Actie Doe mee voor een nieuwe auto voor Corné Bericht uit Bolivia van Dick en Thérèse Altena Flaco Jimenez in Vlissingen Expositie Deurloo Woningtextiel Amateur Comedie op het eenakterfestival Symposium Vrouwen Advies Commissies Roelina en Theo Raayen verder aan Havenplein Elephant Song trekker van grote campagne Zonder auto kan missionaris Lathouwers zijn werk in Manado niet doen Berencursus The Lover in 't Beest Kinderdienst Kinder boekenweek basisschool De Stove WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 17 ZIERIKZEE - Zijn vijftien jaar oude auto, waarmee hij in de loop der jaren zo'n 280.000 kilometers heeft afgelegd is nagenoeg versleten en elke dag opnieuw is het voor broeder Corné Lathouwers, werkzaam in het bisdom Manado op Sulawesi in Indonesië een vraag hoe lang zijn auto, noodzakelijk om zijn werk te kunnen doen, het nog uithoudt. Een nieuwe auto is voor hem dan ook bittere noodzaak. Daarom is de Zierikzeese werkgroep Wij doen mee, voor de auto voor Corné van de Roomskatholieke Caritas Zierik- zee begonnen met een inzamelings-actie, die in to taal 25.000 gulden moet opleveren. ZIERIKZEE - Onlangs vond de opening plaats van de nieuwe zaak van Roelipa en Theo Raayen. Na zes tien jaar in de Nieuwe Bogerdstraat te hebben geze ten werd het tijd voor een nieuwe lokatie; een nieu we uitdaging zoals het ondernemerspaar het zelf noemt. De nieuwe zaak is te vinden aan het Haven plein in Zierikzee. Corné Lathouwers, de missio naris die op 21-jarige leeftijd als broeder van de congregatie MSC naar Manado op Sulawesi (het vroegere Celebes) vertrok, is voor de katholieke gelovigen in Zierikzee geen onbekende. In 1991 werd door toedoen van de oud-militair J. Koopman de aandacht gevestigd op het kin derdorp in Manado, waarvan Lathouwers sinds jaar en dag coördinator is. Dit dorp is in 1974 door een Indonesische arts opgericht pm ouderloze en an dere kansloze kinderen een kans te geven om in normaal gezinsverband op te groeien om het hen zodoende mogelijk te maken zich een plaatsje te verwerven in de maatschappij. In tegenstelling tot Nederland waar iedere burger van de wieg tot het graf is verzorgd zijn so ciale voorzieningen in een ont wikkelingsland als Indonesië nog altijd een ongekende luxe. Wezen, zieken en werklozen zijn dan ook aangewezen op charitatieve instellingen. Na het overlijden van de grond- ,,Ruim een maand geleden kwamen wij veilig in Bolivia aan, na enkele zeer bewogen laatste weken in Holland. We hadden een bijzonder gezegen de en door de aanwezigheid van zovelen, ook een hartver warmende afscheidsdienst, waar we met grote dankbaar heid aan terugdenken. God is goed, dat Hij een zo hechte kring van vrienden om ons heen heeft gesteld. Ook op Schiphol werden wij bemoe digd door de aanwezigheid van onze familie en vele vrienden om ons uit te zwaaien". Verblijfsvergunning ,,In Bolivia werden we opge wacht, 05.30 uur 's morgens door Piet en Marijke Punt, bij wie we ook de eerste maanden zullen wonen. De eerste dagen hebben we doorgebracht met het regelen van de verblijfsver gunning terwijl het wennen aan de hoogte veel van onze energie vroeg. La Paz ligt na- legger van dit project, werd het werk een aantal jaren voortge zet door zijn echtgenote. Tben die echter naar het buitenland vertrok nam broeder Corné Lathouwers het heft in handen en bouwde hij het project gelei delijk uit. Vanaf het moment dat het kinderdorp in 1974 van start ging hebben zo'n 125 kansloze kinderen er gastvrij onthaal gekregen bij de zeven gezinnen die aan dit project meewerken. Deze gezinnen die