Muziekuitwisseling als hommage ex-burgemeester hik mm van scmwmmmo 'We hebben de democratie hier geserveerd, samen met koffie en een Zeeuwse bolus' ga O 8 Vier doden bij vliegtuigongeluk r n ^ZIERIKZEESCHE 1 NIEUWSBODE j GEBOORTEKAARTJES? Open huis gemeente Westerschouwen bezocht door 1000 belangstellenden Optredens tien muziekvereniging in Zierikzeese binnenstad 9 Duik- spullen gestolen 1^ dé krant van schouwen- duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 21 SEPTEMBER 1992 149e JAARGANG NR 25225 ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv L© Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Ook de vrijwillige brandweer was present. (Foto: Marijke Folkertsma). BURGH-HAAMSTEDE - Het eerste open huis dat de gemeente Westerschouwen zaterdag in het kader van de landelijke Gemeentedag hield is een door slaand succes geworden. ,,Ik had di absioluut niet verwacht", aldus een opgetogen gemeentevoorlich- ter G. van Breugel. ,,We hadden gerekend met zo'n 200 bezoekers, maar dat het er zo'n duizend zouden worden was voor ons een zeer aangename verras sing. We hebben de democratie hier geserveerd, sa men met koffie en een Zeeuwse Bolus". Vorig jaar werd voor de eerste keer een landelijke Gemeente dag gehouden. De gemeente Westerschouwen was toen niet van de partij. Dit jaar was men vastbesloten om wel mee te doen en er ook nog eens een succes van te maken. En dat is gelukt. De bezoekers van het gemeentehuis in Burgh-Haam- stede kregen, naast koffie en een Zeeuwse bolus, dan ook een uitgebreid programma voorgeschoteld. Kosten noch moeite waren za terdag gespaard om een bezoek aan het Westerschouwse ge meentehuis voor iedereen zo aantrekkelijk mogelijk te ma ken. Middels vlaggen op ver schillende plaatsen werd men geattendeerd op de landelijke gemeentedag en bij nadering van het gemeentehuis werd al snel duidelijk dat een groot deel van de werknemers van de gemeente hun vrije zaterdag hadden opgeofferd. Buiten, op het parkeerterrein achter het gemeentehuis, stond het mate riaal van de dienst gemeente werken opgesteld en had men plaats ingeruimd voor de vrij willige brandweer van de ge meente. Veel aandacht was besteed aan de mise en scene. De Hanomag van de dienst gemeentewerken stond op een berg (Wester- schouws) zand en de brand weer had gezorgd voor een 'au- toongeluk' 'v^> de parkeer plaats. De dienst gemeentewer ken demonstreerde hoe men gewapend met een kettingzaag een boom inklimt om het dode hout te snoeien. Op het gras veld voor het gemeentehuis stond een oplegger met boot van de Strandreddigsbrigade, geflankeerd door de terreinwa gen die door de reddingsbriga de op het stand gebruikt wordt voor surveillances en eventueel vervoer van gewonden. „Iedereen was er, en iedereen was enthousiast", aldus Van Breugel. Aanvankelijk had de brandweer twee demonstraties gepland, maar de belangstel ling was zo groot dat besloten werd nog een derde in te las sen. Daarbij werd een waar to neelstuk opgevoerd. „Ze lieten het hele traject zien", vertelt Van Breugel. „Er was een hui selijke situatie in scene gezet waarbij iemand van de brand weer 'thuis' zit te werken als de pieper gaat. De man sprint naar de kazerne, kleedt zich om en begeeft zich naar de plaats des onheils". Daar aan gekomen bij het 'autoongeluk' moest een brandende auto ge blust worden en een slachtoffer uit een benarde positie bevrijd. Kraampjes Binnen in het gemeentehuis stond een aantal kraampjes op gesteld waarin de verschillen de gemeentelijke afdelingen zich presenteerden. Verrassend veel belangstelling was er voor de kraam van de afdeling fi nanciën. In deze kraam, be mand door onder meer chef fi nanciën R. van der Pol, had men een groot aantal stencil- tjes klaarliggen waarop geïnte resseerden konden lezen waar om de gemeente