema-middagen en cursussen zullen zoveel mogelijk over de regio verspreid worden gehou den in wijkgebouwen, dorps huizen en verzorgingshuizen. Ook het woonzorgcentrum De Poortershof in Brouwershaven zal als onderkomen voor derge lijke bijeenkomsten dienst doen. Regionale informatiepunten In verschillende plaatsen, zo als in het wijkgebouw in Brui- nisse, het nog in aanbouw zijn de wijkgebouw in Haamstede, het toekomstige woonservice- centrum in Nieuwerkerk en in de Poortershof zullen regionale informatiepunten worden in gericht. Het centrale informa tiepunt wordt ondergebracht bij de Stichting Welzijn Oude ren. Deze stichting wordt bo vendien belast met het coördi neren van de regionale info- punten. Bij deze informatie punten kan de oudere terecht met zijn vragen over allerlei zaken die bij het klimmen der jaren belangrijk worden. Zo nodig wordt hij daar door die gene die het informatiepunt bemenst doorverwezen naar de juiste instantie. Naast deze informatiepunten zullen er op plaatsen waar re gelmatig ouderen komen fol derstands worden geplaatst. Voor deskundigen zoals huis artsen, wijkverpleegkundigen, maatschappelijk werkenden en anderen die aan de voorlich ting aan ouderen bij kunnen dragen zal een informatiemap met allerlei informatie van de bij het project betrokken orga nisaties worden uitgereikt. De officiële presentatie van dit voorlichtingsplan betekent te vens het startsein van dit plan waarvoor een jaar is uitgetrok ken. Tbt januari '93 worden het eerste thema en ook de niet thema-gebonden activiteiten voorbereid, waarna in de maanden februari tot en met april het thema financiële voorzieningen alle aandacht krijgt. Bij het van start gaan van dit thema moeten het cen trale informatiepunt en de re gionale informatiepunten al draaien. Voor het thema huis vesting zijn de maanden april, mei en juni uitgetrokken. In de drie daarop volgende maanden staat het thema gezondheid centraal, terwijl het eerste kwartaal van '94 in het teken staat van de zorgvoorzienin gen. Elk thema zal steeds via de media en via affiches wor den aangekondigd. Wat de uitvoering van het plan betreft zullen de instellingen en organisaties die betrokken "zijn bij het project zoveel mo gelijk personeel, materiaal en accommodatie vrijmaken. Zij zullen de activiteiten in princi pe zoveel mogelijk zelf finan cieren. Daarnaast zal ook een beroep worden gedaan op de gemeenten, terwijl ook ge dacht wordt aan sponsoring. Dit betreft dan met name de niet-themagebonden activitei ten. NEELTJE JANS - Op zondag 11 oktober is het Nationale We tenschapsdag. Meer dan dui zend musea, sterrenwachten, universiteiten en bedrijfslaho- ratoria presenteren zich aan ie dereen die ook maar een beetje nieuwsgierig is naar de wereld van wetenschap en techniek. Op Delta Expo worden van 13.00 tot 16.00 uur drie lezin gen van ieder een uur gehou den. Het volledige programma van de Wetenschapsdag is te vinden in de programmakrant die ver krijgbaar is in bibliotheken, VVV-I kantoren en boekhan dels. Om 13.00 uur bijt de heer P. Mijksenaar de spits af met een inleiding over het vakgebied Cartografie. Paul Mijksenaar is de samensteller van de wis selexpositie Cartografie, die aansluitend in de Delta Expo te bezoeken is. Uit de inleiding zal blijken dat Cartografie een veelzijdig vakgebied is. Om 14.30 uur vertelt ir W. Iedema van Rijkswaterstaat Zeeland over het Kram'mer-Volkerak. Door de aanleg van de compar- timenteringsdammen ver dween het getij en werd het een zoetwater meer. Inmiddels ont wikkelt het zich tot een inter nationaal waardevol natuurge bied. Om 16.00 uur sluit Thijs Kra mer, beleidsmedewerker van de Zeeuwse Milieufederatie de lezingencyclus. Zijn bijdrage betreft een inleiding over het zogenaamde Plan Tureluur. In dit plan wordt natuurontwik keling voorgesteld voor grote gebieden rond de Oosterschel- de. In de afgelopen decennia zijn heel wat natuurwaarden verloren gegaan in inlagen en karrevelden. Via het ambitieu ze plan kan een belangrijk deel van de waarde worden her steld. BURGH-HAAMSTEDE - In het recreatie-overleg van afgelopen dinsdag en de vergadering van de