gehuisvest zijn in barakken nemen ieder zo'n zeven a negen adoptiekin deren gastvrij in hun huis op. Samen met de eigen kinderen levert dat een omvangrijke kinderschaar op. Financieel beter worden de gezinnen niet echt van hun opvang. Het is vooral hun sociaal gevoel en hun geloofsbeleving die hen aanspoort om zoiets te doen is de ervaring van Zierikzeeë- naar A. P. den Reijer die vorig jaar Kerstmis een bezoek aan dit project bracht en daarbij diep onder de indruk raakte melijk op 3500 meter hoogte. Na enkele dagen zijn we naar Caranavi gegaan, de plaats waar we het kindertehuis gaan vestigen. Piet en Marijke heb ben daar namelijk door de en thousiaste medewerking _van een Amerikaanse zendeling, de steun en medewerking van het gemeentebestuur gekregen. Zij hebben zich in een openbaar schrijven zeer positief uitge sproken over het stichten van een kindertehuis voor wezen en verlaten kinderen. Ook ter plaatse aanwezige en verenig: de evangelistische kerken heb ben zich eensgezind achter het plan geschaard". ,,Een geschikt terrein te vin den en te kopen, was echter een tamelijk moeizame en langdu rige zaak. Vooral het vinden van de eigenaar is vaak een groot probleem. En daarbij moeten dan ook zijn papieren in orde zijn. Vaak genoeg is het voorgekomen dat iemand een stuk grond kocht en alles in or de scheen, maar achteraf het van de bereidheid van de men sen om ondanks hun beperkte welvaart toch aan het project bij te dragen. Behalve gratis huisvesting krijgen ze een klei ne tegemoetkoming in de kos ten van levensonderhoud en elektriciteit. Alles oppakken Dit project waardoor inmid dels 64 kinderen hun plaats in de Indonesische maatschappij hebben gevonden is niet de eni ge activiteit van Corné Lathou wers. De broeder, een bezig baasje, doet meer en pakt alles op wat op zijn weg op. In prak tijk komt dat erop neer dat hij naast zijn dagelijkse beslom meringen voor ,,zijn kinder dorp" als coördinator en als raadsman, ook bemoeienis heeft met een werkplaats met zo'n 35 werknemers. Die moe ten ervoor zorgen dat repara ties in het dorp en in het zie kenhuis en de poliklinieken naar behoren worden uitge voerd. Daarnaast werkt Lat houwers ook voor het zieken huis waaraan tevens een wees huis is verbonden en zorgt hij voor contacten tussen de wijd verspreid liggende polikliniek- jes. Radiozender Dat laatste doet hij door met veel kunst- en vliegwerk een wat gammele radiozender in de lucht te houden. Keer op keer kan de zender pas na de nodige reparaties worden gebruikt. Daarvoor heeft de broeder zijn terrein aan iemand anders bleek toe te behoren. Maar het is gelukt!! Juist enkele dagen geleden is er een terrein ge kocht van zeven hectare, waar van ongeveer vier hectare be bouwd kan worden. Het is prachtig gelegen op een berg, zo'n drie kilometer van Cara navi". Caranavi „Caranavi ligt in de Yunga's, de vruchtbare valleien in het Andesgebergte, op een hoogte van 700 meter. De weg erheen kronkelt zich 175 kilometer langs en over bergen en is, be halve zeer smal (soms 2,5 me ter) ook vol keien, kuilen, zan derig en modderig. En zo reden we dan langs de rotswanden en afgronden. Een pilletje tegen wagenziekte is aan te bevelen. Tenslotte duurt dit ongeveer 6,5 uur. Het plaatsje zelf ligt te midden van veel groen en is een nogal drukke handels plaats. Men vindt er veel wees- en verlaten kinderen, waar voor van regeringswege weinig of niets wordt gedaan. De plaatselijke kinderbescher ming is dolblij met het initia tief van Piet en Marijke en me de door onze komst overtuigd dat het een serieus plan is". „Over