Vechtpartij ontsiert hockeyduel op Bannink Sterk competitie-debuut Schaakvereniging Zierikzee Rudy Jongman eerste in B-dressuur Kapelle Heren HSD winnen met 2-1 van Forcial Anja Stouten goud op NK Stratenloop Dynamo '70 Badminton- competitie Bruinisse Laatste test ZHV Delta Sport Zierikzee speelt gelijk tegen Terneuzen Zierikzeese Bridgeclub i DINSDAG 22 SEPTEMBER 1992 NR 25226 9 Ondanks het vervelende incident tijdens de hockeywedstrijd tussen HSD en Forcial wonnen de heren uit Zierikzee verdiend met 2-1. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Na de forse nederlaag van vorige week sleepte het eerste team van de heren hockey hun eerste punten binnen. Forcial uit Rockanje werd in de aller laatste minuut met 2-1 verslagen. De aan elkaar gewaagde ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe wat een rommelige maar spannende wedstrijd opleverde. Hoewel de tegenstander uit Rockanje technisch en tactisch wat meer in huis heeft moet HSD het meer hebben van haar inzet en de enorme gedrevenheid in het veld. Kringconcours De Paardebloem KAPELLE - Zaterdag hield De Paardebloem in Ka pelle haar laatste buitenconcours, waarvoor ook Schouwen-Duivelandse combinaties waren uitgeno digd. De terreinen bij manege Braanjehoek waren vrij zwaar te rijden, iets waarvan vooral de sprin gers veel last Hadden. De beginfase van de wedstrijd was rommelig en de beste kan sen waren voor Forcial maar de scherp spelende verdediging van HSD hield stand. Nadat Marco Mandemaker en Martijn Schimmer in het veld gekomen waren leek het tij te keren en ging HSD kansen creëren, dat resulteerde in de vijftiende mi nuut in een 1-0 voorsprong door een benutte strafbal van de sterk spelende Frank Huis- soon. Deze voorsprong had ge makkelijk uitgebouwd kunnen worden ware het niet dat Wal ter Bax een paar geweldige kansen liet liggen. Forcial put te daar moet uit en maakte tien minuten voor rust gelijk. In de tweede helft bleven de ploegen aan elkaar gewaagd en langzamerhand werd het spel feller en er ontstonden hier en daar ook wat irritaties op het veld. Kort voor tijd escaleerde de zaak na een wat hardhandi ge ingreep van Arco Dalebout. De gemoederen werden verhit en er ontstond een hevige schermutseling bij de zijlijn waarmee zich diverse spelers gingen bemoeien en waar ook twee Zierikzeese toeschouwers bij betrokken raakten, er werd geduwd en geslagen. Een Forcial-speler haalde met zijn stick uit naar een toeschouwer. Na enige bemiddeling kon de zaak gesust worden en de spe lers konden door de scheids rechters weer in het gareel ge bracht worden. Nadat Dalebout snel gewisseld werd kon het spel met nog drie minuten te spelen, doorgaan. HSD liet zich door dit voorval niet uit het veld slaan en in de allerlaatste minuut na een voorzet van Martijn Schimmer .knalde Wouter Bax van dicht bij hard in en bezorgde hier mee de winst voor HSD. Trainer Kees Smit van Forcial vond het zeer spijtig dat de wedstrijd op het einde zo esca leerde en vond de houding van sommige Zierikzeese spelers onbegrijpelijk. Aanvoerder Ar kenbout vond dit onzin: „Om dat Forcial technisch gewoon beter dan ons is moeten wij dit compenseren met onze inzet en ik vind ook niet dat we ontoe laatbaar gespeeld hebben". En over het incident aan het einde van de wedstrijd. „Dat kan na tuurlijk niet en daar moet ook over