SKNWK pakt verdiende winst in slotminuut Dreischor haalt fors uit in tweede competitie-wedstrijd Aanvoerder Erivin Theunisse matchwinnaar Zonnemaire wint ook tweede wedstrijd Bruse Boys incasseert nipt eerste nederlaag Edwin Ganzeman scoort winnende goal voor WIK MAANDAG 21 SEPTEMBER 1992 NR 25225 Voorstopper Arnold van de Cingel zit verslagen in het SKNWK-doel, nadat Nieuwland de ope ningstreffer scoorde. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - In een open en zeker in de tweede helft leuke aantrekkelijke wedstrijd heeft SKNWK voor de derde keer op rij de twee punten weten binnen te slepen. Een beter scenario had de ploeg van Kees Kommer niet kunnen beden ken. Tegenstander Nieuwland zag SKNWK op slag van rust gelijkmaken en in de laatste minuut van de tweede helft de winst naar zich toetrekken. De ploeg uit Nieuwerkerk is samen met SSV'65 uit Goes nog zonder puntverlies. Omdat SSV'65 nog maar twee keer in actie is gekomen is de Duivelandse promovendus de trotse koploper in de 4e klas KNVB van het zaterdagvoetbal. kansen voor Erwin Theunisse en Ronnie de Bruine niet benut werden was het op slag van rust wel raak. SKNWK kreeg een vrije trap die heel snel en slim werd genomen door de prima spelende Frans Kom mer. Kommer, overal op het veld te zien, stuurde op rechts Michel Flikweert weg en diens voorzet werd door Jacky de Bruine binnengewerkt. In de tweede helft was het Nieuwland dat na een kwartier spelen een uitge lezen mogelijkheid kreeg om te scoren. SKNWK-verdediger Tbnny Schiettekatte liet op links zijn tegenstander vrij, Keeper Leon Quik ging uit diens voorzet onder de bal door en Nieuwland-speler Jan Joos- se knikte de bal tussen de pa len. Frans Kommer redde op de doellijn. Het was de paal die Nieuwland even later redde. Kees-Jan van Nieuwenhuijze was in een duel zijn tegenstan der te snel af, schoot op goal maar zag de bal op het hout werk komen. Na 25 minuten kwam bij SKNWK Peter van de Cingel in het veld voor Mi chel Flikweert. Trainer Kees Kommer hoopte door de wissel de linkerkant wat meer in het spel te betrekken en dat pakte goed uit. SKNWK ging beter spelen en kreeg kans op kans. Arnold van de Cingel zag een voor zet/schot via de keeper op de lat belanden, Kees-Jan van Nieuwenhuijze werkte de bal uit een voorzet van Erwin Theunisse net over en ook Pe ter van de Cingel zag zijn kans over gaan. Het was uiteinde lijk aanvoerder Erwin Theu nisse die vlak voor tijd match winnaar werd. Helemaal vrij gelaten door verdediger Henk de Nood kwam Theunisse al leen voor keeper Frank van Ee- nennaam en rondde koelbloe dig af. Trainer Kees Kommer was na afloop opgelucht. ,,In de tweede helft krijgen we vier/vijf kansen. Als je dan niet scoort wordt het steeds moeilijker. Gezien de tweede helft winnen we hier ver diend." Volgende week staat in de 4e klas de derby WIK- SKNWK op het programma. SKNWK - Nieuwland: 2-1 (0-1) 31. Wim Dieleman 0-1. 45e Jac ky de Bruine 1-1. 90e Erwin Theunisse 2-1. Scheidsrechter P. L. Lissenveld uit Poortvliet. Tbeschouwers: 150. SKNWK kende voor de start weinig problemen. Alleen Lou- rens Kik was wegens een bles sure niet van de partij. Arnold van de Cingel fungeerde nu als voorstopper en voorin speel den Kees Jan van Nieuwen huijze en Michel Flikweert, vo rige week nog wisselspelers. De wedstrijd begon rustig. Bei de ploegen kozen voor zeker heid en namen in de beginfase weinig risico's. Het eerste ge vaar kwam van Nieuwland maar de corner van Lieven van Belzen werd door iedereen ge mist. Na een kwartier was de beurt aan SKNWK. De goed spelende Arnold van de Cingel verzond van achteruit een pass op rechterspits. Michel Flik weert die vanuit een moeilijke hoek de bal net over schoot. Gladde veld Er