Ouwerkerk en Graauw delen eerlijk de punten Bruse Boys haalt de volle buit binnen in de tweede competitie-wedstrijd AZVV Open dag van werk groep schoolbiologie Zierikzee kruipt door het oog van de naald bij De Schutters Duiveland, Mevo en Brouwershaven verliezen Irritatie bij wisselspelers Ruitenbeek en Goudzwaard Edberg winnaar Pupillen- toernooi Dynamo-loop Agressief gedrag supporters MAANDAG 14 SEPTEMBER 1992 NR 25221 7 Mevo-speler Johan Heikqmp (tweede van links) speelde een goede wedstrijd maar ook hij kon zijn ploeg niet behoeden voor een zware nederlaag. (Foto: Joop vasn Houdt). OUWERKERK - Na een uiterst wisselvallige voorbereiding in de aanloop naar het nieuwe voetbalseizoen slaagde het eerste elftal van Ouwerkerk erin om in haar eerste competitie-optreden het bezoekende Graauw op een 1-1 puntende- ling te houden. Een resultaat dat trainer Peter Goedegehuure niet echt vond te genvallen „Kijk, winnen is natuurlijk altijd leuker maar terugkijkend op de ge brekkige voorbereiding is een punt tegen Graauw het maximaal haalbare in de ze fase. Afgaande op het behaalde resultaat kan ik achteraf bezien dan ook al leen maar tevreden zijn". Evenals vorig seizoen ontlie pen de Ouwerkerkers en hun Zeeuws-Vlaamse opponenten elkaar nauwelijks. Beide ploe gen moeten het hoofdzakelijk hebben van een portie gezonde vechtlust, waarbij goed ver zorgd voetbal meestentijds plaats moet maken voor het strijden voor elke bal en elke vierkante meter. Aan inzet ont brak het dan ook niet op het sportveld 't Eultje. Toch was het de thuisploeg die in het be gin van de wedstrijd het iets betere voetbal liet zien en daar om ook terecht na zestien mi nuten de leiding nam na een prima vrije trap van Jakkoo Brouwer: 1-0. Knokkers- mentaliteit Vanaf dat moment werd het echter al snel duidelijk dat de bezoekers uit Graauw zich niet met lege handen richting het Zeeuws-Vlaamse terug wilden laten sturen. Met de bekende knokkersmentaliteit trachtten de Graauwenaren onder lei ding van Erik Mahu, die overi gens door de sterk spelende Pe ter Hillebrand nagenpeg aan banden werd gelegd, naast de thuisploeg te komen zonder overigens echt gevaarlijk te worden. De thuisploeg kon zo doende dan ook met het door Brouwer gescoorde doelpunt met een 1-0 voorsprong gaan rusten. Uiteindelijk zou dan toch in de 68e minuut van de wedstrijd de verdiende gelijkmaker voor de Graauwenaren een feit wor den. Een hoekschop aan de lin kerzijde van het veld werd door de geheel vrijstaande Ed win Molders achter Ouwer- kerk-doelman Michel Bege- mann gekopt: 1-1. Op dat mo ment had de wedstrijd echter al in het voordeel van de Ou werkerkers beslist moeten zijn. Het moet echter gezegd worden dat de thuisploeg deze middag Vrouwe Fortuna niet echt op de hand had. Het ge beurde namelijk tot twee keer toe dat één der Graauw- verdedigers zijn doelman op de doellijn moest assisteren om erger te voorkomen. Pech dus voor de thuisploeg dat met een klein beetje meer geluk zelfs nog twee punten op zak had kunnen steken doch met een punt ook genoegen kon nemen. Ouwerkerk - Graauw 1-1 (1-0). 16e min. Jakkoo Brouwer 1-0. 68e min. Edwin Molders 1-1. Gele kaarten: René Manni (Ouwerkerk). M. van Troost en T. d'Haens (beiden van Graauw). Scheidsrechter: J. v. d. Velde. Toeschouwers: 100. Brouwershaven. Brouwershaven- Hoedekenskerke 1-4 Hoedekenskerke-speler Fred Velkers was afgelopen zater dag na afloop van het duel tus sen het thuisspelende Brou wershaven en het bezoekende Hoedekenskerke ongetwijfeld de man van de wedstrijd. Vel kers was met drie doelpunten op rij, onvervalste hattrick, verantwoordelijk voor de 1-4 overwinning die zijn ploeg te gen de formatie van de door Toon van Tiggelhoven getrain de Brouwenaren had weten te behalen. Tbt tien minuten voor tijd was er overigens geen vuiltje aan de lucht voor de thuisploeg. De ploeg van Van Tiggelhoven