Mitsubishi introduceert de nieuwe Lancer Wagon Muziek en meditatie in kerk Dreischor Vrees voor uitbreiding pseudo-vogelpest OBS Sirjansland moet fuseren met OBS De Dobbelsteen Interkerkelijk koor Adonai treedt op Uitvaartverzorging Schouwen-Duiveland J. W. de Keyzer J Rotte, Per 1 augustus 1993 'Regering ondergraaft eigen emancipatiebeleid' Zang- en orgelavond Surplus aan comfort, betrouwbaarheid en veiligheid 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DREISCHOR - In een vrijwel geheel gevulde Hervormde kerk aan de Ring in Dreischor hield de Stichting Zending zonder Gren zen afgelopen dinsdag 15 september een zangavond. Alle re gisters op muzikaal gebied werden opengetrokken. Zo waren aanwezig het Nederlands Hervormd Kerkkoor Bruinisse, het Hervormd Kerkkoor Dreischor en de muziekvereniging Crescen do. Wim de Raad had achter het orgel plaatsgenomen. Speciale gast was de bekende zangeres Reinata Heemskerk uit Rotter dam. Zij liet horen waarom zij een zo veel gevraagd vertolkster is van het geestelijke lied. Jaap Knuist bewees met Dreischor's- eigen Hervormd Kerkkoor dat hij ook het klassiek-vocale reper toire beheerst. Vooral de gedeelten uit de Hohe Messe werden overtuigend ten gehore gebracht. Rianda Dorst liet met haar koor uit Bru niet alleen horen, maar ook zien waartoe een goede dirigent in staat is. Dominee Sipke van der Land, bekend van te levisiewerk, vertelde op basis van 'gij zult tot aan het uiterste der aarde mijn getuigenis zijn' over zijn zendingswerk, dat zich uitstrekt over de hele wereld, van het Amazonegebied in Zuid- Amerika, de poolcirkel, de Goelag Archipel tot aan Siberië. Na de pauze volgde een overtuigend optreden van Crescendo onder leiding van Johan de Witte. De muzikanten van deze vereniging schuwden tijdèns hun thuiswedstrijd het moeilijke werk niet; een hoge kwaliteit volledig aangepast aan de akoestiek van de kerk. (Foto: Joop van Houdt). WEERT - fiïj de Zuid- Nederlandse gezondsheids- dienst voor dï&en in Boxtel bestaat grote0'vrees dat de pseudo-vogelpes(t in de regio Weert zich heeft ^uitgebereid. Begin deze maand werd de ziekte geconstateerd in een pluimveebedrijf in Swart- broek (gemeente Weert). Daar moest de hele veestapel van meer dan 50.000 slachtkuikens worden afgemaakt. Binnen een straal van tien ki lometer rond Weert gold sinds dien een verbod voor het ver voer van pluimvee en eieren. Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje MAARTEN FRANKEN BERND FRANKEN NELLA HOUKAMP 14 september 1992 Noordstraat 2 4311 EG Bruinisse Tijdelijk: Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze lieve zoon ARJEN ESTHER en ARIE LAGENDIJK 14 september 1992 Weststraat 5 4311 EH Bruinisse Tijdelijk adres: Ooster- schelde Ziekenhuis te Goes. Enige en algemene kennisgeving Laat Hem besturen, waken, 't wijsheid wat Hij doet! Zo zal Hij alles maken, dat ge u verwondren moet. Na een leven vol zorg voor alles wat hem lief en dierbaar was is plotseling van ons heengegaan mijn lieve man en onze oom CORNELIS BERREVOETS in de gezegende ouderdom van 101 jaar. P. P. BERREVOETS-KOETS Neven en nichten Zierikzee, 15 september 1992 Bejaardencentrum ,,De Wieken" Correspondentie-adres C. van der Maas, P. D. de Vosstraat 11, 4301 GR Zierikzee De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden vrijdag 18 september in de recreatie-zaal van ,,De Wieken", Hoge Molen straat 13 te Zierikzee, aanvang 13.15 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Zierikzee, omstreeks 14.15 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in ,,De Wieken". Hogezoom 144 4324 CM Renesse Telefoon 01116-1692 Te ontbieden op geheel Schouwen-Duiveland Telefoon 01116-1692 Uitvaartleider voor: Kerkwerve - Noordgouwe en omstreken Weel weg 14, Kerkwerve, tel. 01110-13738 Bij