„Een aantal spelers mist het niveau om in deze divisie goed te acteren" Hockey-heren HSD verliezen op Bannink nipt van Oudenbosch Succes Arianne Hanse Nederlands dovenelftal* te sterk voor SKNWK IJsvereniging start nieuwe ledenwerving Leon van der Wielen start schaatsseizoen All-Ready incasseert wederom een nederlaag Dames winnen van veterinnen TOG schaken DINSDAG 6 OKTOBER 1992 NR 25234 7 All-Ready speelster Hetty Melissant (links) bij een aanval op de korf van Dijkvogels uit Maasdijk. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Trainer/coach Jaap van Gastel kon na de verloren wedstrijd tegen Dijkvogels alleen maar beamen dat de tegenstander ook deze keer een maatje te groot was. Na een enerverende wedstrijd verloor het eerste selectieteam van All-Ready met 6-9 zodat de ploeg nu nog steeds zonder winstpunten troosteloos onderaan staat. „Ik moet op een gegeven mo ment eerlijk zijn en zeggen dat we voor deze divisie gewoon een stukje te kort komen. We hebben na een slechte eerste helft een goede tweede helft gespeeld. De spelers voerden de spelpa- tronen goed uit maar we mis sen een stukje snelheid en tech niek in de ploeg, we hebben ge speeld naar ons kunnen en als ik dan reëel ben moet ik con stateren dat een aantal spelers van ons gewoon de klasse mist om op dit niveau te acteren. Maar dit is nu eenmaal de sterkste ploeg die All-Ready op de been kan brengen en daar moeten we het mee doen", redeneerde de sympathieke Jaap van Gastel. Afstandsschoten De Dijkvogels uit Maasdijk be gonnen overweldigend. De ploeg met veel lange spelers, was snel en wist elkaar overal feilloos te vinden en na twintig minuten keek All-Ready dan ook al tegen een 5-0 achter stand aan. In deze fase van de strijd kon de ploeg uit Zierik- zee zich alleen maar beperken tot wat afstandsschoten op de korf en had verder alles nodig om de soms wat hard spelende Dijkvogels bij te kunnen be nen. Tegen het einde van de eerste helft kon All-Ready via Wim in 't Veld en de goed spe lende aanvoerster Annemarie van Goudoever nog wat terug doen maar kon niet verhinde ren dat Dijkvogels uitliep naar een ruststand van 6-2. Na de rust namen de Dijkvo gels wat gas terug en daardoor kwam All-Ready beter in haar spel en maakte middels een af standworp van Esther Scherpe- nisse en een benutte strafworp de achterstand wat kleiner. Tien minuten voor tijd zette de wat geïrriteerde Jaco Stoutjes- dijk de stand op 6-9. Na dit doelpunt had All-Ready legio mogelijkheden om de achter stand drastisch te verkleinen maar kans na kans stuitte ech ter af op de korf van de korf ballers uit Maasdijk. Zodoende sloot All-Ready ook haar vijf de wedstrijd af met een forse nederlaag. Fanatiek De zeer fanatiek spelende All- Ready-speler Martin Rijn, door zijn coach glimlachend De Terriër genoemd, speelde weer een opvallende wedstrijd. Vooral verdedigend was hij de gehele wedstrijd nadrukkelijk aanwezig en was door zijn enorme gedrevenheid menig maal een struikelblok voor zijn directe tegenstanders. Trainer Jaap van Gastel liet zich dan ook lovend uit. „Mar tin is een speler die nooit op geeft en met een enorme bezie ling speelt, daardoor maakt hij af en toe nog wel eens wat fou ten maar als hij wat meer wed strijden op dit niveau speelt en zo wat meer ervaring kan op doen, kan hij een topper wor den. Het is alleen jammer dat hij door zijn werk vaak weg is en daardoor niet regelmatig kan trainen". „Ik heb twee jaar bij de Ko ninklijke Marine gezeten en daardoor geen wedstrijden ge speeld. Nu speel ik weer in de eerste selectie en het gaat lek ker, al moet ik zeggen dat de samenwerking in het veld nog niet helemaal perfect loopt. Maar dat is een kwestie van de opstelling en dat is iets wat de trainer bepaalt", aldus Martin Rijn. All-Ready - Dijkvogels: 6-9 (2- 6) Doelpunten All-Ready: Wim in 't Veld (1), Annemarie van Goudoever (1), Esther Scherpe- nisse (2), Jaco Stoutjesdijk (1) en Martin Rijn (1). Scheidsrech ter: E. Montizaan. Tbeschou- wers: 50. ZIERIKZEE - Het eerste heren selectie-team van hockeyclub HSD verloor door een vroeg gevallen doelpunt met 0-1 van hun tegenstanders uit Oudenbosch. Ook al had HSD in de slotfase genoeg kansen om langszij te komen, daarmee konden ze niet voorkomen dat de kunstgrasspelers uit Oudenbosch met de volle twee punten naar huis toe gingen. Het eterste heren-hockeyteam van HSD dat bestempeld kan worden als een hechte vriendenploeg moet het vooral hebben van hun inzet en gedrevenheid in het veld. van Riessen via binnenkant paal in eigen doel. De broertjes Huisson spelen daar een opvallende rol in, bei de spelers hebben een goede techniek en zijn in staat als het moet de gehele ploeg op sleep touw te nemen. Frank Huis son, de gevaarlijke spits die in deze wedstrijd weinig ballen kreeg en zodoende een moeilij ke wedstrijd speelde, ontkende niet dat HSD een hechte ploeg is waar het plezier bovenaan staat: „Ik denk zeker dat HSD een team op de been kan bren gen dat een stuk sterker is dan ons huidig team maar we zijn een echte vriendenploeg en de meeste van ons blijven liever bij elkaar". Vriendenploeg Zijn broer Ronald, verdediger van HSD, en in zijn vrije tijd ook actief als scheidsrechter was het daar niet helemaal mee eens. „Natuurlijk zijn we een vriendenploeg maar als ik mocht kiezen speel ik toch lie ver met een zo sterk mogelijke ploeg. Ik weet ook zeker dat je dan makkelijk in deze klasse mee zou kunnen draaien". On der toeziend oog van scheids rechters Gerritsen en Blom be gon HSD stroef aan de eerste helft. De hockeyers uit Ouden bosch welke vorige jaar gede gradeerd zijn, hadden hun zaakjes goed voor elkaar. De vele lange ballen van HSD werden keer op keer opgevan gen en daardoor kon HSD niet het spelletje spelen wat ze graag plegen te spelen. De wed strijd speelde zich dan ook voornamelijk af op de helft van HSD waarbij doelman Hans van Amsen, normaal uit komend in de veteranenploeg, enkele zeer nuttige reddingen verrichte. Leiding Lange tijd leek het erop dat beide teams met 0-0 de rust in zouden gaan totdat vlak voor tijd Oudenbosch via een rom melige situatie de bal in het doel frommelde en daardoor de leiding nam. De eerste twintig minuten van de tweede helft gaf ongeveer hetzelfde spel- beeld als in de eerste helft. HSD hield het veld niet breed en aangezien Oudenbosch sterk op de dekking speelde werden veel ballen onder schept voordat deze spits Frank Huisson konden berei ken. Maar mede door hun to meloze inzet konden de hoc keyers van HSD een kwartier voor tijd toch nog een tegenof fensief plaatsen. In deze fase van de strijd kreeg HSD een paar zeer goede kansen. Met name Frank Huisson en Wou ter Bakx hadden de gelijkma ker op hun stick liggen, maar gingen daar slordig mee om zo dat de eerste thuisnederlaag in deze competitie een feit is. HSD - Oudenbosch. 0-1 (0-1) Aantal toeschouwers: 20 Scheidsrechters: H. Blom en H. Gerritsen. Dames Dames HSD - Veterinnen HSD 2-0. Nadat het damesteam DES uit Kaatsheuvel zich had terug getrokken uit de competitie ging ook de wedstrijd tegen Zundert niet door. Ook dit team trok zich terug waardoor de dames van HSD wel onge- lukkig aan de competitie-start zijn begonnen. Nog maar twee wedstrijden, tegen Rapide en Oudenbosch, werden gespeeld. Hierdoor werd zondagmiddag een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen het veterinnen-team van HSD. In het verleden verloren de da mes van het eerste veterinnen- team maar op het sportpark Bannink waren nu de dames een maatje te groot. De eerste helft werd afgesloten