het algemeen is de be- kleine, uiterst sobere woonka mer volgestouwd met allerlei onderdelen. Die radio is even als zijn auto van essentieel be lang om zijn werk te kunnen doen. Toyota pick up Is zijn oude zender een bron van zorg, ook zijn vijftien jaar oude Tbyota pick up baart de broeder zorgen. In die vijftien jaar heeft hij er zo'n 280.000 ki lometer «mee afgelegd door de brousse en over wegen die vol gens westerse begrippen het predikaat weg nauwelijks ver dienen. Personenvervoer Met die auto heeft hij de kinde ren uit het kinderdorp regel matig voor een bezoekje aan hun familie in de kampongs ge bracht, heeft hij talloze keren allerlei materialen vervoerd en heeft hij zieken naar het zie kenhuis gereden. Daarnaast deed zijn Toyota ook dienst als bruids- én rouwwagen. Kort om, een auto waarmee je alle kanten op kan. Na vijftien jaar intensief gebruik gaat de Toyo ta nu duidelijk mankementen vertonen en bovendien mag de broeder zijn pick up ook niet meer gebruiken voor personen vervoer. Actie Zonder automobiel is Corné Lathouwers echter niet in staat om zijn werk te kunnen doen. Daarom ook heeft Den Reijer het initiatief genomen voor een actie om Lathouwers een nieuw vervoermiddel te geven. Dat initiatief nam Den Reijer toen bleek dat zijn medebewo ners van de Kabbelaarsbank het onderhoudspotje voor het onderhoud van het centrale an tennesysteem, door de komst van kabeltelevisie overbodig geworden, het liefste wilden besteden voor een goed doel. volking vriendelijk en vooral als ze merken dat je belangstel ling hebt, ook wel bereid te praten en te vertellen. La Paz is een gigantische stad met enor me tegenstellingen en, wat openbare diensten betreft, soms onbegrijpelijke zaken. Althans voor ons. Zo is er bij voorbeeld maar één postkan toor. Postbestelling kent men niet; je moet er dus een postbus hebben. Voorlopig mogen we de postbus van de familie Punt en Finke Janssen gebruiken. Heel prettig! We zijn trouwens erg blij met alle post die we al hebben gekregen. Finke Jans sen hebben we inmiddels ook leren kennen en we hebben het werk dat zij doet bekeken. Ze werkt onder drugs- en alkohol- verslaafden onder primitieve omstandigheden, welke in Ne derland niet denkbaar zouden zijn. Ik heb deze jonge mannen mogen bemoedigen met Gods woord en het getuigenis van mijn eigen leven. God redt uit een verslaving en maakt je le ven nieuw! Dat erheen gaan doe je trouwens niet zo maar even, hoewel het zich ook in La Paz bevindt. Maar door de enorme uitgestrektheid van de stad kost het je zeker een uur of meer met het openbaar ver voer, waarmee je in La Paz bij na alles doet. Daarvan zullen we u de volgende keer een ver slag doen". Vervoermiddel „Nu een ander vervoermiddel: een auto!. Piet en Marijke wo nen sinds 1 september in Cara navi doch wijzelf blijven de eerste maanden in La Paz voor taalstudie. In La Paz is een auto niet direkt nodig, maar voor Caranavi is deze onont beerlijk. In de weekeinden zul len we er regelmatig heen gaan de komende maanden om te helpen bij de bouw en de verde re organisatie. En omdat veel zaken (bouwmaterialen, ge reedschap, meubilair, etc.) uit La Paz moet komen, zullen we iedere keer zoveel mogelijk meenemen. Daarvo.or willen we een Tbyota Camionet 4WD aanschaffen. Wij willen u dan ook vragen met ons te bidden en eventueel te geven, opdat we een goede en niet te dure twee dehandswagen zullen vinden. Een auto van ongeveer zes jaar kost hier al gauw 10.000 US dollars. In Bolivia wordt alles steeds opnieuw gebruikt, bijna niets weggegooid, en zo blijft alles duur. Nu willen