WEEKEND RECEPT EK Young Riders dressuur in Polen dier in het vizier Geslaagde eerste toernooi honkbalclub The Islanders Nieuw pupillen honkbalteam speelt eerste oefenwedstrijd Nieuw competitieseizoen Schaakvereniging Stellendam Vogelbeu rs Zaalvoetbal wedstrijden Ricky, een levensgenieter Cursus sieraden maken Cursus geheugen training Waterschap Goeree- Overflakkee Burgerdag Diabetes Vereniging Varkenslever met mangosaus WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 13 STELLENDAM - In september begon voor Schaak vereniging Stellendam het competitieseizoen 1992- 1993. Voor de jeugd werd het seizoen geopend met een doorgeefsimultaan tegen twee senioren. De meeste jeugdleden boden leuk tegenspel maar ze moesten een voor een het hoofd buigen, op één na. Deze kleine slimmerik slaagde er in om de gecombi neerde krachten van de twee senioren te vangen in een prachtig stikmat. Voordat het startschot werd ge lost voor de huishoudelijke competitie voor de senioren moest eerst nog het vorige sei zoen worden afgesloten. Het kampioenschap 1991-1992 was namelijk nog niet beslist. Koe- se en Botma waren gezamen lijk bovenaan geëindigd en ook een barrage over twee partijen bracht geen beslissing. Via een potje snelschaak werd een be slissing geforceerd. Hierin bleek Botma de gelukkigste hand te bezitten en hij werd clubkampioen seizoen 1991- 1992. Koese opende het seizoen met wit tegen Smit. De heren speel den een orthodox damegam biet waarin Koese snel een pi on verloor en problemen kreeg op zijn damevleugel. Het eindspel met pluspion wist Smit te verzilveren. Karin van Tbor kreeg in haar debuut als clubschaakster Jan van Dam als tegenstander. Met wit speelde ze sterk en agressief te gen de Siciliaan van Van Dam. In het middenspel verspeelde ze echter twee pionnen en Van Dam wist de partij te winnen. Krijn Hameeteman speelde met wit een Italiaanse opening tegen Thnis. Tanis creëerde sterke druk op de witte ko ningsstelling, maar in een goe de stand blunderde hij en mocht Hameeteman het punt incasseren. Kersverse kampioen Botma kreeg de zwarte stukken tegen Dimmen Hameeteman. In een Siciliaan wikkelde Dimmen af naar een eindspel met winst kansen, maar door een ver keerde voortzetting kwam'hij zelfs een pion achter. Dimmen wist echter met remise te ont snappen. MIDDELHARNIS - De Eerste Flakkeese Vogelvereniging houdt zaterdag 19 september een vogelbeurs in het Dien stencentrum aan de Doetin- chemsestraat te Middelharnis. Het evenement is van 13.30 tot 14.00 uur. Er is ook een hande laar aanwezig. Teruggekeerd na een jaar afwe zigheid speelde Van Oosten- brugge met zwart een dame- Indische opening tegen Van den Nieuwendijk. Overmoedig offerde Van Oostenbrugge zijn f-pion, maar hij sprong onzorg vuldig om met zijn tegenkan- sen. Een wanhopig dame-offer leidde nog tot dreigingen, maar Van den Nieuwendijk wist alle gevaren te neutralise ren en streek het punt op. Uitslagen Koese-Smit 0-1; K. van Tbor- Van Dam 0-1; K. Hameeteman- Thnis 1-0; D. Hameeteman-Bot- ma V2-V2; v. d. Nieuwendijk-v. Oostenbrugge 1-0. De schaakbijeenkomsten vin- den plaats op dinsdagavond in De Rank aan de Bosschie- terstraat 2 te Stellendam. Van 19.00 tot 20.00 uur speelt de jeugd, en vanaf 20.00 uur zijn de senioren aan de beurt. AMSTERDAM - Met de publi- katie van de modereportage „dressed to kill" in het blad Rails zijn de grenzen van het betamelijke overschreden. Dat heeft het FNV-vrouwensecreta- riaat dinsdag betoogd bij de Reclame Code Commissie. OUDDORP - De uitslagen van de zaalvoetbalwedstrijden die zaterdag 12 september in het kader van de competitie wer den gespeeld zijn als volgt. De Brinkers-Pavoco 8-2; Bloemfontein-Reddingsbriga de 6-3; FC Meubel-Ass.knt. De Vogel 2-6; Breen Team-Willems woninginr. 