Zierikzee verdient twee punten bij TPO de Ridder neemt ontslag bij VV MEVO Bruse Boys verliest door te weinig inzet Zonnemaire verslikt zich in het tweede team van Ouwerkerk Sport programma Jacob van de Berge mist strafschop Renesse en Dreischor winnen MAANDAG 28 SEPTEMBER 1992 NR 25229 7 TON Eric Berrevoets scoort MOERDIJK - Zierikzee kreeg in Moerdijk uiteinde lijk loon naar werken. Ondanks een slechte eerste helft werd in de tweede helft het karwei afgemaakt. Met een winst van 1-3 op TPO hebben de manschap pen van trainer Kees Hagesteijn inmiddels zeven punten uit vier wedstrijden verzameld. ,,We speelden beslist niet best. Maar goed, dan verdienen we twee punten en kan je met op geheven hoofd de thuisreis aanvaarden. Als je vorige week tegen VVR wel een sterke wed strijd speelt maar niet de volle winst pakt dan is de ploeg van daag gewoon wat gelukkig aan de overwinning gekomen. Het bewijst gewoon dat we nog steeds niet ver genoeg zijn om ploegen als TPO op de juiste wijze aan te pakken", ver klaart Hagesteijn na afloop van de wedstrijd in Moerdijk. Wakker worden TPO probeerde met één spits en countervoetbal Zierikzee op zijn knieën te krijgen. In de tiende minuut ging Patrick Roggeband in de fout en Bas Groothedde werd uitgespeeld waardoor keeper Wim Lafeber dit seizoen voor de eerste keer werd gepasseerd: 1-0. Zierikzee schrok wakker en dat resul teerde twintig minuten later in 1-1. Danny Magito speelde de bal goed vrij en van achteruit bediende hij Eric Berrevoets op maat die de bal in de tou wen schoot. In de tweede helft viel Zierikzee weer in de ar men van TPO waardoor het tempo veel te laag werd. Geen aansluiting op het middenveld waardoor TPO zelfs kansen kreeg voor het doel yan Lafe ber. Een wat gelukkige bal viel voor het doel van de tegenstan der waardoor René Roon via een flipperkast-effect de bal in het doel kon schieten: 1-2. Gelukkige actie Halverwege de tweede helft moest Lafeber zijn keepers- kunsten opnieuw tonen en stompte de bal ternauwernood uit zijn doel. Achteraf was dit een gelukkige actie want de bal werd gelijktijdig in de mid dencirkel gebracht waardoor Eric Berrevoets de bal mee kon pikken. De TPO-keeper kwam ver uit zijn doel ma ar Berre voets dacht geen seconde na en lobte de bal over de ongelukki ge keeper heen en bracht de eindstand op 1-3. Hiervoor hadden Fred Kramer en René Roon nog kansen gemist om de voorsprong te vergroten maar dat was niet meer in het belang van de overwinning, „Ik moet toegeven dat de jongens van TPO positief voetballen. Maar het probleem bij die Brabantse ploegen is dat zij niet voldoen de kwaliteit hebben maar wel vechten voor iedere meter. Daarom moet je er niet vanuit gaan dat je zo'n ploeg even oprolt", verklaarde Ha gesteijn. stand. De lange blonde speler kon de bal net keren van de doellijn. Tonnie van de Berge was op het voetbalveld in Bruinisse één van de betere spelers. Hij toon de veel inzet en betrok zijn me despelers goed in het spel. Maar de kracht van één speler was niet voldoende om Bruse Boys over het dode punt heen te tillen. Ook toen de knappe actie van Van de Berge in het strafschopgebied werd af gestraft met een behoorlijke tackle en een terechte straf schop opleverde. Maar de ge blesseerde Jacob van de Berge maakte het karwei vanaf de elfmeterstip niet af. „Hij keek naar de rechterhoek. Hierdoor verraadt hij zelf de uitgekozen hoek. Ik lag al op de juiste plaats voor Van de Berge schoot" liet keeper Henk van Oers uit Breda weten. „Het is jammer voor die jongens