gepraat worden". HSD - Forcia: 2-1 (1-1) Doelpun ten: Frank Huissoon 1-0 Wou ter Bax 2-1. Scheidsrechters: Ramond Pessers en Gerlo Roda uit Zierikzee. Toeschouwers: 10. Dames Rapide - HSD 3-1: Het dames hockeyteam Rapide uit Hulst toonde zich tegen de eerste da messelectie van HSD de betere ploeg. In de eerste helft waren beide ploegen nog aan elkaar gewaagd maar een foutje in de HSD-verdediging werd door Rapide genadeloos afgestraft: 1-0. Dit was tevens de rust stand. In de tweede helft start te Rapide weer furieus en scoorde al snel het tweede doel punt. Anne-Marie Verschoore mocht op aangeven van Vivian Bijdevaate de enige treffer voor HSD scoren. In de laatste fase van de wedstrijd scoorde Rapide nog een schitterend doelpunt wat uiteindelijk de eindstand op 3-1 bracht. AMSTERDAM - De 13-jarige atlete Anja Stouten uit Ouwer- kerk heeft tijdens de officieu ze Nederlandse D-junioren atletiek-kampioenschappen een gouden medaille gewon nen op het discuswerpen. Met 30 meter en 84 centimeter bleef zij het grote deelnemers veld voor en verbeterde tevens haar eigen clubrecord. Op haar tweede atletiekonderdeel, het kogelstoten, stootte Stouten onder haar eigen mogelijkhe den. Stouten had als beste prestatie 14 meter en 33 centi meter staan. Maar in Amster dam kwam zij niet verder dan 13 meter en 58 centimeter tij dens een fikse regenbui. Toch was deze prestatie goed voor een zilveren medaille. De eer ste plaats ging naar Linda Ver baan van DEM uit Beverwijk met 13 meter en 60 centimeter. MIDDELBURG - Sepp Ver- i meulen van atletiekvereniging Schelde Sport heeft zaterdag middag de vijfentwintig kilo meter wegwedstrijd in Middel burg gewonnen. De atleet uit Zeeuws-Vlaanderen had een ,tijd nodig van 1.24.25 uur. Peter Vader uit Zierikzee liep de vijfentwintig kilometer in 1.42.00 uur. Cor Duinhouwer uit Zonnemaire bracht 1.50.30 uur op de klok en zijn plaats genoot Nico van Nieuwenhuij- ze noteerde 1.55.20 uur. BRUINISSE - Badmintonvere niging Net over 't Net uit Brui nisse is lid geworden van de Nederlandse Badmintonbond. Hierdoor heeft de vereniging mogelijkheden gekregen om teams in te schrijven voor de districtcompetitie. Het eerste team in de leeftijds klasse tussen veertien en zes tien jaar bestaande uit Frans Koopman, Daniël Jonker, Claudia Cornelissen en Disiree Ketting heeft in de eerste wed strijd haar vuurdoop door staan. De wedstrijd tegen Avanti 2 werd met 5-3 gewon nen. Een prestatie van formaat gezien het feit dat maar één speler competitie-ervaring had. Het tweede team in de leeftijdsklasse van twaalf tot veertien jaar bestaande uit Sjoerd Kik, Renee Holkers, Marcel van de Bos, Harriet Oo- mens en Marina de Koning speelt zaterdag 26 september de eerste competitie-wedstrijd. Aan bord één speelde Visser te gen Ghysels de opening wat zorgeloos. Hij kwam door het doelbewuste spel van Ghysels dan ook vrijwel verloren te staan. Alle stukken stonden te gen de zwarte koning gericht en de mataanval van Tbrneuze- naar Ghysels hing in de lucht. Tbch ging het allemaal net niet. Visser zorgde voortdurend voor nieuwe twijfels en Ghy sels moest alle offervarianten doorrekenen. Dat kostte heel veel tijd en hij durfde het uit- eindeljk toch niet aan. Tben de vrede werd getekend had Ghy sels nog maar twee minuten voor 14 zetten: 2-2. Tijdnood Aan bord drie speelde Hans