commissie financiën van gisteren, woensdag, is ge sproken over voorstellen die in de onlangs uitge brachte notitie toeristenbelasting zijn gedaan. On der meer werd ingestemd met een verhoging van het vaste bedrag dat kampeerders betalen voor jaar- en seizoenplaatsen; het forfaitair tarief. De stijging van het totaal aantal overnachtingen zou in principe leiden tot een toename van inkomsten uit de toe ristenbelasting. Gezien de afspraak dat de gemeente er niet beter van hoeft te worden, was er de moge lijkheid om het toeristenbelastingtarief per over nachting te verlagen. Niet nodig, zo vonden de recreatie-ondernemers, het extra geld kan beter wor den besteed aan kwaliteitsverbetering. De afgelopen zomer is er on derzoek verricht naar de wer kelijke bezetting van jaar- en seizoenplaatsen. Hieruit bleek dat het aantal overnachtingen dat kampeerders op deze standplaatsen houden hoger ligt dan het aantal overnach tingen waarvoor toeristenbe lasting wordt betaald. Voorge steld werd dan ook het forfai tair tarief te verhogen. Hier aan werd tevens gekoppeld een verhoging van het tarief voor de verhuur van zomerhuisjes. Met deze voorsteilen hebben zowel de partijen die zitting hebben in het recreatie-overleg als de leden van de commissie financiën ingestemd. In 1991 werd toeristenbelasting ontvangen over 2,3 miljoen overnachtingen. Op grond van de nieuwe voorgestelde tarie ven zal op jaarbasis in 1993 in totaal voor 2,6 miljoen over nachtingen worden betaald. Vooraf werd afgesproken dat een en ander budgettair neu traal zou verlopen: als het aan tal overnachtingen zou stijgen zou het tarief per overnachting omlaag kunnen. Berekend werd dat een verlaging van de toeristenbelasting van 0,09 cent kan worden doorgevoerd zonder dat de totale inkomsten van de gemeente aan toeristen belasting dalen. Vanuit het recreatie-overleg werd echter aangegeven dat wat de recrea tie-ondernemers betreft de toe ristenbelasting niet omlaag hoeft. Het tarief kan gehand haafd blijven op 0,85 cent, zo was de mening. Volgens de on dernemers kan het geld beter gebruikt worden om investe ringen te doen ten behoeve van recreatieve projecten. Verbete ring van kwaliteit dus in plaats van minder belasting. „Hun reactie spreekt me aan", aldus het commissielid de heer C. A. Hoorweg (WD), ,,in de toekomst hoeven we hierdoor niet te snel over te gaan op een verhoging van de toeristenbe lasting. Er wordt een reserve ingebouwd". Ook mede-com missieleden de heren C. Verton (PvdA) en H. Klatter (CDA) toonden zich verheugd met de mening van de ondernemers. De heer W. Muilwijk (SGP/ GPV/RPF) vond echter dat de aanpassingen moesten worden doorberekend en het tarief per overnachting wel met vijf tien cent omlaag kon. ,,Ik zie geen reden dat het totaal aan tal inkomsten aan belastingen omhoog moet", aldus Muil wijk. Voorzitter van de verga dering, wethouder G. J. W. van der Salm legde uit dat gekeken moet worden naar de begroting 1993. ..Als hieruit blijkt dat we na verlaging van de toeristen belasting geld tekort komen moet de belasting weer om hoog". Gedifferentieerd tarief Naast bovenstaand voorstel zijn door de werkgroep die zich heeft beziggehouden met het opstellen van de notitie toe ristenbelasting, nog meer sug gesties gedaan. Een ander in het oog springend voorstel was te komen tot een gedifferen tieerd tarief voor hotel- en pen siongasten. Deze categorie gas ten betaalt ook 0,85 cent toe ristenbelasting. Gezien de ho gere overnachtingsprijs die zij betalen is dat relatief minder belasting dan iemand op een camping betaalt. Het voorstel werd echter zowel door het recreatie-overleg als de com missie financiën afgewezen, omdat nooit hard gemaakt kan worden dat een hotelgast meer kosten voor de gemeente met zich meebrengt dan bijvoor beeld een kampeerder. Op dit moment worden alleen de verblijfsrecreanten belast voor de kosten die het toerisme en de recreatie voor de gemeen te met zich meebrengt. Op kor te termijn zal worden bezien welke mogelijkheden er zijn om ook de dagtoeristen voor deze kosten mee te laten beta len. In de notitie wordt op deze vraag geen pasklaar antwoord