Koninklijk zilver voor zondagsschoolleidster Sponsoractie voor orgelfonds brengt ruim 2500 gulden op Polio-vaccinatie- campagne voortgezet a Mevrouw Chr. M. Vis-de Reus uit Zierikzee Gereformeerde Kerk Brouwershaven Vf# Tweede geval van polio ontdekt Reinigingsdienst kreeg meer aanvoer koelkasten Auto totaal vernield door aanrijding Botsing bij verkeers lichten CDA-Kamer- leden brengen werkbezoek aan Yerseke MAANDAG 28 SEPTEMBER 1992 NR 25229 RSG Professor Zeeman. Me vrouw Vis, die in Breda vanaf haar achttiende leiding gaf aan de zondagsschool van het vrij zinnig Protestants verbond, zette die werkzaamheden in Zierikzee voort bij de Vrijzin nige Gemeente van de Neder landse Hervormde Kerk. Daarnaast werkte zij op de Burgemeester Asselbergs bezegelde het opspelden van de koninklijke onderscheiding met enkele zoenen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Mensen die het heel normaal vinden' om wat voor anderen te doen maken daar meestal niet veel ophef over. Daarom is het goed dat anderen het initiatief nemen om hen in het zonnetje te zet ten", aldus de burgemeester van Zierikzee, mr J. J. P. M. Asselbergs. Het was dan ook met duidelijk ge noegen dat hij zondagmorgen de ere-medaille in zil ver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspeldde bij mevrouw Chr. M. Vis-de Reus uit Zie rikzee. Mevrouw Vis werd in het zon netje gezet omdat zij veertig jaar lang als vrijwilligster lei ding gaf aan de zondagsschool en ongeveer tien jaar lessen godsdienstige vorming ver zorgde aan leerlingen van de bovenbouw van de drie open bare basisscholen in Zierikzee. Daarnaast is mevrouw Vis plaatselijk vertegenwoordig ster van Unicef en lid van de werkgroep Jeugvoorlichting van de vereniging Kinderen uit de Japanse bezetting. De uitreiking van de koninklij ke onderscheiding kwam voor mevrouw Vis als een volslagen verrasssing in aansluiting op de morgendienst van de Vrij zinnige Gemeente Zierikzee, zondag in het Hervormd Kerk centrum achter de Gasthuis- kerk. Ds K. Hendrikse koppel de de plotselinge binnenkomst van burgemeester Asselbergs en zijn echtgenote, leerkrach ten van de basisscholen waar mevrouw Vis godsdienstles geeft en familieleden vast aan het in de dienst behandelde thema 'Onderweg' dat ook ver rassende ontmoetingen in kan houden. „Tineke, jij snapt er niets van. Leuk dat het een grote verras sing is gebleven", zei de burge meester tot de stomverbaasde mevrouw Vis. Hij gaf in het kort een beeld van haar levens geschiedenis die in 1933 begon in Nederlands Indië waar haar vader hoofd van een school was. Op 8-jarige leeftijd kwam zij met haar moeder en zusters in een Jappenkamp terecht. Een moeilijke periode die on der meer als gevolg heeft gehad dat mevrouw Vis nu nog actief is in de Vereniging Kinderen uit de Japanse bezetting. In 1946 kwam zij naar Neder land waar zij in Breda de hoofdacte kleuterleidster haal de. In 1967 verhuisde zij naar Zierikzee waar haar echtge noot P. Vis rector werd van de OBS Theo Thijssenschool wan neer daar een leerkracht moest worden vervangen. Ongeveer in 1982 begon zij met lessen godsdienstige vorming aan de oudste leerlingen van de OBS Theo Thijssen, Binnen de Veste en 't Kofschip. Veertig: jaar vrijwilligerswerk „U gaf vorm aan uw liefde voor het kind via de kinderne- vendiensten op zondag en de lessen godsdienstige vorming op de basisscholen. Veertig jaar puur vrijwilligerswerk is een allemachtig lange tijd. Dat wordt door de vrijzinnige ge meente buitengewoon gewaar deerd", aldus de heer Assel bergs. Zijn woorden werden, na het opspelden van de ko ninklijke onderscheiding, on derstreept door een kort dank woord van ds Hendrikse en een applaus van de kerkgangers. BROUWERSHAVEN - Onder schitterende weersom