met een 0-0 stand. In de tweede helft scoorde Saskia van Velthoven 1-0 en even later rolde het twee de doelpunt via de stick van ve- terinnen-verdedigster Adrie Sinds de komst van Bonne Brouwer is er meer spirit in het damesteam gekomen. Met de nieuwe keepster, Karen van de Eist speelde het damesteam voortreffelijk op de nul. Ook de vleugels werden goed door spelverdeelster Mirte Blom be nut. Vandaaruit speelden Sas kia van Velthoven en Anne- Marie Verschoore Leontine Koeman en Hester Timmer mans goed aan. BRUINISSE - In de 4e ronde van de huishoudelijke compe titie van schaakvereniging TOG werd ook een aantal par tijen voor de eerste bekerron de gespeeld. De partij tussen Adri Versen- daal en Eric van den Bos ging lang gelijk op, tot Van den Bos in het eindspel een foutje maakte wat Vèrsendaal koel bloedig afstrafte en hierdoor zeker is van de volgende ronde. Kees Deurloo speelde te snel zijn pionnen op dé Konings vleugel, waar Jenny Luyben met haar dame kon doorbre ken. De hele stelling van Deur loo werd opgeblazen en Luy ben incasseerde het hele punt. Kees van den Bos had weinig moeite met Martin van den Berge en ook Jaco van Domme- le en Wim Houtekamer wonnen vrij snel van Wim Hage en Rien Schot. Voor de interne competitie had Abram van den Berge meer moeite met Bram van Gilst. Laatstgenoemde bood taai te genstand maar overzag een mat in het eindspel en verloor alsnog. Arjen van den Berge won van Hans Mol en Ceel Houkamp die nog in vorm moet komen liet in de ope ningsfase een loper insluiten door Ad van Klinken, wat de kwaliteit kostte en streed hier na een verloren zaak. KRUININGEN - Bij de dres- suurwedstrijd in Kruiningen wisten enkele eilandelijke combinaties zich in de kijker te rijden. Dit gold zeker voor de Schouw- se Ruiter combinatie Arianne Hanse, die met de vierjarige ruin Gentleman succesvol was, door precies 120 punten in de L2 te rijden en daardoor pro motie af te dwingen naar de M- klasse. Ook met Dante eindig de ze op 180 p. Stef Nelisse met Bart kwam net één puntje te kort. Van de vereniging Wes- tenschouwen traden bij de po- nies aan de combinatie Sandra van de Velde met Sheile, die in de M-klasse bleef steken op 107 en 111 p. Mariska Slager met Tara die in de B-klasse op het randje van winst bleef hangen met 117 en 119 p. Margreet van der Weele en Desiree kwamen niet tot winst in de M-klasse. In de L-klasse pakte Mary Jong man de winstpuntendraad weer op. Opnieuw nipte winst voor haar en Gitan, met 121 p. Wat ruimer deed echtgenoot Rudy het met Faro, in de B- klasse. Zij pakten zelfs in bei de proeven een winstpunt. ZEIST - Het eerste elftal van voetbalvereniging SKNWK verloor de oefenwedstrijd tegen het Neder lands dovenelftal met 2-4. Op uitnodiging van KNVB-Zeist in de persoon van bondscoach John Corver, oud-speler van FC Vlaardingen en SVV, reis den voetballers en supporters af naar het KNVB sportcentrum. In de voorbereiding op de beslissende kwalificatie-wedstrijd voor het wereldkampioen schap 1993, dat in Bulgarije wordt gehouden, speelt Oranje een aantal oefenwedstrijden tegen amateur clubs. De laatste wedstrijd in de voor ronde speelt Nederland in Sta- vanger tegen Noorwegen. Het Nederlands dovenelftal hoort thuis bij de Koninklijke Ne derlandse Doven Sportbond maar de Europese- en Wereld kampioenschappen vallen on der de paraplu van UEFA en FIFA. Tijdens de kampioen schappen in 1989, in Nieuw- Zeeland, werd een derde plaats behaald. Bij de Europese kam pioenschappen in 1991 in Bel gië was een zevende plaats het hoogst haalbare. Tijdens de wedstrijd op het KNVB sportcentrum in Zeist moest SKNWK met een aantal invallers in het veld komen. Ri chard Dalebout stond tussen de palen en Joop Wandel en de beide A-juniorervWilco de Valk en Martijn Neele