Sprankelende première van toneelstuk Over de Grens Sociale vernieuwing centraal tijdens themadag sociale werkvoorziening Kunst van eigen bodem Drama Ingelaste vergadering commissie financiën ANBO vergadert Vandaag weer vaccinaties in Zierikzee Voorzitter M. K. Krijger: Orgaan van Overleg is volwassen geworden DINSDAG 6 OKTOBER 1992 NR 25234 3 Een scene uit Over de grens. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - In de Concertzaal in Zierikzee is op za terdag 3 oktober het toneelstuk Over de Grens onder regie van Marijke Reuser onder grote belangstelling in première gegaan. Onder grote belangstelling, want de voorstelling van zaterdagavond werd bijge woond door bijna tweehonderd mensen, hetgeen een nagenoeg „volle bak" van de Concertzaal betekende. We zijn weer eens met ons al len met ons neus op de feiten gedrukt. De beslommeringen van alledag zijn in één klap weggevaagd, samen met hon derden mensenlevens. Neder land is diep geschokt door de vliegramp in Amsterdam. Er wordt gerouwd, er wordt ver troosting gezocht. Het ergste voor veel mensen is nog de on zekerheid. Misschien tegen be ter weten in hoopt men dat er onder de rokende puinhopen nog mensen levend vandaan gehaald kunnen worden. Met name de Surinaamse gemeen schap in Amsterdam is zwaar getroffen. Een paar jaar na de ramp met het SLM-vliegtuig worden zij opnieuw bezocht door rampspoed. Voor de over levenden van de ramp breekt een moeilijke tijd aan. Zij heb ben geen andere keus dan de draad van het dagelijks leven weer op te pakken, maar voor velen van hen zal dat een zeer zware opgave worden. Hoe moeten de bewoners van de ge troffen flats zich ooit nog vei lig voelen. De vliegtuigen vlie gen al jaren af en aan over de Bijlmer en de kans dat naar aanleiding van de ergste vlieg ramp die Nederland ooit ge troffen heeft iets gewijzigd zal worden in de aanvliegroutes is klein. Het is nu aan de politiek om exact te achterhalen wat er nu precies mis is gegaan en om maatregelen te treffen die er voor zorgen dat zoiets derge lijks nooit meer kan gebeuren. P.K. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie financiën van de ge meente Westerschouwen heeft voor woensdag 7 oktober een extra vergadering ingelast. Deze openbare vergadering wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 19.30 uur. De extra vergadering wordt ge houden om een advies te ver krijgen van de commissie inza ke de nota Toeristenbelasting. Eerder is deze nota al aan de orde geweest in het recreatie- overleg en de eerder deze maand gehouden commissie fi nanciën. De op- en aanmerkin gen uit deze overleggen zijn meegenomen zodat nu een defi nitief stuk kan worden behan deld. De agenda van de commissie vergadering van woensdag meldt nog twee punten. Aan de orde worden gesteld de uit gangspunten van de begroting 1993 en een tijdelijke uitbrei ding van het personeel ten laste van het werkgelegen- heidsfonds. ZIERIKZEE - De afdeling Zie rikzee van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen (ANBO) vergadert dinsdag 13 oktober in het Huis van Nas sau in Zierikzee. Deze najaars vergadering begint om 14.00 uur. Na het openingswoordje van de afdelingsvoorzitter H. Asma wordt onder meer aandacht be steed aan het werkplan en de begroting voor komend jaar. Daarnaast staat ook een be stuursverkiezing op de agenda. Voorgesteld wordt om me vrouw Westenbrugge als be stuurslid te benoemen. Na de pauze gaat de bingo-molen draaien. Zij die deze najaars vergadering willen bijwonen wordt gevraagd iets bij te dra gen aan de verloting, die ter be strijding van de