Badminton-selectie Zierikzee wint overtuigend van De Sjuttel in Cadzand Stimulerende activiteiten moeten image Zwemclub Onderdak betere tijden brengen Martin en Peter van der Weele in vorm tijdens de eerste cross De gezelligheid en sfeer zijn weer terug Tuur treft Texaan Paul de Graaf op dreef Coopertest Delta Sport atleten in actie Voetbaltalent wordt toch maar priester Schaakvereniging TOG speelt interne competitie Wisselend succes voor tafeltennis jeugd Scaldina 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De vier trainers van zwemvereniging Onderdak steken al hun energie in de leden om vooral de technische aspecten stap voor stap te leren. Van links naar rechts: Angelique Kleppe, Erik Dalehout, Jan Schot en Marion Koper. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Zwemvereniging Onderdak in Zierikzee is bezig om haar image wat op te krikken. Nadat de zwemclub afgelopen jaar naar een dieptepunt zakte wat betreft het aantal leden heeft een groep ouders in samenwerking met het be stuur de schouders er onder gestoken. Dankzij vele nevenactiviteiten en de trai ningsstaf uit te breiden lijken de initiatiefnemers op de goede weg te zijn. On langs werd dan ook met veel feestvreugde het honderdste lid binnen gehaald. Voorzitter Bas Braat kijkt dan ook met voldoening naar de opleving bij de leden van de zwemvereniging. „Een aantal ouders neemt veel activiteiten op haar nek. Zij zijn enthou siast en weten dit ook over te brengen op het bestuur en de leden. De stimulerende activi teiten zoals Swimjogging en het KNZB sterrenplan' waarbij de zwemslagen tijdens alle trainingen stap voor stap wor den afgewerkt is hoopvol. In het zwembad moet het gebeu ren bij ons en daarbij is er mo menteel maar vier keer per week trainen in zwembad On derdak in Zierikzee. Activiteiten Het probleem is dat we een aantal jaren geleden veel uren hebben moeten inleveren om dat het ledental afnam. Het is bij ons zo dat tachtig procent van de contributie verdwijnt aan zwembadhuur. Hierdoor moeten wij zuinig omgaan met de beschikbare trainingsuren. Een aantal activiteiten is ont staan om zowel de recreant als de wedstrijdzwemmer aan hun trekken te laten komen. Ik moet zeggen dat dat vooral met swimjogging en het sterren plan aardig lukt", vertelt Braat die momenteel ook meer tijd beschikbaar kan stellen aan de zwemclub. Met het aantrekken van de nieuwe trainer Jan Schot uit Zierikzee staan er inmiddels vier trainers klaar om de bege leiding en trainingen uitgeba lanceerd uit te voeren. Angelique Kleppe, Erik Dale bout, Marion Koper en Jan- Schot willen vooral de zwem mers een goede techniek aan leren. Vooral gaan de gedach ten uit om het wedstrijdzwem- men weer populair te maken binnen de vereniging. Een aan tal jaren waren de zwemmers actief binnen een recreatieve competitie in Zeeland maar sinds de KNZB dit heeft verbo den mag een wedstrijdzwem mer met licentie alleen maar uitkomen op officiële wedstrij den. Nieuwe trainer Vooral voor de 32-jarige nieu we trainer Jan Schot is het een uitdaging. „Vijftien jaar gele den was ik ook lid van zwem club Onderdak en toen waren er tweehonderd leden. Vooral het wedstrijdz wemmen was populair. Ik zwom toen nog met Bas Braat en Erik Dale bout en we waren ontzettend fanatiek. We werden ouder en stuk voor stuk verdwenen