standigheden vond afgelopen zaterdag in Brouwers haven een sponsoractie plaats, bedoeld om een nieuw orgel voor de Gereformeerde Kerk te kunnen bekostigen. De kerk met het visje (Ichtus- kerk) op het versierde Boston plein was het middelpunt van de actie waaraan tientallen ge meenteleden meededen. Alleen de fietstocht bracht al meer dan achthonderd gulden op. Elf fietsers en fietsters ver trokken om twaalf uur richting Bruinisse en kwamen via Oos- terland en 't Schutje rond kwart voor vier terug in Brou wershaven. Suzanne en Moni que, twee meisjes van elf, wa ren de jongste deelneemsters! Vanaf half twee konden de kin deren zich uitleven in het hard lopen. Vooraf hadden familie leden en kenissen in kunnen schrijven op de sponsorkaart hoeveel ze over hadden voor ie der rondje. Sommigen zullen deze week vreemd opkijken, want Cyrille van elf jaar rende maar liefst 22 keer het par cours rond. Martine en Lisette, met hun acht jaren waren ook zo rood als een tomaat na veer tien rondjes. En zo deed iedereen zijn best. Ook tijdens de spelletjes. Het blijft leuk om te skippy-ballen, hoepelen en zaklopen. Om half vijf gaf ouderling P. van 't Hof als scheidsrechter het startsig naal voor de gekostumeerde korfbalwedstrijd. Kerke- raadsleden en leiding van de jeugdclub Plexat speelden te gen elkaar. Sommigen waren in hun kostuum niet meer te herkennen. Er werd fel gestre den en regels schenen er niet te zijn. Een brandweerman had het zo heet dat hij halverwege zijn gasmaker moest afzetten, een verpleegster belandde in de struiken. Onder het publiek bevond zich 's middags de pre dikante, mevr. drs. J. J. van Zoelen, die een dag later af scheid nam van de gemeente wegen vertrek naar Eindho ven. De sponsoractie, goed voor 2500 gulden, werd een uniek evenement. De secretaris van de orgelcommissie, dhr. P. Sevestre, was dik tevreden, 's Avonds was er voor dce jeugd nog een optreden van de beken de Theo van Tfeijlingen. De jon geren kregen een videofilm voorgeschoteld. Een korfbalwedstrijd door verklede figuren maakte deel uit van de sponsoractie. (Foto: Joop van Houdt). UTRECHT - In Zuid-Holland is zaterdag een tweede geval van kinderverlamming (polio myelitis) vastgesteld. Net als ide 14-jarige polio-patiënt uit Streefkerk was de nieuwe pa tiënt niet gevaccineerd, zo deelde een woordvoerster van het ministerie van wvc zater dagavond mee. Het tweede geval betreft een 23-jarige man uit Ridderkerk. Hij is opgenomen in het Drechtsteden Ziekenhuis in Dordrecht, zo bevestigde direc teur algemene zaken W. A. van der Meeren van het ziekenhuis. De geneeskundig hoofdinspec teur van het ministerie, G. Sie- mons, maakte vrijdag bekend dat in de directe geografische omgeving van de patiënt, uit Streefkerk vermoedelijk enke le tientallen mensen besmet zijn. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhy giëne is volop bezig om met proeven de exacte omvang van de besmetting vast te stellen. In Zierikzee van 19.00-21.00 uur bij Kruisgebouw ZIERIKZEE - Zaterdag zijn in Zeeland enkele dui zenden mensen gevaccineerd tegen polio. Dit gebeur de in Kruisgebouwen op diverse lokaties rondom de Oosterschelde en in Arnemuiden. Vandaag, maan dag, wordt de vaccinatie-campagne voortgezet. In aanmerking voor vaccina tie komen mensen die jonger zijn dan 62 jaar die om principiële redenen nooit of niet volledig zijn gevaccineerd en jongeren onder de 18 jaar die nooit of niet volledig zijn gevaccineerd. Het gebied waar de suiker klontjes met vaccin worden verstrekt is uitgebreid tot heel Zeeland. In de loop van deze week wordt besloten of nieuwe groepen mensen voor vaccina tie in aanmerking komen. Dit is afhankelijk van de beschik bare hoeveelheid vaccin en het beleid van de Geneeskundige