leidde op dat mo ment verdiend met 1-0, doel punt gescoord door Martin Quist, en leek af te stevenen op haar eerste overwinning van het nieuwe seizoen. Trainer Toon van Tiggelhoven ver klaarde na afloop van het duel dan ook dat hij tamelijk gerust BRUINISSE - Een fikse woordenwisseling tussen bestuursleden van Bruse Boys en oefenmeester Cees van Dijk tijdens de gang naar de kleedkamers deed de toeschouwers even verbazen. De winst van 2-1 op AZVV uit Axel was in ieder geval niet de reden van de korte en hevige discussie. Van Dijk snoerde gelijk zijn tegen standers de mond en dreigde zelfs zijn biezen te pakken. Zo ver kwam het niet doordat beide partijen inza gen dat er van de week eerst gepraat moest worden. De kritiek is gebaseerd op de twee spelers Robin Ruitenbeek en Herbert Goudzwaard. Zo wel in de eerste als in deze tweede competitiewedstrijd fungeren de beide spelers als wissel maar kwamen nog niet één keer in het veld. Tot groot ongenoegen van beide spelers die in de voorbereiding toch behoorlijk indruk maakten. De 20-jarige Herbert Goud zwaard uit Oosterland, die dit jaar van VC Vlissingen kwam, is zwaar teleurgesteld. ,,Ik heb in de oefencampagne mijn waarde wel bewezen. Ik had als extra handicap dat iedereen op mij lette maar daar heb ik mij aardig doorheen geslagen. In de competitiewedstrijd krijg ik nu geen kans en dat is een domper op mijn start bij Bruse Boys. Ik zal Van Dijk daar van de week over spreken. Ik geef mijn mening en krijg ik geen basisplaats dan speel ik liever in het tweede team of desnoods ga ik een andere vereniging op zoeken", aldus Goudzwaard. Robin Ruitenbeek was dezelf de mening toegedaan. ,,Hij heeft gezegd dat hij voor mij geen plaats heeft. Ik ga natuur lijk niet steeds op de bank zit ten. Ik wil voetballen, daarom ga ik de volgende wedstrijd in het tweede team voetballen. Hij neemt dan maar A- junioren om in de dug-out neer te zetten", aldus de 21-jarige Ruitenbeek. ,,Ik heb met die jongens een afspraak ge maakt", liet Van Dijk weten. „Wij hebben een smalle selectie en daar zit een roulatiesysteem in. En als een wedstrijd goed draait dan ga ik niet wisselen. Volgende week voetballen die jongens in het eerste of mis schien wel in het tweede elftal. En als er mensen zijn die het niet eens zijn met mijn beleid, okéé, dat kan gebeuren. Maar dan moeten we dat wel uitpra ten in de bestuurskamer en niet hier op het sportveld tus sen het publiek", liet de wat geïrriteerde Van Dijk weten. De uiteindelijke winst van 2-1 op AZVV uit Axel gaf ook Cees van Dijk alle reden om eens lekker te juichen. Het was een magere en nipte winst maar dat kon de feestvreugde niet drukken. Immers, de punten tellen in de derde klas KNVB. Zeker in de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar ge waagd en Bruse Boys ontsnap te twee keer aan een achter stand. Dankzij goed verdedi gers werk van Johan Nieu- wersteeg en uitstekende red dingen van Jacob Muller bleef de nul lang gehandhaafd. Mar tin Verspoor was dicht bij de openingstreffer maar de bal ging net langs de linker doel paal. Vier minuten voor de ver plichte theepauze sloeg het noodlot toe. AZW-speler Pas cal Schierman zette de bal van af de linker corner-hoek voor maar schoot tegen de hand van Johan Nieuwersteeg. Scheidsrechter Izac Roeland uit Sleeuwijk besliste straf schop en Schierman knalde vanaf de zestienmeterlijn de bal achter Jacob Muller: 0-1. In de tweede helft waren de kan sen voor Bruse Boys maar het ontbrak aan afmakers in de voorste linie. In de zevende mi nuut kwam Jacob van de Berge oog in oog met keeper Johnny Dieleman maar tikte de bal precies in de handen van de Axelse doelman. Nog geen vijf minuten later revancheerde Ja cob van de Berge zijn drang naar een doelpunt. Leo Bur gers, die heel de wedstrijd hard werkte, gaf een mooie voorzet en Van de Berge zette zijn hoofd achter