speelden mee. Tien minuten in de wedstrijd keek SKNWK al tegen een 2-0 achterstand aan. Eerst kreeg Richard Dalebout een schuiver op het gladde veld niet onder controle en kon Marlon Ver meer binnentikken. Even later tekende Vermeer, geheel vrijstaand voor het doel, de nummer twee aan voor Oranje. De scheidsrechter, uitgerust met fluit en een vlag moest de spelers attenderen op eventue le overtredingen. Beide elftallen lieten elkaar vrijuit spelen en dat leverde gevaarlijke situaties voor el- kaars doel op. Een voorzet van de linkerzijde van Peter van de Cingel werd keurig door Wilco de Valk in het doel geschopt: 2- 1. Nog voor het rustsignaal had geklonken raakte Jacky de Bruine het houtwerk maar toen Lourens Kik de bal diep stuurde was het Jacky de Brui ne die 2-2 scoorde. Vijftien mi nuten in de tweede helft haalde Jan Beltman verwoestend uit voor Oranje: 3-2. SKNWK drong aan en via reddingen en een bal tegen de paal kwam Oranje toch nog onverwachts op 4-2. Coach John Corver van het Ne derlands dovenelftal vond het een nuttige oefenwedstrijd en gaf complimenten aan SKNWK. „Aanvoerder Sam Flikweert en laatste man Chris van Oudheusden waren uit blinkers. Ook Jacky de Bruine scoorde een mooi doelpunt. Die speler Frans Kommer heeft echt zijn ploeg SKNWK op sleeptouw genomen. Ik hoop met ons elftal ook een keer in Nieuwerkerk te spelen", liet Corver weten. ZIERIKZEE - De Zierikzeese IJsvereniging is weer volop in beweging. Het bestuur, dat bestaat uit tien personen, heeft een gedaanteverwisseling onder gaan. Een nieuwe opzet van het lidmaatschap en ac tiviteiten het gehele jaar moeten de IJsvereniging nieuw leven in blazen. Met volle moed start het be stuur een grote actie onder de Zierikzeese bevol king. gen geopend kan worden". De opzet achter het goedkope ge zinslidmaatschap is dat de kos ten per gezin terug gebracht worden en de ijsvereniging meer financiële armslag krijgt. Cora van As, secretaresse van de Zierikzeese IJsvereniging, hoopt dat de mensen massaal willen reageren. „Wij willen meer aan de weg timmeren. Niet alleen tijdens het schaats seizoen maar ook op andere tij den van het jaar. Wij als be stuur hebben besloten om het lidmaatschap aantrekkelijker te maken. Daarom voeren wij nu actie om een gezinslidmaat - schapkaart in tevoeren. Dat wil zeggen dat het hele gezin voor tien gulden lid kan wor den. In het verleden was dat voor één persoon en moesten de volgende personen steeds een rijksdaalder minder beta len", vertelt Cora van As. Gezinslid „Wij hopen en verwachten dat iedereen spontaan reageert en massaal gezinslid wil worden. Voor dat tientje per gezin bie den wij, als er natuurijs is, een veilige vierhonderd-meter- baan met verlichting, muziek, bewaking, kantine, spelletjes, wedstrijden'-en een goede par keergelegenheid. Als onze ac tie slaagt dan kunnen we verze keren dat de ijsbaan aan het Kaaskenswater in Zierikzee binnen korte tijd voorzien kan worden van een folielaag op de bodem. Dat geeft dan de verze kering dat bij zes graden vorst de baan binnen twee of drie da- Daarnaast wil de vereniging zich ook bezig gaan houden met andere activiteiten buiten het schaatsseizoen. Daarom is er op 25 oktober, in de herfstva kantie, een sport- en spelmid- dag in sporthal Onderdak in Zierikzee. Op deze woensdag tussen 14.00 uur en 17.00 uur kan de jeugd van zes tot twaalf jaar terecht voor allerlei spel letjes. Ook heeft de ijsvereni ging plannen, indien er niet ge schaatst kan worden op de ijs baan, massaal af te reizen naar de ijsbaan De Uithof in Den Haag. De mogelijkheid bestaat om de ijsbaan alleen af te hu ren voor de leden van de Zie rikzeese IJsvereniging. Intussen zijn er ook vergevor derde plannen om het Zeeuws kampioenschap skeeleren naar Zierikzee te