hondebelas ting heft en wat men met de op brengst van de belasting doet. „Daar krijgen we ook de mees te vragen over", aldus Van der Pol. Hij denkt dat een dergelijk Open huis zeker drempelverla gend werkt. „Anders kom je alleen naar de afdeling finan ciën als je wilt protesteren te gen een belastingaanslag". De stencils over de gemeentelijke belastingen vonden gretig af trek en ook bleek veel belang stelling te bestaan voor de schematische overzichten 'Waar doen ze het van' over de bronnen van inkomsten van de gemeente en 'Wat doen ze er mee' over de besteding van de gemeentelijke middelen. De conciërge die samen met enige inderhaast opgetrom melde helpers, druk in de weer was met het serveren van kof fie met een bolus had blijkens een bord boven zijn nering de afdeling interne verzorging motivatie onder zijn hoede. vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - Twee jaar geleden werd het idee geboren en afgelopen zaterdag werd het werkelijkheid. Tien muziekverenigingen, waaronder harmonievereni gingen, zangkoren en een drum buglecorps zorgden zaterdag voor een dag vol muziek in de binnenstad van Zierikzee. ,,Het is eigenlijk bedoeld als hommage aan onze ex-burgemeester die nu in Zierikzee woont. En het is ook een soort ver broedering tussen de drie kernen die vroeger zelfstandig waren, maar die nu on der de gemeente Bergambacht vallen", legt mevrouw J.W. den Ouden uit Ber gambacht uit. Zij was samen met plaatsgenoot A. Pons en de Zierikzeese gemeente-voorlichter T. Rigter een van de drijvende krachten achter de muziek uitwisseling tussen Zierikzee en Bergambacht. Kunst en Eer in actie onder leiding van wethouder én muzikant D. van der Wekken. (Foto: Joop van Houdt). Ere-gast van de dag was uiter aard P.J. Huibrecht. Elf jaar lang was hij burgemeester van Bergambacht. Drie jaar gele den ging hij met pensioen en koos Zierikzee als nieuwe woonplaats. „De politiek vol gen? Nee, dat doe ik niet meer. Ik heb de deur achter me dicht getrokken. Als je uit de poli tiek stapt moet je je er ook niet meer mee bemoeien", aldus Huibrecht. Terugkeer Voor Huibrecht betekende de vestiging in zijn nieuwe woon plaats Zierikzee een terugkeer naar Zeeland. ,,Ik heb op Wal cheren en in Zeeuws-Vlaande- ren gewoond. Toen ik met pen sioen ging ben ik op zoek ge gaan naar een plaats waar de nodige voorzieningen zijn, en dat zijn er niet zoveel. Ik woon nu drie jaar in Zierikzee en dat bevalt me prima", aldus Hui brecht. Hij is zelf een fervent muziekliefhebber en hij aarzel de dan ook geen seconde toen hem gevraagd mee te werken aan een muziekuitwisseling tussen Zierikzee en Berg- macht. „Nee hoor, het idee komt niet van mij. Ik ben maar een Postillon 'd Amour" Huibrecht zag tijdens de ont vangst in de vierschaar van de muzikale gasten uit Bergam bacht veel oude bekenden te rug. Onder andere dat van me vrouw Den Ouden. „Het idee is heel spontaan opgekomen", al dus mevrouw Den Ouden. „En iedereen was meteen enthou siast". Zelf zingt zij in zangver eniging Aurora uit Ammerstol. een van de kernen die vroeger zelfstandig was maar na een gemeentelijke herindeling valt onder de gemeente Bergam bacht. Eveneens uit Ammerstol was muziekvereniging Excelsior '64 naar Zierikzee afgereisd. Ook Berkenwoude was zater dag goed vertegenwoordigd. Zangvereniging Vriendschap liet een staaltje van eigen kun nen horen en hetzelfde geldt voor Muziekvereniging DHTS. Uit Bergambacht zelf gaven ac te de présence zangvereniging Zang en Genoegen en muziek vereniging Excelsior. Zierikzee liet van zich horen middels Ko ninklijke Harmonie Kunst en eer, koor Cantare en het Drum Buglecorps van Rust Roest. Begin Voordat het muzikale geweld losbarstte in het Zierikzeese centrum werden de gasten ont vangen in de vierschaar van het Zierikzeese stadhuis. Daar