geen gehoor gelieve u te bellen 01116-1692. Voor algehele begrafenissen en crematie Begrafenis- en crematieverzekering Vervoer binnen- en buitenland NIEUWERKERK - Een fusie van de openbare basis school in Sirjansland met OBS De Dobbelsteen in Nieuwerkerk is volgens het college van b en w van Duiveland het enige middel om de school in Sirjans land te redden. De fusie komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 24 sep tember. De vergadering wordt gehouden in het ge meentehuis in Nieuwerkerk en begint om 20.00 uur. Tijdens de gemeenteraadsver gadering in april dit jaar be sloot de Duivelandse gemeen teraad in te stemmen met het instellen van een regionaal sa menwerkingsverband voor de uitvoering van het Besluit Wo ninggebonden Subsidies. ,,In dit verband hebben wij aange geven dat voor 1 januari 1993 de nodige voorbereidingen die nen te worden getroffen om de decentralisatie van taken en bevoegdheden naar het samen werkingsverband te regelen" aldus het college. Het college stelt de raad der halve voor te besluiten tot het aangaan van de Gemeenschap pelijke regeling regionaal bud- getbeheer ingevolge het Be sluit Woninggebonden Subsi dies voor de Oosterscheldere- gio. Als de raad akkoord gaat wordt de OBS Sirjansland opgeheven. (Archieffoto). In de laatstgehouden vergade ring van de commissie finan ciën en onderwijs van de ge meente Duiveland is de be leidsnotitie Basisonderwijs in de gemeente Duiveland aan de orde geweest. ,,Door de gewij zigde instandhoudingsnorm voor het basisonderwijs is het noodzakelijk dat de openbare basisschool Sirjansland fu seert met een andere school in de gemeente", aldus het colle ge. Fusie Op basis van het huidige in- standhoudingsbesluit kan de school volgens het college tot 1 DEN HAAG - De WD wil dat minister Ter Beek van defensie inzicht geeft in de houding van de Rode Khmer vóórdat het huidige contingent mariniers in Cambodja afgelost wordt. Mevrouw Heemskerck (WD) zei woensdag in een mondeling overleg met de minister dat af lossing van de mariniers „geen automatisme" mag worden. augustus 1994 in stand gehou den worden. „Met het oog op de onlangs gepubliceerde over gangsregeling is een fusie per 1 augustus 1993 voordeliger om dat dan langer geprofiteerd kan worden van de samenvoe gingsregeling, wat met name voor het personeel van belang is", aldus het college. De voorkeur is uitgesproken voor een fusie met de openbare basisschool De Dobbelsteen in Nieuwerkerk. De mogelijke fu sie is inmiddels door de direc teuren van de scholen bespro ken met het personeel en de medezeggenschapsraden. Om een fusie per 1 augustus te kun nen realiseren is het noodzake lijk dat voor 1 oktober 1992 een besluit wordt genomen tot op heffing van de openbare basis school Sirjansland. Verder op de agenda van de ge meenteraadsvergadering een voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond in plan Leeuwenburg in Oosterland. Ook aan de orde komt de ver koop van een perceel bouw grond aan de Elzenstraat in Nieuwerkerk en de verkoop van een strook grond aan de Leuvenstraat in Oosterland. Tijdens open dag in Lichtboei ZIERIKZEE - Tijdens de open dag die op zaterdag 19 september wordt gehouden in het buurt- en clubhuis De Lichtboei te Zierikzee treedt ook het interkerke lijk koor Adonai op. Het koor houdt in de Lichtboei wekelijks op dinsdag haar repetitie-avonden. Het reper toire bestaat onder meer uit gospels, negro spirituals, the young messiah. Het koor Ado nai telt ongeveer dertig leden. Men zingt zaterdag tijdens de open dag tussen 11.00 en 12.00 uur. Mensen die belangstelling heb ben om lid te worden van het koor kunnen zich na afloop van dat optreden melden. Ook kan men bij het koor terecht tij dens de wekelijkse repetitie- avonden die