Jongeren spieden en speuren naar vogels Schrijver J. Vriens bezoekt Zierikzee Jazzmiddagen Swarte Schaep Brouwershaven beginnen weer Feestelijke opening vernieuwd BP-tankstation De Nobelpoort RINUS ROON Nieuwe naam voor uit zendbureau Walcheren ISkortwgI Op 11 oktober Straijer Geveltechniek opent vernieuwde showroom Tijdens de Nationale Vrije Vogeldag Verkoping voor Schutse Zeven dagen feest aan de Oudeweg Kinder hobbyclub Kledingbeurs Smullen en d Isen in Üe Parel WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 3 Orkestleider Anton de Leuiv speelt iedere tweede zondag van de maand met zijn oude stijl Cen trum Band en gastsolisten in 't Swarte Sehaep te Brouwershaven. BROUWERSHAVEN - Het jazzseizoen in eetcafé 't Swarte Schaep in Brouwershaven gaat weer van start. Een half jaar lang is er op iedere tweede zon dag van de maand een jazzmiddag, te beginnen op 11 oktober. De formule is enigszins gewijzigd. De Cen trum Jazzband wordt huisorkest, waarmee de favo riete New Orleans-stijl is gewaarborgd, iedere maand aangevuld met bekende gastsolisten uit de Nederlandse en Belgische jazzwereld. Voor de Schouwse bezoekers van de jazzmiddagen in Brou wershaven is de Centrum Jazz band een goede bekende na succesvolle optredens (als Cen tre Jazzband) in vorige seizoe nen. Het is een oude stijl orkest, dat behalve goede mu ziek ook veel sfeer brengt. Het orkest speelt op 11 oktober in vrijwel originele bezetting, terwijl ter gelegenheid van de opening van het seizoen een lu diek muzikaal pauzenummer tje (van een totaal ander genre) wordt uitgevoerd. Voor de tweede jazzmiddag, op 8 november, zijn als gastso listen uitgenodigd de New Or- leans-musici Eddy Sabbe (kla rinet/saxofoon) en Romain van Drieschen (trombone) van het Belgisch radio-orkest The Cot ton City Jazzband. Ze komen graag naar Brouwershaven, waar de sfeer hun aansprak. Iedere tweede zondag van de maand kan er weer van jazz worden genoten in het Brouw- se Swarte Schaep op: 11 okto ber, 8 november en 13 decem ber, en in 1993 op 10 januari, 14 februari en 14 maart. De toe gang is gratis NOORDWELLE - Sedert drie jaar levert en mon teert Straijer Geveltechniek te Noordwelle ramen en deuren. Het bedrijf is met name gespecialiseerd in kunststof elementen, maar ook hout en aluminium behoren tot het assortiment. Zaterdag 10 oktober heeft het bedrijf een open dag. Nieuw hierbij zijn de kunststof ramen en deuren van het merk WERU. Dit ramen- en deuren- programma bezit een bijzonder exclusieve uitstraling. De grote mate van keuzevrijheid in af metingen en vormen, maakt het mogelijk om ieder huis door toepassing van WERU ra men een eigen cachet te geven en in waarde te doen stijgen. In de showroom van Straijer Ge veltechniek te Noordwelle is vanaf heden het complete ramen- en deurenprogramma van dit exclusieve merk te be zichtigen. Vakmanschap WERU ramen en deuren wor den op maat gemaakt en uit sluitend via gespecialiseerde vakbedrijven verkocht. Men kan rekenen op een optimale service en garantie. Solidè ma terialen, stalen verstevigings profielen en beslag met meer- puntsvergrendeling behoren tot de standaard uitrusting. Voor wie de veiligheid nog wil vergroten zijn er afsluitbare deurkrukken, veiligheids- beslag of inbraakvertragende beglazing. WERU ramen trot seren weer en wind. Daarvoor zorgen de moderne afdich tingssystemen, de meerkamer- profielen en vanzelfsprekend ook de isolatiebeglazing. Op de open dag op 10 oktober kan een ieder zich, geheel vrij blijvend, over de mogelijkhe den laten voorlichten. ZIERIKZEE - Op zaterdag 10 oktober houdt de Ne derlandse Vogelbescherming in samenwerking met de Jeugdbonden voor Natuurstudie, vele vogelwerk- groepen en IVN-afdelingen (Instituut voor Na tuurstudie) de Nationale Vrije Vogeldag. Op deze dag gaan duizenden jongeren in het hele land met deskundige gidsen 'spieden en speuren' naar vogels. Ook de jeugd Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Dui- veland doet mee aan deze actie. Vanuit meer dan honderd zoge naamde Vrije Vogelpunten ver spreid over heel Nederland worden de vogeltochten geor ganiseerd. Zo'n vierhonderd excursieleiders staan op 10 ok tober klaar om met groepen jongeren het veld en de bossen in te trekken. Alle jongeren die mee willen doen aan de Natio nale Vrije Vogeldag kunnen contact opnemen met het Vrije Vogelpunt in de buurt. Voor jongeren van Schouwen-Duive- land is dat de Jeugd Natuur- en Vogelwacht in Zierikzee. Op bovengenoemde datum wordt om 10.00 uur vertrokken bij het parkeerterrein van res taurant De Val nabij de oprit van de Zeelandbrug. Van hier uit gaat de groep op weg naar de inlagen nabij de Ooster- schelde voor het waarnemen, herkennen en tellen van vo gels. Dit gebied is bij uitstek een rustplaats voor steltlopers en eenden. De jongeren wordt Een verrekijker is geen overbodige luxe tijdens de Nationale Vrije Vogeldag. aangeraden om wanneer zij in het bezit zijn van een verrekij ker deze mee te nemen. Bij nat weer is het natuurlijk verstan dig de regenlaarzen aan te trekken. De excursie duurt tot ongeveer 12.00 uur. Geen één excursie is door de verschillende gebieden hetzelf de dus overal komt men andere vogels tegen. In ieder geval is de vogeltrek rond 10 oktober op zijn hoogtepunt. De roofvo gels staan dan op het punt om richting het zuiden te trekken en de eerste ganzen zijn alweer vanuit het hoge noorden in Ne derland aangekomen. Met een beetje geluk is het zelfs moge lijk dat excursies een groep kraanvogels over zien trekken. Deelnemers aan de dag maken ook kans op het winnen van een prijs. Vogelbescherming Nederland verloot onder dege nen die zich hebben opgegeven voor deze dag een professione le verrekijker.' Bovendien krij gen alle deelnemers bij aan vang een telformulier uitge reikt waarop de waarnemin gen van de dag kunnen worden bijgehouden. Onder alle in gestuurde formulieren wordt ook een verrekijker verloot. Verder ontvangen de deelne mers bij aanvang een speciale startkaart Vogels kijken. Daar op staan 25 illustraties van de vogelsoorten die men op deze dag kan tegenkomen. Het is de tweede keer dat Vo gelbescherming Nederland de Nationale Vrije Vogeldag orga niseert. In 1991 was de dag een groot succes. Duizenden en thousiaste jongeren gingen in groepen het veld in. Schouwen- Duivelandse jongeren die dit jaar mee willen, kunnen zich opgeven bij de Jeugd Natuur- en Vogelwacht, telefoon 01110- 14220. In kader van Kinderboekenweek ZIERIKZEE - De kinderboekenschrijver Jacques Vriens, de 'gaafste' bovenmeester van Nederland, bezoekt op donderdag 8 oktober van 10.45 tot 11.45 uur boekhandel de Vries aan het Havenplein in Zie rikzee. In het kader van de Kinderboekenweek zal Vriens hier met kinderen praten over zijn boeken en zijn boeken en het boekenweekgeschenk signeren. Het thema van de Kinderboe kenweek die dit jaar van woensdag 7 tot en met zaterdag 17 oktober wordt gehouden is Land in Ziiicht! Een term die doet denken aan het turen door een grote verrekijker vanuit het kraaienest van een schip, lange zeereizen, vreemde lan den ontdekken en piraten. Zoals bij elke