WEEKEND RECEPT dier in het vizier Meer leden voor Bowling Middelharnis In tijdnood is het schaken geen schaken To Be Excited bij Port Zélande voor lancering van groep en CD Marathon in Berlijn En? Katten dol op wasrekje Schaken in Stellendam 5 in derde competitieronde f Uitslagen zaalvoetbal Pittige witte bonensoep In aanwezigheid van Belgische platenwereld WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 Bij aanvang nieuwe seizoen MIDDELHARNIS - Het nieuwe seizoen 1992-1993 is voor Bowling- Vereniging Middelharnis gestart. Een zeer goede start, want er is niet alleen een stijging van het leden aantal maar ook wat betreft de opstart van nieuwe speeldagen. Na vijf jaar hard werken is nu ook een speelavond op donder dag gerealiseerd. De jeugd kan dit jaar in competitieverband bowlen en wel op de zaterdag morgen. De jeugd van het ei land heeft al een bijzondere plaats ingenomen in Neder land, want dit jaar spelen de scholen voor lager onderwijs een competitie. Tarieven Door deze voorspoedige ont wikkelingen kan de vereniging weer leden plaatsen en wel: op de maandagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur. Op de dins dagavond van 21.00 uur tot 23.00 uur. Op de donderdag avond van 20.00 uur tot 22.00 uur. Voor informatie: telefoon 01870-85678, 01870-82804 of 01877-2173. OUDDORP - Hieronder vol gen de uitslagen van de ge speelde zaalvoetbalwedstrij den in MGF De Dorpstienden. Tevens is de programmering voor zaterdag 10 oktober be kend. Uitslagen van zaterdag 3 okto ber: IRM Tbam-Delta Boys 1-7; Antec. Milieu Serv. BV-De Bop pers 7-0; Willems woningin- richting-Ass. Kantoor De Vo gels 4-3; De Brinkers-FC Keij- zer Zn. 6-4. Programma voor zaterdag 10 oktober: Van der Zwan Zn.- FC Meubel, 19.00 uur; Dorps- tienden-Tkpperij De Koophan del, 19.45 uur; Kreek BV-Breen Ibam, 20.35 uur; Reddingsbri- gade-Pavoco, 21.20 uur. Voor de jeugd gelden speciale tarieven en deze zijn inclusief les door een erkende Bowling Federatie trainer. Informatie over jeugdbowlen: 01877-9605. Lid worden van de vereniging geeft een ieder korting op het bowlen in de Staver en in de rest van Nederland. Uitslagen eerste wedstrijden: Maandag League: Team Steke- lenburg-Winning Moods 3-1; Quartier Latin Team-De Krij gers 3-1; Radio Flakkee-Nieuw- burggroep 0-4. Dinsdag Lea gue: De Schuivers-The Pressers 4-0; De Bingoos-Offerhaus Wa tersport 1-3; TZN-Nieuwe Tbn- ge 0-4; Café de Koophandel- Zonwering P. de Korte 3-1; Breeman Animals-Novapress 1-3; Motel Oostvoorne-Spare Team 3-1. Donderdag League: Pinnball Wizzards-Discotheek de Kreek 3-1; The New Ones- The Starters 1-3. Standen De standen tot dusver zijn als volgt: Nieuwe Ibnge 4 punten, 147 pins; Nieuwburggroep 4 punten, 141 pins; De Schuivers 4 punten, 138 pins; The Starters 3 punten, 160 pins; Café De Koophandel 3 punten, 154 pins; Quartier Latin Team 3 punten, 153 pins; Offerhaus Watersport 3 punten, 150 pins; Team Steke lenburg 3 punten, 148 pins; No- vapress 3 punten, 141 pins; Pin- ball Wizzards 3 punten, 128 pins; Motel Oostvoorne 3 pun ten, 125 pins; Breeman Ani mals 1 punt, 139 pins; De Krij gers 1 punt, 139 pins; Zonwe ring P. de Korte 1 punt, 137 pins; De Bingoos 1 punt, 132 pins; Winning Moods 1 punt, 114 pins; The New Ones 1 punt, 111 pins; Discotheek De Kreek 1 punt, 106 pins; The Pressers 0 punten, 124 pins; TZN 0 pun ten, 102 pins; Radio Flakkee 0 punten, 97 pins. van Europa de groep kan leren kennen. Speciaal voor de lancering van de CD en de kennismaking met de groep 'nieuwe stijl' was een vijf honderdtal gasten uitgeno digd. Deze kregen een week endverblijf op Port Zélande aangeboden. De groep bestond uit familie en vrienden van de groepsleden, mensen van de platenmaatschappij, pers en media en een groot deel van de vertegenwoordigers