Hoofdinspectie. Mededelingen hierover worden gedaan via de regionale dag bladen, Omroep Zeeland en pa gina 876 van Teletekst. Zater dag kwamen bij de polio informatielijn zo'n 700 tele foontjes binnen. Ook deze week kan nog gebeld worden voor informatie over de vacci natiecampagne. Het nummer is veranderd en wel in 06-0564. Het nummer is dagelijks be reikbaar tussen 9.00 en 17.00 uur. KERKWERVE - Bij de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland werden in het tweede kwartaal van dit jaar 323 afgedankte koelkasten ingeleverd. Dat wa ren er ruim 140 meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar. Een en ander blijkt uit het kwartaaloverzicht dat de reini gingsdienst elke drie maanden opmaakt. De meeste koel kasten (130) werden door parti culieren zelf naar de vuilstort plaats aan de Hoosjesweg ge bracht. Verder werden veel ou de koelkasten door de reini gingsdienst opgehaald in de gemeenten Westerschouwen en Zierikzee. Ook het aantal keren dat de dienst in actie moest komen voor plaagdieren als ratten, wespen, vlooien of muizen te bestrijden nam toe ten opzichte van vorig jaar. De plaagdieren- bestrijder kwam 91 keer in ac tie tegenover 88 keer vorig jaar. Dat gebeurde 33 keer voor de bestrijding van ratten, 35 keer voor wespen en 23 keer voor andere plaagdieren als vlooi en, muizen, mollen (twee keer) en kakkerlakken. Op de stortplaats aan de Hoos jesweg nabij Serooskerke werd in het tweede kwartaal in to taal 23.073 kub afval aange voerd. Bij de chemokar werd 11.721 keer een chemobox aan geboden om te legen en bij het depot van chemisch afval aan de Hoosjesweg werd 3199 kilo chemisch afval afgeleverd. OOSTERLAND/BRUINISSE - Bij een aanrijding zaterdag ochtend raakte de auto van B. uit Wolphaartsdijk totaal ver nield. B. kwam met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde om 7.00 uur toen B. met zijn personen auto over de N59 tussen Ooster- land en Bruinisse reed. B. haal de een voor hem rijdende vrachtwagen met aanhangwa gen, bestuurd door De R. uit Goes, in en zag te laat dht de rijstroken ter plaatse geschei den gingen worden door een middenberm. B. zou volgens de politie vervolgens te scherp hebben ingestuurd, de voorzij de van de vrachtwagen hebben geraakt en daarna in een slip geraakt. Via de parallelweg kwam de auto op het bouwland terecht. Het zwaar beschadigde voertuig werd weggesleept. SEROOSKERKE - Twee auto's raakten zaterdagavond zwaar beschadigd bij een aanrijding op de kruising Stoofweg- Serooskerkseweg. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Het ongeluk gebeurde toen Y. uit Koudekerke met zijn auto vanaf de Stoofweg de Seroos- kerkseweg opreed. Hij ver klaarde tegenover de politie dat het verkeerslicht op oranje stond. Op de kruising kwam Y. in botsing met T. uit Zierikzee die over de Serooskerkseweg reed in de richting van Zierik zee. Hij verklaarde tegenover de politie dat het verkeerslicht voor hem op groen stond. AALSMEER - De gemeente Aalsmeer eist dat de staat vol gend jaar rond deze tijd de ge luidszones rond Schiphol heeft vastgesteld. De gemeente heeft daartoe een kort geding aan gespannen tegen de staat dat op 1 oktober dient voor de pre sident van de rechtbank in Den Haag. AALSMEER - De gemeente Aalsmeer eist dat de staat vol gend jaar rond deze tijd de ge luidszones rond Schiphol heeft vastgesteld. De gemeente heeft daartoe een kort geding aan gespannen tegen de staat dat op 1 oktober dient voor de pre sident van de rechtbank in Den Haag. DEN HAAG - De twee onderof ficieren, die eind augustus door Defensie werden ge schorst omdat zij in Sarajevo een dienstbevel hadden gewei gerd, zijn geschorst zonder dat zij daarvoor werden gehoord. Hun schorsing is daarom een geval van