'Liever aanleg fietspad langs Kuyerdamseweg' Middenschouwse CDA-fractie wil snel opknapbeurt Ring Kerkwerve streeknieuws „Verkeer op Brouwersdam loopt de spuigaten uit" Middenschouwse WD-fractie wil arbeidsplaatsen scheppen 'Een mooie kastanjeboom zou al wonderen doen 'Fe liggen op de route Rotterdam-Antwerpen PvdA-Middenschouwen: Uitdrukkelijk noodzakelijk SGP/RPF/GPV-Middenschouwen in algemene beschouwingen: A SCHARENDIJKE - „Het scheppen van arbeidsplaatsen is een must. Schouwen- Duiveland ligt aan de route RotterdamAntwerpen. Daarom moet het met enige moeite en creativiteit toch mogelijk zijn om bedrijven aan te trekken en daar mee arbeidsplaatsen te creëren". In haar algemene beschouwingen over de be groting 1993 van de gemeente Middenschouwen dringt de VVD-fractie er bij het college van b en w op aan om het voortouw te nemen inzake het aantrekken van nieuwe bedrijven. De CDA-fractie Middenschouwen wil de Ring te Kerkwerve zo snel mogelijk laten opknappen. Archieffoto SCHARENDIJKE - Voor Kerkwerve staat er in 1993 niet veel te gebeuren, het komt er in de begroting wat bekaaid af". Dat schrijft de CDA-fractie in haar al gemene beschouwingen op de begroting 1993 van de gemeente Middenschouwen. De CDA-fractie stelt daarom voor om de opknapbeurt van de Ring, die is ge pland in het kader van het Dorpsplan Kerkwerve eerder uit te voeren dan het jaar 1996 dat daarvoor is gepland. „Het gezicht van Kerkwerve is hiermee ge moeid. Een mooie kastanjeboom zou al wonderen doen als aankleding van de Ring". Het CDA vindt dat de opknap beurt waarbij verkeersrem- mende maatregelen zijn aange bracht op de Weelweg/Kerk- weg in Kerkwerve niet is ge slaagd. „Ook het grote aantal houten paaltjes langs de weg is geen fraai gezicht", zo staat in de algemene beschouwing. De fractie wijst het college van b en w verder op de slechte staat van de trottoirs in de gemeente. „Een aantal is in zo'n slechte staat dat ongelukken en daar uit voortkomende schade claims niet denkbeeldig zijn". De plannen om het dorpshuis De Putmeet te Scharendijke uit te breiden begroet het CDA met instemming. „Ook de kern Scharendijke heeft recht op een dorpshuis". Daarbij tekent men wel aan dat door uitbrei- In de aanbiedingsbrief bij de begroting kondigde het college van b en w het plan aan om niet slechts een wandelroute, maar een wandel/fietsroute op de dijk bij de jachthaven in Scha rendijke aan te leggen. „Op zich klinkt dat niet gek. Toch kunnen wij niet instemmen met uw voorstel", aldus de PvdA. Kuyerdamseweg „Reeds meerdere malen heeft onze fractie gewezen op de uit drukkelijke noodzaak van een fietspad langs de Kuyerdamse- weg", aldus de PvdA. „Daar is het tot op heden door tal van oorzaken nog steeds niet van gekomen. De fractie van de PvdA is op dit moment van me ning dat een fietspad langs de Kuyerdamseweg een aanzien lijk hogere prioriteit heeft dan een fietspad langs de haven". In haar algemene beschouwin gen gaat de fractie verder in op het voorstel van het college tot verhoging van de toeristenbe lasting. Wel geeft de fractie aan andere argumenten te hanteren dan die welke het college van b en w aanvoert. „Voor een deel noemt u ze al, de algehele in spanning voor het toeristisch produkt en de daarmee samen hangende investeringen in in frastructuur. Wij zouden daar aan toe willen voegen de bui ding de behoefte aan parkeer ruimte in de directe omgeving ook toeneemt. De fractie atten deert daarbij op het feit dat de bestaande parkeerplaats nabij de Putmeet niet altijd wordt gebruikt. „Is het niet duidelijk aangegeven dat men daar kan parkeren Wij vinden het niet nodig dat bezoekers van de Putmeet hun auto langs de straat parkeren terwijl het par keerterrein leeg staat. Wellicht kan een verwijsbord en wat verlichting dit probleem oplos sen". Het idee om een fiets/wandel route aan te leggen over de dijk bij de jachthaven in scharendij ke vindt het CDA een aardige gedachte. „Mits het in samen hang gebeurt met het herin- richten van het havenplateau tengewone moeite die de amb tenaren van de secretarie zich hebben getroost en de daarmee samenhangende kosten tenein de de controles op overstanden uit te voeren". Op