TJONGE JONGE, WAT GEEFT GRANDORAMA 'N HOOP KASTRUIMTEWEG! SSV00RZI£NWn-- GRANDIOOS Vluchtelingen op excursie „Een beeld van geluid waar je doorheen loopt" Whirlpool Tijdelijk t/m 30 september. KEUZE UIT MEER DAN 200 MODELLEN Tentoonstelling Toine Horvers in De Beivaerschole Haven- perikelen NEDERLANDS GROOTSTE ORGANISATIE VAN KEUKENSPECIALISTEN GRANDORAMA BURGH-HAAMSTEDE DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1992 NR 25227 9 .óó-s-öó&i. Als u nu een Grondoromo Keuken koopt, don krijgt u zonder meerprijs hoge bovenkosten von 89 cm. in plants van de normale bovenkosten van 57 cm. Dit geldt voor alle modellen en scheelt u heel veel geld. Dus snel naar Gtondoroma voor een vrijblijvende offerte. Tip: Neem een plottegrond von uw keuken met de moten mee. NEELTJE JANS - De animo voor de excursie naar de Delta Expo bleek enorm groot. Van de 280 be- woners van het asielzoekerscentrum Burgh-Haamstede hadden zich maar liefst 205 mensen inge schreven om mee te gaan met dit uitstapje. Het organiseren van de excursie betrof een stageproject van Yvette van Doorn, die haar studie volgt aan de Hogeschool Rotterdam en omstreken aan de afdeling vrijetijdskunde. In samenwerking met Vincent Groen van de afdeling introductie van het AZC heeft zij het uitstapje geregeld. ..Het doel van de excursie was om de mensen te stimuleren om iets te ondernemen. Sommigen zitten hier de hele dag binnen en dan kan de verveling wel eens toeslaanBusonderneming Van Oeveren was bereid om voor het goede doel korting te geven op de busrit. Maar liefst zestien keer werden met de enige bus die beschikbaar was de bewoners ver voerd. Ook Delta Expo wilde graag meewerken aan het initiatief. Om de kosten te drukken werd een korting geven op de entreeprijs. In het expositiegebouw was een speciaal zaaltje gereserveerd. Doordat de bewoners die de Engelse of Duitse taal goed beheersen als tolk fungeerden werd de uit leg over hetgeen te zien viel door een ieder min of meer begrepen. Ook de vrijwilligers die in het AZC Nederlandse les geven hielpen hierbij een handje. ..Probleem is dat het uitstapje veel geld kost, zo'n duizend gulden. We hebben bijvoorbeeld een aanbieding gehad om met de kinderen gra tis de Efteling te bezoeken. Alleen kunnen we de reis niet betalen. Daar zoeken we nog sponsors voor. Deze excursie was in ieder geval geslaagd(Foto: Joop van Houdt). ven waarin van te voren wordt gefilosofeerd over de natuur. Een tweede boekje dat halver wege de tentoonstelling van de zesde en laatste kunstenaar uitkomt geeft een beschouwing van de resultaten. Waves 5 is van maandag tot en met zater dag van 13.30 tot 16.30 uur te beluisteren en te zien in De Be- BRUINISSE - In de Bruse re paratiehaven zijn werknemers van de verschillende bedrijven druk doende met het onder houd aan vissersschepen. Op de helling bij Van Duivendijk kwam deze week het bunker vaartuig van de gebroeders Bouman uit Zierilczee voor pe riodiek onderhoud. Bij scheepswerf Maaskant werd afgelopen dinsdag een succes volle proefvaart gehouden met de voor de haringspanvisserij ingerichte TX 37 Pieter Antho- nie. Het moderne vissersschip dat ook voor de boomkorvisse- rij is uitgerust heeft een lengte van bijna 43 meter bij een breedte van 8,50 meter. De voortstuwing wordt verzorgd door een Caterpillar hoofdmo tor van 1995 pk. Het visruim van de kotter heeft een vloer oppervlakte van ruim 70 vier kante meter. Aanstaande zater dag draagt directeur A. Maas kant op Texel het vissersschip officieel over aan de gebroe ders Van der Vis uit Oosterend. Verder arriveerden bij Maas kant de mosselkotters BRU 12, YE 57, en YE 87 voor de wal. Aan boord