we van de vereniging. Ik vind het leuk om weer terug te zijn bij de club hoewel ik moet consta teren dat de mentaliteit nu an ders is dan vroeger. Inmiddels is mijn dochtertje ook op zwemles gekomen en ik wil ook graag mijn energie in de vereniging stoppen. Voorlopig ben ik nog maar rustig begon nen maar het is toch de bedoe ling dat ik prestatiegericht trainingsles wil geven. Daar naast wil ik mee naar wedstrij den om de leden te begelei den", vertelt Schot met vol en thousiasme. De 31-jarige Erik Dalebout, één van de oudste leden pro beert ook zijn steentje bij te dragen om de zwemclub weer levensvatbaarheid te geven. „Een paar jaar geleden ging het op bestuurlijk vlak wat minder maar dankzij de vele activiteiten momenteel komen er wekelijks nieuwe leden bij. Naast het recreatief zwemmen is het goed dat we volop aan dacht geven aan het wedstrijd- zwemmen. Vooral aan de con ditie,' snelheid en techniek moeten we sleutelen om onze leden aansluiting te geven bij de top van Zeeland. Maar dit moet stapsgewijs gebeuren en daarbij is het sterrenplan een ideaal uitgangspunt. Twee maanden wordt er dan alleen maar getramd op bijvoorbeeld de schoolslag, vlinderslag, rug- crawl en borstcrawl. Voorop staat het aanleren van een goe de techniek van de slagen met alles wat daaromheen komt kijken zoals keerpunten en conditie. De KNZB ondersteunt dit ster renplan met posters en stic kers, dus is er ook tijdens de training al een soort wedstrijd- vorm. Gezelligheid Juist dat is belangrijk om het wedstrijdzwemmen naar een hoger peil te brengen. Want als je succes hebt op regionale en landelijke wedstrijden krijgt je vereniging ook steeds meer bekendheid", verklaart Dale bout. Toch blijft ook voor de zwemvereniging het grote na deel dat vooral leden rond de leeftijd van zeventien en acht tien jaar afhaken wegens stu deren elders. „Ja, daar hebben wij nu eenmaal mee te maken maar ik denk dat we ons niet blind moeten staren op die leeftijd. Met deze huidige trai ningsstaf hebben wij een goed team staan. Naast Dalebout en Schot hebben Marion Koper en Angelique Kleppe zich ook al jaren ingezet en vooral door de nieuwe trainingsmethode is er zowel voor de recreatie- als wedstrijdzwemmer weer veel te beleven bij de club. De gezel ligheid en sfeer spelen altijd een belangrijke rol en dankzij die ouders is d,eze volop aanwe zig bij ons. De instelling is goed, ledenaan tal groeit en de leden komen steeds vaker trainen. Het ziet er naar uit dat we straks nog meer trainers nodig hebben, maar dat is een probleem voor later", aldus Bas Braat. Voorlo pig wordt er op maandag, woensdag, donderdag en vrij dag om 18.00 uur getraind. „Het is. een wat ongelukkige tijd maar als je er eenmaal aan gewend bent dan weet je niet beter", liet Jan Schot weten. De zwemvereniging hoopt ook in de toekomst zich bezig te gaan houden met waterpolo, schoonspringen en kunst- zwemmen. NEW YORK - Regilio Tuur, de Nederlandse bokser met Ame rikaanse ambities, komt vrij dag in de ring tegen de Ameri kaan Richard Salazar. De ontmoeting, over tien ron den, vindt plaats in het kader van de reeks Madison Square Boxing. CADZAND - De tweede wedstrijd van het eerste selectie-team Badminton Zie rikzee in de vierde klas landelijk is met 3-5 gewonnen. Peter Tijl, Hanco de Vos, Jacqueline Altena en Angelique