Gerard Olijhoek zet een punt achter de regio-jeugdvoetbaltrainingen Recreatie-volleybal nu al verrassingen Eiland-Tennistoernooi gedevalueerd All-Ready verliest Veteranen Delta Sport grijpen naast medaille Schouwse spelers in voetbaljeugd-selectie „Jammer, er was niet voldoende respons Lodewijk slingert Brouwers haven tegen DFS Sport programma Bekerloting Zierikzee Strijd om de Ben Morel Wisseltrofee t VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1992 NR 25224 9 De 51-jarige Gerard Olijhoek is en blijft een enthousiast voetbaldier. Helaas moest hij afgelopen jaar een fikse teleurstelling verwer ken op de regio-trainingen doordat de respons van de verenigingen nihil was. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Gerard Olijhoek, 51 jaar en een voetbaldier in hart en nieren. Zevenentwintig jaar geleden stond hij als een broekje voor het eerste elftal van Wemeldinge. In al die jaren heeft hij getracht bij verschil lende verenigingen de spelers te leren voetballen. Van hoog tot laag niveau. Olijhoek krijgt er nooit genoeg van, daarom spande hij zich de laatste zes jaar in om bij verschillende clubs op Schouwen-Duiveland regio training te geven. Zijn voorkeur ging vooral uit naar de jeugd. Maar door te weinig respons vanuit de clubs heeft hij er een punt achter gezet. ZIERIKZEE - De kop is er af bij de eerste recreatie- volleybal-competitie-wedstrijden in sporthal On derdak in Zierikzee. Ondanks dat er twee wedstrij den geen doorgang vonden werden er nu al verras sende uitslagen genoteerd bij overige ploegen. „Ik was bij eer voetbalvereni ging en daar waren veertig jeugdleden op de training. Wij hadden een lekkere training. De keepers ook nog eens een extra training gegeven en de kinderen hadden het naar de zin. Voordat ik met die trai ning begon stond er een aantal jeugdtrainers te kijken. Tben het afgelopen was stonden er nog twee. Er was geen na bespreking en daar stond je dan. Van dit soort dingen baal ik vreselijk. Juist zo'n avond moet een vervolg krijgen want daar zit de toekomst van de club in", vertelt Olijhoek. Voetbaldagen Gerard Olijhoek die zitting heeft in de jeugd-werkgroep KNVB was een maand geleden nog actief op de sportvelden in Goes. Hij was speciaal ge vraagd om keepers-training te geven tijdens de Zeeuwse jeugd-voetbaldagen. „Keepers training is een ondergeschoven kindje. Terwijl het zo belang rijk is voor je team. Het is je sluitpost en zo'n eenling moet altijd op scherp worden gehou den. Ik geef graag keeperstrai ning, tenslotte is dat een onder deel van de voetbaltraining. Hans-Jan Goedegebuure, één van de mede organisatoren, be treurt het dat van de grootste tennisvereniging van Schou wen-Duiveland, Zierikzee, wei nig animo is. „Het is voor de le den vrij inschrijven en als zij zich niet aanmelden kun je daar niks aan doen. Het is na tuurlijk wel een blamage dat namen als Martijn Bijdevaate, Michel de Vlieger en René Schimmelpenninck niet aan wezig zijn. Tbnslotte behoren die jongens tot de betere ten nissers", aldus Goedegebuure die ondanks de geringe deelna me van Zierikzee het toernooi een succes