Verenigingen tonen veel interesse voor ruimten voormalig CSG-gebouw Commissie verdeeld over toekomst van Zierikzeese Toeristendagen OVZ autopolis Commissie vergadering Burgemeester slaat eerste paal Formulieren tekort voor alle aanvragen voor gebruik van een lokaal Derde thema-avond van LINK Vergadering Stichting Welzijn Ouderen 'Als het te druk wordt is het ook voor toeristen niet leuk meer'' °etme^in--.dinsdags de stad Genoeg betaald, nu met de 4? startkorting max. 20 4? géén verhoogd eigen risico onder de 24 jaar! Zeker weten! Bel 01100-33399 Verwachting t/m maandag 21 sept] activiteiten betreft die dage lijks plaatsvinden, zou men volgens de heer R. Prager te vens bereid zijn het beheer van het gebouw op zich te nemen. Vanuit de groep aanwezigen kwam het aanbod naar voren om via zelfwerkzaamheid* mee te werken aan mogelijke aan passingen van het gebouw. Op die manier zou men enkele wensen kunnen realiseren zon der de toekomstige huurprijs omhoog te schroeven. De heer Van der Wekken reageerde daar positief op. ,,De gemeente heeft geld geïnvesteerd om het schoolgebouw te kopen, het kost geld om het in stand te houden. Als we kostendekken de huren zouden gaan bereke nen hebben we binnen de kortste keren geen huurders meer". Hij liet doorschemeren dat de gemeente wel degelijk haast heeft met het inventari seren van de wensen van de or ganisaties en het verhuren van de diverse ruimtes in het schoolgebouw. „Iedere dag dat het gebouw ongebruikt blijft is een verloren dag". SCHARENDIJKE - Op woens dag 30 september vergadert de commissie voor de bezwaar schriften van de gemeente Middenschouwcn. De vergade ring wordt gehouden in het ge meentehuis in Scharcndijkc en begint om 20.00 uur. Aan de orde komt het bezwaar schrift van de heer B. M. den Boer tegen een aanschrijving van het college van burge meesters en wethouders. Hij had deze aanschrijving ontvan gen vanwege overstanden op zijn mini-camping aan de Ver- seputseweg in Kerkwerve. De vergadering is openbaar maar er kan worden overge gaan tot een besloten zitting. ZIERIKZEESCHEpj NIEUWSBODEKa Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur R Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) 1 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1992 NR 25223 WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 20 graden Windkracht zuidwest 3 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 12 graden Middagtemp. 20 graden Windkracht zuidwest 3 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 21 graden Windkracht zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 sept. Zon op 07.19, onder 19.47 Maan op 22.22, onder 14.33 Laatste Kwartier: 19 sept. (21.53) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie die nu nog bij de Golf van Biscaje ligt, trekt langzaam naar het'noorden. Mor gen treffen we deze storing boven de Noordzee aan, net ten westen van ons land. Het bijbehorende be- wolkingspakket passeert morgen overdag van zuidwest naar noord oost, en uit de bewolking kan een bui vallen. Afgelopen nacht was het een koude heldere nacht. De ko mende nacht koelt het veel minder omdat er meer bewolking is en het kwik blijft steken bij zo'n 13 graden. Morgen wordt het een graad of 19. De wind is zwak tot matig, rond kracht 3, en draait overdag van zuid oost naar zuidwest. In het Wadden gebied staat er vannacht en mor genochtend een vrij krachtige zuidoosten wind. NIEUWERKERK - Burge meester A. Bergshoeff van de gemeente Duiveland slaat op vrijdag 2 oktober de eerste paal van het servicecomplex aan de Burgemeester van Ee- tenstraat in Nieuwerkerk. De officiële handeling vindt plaats op de bouwplaats om 15.00 uur. Met de bouw van de 22 service- woningen en een