wij het hierbij laten. Wel vragen we u voor ons te blijven bidden, daar wij dit ook echt als eep ge weldige steun ervaren". Mensen die ook willen schrij ven aan het zendelingen echt paar of een gift willen geven zodat in hun onderhoud kan worden voorzien kunnen dit doen via de volgende adressen: Postadres in Bolivia; D. J. Alte- na, p/a P. Punt, Casilla 4748, La Paz. Bolivia. Postadres Neder land: Zendingsfonds Bolivia Altena, p/a C. D. v. d. Ouden. Grebbestraat 38, 3262 GE Oud- Beijerland. Giften kan men overmaken naar: Zendings fonds Bolivia Altena, Oud- Beijerland. Rabobanknummer 35.11.18.217; Postbanknummer 0256302. Dat leverde ineens al een be drag van dik vijfhonderd gul den op. Werkgroep Inmiddels heeft Den Reijer steun gekregen van de heren J. van de Brand en A. Schouw en is binnen de Roomskatholieke Caritas Zierikzee de werk groep Wij doen mee voor een auto voor Conié aan het werk gegaan. Eind vorige week heb ben de parochianen van de Wil- librorduskerk via het blad Pa rochiecontact kennisgemaakt met deze actie die in totaal zo'n 25.000 gulden op moet leveren. Daarvoor ging het blad deze keer ook vergezeld van een ac ceptgiro. Autobedrijven Het doel is echter om de actie ook buiten de parochiekring bekendheid te geven. Inmid dels heeft de werkgroep een be gin gemaakt met het aanschrij ven van de autobedrijven op Schouwen-Duiveland en ook bij de Tbyota-importeur in Ne derland heeft' de werkgroep aan de bel getrokken. Tot nu toe heeft deze nog niet op het verzoek van de Zierikzeese werkgroep gereageerd. Hoe dan ook, de werkgroep wil het bedrag van 25.000 gulden voor 15 februari bijeen hebben gebracht, zodat Den Reijer vol gend jaar maart Lathouwers kan verrassen met het benodig de bedrag voor een nieuwe kar. Een eerste begin is er al. Nog voordag de actie goed en wel begonnen was had de werk groep al ruim 2500 gulden bij eengebracht. Een aardig be drag maar bij lange na niet ge noeg voor de nieuwe auto voor Corné Lathouwers. Giften hier voor kunnen voor 15 februari '93 worden overgemaakt op het rekeningnummer van de ABN AMRO-bank: 51.06.38.244 on der vermelding van Caritas Bijzondere Actie Zierikzee. De Westvlaamse-groepeB-zijn lever en Eendracht uit Menen en de Katharinagroep uit Oostende, Voor Oost-Vlaande- ren zijn er optredens van Onge hoord uit Hamme en dra mastudio De Werf uit Aalst. Zeeland presenteert zich met de stichting Middelburgs thea ter en de Amateur Comedie Zierikzee. Jaarlijks Het is de bedoeling dat het festival jaarlijks wordt georga niseerd, waarbij de drie pro vincies beurtelings gastvrij heid verlenen aan amateur to neelgroepen. Het programma in Terneuzen Kamahl is tot 12 oktober in Ne derland om uiting te geven aan een grote campagne ter be scherming van de olifant en zijn natuurlijke milieu in Afri ka. De opbrengst van zijn nieuwste cd - met daarop acht tien van zijn mooiste liedjes die bovendien nog nooit op cd zijn uitgebracht - gaat voor het grootste deel naar de Cöte d'Or Foundation. Beeldmerk Dit fonds is in 1990 met steun van de EEG en het Wereldna- tuurfonds opgericht, op initia tief van de bekende chocolade fabrikant die al tientallen ja ren de olifant als beeldmerk voert, maar vooral uit bezorgd heid voor de toekomst van dit dier. Nog steeds worden er jaarlijks namelijk zo'n 80.000 olifanten, voornamelijk voor hun ivoor, afgeslacht. Daarom wordt de hele oktobermaand actie ge voerd onder het thema: Help de olifant beschermen met Ka mahl en de Cöte d'Or Founda tion. Pas geleden nog zijn, dankzij de Cöte d'Or Foundation, een bulldozer, een vrachtwagen en