van der Have bleven het kwartet van De Sjuttel in Cadzand uitstekend de baas. Hoewel zaterdagmiddag de twee eerste single van Tijl en De Vos verloren gingen zorgden Altena en Van der Have voor de om mekeer in de wedstrijd. Door het verlies van Peter Tijl tegen Martijn Pfaff met 7-15 5- 15 en Hanco de Vos tegen Edo Pfaff met 3-15 2-15 stond de Zie- rikzeese ploeg gelijk al met 0-2 achter. Maar Jacqueline Altena bracht met een forse overwin ning op Ria Pieters (1- 11 en 0- 11) het vertrouwen terug. Ange lique van der Have putte hier uit moed en liet ook de Sjuttel- speelster Kristine Porvo met lege handen staan: 3-11 en 4-11. Nadat de stand weer gelijk ge trokken werd mochten Peter Tijl/Hanco de Vos het in het dubbelspelen opnemen tegen de broertjes Pfaff. In de eerste fase van de wedstrijd was de spanning te snijden maar beide heren van badmintonclub Zie rikzee konden elkaar blinde lings vinden en wonnen over tuigend met 6-15 en 5-15. De damesdubbel was geen en kel probleem en Zierikzee liep uit naar een riante voorsprong van 2-4. Met in het verschiet nog twee gemengddubbels was in de sporthal van Cadzand al les nog mogelijk. De twee ge mengddubbels werden gelijk tijdig naast elkaar gespeeld en Hanco de Vos met Jacqueline Altena hadden het zeer moei lijk tegen Edo Pfaff en Ria Pie ters. De eerste set ging na een langdurige strijd alsnog met 18-16 verloren. De tweede set was een vrij gemakkelijke overwinning voor het duo van De Sjuttel en daarmee stond de stand inmiddels op 3-4. Maar Peter Tijl en Angelique van der Have waren inmiddels gewaar schuwd nadat de eerste set ter nauwernood werd gewonnen (9-15). In de tweede set speelden de ze nuwen een rol en ging verloren tegen Martijn Pfaff en Kristine Provo met 15-10. De derde en laatste set zou doorslaggevend moeten worden voor één of twee winstpunten. Maar Tijl en Van der Have gingen tot het uiterste en wonnen in een span nende finale en indrukwek kende laatste setstand van 16- 18 de partij. Competitie De districtscompetitie is voor de lager spelende teams ook weer in volle gang. Hieronder volgen de uitslagen van de laatstgespeelde wedstrijden. Uitslagen. Klasse 2D: Zierik zee 2-Stenge 2 3-5; klasse 2C: Kolibrie 2-Zierikzee 3 6-2; klas se 2A: Zierikzee 4-Pluumpje 3 4-4; klasse 3B: Sjuttel 3- Zierikzee 6 3-5; klasse 3D: Zie rikzee 7-Stenge 5 6-2; klasse 4A: Kolibrie 6-Zierikzee 9 4-4. Programma. Klasse 2D: 24/9 Smash 3-Zierikzee 2; klasse 2C: 24/9 Zierikzee 3-Marathon 4; klasse 2A: 30/9 Kats 1-Zierik- zee 4; klasse 3C: 29/9 den Os- saert 3-Zierikzee 5; klasse 3B: 24/9 Zierikzee 6-Backhand 6; klasse 3D: 22/9 den Ossaert 2- Zierikzee 7; klasse 3A: 24/9 •Zierikzee 8-Backhand 5. Aan vang wedstrijden sporthal On derdak Zierikzee om 19.30 uur. Jeugdcompetitie Uitslagen. Klasse BI: Kolibri 7-Zierikzee 10 0-8; klasse Cl: Backhand 8-Zierikzee 12 5-3. Programma. Klasse Bl-27/9 Zierikzee 10-Avanti 10; klasse B2: 27/9 Zierikzee 11-lbrneuzen 10; klasse Cl: 27/9 Zierikzee 12- Backhand 8. Aanvang wedstrij den sporthal Onderdak Zierik zee om 10.00 uur. HOOGERHEIDE - De 17- jarige tafeltennisser Paul de Graaf uit Zierikzee kwam in de eerste landelijke 4e divisie competitie-wedstrijd twee keer tot winst. De Graaf, die voor Hotak '68 uit Hoogerheide speelt, won van de sterke Bergeijk-speler Botram. Ook in