zich kan de socialistische raadsfractie zich wel vinden in het voornemen van het college om de opbrengsten uit stand plaatsen en strandtenten te vermeerderen. „Wij zijn uit drukkelijk van mening dat er niet meer horeca-gelegenheden op de Brouwersdam bij mogen komen. Meer horeca-gelegen- heden op de Brouwersdam zul len ons inziens tot gevolg heb ben dat weer meer recreanten deze dam zullen bezoeken. Wij achten dit niet wenselijk". Dorpsplan In haar algemene beschouwin gen gaat de PvdA-fractie in op de bestedingsplannen voor 1993. Op dat programma staat onder meer de reconstructie van de Kuyerdamseweg in Elle- meet. „U geeft aan dat er een bepaalde prioriteit moet zijn. Onze fractie betreurt het ten zeerste dat wij tot op heden vrijwel niet bekend zijn met het Dorpsplan Eilcmeet en toch al met een bepaalde prio riteit moeten instemmen. Ui teraard zijn wij zeer nieuws gierig naar het Dorpsplan Elle- meet". Kloosternol". Het voorstel van burgemeester en wethouders om de service van het rijdend postkantoor in de gemeente te beëindigen omdat er zo weinig gebruik van wordt gemaakt ziet het CDAji^et zo zitten. „Is het de burger wel bekend wel ke gemeentelijke handelingen daar verricht worden en steeds worden uitgebreid Het CDA vraagt verder om een evaluatie van de werkzaamhe den die in het kader van de di verse dorpsplannen zijn uitge voerd en stelt voor om volgend jaar ook in de gemeente Mid denschouwen een gemeentedag te houden. Omdat de fractie de indruk heeft dat het vertrou wen in de politie bij veel bur gers terugloopt dringt men er bij het Middenschouwse colle- Ook spreekt de PvdA haar zorg uit over de sterkte van het poli tiekorps. „Het politiekorps Schouwen-Duiveland is nog steeds onder de gewenste en in onze ogen minimale sterkte, ze ker in het toeristenseizoen. Maatregelen zoals bijvoor beeld de wegsleepregeling en het optreden tegen illegaal kamperen kunnen daardoor maar beperkt worden geëffec tueerd. Immers, als op de nale ving van regels niet voldoende kan worden toegezien is ook het ontwikkelen van beleid weinig zinvol", aldus de PvdA. Ingenomen toont de fractie zich met de plannen van het college met betrekking tot ge meenschapsruimte De Put meet in Scharendijke. Wel plaatst men wat kritische kanttekeningen. „Al eerder is gebleken dat de combinatie mortuarium/gemeenschaps ruimte niet de meest gelukkige is. Wanneer u nu toch gaat ver bouwen is dit hét moment om aan deze ongelukkige situatie iets te doen. Uitbreiding van De Putmeet zal naar wij hopen tot gevolg hebben dat ook meer gebruik gemaakt zal worden van dit gebouw, iets wat de problemen alleen nog maar zullen doen toenemen". LAS VEGAS - Het gevecht om de wereldtitel (WBC-versie) in het zwaarweltergewicht tussen uitdager Simon Brown en titel houder Tbrry Norris moest en kele uren voor het begin wor den afgelast. Met klachten over duizeligheid en pijn in de borst meldde Brown zich in het zie kenhuis. De afgelasting van het duel kostte de organisatie een bedrag van ruim drie ton. ge op aan deze problematiek te blijven aankaarten bij de in stanties die de politiesterkte bepalen. De fractie komt verder met het idee om de voormalige kleuter school in Kerkwerve die vol gend jaar leeg komt, te bestem men als peuterspeelzaal. Men maakt zich ongerust over een mogelijk verdere toename van de recreatie-activiteiten op de brouwersdam. „Het stimule ren van activiteiten op de dam kan leiden tot een toenemende druk op de kernen in de ge meente. Dat is in onze ogen een ongewenste ontwikkeling". Het CDA signaleert in haar be schouwing ook knelpunten tussen recreëren en wonen. „Wij achten een bufferzone tus sen deze twee activiteiten noodzakelijk. Bijvoorbeeld in de vorm van bebossing of wa terscheiding". De fractie gaat accoord met de verhoging van de toeristenbelasting die het college voorstelt om de post on voorzien wat groter te maken. „Omdat we van mening zijn dat de kosten veroorzaakt door het toerisme niet op de burgers moeten drukken". 