2-9. Het programma voor zaterdag 19 september: Van der Zwan Zn.-Kreek BV, 19.00 uur; Ass.Knt. De Vogel-De Boppers, 19.45 uur; Pavoco-FC Keyzer Zn., 20.35 uur; Dorpstienden- Delta Boys, 21.20 uur. KSIAZ - In Ksiaz in Polen werd het Europese kam pioenschap paarden dressuur voor de Young Riders gehouden. De Young Riders is een groep getalenteer de ruiters en amazones die tot hun 21e jaar mogen deelnemen aan deze kampioenschappen. In januari van dit jaar werd Barbara Koot in een groep van acht geselecteerde ruiters/ama zones uitgekozen om mee te doen met het trainingspro gramma Young Riders waaruit de beste vier mee zouden doen met het EK in Polen. Deze trai ningen resulteerden uiteinde lijk in een plaatsje in de Neder landse equipe voor Barbara Koot met haar paard Contro versy. In Polen behaalde Barbara res pectievelijk een 27e plaats in de voorproef, een tweede plaats na de Duitse kampioene voor de landenwedstrijd, waar door de Nederlandse equipe met een zilveren medaille naar huis ging. In de individuele proef werd Barbara uiteindelijk derde, te- samen met haar teamgenote Anouk Honselaar. Jammer ge noeg voor Anouk kreeg zij geen bronzen medaille omdat Bar bara in de landenproef beter gepresteerd had. Barbara kwam dus met twee médailles thuis, een zilveren en een bron- NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia-Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren in Nieuwerkerk zit de ge castreerde kater Ricky. Hij is één jaar jong en zwart met wit ge kleurd. Ricky is een levenslustige kater die graag aandacht krijgt. Hij vindt alles interessant, en stilzitten doet hij dan ook niet graaghij is steeds bezig. Met soortgenoten en honden wil hij liever geen contact. Ook zit er in de Kattenopvang nog een aantal jonge katjes. Voor inlichtingen kan men bellen: telefoon 01114- 1583. De Duitse herder Wonnie uit het Dierenasiel Schouwen- Duiveland zit nog steeds met smart op u te wachten. Ze wil dol graag het asiel verlaten. Wie denkt er aan Wonnie? OUDE-TONGE - Het meisjes aspirantenteam van Feyenoord heeft zaterdag het softbaltoernooi van honk- en softbalvereniging The Islanders gewonnen. Het Rotterdamse negental won drie keer en sleepte daarmee de volledige winst bin nen. Gastploeg The Islanders moest genoegen nemen met de vierde en tevens de laatste plaats. Zaterdag 19 september aanstaande komen de jongens aspiranten van de Oude-Tongse club binnen de lijnen voor hun eerste toernooi op eigen veld. Na de oprichting in januari van dit jaar heeft de nog jonge Oude-Tbngse honkbalvereni ging een bijna stormachtige ontwikkeling meegemaakt. Binnen afzienbare tijd werd een ledental bereikt van mo menteel zestig leden. Vier teams werden voor de competi tie 1992 ingeschreven, terwijl gaandeweg het seizoen ook nog eens een jongens pupillenploeg op de been kon worden ge bracht. Goede moed Naar verwachting doet HSV The Islanders volgend jaar met zes zeven teams mee aan de competitie van het rayon Noord-West. Voorzitter Jan Zwerus heeft daar in ieder ge val goede moed op. „Ik ver wacht met deze groei dat we volgend jaar ons ledenbestand, dicht in de buurt zien komen van de honderd. Het is' onge looflijk om te zien hoe snel het allemaal kan gaan. De honk en softbalsport op Goeree- Overflakkee wordt meer en meer bekend, wat we onder meer merken aan de bijna we kelijks nieuwe aanmeldingen", aldus een enthousiaste praeses. Ook in zijn slotpraatje, tijdens de prijsuitreiking van het soft bal aspirantentoernooi, zater dag, toonde Zwerus zijn tevre denheid. „Ik moet zeggen dat het eerste meisjes aspiranten- toernooi van The Islanders een geslaagd en succesvol