Wim Lafeber verdient een punt voor Zierikzee Duiveland ontwaakt te laat Keeper Wim Brandes oproepkracht bij ZHV Delta Sport Selectieteam Scaldina debuteert eerste klas Zierikzee behoudt na 0-0 tegen WR de leiding in de vierde klas Mevo-trainer Jaap de Ridder verbindt consequenties aan verlies tegen GPC (3-8) I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ondanks de goede combinaties en aantrekkelijk spel van Zierikzee en WR kon ook Marco van Oeveren niet tot een doelpunt komen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Trainer Kees Hagesteijn begreep wat hem te doen stond toen scheidsrechter Van Leeuwe uit Etten-Leur de wedstrijd tussen Zierikzee en WR uit Rijsbergen met 0-0 het eindsignaal gaf. Direct vanuit zijn dug-out snelde hij naar keeper Wim Lafeber en bedankte de doelman voor de spectaculaire reddingen die de Zierikzeese sluitpost tot de man van de wedstrijd maakte. Lafeber, sinds kort weer woonachtig in Zierikzee, is nog steeds niet gepasseerd in de competitie. Vijf minuten in blessuretijd behoedde hij Zierik zee voor een drama door veertig meter voor zijn doel de VVR-speler Anthon Bruins uit te schakelen. Handballers presteren goed ZIERIKZEE - Tijdens een zwaar oefenprogramma op zaterdag en zondag heeft de eerste selectie van handbalvereniging ZHV Delta Sport zeer goed ge presteerd. In sporthal Onderdak in Zierikzee kwam Delta Sport zaterdagavond twee keer tot winst te gen Saturnus 72 uit Tilburg en Saturnus uit Leiden. Ook zondagmiddag werd gewonnen van Nijenrodes en Saturnus '72 uit Tilburg. „Ik had wat geluk, maar ja, dat dwing je ook af. Ik ga lang zaam maar zeker vruchten plukken van de intensieve kee perstraining die ik van Ha gesteijn krijg. Twee keer in de week staan we op het veld want de scherpte moet blijven. Het probleem is toch dat we een sterke verdediging hebben met Sjaak van der Weele, Pa trick Roggeband en Danny Ma- gito. Hierdoor krijg ik natuur lijk alleen moeilijke ballen en dat vraagt uiterste concentra tie. Iedere wedstrijd gaan we het veld in om de nul vast te houden en ik mag niet klagen want dat is tot nu gelukt", ver telt Wim Lafeber. Lafeber, die werkzaam is als administrateur in Rotterdam, is sinds kort weer in Zierikzee komen wonen. „Ik woonde in Rotterdam maar dat was slecht te combineren met het-voetbal- len. Dit is één van de redenen dat ik weer in Zierikzee ben gaan wonen en daar heb ik nu al weer baat bij", verklaart de Zierikzeese doelman. De drie honderd toeschouwers op Den Hogen Blok in Zierikzee kon den, ondanks dat er geen doel punten vielen, genieten van een goede wedstrijd. WR uit Rijsbergen wilde voetballen en Zierikzee kon dat belonen met uitstekende acties. In de eerste helft kreeg Zierikzee een paar kansen en daar had de winst kunnen liggen als er beter overleg was in de voorhoede. Ideale kans Bas Groothedde, die overigens samen met Patrick Roggeband een dikke acht verdiende, kreeg in de 16e minuut een ideale kans toen hij na een een tweetje met Fred Kramer al leen voor de WR-doelman kwam te staan. Maar Groot hedde miste kracht in zijn schot en twintig minuten later was de energie bij Fred Kra mer nergens meer te vinden. Een knap vrijgespeelde bal door Marco van Oeveren lag panklaar voor Kramer maar liet stevige schot bleef uit. In de laatste minuut toonde Dan ny Magito zijn voetbal-klasse door drie spelers op het ver keerde been te zetten. Fred Kramer kreeg opnieuw de bal in zijn voeten gespeeld en schoot rakelings langs de rech ter doelpaal. De tweede helft werd