maar ik verdiende vanmiddag ook nog vijfendertig gulden bij de loterij van Bruse Boys". „Zo'n strafschop mo.et je ma ken. Maar ik denk dat dit hoort bij het spel van vanmid dag", concludeerde Jacob van de Berge. Nadat niet de gelijk maker wérd gescoord zorgde PTT vier minuten later voor 0- 2. De middenvelder Frans Ku- klewski kreeg alle ruimte en schoot onhoudbaar in. Cees van Dijk wisselde Ralph van de Ouden nog voor de moe gestreden Johan Nieu- wersteeg. „Kan je mij ook niet wisselen, ik ben helemaal ka pot", liet Jan Stouten weten aan zijn trainer. Maar Van Dijk kon geen ingreep meer doen omdat hij de twee A-junioren al had ingebracht. Drie minu ten voor tijd toonde Tonnie van de Berge nog zijn klasse, Een prima actie van Jacob van de Berge tot de achterlijn van de tegenstanders. Hij legde keu rig de bal terug in de voeten van Tonnie van de Berge. Deze bedacht zich geen moment en schoot de bal loeihard in de kruising: 1-2. Bruse Boys - PTT Breda: 1-2 (0- 1). 45. Peter Leesmans 0-1. 34. Frans Kuklewski 0-2. 42. Ton nie van de Berge 12. Bijzonder heden: 30. Jacob van de Berge (Bruse Boys) mist strafschop. Scheidsrechter:. M. Bruynooge uit Wemeldinge. Toeschouwers: 95. win de Vlieger 1-1. 30. Erik- Jan van Dongen 1-2. Scheids rechter: Hans de Haan uit Zonnemaire. Toeschouwers: 68. ZSC - Wissenkerke 1-14 „Ik weet niet wat ik er van moet zeggen. Maar ik baal als een stekker en ik schaam mij voor deze uitslag. Waar dan' ook de schuld ligt, dit is voor de vereniging niet leuk. Het heeft dan ook lang geduurd voor ik zaterdagmiddag de kantine hebt bezocht", ver klaart Sjaak Dorreman. De trainer van ZSC zag zaterdag middag zijn ploeg met 1-14 verliezen tegen Wissenkerke. In de eerste helft kon ZSC nog enige tegenstand b'ieden hoewel het na twintig minu ten spelen al 0-3 was. Maar de ZSC-speler Marco de Jonge gaf zijn ploeg weer enige hoop door te scoren. Toch, de ze injectie hielp niet want de kleedkamer werd opgezocht met een achterstand van 1-6. In de tweede helft bakten de manschappen van Dorreman er helemaal niks van. Tot overmaat van ramp raakte ook keeper Johan van de Horst nog geblesseerd. „Jo han heeft drie gekneusde rib ben dus die zijn we ook nog voor vijf weken kwijt", aldus Dorreman. Van de Horst werd tegen de vlakte gelopen door een Wissenkerke-speler. Maar voor het zover was had de sluitpost van ZSC al veer tien keer de bal uit het net moeten vissen. „Zuivere af gang. Hier zijn geen woorden voor. Ik zal de ploeg niet in de steek laten maar soms twijfel ik aan mijzelf als ik deze uit slag zie", vertelt oefenmees- ter Sjaak Dorreman die nog één jaar onder contract staat bij ZSC. Borssele - DFS (gestaakt) De wedstrijd in en tegen Borssele is zaterdagmiddag in de twaalfde minuut van de tweede helft gestaakt. Bij een 0-0 stand kwam DFS- keeper Edwin van de Zande in botsing met de Borssele- speler Peter Kareis. Deze spe ler bleef op de grond liggen en spuugde wat bloed. De dokter werd geroepen en de speler werd onmiddellijk na het ziekenhuis vervoerd. „Hij heeft in ieder geval een her senschudding en moet om de twee uur wakker worden ge maakt. Hij mocht gelukkig weer naar huis en dan zullen er deze dagen nog Iongfoto's worden gemaakt", liet DFS- trainer Nico Kind weten die na dé wedstrijd direct contact had opgezocht met de onge lukkige speler. Voor het onge luk met de speler Kareis hiel den beide ploeg elkaar in evenwicht. Het was een rusti ge en sportieve wedstrijd. Maar na het ongeval sloop de onzekerheid bij de beide ploegen binnen en