kosten wordt gehouden. Wie hiervoor iets af wil staan kan contact opnemen met het echtpaar Snijders, tele foon 14526. Ook is het donder dagochtend tijdens het weke lijkse koffie-uurtje mogelijk in de Paternoster de bijdrage aan deze verloting af te leveren. In verband met deze najaarsver gadering zal de wijkbus 60 bij voldoende belangstelling van Borrendamme naar het Huis van Nassau rijden. Ook hiervoor kan men contact op nemen met de heer Snijders. Opgave voor dit busvervoer moet wel tijdig gebeuren. FIGUEIRA DA FOZ - De Nederlands-Vlaamse film „Eli- as of het gevecht met de nachte galen" naar het boek van de Belg Maurice Gilliams is in het Portugese Figueira da Foz be kroond met de prijs voor de beste literaire film. Dat heeft producent Cinété Filmproduk- tie Amsterdam/Antwerpen meegedeeld. Uitvoering van het stuk ge schiedde door de Amateur Co- medie Zierikzee (AZC) door ac teurs John Meuldijk, René Plu en Marleen Viergever. Omdat deze produktie tevens de afron ding vormde van de drie-jarige regie-opleiding van spel- leidster Marijke Reuser werd ook op zondag 4 oktober een tweede voorstelling gegeven, waarbij de commissieleden die haar voorstelling moesten be oordelen aanwezig waren. Als primeur kan hier reeds ver meld worden, dat de kandidate thans geslaagd is. Gewaagde keuze Marijke Reuser heeft het zich zelf bij de keuze van het uit te voeren toneelstuk overigens niet makkelijk gemaakt. De uitvoering van het gehele stuk wordt immers gebracht door slechts drie personen, die elk een hoofdrol vervullen. Dit be tekent dan, dat het gevaar aan wezig is dat het publiek ten ge volge van de lange teksten die Als ze ergens een hekel aan hebben is het niet voor vol te worden aangezien. Werk voor zieningsschap De Zuidhoek is een volwaardig bedrijf met volwaardige werknemers", stelt M. K. Krijger, voorzitter van het Orgaan van Overleg (OVO) nadrukkelijk. Hij voegt daaraan toe dat De Zuidhoek ook een bedrijf is waar de werknemers door de directie serieus genomen worden. ,,Het is onze taak als OVO om de be langen van de werknemers te behartigen. En dan praten we niet alleen over het schoonhou den van WC's, maar ook over het beleid. Wat dat betreft is het OVO volwassen geworden. We krijgen steeds meer de functie van ondernemings raad. Toeleveringsbedrijf Werkvoorzieningsschap De Zuidhoek is een industrieel toeleveringsbedrijf met ruim 130 werknemers. De Zuidhoek richt zich op metaalbewerking, elektronica, montage- en in pak werk. Het werkvoorzie ningsschap beschikt over een modern machinepark en gemo tiveerde werknemers. Eigen lijk is het enige verschil met andere bedrijven dat de werk nemers van Do Zuidhoek een geestelijke en/of lichamelijke handicap hebben. De mensen elk van de acteurs dan moeten oplepelen, verveeld zou kun nen raken. Daarbij moet ook nog in aanmerking worden ge nomen, dat het stuk inhoude lijk zelf zich, ondanks de nodi ge humor, toch ook laat ken merken door nogal wat maat schappijkritische kanttekenin gen, met name tegen de dom me, vaak kritiekloze manier van handelen van sommige mensen. In dit geval werd onder meer de houding van iemand betrok ken met de wapenhandel en ie mand die als huurling mee had gedaan aan een massamoord tegen het licht gehouden. Maar hoewel er een steeds grotere tendens is, dat door de enorme veelvuldigheid van het voorko men van geweld op radio en te levisie mensen hier wat wars van lijken te worden, voelde Marijke Reuser zich zo aan gesproken door dit werk van Lodewijk de Boer - zijn werk wordt vaak gekenmerkt door moeilijk of merkwaardig lig gende intermenselijke