de wed strijd voor Wim Lafeber. In de derde minuut kwam Karei Daamen alleen af op Lafeber maar deze schermde zijn doel perfect af en hield de begeerde nul vast. Marco Saman kreeg achteraf geel voorgehouden omdat hij tijdens de rush van Daamen op zijn hielen schopte. Juist de tweede helft was een aantrekkelijke wedstrijd. Aan beide zijden ontstonden kan sen en het middenveld was aan elkaar gewaagd. In de eerste vijftien minuten schoot Fred Kramer in het net, Wim Over- weel recht in de handen van keeper Rob Koremans en Fred Kramer kreeg tot drie keer kans om de bal in de touwen te koppen. Voor het doel van Wim Lafeber ontstonden ook gevaarlijke si tuaties maar met twee tot drie reddingen achter elkaar was Lafeber overduidelijk aanwe zig. De moe gestreden Kramer werd tien minuten voor het einde gewisseld voor de Kroaat Remido Dusic. Marco Saman viel met een blessure uit en Mark van Dijke uit Nieuwer- kerk mocht de laatste vijf mi nuten vol spelen. Vijf minuten in blessuretijd redde Lafeber uiteindelijk zijn ploeg door de VVR-speler Anthon Bruins tij dig af te stoppen. ZIERIKZEE - WR: 0-0. Bij zonderheden: Gele kaarten: 35. Maurice Hendrikse (WR) overtreding. 48. Marco Saman (Zierikzee) overtreding. 80. Danny Magito (Zierikzee) com mentaar op de leiding. Peter van de Linde niet mee gespeeld wegens gebroken midden- handsbeentje. Wisselspelers: 80. Remido Dusic voor Fred Kramer. 91. Mark van Dijke voor Marco Saman. Scheids rechter: F. M. J. van Leeuwe uit Etten-Leur. Tbeschouwers: 300. Trainer Rob de Vos heeft in middels een beroep gedaan op keeper Wim Brandes van EMM uit Middelburg. De 30-jarige doelman, die jarenlang het doel verdedigde van het eerste selectieteam EMM, heeft in middels al een wedstrijd mee gedaan in sporthal Onderdak. „Met blessures van Dick Go- vaarts en Matthé Pipping heb ben wij natuurlijk in de aan loop naar de eerste competitie wedstrijd een keeperspro bleem. Ik heb gevraagd aan Wim Brandes of hij als oproep kracht wil fungeren. Nou, Wim is bereid om één keer in de week mee te trainen en als we de overschrijving voor elkaar krijgen dan is er een klein pro bleem opgelost", verklaart De Vos de transfer van Brandes. Toestemming Tbch is het de vraag of Brandes werkelijk beschikbaar komt voor de eredivisionist. Alle hoop is nu gevestigd op de handbalbond die toestemming moet geven. Maar in principe is de overschrijvingstermijn al verstreken. Zaterdagavond stond er een spannende oefen wedstrijd op het programma. Saturnus '72 uit Tilburg was vorig seizoen de grootste con current voor de kampioenstitel in de eerste divisie. De wed strijd was dan ook zeer gela den waardoor er een harde wedstrijd over de vloer van sporthal Onderdak rolde. Maar ondanks dat de verdedi gingslijn van Delta Sport af en toe op zijn grondvesten schud de, haalden de handballers uit Zierikzee de partij met 16-13 naar zich toe. „In de eredivisie schijnt het harde spel normaal te zijn. Nou dan hebben wij vanavond al vast kunnen wennen", aldus De Vos die opnieuw vier ba sisspelers miste. Bert de Vos (geblesseerd), Bert Nuijens en Peter Lefèvre waren niet aan wezig wegens andere verplich tingen. Keeper Dick Govaarts stond na zijn vervelende voet blessure weer een wedstrijd op doel. In de tweede wedstrijd te gen Saturnus uit Leiden toon de Delta Sport haar ware kracht door een overwinning te behalen met 24-11. Zondagmid dag stonden er weer twee oe fenwedstrijden op het pro gramma. Nijenrodes, uitko mende in de top van de tweede divisie, hield Delta Sport