op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur worden gehouden in de benedenzaal van het clubhuis. Nieuwe leden worden altijd met open armen ontvangen. Zeeuws Ohlwikkelingsburo Vrouwenemancipatie ZIERIKZEE - Het kabinet schroeft de efficiencykor ting op de taken die gedecentraliseerd worden op tot 10%. Dit betekent dat de vrouwenemancipatiebu reaus 10% moeten inleveren. De korting van 10% heet efficiencykorting, maar is in de ogen van het Zeeuws Ontwikkelingsburo Vrouwenemancipatie (ZOE) feitelijk een bezuiniging voor de vrouwene mancipatiebureaus. De vijftien emancipatiebu reaus zijn opgericht als onder deel van het emancipatiebeleid van het Rijk. Hun taak is op provinciaal en lokaal niveau structurele emancipatie-ont wikkelingen op gang te bren gen. Voorwaarden Emancipatie is voor veel vrou wen en mannen tegenwoordig een vanzelfsprekendheid, maar in de voorwaarden moet nog veel gebeuren. Emancipa tiebureaus zetten zich in om die voorwaarden te realiseren op tal van fronten: in bedrij ven, in de gezondheidszorg, in het onderwijs, in de ruimtelij ke ordening, binnen het ge meentelijk beleid. Hiervoor heeft elk bureau drie ft. forma tieplaatsen plus administratie ve ondersteuning. Een korting van 10% betekent onherroepelijk dat er perso neel ontslagen moet worden, en daardoor een aantasting van het werk van de emancipa tiebureaus. Op 17 september overleggen de provincies en de VNG met het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid over de de centralisatie van de vrouwene mancipatiebureaus. De eman cipatiebureaus hebben bij staatssecretaris Tbr Veld gepro testeerd tegen de bezuiniging. Door de gevolgen van de kor ting ondergraaft het kabinet het eigen emancipatiebeleid. ZIERIKZEE - Het comité Schouwen-Duiveland van de Stichting Reformatorische Hulpactie Woord en Daad houdt op zaterdag 26 septem ber om 19.30 uur een zang- en orgelavond in de Christelijke Gereformeerde kerk in Zierik zee. Tijdens deze avond dirigeert Martin Mans het Christelijk Gemengd koor Advendo uit Nieuwe-Tbnge en het Christe lijk Jongerenkoor Happy Voi ces uit Alblasserdam. Janco Beider bespeelt het orgel. Bij deze zang- en orgelavond hoeven de bezoekers geen en tree te betalen. Wel wordt er met de collectebus rondgegaan waarvan de opbrengst is be stemd voor het ontwikkelings land Burkina Faso in Afrika. Enkele liederen die deze avond ten gehore worden gebracht zijn: Als ik kom tot U, Vreugde, vreugde, louter vreugde, Heer lijk is Uw naam, Hallelujah, Gij Trouwe Herder, De Vrede van Jeruzalem. Ook wordt er een instrumentaal intermezzo van piano en orgel gegeven. Martin Mans zijn muzikale kwaliteiten werden al vroeg opgemerkt. Op 10-jarige leef tijd begeleidde hij reeds diver se koren. Twee ja ar later werd hij benoemd tot kerkorganist in Melissant. Op 17-jarige leef tijd verwisselde hij deze func tie voor een benoeming als or ganist in Dirksland. Diverse keren was hij winnaar van lan delijke orgelconcoursen. Orga nist Janco Beider heeft zijn les sen gevolgd bij onder meer D. J. Zwart en Herman van Vliet. Janco is vaste begeleider van diverse koren. Ds. H. Ommering 25 jaar predikant OOSTERLAND - Het is don derdag 24 september aanstaan de een kwart eeuw geleden dat ds. H. Ommering, Hervormd predikant te Alphen aan den Rijn, in Oosterland in het ambt bevestigd werd. Hendrik Ommering werd 12 ju li 1935 te Schiedam geboren. Hij bezocht het gymnasium in Rotterdam en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Ds. Ommering deed 24 septem ber 1967 intrede te Oosterland. Vandaar vertrok hij in 1971 naar Glanerbrug. Ds. Omme ring werd in 1977 verbonden aan Baarn en is sinds 23 augus tus 1987 predikant in Alphen aan den Rijn. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Boven-Hardinx- veld, te 's-Gravenmoer, te Stol wijk en te Werkendam: T. C. de Leeuw te Oud-Alblas; te Mar kenesse: mevr. E. Groeneveld, kandidaat te Utrecht. Gereformeerde Kerken Beroepen te Baarn: drs. J. Bos man, predikant in algemene dienst voor het toerustings- werk, wonende te Leusden. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Grootengast: J. Ophoff te Driebergen-Rijsen- burg. Nederlandse Hervormde Kerk Rectificatie: ds. T. C. de Leeuw heeft in tegenstelling tot eerde re berichtgeving geen beroepen ontvangen. Beroepen te Boven-Hardinx- veld: J. R. Volk te Katwijk aan Zee. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: mevr. G. F. A. Houthuyzen. Ter Apelka- naal-West 147b, 9563 PG Tbr Apelkanaal. brede hoek open. De toeganke lijkheid van de koffer is dan ook perfect. De achterbank kan worden neergeklapt. De bestuurder profiteert van een aantal zaken die het rijden ver aangenamen. Alle inzittenden profiteren van de grote inte rieurruimte die onder meer ontstaan is doordat de motor ruimte heel compact en de wielbasis langer is geworden. De Lancer Wagon kan naar keuze verkregen worden met twee typen motoren. Enerzijds gaat het om een zuinige moder ne benzinemotor met meer- klepstechniek, anderzijds een krachtige, zeer efficiënte, die selmotor. De benzinemotor heeft een inhoud van 1,6 liter, vier kleppen per cilinder en een bovenliggende nokkenas. De dieselmotor heeft een cilin derinhoud van twee liter. Beide motoren worden stan daard geleverd in combinatie met een handgeschakelde ver snellingsbak. Voor de benzine versie kan ook gekozen worden voor een moderne viert raps- automaat. Wat de keuze ook is, elke versnellingsbak is volle dig op de Lancer Wagon en zijn gebruik afgestemd. De grotere spoorbreedte voor en achter in combinatie met een langere wielbasis zorgen voor een ho gere bochtstabiliteit en koers vastheid. Tbn opzichte van het oude mo del is de nieuwe Lancer Wagon in alle opzichten flink wat gro ter geworden. Een langere wielbasis komt ten goede aan de ruimte voor de inzittenden en de bagage, maar in combina tie met de grotere spoorbreedte ook aan de rijkwaliteiten. Aan de wielophanging van de nieuwe Lancer is veel aandacht besteed. Deze diende uiteraard zo doelmatig - en toch ook zo veilig en comfortabel mogelijk te zijn. De voorwielen zijn on afhankelijk opgehangen waar bij gelet is op optimale dem ping en vering. Vanzelfspre kend heeft de auto exact bere kende kreukelzones. maar ook is de brandstoftank zover mo gelijk naar voren geplaatst en zijn de portieren uitgerust met extra verstevigingsbalken. ZIERIKZEE - Bij Mitsubishi Motors verloopt het ontwikkelingsproces van een nieuwe auto met dui delijke doelstellingen voor ogen; beantwoorden aan de eigen eisen en minimaal voldoen aan de hoogste consumentenwensen. De nieuwe Mitsubishi Lancer Wagon voorziet dus meer dan alleen in een behoefte. Het is volgens de filosofie van Mitsubishi niet meer genoeg om slechts een redelijk geprijs de auto uit te brengen. Ook aan de vraag naar hoogstaande techniek, topkwaliteit en ge bruikmaking van eersteklas materialen moet tegemoet ge komen worden. De consument van vandaag wil een auto die binnen zijn of haar budget toch dat maximum biedt en bij draagt aan verbetering, verho ging van het eigen imago. Tfe- gen die achtergrond heeft Mit subishi de nieuwe Lancer ont wikkeld. Binnen een attractieve styling biedt Mitsubishi met de Lancer Wagon een ruime auto die qua interieur overtuigt met een enorme, doelmatige veelzijdig heid. In de Lancer is volop ruimte voor vijf personen. Daarbij komt dat het ergono misch ontworpen interieur ook de nodige bagageruimte biedt. Ook wat dat betreft is het sleu telwoord functionaliteit. De grote achterklep gaat over een De nieuwe Mitsubishi Lancer Wagon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6