werd men toegesproken door wethouder D. van der Wekken. „Wij dachten eerst dat de heer Huibrecht achter dit evene ment zat, maar ik hoorde dat het een idee was van A. Pons. Ik moet zeggen dat ze in het Bergambacht handig gespeeld hebben, via een amassadeur in Zierikzee", aldus Van der Wek ken. Hij haastte zich te zeggen dat het idee ook in Zierikzee met veel enthousiasme ontvan gen werd. Van der Wekken stelde in zijn toespraak verder dat er zowel overeenkomsten als verschil len zijn tussen Bergambacht en Zierikzee. „Bergambacht heeft drie kernen, wij hebben er één. Wij hebben ongeveer tiendui zend inwoners, en datzelfde geldt voor Bergambacht". Van der Wekken omschreef de mu ziekuitwisseling als 'een heel bijzonder gebeuren'. „Ik denk dat het straks in Zierikzee gonst van de muziek. Het is een heel gevarieerd programma en ik denk dat er voor iedereen vervolg pagina 2 Muziek is de medicijn van de geest. Logan Karis op een bui HET WEER Half lot zwaar bewolkt en voorna melijk in het westen enkele buien, mogelijk met onweer. Minimum temperatuur omstreeks 15 graden. Middagtemperatuur ongeveer 21 graden. Wind tussen oost en zuid, matig, kracht 3 4. BOERENBOELDAG Opbrengst van Boerenboeldag 13.000 gulden, komt ten goede aan kinderen in de Derde wereld. DE LICHTBOEI Personeel wijst tijdens open dag op het nijpende te kort aan ruimte. VOETBAL Na zwaar bevochten punt tegen WR behoudt Zierik zee de leiding in de vierde klasse. KORFBALLEN All-Ready loopt wederom op tegen nederlaag in wed strijd tegen Jodan Boys: 7-13. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's SINT-PHILIPSLAND - Het neerstorten van een vliegtuig op de Krabbekreek op Tholen heeft aan vier mensen het leven gekost. Het ongeluk is ver moedelijk het gevolg van een beoordelingsfout van de piloot. Om 14.44 uur kwam gisteren, zondag, bij de alarmcentrale in Roosendaal de melding binnen dat er op de mosseldam bij de Zuiddijk bij Sint Philipsland een vliegtuig was neergestort." Even over drieën zijn de man schappen van de korpsen Sint Philipsland en Sint Annaland op de plaats van het ongeval. Het wrak blijkt op de rand van het slik met een schor te lig gen. Een particulier stelt zijn Landrover ter beschikking zo dat brandweerlieden en een medewerker van de ambulan cedienst tot bij het vliegtuig van het type Sogatha TB-10 kunnen komen. Een dokter stelt de dood vast van alle in zittenden van het vliegtuig. Het gaat om vier inwoners van Sint Philipsland te weten de 21-jarige piloot J. J. Quist, zijn 61-jarige vader J. M. Quist en hun plaatsgenoten D. J. Hage (55) en W. van Noort (51). Na ge ruime tijd, om 18.08 uur kun nen de slachtoffers geborgen worden door de brandweer die inmiddels heeft gezorgd voor een trekker en een kraan. Het toestel was door de piloot gehuurd bij een bedrijf in Ven- lo. Hij wilde zijn vader die deze dag zijn verjaardag vierde een vliegtocht je boven zijn woon plaats aanbieden. Waarschijn lijk heeft de piloot teveel boch ten gemaakt waardoor hij het toestel niet meer in bedwang kon houden. Op de uitkomst van het technisch onderzoek van de Rijksluchtvaartdienst en de dienst luchtvaart van de -rijkspolitie moet nog enige tijd worden gewacht. SCHARENDIJKE - B. uit Mid delburg deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn complete duikuitrusting. B. claimt een schade van 5000,-. De duikspullen werden zater dag gestolen uit een duikcen trum aan de haven Kloosternol bij Scharendijke. De duikspul len stonden naast een perso nenauto. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45, jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. 1 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden:I 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, i CXI Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1