de bal en scoorde keurig: 1-1. Er sloop wat luiheid in de ploeg van Bruse Boys maar vooral op het middenveld wa ren de Bruenaren de beteren. Echte reële kansen werden ge mist door Leo Burgers en Ja cob van de Berge. Maar de druk werd zwaarder op het Axelse doel. Maar de matig spelende Tonnie van de Berge dook op het juiste moment het gat in en kreeg de balop maat aan gespeeld van Leo Burgers. Met een knappe actie zette Tbnnie van de Berge keeper Dieleman op het verkeerde been en maakte de winnende goal. „Wij hebben gewonnen en dat telt in de competitie", liet Van Dijk weten die vond dat de ploeg goed had gespeeld. Bruse Boys - AZVV: 2-1 (0-1) 41. Pascal Schierman 0-1 (straf schop). 57. Jacob van de Berge 1-1. 85. Tonnie van de Berge 2-1. Gele kaarten: 22. Leo Burgers (Bruse Boys) overtreding. 57. Johnny Dieleman (AZW) com mentaar grensrechter. 87. Peter Bakker (AZVV) overtreding. Scheidsrechter: Izac Roeland uit Sleeuwijk. Toeschouwers: 150. langs de kant had gezeten. „Ge zien het spelbeeld was er nau welijks reden om niet in een goede afloop te geloven, we stonden met 1-0 voor, met zelfs nog een aantal mogelijkheden om op 2-0 te komen. Ik snap dan eigenlijk ook niet dat we de laatste tien minuten, behou dens na de 1-2 toen we achterin de poort open gingen zetten niet de organisatie en concen tratie op konden brengen om de verkregen vdorsprong te verdedigen. Als enig excuus kan ik dan ook alleen maar aanvoeren dat de voorberei ding niet altijd even optimaal is geweest en dat er verschil lende spelers conditioneel nog niet op peil zijn, maar zelfs dan". Het vierde en laatste Hoede kenskerke doelpunt kwam ove rigens van de voet van Peter Verdonk. MEVO Mevo - Middelburg 2-5. „Als deze ploeg net zo voetbalt als vandaag dan moet er toch een beter resultaat uit te slepen zijn", concludeerde trainer Jaap de Ridder nadat zijn ploeg met 2-5 verloor tijdens de eerste competitie-wedstrijd op Den Hogen Blok in Zierikzee. Binnen een kwartier was ME VO al naar de slachtbank ge dragen. In de tiende minuut scoorde Middelburg al direct bij.de eerste aanval op het doel van MEVO-keeper Carlos Men- donga. Een minuut later schoot Middelburg een vrije trap in de touwen: 0-2. En tot overmaat van ramp was het binnen de zelfde minuut 0-3. „Het gekke is dat Middelburg geen kans meer kreeg in de eerste helft. Gelukkig pakten de jongens de draad goed op en dat resulteer de in de tweede helft in meer aanvalskracht", vertelde De Ridder. De tweede helft toonde MEVO ook daadwerkelijk tegen het sterke Middelburg te zijn opge wassen. In de vierde minuut kwam er een mooie voorzet van Peter van de Linde die door de spits Dick van Splunder keurig werd ingekopt. Binnen tien mi nuten scoorde Kees de Ruiter 2- 3 doordat Johan Heikamp een pass door het midden aanreik te. Nadat Kees de Ruiter nog twee keer alleen voor de kee per kwam en een kans van Ru dy Dekker om zeep werd gehol pen scoorde Middelburg in de twintigste minuut haar vierde doelpunt: 2-4. Een kwartier la ter werd het lot van MEVO echt beslist door een afstandsschot die achter Jan van de Linde be landde die zojuist de gebles seerde keeper Carlos de Men- donga had vervangen. „Die jongens kregen zeven kansen en daar maken zij vijf doelpun ten uit", verklaart De Ridder die het klasseverschil niet echt zag. Duiveland Krabbendijke - Duiveland 4-1: De ploeg van trainer Kees Wil- lemse kreeg het nakijken tegen en in Kruiningen. Met 4-1 ver lies aan hun broek keerde zij met een domper terug. De man schappen van de bebaarde trai ner hadden zich iets meer voor gesteld van de eerste competi tiewedstrijd in de eerste klas afdeling. „Gezien het spelbeeld vind ik de uitslag wat geflatteerd. Wij hadden meer balbezit maar fy siek zat het bij ons nog niet goed. Wij kiezen voor het aan vallend concept, goed, dat kostte vandaag de overwin ning door de verdediging niet