SEPTEMBER... WIJNMAAND! Runderlappen 7.25 QUIST SUPER Deelgenoten mogen eigen belang niet laten prevaleren" streeknieuws JONGE KAAS Burgemeester van Amemuiden over herindeling 2 FLESSEN WIJN VOOR MAAR... "V hele week Heerlijk mals! JAMIN Riblappen 7.98 1.98 VLEESWAREN 2.45 2.19 1.79 3.45 KAAS 1.49 2.49 1.49 BAKKER VERWIJS 2.30 HAVENPLEIN 2 - ZIERIKZEE - TEL. 01110 - 12889 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Tijdens een ledenvergadering van de RPF vorige week in Zierikzee hield burgemeester van Arnemuiden, de heer drs H. Visser, een toe spraak over het wel of niet overgaan tot een gemeen telijke herindeling. De spreker schetste de onzekere toekomst voor wat betreft dit actuele onderwerp. Eén punt was volgens hem wel duidelijk. „In ieder geval wanneer men gaat samenwerken dan dient dit zo te geschieden dat de deelgenoten niet in eerste in stantie het eigen voordeel laten prevaleren". De titel van de redevoering luidde 'Gemeentelijke herinde ling, ja of nee?'. De heer Visser stelde zichzelf en de aanwezi gen aan het begin van de bij eenkomst de vraag of het erom gaat om 'samen sterk' of 'al leen gelukkig' te zijn of dat dit moet worden bewerkstelligd door het samenvoegen van de gemeenten. Een pasklaar antwoord op deze vraag kon ook hij nog niet ge ven. Wat dë burgemeester van Arnemuiden wel wist is dat er nog veel onduidelijkheden zijn. ,,Er is nog niet te overzien wat er op de gemeenten gaat af komen bij het afstoten van ta ken van de hogere naar de lage re overheden. Ook is nog niet volkomen helder of de diverse gemeenschappelijk regelingen voldoende efficiënt werken". Daarbij komt dat volgens de heer Visser bij grote gemeen ten vaak de vrees heerst dat men bevoegdheden uit handen moet geven, terwijl de kleinere gemeenten bang zijn om over heerst te worden. Gemeenten vallen ook moeilijk met elkaar te vergelijken, zo vindt hij. ,,De praktijk leert dat er grote gemeenten bestaan waar het aan voldoende bestuurskracht mankeert en dat er kleinere ge meenten zijn met voldoende bestuurskracht". Om deze redenen sprak de spreker zijn voorkeur uit voor een geleidelijke groei in de sa menwerking via gemeenschap pelijke regelingen boven een herindeling op basis van inwo nersaantallen. ,,De voorgestel de getalsgrenzen zijn meerma len gewijzigd en bovendien na genoeg niet met argumenten onderbouwd. Niet het aantal inwoners bepaalt de bestuurs kracht van een gemeente, maar het antwoord op de vraag of het beleid efficiënt is, of de de mocratische controle functio neert en of de gestelde doelen worden bereikt", zo meende Visser. Met dat laatste doelde hij op de wettelijk voorge schreven taken van een ge meente en het behartigen van de belangen van de inwoners. Het gevaar van een gemeente lijke herindeling schuilt vol gens de burgemeester in het feit dat er grotere bestuurlijke eenheden ontstaan en daarmee een vergroting van de bureau cratie met als gevolg een ver mindering van de mogelijk heid tot effectieve democrati sche controle. Niet blokkeren Wat betreft de bestaande en nieuw te vormen gemeenschap pelijke regelingen merkte de spreker op dat het niet moge lijk moet zijn dat de besluit vorming geblokkeerd wordt door diegenen die deel uitma ken van de regeling. „Duide lijk moet zijn dat niet voor ie der gebied hetzelfde model moet worden gekozen of dezelf de criteria voor samenvoeging of zelfstandig voortbestaan moeten gelden. Alle gemeenten zijn immers onderling verschil lend en hebben niet dezelfde taken te behartigen. Geografi sche en demografische aspec ten zullen zorgvuldig bekeken moeten worden. We weten nog niet hoe in de toekomst de rela tie tussen de aan de gemeenten toevallende taken en de daar voor ter beschikking komende middelen zal worden. Een re den te meer om omzichtig en voorzichtig te werk te gaan", zo besloot de burgemeester van Amemuiden zijn betoog. GOES Fybromyalgie Op zaterdag 3 oktober houdt de Nationale Vereniging voor Fy- bromyalgiepatiënten een infor matiemiddag in Motel Goes. Fybromyalgie is een reumati sche aandoening van het bewe gingsapparaat. Deze middag begint om 14.00 uur. Vooral spieren van nek- en schou derstreek, de lage rug en bek kengordel zijn vaak pijnlijk en/of stijf, daarnaast bestaan er ook pijnlijke plekken in de ledematen, in de spieren rond de gewrichten en de uitsteken de botdelen. Kenmerkend is dat de ziekte niet