onbehoorlijk be stuur waarbij niet aan de eisen van zorgvuldigheid is voldaan. De schorsing moet daarom worden opgeheven. YERSEKE - Onlangs brachten vier CDA-leden uit de Tweede Kamer een werkbezoek aan het mosselcentrum Yerseke. Tijdens een ontmoeting met de mosselvoormannen J. de Voogd en J. Louwerse hebben zij zich niet alleen op de hoogte gesteld van de visserij op mos selen maar ook van de verwer king van het produkt. Op een ongedwongen manier werden de gasten uitvoerig geïnformeerd over allerlei praktische zaken. Volgens Lou werse wordt het hoog tijd dat de bewindslieden een duide lijk standpunt kunen vormen op welke manier de schelpdie renvisserij precies reilt en zeilt. 's Morgens om half acht scheepten de Kamerleden drs. M. Beinema, G. Koffeman, me vrouw M. de Jong, drs R. Smits en zijn persoonlijk medewer ker A. Eversdijk in op de YE 27 van Gustaf Barbé. Aan boord van deze mosselkotter maak ten zij kennis met het vissen op de verwaterpercelen. Platte oesters Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het verwerkings bedrijf van Barbé. Later werd een kijkje genomen bij het kreeftenpark en de oesterput ten van de firma Verwijs-van der Endt. Tfevens kregen de parlementariërs uitgebreide informatie over de platte Zeeuwse oesters, die zich op het Grevelingenmeer voorspoe dig ontwikkelen. Na een be zoek aan de mosselveiling, waar het bemonsteren en de verkoop van drie ladingen plaats vond, stapten de gasten aan boord van de YE 1 om het lossen op waterkracht met ei gen ogen te zien. Het middag programma werd tenslotte af gerond met een bezoek aan het verwerkingsbedrijf van Roem van Yerseke. Onder leiding van directeur H. Laeor volgde een rondgang door de fabriek, waar mosselen en kokkels wor den geconserveerd. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht variabel 3 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht variabel 3 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp, 11 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 29 sept. Zon op 0637, onder 18.21 Maan op 10.49, onder 19.19 Eerste Kw&rtier: 5 okt. (12.40) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen, dinsdag, is het nog een mooie nazomerdag. Vannacht is er weinig bewolking en in het zuiden van het land kunnen enkele mistbanken ontstaan. De mi nimumtemperatuur wordt om streeks 13 graden. Overdag is het na het optrekken van de aanwezige mist opnieuw een zonnige dag. De middagtemperatuur wordt ongeveer 23 graden. De oostelijke wind is zwak tot matig, maar in het Wad dengebied vrij krachtig. Na morgen passeert een zwak oceaanfront met wolkenvelden ons land. Doordat de luchtdrukverschillen bij ons tot het weekeinde gering blijven, neemt de kans op mist in de nacht en vroege ochtend verder toe. Overdag laat de zon zich ook zien, maar de middag- temperatuur wordt met een graad of 18 een stuk lager. Waarschijnlijk slaat het weer in het weekeinde om. De regenkansen nemen dan flink toe en ook de middagtemperatuur zakt nog wat. LELYSTAD - Naar schatting 75.000 mensen hebben zaterdag tijdens het 25-jarig bestaan van Lelystad het feest in de provin ciehoofdstad van Flevoland be zocht. Dit is volgens de organi satie ,,Een kwart eeuw Lely stad" 25.000 meer dan men had gehoopt. Op het programma stonden tal van evenementen. AMERSFOORT - Minister Kok van financiën is fel tegen de vorming van een mini-EG van landen die al op korte termijn in staat zijn op economisch en monetair terrein nauw samen te werken. Kok zei dit zaterdag op een Pvd A-bij eenkomst in Amersfoort over het Verdrag van Maastricht. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. 1 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. (nlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3