vindt. Finale-wedstrijden „De meeste deelnemers vinden het leuk om mee te doen en Zie rikzee was met vijftig deelne mers wel vertegenwoordigd in de eerste ronden. Ja, de andere tennisverenigingen hebben wel hun sterke troeven ingescha keld en daardoor vind je deze tennissers hoofdzakelijk in de halve finale", liet Goedegebuu re weten. Afgelopen week wer den op alle tennisbanen op Bij sommige voetbaltrainers zie je regelmatig dat zij de kee per er niet bij betrekken. Nee, een keeper moet mee trainen met heel de groep en later neem je die vent nog eens apart onderhanden. Een voetbaltrainer verwaar loost al snel de keeperstrai ning. Maar daar moet je juist voor waken want die training is van groot belang. In Goes zag je ook de waardering van die kinderen maar dat is het probleem niet. Het probleem ligt vooral bij de besturen van de verenigingen. Zij moeten dat enthousiasme overnemen van de kinderen en dat gebeurt veel te weinig. Ook de samen werking onderling is niet al tijd even goed. Moet je nu kij ken, dan laat een vereniging zo'n voetbalclinic komen. Dat kost zo'n duizend gulden. Maar twee weken later organiseert een andere vereniging tien ki lometer verder ook zo'n voet balcircus. Nou, dan zeg ik, sla de handen in elkaar en organi seer gezamenlijk zo'n clinic. Met dat overgebleven geld kun je leuke dingen doen voor de jeugd", verklaart Olijhoek. De Zierikzeeënaar, die werk zaam is in Sporthuis Zierikzee, praat graag over voetballen. Schouwen-Duiveland de voor rondes gespeeld. Zaterdag 19 september komen alle halve fi nalisten over verschillende ca tegorieën en klassen tegenover elkaar. Deze partijen worden in de ochtenduren gespeeld in Zierikzee, Schuddebeurs en Bruinisse. De finale-wedstrij den vinden plaats in de mid daguren op de tennisbanen aan de Grevelingenstraat in Zierik zee. Voor het eerst dit jaar wordt er gespeeld om de Ben Morel Wis seltrofee. Het bestuur van de tennis Stichting Schouwen- Duiveland heeft dit onlangs unaniem besloten wegens de erkentelijkheid voor Morel. Het oud-bestuurslid, dat vorig jaar plotseling is overleden, heeft veel energie gestoken om het Eiland-toernooi van de grond te krijgen. Bij de dames enkel C wordt in een poule ge streden om de kampioenstitel van Schouwen-Duiveland. De winnares van vorig jaar, Corrie de Waal uit Bruinisse, moet in de beslissende partij tegen Berbel Korenhof uit Nieuwer- kerk in twee sets winnen. Zo niet dan gaat Lianne de Looff Zoals hij zelf zegt is hij mee ge groeid met het huidige spel systeem en de nieuwe trai ningsmethoden. Tbch wil Olij hoek vooral discipline binnen een team en ambieert hij voor al spelregels binnen een trai ningsgroep. „Ik weet dat ik niet gemakkelijk ben als trai ner. Maar binnen zo'ii 'groep is er één baas. Natuurlijk kun je discussiëren over methodes. Graag zelfs want daardoor krijg je een leerproces op gang. Ik ga zelf nog steeds naar trai ningsdemonstraties. Schitte rend is dat, je leert nog steeds maar daar wordt ook over voet ballen gepraat. En ik wil graag over voetbal praten, daarom is het zo jammer dat die regio training weinig respons