Kinderboeken week heeft de CPNB (Collectie ve Propaganda van het Neder landse Boek) ook dit jaar voor twee aardige boekjes gezorgd. Wie in de periode van de Kin derboekenweek een kinder boek koopt vanaf 19,50 krijgt er een gratis boek van Vriens bij. Vriens is directeur van ba sisschool De Kleine Kapitein in Bakel, maar bijna alle kin deren kennen hem als schrijver van voorleesboeken voor kleu- ZIERIKZEE - In de zaal van de Christelijk Gereformeerde Kerk in de Zevengetijstraat in Zierikzee, wordt op zaterdag 10 oktober van 10.30 uur tot 16.00 uur een verkoping gehou den. Er is een ruime keus aan zelf gemaakte artikelen, waaron der truien en onderkleding. Voor de jeugd is er speelgoed en snoep te koop. Tbvens is er aan de inwendige mens ge dacht. Zo kan men op deze ver koping cake, kruidcake, Zeeuwse babbelaars, advocaat, groente en fruit kopen. Zelfs een bloemenstand ontbreekt niet. ters en spannende verhalen voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. Boeken die zich vaak op en rond school af spelen zoals: Die rotschool met die fijne klas en Het achtste groepie tegen het soepie. Spe ciaal voor de Kinderboeken week schreef Vriens het boek Het raadsel van de Regenboog. Een verhaal dat gaat over kin deren die een actieplan beden ken om de fusie van hun school De Regenboog met de Einstein- school te voorkomen. Dit boek wordt cadeau gegeven aan die genen die voor meer dan 19,50 aan kinderboeken kopen. Als tweede speciale uitgave is er dit jaar een prentenboek van de internationaal vermaarde illustrator Peter Spier. In Va der, mag ik mee laat hij zien wat er allemaal gebeurt als een reddingsboot een schip in nood te hulp moet komen. Als derde bijzondere uitgave is er dit jaar bovendien de Zeeuwse Kinder boekenweek-uitgave De Tove naar van Spiegelland. Het boek is geschreven door Johan na Kruit uit Biggekerke en voorzien van tekeningen en verhaalfragmenten van een groot aantal kinderen. Het boek gaat over Tiram en Lerak die na een schipbreuk aanspoe len op de kust van een vreemd land. Ieder jaar worden er door de CPBN en de Kinderjury onder scheidingen weggegeven. De Gouden Griffel gaat naar Max Velthuys voor De kikker en het vogeltje. De Gouden Penseel is voor Frico Henstra voor zijn il lustraties bij Waarom niet. De Boekensleutel, die slechts zel den wordt uitgereikt, gaat dit jaar naar Catherine Roehrig. De eerste selectie van MEVO heeft van haar nieuwe sponsor Pro file Tyrecenter Rinus Roon uit Zierikzee nieuwe kleding gekre gen. Zowel de shirts, broekjes, kousen als trainingspakken kreeg het elftal uit handen van sponsor Rinus Roon. Sinds 5 oktober Tènce! uitzendbureau GOES - Goes en omgeving heeft er een 'nieuw', maar ervaren uitzendbureau bij: Tènce! uitzendbureau. Tènce! is ontstaan nadat de bureaus Walcheren, BIS en Interval - die overigens al tot dezelfde onderne ming behoorden - onder één naam zijn gaan werken. Het resultaat van de naamsverandering is een pro fessionele en snel groeiende uitzendorganisatie, met vijftien vestigingen in de grotere plaatsen in Zee land, Noord-Brabant, Limburg en België. Via alle vestigingen werken, elke dag weer, ruim 1000 uit zendkrachten voor meer dan 600 bedrijven. Volgens regio manager Paul de Schrijver komt dat niet zomaar: ,,Ons team kent Goes en omgeving op zijn duimpje. We zijn goed bekend met de bedrijven en de specifieke vakgebieden. Daar door hebben we een actueel en gevarieerd vacature-aanbod. Met banen in bijna alle beroe pen en op alle niveaus, in de sectoren administratie, indu strie, techniek, horeca