relaties, maatschappijkritiek en humor die bij De Zuidhoek werken voelen zich echter niet gehan dicapt, zo stelt Krijger. Krijger werkte voordat hij tien jaar geleden bij De Zuidhoek begon in het 'gewone' bedrijfs leven waar hij, zoals hij het uit drukt, uitgekotst werd. Hij pakte de draad weer op bij De Zuidhoek en zag al snel dat zijn eigen vooroordelen jegens het werkvoorzieningsschap ner gens op gébaseerd waren. ,,En zo voelt iedereen het hier, maar er zijn nog veel vooroordelen. Dat hebben we vorig jaar wel gezien tijdens de open dag. Sommige mensen waren stom verbaasd toen ze zagen wat voor werk we hier doen". „Kijk, we hebben hier alle maal onze gebreken, maar ie dereen werkt hier met plezier en dat kun je van lang niet alle werknemers in andere bedrij ven zeggen", aldus Krijger. „Waar wij van af willen is het imago van 'zakjesplakkers'. De mensen die hier werken zijn op het werkvoorzieningsschap aangewezen. In het vrije be drijfsleven kunnen zij niet te recht". Meepraten Net als in elk bedrijf mogén ook de werknemers van De Zuidhoek meepraten en mee denken over het beleid. Dat - dat zij derhalve, en met suc ces, tot uitvoering van dit werk besloot. Wapenhandelaar In het kort beschrijft Over de Grens van Lodewijk de Boer het verhaal van een wapenhan delaar, een kluizenaar en een zwangere vrouw, die elkaar na dat ^de handelaar met zijn wa gen vol met handelswaar mid den in de rimboe gecrashed is beter gaan leren kennen. De kluizenaar woont reeds jaren in de rimboe, en de zwangere vrouw blijkt zich als versteke ling in de vrachtwagen van de handelaar te hebben verstopt. Na de crash van de vrachtwa gen bevinden deze drie mensen zich in een situatie die ze af hankelijk maakt van elkaar. Ze hebben elkaar nodig om hun eigen problemen op te los sen en het wordt duidelijk, dat beiden niet wérkelijk zijn, voor wie hij of zij zich voor doet. Beiden hebben een (vreselijk) geheim, en aan het eind van het stuk blijken beiden hoofd rolspelers op een bepaald ge bied van de menselijkheid een grens te hebben overschreden. Maar omdat de figuren uit het stuk op elkaar zijn aangewezen en beide heren een bepaalde in teresse vertonen voor het meepraten en meedenken kan via het OVO. Krijger trad ne gen jaar geleden toe tot dat OVO. De laatste zeven jaar mag hij zich voorzitter noemen. Sa men met C. van Beveren, J. Adriaanse, W. Brocatus en C. Willemse strijdt hij voor de be langen van de werknemers van De Zuidhoek. ,,En zowel directie als bestuur van De Zuidhoek zien ons als volwaardige gesprekspart ners", aldus Krijger. Hij stelt dat het OVO zich vooral in de laatste paar jaar sterk ontwik keld heeft. „Vroeger werden de afdelingen vertegenwoordigd door een niet-WSW'er. Dat is veranderd". Krijger stelt dat in dit geval het mes aan twee kan ten snijdt. De werknemers we ten zich vertegenwoordigd door iemand die precies weet wat het werk inhoudt en ook weet wat het is om bij een werkvoorzieningsschap te wer ken. „Maar daardoor is het contact tussen directie en werknemers ook optimaaV'. Namens het OVO heeft C. van Beveren zitting in de commis sie Veiligheid, Gezondheid en Welzijn. Deze commissie advi seert het OVO. „Elke drie maanden wordt een rondgang door het bedrijf gemaakt om te kijken of alle werksituaties aan de veiligheidsvoorschrif ten voldoen en of er situaties bestaan die voor verbetering vatbaar zijn", aldus Van Beve ren. Adriaanse vult aan: „Het kan bijvoorbeeld gaan om nieuwe stoelen, maar ook om een afzuiginstallatie voor de soldeerbouten". Van Beveren: „Als bijvoorbeeld het ziekte verzuim ineens