besloot men in goed overleg de wed strijd te staken. Renesse - Noormannen 3-0 Zonder de geschorste Leon Bakker won de ploeg van oefenmeester Ed van Lent de thuiswedstrijd, zondagmid dag, tegen Noormannen met 3-0. Al in de 7e minuut bracht Mi- scha van de Hoek zijn ploeg op voorsprong. Van Lent had, door het gemis van Bakker, een tactische zet gedaan door Peter Bouterse door te schui ven naar het middenveld en André Kooiman naar de ver dedigingslijn te halen. In de tweede helft werd Jurgen Francke naar de kant gehaald en Robert Kanters mocht in zijn plaats spelen. Dit pakte goed uit in de 20e minuut. Een mooie voorzet van Kan ters werd door Peter Messe- maker ingekopt: 2-0. Een kwartier voor het einde bracht Peter Bouterse de eindstand op 3-0. „Het was een leuke partij en dat kwam vooral door de scheidsrechter. Hij liet de beide ploegen voet ballen en dat was in ons voor deel", aldus Van Lent. RCS - Dreischor 1-4 Ondanks dat beide ploegen een slechte wedstrijd speel den in Oost-Souburg mochten de manschappen van oefen- meester Tbon Tettero alsnóg de volle buit mee naar Drei schor nemen. De eerste helft werd er niet gescoord maar in de 5e mi nuut van de tweede helft kreeg Norman Dijst de bal wat vreemd op zijn schoen waardoor de openingstreffer werd geproduceerd: 0-k Nog geen tien minuten later kwam RCS langszij door een verdedigingsfout in de Dreisterse verdediging. Het spel werd grimmiger en dat leverde een gele kaart op voor Luuk Heijboer. Na een half uur spelen maakte Eric Dijst gebruik van een keurige bal in zijn voeten en schoot raak: 1-2. Een RCS-verdediger trap te Dijst nog eens extra op de hielen en kon met een rode kaart het veld verlaten. Tien minuten voor het einde bracht Chris Tbttero zijn ploeg op 1-3 en vijf minuten voor tijd scoorde Eric Dijst zijn tweede doelpunt en bracht de eindstand op 1-4. Spelersgroep beraadt zich ARNEMUIDEN - Jaap de Ridder heeft zaterdagmid dag definitief een punt gezet achter zijn korte trai nersschap bij voetbalvereniging MEVO in Zierikzee. Afgelopen woensdag bracht hij het bestuur al op de hoogte en zaterdagmiddag na de wedstrijd tegen Duiveland lichtte hij de spelersgroep in over zijn be sluit. hij WIK uit Kerkwerve binnen vier jaar van de 2e klasse afde ling naar de vierde klas KNVB. Daarvoor was hij actief bij Arnemuiden, 's-Heer Arendskerke, Kruiningen, Zee- landsport en VCK in Koude- kerke. De spelersgroep van MEVO is zaterdagmiddag na de wed strijd tegen Duiveland in spoe doverleg bij elkaar geweest. Zonder het bijzijn van be stuursleden zijn er onderling afspraken gemaakt. „We weten niet wat de groep heeft afge sproken", vertelde bestuurslid René Verwijs. „Samen met Piet Verschure (voorzitter ME VO) nemen wij deze week de honneurs waar op de trainin gen en komende wedstrijd. We hopen zo snel mogelijk een trainer te vinden. Wij doen het graag maar liever niet", liet Verwijs weten. Het is voor voetbalvereniging MEVO de zoveelste tegenvaller. Nadat een paar jaar geleden Co Wil- lemse vroegtijdig de eerste se lectie verliet was ook Tbine Tiggelman geen lang leven be schoren bij MEVO. ZIERIKZEE - Dinsdagavond 29 september speelt het eerste selectie-voetbalelftal van SKNIVK uit Nieuwerkerk een wedstrijd tegen het Neder lands dovcnclftal in Zeist. De eerste selectie van voetbal vereniging Zierikzee speelt dinsdagavond 29 september een oefenwedstrijd tegen en in Veere. Tafeltennis Het eerste selectie-team van ta feltennisvereniging Scaldina in Zierikzee komt dinsdag avond 29 september om 20.15 uur uit