verloop heeft gekend. De gezelligheid vandaag, waar het uiteindelijk toch allemaal om gaat, vierde mijns inziens hoogtij", stak de voorzitter de loftrompet over het zojuist afgelopen toernooi. De toemooicommissie van de. Oude-Tongse honkbalvereni ging had voor het meisjes aspi rantentoernooi enkele aantrek kelijke tegenstanders uitgeno digd. Het negental varr Feye- noord maakte uiteindelijk meer dan terecht aanspraak op de eindzege. Zowel gastvrouw The Islanders als The Saints en Compri moesten hun meerdere erkennen in de Rotterdam mers. Toernooiwinnaar Compri, uit Zwijndrecht, moest slechts de ontmoeting te gen de latere toernooiwinnaar uit handen geven. Tégen The Saints, uit Rotterdam, en The Islanders wonnen zij respectie velijk met 8-2 en 12-7. De meis jes van Islanders-coach Frans Quispel speelden tegen Compri hun beste wedstrijd. In de laat ste inning stonden zij zelfs met 7-6 voor. De Zwijndrechtse combinatie wist in haar gelijk makende slagbeurt echter nog zes keer tot scoren te komen. De eindstand was: 1. Feyenoord 6 pnt.; 2. Compri 4 pnt.; 3. Saints 2 pnt.; 4. Islanders 0 pnt. DEN HAAG - De Alcohol Ver keer Cursussen (AVC's) moeten definitief landelijk worden in gevoerd. Na een experiment van drie en een half jaar in alle arrondissementen blijken ver dachten, veroordeelden, rech terlijke macht en reclassering tevreden over de cursus. Door de cursus kunnen rechtszaken efficiënter verlopen. Het aan tal hoger-beroepszaken neemt erdoor af. SOMMELSDIJK - Wijkvereni- ging De Zwaluw start met een cursus sieraden maken. De eer ste avond is op dinsdag 15 sep tember en daarna zijn de bij eenkomsten één keer in de veertien dagen. De avonden beginnen om 20.00 uur en duren tot 22.00 uur. De kosten zijn 15,00 per avond inclusief materiaal. Vanaf 22 september start een cursus bloemschikken, ook één keer in de veertien dagen. De kosten hiervoor zijn tussen de 12,- of 15,- per avond. De avonden beginnen ook om 20.00 uur. Op gave bij: Annemarie Knape, tel. 01870-85945 of bij Rob Iken, tel. 01870-84018. ACHTHUIZEN - Bij voldoen de deelname wil de SWOO (Stichting Welzijnswerk voor Ouderen Oostflakkee) met in gang van 1 oktober weer een cursus geheugentraining hou den. De cursus is bedoeld voor men sen die van zichzelf merken, dat zij vaak dingen vergeten en dat als erg vervelend ervaren. In de cursus wordt een aantal vaardigheden geleerd om het geheugen te trainen. Een infor matie-ochtend wordt gegeven op dinsdag 15 september om 9.15 uur in 't Zaaltje, Pastoor van Luenenstraat 20 in Acht huizen en op donderdag 17 sep tember om 9.15 uur in het Info centrum in Oude-Tbnge. De cursus staat onder deskundige leiding en bestaat uit 10 lessen van IV2 uur, die op een nog na der te bepalen plaats zullen worden gegeven. Opgave voor de informatie-ochtend bij: SWOO, telefoon 01874-1344. OUDE-TONGE - In de Grut- terswei te Oude-Tonge vindt op vrijdag 18 september een openbare vergadering plaats van het Waterschap Goeree- Overflakkee. Aanvang 14.00 uur. De agenda omvat zestien pun ten waaronder de vaststelling van de inspraakverordening van het waterschap, verhoging van het legestarief voor ver gunningen en ontheffingen en het beschikbaar stellen van een krediet voor de nieuw bouw van het waterschapshuis. SPIJKENISSE - Op zaterdag 19 september wordt in Spijke- nisse een Burgerdag gehouden waarbij de nieuwe werkgroep Voorne-Putten, Rozenburg van de Diabetes Vereniging Neder land zich presenteert. Het doel van de werkgroep is om men sen met Diabetes Mellitus (ook wel genoemd suikerziekte) di recter te gaan benaderen dan voorheen het geval kon zijn. Het gebied Voorne-Putten en Rozenburg valt in principe on der de afdeling Rotterdam en