een Cessna-vliegtuig aange kocht voor het park van Ruaha in Tanzania. Maar dat is niet genoeg, want als de afslachting ZIERIKZEE - Op initiatief van poppen- en berenmaakster Francis Osephius uit Zierikzee wordt in haar atelier aan de Steenbank 50 bij voldoende belangstelling een berencur sus gehouden. Tijdens de cursus, die drie avonden omvat, leren de deel nemers hoe zij zelf een beer kunnen maken. De bijeenkom sten zijn op dinsdag- en don derdagavond en beginnen op een datum in oktober die wordt vastgesteld 'wanneer zich voldoende mensen hebben aangemeld. Belangstellenden kunnen bellen 01110-14107. GOES - The Lover is een sensu ele verfilming van de beroem de autobiografische roman van Marguerite Duras, onder regie van Jean Jacques An- naud (bekend van o.a. The Bear en The Name of the Rose). Het is het spraakmakende ver haal van de - vooral fysieke - liefdesrelatie tussen een vijf tienjarig meisje (Duras zelf) en een veel oudere, rijke Chinees in het Saigon van de jaren twintig. Hun verhouding komt tot een einde, wanneer de man gedwongen wordt een rijke Chinese erfgename te trouwen en het meisje naar Frankrijk terugkeert. Annaud heeft een geraffineerd evenwicht bereikt tussen pu blieksfilm en bekentenislitera tuur, tussen sensualiteit en in- tellekt, behaagzucht en diep gang. De grootste bijdrage aan de diepgang van de film wordt echter geleverd door de schitte-, rende teksten van Duras, die buitenbeeld op weergaloze wij ze worden uitgesproken door Jeanne Moreau. De film is 8 en 9 oktober te zien in 't Beest in Goes. Voor meer informatie: Chris Tangelder, programmeur. begint om half twee 's middags met een welkomstwoord van de heer E. DeC'uyper, lid van de bestendige deputatie van Oost- Vlaanderen, waarna de regis seurs van de zes gezelschappen een forumgesprek voeren over hun visie op toneel en hun ma nier van werken. De optredens beginnen om kwart voor drie. Voor de pauze, die om half zes begint, zijn er drie voorstellingen en na de pauze, vanaf half acht nog een drie. De bijeenkomst wordt om half elf besloten met een „ge zellige nazit". Hét interprovinciaal amateur eenakterfestival is' tegen beta ling van tien gulden toeganke lijk voor het publiek. van de olifant zo door blijft gaan is er over tien jaar in heel Afrika geen olifant meer. De nieuwe cd van Kamahl heeft een adviesprijs van 29,95 en bevat een prijsvraag. ZIERIKZEE - Evenals vorig jaar houdt de Interkerkelijke Werkgroep Zierikze^(IWZ) in samenwerking met de zon- dags- scholen/kindernevendien- sten/kindcrclubs CJV een kin derviering met, door en voor kinderen. De dienst wordt ge houden op zondag 11 oktober in de Willibrorduskerk aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee en begint om 17.00 uur. Het thema van de dienst is: Het feest van de oogst. Mede naar aanleiding van dit thema wordt zowel aan de kinderen als aan de volwassenen ge vraagd een vers stuk fruit (of kleine blikjes) mee te nemen, hetgeen na afloop van de diepst aangeboden wordt aan bewoners van de diverse bejaarden- en verpleeginstel lingen. Vorig jaar bezochten meer dan honderd kinderen het 'oogstfeest'. Voorganger dit jaar is mevrouw majoor A. HoIIand-Kooij. De voormalige zaak in de Nieu we Bogerdstraat werd onge veer veertig jaar gerund door de familie Mol voordat deze zestien jaar geleden overging in de handen van Theo Raayen. Omdat de straat waarin de winkel gevestigd was door ver andering van de verkeerssitua tie (het werd éénrichtingsver keer) erg rustig werd was de uitdaging een beetje weg. Ui teraard was er wel een vaste klantenkring, maar