volgde een periode waarin zich geen kansen voordeden en het spel gekenmerkt werd door veelvuldig balverlies aan bei de kanten, mede door het glad de veld waarop bijna iedere bal doorschoot. Nieuwland kreeg veel ruimte van het Nieuwer- kerkse middenveld en maakte daar af en toe goed gebruik van. Na ongeveer een half uur spelen was het dan ook het vo rig jaar uit de derde klas gede gradeerde Nieuwland dat de leiding nam. De bal werd hoog in de doelmond gebracht en de SKNWK-verdediging kreeg de bal niet weg. Uiteindelijk was het aanvoerder Wim Dieleman die 0-1 liet aantekenen. SKNWK kwam terug en nadat EINDHOVEN - Adri van der Poel onderhandelt met Jan Raas over een verbintenis voor het nieuwe wielerjaar. De rou tinier hoopt binnen twee we ken zijn handtekening te zet ten. ,,De ploeg van Raas is een van de gegadigden", bekende de winnaar van de internatio nale veldrit in Eindhoven. TOULON - Het zestiende toer nooi om de wereldtitel dam men is zoals gebruikelijk met het nodige rumoer begonnen. Het niet aanwezig zijn van de Amerikaan Mogiljanski bij de' openingsceremonie leidde tot heftige discussies, efen aanvan kelijke vervanging en tenslotte toch tot zijn deelname. De voormalige Sovjet-kampioen Schwarzman werd uiteindelijk het kind van de rekening en mag het toernooi verder als toeschouwer volgen. SVETI STEFAN - Bobby Fi scher is op de helft van zijn pel grimstocht aangeland. De ei genzinnige Amerikaan, die zich nog altijd wereldkam pioen schaken noemt, boekte zondag in Sveti Stefan zijn vijfde overwinning in de her kamp met zijn voormalige uit dager Boris Spasski. Na elf partijen is de stand 5-2 voor Fi scher. Hij heeft nog vijf over winningen nodig voor de eind zege SEOUL - De strijd om de we reldtitels atletiek voor junio ren is zondag in het Olympisch stadion in Seoul afgesloten. In het slot weekeinde viel de Ne derlandse ploeg, die eerder ere metaal veroverde door Laurens Looye (goud, polshoog), Jac queline Poelman (zilver, 100 m) en Remco van Veldhuizen (brons, tienkamp), buiten de prijzen. DREISCHOR - Eric Dijst kan zich voorlopig topscorer noemen bij het eerste elftal van Dreischor. De 26-jarige Dreistenaar schoot zondagmiddag, giste ren, maar liefst negen keer de bal in het doel van de tegenstander Liberty. Hiermee drukte hij een grote stempel op de monsteroverwinning die Drei schor op eigen veld behaalde tegen het zeer zwakke Liberty. Met maar liefst 16-0 voegde oefenmeester Toon Tettero weer twee winstpunten aan zijn to taal toe. Na twee wedstrijden staat Dreischor met twintig doelpunten voor, één tegen en vier winstpunten aan de leiding in de derde klas afdeling. De 26-jarige Eric Dijst uit Dreischor was wel erg produktief. In totaal scoorde hij negen doel punten tegen Liberty. (Foto: Joop van Houdt). ,,Als je met zulke cijfers wint dan is het geen leuk voetbal meer. Ondanks de twee winstpunten word je van zo'n wedstrijd niks wijzer. Na de 4-1 winst van vorige week hadden we wat posities bin nen het elftal omgezet. Ro nald van Dongen is terug naar de verdediging en Wim van de Linde was doorgescho ven naar het middenveld. Maar ja, zo weet je nog niet of het effect heeft. Keeper Bon ne Meintema heeft in totaal twee ballen gehad", verklaar de Tettero na afloop van de eenzijdige partij. Eric Dijst Eric Dijst had zijn dag en scoorde in de eerste helft twee keer een heuse hatrick. Na acht minuten spelen open de Luuk Heijboer de score door de buitenspelval te ont wijken. Vijf minuten later nam Eric Dijst een voorzet van rechts op zijn pantoffel en scoorde 2-0. Binnen zeven minuten tekende hij ook voor 3-0 en 4-0. Zijn broer Norman Dijst was ook nadrukkelijk aanwezig op de rechtervleu gel. De roodharige speler te kende zelf voor 5-0. Ook