omstreken van de Diabetes Vereniging Nederland. Bij een aantal inwoners van Voorne-Putten en Rozenburg is in de loop der jaren de behoefte ontstaan diabetici directer en beter te gaan benaderen dan dat vanuit de afdeling Rotter dam het geval kon zijn. Gedu rende de afgelopen maanden is intensief overleg geweest lus sen genoemde vertegenwoordi gers en het bestuur van afde ling Rotterdam. Dankzij de no dige ondersteuning vanuit Rot terdam kan de werkgroep zich nu aan de burgers van Voorne- Putten presenteren. Het ligt in de bedoeling, als de belangstelling voor activitei ten groot genoeg is, een zelf standige afdeling los van Rot terdam, op te richten. Als mo gelijk alternatief zou kunnen gelden dat er weliswaar een werkgroep wordt opgericht maar dat deze blijft ressorte ren onder de afdeling Rotter dam. In de loop van 1993 zal daarover mogelijk een besluit vallen. De praktijk zal name lijk moeten uitwijzen hoe de diabetici het beste bereikt kun nen worden. OUDE-TONGE - Het senioren damesteam van honk- en softbalvereniging The Islanders heeft haar beide laatste competitiewedstrijden niet in winst weten om te zetten. Zowel in opponent Mets als Stags moesten de Oude-Tongse dames hun meerdere erkennen. Ook de jongens aspfrantenploeg kon geen potten breken tij dens hun slotduel tegen de kampioen van dit seizoen, Schiedam. Het kersverse pupillenteam verloor zijn oefenduel met 14-7. Tijdens hun voorlaatse compe titiewedstrijd troffen de dames van HSV The Islanders thuis het Schoonhovense negental Mets. In vijf rappe innings werden de Flakkeese vrouwen naar een regelrechte 4-14 neder laag gespeeld. Vooral aan slag lieten zij de mogelijkheden lig gen. Succes Slechts twee speelsters lieten de bal enige keren met succes van de knuppel vertrekken. Werpster Diana Hameeteman noteerde twee honkslagen in drie slagbeurten. Zij scoorde hiermee een gemiddelde van 0.667. Catcher Yvonne Verbiest sloeg één honkslag in eveneens drie beurten. Haar eindcijfer kwam zodoende op 0.333. Zondag jongstleden dienden de dames voor hun laatste sei zoensoptreden in Etten-Leur aan te treden tegen het plaatse lijke The Stags. Hier was de af gang zo niet nog omvangrijker. De bezoeksters wisten geen en kele keer de thuisplaat te pas seren. Opnieuw werden vijf innings gespeeld. Yvonne Verbiest was nu de enige met wederom een slaggemiddelde: 0.333. De gast vrouwen maakten ook dank baar gebruik van de off-day waarmee werpster Diana Ha meeteman zondag werd ge plaagd. Ook relieve-pitcher Tbnny van Zanten kreeg het tij niet gekeerd. Eindstand: 18-0. Inpakken Het jongens aspirantenteam liet zich zaterdag in en tegen Schiedam met 8-1 inpakken. In drie van de vier innings kwa men slechts drie Oude-Tongse slagmensen aan bod. Alleen Sander Waldekker peuterde er een slaggemiddelde uit: 0.500. Kampioen Schiedam daarente gen sloeg er lustig op los. De scheidsrechter besliste regel matig in het voordeel van de thuisploeg. Vooral in de twee de en derde inning stroomden de punten voor Schiedam bin nen. Het nieuwe jongens pupillem- team van HSV The Islanders speelde vorige week zijn eerste echte (oefen)wedstrijd. Daar toe werd afgereisd naar het West-Brabantse Made. Hier trof de groep jongens in de leef tijd van rond tien jaar leef tijdsgenootjes van Feniks. On danks de 14-7 nederlaag was trainer/coach Ronald Visser optimistisch gestemd. „De jongens hebben goed ge speeld en geslagen. Verschil lende dingen die ze de laatste weken hebben geleerd, zijn goed uitgevoerd", aldus Visser na afloop. Zeven pupillen van The Islanders lieten opgetogen hun eerste slaggemiddelde no teren: Joachim Dunk, Paul Waldekker, Martin van Och tend, Marit Zwerus, Vincent Quispel en Jaspet