ople vert". Olijhoek vraagt zich af waar om er al kinderen van vijf en zes jaar gaan voetballen. „Dan zie ik die kindertjes op het voetbalveld. Dan worden ze soms ook nog door moeders ge traind. Waar zijn zij nu toch mee bezig. Ja, zeggen zij dan, die kinderen moeten spelletjes doen. Luister goed, als kinde ren spelletjes doen op de voet balvelden leren zij nooit voet ballen. Nee, als zij acht tot tien jaar zijn', dan kun je kinderen voetballen leren. waarschijnlijk met de titel strijken. Bij de heren zal er een nieuwe kampioen worden ge huldigd. De winnaar van vorig laar, Martijn Bijdevaate, heeft niet meegedaan aan het toer nooi. De strijd zal nu gaan tus sen Wilco Hoogerhuis (Scelve- ringhe), Kees Stouten (Bru- Tèn), Wim van de Pol (Duive- land) en Johnny Otte (Bru- Tèn). Voor de clubtitel is de kampioen van vorig jaar, ten nisvereniging Duiveland, nu opnieuw de grote favoriet. Uitslagen kwart finale: HE C2: W. Hoogerhuis - A. Atoon 12-8. K. Stouten - M. Salomons (Stouten ronde verder). W. v. d. Pol - W. Mulders 8-6. F. Kramer - J. Otte (WO voor Otte). GD B/C: De Looff/Coppoolse Ter- wisscha/Salomons 15-6. Roda/ Den Ouden Slootmaker/Goe- degebuure 10-6. Den Ouden/ Meuldijk Hommel/Huijser 15- 6. Korenhof/Korenhof - Atoon/ Atoon 21-4. HD B/C: Coppool- se/Stouten - Bijdevaate/Huij- ser 11-8. Van de Pal/Korenhof - Den Ouden/Gelijnse 11-8. Ver- speek/Meuldijk (walkover). Vreeke/Goedegebuure Ot- to/Folmer 15-4. DE C poule: C. Kees Rijvers van PSV zei ooit: Een voetballer die met zijn tiende jaar gaat voetballen voetbalt ook nog met zijn acht tiende jaar. Dat is ook zo iets: kinderen een sliding aan leren. Dit is uit den boze. Die kinde ren leren geen voetballen maar gaan naar elke bal glijden. Ik kan wel uren praten over voet ballen maar ik hoop dat de clubs begrijpen dat de jeugd binnen de vereniging de overle vingskans is voor de vereni ging. Investeer je niet in jeugd dan gaat het voetballen naar de knoppen". Na zes jaar bezig geweest te zijn met de voetbaljeugd van Schouwen-Duiveland ziet Olij hoek zich genoodzaakt om de regiotrainingen te beëindigen. Weinig resultaat en haast geen respons van de clubs kan Olij hoek niet meer voldoende mo tiveren. Toch is Olijhoek niet voor het voetballen verloren. Want de KNVB probeert Olij hoek te strikken voor gasttrai- ningen elders. Daarnaast is hij één van de scouts die op zoek is naar jeugdig talent. Ook hoopt hij dat er ergens vraag ontstaat waar hij keeperstraining kan geven. Want tenslotte is dat zijn stokpaardje. de Waal - L. de Looff 1-6 1-6. B. Korenhof - L. de Looff 6-1 3-6 6- 2. HE Dl: J. v. d. Cingel - W. Mulders 15-2. L. Hoogerhuis - J. Folmer 8-4. M. v. d. Peelder - F. Verspeek 12-9. M. Lodewijk C. Folmer 9-8. DE Dl: H. v. d. Pols - J. Krepel 11-3. J. Hop - D. van Rooy 6-5. M. Wehrmeijer - M. Janse (Wehrmeijer ronde ver der). E. Bezemer - L. Joi (WO Bezemer). HD Dl: Kort/Schui ten - Bos/Van Urk 17-3. Boek- holt/Bakker Hoare/Sponselee 9-8. Den Romph/Marchand - Wels/Peters 12-8. DD Dl: Kort/ Den Ouden - Steutel/Mar- chand 10-8. Krabbendam/Bos - Jol/De Koning 9-7. Den Ou- den/Santos-da-Silva - De Willi- gen/Hoogerhuis (Ouden/ San tos ronde verder). Van Dij- ke/Pronk - Krepel/Huizinga 15-4. GD Dl: Den Ouden/Kort - Van Gelder/Van gelder 9-8. Wil- ligen/Schönberger Van Wijn- gaarden/Lodewijk 13-6. Bos/ Hoare - Bezemer/Folmer 9-8. Kort/Van de Polder - Van Dij- ke/Van Dijke 11-10. HE E/D2: P. Vrij - G. J. Anker 12-7. M. Vreeke - H. v. d. Wert 98. A. de Klerk - E. Bije 12-3. R. Folmer - J. Pantekoek 12-6. DE E/D2: B. Don - L. Bomer 12-5. J. Goe degebuure C. de Looff 16-0. M. Pantekoek - M. Zijta 10-4. H. Mol - K. Mellegers 10-5. HD E/D2: Vrij/Folmer De Jong/De Reijcke 15-6. Werken/ Rijnberg - Van de Berg/Van Stein 14-5. De Klerk/Kou wen- STEENBERGEN - Tijdens kogelslinger-wedstrijden in Steenbergen heeft Werner Lo dewijk een afstand van 38 me ter en 76 centimeter geslin gerd. Lodewijk blesseerde zich ech ter zodat hij geen andere wor pen meer kon maken. Joop Lo dewijk nam deel aan de dubbe le wedstrijd en kwam met de verste worp tot 35 meter en 8 centimeter. BROUWERSHAVEN - Het eer ste voetbalelftal van Brou wershaven en DFS spelen za terdag 19 september een oefen wedstrijd tegen elkaar op het sportpark Onder de Molen in Brouwershaven. Beide ploegen komen aan staande weekend niet in actie tijdens de competitie-wedstrij den. Door een oneven aantal ploegen in hun klasse zijn de elftallen voor de competitie verplichtingen vrij. De wed strijd in Brouwershaven begint om 14.30 uur. ZIERIKZEE - Het eerste selec tieteam van Korfbalvereni ging All-Ready speelt zaterdag 19 september haar derde com petitiewedstrijd voor de derde klasse landelijk. De ploeg van Jaap van Gastel ontvangt om 16.00 uur op het sportpark Bannink in Zierik zee Jodan Boys uit Gouda. Hockey De herenploeg van HSD ont vangt zondag 20 september om 14.30 uur op sportpark Ban nink in Zierikzee Forcial uit Rockanje. De dames moeten op bezoek bij Rapide in Hulst. Badminton Peter Tijl, Angelique van der Have, Jacqueline Altena en Hanco de Vos spelen zaterdag 19 september hun tweede lan delijke competitie-wedstrijd in Breskens. Nadat de ëèrste wed strijd tegen Rockanje met 1-7 verloren ging mogen zij op nieuw proberen om tegen De Sjuttel wel tot winst te komen Handbal De keuze-selectie van ZHV Delta Sport speelt zaterdag 19 en zondag 20 september oefen wedstrijden in sporthal Onder dak in Zierikzee. Zaterdag staat de driekamp met Satur- nus '72 uit Leiden op het pro gramma. Zondag komt zowel Saturnus '72 als Nijenrodes uit tegen ZHV Delta Sport. Pro gramma: Zaterdag 19.30 uur ZHV Delta Sport - Saturnus '72. 20.30 uur Saturnus '72 - ZHV Delta Sport. 21.30 uur ZHV Delta Sport - Saturnus '72. Zondag: 13.00 uur ZHV Delta Sport - Nijenrodes. 14.00 uur Nijenrodes - Saturnus '72. 