halen. Drie jaar geleden moest men noodge dwongen stoppen met die acti viteit wegens een te slecht weg dek van het huidige parcours. Geert van der Wielen: „Die si tuatie is inmiddels verholpen en misschien mogen wij vol gend jaar augustus/september het evenement opnieuw orga niseren in Zierikzee". ZIERIKZEE - Schaatser Leon van der Wielen is even als vorig seizoen opgenomen in de baanselectie van het gewest Zuid-Holland. Deze week is de ijstrai- ning op De Uithof weer van start gegaan en bereidt de Zierikzeese schaatser zich weer voor op de vele wedstrijden waarvan de eerste op zeventien oktober is gepland. Van der Wielen, die lid is van IJsclub De Poel, heeft zojuist zijn zomertrainingen afgerond. Samen met Arjaan van de Kreeke, die inmiddels is aan gesteld alstrainer van de baanslectie, zijn de voorberei dingen in volle gang om aan de gestelde limieten te komen. Deze limieten zijn dit jaar ex tra aangescheipt om in aan merking te komen voor deelna me aan de regio-selectie-wed strijden. Dat betekent voor Van der Wielen dat hij op alle afstanden vanaf 500 meter tot vijf kilometer persoonlijke re cords moet vestigen. IJsclub De Poel, die inmiddels al negentig leden telt, heeft nog meer ijzers in het vuur. Zo zullen naast Van der Wielen ook Kees Hogerland, Jaap Nieuwenhuize, Flip Salomé, Adriaan Provoost en Ferdi Wis se hun opwachting kunnen ma ken als A-marathon-rijder. Bij de B-marathon-rijders zit ten Fop Fonteyne uit Burgh- Haamstede, Pascal van den Broeke, Marcel de Looff uit Zierikzee en Roland Munnik- hof. Bij de C-marathon rijders is de junior Jordy de Looff uit Zierikzee opgenomen. OOSTERHOUT - Een terechte overwinning maar wel een beetje geflatteerd. De B-junioren van TSC zetten Zierikzee BI gelijk onder druk. Kregen een aantal kansen en scoorden uit een hoekschop waar bij de bal in het doelgebied heen. en weer werd ge trapt en binnen werd getikt: 1-0. Het gelukte Zierikzee bij een uitval via een goede actie over rechts van Pieter de Munnik waaruit Jarno Vermeulen 1-1 maakte. Tbch kwam TSC voor rust nog op voorsprong toen er achterin niet goed werd opge let en de bal vrij werd inge schoten: 2-1. Na rust liep de thuisclub verder uit toen ieder een miste behalve de speler van TSC: 3-1. Zierikzee kwam toch weer te rug toen Vermeulen de bal diep gaf en Peter de Haan 3-2 scoor de. Kansen hierna aan beide kanten maar TSC scoorde uit een voorzet: 4-2. Zierikzee zakte toen weg en gaf de thuisclub alle ruimte, zij maakte hier goed gebruik van en scoorde 5-2 via een schot, 6-2 via niet goed ingrijpen en ten slotte 7-2 uit een hoekschop die mooi werd ingekopt. Uitslagen Meisjes: Nieuwdorp-WIK 1-3. A-junioren: Zierikzee Al- JEKA Al 3-4, SKNWK Al- Oostkapelle Al 3-3, Zierikzee A2-Kapelle A2 7-4. B-junioren: TSC Bl-Zierikzee BI 7-2, Zierikzee B2-Middel- burg BI (uitgesteld): Duive- land Bl-Bruse Boys BI 0-9, SKNWK Bl-Brouwershaven BI 2-2, ZSC Bl-DFS BI 11-0. C-juniorcn: Kloetinge Cl-Zie- rikzee Cl 2-2, Brouwershaven Cl-ZSC Cl 7-1, MEVO Cl-WIK Cl 8-7, Bruse Boys Cl-DFS Cl 4-3, RCS C3-SKNWK C2 8-0. D-pupillen: DFS Dl-Zierikzee D2 6-1, Renesse Dl-Mevo Dl 8-0, Bruse Boys Dl-Duiveland Dl 1- 7, Zierikzee Dl-Yerseke Dl 19-3. Dreischor Dl-ZSC Dl 6-3, SKNWK Dl-Ouwerkerk Dl 16 2, Zonnemaire Dl-Duiveland Dl 4-9. E-pupillcn: Ouwerkerk El- Bruse Boys El 2-3, Cortgene El-Zonnemaire El 4-9, DFS El- Wissenkerke El 6-1Zierikzee El-Renesse El 10-0, Duiveland E2-Wissenkerke E2 7-15, ZSC El-DFS E2 0-8, WIK El-Zicrik- zee E2 12-0, Brouwershaven El- MEVO El 6-1, Renesse E2-Se- rooskerke E4 10-1. F-pupillcn: DFS Fl-SKNWK F1 5-10, Bruse Boys Fl-Zierik- zee F1 1-8, Mevo Fl-Brouwers- haven F1 0-1, Renesse F1-Zie rikzee F2 24-0, Wissenkerke F2- DFS F2 13-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7