nieuwe klanten vonden moeilijk hun weg naar de winkel. Beslissing Toen daar plots een prachtige lokatie aan het Havenplein vrij kwam werd de beslissing dan ook snel genomen. Nieuwe energie stroomde in de aderen en een nieuwe uitdaging was gevonden. In het nieuwe pand aan Havenplein 25 is de opzet van de zaak iets anders. Had men voorheen glas in voor raad, vanaf heden kan men al leen glas op bestelling krijgen. Dit geldt ook voor het assorti ment autolakken. Het aantal soorten mengverven is groots uitgebreid. Hoewel de verza meling te maken kleuren al Het symposium dat als thema heeft Twintig jaar VAC-werk in Zeeland duurt van 13.30 tot 16.30 uur. Als sprekers treden op: de heer H. J. van Hunnik- HID Volkshuisvesting, de heer W. J. Kraamer-architect Schud- debeurs, mevrouw H. Stegink- aannemingsbedrijf Stegink BV Vlissingen, de heer J. van Rooyen-wethouder VROM ge meente Tferneuzen en de heer J. F. J. Franken-Regionale Wo ningbouwvereniging Samen werking RWS in Goes. Ervaringen Voorzitter is mevrouw L. Door zijn optreden kan Zee land kennis maken met de Tfex- Mex muziek, een stijl die be staat uit rock- en country- invloeden, blues en jazz. Jime nez beschikt over een groot im provisatievermogen en een vir tuoze speltechniek. De talen ten van deze Chicano worden in het begin van de jaren zeven tig ontdekt door Doug Sahm. Een paar jaar later is hij aan de zijde van Ry Cooder op diens album Chicken Skin Music te horen. Het begin van een jaren lange en vruchtbare samenwer king. Nog voor de jaren tachtig zich aandienen brengt Jimenez zijn debuut-elpee uit, El Soni- do de San Antonio. Typerend Een Grammy krijgt zijn album DEN HAAG - Staatssecretaris Van Amelsvoort van financiën heeft van zijn collega's in ande re EG-landen geen indicaties gekregen dat vanaf 1 januari 1993, met het wegvallen van de belastinggrenzen, er zich een omvangrijk BTW-fraudecircuit zal vormen. De PvdA-fraetie vreesde daarvoor in haar eer ste schriftelijke reactie op het wetsvoorstel dat de nieuwe BTW-heffing binnen de EG na de jaarwisseling regelt. HEERENVEEN - In Heeren veen is dinsdag het eerste lan delijk proefproject voor ge scheiden inzameling en herge bruik van kantoor-, winkel-, diensten- en bedrijfsafval (KWDB-afval) van start ge gaan. Het streven is gericht op 55 procent hergebruik. Verder is het project bedoeld om meer informatie te krijgen over ge scheiden inzameling. groot was zijn er vanaf nu nog een paar duizend kleuren meer die gemaakt kunnen worden. Alles in waterverdunbare ver ven. De kwaliteit interieurver ven en dekkende beitsen is ook uitgebreid. Een nieuwe zaak, dus ook meer ruimte. Vandaar dat het assor timent gordijnstoffen, bijpas sende behangkleuren en be- hangranden ook een groei heeft doorgemaakt. Wie deze winter geheel in stijl zijn of haar huis wil inrichten moet meer naar de Engelsen kijken. Wie van bloemdessins, warme kleuren en romantiek houdt kan ook een kijkje nemen in de nieuwe zaak van Roelina en Theo Raayen. Ook zij gaan mee met deze nieuwe trend en heb ben daarom een geheel nieuwe behanglijn in hun assortiment. Ook voor vloerbedekking, in kleinschalige vorm, en voor di verse gordijnaccessoires kan men terecht aan het Haven plein. Kortom, voor de gehele inrichting van het huis kan men er terecht. Om de klanten leuke ideeën aan de hand te doen met betrekking tot behang- en gordijncombinaties is de winkel aangekleed met veel van dergelijke combina ties. Nederhoed-Zijlstra, lid gede puteerde staten ruimtelijke or dening van de provincie Zee land. De sprekers gaan in op ervaringen en samenwerking