van de Belgische platenhandel. Na al twee dagen te hebben kunnen genieten van het ver blijf in één van de luxe wonin gen van Port Zélande was zaterdagavond laat de release van de CD. In bijzijn van de ge nodigden vertelde Jo Casters van TBX één en ander over de nummers die erop staan. Op de CD die de naam Delirious mee kreeg naar één van de num mers, worden de nummers ge zongen door gast-artiesten. De meeste liedjes worden gezon gen door de zangeres Evanna. In een korte bondige omschrij ving worden de eigenschappen van deze zangeres aan de pers meegedeeld. Prikkelend, ele gant, charmant levendig. Du blin, Brussel, stemmen stijl, solo, soul, Just to be me again en inspirerend. Naast deze zangeres wordt op de CD gezongen door Rebecca, een zwarte zangeres die op De lirious haar debuut maakt; J.J.: de Nederlandse Janis Jop- lin; Dave De La Parra; B.C., beiden rappers; Dave Killen een rockende, bierdrinkende Ier uit Leuven; Jean Paul Mo- suse, een op Seal gelijkende zanger die het titelnummer voor zijn rekening neemt; Paul Kirkham, Bart van Huyck en Jan Hautekiet houden zich be zig met muzikale aanvullin gen. Tijdens de presentatie za terdag speelden enkele van de artiesten een akoestische ver sie van hun op CD gezette num mer. Heel anders, maar wel duidelijk makend dat de ar tiesten die door Jo Canters en Ludo Camberlin van TBX zijn uitgekozen ook zonder hulp van de techniek hun mannetje staan. Aan het eind van het of ficiële gedeelte werd Café Cari- be omgetoverd tot discotheek inclusief lasershow. Een pro fessionele DJ zorgde voor een opeenvolging van nummers waarop de gasten hun luie zweet al dansend kwijt kon den. Vierde competitieronde STELLENDAM - In tijdnood is schaken geen scha ken meer. Volledig afgesloten van alles wat er om je heen gebeurt, met enkel zwarte en witte legers voor je ogen dansend, voer je de meedogenloze strijd te gen het vallen van de vlag, ondertussen in stilte je tegenstander verwensend vanwege alle paniek waar hij je mee opzadelt. Varianten kunnen niet meer worden doorberekend en iedere zet die je doet valt onder de noemer ,,de zoete inval". Dat een dergelijke situatie vaak verkeerd afloopt onder vond Gert-Jan Zonneveld in zijn partij tegen Leen Koese. Leen speelde zijn geliefde spel letje: zo maar een beetje schui ven en plotseling zo maar een dijk van een stelling blijken te hebben. Gert-Jan stak zeeën van tijd in het slechten van de ze muur, maar zonder resultaat want de aanval van Leen was niet te stuiten. In eerste instan tie leek de schade beperkt te blijven tot kwaliteitsverlies, maar de wet waarmee Gert-Jan de tijdscontrole haalde (echt op de allerlaatste seconde) was een blunder. Leen veroverde simpel een loper en Gert-Jan legde direct zijn koning om. Tijdnoodduel Een tweede tijdnoodduel vond plaats tussen Cees Thnis en Jan van Dam. Jan won in het mid denspel een pion, maar in we derzijdse tijdnood leek Cees de koelbloedigste. Hij creëerde mooie tegenkansen, maar toen de tijdnood eenmaal voorbij was gaf hij zomaar een stuk weg. Gedesillusioneerd gaf hij dan ook op. Dimmen Hameeteman kwam tegen zijn angstgegner Henk Smit geheel niet in het stuk voor. Henk won snel materiaal en voerde de partij gemakke lijk tot winst. Krijn Hameeteman en Arie Roon tekenden snel de vrede. Na enkele afruilen verzandde de partij in een remise eindspel en hiermee waren bei den tevreden. Doede Botma versloeg met wit Kees van den Nieuwendijk. In een Siciliaan bracht Kees een ongefundeerd offer dat door Doede haarfijn werd weerlegd. Vrij eenvoudig incasseerde Doede het punt. Wim van Rossum had bepaald geen gemakkelijke avond te gen Adriaan van Tbor. Adriaan offerde al snel een kwaliteit, in ruil voor mooie uitzichten op een koningsaanval. Wim moest alle zeilen bijzetten