tot de rust met 7-7 prima op gelij ke hoogte. „Dan gaat het te ge makkelijk en doen de jongens een stapje minder. Er mag geen enkel stapje minder worden ge daan want dan zijn we juist kwetsbaar. Goed, dan moet je dat weer even mededelen, en dan win je die partij met 20- 13", aldus De Vos. De laatste oefenwedstrijd zon dagmiddag was opnieuw tegen Saturnus '72 uit Tilburg. In middels had het team zich ver sterkt met de sterke speler Cor Hardebol. Ondanks de gelijk opgaande strijd bleef Delta Sport ook in de vierde partij aan de winnende hand met 18- 15. ROME (ANP/Reuter) - Marco van Basten en Diego Maradona zijn de beste buitenlandse schutters in de Italiaanse com petitie sinds 1980. Van Basten scoorde zondag een keer in het thuisduel tegen Atalanta (2-0). PHILADELPHIA - Wilma van Onna heeft zondag in Phila delphia een halve marathon ge wonnen. De atlete van Haag Atletiek realiseerde met een tijd van 1 uur, 10 minuten en 59 seconden een nieuw persoon lijk record. „Vier jaar geleden liep ik net boven de 1.14. OOSTERLAND - De start van de nieuwe competitie verloopt tot heden toe niet erg rooskleurig voor het Oosterlandse Duiveland. De ploeg van trainer Cees Willemse leed afgelopen zaterdag de tweede nederlaag van het seizoen. Vorige week nog bleek Krabbendijke met 4-1 te sterk voor de geel-zwarte equipe en ook zaterdag trok de ploeg uit Oosterland met 1-2 aan het kortste eind in het thuis duel met het hoofdstedelijke Middelburg. Erg verwonderlijk zijn de ne derlagen overigens echter niet, Krabbendijke en Middelburg zijn niet de minste ploegen van de eerste klas afdeling en bo vendien heeft de ploeg van Wil lemse ten aanzien van het vorig seizoen, door het wegvallen van Bart en Tbon van der Hulle een fikse veer moeten laten. Ook kon Willemse in het thuis duel met de Middelburgers geen beroep doen op de ge schorste doelman Sjaak Ver hoek en de geblesseerde Hans Capelle. Ondanks het feit dat Willemse voor bovengenoemd viertal waardige vervangers heeft gevonden kenschetste Willemse wellicht ten over vloede nogmaals het gegeven van „Een kleine vereniging en daardoor een te smalle selec tie". Een heuglijk feit is overi gens wel dat Ren Lecomte en Hans Rotte momenteel in een lager elftal aan hun comeback werken. Lewis Ondanks de moeilijke omstan digheden in het Oosterlandse kamp gaf de thuisploeg het technisch beter spelende Mid delburg niets cadeau. De ploeg die onder aanvoering staat van Rob Wijnstekers speelde met de voor de Oosterlanders ka rakteristiek geworden inzet en maakte het de ploeg uit Mid delburg bij tijd en wijle via de razendsnelle Ren 'Lewis' van der Werf knap lastig. Van der Werf die met name in de eerste helft zijn directe tegenstander Patrick van der Griend een paar keer zijn hielen liet zien, zag zijn voorzetten echter we gens gebrek aan Duivelandse aanvalskracht meestentijds in de voeten van één der Middel- burg-verdedigers belanden. Behoudens een schot tegen de buitenkant van de paal van An- dré van de Berge en een uitste kende mogelijkheid voor Van der Werf wist de thuisclub in de eerste helft dan ook niet te komen. Aan de andere zijde za gen Sjoerd Westerterp, Rob en diens broer Arjen Jeras geen kans om de goed keepende Marco van der Linde te ver schalken. Na vier minuten in de tweede helft gelukte het Sjoerd Westerterp uiteindelijk dan toch om de openingstreffer op zijn naam te schrijven. Op aangeven van Rob Jeras stond Westerterp op de goede plaats om zijn ploeg op voorsprong te brengen: 0-1. Een twintigtal minuten later