in de zesde goal had Norman Dijst aandeel maar Luuk Heijboer kreeg de eer om het af te ma ken. Daarna was Eric Dijst weer aan de beurt om drie doelpunten op rij te maken: 9-0. In de tweede helft was de wedstrijd al lang gespeeld en Liberty liet zich gewillig nog verder te schande spelen. Doelpunten van Norman Dijst (twee keer), Serge van de Bos, Eric Dijst (drie keer) en Wim van de Linde brach ten uiteindelijk 16-0 op het scorebord. ,,We waren toch enigszins wat angstig aan de wedstrijd begonnen omdat Liberty vorig seizoen nog als tweede in het klassement was geëindigd. Maar wat zij van middag lieten zien had wei nig met voetbal te maken", aldus Tbon Tbttero. Dreischor - Liberty: 16-0(9-0). 8. Luuk Heijboer 10. 13. Eric Dijst 2-0. 20. Eric Dijst 3-0. 22. Eric Dijst 4-0. 25. Norman Dijst 5-0. 30. Luuk Heijboer 6- 0. 34. Eric Dijst 70. 40. Eric Dijst 8-0. 44. Eric Dijst 9-0. 47. Norman Dijst 10-0. 50. Eric Dijst 11-0. 56. Wim van de Linde 12-0. 62. Serge van de Bos 13-0. 82. Eric Dijst 14-0. 85. Norman Dijst 15-0. 89. Eric Dijst 16^0. Scheidsrech ter: J. Dees uit Middelburg. Toeschouwers: 30. SVD - ZSC 7-0 ZSC-keeper Johan van de Horst moest in zijn eerste competitie-wedstrijd zeven keer de bal uit de touwen plukken. Het zit de ploeg van oefenmeester Sjaak Dorre- man niet mee. Opnieuw miste hij vier basisspelers in de tweede competitie-wedstrijd. Nadat vorig week tegen Waarde met 4-0 werd verloren is ZSC uit Scharendijke nog niet één keer tot scoren geko men. De paar kansen van Johnny Dorreman en Marco de Jonge werden dan ook door de SVD-keeper om zeep geholpen. De eerste helft liet ZSC nog aardig spel zien en werd de schade beperkt tot een 2-0 achterstand. In de tweede helft waren zowel de combinaties als de conditie de grote spelbrekers bij de ZSC-spelers. Na twee competitie-wedstrijden heeft ZSC nu elf doelpunten tegen, geen enkel doelpunt gescoord en staat op een troosteloze laatste plaats in de tweede klas afdeling. Volharding 3- Zoipncmaire 1-4 Zonnemaire heeft ook haar tweede wedstrijd gewonnen. Met 1-4 bleven de manschap pen van Wim Kommer de ploeg uit Ovezande gemakke lijk de baas. „Vooral in het eerste half uur spelen wij een goede partij. Als je dan nog twee doelpun ten kan scoren dan kan je de rest van de wedstrijd ook wat gemakkelijker voetballen. Maar als je vroeg op voor sprong komt moet je er ook voor waken dat het spel niet te veel verzwakt op het mid denveld", concludeerde Kom mer. In de zevende minuut scoorde Marco Thnis de ope ningstreffer. Hij maakte ge bruik van een misverstand in de Volharding-verdediging en schoot het leren gevaarte in de touwen. Binnen acht mi nuten kreeg Marco Thnis een voorzet op maat van Marcel de Vlieger. Thnis schoot de bal onhoudbaar in: 0-2. Jhnis was ook nog dicht bij een der de goal toen hij een schitte rende omhaal door de doel man van Volharding zag ge stopt. Een kwartier voor rust kwam Volharding alsnog te rug-met een keurig doelpunt achter keeper Erwin van der Wekken. In de beginfase van de tweede helft moest Van der Wekken twee keer red ding brengen. Tbt twee keer toe kon hij net zijn vingertop pen voor de bal steken. Hal verwege de tweede helft maakte Marcel de Vlieger een einde aan de onzekerheid. Een vrije trap van Johnny Kommer werd door Marcel de Vlieger regelrecht in het doel geschopt. Drie minuten later tekende Edwin de Vlieger voor 1-4. Oostburg - Renesse 0-2 In een beladen wedstrijd heeft Renesse in de laatste zes minuten twee winstpun ten achter moeten laten in Oostburg. Ondanks het aar dig spel gebeurden er verve lende dingen waardoor Leon Bakker van Renesse aan het einde van de eerste helft met een rode kaart de kleedka mer kon opzoeken. Het begon allemaal bij een hoekschop