servicege bouw is in opdracht van wo ningbouwvereniging Beter Wo nen reeds begonnen. De functie van het servicege- bouw wordt tweeledig. Ener zijds zullen in en vanuit dit ge bouw diensten door Beter Wo nen aan de bewoners worden verleend, anderzijds zullen zorgverlenende instanties van het gebouw gebruik gaan ma ken. Met het servicegebouw wordt het eerste steunpunt voor ouderen en gehandicapten gerealiseerd. Nadat burge meester Bergshoeff de officiële handeling heeft verricht wordt in restaurant de Blauwe Keet in Oosterland een toost uitge bracht op de voltooiing van het gebouw. dieclub Vrienden van de bijbel tot een hardrockband van jon geren, de speel-o-theek Leentje Buur en de stichting poezen- museum zagen huisvestings mogelijkheden in het voorma lige schoolgebouw „We hadden nog zeventien formulieren te kort", aldus gemeente-ambte naar en chef afdeling Welzijn L. J. Lagendijk. Dat hoeft ech ter géén probleem te zijn om dat de formulieren in Het stad huis te krijgen zijn en men ze nog tot 1 oktober kan inleve ren. Uit de toelichting van wethou der Van der Wekken bleek dat het gemeentebestuur daarna aan de hand van de informatie op de formulieren een over zicht gaat maken van de wen sen. „En we gaan regelen en or ganiseren om zoveel mogelijk mensen tegemoet te komen". Dat dat nog een hele klus zal zijn bleek uit de vragen en wensen die tijdens de bijeen komst naar voren komen. Zo vroeg men zich af of er ook aanpassingen mogelijk zijn zo als het uitbreken van muren of het realiseren van een klein theater met podium. Wensen die volgens Van der Wekken be spreekbaar zijn. Ook werd de suggestie gedaan de 'puzzel' van aanvragen en wensen en de daaruit voort vloeiende toezeggingen te la ten uitvoeren door een, nog in te stellen, commissie waarin ook vertegenwoordigers van de diverse verenigingen zitten. De wethouder zegde toe dat het idee overwogen zal worden. Hij vertelde dat de gemeente nog overweegt of zij het beheer van het gebouw zelf op zich neemt of dat uitbesteedt aan een be heersstichting. „Het heeft alle bei aantrekkelijke kanten". Tussen de gemeente Zierikzee en mensen van het buurt- en clubhuiswerk van het Leger des Heils vinden daarover mo menteel contacten plaats. Het Leger des Heils zou het buurt en clutihuiswerk graag willen onderbrengen in het voormali ge schoolgebouw en omdat het ZIERIKZEE - Groter groeien in Zeeland. Dat is het thema van de avond die LINK Zake lijk Aktief houdt op dinsdag 22 september in restaurant Mondragon in Zierikzee. Het is de derde thema-avond van dit jaar van LINK. Gastsprekers op deze avond zijn drs K. B. van den Berg van het Bureau Bedrijfscontact Zeeland Noord en een tweetal ondernemers van Schouwen- Duiveland die hun bedrijf in de laatste decennia groter za gen groeien. Hun ervaringen, bevindingen en tips met betrekking tot Gro ter Groeien in Zeeland vormen tevens de gespreksstof voor het informele samenzijn na de bij eenkomst. Bij het bezoek aan Zierikzee willen de LINK- leden en hun gasten niet voor bijgaan aan het cultureel schoon van de stad. Vandaar dat na de ontvangst in Mondra gon om 19.30 uur, om 20.00 uur een bezoek wordt gebracht aan het Burgerweeshuis. De kunst en keramiek in het oude pand en de beeldentuin worden hier bekeken. Om 21.00 uur begin nen de lezingen. BURGH-HAAMSTEDE - Op vrijdag 25 september verga dert in het gemeentehuis in Burgh-Haamstede het alge meen bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen. De vergade ring begint om 14.00 uur. ZIERIKZEE - „Wat mij betreft kunnen de Toeristen- dagen afgeschaft worden. Het is niet echt leuk meer voor de inwoners van Zierikzee". Mevrouw C. Klippel-Huurling (PvdA) wond er tijdens de verga dering van de commissie