werd deze stand zelfs verdub beld toen Arjen Jeras een fou tieve pass van Adrie Bal wist te onderscheppen en Duiveland- doelman Van der Linde het na kijken gaf: 0-2. Vijf minuten voor tijd redde Ren van der Werf uiteindelijk, na een kluts situatie de Duivelandse eer door 1-2 te scoren. Aanvoerder Rob Wijnstekers verklaarde na afloop van het duel desge vraagd, dat „Zijn ploeg na de 0-1 achterstand te laat was wakker geworden, je zag dui delijk dat na de treffer van Ren het geloof in eigen kunnen plotseling terug kwam. We lie ten te snel de kopjes hangen, het was overigens jammer dat de tijd na die 1-2 te kort was, anders had er misschien nog wel een gelijkspel ingezeten". Duiveland-Middelburg: 1-2 49e min.0-1 Sjoerd Westerterp, 71e min.0-2 Arjen Jeras, 85e min.l- 2 Ren van der Werf. Scheids rechter: Koens uit Heinkens- zand. Tbeschouwers: 60. MEVO GPC - MEVO 8-3: „Ik schaam mij voor zo'n wanvertoning van de Mevo-spelers. Als je als jonge spelers met zulke cijfers verliest van een stelletje oude Vlissingse voetballers dan ben je echt verkeerd bezig. Ik zal van de week eerst een babbelt je maken en als de instelling niet verandert dan kan dat best consequenties krijgen voor mijn aanblijven bij MEVO. Ik wist waar ik aan begon maar met zo'n instelling valt niet te werken. Ik stop er veel energie in en dan verwacht ik ook wat terug", oordeelde trainer Jaap de Ridder uit Arnemuiden na dat MEVO een flink pak slaag kreeg bij GPC. Weinig goede woorden had De Ridder voor zijn spelers nadat zaterdagmiddag bleek dat een aantal spelers van MEVO to taal geen inzet toonde. „Spe lers als Cees de Ruiter, Friso de Jonge en Dick van Splunder lo pen maar over dat veld te zwal ken en als zij alleen voor het doel komen dan krijgen zij die bal niet eens tussen de palen. Ik wil van de week eerst alles op een rij zetten want tegen .Duiveland, volgende week, moet er een team staan dat wil voetballen", aldus De Ridder. MEVO speelde in de eerste helft niet onaardig. Zelfs in de eerste dertig minuten toonden zij het betere spel. Maar vooral de veertigjarige spelers van GPC namen een dominerende rol in en zorgden voor een 2-0 ruststand. MEVO kwam in de tweede helft met opgeheven hoofd het speelveld op maar binnen twee minuten keken zij tegen een 4-0 achterstand aan. Even zorgde Dick van Splun der voor een opleving binnen zijn team door 4-1 op het score bord te brengen. Maar Leon de Jonge maakte de illusie weer snel ongedaan. De MEVO-ver- dediger stapte twee keer over de bal en GPC-speler Henk Ot- te maakte dankbaar gebruik en scoorde twee keer op rij: 6-1. Een kopbal van Jan Heikamp en een kleine opleving bij Fri so de Jonge leverden MEVO nog twee doelpunten op. GPC bepaalde uiteindelijk de eind stand op 8-3. BROUWERSHAVEN Brouwershaven - DFS 2-3 Om dat Brouwershaven en DFS vrij waren van competitie verplichtingen speelden de ploegen een oefenwedstrijd op sportpark Onder de Molen in Brouwershaven. De tweede klas afdelingsploeg DFS gaf Brouwershaven, die speelt in de eerste klas, een voetballesje. In de eerste helft zorgden René Brusse en Arnold van der Have voor 0-2. „DFS speelt veel agressiever en dat bevoordeelt hun spel", liet Tbon van Tiggel- hoven weten. In de tweede helft kwam Brouwershaven via een doelpunt van Werner Kafoe weer aardig in de buurt. Maar scheidsrechter Cees Dale bout uit Nieuwerkerk besliste in de 70e minuut een straf schop nadat Arjan Kraaijen- brink DFS-speler Richard Eerdman binnen het straf schopgebied neerlegde. Arnold van der Have voltrok