15.00 uur ZHV Delta Sport - Sa turnus '72. berg - Verboom/Verboom 14-6. Van de Werf/Beije Blom/Hop 12-7. Wels/Van de Polder - Zijta/Don 12-9. Bomer/Dogger - Kok/Ha- braken 9-8. Geluk/ Jonker - Van Urk/Kalwij 12-5. Melle gers/Goedegebuure - De Looff/'t Mannetje 14-4. GD E/D2: Krips/Krips - Van de Polder/Van de Polder 12-11. Flikweert/Kouwenberg - Van Oeveren/De Jong 11-6. ZIERIKZEE - Het eerste elftal van voetbalvereniging Zierik zee heeft voor de districtsbe ker geloot tegen Steenbergen. De derde klasser Steenbergen komt in het weekeinde 24/25 september op bezoek op Den Hogen Blok in Zierikzee. BRATISLAVA/BUDAPEST - Dc Hongaarse voetbalclub Fe- rencvaros schakelt de Europese voetbalbond (UEFA) in naar aanleiding van de behandeling van de Hongaarse fans bij de UEFA-Cupwedstrijd tegen Slo- van Bratislava. Ferencvaros verloor woensdag de eerste wedstrijd in de eerste ronde met 1-4, waarbij Hongaarse supporters tijdens de wed strijd door een Slowaakse politie-eenheid met gummik nuppels werden bewerkt zon der dat er volgens de clublei ding enige aanleiding toe was. De Stulp ging in de hoogste poule onderuit met 0-3 tegen De Schorpioen en PTT zag de drie sets verloren gaan tegen het sterk spelende team van Boekhandel De Vries. In poule B kon Thxi Lemsom het niet bolwerken tegen WOZ en Café De Vlinder was veel te sterk voor Ver- boom/Cluzona. Uitslagen: Poule A: RSG - Geense/Kwiek 0-3. Sporth. Z.zee/PJZ - Zeelandia 1 3-0. De Stulp - De Schorpioen 0-3. Boekh. De Vries - PTT 3-0. Pou le B: Marco Holm - Zeelandia 2 3-0. Café De Vlinder - Ver- boom/Cluzona 3-0. Taxi Lem som - WOZ 0-3. Delphi/MEVO '80/4 - Bouwman Sleepdienst 03. Poule C: Delphi/MEVO '80/5 - WIK 3-0. Marijs Partners - PTT 2-3-0. Brouw - Bouwman Watersport 3-0. ABN AMRO - De damesploeg kwam als twee de geplaatste in de landelijke finale nadat in de twee voor ronden uitstekend was gepres teerd. De vijf dames konden echter de voorgaande presta ties niet herhalen en moesten lijdzaam toezien hoe de me dailles voor hun neus we: den weggekaapt. De enige uitschie ter was van Irene Pos uit Mid delburg, maar lid van Delta Sport. Zij verdiende 755 pun ten met de beste seizoenspres tatie en het evenaren van het clubrecord op de 800 meter (2.22.8 minuten). Jannie Schot kwam met het ko gelstoten tot een tweede plaats en overbrugde een afstand van 10 meter en 16 centimeter. Tbt de rust had All-Ready het heft nog in handen en ging met een voorsprong van 5-6 de tweede helft beginnen. Maar ACKC maakte al snel de gelijk maker en ondanks de vele kan- sén kwam All-Ready niet meer tot scoren. Nadat de eerste wedstrijd tegen Maassluis ook al verloren ging staat All- De afdelingstrainer Jan van Loon heeft van Schouwen-Dui veland vier spelers geselec teerd. Voor de ploeg onder de 15 jaar zijn Jaco van der Schee (Zierikzee) en Jan Jaap Pad mos (SKNWK) uitgenodigd. Lennert de Vrieze (Renesse) en Pieter de Munnik (Zierikzee) komen in actie voor de jeugd onder de 14 jaar. Selectie onder dc 15 jaar: Lars Peeters (Zeelandia), Jaco van der Schee (Zierikzee), Jos Brock, Kim Minderhoud, Cor Jan Marijs en Arjan Verburg van Middelburg. Björn Lange- veld (RCS), Frank van der Ma le, Ralph Wiessner en Jeroen Dijker van Walcheren. Jan Baayens (Kloetinge), Martin Wilken (GPC), Wander Snocck (Goes), Jan Jaap Padmos (SKNWK) en Frans van Don gen van Aardenburg ZWN 0-3. Poule DA-1: Brouw Dl - Verboom/Cluzona D 0-3. Poule DA 2: Kwiek Dl - Zonne- maire 1-2. Programma vrijdag 18 septem ber in sporthal Onderdak in Zierikzee: 19.00 uur: PTT 2 - Delphi/MEVO '80/5. Mol - Brandweer Zierikzee. WIK D3 - Zeelandia D. Dries Heren- in./WIK D2 - De Zandsnor. 