van Renesse waardoor Bak ker in aanvaring kwam met de doelman van Oostburg. Nadat beide voetballers te gen elkaar begonnen te schel den gaf scheidsrechter Bak ker een gele kaart. Daar bleef het niet bij want de doelman gaf Bakker nog snel een schouderduw waardoor de speler van Renesse terug duwde. Het was voor de scheidsrechter duidelijk, hij gaf opnieuw een gele kaart aan Leon Bakker waardoor hij kon vertrekken. De Zeeuws-Vlaamingen kregen hierdoor een man meer situa tie maar konden dit niet uit buiten. De manschappen van oefen meester Ed van Lent bleven goed voetballen en toen ook de arbiter een Oostburg-spe ler met een rode kaart liet vertrekken was een gelijk spel de meest voor de hand liggende uitslag. Maar het noodlot sloeg toe voor Renes se toen een voorhoede-speler plotseling kon uithalen en de bal achter Maurice Simme- rok kon schieten. Renesse ging massaal in de aanval en Oostburg maakte dankbaar gebruik van de openingen in de verdediging en scoorde alsnog het tweede doelpunt. Nieuwe wisselspelers op de bank TERNEUZEN - Bruse Boys is zaterdagmiddag in Terneuzen tegen de eerste nederlaag opgelopen. De 1-0 bij Terneuzense Boys was een geflatteerde uit slag maar Bruse Boys maakte eenvoudig de kansen niet af. Cees van Dijk reisde zonder de wisselspelers Robin Ruitenbeek en Herbert Goudzwaard af. In de plaats van die twee spelers zaten de A-junioren Jo han Benard en Arjan Stoutjesdijk in de dug-out. Bruse Boys was in de eerste helft nog het dichtst bij de ope ningstreffer. Een vrije trap van de linkervleugel werd door Ja cob van de Berge langs de lin kerdoelpaal gekopt. De eerste helft bleef bij een matte verto ning. Zowel de Bruenaren als de Boys uit Terneuzen namen een afwachtende houding aan. Tbnny van de Berge kreeg spe ciale bewaking en dat leverde hem regelmatig schoppen te gen zijn benen op. En als de vliegensvlugge speler een ont snappingspoging ondernam werd hij wel via zijn voetbal shirt tegen gehouden. „Die scheidsrechter Pijpeling floot daar wel voor maar het leverde niks op. Ja, er werd wel eens een gele kaart uitgedeeld maar het spel werd in ons nadeel veel te veel ontregeld. In de eerste helft hadden wij gewoon twee doelpunten moeten ma ken. Maar de pech achtervolg de ons", liet oefenmeester Van Dijk weten. Afgestraft De enige kans die Terneuzense Boys in de eerste helft kreeg werd door keeper Jacob Muller uitstekend uit het doel gestompt. De Terneuzense Boys speelden agressief en de scheidsrechter deelde rijkelijk gele kaarten uit. Ook aan Bru se zijde kreeg Johan Nieu- wersteeg een exemplaar voor gehouden wegens een onver antwoorde sliding. Harold van,, de Berge werd grof onderuit gehaald en dat leverde weer een gele kaart op voor Dennie de Vries uit Tferneuzen. In de ze vende minuut van de tweede helft werd een dekkingsfout in de Bruse verdediging genade loos afgestraft door de Terneu zense speler Sol. Via een aan val door het middenveld kwam de bal voor het doel van Jacob Muller. Deze viel pardoes tus sen drie Bruse verdedigers en Sol bedacht zich geen moment en scoorde: 1-0. „Vanaf zo'n moment gooi je al les op de aanval. Ik heb naast de drie spitsen ook Martin Ver spoor in de voorhoede laten spelen. Maar wat krijg je nou, de tegenstander gaat met zijn allen voor het doel liggen en daar is dan geen doorkomen aan. Tot overmaat van ramp werd er bij hun ook nog een speler met een rode kaart uit gestuurd. Daar kopen wij niks voor want die lui graven zich alleen maar verder in", ver klaarde Van Dijk zijn verlies. Bruse Boys begon inderdaad veel te haastig te spelen. Van Dijk bracht zijn twee wis selspelers Johan Benard en Ar jan Stoutjesdijk in voor Leo Burgers en Jan Stouten. Maar ook dit veranderde niks aan de einduitslag. „Vorig jaar heb ben wij op deze manier veel wedstrijden verloren. De ploeg speelt goed maar er worden geen doelpunten gemaakt en dan ben je ontzettend kwets baar", aldus Van Dijk. Terneuzense Boys - Bruse Boys: 1-0 (0-0) 52. Sol 10. Gele kaarten: 14. Johan Nieu- wersteeg (Bruse Boys) overtre ding. 15. Dennis de Vries Clfern. Boys) overtreding. 