het von nis vanaf de elfmeterstip: 1-3. Tien minuten later kon DFS-gelegenheidskeeper Kees van Dijke de bal uit het net vis sen nadat Marcel van Gruns- ven onhoudbaar had ingescho ten: 2-3. OUWERKERK Biervliet - Ouwerkerk 2-3: Al na vijftien minuten spelen stond Ouwerkerk met 0-2 voor. Jakkoo Brouwer scoorde beide doelpunten. In de negende mi nuut kwam hij op het midden veld in balbezit, week uit naar rechts en knalde vanaf twintig meter de bal in de touwen. Zes minuten later profiteerde hij van een misverstand tussen een verdediger en de keeper van Biervliet: 0-2. Ouwerkerk begon met het De eerste competitie-wedstrijd is vanavond aan de Kruitmo- lenlaan in Middelburg om 19.30 uur. De drie selectiespe lers van Scaldina moeten het opnemen tegen Roskamp/MZ 4. De thuiswedstrijden vinden alle op dinsdagavond plaats in de Raamstraat in Zierikzee om 20.15 uur. Derhalve verwacht het trio een zware competitie maar handhaving in de eerste klas moet mogelijk zijn. Naast Roskamp/MZ 4 worden ook 't Zand 4 (Middelburg), Big Smash 1 (Biggekerke), Arne muiden 1 en 2 de tegenstanders in de eerste klas van het eerste team Scaldina. Nieuwe gezichten In het tweede team, dat uit komt in de tweede klas, zijn twee nieuwe gezichtenen. Ma rio van Popering en Ad de Graaf hebben Cor Smalheer (speelt niet) en Hans Volkeri, die de overstap heeft gemaakt naar het eerste team, vervan- hoofd in de wolken te spelen en Biervliet maakte gebruik van de denkbeeldige weelde. Pa trick Baumgarte scoorde in de dertigste minuut met een kop bal (1-2) en negen minuten later tekende hij voor de gelijkma ker: 2-2. In de tweede helft werd Ouwerkerk onder druk gezet maar in de zevenen zestigste minuut werd Erwin van der Maas op de rand van het strafschopgebied aan gespeeld door Jacky Kenters. Van der Maas draaide goed weg en scoorde het winnende doel punt. „Drie punten uit twee wedstrijden is natuurlijk geen slechte start. Zeker niet als je allebei de wedstrijden slecht speelt", verklaarde Peter Goe- degebuure. gen. Daarnaast zal Jan Kik en Alex van Beswordt het team completeren. Het kwartet ver wacht een zware competitie- strijd gezien de tegenstanders als Westerzicht 1, Yerseke 1, Reijnaert 1, 't Zand 5 en SAR '73. Het derde team is samen gesteld uit de spelers Marco Hanse, Jeroen van Popering en Jacco Elenbaas. Er wordt ver wacht dat deze spelers in staat moeten worden geacht om in de vierde klas A te gaan spelen voor promotie. De tegenstan ders zijn: Kapelle 5, Yerseke 4. MZ 9, 't Zand 10 en Westerzicht 3. Een plaats in de middenmoot voor het vierde team van Scal dina moet mogelijk zijn in de vierde klas. Het laagste team wordt gevormd door Rob van Noord, Miranda Kristalijn, Henk Goudzwaard en de twee nieuwe spelers Bert de Jong en Gerrit van den Bossch. De te genstanders zijn: Oudelande 3, 't Zand 9, Kapelle 3, Big Smash 4 en MZ 10 uit Middelburg. Duiveland verloor ook haar tweede competitieivedstrijd. Ondanks het aardige spel van de Ooster landers bleef Middelburg met 1-2 de winnende ploeg. (Foto: Joop van Houdt). Tafeltennis-competitie start ZIERIKZEE - Vanavond, maandag 21 september, start de najaarstafeltennis-competitie voor senio ren. Tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee neemt deel met vier teams waaronder het eerste team, dat haar debuut maakt in de eerste klas. De spelers Hans Beukert, Michel Holm en Hans Volke ri, na promotie vorig seizoen, kunnen rekenen op een zware en spannende competitie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8