van deze schepen vindt onderhoud en/of repara tie plaats aan met name de lie ren en de perspompen van de losserij op waterkracht. Inmid dels is een aanvang gemaakt met de afbouw van de Eurokot ter UK 158. Binnenkort komt nog eenzelfde casco voor af bouw naar Bruinisse, dat als GO 55 zal worden geregi streerd. Scheepswerf Padmos kreeg de WYK 4 op bezoek. Personeel van deze werf voert onderhoud en reparaties uit aan het mosselvaartuig van schipper Meulbroek uit Wyk auf FÖhr. DEN HAAG - De regeringspar tijen in de Tweede Kamer dul den geen uitstel van de invoe ringsdatum van 1 januari 1994 voor het verplicht gescheiden inzamelen van huisvuil. AMSTERDAM - De legendari sche Russische pianist Svia- toslav Richter geeft op zondag 25 oktober een concert in het Concertgebouw in Amster dam. Hij stelt zijn programma op het laatste moment samen. De 77-jarige Richter heeft wel toegezegd enige hoogtepunten uit het klassiek-romantische repertoire te zullen vertolken. Aanvang 15.00 uur. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Stolwijk: G. Was- sinkmaat te Oene. Aangenomen naar Ede (deelge meente Taborgemeente) (toez.): J. van der Linden te Veldhoven. Gereformeerde Kerken Beroepen te Assen: H. Harm- sen te Donkerbroek. Beroepbaar: T. E. Heslinga, 1.1. predikant van de Igreja Evan- gélica Reformada do Brasil te Castrolanda (Brazilië), wonen de te Tinallinge (Gr.). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Wageningen: J. M. Batteau te Zaandam. Aangenomen naar Den Ham: K. Harmannij te Monster. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Brakel: P. Blok te Kootwijkerbroek. Ds. R. Boogaard ontving beroep NIEUWERKERK - De Gerefor meerde Gemeente te Nieuwer- kerk heeft een beroep uitge bracht op ds. R. Boogaard te Leiderdorp. Ds. Boogaard werd geboren op 14 juli 1921 en is sinds 1969 pre dikant te Leiderdorp. Tn Nieu- werkerk is hij beroepen in de vacature die daar in 1985 ont stond door het vertrek van ds. M. J. van Gelder naar Tricht- Geldermalsen. De gemeente Nieuwerkerk telt ongeveer 410 leden, die van Leiderdorp circa 620. Mevrouw drs. J. J. van Zoelen neemt afscheid BROUWERSHAVEN - Me vrouw drs. J. J. van Zoelen neemt zondag 27 september af scheid van de Gereformeerde Kerk te Brouwershaven/Zon- nemaire. De dienst begint om 14.30 uur in de kerk in Brou wershaven. Mevrouw Van Zoelen (1952) is sinds 1987 predikant in Brou wershaven/Zonnemaire. Ze is hier part-time werkzaam. Me vrouw Van Zoelen gaat naar Eindhoven, waar ze 11 oktober om 10.30 uur intrede doet na bevestigd te zijn door dr. W. Stoker, ook predikant in Eind hoven. De dienst wordt in de Ontmoetingskerk gehouden. Ds. F. H. A. van der Wind 45 jaar predikant SEROOSKERKE (WALCHE REN) - Het is maandag 28 sep tember aanstaande vijfenveer tig jaar geleden dat ds. F. A. H. van der Wind, in de Hervormde Gemeente van Serooskerke (Walcheren) in het ambt beves tigd werd. Floris Hendrik Anthonie van der Wind werd 20 november 1908 te Woerden geboren. Hij bezocht het christelijk gymna sium in Utrecht waar hij te vens aan de Rijksuniversiteit studeerde. Ds. Van der Wind deed 28 september 1947 intrede in Serooskerke. In deze ge meente was hij werkzaam tot aan zijn emeritaat op 1 mei 1974. Ds. Van der Wind was geduren de lange tijd secretaris van de Verenig 'mg Kinderzorg in Mid delburg. Hij is ridder in de Orde van Oranje Nassau en in 1987 werd ds. Van der Wind benoemd tot ereburger van de gemeente Veere. Op de foto uiterst rechts kunstenaar Toine Horvers. Verder op de foto medewerkers van radioclub De Bevelanden. (Foto: Joop van Houdt). Voor een uitgekiende keuken haal de folder in de showroom. Kmm,A.ND0MMA KEUKEN •fieklrisrke fookploot •Geïntegreerde koelte «fzuigkop -Ü^WttokmeUfdtuionMleiUte De Roferij ó-8, Burgh-Haamsfede, Tel. 01 1 15-1617 Operangsftiden mo t/m vr. 8.30-17.30 ut», w. koopavond 19.00-2!.00, zo. 8.30-16.30 uw. BURGH-HAAMSTEDE - Een kakofonie van geluid. Ontvangsten van nieuwsberichten van over heel de wereld tegelijkertijd en door elkaar heen uitgezon den. Dit kan de bezoeker verwachten als hij vanaf zaterdag 26 september tot en met 24 oktober De Be- waerschole binnenloopt. Waves 5 is de titel van deze bijzondere tentoonstelling van Toine Horvers. ,,Het geluid is een blok van ruimtelijke beweging waar je bij deze tentoonstelling doorheen kunt lopen". Toine Horvers is afkomstig uit Tilburg. Naast zijn werk als teken- en handenarbeidleraar hield hij zich bezig met perfor mances, tijdelijke installaties of zoals hij het zelf noemt bewegings- of geluidsculturen. Nadat zijn school de poorten moest sluiten en Horvers op straat kwam te staan kreeg hij wat meer tijd zich toe te leggen op de kunst en zijn ideeën uit te werken. Beweging Een sleutelbegrip in het werk van Horvers is beweging, in ruimte en tijd. Die beweging vindt hij de laatste tijd steeds meer in de natuur. Na een expo sitie in Maastricht waar hij een installatie in de vorm van een telefoonverbinding tussen de gangen van de Sint Pietersberg en de krijtrotsen aan de kust van Frankrijk had, wordt hij benaderd door de Schouwse kunstenaar Marinus van Dijke. Deze vraagt hem of hij één van de kunstenaars wil zijn in zijn project Tussen hemel en aarde. Een project waarbij'zes kunste naars een raakvlak uit de na tuur van de Kop van Schouwen kiezen en daarbij vanuit hun persoonlijk uitgangspunt weergeven. Deze visies bij el kaar geven een beeld van wat er Tussen hemel en aarde in de Kop van Schouwen is te vin den. Bij een wandeling door dit natuurgebied raakt Hor vers gefascineerd door de ont wikkeling (/beweging) van de natuur en met name het duin landschap. „Je hebt het alle maal wel geleerd, maar het is goed om geconfronteerd te worden met de schoonheid van het gebied en de wisselwerking van zand dat wordt aangele verd en wegspoelt". Uitkij kend over de ruimte boven de zee stelt Horvers zich radio golven voor. De beweging van radio-geluidsfrequenties komt in zijn gedachten en het idee voor Waves 5 is geboren. Horvers zoekt contact op met waerschole aan de Weststraat de radioclub De Bevelanden 18 in Haamstede, met de vraag of zij willen mee werken. „De wereld van de ra dio kende ik helemaal niet. Als je het hebt over beweging spreekt die erg tot de verbeel ding". De bedoeling wordt uit gelegd en men is direct enthou siast. De bewegingsinstallatie wordt verder uitgewerkt. In De Bewaerschole worden twaalf ontvangers neergezet die alle op een andere frequentie nieuws- en actualiteitenpro gramma's van over heel de we reld zullen ontvangen. Deze brij van goéde en slechte ont vangsten worden door elkaar uitgezonden. Het publiek kan door dit beeld van geluid heen lopen en dit op zich in laten werken. Af en toe kan een kop telefoon worden opgezet waar door het mogelijk wordt om één signaal wat duidelijker te vangen. De expositieruimte is verder leeg, met dien verstande dat aan één wand een-lijst met frequenties van de korte-golf stations van de wereld wordt opgehangen, zodat kan worden nagekeken waar de geluiden vandaan komen. In de exposi tieruimte zelf wordt het pu bliek verzocht niet te praten. Vragen kunnen in een aparte ruimte worden gesteld aan de kunstenaar of aan medewer kers van de radioclub. Over het project Tussen hemel en aarde is een boekje uitgege-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5