met de VAC's in de afgelopen jaren en geven hun visie op het VAC-werk in de toekomst. Hierna is er gelegenheid tot discussie. Het Provinciaal Be stuur van de VAC's in Zeeland hoopt met dit symposium ex tra aandacht te vestigen op de kennis en deskundigheid van de leden. Geïnteresseerden voor het symposium kunnen zich aanmelden bij: mevrouw Waegemaekers-Kock, 01135- 1689. Ay te dejo en San Antonio uit 1986. Daarna verruilt hij de ty perende en authentieke klan ken voor wat meer popinvloe den, al verloochent hij zijn mu zikale afkomst niet. Hij werkt dan ook mee aan albums van Herman Brood en The Jack of Hearts. Aan zijn laatste cd wordt meegewerkt door cory feeën als Emmylou Harris, Linda Ronstadt, Los Lobos, John Hiatt en vele anderen. Laatst stond Flaco Jimenez nog in het nieuws door zijn op treden Op de Amsterdamse Uitmarkt met Row wen Heze. Kaarten voor zijn concert in Vlissingen zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de landelijke VW-bespreekbureaus, de Cosmo en Frapo's in Vlissingen en Opus Sound Goes. Telefoni sche bespreking op 01100-13313. NOORDWELLE - Ter afslui ting van dc Kinderboeken week zal op 16 oktober in de openbare basisschool De Stove Emma Vallenduuk voordragen uit eigen werk. Emma Vallenduuk is de schrijfster van de dichtbundel Een handjevol Margrieten, een bundeling van een aantal kin dergedichten met illustraties van leerlingen van twaalf jaar van het Rudolf Mees Instituut in Rotterdam. Het voorwoord is van de hand van Peter van Straaten. De voordracht begint om 13.00 uur. ZIERIKZEE - Oktober, woonmaand; met die gedachte in het achterhoofd heeft Deurloo Woningtex tiel een bijzondere expositie ingericht in haar zaak aan de Mol in Zierikzee. Daar hangen momen teel schilderijen aan de muur die geheel zijn afgestemd op de verschillende materialen die Deurloo Woningtextiel in haar zaak heeft. Een schilderij met bloemen hangend bij een gordijnstof met bij passend dessin. Een schilderij vol felle kleurencombinaties bij een passende achtergrond. Op die manier kan de klant zien dat het helemaal niet nodig is een schilderij passend bij de inrichting van het huis te kopen. Het kan ook andersom; een inrichting kopen bij het schilderij. Zeker een kijkje waard. (Foto: Joop van Houdt). BOLIVIA/BURG-HAAMSTEDE - Begin augustus vertrok het echtpaar Dick en Thérèse Altena uit Burgh-Haamstede als zendeling naar Bolivia. Iede re maand schrijven zij hun thuisfront om te vertel len hoe het hen daar vergaat. Hieronder volgt het verslag van de maand september geschreven door mevrouw Altena. SOESTDIJK - Kamahl, The Elephant Song, zijn 18 mooiste songs, zo heet de zojuist verschenen cd van Kamahl. Deze populaire zanger kwam afgelopen vrijdag persoonlijk naar Nederland om in het kader van Werelddierendag een exemplaar aan Prins Bern- hard te overhandigen. Dat gebeurde op paleis Soest- dijk. VLISSINGEN - Op woensdag 4 november komt Fla co Jimenez voor een liveconcert naar Zeeland. De Texaan is met band te zien en te horen in het Cosmo- teater in Vlissingen. TERNEUZEN - Zaterdag 10 oktober wordt in het Zuidlandtheater in Tferneuzen het eerste interpro vinciaal amateur eenakterfestival gehouden. Uit de provincies Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland doen elk twee toneelgroepen mee. HEINKENSZAND - Ter gelegenheid van het twin tigjarig bestaan van de Stichting Provinciaal Be stuur van de Vrouwen Advies Commissies (VAC's) in Zeeland wordt op donderdag 15 oktober in De Sten- ge in Heinkenszand een symposium gehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 17