gegeven. Duizend gulden naar slachtoffers vliegtuigramp NIEUWERKERK - De derde jubileumactie die de af deling Duiveland van het Rode Kruis organiseerde in verband met het 125-jarig bestaan van het Rode Kruis Zeeland heeft ruim 2400 gulden opgebracht. De afdeling heeft daarvan direct duizend gulden overgemaakt op het gironummer dat is geopend voor de slachtoffers van de vliegtuigramp in Am sterdam. De derde jubileumactie van de afdeling Duiveland bestond uit het huis-aan-huis verkopen van Rode Kruispostzegels waarop een extra financiële op slag zat. Bijna dertig vrijwilli gers bestaande uit bestuursle den van de afdeling en collec tanten gingen in de vier kernen van de gemeente Duiveland de deuren langs om de mapjes postzegels te koop aan te bie den. De respons was heel groot. Bijna iedereen kocht postze gels voor het goede doel. Dat hield in dat in totaal voor een bedrag van ruim 7300 gul den aan Rode Kruispostzegels werd verkocht. De extra finan ciële opslag die daarop zat, ruim 2400 gulden, werd door de PTT overgemaakt naar de af deling Duiveland van het Rode Kruis. Men mocht dit geld naar eigen inzicht besteden. Daar van werd gebruik gemaakt door direct duizend gulden over te maken voor de slachtof fers van de vliegtuigramp. Behalve via de verkoop van postzegels, besteedde de afde ling Duiveland aandacht aan het 125-jarig jubileum van de afdeling Zeeland via twee an dere acties. In het voorjaar werd extra aandacht gegeven aan de jaarlijkse collecte door dat bij de plaatselijke winke liers speciale Rode Kruispro- dukten werden verkocht waar op een extra financiële toeslag werd gerekend voor het goede doel. Zo kon men bij de bakker tompoucen met een rood kruis je er op kopen, bij de groente boer speciale Rode Kruissala- des en bij de slager Rode Kruisslavinken. De tweede ju bileumactie bestond uit een ballonnenwedstrijd voor de jeugd die in de zomer werd ge houden. Discussie Duivelandse commissie az NIEUWERKERK - „Als er een oproep komt dan doen wij mee, dat is vrij logisch. Maar tot nu toe heeft ons geen verzoek bereikt". De vraag of in de gemeente Duiveland de vlag wel of niet half-stok moet worden uitgehangen naar aanleiding van de vliegtuigramp in de Amsterdamse Bijlmer hield de leden van de Duivelandse adviescommissie algeme ne zaken dinsdagavond bezig. De discussie werd ingezet door SGP/RPF-adviescommissielid K. Hendrikse die tijdens de rondvraag voorstelde om als gemeente Duiveland een finan ciële gift te storten op het giro nummer dat is geopend ten ba te van de slachtoffers van de vliegtuigramp in Amsterdam. Commissievoorzitter burge meester A. Bergshoeff en de overige twee aanwezige com missieleden reageerden wat aarzelend. „Ik weet niet of dat direct op onze weg ligt. Ik heb er nog niet bij stil gestaan. Het gaat natuurlijk wel om de grootste ramp in Nederland na de Watersnoodramp in 1953, maar ik kan er nog niet direct antwoord op geven", aldus de burgemeester. Ook de commissieleden C. J. Hillebrand (PvdA) en A. R. I. van den Hoek (CDA) namen een afwachtende houding aan. „Het is moeilijk om een grens te trekken en te bepalen in wel ke noodsituaties men als ge meente wel en niet een finan ciële bijdrage moet geven. De heer Bergshoeff zegde toe het voorstel van de heer Hendrikse in het college van b en w te zul len bespreken en er vervolgens op terug te komen tijdens de openbare vergadering van de adviescommissie financiën. Ook op het voorstel van het SGP/RPF-commissielid Hen drikse om de vlag half-stok te hangen wist de burgemeester niet direct een pasklaar ant woord „Daarover hebben ons geen instructies bereikt en over een gebruik kun je niet spreken. Als we de vlag half stok uithangen zou dat een ad hoe beslissing zijn. Als ge meenten worden opgeroepen om de vlag half-stok te hangen, doen we natuurlijk mee, maar tot nu toe heeft ons geen ver zoek bereikt", aldus de heer Bergshoeff. Werkgroep Vrouw en Geloof Schouwen-Duiveland naar Breda ZIERIKZEE - Leden van de werkgroep Vrouw en Ge loof Schouwen-Duiveland nemen deel aan een soli- dariteitsdag voor Indiaanse vrouwen die op zondag 11 oktober wordt gehouden in café/theater