'S-GRAVENPOLDER Kursus opvoeding Vanaf donderdag 15 oktober wordt in het dorpshuis te 'sGravenpolder een cursus over opvoeding gehouden. De cur sus is een initiatief van het REC en is bedoeld voor ouders van kinderen in de leeftijd van nul tot achttien jaar. De cursus wordt gepresenteerd door me vrouw E. Kengen, op het pro gramma staan onderwerpen als normen en waarden, de in vloed van de omgeving en op voedingsideaal en werkelijk heid. Belangstellenden kunnen contact opnemen via het Regio naal Educatief Centrum voor volwassenen (REC) die de cur sus organiseert. Tblefoon 01100- 31170. MIDDELBURG Gespreksgroep alleenstaande ouders Op initiatief van Fiom-Zeeland wordt vanaf 15 oktober in Mid delburg een gespreksgroep voor alleenstaande vaders en moeders gehouden. Hierbij be staat de mogelijkheid voor het leggen van contacten, uitwisse len van ervaringen en praten over het verleden. De thema's waarover kan worden gepraat zijn alleen kinderen opvoeden, kinderopvang, eenzaamheid, opnieuw beginnen, relaties, contacten en omgangsregeling. Verder worden onderwerpen behandeld die door de deelne mers worden ingebracht. De groep komt tien keer bijeen op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in het Fiom-pand aan de Bellinkstraat 6-8. Voor opgave en nadere informatie kan men bellen 01180-27311. SCHARENDIJKE - De PvdA-fractie binnen de ge meenteraad van Middenschouwen geeft de voorkeur aan de aanleg van een fietspad langs de Kuyerdam seweg boven de aanleg van een fietswandelpad op de dijk bij de jachthaven. Dat blijkt uit de algemene beschouwingen van de fractie op de begroting voor 1993 van de gemeente. Men wil ook van het college weten of de samenwerking van provincie, kamer van Koop handel, ondememerskring en arbeidsbureau om te komen tot een bedrijvencentrum al resul taten heeft opgeleverd. In haar beschouwing spreekt de WD haar waardering uit voor het financiële beleid van de ge meente. Men stemt in met de voorgestelde verhoging van de toeristenbelasting met tien cent per toerist per nacht. „Me de omdat we met deze verho ging nog steeds in de pas blij ven lopen met de overige Zeeuwse recreatiegemeenten". De WD maakt zich ongerust over de plannen om de taken van het rijdend postkantoor over te dragen aan bijvoor beeld de SRV-organisatie. Men wil daarom weten binnen welk tijdsbestek dit staat te gebeu ren en of men daar als gemeen te via de Vereniging Neder landse Gemeenten invloed op kan uitoefenen. De door het college voorgestelde aanslui ting van de gemeente op het Haltproject van de politie heeft de instemming van de WD. „Dan moet wel na een jaar worden bekeken wat de re sultaten zijn en of het project financieel beheersbaar blijft". Ook wat betreft het plan om een fiets/wandelroute aan te leggen over de dijk bij de jacht haven te Scharendijke let de WD op de centjes. „De fractie staat er positief tegenover mits het kostenplaatje past in de be groting van Middenschouwen". Een beetje cynisch stelt men zich op ten aanzien van de plannen om in Kerkwerve en/of Scharendijke bedrijven terreinen te realiseren. Men wijst er op dat dergelijke ter reinen al drie jaar 'op de rol' staan tijdens de begrotingen. „Kunt u duidelijk uiteen zet ten wat u nu precies in gedach ten heeft en op welke termijn, want dit gaat verdacht veel lij ken op een vervolgserie". Geen hokjesvorming De WD-fractie is blij met de plannen om De Putmeet te Scharendijke uit te breiden. „Ook Scharendijke moet kun nen beschikken over een ruim te waar zowel de gemeente Middenschouwen als de bevol king van Scharendijke mee voor de dag kan komen". Men pleit in de algemene beschou wing voor goede sanitaire voorzieningen op de Brouwers dam en verbetering van de ver keersveiligheid op verschillen de plaatsen op de dam. „Wij zijn er geen voorstander van dat alles op de Brouwersdam precies geregeld moet worden. Men kan dit overlaten aan de bezoekers van dit unieke re creatiegebied. Hokjesvorming op de dam zou afbreuk doen aan de plaats waar tienduizen den mensen hun vertier vin den". De fractie is voorstander van het laten maken van een land schapsbeleidsplan/groenstruc tuurplan voor de gemeente Middenschouwen. „Aan de hand van zo'n plan kan een structureel beleid worden ge voerd". Kritiek heeft men op het beleid inzake de vuilstort plaats aan de Hoosjesweg bij Serooskerke. „De "WD-fractie mist voorlichting