75. Verhelst (Tern. Boys) commentaar. Rode kaart: 80. Johnny Ritthem (Tern. Boys) commentaar. Scheidsrechter: Pijpeling. Ibe- schouwers: 100. Wemeldinge afgestraft met 0-1 WEMELDINGE - ,,Vijf punten uit drie wedstrijden is een leuke uitgangspositie voor de wedstrijd tegen SKNWK volgende week", liet trainer Kees Joosse weten. Hij toonde zich een gelukkig man nadat zijn ploeg de volle buit pakte in Wemeldinge. De 0-1 over winning op het wisselvallig spelende Wemeldinge moet WIK het volle vertrouwen geven voor de eerst volgende wedstrijd. Een heuse derby tegen de Nieu- werkerkers staat op het programma. Een ontmoe ting van de nummer één en twee van de vierde klas KNVB moet vroeg in het seizoen al als een ware top per worden gezien. Het leerproces dat Kees Joosse hanteert bij WIK pakt in zijn voordeel uit. Fysiek en conditi oneel schijnt de ploeg per wed strijd te groeien. Dat bleek za terdagmiddag ook weer bij en in Wemeldinge. Het eerste kwartier van de wedstrijd werd WIK met de rug tegen de muur gezet maar de verdedi ging en de absolute sluitpost, keeper Krijn Hendrikse, wis ten ook nu weer een tegentref fer te voorkomen. In drie wed strijden maar één doelpunt te gen is een prestatie van for maat. „Hendrikse groeit per wedstrijd. Iedere dinsdag avond geef ik een uur keepers training en daarna traint hij met de groep mee. Hij moet nog veel leren maar dit heeft zijn tijd nodig", complimenteerde Joosse zijn doelman. Initiatief Dat de voorhoede van WIK ook verschillende kansen nodig heeft om tot scoren te komen is bekend. „In deze klasse krijg je niet zoveel tijd om na te den ken, je moet gewoon direct handelen", aldus Joosse. Joost Rotte kreeg in de eerste helft nog wel de mooiste kans. Een bal via een stompbeweging van de Wemeldingse keeper kwam in de voeten van de spits Rotte. Maar hij schopte de bal weer regelrecht in de handen van de doelman. De 0-0 ruststand bracht geen verandering in bei de ploegen en WIK had vooral in de beginfase van de tweede helft weer even moeite om het initiatief naar zich toe te trek ken. Maar het eerste doelpunt zat al een tijdje in de lucht. Na kan sen van Theo Wittenberg, Leon Hendrikse en Joost Rotte viel na vijfentwintig minuten spe len eindelijk het verdiende doelpunt. Marco Ganzeman schoot een op maat gesneden hoekschop naar Theo Witten berg. Deze verlengde bij de eer ste paal de bal met zijn hoofd en Edwin Ganzeman schoot het leren gevaarte achter de We meldingse doelman: 0-1. Daar na was de wedstrijd gespeeld en WIK kreeg duidelijk het overwicht op de grasmat in We meldinge. Leon Hendrikse en Joost Rotte kregen nog kansen maar werden genadeloos neer gelegd door de thuisspelende verdedigers. WIK-speler Theo Stouten kreeg nog een gele kaart voor gehouden nadat hij. volgens de scheidsrechter zijn oordeel, een te harde overtre ding maakte. Wemeldinge - WIK: 0-1 (0-0) 70. Edwin Ganzeman 0-1. Gele kaart: 80. Theo Stouten (WIK) overtreding. LOMMEL - Mark Gielis, link sachter van de Belgische eersteklasser Lommei, is zater dag bezweken aan de verwon dingen die hij zes dagen eerder had opgelopen bij een ver keersongeval. Lommei, dit sei zoen debuterend in de hoogste afdeling, speelde zaterdag avond op eigen veld tegen kam pioen Club Brugge. Na de wed strijd (0-2) werd het overlijden van de 29-jarige voetballer be kend gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7