voor zijn tweede com petitiewedstrijd. Michel Holm, Hans Beukert en Hans Volkeri komen dan uit tegen 't Zand 4 uit Middelburg. De wedstrij den vinden plaats in de sport zaal aan de Raamstraat in Zie rikzee. De 41-jarige trainer Jaap de Ridder: ,,Ik moet mijn gezond heid in de gaten houden. Maar volgend seizoen wil ik toch weer een nieuwe club". Jaap de Ridder liet vorige week in de Zierikzeesche Nieuwsbode al weten dat hij consequenties zal trekken als MEVO opnieuw een slecht re sultaat neer zou zetten in de wedstrijd tegen Duiveland. „Natuurlijk spelen de resulta ten van MEVO een rol in mijn besluit. Maar de grootste reden is mijn kapotte rechterknie. Ik ben in augustus nog geope reerd maar die operatie is mislukt. Twee weken geleden kreeg ik te horen dat over een maand een kunstknie ge plaatst moet worden. Ik heb het hier erg moeilijk mee want dit heeft natuurlijk toch conse quenties voor mij. Reputatie Daarnaast had ik tijdens de trainingen en de wedstrijden van MEVO enorm veel pijn. Soms was dat zo erg dat ik een pijnstiller in moest nemen. Kijk, als je er wat voor terug krijgt van de spelersgroep dan is daar mee te leven. Maar ook dat was niet het geval. Het is beter om tijdig uit elkaar te gaan want MEVO is toch een aardige vereniging", aldus De Ridder. De 41-jarige trainer heeft de afgelopen vijftien jaar een prima reputatie opge bouwd. Voor hij één jarig con tract tekende bij MEVO bracht Jan Stouten (links) was in de laatste fase van de wedstrijd Bruse Eoys-PTT Breda conditioneel op. Maar ondanks zijn wens om gewis seld te worden liet trainer Cees van Dijk hem tot de laatste minuut spelen. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - „Ik ben geblesseerd aan de wedstrijd begonnen. Ik dacht, ik doe gewoon mee, misschien zet ik dan nog wel een doelpunt. Nee, dan mis ik juist een strafschop. Waardeloos is dat en dan voel je je ook schuldig aan het verlies", verklaarde Jacob van de Berge nadat Bruse Boys van het veld stapte met een ne derlaag van 1-2 tegen PTT uit Breda. De ploeg uit Bruinisse wilde wel maar kreeg geen greep op het spel. Want juist de jongens van PTT waren in de lucht veel sterker en door de snelheid van de vleugelspelers kon Jacob Muller twee keer naar de bal vissen in zijn doel. „We speelden veel te slecht, er was vanmiddag geen inzet. Ik vind het maar raar hoor. Als je dan ziet dat het de vorige wed strijden wel goed gaat, waar om dan vanmiddag niet. We krijgen veel kansen maar we maken ze gewoon niet af. Mis schien moeten we maar eens een paar spitsen gaan aantrek ken dan wordt de boel van vo ren eens een beetje wakker. In ieder geval word ik op deze ma- niér nooit topscorer dit sei zoen", vertelt de aanvoerder Jacob van de Berge. Bruse Boys werd in de tweede minuut van de wedstrijd al ge waarschuwd dat PTT gevaar lijk kon zijn voor het doel van Jacob Muller. Een perfecte aan val werd op de doelpaal ge kopt. „Daar zit een engeltje op, laat die vanmiddag maar zit ten", reageerde Muller al kij kend naar de rechterdoelpaal. Nog geen minuut later ging aan de andere kant van het doel de bal rakelings langs. Het waren dan ook de enige schermutselingen voor het doel van de Bruenaren. Zeker vier kansen op rij kreeg Bruse Boys voor het doel van PTT-keeper Henk van Oers. Maar zowel Martin Verspoor, John van Dij- ke als Leo Burgers hadden niet voldoende schotkracht om een openingstreffer te produceren. In de laatste minuut van de eerste helft sloeg het noodlot toe. Een snelle aanval en een keurige voorzet van de linker