19.50 uur: Rabobank Zierikzee - Pigalle. Marco Holm - Ver boom/Cluzona. Kwiek D2 - Fennet/Renesse. Europatuin Braber - Verboom Cluzona D. 20.45 uur: Brouw - ZWN. WOZ - Delphi/MEVO '80/3. Zonne- maire - Brouw D2. Stray- er/Noordwelle - Brouw Dl. 21.40 uur: De Schorpioen - Geense/Kwiek. IBD - Bouw man Sleepdienst, 't Cafeetje Renesse Kwiek Dl. Boekhan del De Vries - Zeelandia 1. Greet je Smit kwam op de 3000 meter tot een zesde plaats in 12.09.9. Greet Schipper nam twee atletiekonderdelen voor haar rekening. Op de 100 meter liep zij naar een tijd van 14.6 seconden en' bij het versprin gen kwam zij tot 4 meter en 1 centimeter. Tenslotte Werd' Jo ke Winkelman tweede bij het discuswerpen met 31 meter en 12 centimeter. Uitslag eindklassement: 1. AV Edam 3427 pnt. 2. Spartaan, Lisse 3419 pnt. 3. AV. Sprint, Breda 3215 pnt. 4. Delta Sport, Zierikzee 3195 pnt. 5. Vetera nen Nederland 2806 pnt. 6. SAV Grootenbroek 2665 pnt. 7. Ly- curgus. Krommenie 2662 pnt. 8. AV Nijmegen 2426 pnt. Ready na twee wedstrijden zonder punten troosteloos op de onderste plaats. Derde klasse N Maassluis 2-4, Ondo 1-2, Togo 1- 2, ACKC 1-2, Dijkvogels 1-0. Jod.Boys 1-0, Valto 1-0, All- Ready 2-0 Selectie onder de 14 jaar: Bart Beekman, Harvey Sibelo, Ste fan Wintein, Arjan Human en Bas Dubbeldam van Middel burg, Geert Bosschaart (VCK), Lennert de Vrieze (Renesse). Ruben Coppoolse (Oostkapcl- le), Pieter de Munnik (Zierik zee), Maarten Scheerders (HVV), Björn de Smit (Tbrneu- zen), Peter de Bil (Arnemui- den), Roel van Lopik (Sluiskil), Mikal Kaart (Walcheren), Ron nie Cremer (Kloetinge), Wil- bert Kusse (Arnemuiden) en Makis Sakellerion (Zeelandia). BUNN1K - Het Koninklijk Ne derlands Korfbalverbond ver liest leden maar heeft het sei zoen 1991/92 afgesloten met een positief financieel resul taat. Dat blijkt uit het jaar verslag. ZIERIKZEE - Tijdens de voorrondes van Eiland-Tennistoernooi zijn geen ver rassingen gevallen. Vooral de deelnemers van tennisvereniging Duiveland, Westenschouwen en Bru-Tèn nemen een dominerende rol in. Opvallend is dat tennisvereniging Zierikzee met weinig deelnemers actief is binnen het eilanden- toernooi. Hierdoor is het toernooi toch enigszins wat gedevalueerd. BEVERWIJK - Het veteranen-damesteam van Atle- tiekelub Delta Sport is in de 2e klas landelijke competitie-finale teleurstellend als vierde geëin digd. Met slechts twintig punten verwijderd van de bronzen medaille misten de dames de begeerde podi umplaats in Beverwijk. ALMKERK - Het eerste korfbalteam van All-Ready heeft ook de tweede competitiewedstrijd in de derde klas landelijk verloren. In Almkerk ging de ploeg van oefenmeester Jaap van Gastel tegen ACKC met 6-10 onderuit. GOES - De Zeeuwse voetbal-jeugdselectie onder de vijftien jaar speelt maandag 21 september om 18.30 uur haar eerste wedstrijd tegen SSV Al in Goes. De selectie onder de 14 jaar komt woensdagavond om 18.30 uur in actie in en tegen Borssele Al.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9