middenstand, recreatie en toerisme gisteren, woensdag, in het Zierikzeese stadhuis geen doekjes om. Zij was echter de enige die zich onomwonden uitsprak voor afschaffing van de Toeristendagen. De overige commissieleden wa ren milder in hun oordeel. Over één ding was men het wel eens; als het kan moet het wat minder mas saal. Het toeristisch seizoen loopt ten einde en nu de Toeristenda gen en de wat kleinschaliger opgezette zomeractiviteiten achter de rug zijn was het vol gens het college van b en w van Zierikzee een goed moment om in de commissie eens na te pra ten over het verloop van ge noemde evenementen. „De me ning van de commissie kan een nuttige bijdrage leveren aan de te ontwikkelen beleidsvisie in zake toerisme en recreatie in Zierikzee", aldus het college. Commissielid R. Geluk, een van de stuwende krachten ach ter de Zierikzeese Toeristenda gen en vertegenwoordigster van Zierikzee Aktief legde al lereerst uit hoe zij die teken den voor de organisatie van de Toeristendagen en de Zomerac tiviteiten een en ander hebben ervaren. „We hebben een beetje last ge had van berichten in de kran ten als zouden de Toeristenda gen afgeschaft worden. Wij zijn alleen bezig met een andere op zet, en daar zijn wij eigenlijk al twee jaar mee bezig", aldus mevrouw Geluk. Tijdens de Tberistendagen dit jaar, zo legde zij uit, was geko zen voor een be£ere spreiding en een scheiding tussen kra men van eigen ondernemers en standhouders van elders. Op zich heeft die aanpak volgens mevrouw Geluk, goed gewerkt. Dit jaar werden vijf Tberisten- dagen gehouden en was het Ha venplein drie keer het toneel van de kleinschaligerZomerac- tiviteiten. „Waar wij eigenlijk naar toe willen is een verhou ding van vier Toeristendagen en vier dagen met zomeractivi teiten". Mevrouw -Geluk toonde zich zeer tevreden met het verloop van de Zomèractiviteiten. „De opzet was erg leuk. Er was toch iets te doen in de stad". Toe ristendagen, zo stelde zij, zijn bedoeld om toeristen naar Zie rikzee te halen in de hoop- dat de kennismaking zo goed be valt dat men op een andere dag dan een Toeristendag nog eens terug komt om Zierikzee eens op het gemakje goed te bekij ken. Th. van Wijk (Zierikzeese On dernemers Centrale) ken- Het schoolgebouw is sinds en kele weken eigendom van de gemeente Zierikzee. „Wij wa ren als gemeente toch wat ver rast toen bleek dat het bestuur van de Christelijke Scholenge meenschap de school twee jaar eerder dan gepland, op 1 augustus van dit jaar, ging slui ten". Volgens de regels werd het schoolgebouw eerst te koop aangeboden aan het ministerie van onderwijs en (toen die er geen belangstelling voor bleek te hebben) aan de gemeente. Binnen enkele weken besloot die het gebouw (inclusief de apart gelegen gymnastiekzaal) aan te kopen voor 370.000 gul den' „We besloten dat te doen omdat we denken dat het gebouw nog een reeks van jaren een nuttige en belangrijke functie kan heb ben via het gebruik door stich tingen, verenigingen en organi satie die met ruimteproblemen kampen". Om een beeld te krij gen welke organisaties dat zijn en hoe vaak en op welk tijdstip zij een ruimte nodig hebben, nodigde de gemeente alle groe pen uit die zich de afgelopen jaren in het stadhuis meldden met het verzoek om een onder komen. De andere organisaties werden via de kranten op de hoogte gesteld van de bijeen komst waarop men een kijkje in het gebouw kon nemen en vervolgens zijn wensen ken baar maken. De stapel van dertig aanmel dingsformulieren die daarvoor bedoeld waren, verdwenen als sneeuw voor de zon na de zwerftocht van de diverse groe pen door het gebouw. Tiental len groepen van de bijbelstu Minder massaal VVD-commissielid J. J. Ge- leijnse schaarde zich achter de