vleugelspeler, Theo Simons, werd met een hard diagonaal schot van Peter Leesmans de 0- 1 voorsprong voor de gasten ge noteerd. Leesmans was juist in het veld gekomen en bleek een gouden wissel te zijn voor de trainer van PTT. Voor aanvang van de tweede helft had oefen- meester Cëes van Dijk de wis selspeler Johan Benard voor Bert van de Berge ingebracht. In de tiende minuut kreeg deze jonge speler zelfs een kans op een schitterende pass van Wil- eo Hanzen maar keeper Henk van Oers stond op de goede plaats. Nog geen acht minuten later redde John van Dijke zijn ploeg van een grotere achter- Een aanval van Zonnemaire op het doel van Ouwerkerk 2 levert geen doelpunt op. Ouwerkerk kroop door het oog van de naald en won met 1-2. (Foto: Joop van Houdt). ZONNEMAIRE - Er is de laatste weken op de Schouwen-Duivelandse voet balvelden een opmerkelijke rol weggelegd voor de keepers. Ook Zonnemaire mocht gisteren, zondagmiddag, keeper Erwin van der Wekken bedanken dat de nederlaag tegen Ouwerkerk 2 niet groter was uitgevallen. De 17-jarige doelman behoedde met uitstekende reddingen zijn ploeg voor een afgang. Dat Zonnemaire met 1-2 ver loor van het aardig spelende tweede team van Ouwerkerk was enigszins geflatteerd. Maar oefenmeester Wim Kommer mag ondanks de ne derlaag niet klagen. Zonder wisselspelers was Zonnemai re aan de wedstrijd begon nen. De ploeg had pech dat zes spelers waren geblesseerd maar ondanks die handicap toonde Zonnemaire redelijk spel op de grasmat. De onmis bare laatste man, de 38-jarige aanvoerder Piet Stouten stond ook in deze wedstrijd weer aardig zijn mannetje. Overigens is de ploeg met een gemiddelde leeftijd van 22 jaar bezig om de vierde en laagste klas van de afdeling te verlaten. De eerste twee wedstrijden werden gewon nen, alleen gisteren lieten zij een steekje vallen. Keepers-training „Ik heb het bij Zonnemaire naaf mijn zin", vertelt keeper Van der Wekken. Vorig sei zoen was ik nog bij het derde elftal van Brouwershaven. Maar bij Zonnemaire kreeg ik de kans om in het doel te staan. Ik krijg iedere week extra keeperstraining van Wim Kommer en dat heb ik bij Brouwershaven nooit ge had", vertelt de opgetogen doelman Erwin van der Wek ken. Ondanks dat de kansen niet echt werden afgemaakt moet Kommer met spelers als Marcel Przygoda, Marco Tb- nis, Edwin de Vlieger en de hardwerkende Hans Goe- mans een stuk vertrouwen hebben gekregen voor de toe komst. De twee onnodige te gendoelpunten moeten dan maar worden beschouwd als schoonheidsfoutjes in de ver dediging. Want de Ouwer- kerkse-speler Wim Hage kreeg in de 26e minuut veel te veel ruimte om via een stevi ge uithaal 0-1 te scoren. Maar twee minuten later, op aange geven van Marco Thnis, scoor de Edwin de Vlieger een schitterende goal: 1-1. Omdat Erik-Jan van Dongen, tijdens een corner van de rechterhoek in de 30e minuut, niet goed werd gedekt bij de achterste doelpaal had de speler het voor het inkoppen, wat de stand 1-2 bracht. Dit zou tevens ook de laatste goal zijn die werd gescoord. Trai ner Wim Kommer, die heel de .wedstrijd langs de lijn stond te roepen naar zijn spelers, kon ook hierin geen verande ring in krijgen. In de tweede helft ging de strijd gelijk op en met regelmaat moest Er win van der Wekken zijn li chaam voor de bal gooien. Even was de gelijkmaker in zicht toen Edwin de Vlieger een ideale kans kreeg. Maar een schot die kracht miste ging rakelings langs. Zonnemaire - Ouwerkerk 2: 1-2. 26e Wim Hage 0-1. 28e Ed-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7