en ge zondheidszorg." Over de naam Tènce! is De Schrijver duidelijk: „Tènce! staat voor een actief en eigen tijds uitzendbureau. Hier wer ken enthousiaste mensen, die al het mogelijke doen om ie dereen die hier binnen komt aan een passende en verant woordelijke tijdelijke baan te helpen." Aanstaande zaterdag, 10 okto ber, zijn de deuren van Tènce! aan de Westwal van 13.00 tot 16.00 uur speciaal geopend. Ie dereen is van harte welkom voor een (hernieuwde) ken nismaking! Kinderen mochten zich in een race-auto laten fotograferen tijdens de open dag bij Nobelpoort BV in het kader van de verbouwing van het tankstation en de garage. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Aan de Oudeweg van Zierikzee is het nog tot zaterdag groot feest. Niet alleen om de ope ning van het gloednieuwe BP-tankstation te vieren, maar ook omdat deze week in het teken staat van de niouwe Peugeots; de 405 en 106 Ace. Met de verbou wing van de oude garage en het tankstation voldoet Automobielbedrijf De Nobelpoort aan alle eisen van deze tijd met betrekking tot het milieu en klanten service. Automobielbedrijf Nobelpoort BV ging op 1 juni 1977 officieel van start op de huidige lokatie aan de Oudeweg. Daarvoor had men onder meer een aantal ja ren in Sehuddebeurs gebivak keerd. „Tben we hier kwamen was het nog een grasdrogerij en een grote landbouwschuur" vertelt H. Mol, van Mol- Schuddebeurs BV. De grasdro gerij viel ten prooi aan de slo pershamer. Van de boeren schuur bleef alleen het skelet Ingrijpend Een paar jaar na de opening bleek het bedrijf al uit haar jasje te zijn gegroeid en werd een stuk aangebouwd. Weer een paar jaar later kwam de wassstraat erbij. Nu, vijftien jaar na de start aan de Oude weg is de situatie weer ingrij pend veranderd. „De oude brandstoftanks zijn verwij derd, afgevoerd en vernietigd", weet H. Mol te vertellen. „Nu zitten er vier kunststoftanks in de grond". Die vier kunststof tanks zijn voorzien van een sta len kern en verbonden met on dergrondse benzinepompen middels epoxy-leidingen die eveneens voorzien zijn van een stalen kern. Roesten kunnen ze niet. Normaal gesproken zal er dan ook geen druppel vloeistof uit de tanks moeten kunnen lekken. Tbch heeft men niets aan het toeval overgelaten. De tanks zijn stuk voor stuk voorzien van een systeem dat het mogelijk maakt (grond)wa- ter op te pompen om de zuiver heid ervan te kunnen controle ren. „Dat is het nieuwste op dit gebied. Wij zijn dan ook de eni gen op Schouwen-Duiveland die zo'n systeem hebben", al dus H. Mol. Ook bovengronds is ingespeeld op de huidige en toekomstige milieu-eisen. Het pleintje waar het vernieuwde tankstation op staat is voor zien van vloeistofdichte bestra- tihg. Eventueel gemorste brandstof kan hier niet in grond of grondwater terecht komen. Het gaat nog verder. Niet alleen wordt gemorste brandstof opgevangen, maar ook de damp die bij het tanken vrijkomt. Onder handen Zoals al aangestipt is niet al leen het tankstation geheel vernieuwd maar zijn ook de be drijfsruimten van Automobiel bedrijf Nobelpoort BV onder handen genomen. „Als je toch bezig bent kun je het maar be ter in één keer goed doen", al dus Mol. K. A. van Ast, direc teur van Automobielbedrijf De Nobelpoort BV vult aan: ,,Het gaat tenslotte om het totaal- pro dukt dat je de klant aan biedt". Reden te over om dus een feest je te bouwen. Vrijdag mochten de vaste klanten een kijkje ko men nemen bij het bedrijf en zaterdag waren het station en de overige vernieuwingen toe gankelijk voor alle publiek. Die dag ook kregen