Aangeenbrug. De agressieve te genstander Dubbeldam greep hem met wit direct naar de keel en zwart moest een furieu ze aanval trotseren. Ook Dub beldam kwam in vliegende tijdnood en hij greep mis. Daarna was Aangeenbrug aan de beurt. De tegenaanval kwam door twee machtige vrij pionnen ondersteund dor het loperpaar en dat garandeerde de winst: 3-2. Er waren nog drie partijen aan de gang. Twee daarvan waren niet om aan te zien voor de Zie rikzeese schaakliefhebber. Een Zierikzee fan vroeg zelfs om een zonnebril want de stellin gen deden pijn aan zijn ogen. Dat was juist. Zowel Erjen van Nierop aan bord vier als aan voerder Owe Boersma aan bord twee waren op krachtige wijze aangepakt. De tegen stander van Boersma, de 17- jarige Marco Dieleman deed het voortreffelijk. Met prach tig strategisch spel werd Boersma volledig wegge speeld. De eerste nederlaag van Boersma in de externe competitie voor Zierikzee. Dat was 3-4 want ook Van Nierop had daarvoor opgegeven. Dank zij de laatste partij van Krijger werd het toch nog 4-4. Zierik zee ontsnapte aan een neder laag. Een ander curieus feit was, dat alle overwinningen met zwart tot stand kwamen. Het klikt goed tussen Rudy Jongman en de zesjarige ruin Faro. De nieuwe Westerschou- wen combinatie reed in de B- dressuur liefst 128 punten bij elkaar, goed voor de eerste prijs. Zo mogelijk nog meer in zijn nopjes, was Rudy met zijn springresultaat. Ondanks het feit dat er twee balken tegen de grond gingen kwam hij verder goed rond met de ruim galop perende en veel kracht tonende Faro. Harry van Doorn en Stef Nelis- se (Schouwse Ruiters) partici peerden in het L-springen. Harry zag zich in het klassiek geconfronteerd met een weige rende Alanda in de dub- belsprong, maar revancheerde zich gedeeltelijk in het pro gressief springen, door met 18 punten rond te komen. Stef deed het beter met één balk in het klassiek, en een foutloos met tweede prijs in het pro gressief. Beloning Gerard de Ruiter, voor deze ge legenheid uitkomend voor de Schouwse Ruiters, won het In springen met Donne Lies en dressuurde bovendien met Claus 127 punten bij elkaar. Ook Ingerli Vroon en Fedor gingen in hun tweede dressuur- wedstrijd weer prima. De belo ning: opnieuw een winstpunt Zierikzee scoorde weer, wel werd een vrije schop eerst ge stopt maar de mooie boogbal van Jarno Vermeulen beteken de 0-2. Nu ging het iets gemak kelijker, een schot van Huib Smits werd gestopt door de keeper maar alsnog ingekopt door Jarno. Het doelpunt werd om onduidelijke redenen afge keurd. Een schot van Martin Steenkist werd nog gered door de keeper maar Pieter de Mun- nik tikte even later opnieuw in en Huib Smits scoorde 0-3. Na rust voetbalde Zierikzee met goed samenspel de wed strijd prima uit. Een hoek schop van Jarno Vermeulen ging in één keer in het doel: 0-4. En even later opnieuw Jarno met een schitterend afstands schot in de kruising: 1-5. Na slecht uitverdedigen scoorde HVV nog tegen: 1»5. Het laatste antwoord kwam toch weer van Jarno Vermeulen via een hoek schop, hij kwam precies op het hoofd van Huib Smits, wat de eindstand tenslotte bracht op 1-6. Uitslagen A-juniorcn: Zierikzee Al-NAC A2 0-5, DFS Al-Kapelle A2 11- 0, Colpl. Boys Al-Zierikzee A2 2-8, SKNWK Al-Bevelanders Al 14-1. B-juniorcn: HVV'24 Bl-Zierik- zee BI 1-6, Luctor '88 Bl-Zierik- zee B2 11-0, Duiveland