De Bou levard in Breda. Het evenement staat open voor alle vrouwen uit Noord-Brabant en Zeeland. De aanleiding voor de solidari- teitsdag gaat 500 jaar terug tot de ontdekking van Amerika docrr Columbus. Tijdens de vijfde conferentie/ontmoeting (Encuento) van de feministi sche beweging van de latijns- Amerika en de Cariben (in 1990 in Argentinië) werden door NIEUWERKERK - In overleg met de provincie Zeeland en de overige gemeenten op Schou wen-Duiveland heeft het ge meentebestuur van Duiveland het initiatief genomen voor een herdenking van de Waters noodramp op 1 februari 1993. Het gaat om een aantal, nog niet met name genoemde, acti viteiten die het karakter dra gen van een herdenking voor het hele Deltagebied. Zij vin den plaats naast de plaatselij ke activiteiten die in Duive land worden georganiseerd in verband met het feit dat het volgend jaar veertig jaar is ge leden dat de Watersnoodramp plaats vond. vrouwen van verschillende ras sen en uit verschillende maat schappelijke klassen analyses gemaakt over economische, po litieke en culturele ontwikke lingen in hun land en op hun continent. Daarbij werd nagedacht over strategieën van overleven, ver anderen en bevrijden. Er werd herinnerd aan een geschiedenis van 500 jaar onderdrukking, uitbuiting en verzet terwijl de veroveraars zich opmaakten om 500 jaar kolonisatie te vie ren. Op de vijfde Encuento werd de dag voor Columbus voet aan wal zette in Amerika 11 oktober 1492 beschouwd als de laatste vrijheidsdag voor de Indiaanse volkeren. Men be sloot 11 oktober 1992 uit te roe pen tot solidariteitsdag voor Indiaanse vrouwen. Tegen vrouwenonderdrukking Dit als teken van verzet en strijd tegen vrouwenonder drukking hier en nu en als her innering aan de verzwegen ge schiedenis van Indiaanse vrou wen en betekenis van kolonisa tie voor hun levens. De bijeen komst in Breda omvat lezin gen, theater, muziek en stands. Aanvang 13.15 uur. Verwachting t/m maandag 12 okt. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 2 graden Middagtemp. 13 graden Windkracht noordo. 3 Zond ag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 20% Min.temp. 3 graden Middagtemp. 14 graden Windkracht noordw. 3 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. 4 graden Middagtemp. 14 graden Windkracht noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 9 okt. Zon op 06.54, onder 17.58 Maan op 16.43, onder 04.27 Volle Maan: 11 oktober (19.03) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vrijdag kan er een bui val len, met name in het noorden van het land. De dagen daarna blijft het waarschijnlijk in het hele land droog. Oceaandepressies volgen een noordelijke koers die via Scan dinavië naar Noordwest-Rusland loopt. De depressies die in Lapland een winters pak sneeuw geven, hebben bij ons weinig invloed. Wel zal het vrijdag aan de kust flink waaien. Vanaf zaterdag is het rustig weer. De kans op ochtendmist wordt dan vrij groot. In de nacht van vrij dag op zaterdag en in de nacht daarna koelt het behoorlijk af. Op enkele plaatsen kan het dan dicht aan de grond licht vriezen. De voor begin oktober normale middagtem- peraturen van 15 16 graden, wor den op veel plaatsen voorlopig niet gehaald. ROTTERDAM - Door een fron tale botsing tussen twee perso nenauto's in de zuidelijke inrit van de Maastunnel in Rotter dam is in de nacht van woens dag op donderdag een 33-jarige man uit de Maasstad om het le ven gekomen. Vijf andere men sen raakten ernstig gewond, onder wie een 8-jarig kind uit Rotterdam. Advertentie 7£\ GEHANDICAPTEN C* ADVIESBUREAU ZEELAND (G.A.Z.) HetG A Z. (vrijwilligersorganisa tie) adviseert en begeleidt ge handicapten kosteloos, bij aan vragen voor: woningaanpassing, hulpmiddelen, voorzieningen enz. Op werkdagen bereikbaar van 9-12 uur en van 14-16 uur. Herengracht 52, Middelburg, Tel. 01180-23592 Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur R Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Teléfoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal I 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontraktlarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3