opmerking van Legemaate dat het- met de Tberistendagen de goede kant opgaat. „Maar ik wil graag naar nog minder massaliteit", aldus de liberaal. „Wel Toeristendagen, maar dan wat minder grootschalig. Van Wijk reageerde vervolgens op de vraag van Legemaate over de mening van de onderne mers. Hij zei geen echt negatie ve geluiden te hebben gehoord van ZOC-leden. Commissie: Toeristendagen okeemaar dan wel minder massaal(Archieffoto). Romijn benadrukte nog eens het belang van minder massali teit. „De acceptatie van de ei gen bevolking is belangrijk. Je moet zorgen dat je die grens niet overschrijdt. En als het te druk wordt is het ook voor de toeristen niet leuk meer", al dus Romijn. Commissievoor zitter wethouder L. J. van Gas tel destilleerde uit het com mentaar van de commissie de voorzichtige conclusie dat de commissie zich in meerderheid uitspreekt voor voortzetting van de Tberistendagen. schetste de Tberistendagen als 'goed geslaagd'. „Er was wat minder lawaai", aldus Van Wijk. Hij noemde de themati sche aanpak als een van de meest positieve punten. „Zo iets als die Kunstmarkt bij voorbeeld vond ik heel leuk". Van, Wijk deed de suggestie om te proberen om niet alleen de mening van de, inwoners van Zierikzee te peilen, maar ook te proberen het oordeel van de toeristen te achterhalen. „Mis schien kan dat via een enquê te", aldus Van Wijk. Commissielid E. Romijn (WV) haakte in op de opmerking van Van Wijk over de Kunstmarkt. „Ik denk dat we met dat soort cultuur-items de goede kant opgaan. Volgens Romijn wordt door de Zomerse bezoekers van Zierikzee over het algemeen positief gereageerd op de Tbe ristendagen. Een heel ander ge luid kwam, zoals al aangestipt, van mevrouw C. Klippel- Huurling. Zij stelde onomwon den dat de Toeristendagen wat haar betreft afgeschaft mogen worden. „Ik zorg altijd dat ik maandag boodschappen doe. ZIERIKZEE - 'Het is prachtig, we kunnen er zo in'. 'Dat riepen wij ook al'. 'De lengte zou goed zijn, maar de breedte..'. 'Dit lokaal hier is voor ons hoor'. In op gewekte stemming en met de nodige kwinkslagen tegenover elkaar dwaalden vertegenwoordigers van ruim dertig Zierikzeese verenigingen, groepen en orga nisaties dinsdagavond door het voormalige schoolgebouw van de Christelijke Scholengemeenschap aan de Huybertstraat te Zierikzee. Bijna allemaal zagen ze in een van de ruimten een toekomstig (en soms lang verwacht) nieuw onder komen. Tijdens de bijeenkomst, waarvoor de gemeente Zierikzee de verenigin gen uitnodigde, werden echter nog geen toezeggingen gedaan. „We willen een beeld krijgen van de behoeften die er leven", aldus wethouder D. van der Wek ken (PvdA). Volop belangstelling voor het CSG-gebouw. (Archieffoto). CDA-commissielid C. Lege maate stelde in een eerste reac tie dat het met de Tberistenda gen wat hem betreft de goede kant opgaat. „Er staan wat minder kramen en dan komt Zierikzee ook veel beter uit", aldus Legemaate. Hij zei zich af te vragen wat de Zierikzeese ondernemers van het verloop van de Zierikzeese Toeristen dagen vinden. Legemaate on derschreef de conclusie van mevrouw Klippel dat de Toe ristendagen voor veel inwoners van Zierikzee minder plezierig zijn, maar verbond daar niet de conclusie aan dat de Toeristen dagen derhalve beter afge schaft kunnen worden. AMERSFOORT - De besmet ting van het drinkwater in de Amersfoortse wijken Hoog land en Kattenbroek met de co- libacterie is grotendeels be dwongen. Na het huishoudelijke gedeelte wordt er gesproken over het concept beleidsplan voor 1993. Ook buigen de bestuursleden zich over het concept jaar verslag 1991 en de jaarrekening 1991 van de stichting. Advertentie *falj accepfie 2 treden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3