omhoog gaat kijkt de commissie waar dat aan ligt. En als je de oorzaak vindt kun je ook iets doen om vrouwspersoon komt, na vele spannende en ook komische si tuaties, de vreselijke waarheid aan het licht. Ondanks het moeilijke karak ter van het stuk, is Marijke Reuser er in geslaagd het stuk zeer actueel, en leefbaar voor het publiek te'houden, en bleef alles van het begin tot het ein de voldoende boeien. Bij de openingsscène hoorde men, voor het gordijn geopend werd, duidelijk de geluiden van een ongeluk, en kom men na enige tijd, nadat de gordijnen waren geopend en temidden van de op het toneel hangende (kunstma tige) rookwolken de eerste hoofdrolspeler ontwaren, te midden van zijn verongelukte automobiel. Van een dergelijk effect was ook sprake bij het begin van-de tweede akte. In de loop van het stuk zelf werden de mensen verscheidene keren behoorlijk opgeschrikt door luide knallen uit een geweer of door de stem van (in het stuk) Tbny, die over een dermate stemvolume beschikt dat hij de titel Koning decibel zou mogen voeren. Het gebezigde taalge bruik was zeer eigentijds, hoe wel de kanttekening zou kun nen worden geplaatst dat bij voorbeeld het door de wapen handelaar gebezigde gevloek zoals direct na het ongeval in de openingsscène bij een enke le toeschouwer in het verkeer de keelgat zou kunnen schie ten. Anderzijds is een dergelijk taalgebruik binnen het stuk natuurlijk wel afkomstig van een louche wapenhandelaar, die het met bepaalde zaken toch al niet zou nauw neemt. Een beschaafder taalgebruik zou dan afbreuk doen aan het realisme. De eigentijdsheid en levendigheid van het stuk werd tevens nog benadrukt door de enigszins pikante kledij van Marleen Viergever en de in het stuk aanwezige aangelegde verbanden aan haar been. De uitvoering door de Amateur Comedie Zierikzee zelf was meer dan uitstekend. De ac teurs waren zelfs tot achterin de zaak goed verstaanbaar, het geen met name voor de een van nature zachte stem hebbende Marleen Viergever een goede prestatie kan worden ge noemd. Liefst negen maanden was het gezelschap bezig ge weest met de voorbereidingen van de uitvoering maar aan al les was te merken, dat de ac teurs in het geheel een grote schik hadden gehad. Ook René Plu en John Meuldijk speelden hun lange rol uitstekend en zet ten de uit te beelden karakters dat ziekteverzuim weer terug te dringen". Lang niet alle veranderingen zijn verbeteringen, stelt Krij ger. De rijksoverheid probeert volgens hem onterecht te bezui nigen. Sinds een paar jaar wer ken werkvoorzieningsschap pen met een vast budget. Om de kosten zoveel mogelijk te beperken moeten WSW- werknemers zelf (een deel van) hun reiskosten betalen. Krij ger: „Dat komt er op neer dat de een meer geld overhoudt dan de ander terwijl hij of zij hetzelfde werk doet. De werk nemers van De Zuidhoek ko men van het hele eiland en dan zou je onderscheid gaan maken tussen wie in Zierikzee woont en wie van buiten naar het werk moet komen". Die reiskostenkwestie is één van de strijdpunten van het OVO. Een andere kwestie waar men zich mee bezig houdt is het plan om langdurig werklozen tewerk te stellen in werkvoor zieningsschappen. Krijger be titeld dit plan als 'werkvervui- ling'. „Daar is een werkvoor zieningschap niet voor. Een werkvoorzieningsschap is voor wie nergens anders terecht kan". Iets anders is het feit dat .er binnen het werkvoorzie ningsschap met twee CAO's ge werkt wordt. Eén voor het WSW-personeel en een voor de niet-WSW'ers. Krijger: „Dat vind ik een hele rare situatie. Het klopt toch niet dat je bin nen één bedrijf twee