maar wist in het verloop van de partij via .een combinatie de dame van Adriaan te veroveren. Hierna was de winstvoering een peule- schil. Maja Troost tenslotte dolf het onderspit tegen Henk van Oostenbrugge. Hoewel ze goed uit de opening kwam raakte ze in het middenspel het spoor bijster. Enkele paard- vorkjes leidden tot zoveel ma- teriaalverlies dat ze opgaf. Ver meld moet echter wel worden dat Maja de regels van het schaakspel pas een jaartje on der de knie heeft en dat ze ver bazend snel leert. Uitslagen De uitslagen zijn als volgt: Ma ja Troost-Henk van Oosten- brugge 0-1; Wim van Rossum- Adriaan van Tbor 1-0; Doede Botma-Kees van den Nieuwen dijk 1-0; Krijn Hameeteman- Arie Roon V2-V2; Henk Smit- Dimmen Hameeteman 1-0; Cees Thnis-Jan van Dam 0-1; Leen Kroese-Gert-Jan Zonne veld 1-0. Uitslagen jeugd: Jules Tanis- Olivier Tanis V2-V2; Joost de Nooyer-Jord de Koning 1-0; Pak Cheun Cheng-Maurice Breeman 0-1; Robin van Dongen-Eliane Born 1-0; Lean- der Born-Richard van de Berg 0-1; Roel van Lammeren-René Lokker 0-1; Peter Grinwis- Hedy Laghuwitz 0-1; Gijsbert van Heest-Pascal Oosters V2-V2 Sjoerd Ruhl-Jacqueline de Jong 1-0; Arjan de Nooyer-Per- ry van Wingerden 0-1; Olivier Tanis-Tjeerd van de Polder 0-1; Julis Thnis-Robert van Dijk 1-0. AMSTERDAM - Prinses Mar griet zal op vrijdag 23 oktober in Amsterdam een feestelijke bijeenkomst bijwonen ter gele genheid van de viering van het 45ste lustrum van de Maat schappij tot Redding van Dren kelingen. De maatschappij heeft zich gedurende 225 jaar beijverd om reanimatiemetho- den te propageren en redders te eren. ROTTERDAM - In De Doelen in Rotterdam zal mr. Pieter van Vollenhoven zaterdag 31 okto ber de finale van het vierde Eduard Flipse Internationaal Pianoconcours bijwonen. Paul Waldekker van het pupillenteam wachtend op een goede slagbal. OUDE-TONGE - Twee teams van de honk en softbal- vereniging The Islanders, uit Oude-Tonge, hebben het voorbije weekend met redelijk succes deelgeno men aan een honkbaltoernooi. Het heren senioren negental kwam in Zwijndrecht in actie en legde be slag op een derde plaats. De pupillenploeg moest het in het Brabantse Made met een vierde eindplaats stellen. Het eerste honkbalteam van de Flakkeese vereniging diende het in Zwijndrecht op te nemen tegen de Blue Stars uit Nu- mansdorp, Blue Birds uit Den Haag en gastheer Compri. De Numansdorpers legden uitein delijk beslag op de toernooize ge. Gelijkspel HSV The Islanders verloor haar eerste wedstrijd van de la tere toernooiwinnaar met 4-0. Tijdens de resterende wedstrij den werd tot twee keer toe een gelijkspel bereikt. Tbgen het Haagse de Blue Birds bleef het 1-1, terwijl de uitslag tegen or ganisator Compri op 3-3 bleef hangen. Het recentelijk nieuw gevorm de pupillenteam van de Oude- Tbngse honkbalvereniging kwam zaterdag jongstleden voor de tweede keer in actie. Hoewel er naar vermogen werd gepresteerd, moest vooralsnog met een vierde en tevens laat ste plaats genoegen genomen worden. De drie meisjes, in het verder uit jongens bestaande negen tal, hielden zich kranig staan de. Aan slag waren het met na me Vincent Quispel en Paul Waldekker die de bal regelma tig het veld in kregen. In verde digend opzicht werd door het gehele team goed gespeeld. Fraaie vangballen en diverse leuke acties op de honken bo den perspectief voor de toe komst. De resterende partijen brach ten wel „leuke dingen voor de mensen". Adriaan van Toor zorgde in zijn eerste competi tiepartij direct voor een sensa tie door met de witte stukken Jan Gottschall te vloeren. Jan won weliswaar eerst de kleine kwaliteit maar raakte in het middenspel de draad kwijt. Adriaan wist via paard vorkjes de beide zwarte torens te ver overen en het materiële voor deel tot winst te voeren. Karin van