het dubbel had De Graaf aandeel in de winst. Hotak '68 won uiteindelijk met 6-4 in de thuiswedstrijd tegen Bergeijk. ZIERIKZEE - Honderd deelne mers namen deel aan de tradi tionele Coopertest op de kunststofaccommodatie sport park Bannink in Zierikzee. De 16-jarige Ramses Bekkenk rea liseerde de grootste afstand, in twaalf minuten, met 3725 me ter. Voor de jeugd was er een moge lijkheid om deel te nemen aan de zes-minutenloop. De 9- jarige Ronald van Loenhout uit Zierikzee kwam tot de meeste meters (1500). VLISSINGEN - Tijdens record atletiekwedstrijden op de kunststofaccommodatie Bas- kenburg in Vlissingen kwam Jurgen de Lang uit Zierikzee tot aardige prestaties. De C- junior werd tweede op het speerwerpen met 36 meter en 72 centimeter en finishte op de 800 meter als derde in 2.17.1 minuten. Serge Schot werd bij de senio ren derde op het hoogspringen met 1 meter en 80 centimeter. D-junior Niels Holkers greep naast het eremetaal op het speerwerpen (27,60 meter) en 1000 meter in 3.31.8 minuten. De senior atleet Danny Duin houwer uit Zonnemaire nam deel aan vier atletiekonderde- len. Verspringen, 5,59 meter, hoogspringen met 1,60 meter, kogelstoten, 9,31 meter en speerwerpen met een afstand van 39 meter en 96 centimeter. ROME - Victor Vallerini wordt toch maar liever priester. De negentien-jarige Vallerini staat te boek als een talentvol voetballer. Hij heeft een con tract bij het in de Serie A uit komende Lazio, ook de werk gever van de Nederlander Aron Winter. Het vooruitzicht in de nabije toekomst als ster een riant in komen te verdienen, voldeed hem niet. Trainer Dino Zoff, die hem een grote toekomst had voorspeld, is teleurgesteld over Vallerini's beslissing maar toonde respect. „Het is een keuze die maar weinigen zullen maken. Ik heb hoge ach ting Voor hem." BRUINISSE - Nadat er twee rondes gespeeld zijn in de interne competitie van schaakvereniging TOG zijn er nog twee spelers over zonder puntverlies. Dit zijn Erwin Wiebrens en de enige vrouwelijke schaakster Jenny Luyben. Nadat Wiebrens in de eerste ronde vrij snel had gewonnen van Abram van den Berge, be wees hij in de tweede ronde dat dat geen toeval was. Hij liet Michael Holwerda alle hoeken van het bord zien en won ook gemakkelijk van deze sterke jeugdspeler. Jenny Luyben won in de eerste ronde van Erik van de Bos die in een weggeefbui was. Ze mocht het in de tweede ronde opnemen tegen Rien Schot en had hier beduidend meer moei te mee. Schot bereikte in het mid denspel een betere positie, maar op het moment dat hij dit in kon ruilen voor blijvend voordeel en daarmee winst in de partij gaf hij door een regel rechte bluhder zijn dame weg. Na nog enige zetten gedaan te hebben kon hij opgeven. De uitslagen van de eerste ron de zijn: E. Wiebrens-Ab. v. d. Berge 1-0; J. Luyben-E. v. d. Bos 1-0; K. Deurloo-M. Holwer da 0-1; R. Schot-M. v. d. Berge 1-0; W. Hage-J. van Dommelen 0-1; W. Houtekamer-A. v. d. Berge 1-0; M. Muller-M. Houkamp 1-0; A. v. Klinken-K. v. d. Bos V2-V2. De uitslagen van de tweede ronde zijn: J. Luyben-R. Schot 1-0; M. Holwerda-E. Wiebrens 0-1; J. v. Dommelen-W. Houte kamer V2-V2; Arj. v. d. Berge-W. Hage 1-0; M. v. d. Berge-H. Mol 1-0; H. Holwerda-M. Muller V2-V2; M. Houkamp-B. v. Gilst 1-0; Abr. v. d. Berge-A. Versen- daal 1-0; J. de Korte-A. v. Klin ken 0-1. ZIERIKZEE - Tijdens de thuiswedstrijden zijn er door de jeugd van de tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikze juiste scores neergezet. Scaldina I won van Reynaert 3 en Scaldina 2 verloor van Yerseke 2. Scaldina 4 verraste met een overwinning op Wester- zicht 7. Het vierde jeugdteam van Scaldina had in de pupillen- welp le klas Westerzicht als te genstander. Martijn Kieboom opende de wedstrijd heel een voudig, Marjan Pankow sleep te het tweede punt binnen en Marcel van Slobbe deed in een drieganger vol vechtlust van zich spreken door ook te win nen. Het dubbel was via Kieboom/ Pankow ook voor Scaldina: 4-0. Martijn Kieboom zou nog twee keer de wedstrijd in zijn voor deel beslissen. Marian Pankow pakte nog eenmaal de winst en Marcel van Slobbe moest hem tot twee keer nipt afstaan. Uitslagen: Scaldina 4-Wester- zicht 7: Kieboom-Simonse 21- 10 21-7; Pankow-Gemlat 21-15 21-15; Van Slobbe-Scherpenisse 15-21 21-13 22-20; Kie- boom/Pankow-Simonse/Gem- lat 21-11 21-15; Pankow-Simon- se 21-18 19-21 19-21; Kieboom- Scherpenisse 21-9 21-10; Van Slobbe-Gemlat 17-21 16-21; Pankow-Scherpenisse 21-19 13- 21 21-12; Van Slobbe-Simonse 16-21 17-21; Kieboom-Gemlat 21-11 21-18. In de derde klas B speelde Scaldina 2 tegen Yerseke 2. Een beetje te weinig kreeg dit team, want Marien Hogerheij- de scoorde twee keer en daar was de koek mee op, terwijl Danny de Boer heel positief speelde maar net niet tot winst kwam: 2-8. Het eerste team had in de twee de klas goede moed door het goede spel van vorige week. Tegenstander Reynaert 3 (Hulst) werkte niet mee aan mooi tafeltennis waardoor de klad erbij Scaldina snel in kwam. Maurice van Slobbe be gon met game-winst 21-9 en liet zich daarna inpakken 22-24 en 19-21. Erik Stoel tegen Verdunnen, vergat het spel te maken, de te genstander de winst: 17-21 en 10-21. Hans Boon zette de achtervol ging iq tegen Staal 21-14 en 21- 10. Van Slobbe/Boon deden een goede zaak in het dubbel 21-8 en 21-11. Hans Boon zou zich nog een keer verslikken in tegenstan der Verdurmen 12-21 en 20-22. Een uitslag van 7-3 waarbij al le drie de spelers twee keer scoorden doet vermoeden dat het een goede wedstrijd was. Maar niets was minder waar. Scaldina I was niet geconcen treerd en maakte het spel niet. Programma Zaterdag 26 september: Scaldi na I gaat op bezoek bij Wester zicht 2 (West-Souburg); Scaldi na 2 bezoekt MZ2 te Middel burg; Scaldina 3 gaat op be zoek bij SAR 72 2 (Kloosterzan- de); Scaldina 4 gaat het opne men tegen MZ8 (Middelburg). RILLAND-BATH - De eerste wedstrijd voor het open Zeeuwse motorcross kampioenschap 1992 op het circuit van de motorcross-club Rilland heeft Martin van der Weele uit Brouwershaven uitste kend gepresteerd. Ook zijn broer Peter van der Weele kwam tot prima resultaten. De automonteur Martin van der Weele staat na twee manches inmiddels op een vierde plaats in het algemeen klasse ment. In de eerste manche van de superklasse 250cc behaalde de Brouwenaar een knappe vierde plaats. In de 2e manche boekte hij het zelfde resultaat met een nipt verschil tussen Ronald Doens, Dré van Espen en Richard Leeuwesteijn. Peter van der Weele had het in de eerste, manche moeilijk maar herstelde zich prima in de tweede manche door naar een vijfde plaats te rijden. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8