Nooten- boom. AMSTERDAM - „3DIM" is de titel van een sculpturenexposi- tie die van 20 september t/m 1 november in het Amsterdamse Arti et Amicitiae plaatsvindt. De samenstellers Christine Koenigs en Hendri van der Putten hebben gekozen voor een formele indeling van de za len. Basisbereiding bakken: Laat in een passende pan boter uitbruisen en licht bruinen. Het formaat van de pan afstemmen op de hoeveelheid vlees die wordt bereid. In een te grote pan verbrandt de boter, in een te kleine pan wordt het vlees niet gelijkmatig gebakken. Schroei het vlees aan weers zijden dicht en temper het vuur. Blijf met het vlees over de bodem van de pan schuiven en keer het regel matig. Vervolgens verder bakken tot het vereiste gaartepunt. Het vlees uit de pan nemen en de braadbo ter eventueel afblussen met water of ander vocht. U heeft nodig voor 4 personen: 4 plakken varkenslever a 125 gram 1 mango 3 kleine sjalotjes Vi eetlepel scherpe Franse mosterd zout peper 2 eetlepels bloem 50 gram boter of margarine 1 deciliter appelsap 8 aardbeien Bereiding: Schil de mango. Snijd het vruchtvlees van de pit af en wrijf het door de zeef of pu reer het in de keukenmachi ne. Pel de sjalotjes en snijd ze in ringen. Wrijf de var kenslever dun in met mosterd, zout en peper. Wentel de lever door de bloem en schud de overtolli ge bloem er weer af. Verhit de boter in een koekepan met anti-aanbaklaag. Bak de lever op laag vuur in ea. 8 minuten zachtjes bruin en gaar, af en toe keren. Leg de plakken lever op een warme schaal. Bak de sjalotringen in de braadboter in circa 5 minuten bruin. Was intus sen de aardbeien en snijd ze tot waaiertjes. Doe de sja lotringen over in een kommetje. Roer de mango- puree en appelsap door de bakboter. Roer de aanbak sels los en kook het vocht op hoog vuur in tot sausdikte. Schenk een beetje saus naast de leverplakken en doe de rest van de saus over in een sauskom. Gameer de lever met aardbeienwaai ertjes en sjalotringetjes. Lekker met pommes macai- re (gekruide aardappelpu ree) en spinazie. Tip: U kunt hier ook runder-, kalfs- of lamslever voor ne men. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1385 kJ (330 kcal) Eiwit: 26 gram Vet: 17 gram Koolhydraten: 19 gram De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 2 september zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- C. P. Dorst-Linders, Julianastraat 9, Burgh-Haamstede De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- J. v. d. Valk-Doornhein, Schoolstraat 32, Middelharnis De derde prijs: Een waardebon van f 10,- J. M. v. d. Linde, Wandeling 5, Zierikzee Sleutelwoorden van de puzzel van 2 september zijn: Willens en wetens De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 25 september in ons bezit zijn Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. insekt; 4. heerschappij voeren; 7. uit principe; 9. tweetal bij elkaar behorende personen; 10. Europeaan; 11. katoenen satijnweefsel; 14 gebaar; 15. grootvader; 17. taille; 18. deel van een graanhalm; 19. vis; 20. snelheid; 21. water; 23. plant met bittere bladeren en bloemen; 25. met roest bedekt; 28. vogel; 29. ventilator; 30. specerij; 33. bepaald hoofdtelwoord; 34. schraapzuchtig. Verticaal: 1. heden; 2. dwaas; 3. niet gebogen; 4. wensen, graag willen; 5. ankerplaats; 6. schrijnend; 7. benzinepomp; 8. pijpje lippenrood; 11. kle dingstuk; 12. boom; 13. pasgang; 15. munt; 16. lichaamsdeel; 20. verbinte nis; 22. boom; 24. dag van de week; 26. plaats in Drente; 27. sèmdwich; 31. wilde haver; 32. soort papegaai. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters van de cijfers: 12, 30. 9, 21, 1, 32, 8, 17, 15, 7, 26. 2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 13