Toor bestreed met wit Doede Botma. Hoewel ze lange tijd goed tegenstand bood, moest ze na het openbre ken van de stelling in Doede haar meerdere bekennen. Be slist meer het gevolg van een gebrek aan ervaring dan van een gebrek aan inzicht in het spelletje. Gebrek aan ervaring is het laatste wat Henk van Oostenbrugge als excuus kan aanvoeren voor zijn wanpresta tie tegen Jan van Dam. Henk verblunderde al vroeg zijn da me, maar verbeten vechtend wist hij een toren en drie pion nen als compensatie over te houden. In het eindspel ver- blunderde hij echter ook de to ren, en Jan kreeg het punt in de schoot geworpen. Hierdoor is Jan na drie ronden lijstaan voerder met een score van 100 procent. Uitslagen: V. Oostenbrugge-V. Dam 0-1; D. Hameeteman-V. Rossum Va-Vfc; K. van Tbor- DEN HAAG - De nieuwe vesti ging van de gemeentelijke Dienst voor Arbeidsvoorzie ningen in Den Haag wordt op dinsdag 20 oktober officieel ge opend door koningin Beatrix. Botma 0-1; Ro.on-Smil .ji-J A^ van Toor-Gottschall 1-0: Koese- Tanis lkAh. Uitslagen jeugd: Maurice Breeman-Roel van Lammeren 1-0; Jord de Koning-Sjoerd Ruhl 1-0; Jules Tanis-Oiivier Ihnis afgebr.; Rene Lokker- Pery van Wingerden 1-0; Iledy Laghuwitz-Joeri van de Hoek 0-1; Leander Born-Arjan de Nooyer 1-0; Jacqueline de Jong- Gijsbert van Heest 12-1':; Pas cal Oosters-Peter Grinwis V2- V2; Eliane Born-Joost de Nooy er 0-1. Advertentie o.a. ojejsjy*- DELSC Advertentie ALNO. Betaalbaar vakmanschap. U heeft nodig voor 4 personen: bouillon en bonenvocht. AMSTERDAM - De apotheker- sorganisatioe KNMP gaat de komende tijd nog meer het ac cent leggen op kwaliteit. KNMP-voorzitter prof. dr. Th. Tromp kondigde dit dinsdag in Amsterdam aan op een congres ter gelegenheid van het 150- jarig bestaan van zijn organi satie. UTRECHT - De oprichting van de luchtmobiele brigade gaat veel te gehaast. Dat heeft de Stichting Natuur en, Milieu (SNM) dinsdag meegedeeld, namens de Vereniging, tot be houd van Natuurmonumenten, de Gelderse milieufederatie en de Stichting het Gelderse land schap. DIRKSLAND - Het vorige weekend zijn twee marathon lopers uit Dirksland naar Ber lijn geweest om daar de mara thon te lopen. Dit is beiden ge lukt onder zeer goede (mis schien voor velen iets te warm) weersomstandigheden. Wim Zoon liep de marathon in een tijd van 3.34.52 uur. Een tijd die voor zijn doen verre van goed was, maar de reden was dat hij al tweeëneenhalve maand last heeft van een achil lespeesblessure en daardoor niet heeft kunnen trainen. Op goed geluk is hij weggegaan en hij is blij dat hij hem heeft kunnen uitlopen. Leen van 't Hof ging het, on danks dat hij er ook een zwaar hoofd in had vanwege een beenblessure, goed af. Het luk te hem om een tijd van 3.00.15 uur neer te zetten. Een marathon waar 15.600 deelnemers aan meededen. Door het warme weer waren er ongeveer 4000 uitvallers. Er de den ook nog 146 rolstoelers mee waarvan de eerste finishte in 1.29 uur. Z1ËRIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee zitten de katers Maty en Pinky. Deze broers willen graag het asiel verlaten om een fijn leven te gaan leiden bij een aardig baasje. Maty en Pinky worden in december zeven jaar oud en ze zijn zwart van kleur. Deze lieve katten zijn enorm verknocht aan elkaar; ze willen dan ook graag samen ge plaatst worden. De gehele dag liggen Maty en Pinky in een was rekje, hetgeen ze heerlijk vinden. Maty en Pinky zijn ge castreerd. Het zijn rustige katten met een zachtaardig karakter. Wie belangstelling heeft voor Maty en Pinky, het telefoonnum mer van het asiel is: 01110-17013. De open dag van afgelopen zaterdag van het Dierenasiel Schouwen-Duiveland was een groot succes. Tien katten en één hond hebben een baasje gevonden. Momenteel zitten in het asiel nog 22 katten en