Bl-DFS Bl 5-1, Bruse Boys Bl-Brou- met 123 punten. Mary Jongman kon haar echtgenoot ditmaal niet bijbenen en moest genoe gen nemen met 110 punten in de L-dressuur. Weinig beter verging het Mar- greet v. d. Weele en Desiree in de M-klasse, 112 punten. Dich terbij de winst kwam Mariska Slager met Thra. De combina tie groeit langzaam maar ze ker. Ditmaal kwamen er 117 punten op de coupon. Hetzelf de geldt voor Stef Nelisse met Bart, zij kwamen tot de zeer re delijke score van 116 punten. ZIERIKZEE - De eredivionist ZHV Delta Sport speelt don derdag 24 september een oe fenwedstrijd tegen EMM in Middelburg. De handbal-oefenwedstrijd tussen beide Zeeuwse ploegen is voor trainer Rob de Vos van ZHV Delta Sport de laatste test voor de eerste competitie wedstrijd op zaterdag 3 okto ber in sporthal Onderdak in Zierikzee. De oefenwedstrijd vindt plaats in sporthal Nas- saulaan in Middelburg om 21.15 uur. wershaven BI 0-2, SKNWK Bl- ZSC Bl 1-6. C-junioren: SKNWK Cl- Kapelle Cl 1-7, Brouwershaven Cl-DFS Cl 4-3, ZSC Cl-WIK Cl 1-4, Mevo Cl-Bruse Boys Cl 10- 3. Wolfaartsdijk C2-SKNWK C2 3-11. D-pupillen: Dreischor Dl- Ouwerkerk Dl 12-7, ZSC Dl- Duiveland D2 1-18, Zonnemaire Dl-SKNWK Dl 14-1, DFS Dl- Duiveland Dl 0-10, Zierikzee D2-Mevo Dl 4-0, Renesse Dl- Bruse Boys Dl 0-2, SSV'65 Dl- Zierikzee Dl 5-5. E-pupillen: Ouwerkerk El- Colpl. Boys El 3-10, Bruse Boys El-Zonnemaire El 18-0, DFS El-Duiveland El 10-5, Wissen- kerke El-Renesse El 3-6, Dui veland E2-DFS E2 1-16, Renes se E2-ZSC El 11-2, SKNWK El- Zierikzee E2 11-1, WIK El- Brouwershaven El 3-7. F-pupillenmorgen: veld 1: Duivcland-Zierikzee A 0-4, Brouwershaven-Renesse 2-0, DFS-Duiveland 3-1, Brouwers- haven-Zierikzee A 1-0, Renesse- DFS 1-1, Duiveland-Brouwers- haven 0-7, Zierikzee A-Renesse 2-0, DFS-Brouwershaven 0-3, Renesse-Duiveland 5-0, Zierik zee A-DFS 1-0. Veld 2: Bruse Boys-SKNWK 0- 1, Mevo-Zierikzee B 1-0, Wis- senkerke-Bruse Boys 0-0, Mevo-SKNWK 1-0, Wissen- kerke-Zierikzee B 0-0, Bruse Boys-Mevo 0-1, SKNWK-Zie- rikzee B 8-0. Wissenkerke- Mevo 0-2, Zierikzee B-Bruse Boys 0-1, SKNWK-Wissenkerke 1-0. ZIERIKZEE - Schaakvereniging Zierikzee speelt ge lijk tegen Terneuzen. Het debuut in de landelijke competitie tegen Terneuzen is na een bijzonder span nende wedstrijd in een 4-4 gelijkspel geëindigd. Dit resultaat kwam pas na zes uur spelen tot stand. Op merkelijk in deze Zeeuwse derby, was dat bijna alle spelers van Terneuzen in hevige tijdnood kwamen. Dat heeft ze ongetwijfeld de overwinning gekost. Het gelijkspel was ook de verdienste van de voor treffelijke mentaliteit van de Schaakvereniging Zie rikzee spelers. De kansen die ze kregen werden waargenomen en niemand ging de strijd uit de weg. Zierikzee stond aan het eihd van de middag met 4-3 achter derhalve moest de laatste par tij gewonnen worden. Martin Krijger met zwart aan bord vijf speelde tegen D. Lansay van Tferneuzen. Lansay was voor de eerste tijdcontrole al in vreselijke tijdnood gekomen. Hij moest maar liefst twintig zetten in een paar minuten doen. Helaas, daarna was de stelling potremise en de gezich ten aan Zierikzeese zijde wa ren somber. Lansay verdedigde Hans Aangeenbrug trotseerde de tegenaanval van Dubbeldam. Twee machtige vrijpionnen onder steund dor het loperpaar garandeerden de winst. zich echter in het paard-loper eindspel niet perfect. Hij