de kinde ren gratis ballonnen en moch ten ze zichzelf laten fotografe ren in een razendsnelle race auto die voor het bedrijf mooi stond te zijn. Behalve het kij ken in het vernieuwde gedeelte konden bezoekers zich ook ver gapen aan de nieuwe Peugeots; de 405 en de 106 Ace. Uiteraard ontbreken ook de andere mo dellen niet in de showroom. AMSTERDAM - Op vrijdag 23 oktober zal koningin Beatrix in Amsterdam de opening ver richten van dag- en wooncen- trum De Werf. ZIERIKZEE - Vanaf vandaag, woensdag 7 oktober, start me vrouw F. Osephius boven haar atelier aan de Steenbank 50 te Zierikzee weer met de maan delijkse ikinderhobbyclub. Voor kinderen van zeven tot negen jaar is de club van 13.00 tot 15.00 uur en kinderen van negen tot twaalf jaar kunnen van 15.00 tot 17.00 uur terecht. Er wordt tijdens de clubbijeen komsten geknutseld met nieuw materiaal zoals fimo- klei. origami en filigram pa pier en hout. De club is elke eerste woensdag van de maand. Kinderen die er ook bij willen kunnen zich aanmelden via telefoonnummer 14107. Me vrouw Osephius leidt ook een club voor meisjes van twaalf jaar en ouder. Zij komen vanaf 5 oktober om de veertien dagen op maandag bijeen boven het atelier aan de Steenbank 50. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt dan naaiwerk en knutselwerk gedaan. Ook hierbij geldt dat belangstellenden zich tevoren even telefonisch moeten aan melden. ZIERIKZEE - De Stichting Kledingbeurs Zierikzee is vol op bezig met de voorbereidin gen voor de komende najaars- beurs die op vrijdag 16 en za terdag 17 oktober wordt ge houden. De beurs wordt gehou den in de openbare basisschool 't Kofschip aan de Schel- destraat in Zierikzee. De ver koop is op zaterdag 17 oktober van 10.00 tot 11.30 uur Het inleveren van de kleding kan op vrijdag 16 oktober van 19.30 tot 21.30 uur op hetzelfde adres. Maximaal 25 kledingstukken voor volwassenen en babykle- ding kunnen worden ingele verd. Hiertoe wordt ook gere kend de sport-, regen- en nacht kleding, net zoals sportschoe nen, rollerskates, pantoffels, snowboots en maillots. Bij de babykleding mogen ook de slaapzakken, draagzakken en zachte schoentjes worden inge leverd. Het bestuur stelt het erg op prijs wanneer thuis de kleding nog eens op gebreken wordt gecontroleerd en de spullen schoon worden aange boden. Bij het inschrijven kan kenbaar worden gemaakt of de kleding die uiteindelijk niet wordt verkocht, mag worden bestemd vooreen goed doel. De organisatie wil de overgeble ven kleding verzenden naar Po len, Roemenië en Joegoslavië. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 Advertentie WARENHUIS flenesse I J® wisselende KoV l Dooi steed* opa'l%rzo^E'PR°''| I schoenen 0 dlngsreV WARENHUIS Renew Advertentie La douce France Op zaterdag 10,17 en 24 oktober staat er van 18.00 tot 22.00 uur een koud en warm buffet voor u klaar, met overheerlijke FRANSE SPECIALITEITEN. Prijs f 37,50 incl. "Ie Papillon" cocktail. Buffet in combinatie met een partijtje bowlen f 40,00 p.p. Kinderen tot 12 jaar halve prijs. Inl. en reserveringen 01188-3230. Bent u een liefhebber van stijldansen? Zaterdag 10 oktober organiseren we weer een gezellige dansavond in het theater van De Parel. Hélemaal gratis, én met live-muziek van het swingende duo "RUBATO". Vanaf 20A0 uur bent u van harte welkom. Om 0030 uur klinken de laatste tonen. De volgende dansavond is op 14 november a.s. met "Passé Partout' «roFSS SAUNA BCm.HO. EKSOUva._ "E "lAmcCVTOUM. TMEATEH. CArtS EN ntSTAUSAWTS w

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3