vijf honden. Zij willen ook graag een fijn onder komen. De twee jonge katjes van de Sophia-Vereeniging in Nieuwerkerk zijn geplaatst in Nieuwerkerk en Dirksland. (Foto: Joop van Houdt). Tijdens toernooi in Made Als u uw keuken met zorg wilt inrichten, kiik dan eens naar de detaillering van een ALNO inbouwkeuken. De perfekte kombi- natie van goede smaak, doelmatigheid en betaalbaar vakmanschap. Keukens zoals alleen ALNO die maakt en zoals alleen een ALNO Select Dealer die installeert. Wereldklasse die u toekomt MELISSANT: Keukencentrum Tieleman Binnenweg 7a. Tel. 01877-2555. 1 gewelde rookworst grof of fijn naar keuze V/2 ons gerookt spek, in reepjes gesneden 1 literblik witte bonen 1 liter bouillon 2 uien en halve ringen ge sneden 20 gram boter 1 afgestreken eetlepel pa prikapoeder 1 teentje knoflook V2 theelepel chilipoeder 2 takjes fijngehakte blad selderij mespuntje cayennepeper Bereiding: Laat het blik witte bonen in een vergiet uitlekken en vang het vocht op in een pan. Zeef of prak de bonen en doe ze in de pan met Fruit de uien en het spek, pers het teentje knoflook en voeg dit samen met de pa prikapoeder, chilipoeder en cayennepeper bij de bonen. Laat de soep circa 20 minu ten zachtjes koken. Voeg als laatste de in plakjes gesne den rookworst en fijnge hakte selderij toe. Lekker met stokbrood, tar webrood of kaas-uien stok brood en een glas bokbier. Uitstekend geschikt als maaltijdsoep. Tip: Deze soep is heerlijk pikant en mag niet te dun zijn. Voedingswaarde per portie: Energie: ±2165 kJ (520 kcal) Eiwit: 26 gram Vet: 34 gram Koolhydraten: 26 gram OUDDORP - Café Caribe van Gran Dorado Port Zé lande was zaterdagavond het toneel voor de lance ring van een nieuwe Belgische groep en hun nieuwe CD. In totaal waren zo'n vijfhonderd Belgische gas ten aanwezig op het vakantiepark om daar getuige te zijn van de beide premières. Het gaat hier om de groep TBX, wat staat voor To Be Ex cited. Deze groep wordt ge vormd door Jo Casters voor keyboard, gilaar, vocals en pro grammering en Ludo Camber lin voor programmering en keyboard. Voorheen heette dit duo Poëzie Noire en waren ze gecontracteerd bij een platen maatschappij die hen naar ei gen zeggen niet voldoende kan sen gaf. Met hun nieuwe pla tenmaatschappij EMI België hoopt het tweetal meer kans te maken op een internationale doorbraak. Gran Dorado Het was niet helemaal zonder reden dat Gran Dorado Port Zélande als lokatie voor dit feest werd uitgekozen. Aange zien het vakantieparkencon cern Gran Dorado graag meer bekendheid bij de Belgische toerist wil krijgen besloot Gran Dorado Leisure tot spon soring van deze nieuwe groep. Met deze sponsoring gaat ge paard dat in elke CD een aan bieding voor een korting van drieduizend Belgische francs op een verblijf in één van de parken van Gran Dorado is te vinden. Hiervoor moeten de kopers van de CD twee vragen beantwoorden, maar deze zijn van dien aard dat die driedui zend Belgische francs bijna al in de zak zitten. De CD is voor lopig nog niet in Nederland verkrijgbaar. Binnenkort gaat het duo Casters en Camberlin wel aan de slag om een video clip te maken. Deze zal worden aangeboden aan MTV en derge lijke stations zodat ook de rest STELLENDAM - De derde competitieronde liet een scherp contrast zien in de gespeelde partijen. Drie van de zes partijen eindigden in een kalme remise. Dimmen Hameeteman tegen Wim van Rossum, Arie Roon tegen Henk Smit en Leen Koese tegen Cees Ta- nis waren partijen die zonder al te veel strijd in een t bloedeloze puntenverdeling verzandden. f TBX-member Ludo Camberlin op vleugel begeleidt Jean Paul Mosuse die een akoestische versie van het nummer Delirious opvoerdehet titelnummer van de nieuw uitgebrachte CD. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 13