kan worden aangetoond door röntgenfoto's of bloedonderzoek. Dat heeft tot gevolg dat de pijn van de patiënt vaak wordt afgedaan als een psychische kwaal of simpelweg wordt ontkend. Vol gens schatting zou twee a drie procent van de Nederlandse be volking aan de ziekte lijden, in Zeeland zo'n duizend mensen. De Fybromyalgie Vereniging wil deze patiënten met elkaar in contact brengen. Gastspre kers tijdens de voorlich tingsmiddag zijn: dr G. Boo gaard, klinisch psycholoog en gedrags- en hypnotherapeut uit Goes en mevrouw A. M. van Dijk-Meijer, oprichtster van de Fibromyalgie Patiëntenvereni ging uit Nieuwe Pekela. Folders Patiëntenplatform Onlangs heeft het Patiënten platform Zeeland haar twee nieuwe folders aangeboden aan gedeputeerde van volksge zondheid, Dijkwel en de heer B. Meij, directeur van de CZ- groep in Zeeland. Een van de folders heeft als titel: Gezond heidszorg ook onze zorg. Hierin worden de taken en doelstellingen van het plat form uitgelegd. De andere fol der is een Wegwijzer en bevat een adressenlijst van de orga nisaties die bij het platform zijn aangesloten. Van elke or ganisatie wordt een korte om schrijving gegeven. De foldér is mede tot stand gekomen door een bijdrage van de pro vincie. Het Patiëntenplatform heeft ook een telefonisch spreekuur waar iedereen te recht kan met vragen op het ge bied van de gezondheidszorg. Dit spreekuur onder telefoon nummer 01100-49389 is van maandag tot en met donderdag te bereiken van 10.00 tot 12.00 uur. AMSTERDAM - Op 3 en 10 ok tober en 27 november worden in Paradiso in Amsterdam con certen van zogenoemde Euro- Arabische popmuziek gegeven. In het voorprogramma doen Marokkaans-Nederlands mu ziekgroepen mee. Het eerste optreden wordt verzorgd door de Marokkaanse zangeres Sap- ho en het ensemble Wechm (ta toeage). Wechm maakt heden daagse muziek die zijn oor sprong vindt in Marokkaanse tradities, waarbij alleen ge bruik wordt gemaakt van tra ditionele instrumenten. Aan vang 21.00 uur. Hederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Tilburg: C. J. G. Keijzer te Epe; te 's-Graven- moer: J. Boer te Benthuizen; te Drogeham: mevr. M. E. Nij- veld, kandidaat te Bunnik. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Nieuwerkerk: R. Boogaard te Leiderdorp. Bedankt Voor Houten en voor Zoetentieer: M. Golverdingen te Ridderkerk-Slikkerveer. Evangelisch Lutherse Kerk Beroepbaarstelling: mevr. drs. G. Höpfner, A. Thdemastraat 22, 1061 VL Amsterdam. 4 Waf is nu een goede wijn? Een vraag die velen onder ons stellen. Tja, er zijn ook zoveel verschillende soorten wijn. Een Franse Lanquedoc of Bordeaux, een Moezelwijntje uit Duitsland, of juist een Spaanse Rioja, La mancha.... Je ziet van de bomen het bos niet meer. Daarom hebben wij het deze week voor u gemakkelijk gemaakt en alvast een paar prima wijntjes uitgezocht. Stuk voor stuk klasse wijnen die beslist niet duur hoeven te zijn, kijkt u zelf maar... Golden Wonder Pols 4 smoken, per beker Unox Cocktailworstjes blik 200 gram nu 20% extra gratis! All Micro Plus 2 kilopok, von 16.99 voor Duopak Lustra Ruitenreiniger 2 x 500 ml. 2e Re, HALVE PRUSI Royal Club Tonic of Bitterlemon pelfles 1 liter Pepsi Cola regular of light 1.99 Celliers Chardonnay blanc Celliers Cabernet Sauvignon Celliers Merlot Dealu Mare Albert Rivet Beaujolais Bergerac Chateau Moulin de Cout Cote de Bergerac Cote du Roussitlon Village woensdag Gehakt Halfom 500 gram Gekruid Gehakt 500 gram De Iromende weten heefl irw supermarkt fantastische bon-aanbiedingen voor u. Hel spaorvel ligt Waar bij de kasso Hoe profileert u hiervan? Bij elke f 10 aan boodschappen ontvangt u één Pak Plok-zegel gratis. Plak de zegels achterop de bon Voor elke aanbieding spaart u het aantal zegels dat nodig is om de korting te verkrijgen Scheur de bon of en lever 'm in bi| de kossa U krijgt ditekt de korting' Jaminafdeling... Volkoren Biskwie 2 rollen, 300 grom van 4.58 voor Engelse Pepermunt 250 grom, von 2.19 nu Droprollen 8 pack, von 1.85 nu HELE WEEK 500 gram Macaroni uit eigen keuken per kilo Lasagna 100 grom Gouden Bonier Fijne Snijworst 150 grom Zonnenberg Casselerrib 100 grom Boterhamworst 150 grom Runderrookvlees 100 grom Brie van de Mat 100 grom Boursin 80 grom, per stuk Bon Ami Brie 60% 100 grom HEEL KILO NU VOOR 998 Molenbruin 800 grom, per stuk Week 39

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6