optimaal te laten werken", al dus Willemse. De grote plaag voor Duiveland was wel de getalenteerde spits Ronald Hoekman die alle vier doelpunten voor zijn rekening nam. In de vijftiende minuut maakte hij dankbaar gebruik van een misverstand tussen de reserve-keeper van Duiveland, Marco van de Linde, en een Duiveland-verdediger: 1-0. Nog geen tien minuten later verloor Henk de Bruine het duel met Ronald Hoekman die gelijk scoorde: 2-0. Duiveland kreeg kansen via André van de Berge op de paal en Renee van de Werf met Adrie de Jonge die ra kelings het doel miste. In de tweede helft trok Kruiningen gelijk van leer en Ronald Hoekman maakte in de tweede minuut een echte hattrick door 3-0 op het scorebord te bren gen. Twintig minuten later, via een aanval op rechts, ontweek Hoekman de buitenspelval en noteerde het vierde doelpunt achter Van de Linde. Een mi nuut later redde Jaap B rekel - mans de eer voor Duiveland met een fraai doelpunt: 4-1. „Ik miste vandaag drie goede spe lers, Adrie Bal, Hans Capelle (geblesseerd) en Sjaak Verhoek (vakantie). Het is geen excuus voor de nederlaag, maar toch", aldus Willemse. NEW YORK - Stefan Edberg de Zweedse tennisser heeft zijn US-open titel weten te prolongeren. Edberg bleek in staat tot mira kels. Hij verrichtte er op weg naar de finale drie op rij in 13 uur en 44 minuten en was koud vierentwintig uur later in de eindstrijd opnieuw in staat tot een maximale krachtsinspan ning. In 2 uur en 51 minuten versloeg hij Pete Sampras, kleinzoon van een Griekse im migrant, in vier sets: 3-6 6-4 7-6 6-2. BRUINISSE - De voetbal re gio-commissie Schouwen-Dui- veland houdt zaterdag 19 sep tember een F-pupillenmorgen op het terrein van Bruse Boys in Bruinisse. Twaalf ploegen, die samenge steld zijn uit zeven-tallen, spe len ieder vier wedstrijden. Er wordt op twee velden gespeeld en iedere wedstrijd duurt vijf tien minuten. Er wordt geen eindstand opgemaakt maar de pupillen worden beloond met een diploma. Programma: 9.30 uur Duive land - Zierikzee A. Bruse Boys - SKNWK. 9.45 uur Brouwers haven - Renesse. MEVO - Zie rikzee B. 10.00 uur DFS - Dui veland. Wissenkerke - Bruse Boys. 10.15 uur Brouwershaven - Zierikzee A. MEVO - Zierik zee B. 10.30 uur Renesse - DFS. Wissenkerke - Zierikzee B. 10.45 uur Duiveland - Brou wershaven. Bruse Boys - ME VO. 11.00 uur Zierikzee A. - Re nesse. SKNWK - Zierikzee B. 11.15 uur DFS Brouwershaven. Wissenkerke - MEVO. 11.30 uur Renesse - Duiveland. Zierikzee B. - Bruse Boys. 11.45 uur Zie rikzee A. - DFS. SKNWK - Wis senkerke. 12.00 uur Uitreiking diploma. MIDDELBURG - Atletiekclub Dynamo houdt zaterdag 19 september een 25 kilometer loop voor dames, heren en ve teranen. De wegwedstrijd start om 14.00 uur op de kunststofbaan aan de Nassaulaan in Middelburg. Het parcours is uitgezet op ver keersvrije binnenwegen tussen Middelburg en Veere. ZIERIKZEE - De werkgroep schoolbiologie, een werkgroep van de Natuur- en Vogelwacht, houdt op dinsdag 22 september in De Ruimte aan de Maarstraat 12 in Zierikzee een open dag waarbij in formatie wordt gegeven over de cursus schoolna- tuurgids. Deze open dag duurt 's ochtends van 10.00 tot 12.00 en 's middags van 13.00 tot 15.00 uur en is bedoeld voor een ieder die belangstelling heeft voor natuur en milieu en graag met kinderen werkt. De Natuur- en Vogelwacht kent verschillende werkgroepen. De werkgroep schoolbiologie houdt zich uitsluitend bezig met natuur- en milieu-educatie op de basisscholen. Hieronder wordt onder meer verstaan het begeleiden van buitenexcur sies, het maken van lesbrieven, het uitlenen van leskisten en het opleiden van mensen die mee willen helpen met het be geleiden van de excursies. Achterliggende gedachte hier bij is dat de kinderen kennis maken met hun eigen leefom geving. Ze leren de planten en de dieren kennen en de betrek kingen die deze met elkaar hebben. Bovendien