CAO's hebt". Krijger is er de man niet naar om zijn mening onder stoelen of banken te steken, en wat hij zegt kan best eens hard aanko men. Wel is hij ervan overtuigd op juiste wijze neer. De enkele foutjes in de uitvoering van za terdag maakten het stuk zelfs wat grappiger. Weinig middelen Bij het geheel dient men dan nog te bedenken, dat het onder havige toneelgezelschap slechts buitengewoon weinig financiële middelen krijgt aan geboden een stuk op de plan ken te krijgen. Met een subsi die van slechts 750,- op jaar basis zou je, in tegenstelling tot de geleverde prestaties, den ken, dat men niet zo ver komt. Wel valt het een en ander te merken aan bijvoorbeeld het decor, dat vrij sober was. Tbn aanzien van het decor is niette min vermeldenswaardig dat men op vrij geraffineerde wij ze door middel van camoufla- genetten, visnetten en zeilen toch een aardig decor wist te bouwen. Ook wist men door middel van een projectie scherm, waarop op subtiele wijze de contouren van een ver woest dorp werden geprojec teerd, een mooi ruimtelijk beeld te scheppen, en was er een redelijke belichting. Goede rekwisieten huren blijkt echter een vreselijk dure zaak te zijn (het gehuurde geweer kostte aan huur zo'n 500,- waarmee de jaarlijkse subsidiepot bijna gelijk geleegd was), hetgeen toch wel een bepaalde sober heid veroorzaakt in aankle ding; dit laatste is echter niet altijd gewenst. Privé-toneelschool Al toen ze heel jong was heeft Marijke Reuser op een privé- toneelschool in Den Haag geze ten. Na enkele jaren gereisd te hebben en ook nog twee jaar in een amateurtoneelgezelschap in Den Haag te hebben ge speeld en tussendoor een ver blijf van tien jaar in het bui tenland kwam zij na terug komst iemand van de toneel groep van Ouwerkerk tegen, die acht jaar geleden het plan had een amateurgroep in Zie rikzee op te richten. Samen met de desbetreffende vrouw kwam de totstandkoming van deze amateurvereniging. Sa men met Marleen Viergever, die in Over de Grens dus een rol heeft, ging zij naar de regie opleiding bij het Zeeuws Cen trum voor Amateurtoneel in Middelburg, die dus thans is afgerond. Op deze regie-oplei ding heeft zij weer veel ge leerd. Deze kennis zal zij overi gens proberen in praktijk te brengen bij het volgende stuk van de ACZ, waarbij op haar beurt Marleen de regie zal voe ren. overigens is dit een „spek kie naar haar bekkie", want in feite speelt ze liever zelf, dan dat ze de regie voert. Overige speeldata zijn 14 november in Brogum (primeur! nadere gege vens volgen) en zaterdag 12 de cember om 20.30 en op zondag 13 december om 14.30 in het Mi- nitheater te Middelburg. dat naar het OVO geluisterd wordt. „Ik denk dat openheid wat dat betreft ook erg belang rijk is", aldus de OVO- voorzitter. Het werk voor het OVO is er, naarmate het over legorgaan steeds volwassener werd, niet eenvoudiger op ge worden. „Soms moet je de stukken voqr een vergadering twee keer lezen om te begrij pen wat ze bedoelen en dat kost best veel tijd. Maar het is be langrijk dat wij als WSW'ers mee kunnen praten". Discussie Krijger en de zijnen hopen dat tijdens de themadag in Mon- dragon veel discussie los komt. Zij zijn ook zeker niet van plan om stilletjes in een hoekje te blijven zitten. De themadag wordt omstreeks 9.30 uur ge opend door dagvoorzitter J. Burgemeester. Vervolgens steekt de eerste inleider om 10.00 uur van wal. Mr. M. Nan- cinovic, hoofddirecteur Bij stand en Voorzieningen van het ministerie van sociale zaken spreekt over de toekomstige ontwikkelingen in de WSW. Namens de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten wordt vervolgens het woord gevoerd door mr. J. Th. W. Tuin. Hij gaat het hebben over de rol van de gemeenten en de plaats van de Sociale Werkvoorzienings schappen binnen die gemeen ten. Na de pauze is het woord aan ing. L. Kooyman. Hij is di recteur van het Nationaal Overleg Sociale Werkvoorzie ning en spreekt over de tegen stelling tussen het rapport So ciale Werkvoorziening nieuwe stijl en de sociale vernieuwing. De rij sprekers wordt gesloten door J. H. P. Boone, Vak bondsmedewerker bij de CFO. Thema van zijn inleiding is; Arbeidsprojecten, bedreiging of ondersteuning. Omstreeks 12.30 uur wordt het ochtend programma afgesloten. Na de lunch gaat om 14.00 uur de fo rumdiscussie van start. Thema van de discussie is de sociale vernieuwing. Om 16.00 uur wordt de themadag afgesloten door dagvoorzitter J. Burge meester. Verwachting t/m zaterdag 10 okt. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht noordw. 3 Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 8 graden Mid.temp:-14 graden Windkracht noordw. 4 Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht noordw. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 okt. Zon op 06.51onder 18.03 Maan op 16.11, onder 02.13 8 okt. Zon op 06.52, onder 18.00 Maan op 16.27, onder 03.20 Volle Maan: 11 okt. (19.03) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt morgen een kou de dag. Er is veel bewolking en van het zuidoosten uit gaat het regenen. De noordoostenwind, die boven land matig tot vrij krachtig en aan de kust en op het IJsselmeer hard is, voert vrij koude lucht aan. Vannacht daalt het kwik tot 7 graden en morgenmid dag wordt het niet warmer dan een graad of 12. De krachtige noordoos telijke stroming wordt in stand ge houden door een hogedrukgebied boven het zuiden van Scandinavië en een lagedrukgebied boven midden-Europa. Het hogedrukge bied verlegt morgen zijn zwaarte punt naar de Britse eilanden en het lagedrukgebied verplaatst zich naar Polen. Woensdag draait bij ons de wind naar het noorden en dan stroomt weer droge lucht met opkla ringen naar ons toe. Ook de lucht- drukverschillen nemen af, waardoor de wind overwegend matig wordt. De middagtemperatuur wordt een graad of 14. Tegen het weekeinde neemt de kans op een bui van het noorden uit waarschijnlijk weer toe. ZIERIKZEE - Vandaag, dins dag 6 oktober worden in het kruisgebouw aan het Janne- wekken weer vaccinaties tegen polio uitgevoerd. Voor vaccinatie komen in aan merking personen van dertien tot veertig jaar die nooit eerder of onvolledig zijn ingeënt. Deze mensen kunnen vanavond van 19.00 tot 20.00 uur in het kruis gebouw te Zierikzee terecht om zich te laten inenten. Verder worden dagelijks inentingen verricht in de kruisgebouwen in lérneuzen, Oostburg en Mid delburg. Van 19.00 tot 20.00 uur. De polio-infolijn is deze week dagelijks bereikbaar van 9.00 tot 12.00 uur via telefoonnum mer 06-0564. ZIERIKZEESCHEO NIEUWSBODE Bal Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45.00 Per jaar f 179.00 Bij autom. afschr. i 169.00 Losse nummers 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W ZIERIKZEE - Sociale vernieuwing. Daar draait het om tijdens de themadag die woensdag 28 oktober ge houden wordt in hotel Mondragon in Zierikzee. De themadag is een initiatief van het Provinciaal Over leg Werkvoorzieningsschappen. Gastheer is het Or gaan van Overleg (OVO) van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek. De themadag gaat om 9.00 uur van start en duurt tot 16.00 uur. Vrijdag Zaterdag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3