haal- de'twee verdedigingsmethoden door elkaar en Krijger profi teerde afgemeten. Met enkele precieze zetjes verkreeg hij een gewonnen stelling en Lansay mest hevig teleurgesteld opge ven: 4-4, een gelukkige ontkno ping voor Zierikzee. Evenals vorig seizoen tegen Vlissingen had Krijger een uiterst belang rijk punt gescoord. Onverwacht In het begin had 8e bordspeler Ben Snethorst tegen Oostdijk een voordelige stelling bereikt. Helaas zag hij dat zelf niet in en hij ging in op zetherhaling. Oostdijk claimde daarna de re mise bij wedstrijdleider J. Krijger, vanwege drie keer de zelfde stelling. Na zo'n twee uur spelen zag het er aan alle kanten somber uit voor Zierikzee. Tbrneuzen leek op een grote overwinning af te stevenen. Aan alle borden dreigde Tbrneuzen Zierikzee weg te spelen. Geheel onverwacht kwam het eerste winstpunt voor Zierik zee. Aan bord zeven speelde Bart Karstens tegen Dekker. Bart had een pion geofferd en menigeen dacht: „die ziet hij nooit meer terug". Ma&r Bart had verder gekeken en won toen onverwachts een stuk. On danks dat zijn tegenstander veel te lang doorging, won Bart gemakkelijk. Aan bord zes was er felle strijd. Richard van der Veken speelde het Zwitsers gambiet en hij kwam goed te staan. In de loop van het spel ging er echter iets mis, tegenstander J. Dees hield het hoofd koel en won via een scherpe tegenaanval. KERKWERVE - Op de eerste competitie-avond werd de hoogste score in groep D be haald door het paar mevr. Flohil-hr. Hogerheijde. Ze be haalden 70,1%. Met 64,6% wer den de heren 't Hart-de Vries een goede tweede. Poule A: 1. Mevr. Van Wingerden-hr. Blonk, 62,5%; 2. hrn. Van Assendelft-Gedrojc, 59,4%; 3. echtp. v. d. Berg, 56,8%; 4. mevr. Pomper-hr. Eekman, 52,6%; 5. dms. v. d. Berg-Oostwoud-Wij denes, 51,0%; 6. mevr. Groart-hr. Akerboom, 50,0%; 7. echtp. Stokla, 45,8%; 8. dms. Geluk-v. d. Zande, 44,3%; 9. mevr. Tbrwisscha-hr. Karstens, 40,1%; 10. dms. De Feijfer-v. d. Zande, 38,5%. Poule B: 1. hrn. Tonnon-de Jongh, 60,7%; 2. mevr. Tuin- man-hr. Kiel, 60,5%; 3. dms. Van Geesbergen-Sluijter, 55,2%; 4. dms. Van 't Leven- Schaalje, 54,5%; 5. dms. v. d. Duijn-Henderson, 51,8%; 6. echtp. Hollander, 48,4%; 7. hrn. Van Ast-Kegels, 47,9%; 8. dms. Van Assendelft-Lievense, 46,9%; 9. hrn. Oostwoud Wijdenes-Schot, 45,3%; 10. dms. Hogerheijde-v. d. Wek ken, 42,7%; 11. dms. Van Oeveren-Tennekes, 36,0%. Poule C: 1. hrn. t Hart-de Vries, 64,6%; 2. echtp. Brouwer, 55,0%; 3'. dms. Brinckman- Heijneman, 54,9%; 4. dms. Gaanderse-Klompe, 49,3%; 5. echtp. Schell, 48,5%; 6. dms. Kotoun-Plaating, 46,3%; 7. dms. Does-Eekman, 44,3%; 8. echtp. Visser, 43,8%; 9. echtp. Holm, 43,5%. Poule D: 1. mevr. Flohil-hr. Ho gerheijde, 70,1%; 2. echtp. Kui- pers, 56,3%; 3. dms. Schot- Verkaart, 55,6%; 4. dms. Stout- jesdijk-v. Tiggelhoven, 54,2%; 5. dms. Gaanderse, 50,7%; 6. dms. Delst-Steutel, 49,3%; 7. dms. Hagers-v. Williegen, 36,1%; 8. hrn. Hagers-v. Willi gen, 27,8%. HUIST - Zierikzee Bl speelde de eerste periode te ze nuwachtig en niet fel genoeg. Maar nadat Jarno Ver melen vanaf twintig meter de eerste van zijn vier doelpunten van deze middag er inschoot werd het iets beter: 0-1. HVV kreeg hierdoor enkele kansen maar de schoten op het doel werden goed verwerkt door de attent keepende Jaco v. d. Schee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9