wordt hen duidelijk gemaakt welke in vloed ze zelf en anderen heb ben op de leefomgeving. Deze informatie kan de basis zijn van een verantwoord milieube sef en milieubewust handelen in de toekomst. Degenen die zich hiermee bezig houden zijn allemaal vrijwilli gers. Hiervan zijn er veel no dig. Een groep van dertig leer lingen heeft al vijf begeleiders nodig om buiten zinvol bezig te zijn. Mensen die geïnteresseerd zijn in dit werk kunnen terecht op dinsdag 22 september. Hier kan onder het genot van een kopje koffie of thee het lesma teriaal worden bekeken en be staat er de mogelijkheid met andere schoolnatuurgidsen van gedachten te wisselen. Ook worden er om 11.00 en 14.00 uur dia's vertoond van de excursies die worden aangebo den aan de basisscholen van Zierikzee. Wie geen gelegen heid heeft de dag bij te wonen kan bellen met Jeltje Lanting, 01110-16367 of Rita de Ligt, 01110-12320. SUNNINGDALE - Nick Faldo heeft het Open Europees golf- kampioenschap in Sunningda- le op zijn naam gebracht. De Brit besloot het evenement zondag met een ronde van 65 slagen, vijf onder par. Hij stel de daarmee de spectaculaire hole-in-one van zijn Zweedse rivaal Robert Karlsson zater dag in de schaduw. STAMPERSGAT - ,,We zijn nu de enige ploeg met vier punten in deze klasse. Maar in zo'n wedstrijd tegen De Schutters kan je net zo makkelijk een punt la ten liggen. Ik ben blij dat de jongens niet in het agressieve spelletje stapten van die ploeg. Er waren zelfs supporters die ons stonden op te wachten bij de kleed kamer maar gelukkig trad het bestuur van De Schutters correct op", vertelt Kees Hagesteijn nadat hij met een 0-1 winst de reis naar Zierikzee aanvaardde. Tonnie van de Berge wringt zich tussen twee spelers. De overigens slecht spelende Van de Berge maakte in de laatste fase alsnog het winnende doelpunt. (Foto: Joop van Houdt). „Dit soort voetbal is nou net niet wat ik verwachtte in deze klasse. Ik was dit bij Middel burg helemaal niet gewend maar goed we moeten daar mee leren leven", vertelt Marco van Oeveren. De 27-jarige speler van Zierikzee scoorde tien mi nuten voor het einde de enige goal in een wedstrijd die veel te hard was. Een corner werd weggekopt dooreen verdediger van De Schutters en Marco van Oeveren pikte de bal in de lucht op zijn slof en schoot kei hard achter doelman Johan Pa lings die een aantal jaren gele den nog in het rijtje voor kwam bij de spelerslijst van eerstedi- visionist RBC. „De scheidsrechter had de wedstrijd niet in de hand en dan zeker in deze harde wed strijd moet je optreden. We hebben alleen in het eerste kwartier en het laatste kwar tier van de wedstrijd goed ge speeld. Voor de rest hield die bikkelploeg ons gewoon uit de wedstrijd", verklaart Van Oe veren die geheel blessurcvrij is. „Bij Zierikzee krijg ik de rust om van die lastige blessu re te genezen en ik ben er hele maal vanaf". Op het voetbal veld van Stampersgat kreeg Wim Lafeber niet v^el te doen. In de tweede helft waren de ballen die Lafeber kreeg op één hand te tellen. Kansen van Eric Berrevoets en René Roon werden gekeerd door keeper Palings. Een hoek schop van Wim Overweel werd door een verdediger van De Schutters in eigen doel gescho ten. Zierikzee juichte te vroeg want de grensrechter van de thuisspelende club vechtte het doelpunt aan nadat hij meende dat de bal over de achterlijn was geraakt. Een heftige dis cussie en scheldpartijen volg den voordat de arbiter uitein delijk het doelpunt afkeurde. De hardheid van De Schutters werd met regelmaat afgestraft door middel van gele kaarten. De Schutters-speler Wim Bos kon vertrekken met twee keer geel. Uiteindelijk was het Mar co van Oeveren die Zierikzee uit zijn lijden schoot. „Een beetje geluk natuurlijk met zo'n schot. Maar de winst was gerechtigheid", merkte Van Oeveren op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7