aan de bevol king toe. Wij denken dat men daar recht op heeft omdat de burger toch het gelag zal moe ten betalen door middel van hogere reinigingsrechten". Leeggekomen bedrijfsgebou wen in de gemeente moeten volgens de VVD-fractie zoda nig worden behandeld dat ze nog nuttig kunnen worden ge maakt als vestigingsplaats voor kleine bedrijven. radicaal van stemgedrag ver anderd zijn", aldus de fractie. „Het zou wel eens zo kunnen zijn dat de kleine confessionele minderheid in de raad in 1994 om zal slaan in een kleine meerderheid. Veel meer willen we er niet over zeggen, alleen dit: God laat niet met zich spot ten. Want ons inziens komt het hierop neer dat als men stopt met het bidden en het danken dat God Hem niet meer nodig heeft. College, collega's ieder een zal hiervan, na zijn laatste ademsnik verantwoording over af moeten leggen". De fractie maakt verder van de gelegenheid gebruik om haar standpunt met betrekking tot. een mogelijke gemeentelijke herindeling kenbaar te maken. „Zoals u weet zijn we tot de conclusie gekomen dat we met pijn en moeite het college (om mee te werken aan gemeente lijke herindeling, red.) zullen steunen. Eén ding willen we er nog wel aan toevoegen, dat wanneer het niet tot een herin deling zal komen we er .geen traan om zullen laten, maar eerder zullen staan juichen", aldus de SGP/RPF/GPV-frac- tie. Cultuurgoed In haar algemene beschouwin gen schaart de fractie zich vol mondig achter het standpunt van het college dat alles in het werk gesteld dient te worden om het schaarse cultuurgoed dat de gemeente bezit te behou den. „Zeer zeker, zo denken wij er ook over", aldus SGP/RPF/ GPV. SGP/RPF/GPV-Middenschouwen; Entreegeldengaan innen?' SCHARENDIJKE - „Moeten we de richting op van volledige controle, dus entreegelden innen of zijn er nog andere mogelijkheden?". Dat vraagt de fractie SGP/RPF/GPV zichzelf hardop af in haar algemene beschouwingen op de begroting voor 1993 van de ge meente Middenschouwen. bij mijn fractie is de emmer over- en overvol. We hopen dat uiteindelijk het aantal kam peerplaatsen bij de boer nog eens gesteld zal worden op 15 eenheden het gehele seizoen door en dat dan bij overstand direct gekort zal worden op dit aantal". De fractie legt ook verband tussen de massa-recreatie en het milieu. Als voorbeeld van hoe het niet moet wordt ver haald van de teloorgang van Paaseiland. „Ook wij zijn hard op weg om onze natuurlijke omgeving onleefbaar te ma ken. Misschien wordt het nog wat duidelijker hoe wij over het massa-toerisme denken. Door steeds nog maar toestaan van camping-uitbreiding en wat er al niet aan vast zit wordt ons agrarisch eiland Schouwen-Duiveland kapot ge maakt". Ambtsgebed De SGP/RPF/GPV begint haar algemene beschouwingen op de begroting met kritiek op het besluit tot afschaffing van het ambtsgebed in de gemeente Middenschouwen. De fractie omschrijft dit besluit als 'Een zwarte bladzijde'. „Mijn fractie is ervan overtuigd dat er inwo ners zullen zijn die bij de raadsverkiezingen DV in 1994 Het mag bekend worden veron dersteld dat de SGP/RPF/ GPV-fractïe in de Midden schouwse gemeenteraad al ja ren roept dat er een rem op de recreatie gezet dient te worden. Ook in de algemene beschou wingen op de begroting voor 1993 wordt de nodige aandacht besteed aan voor- en nadelen van recreatie. Allereerst con cludeert de fractie dat het met het toeristische verkeer op de Brouwersdam zachtjes aan de spuigaten gaat uitlopen. „Op het eerste dodelijke ongeluk hoeft men niet meer te wach ten", aldus de fractie. 1 Kampeerboeren Vervolgens krijgt een aantal kampeerboeren een veeg uit de pan. „Ook zijn wij zeer ver blijd dat onze gemeente be hoorlijk paal en perk gaat stel len aan de overstand bij cam ping en kampeerboeren. We ho pen dat bij verscheidene kam peerboeren de ogen nu einde lijk eens opengaan en in gaan zien dat men zich aan de regels moet houden". Volgens de SGP/RPF/GPV- fractie is'het een sprookje om te denken dat de kampeerboe ren het brood uit de mond gestoten wordt. „Is het al zo erg dat men geen brood meer op de plank heeft of wil men alleen maar kaviaar. College, 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5