WIK vergeet kansen af te maken bij Smerdiek Leon Quik sleept SKNWK door de moeilijkste periode heen Renesse maakt een overtuigende start Harold van de Berge stopt bij Jong Zeeland Joost Rotte scoort voor WIK WIK deklasseert De Keien Michel Flikweert soort winnende doelpunt Dreischor en Zonnemaire winnen 6 zierikzeesche nieuwsbode SINT MAARTENSDIJK - Ondanks dat Smerdiek niks in te brengen had tegen het aanvallende elftal van WIK kwam de ploeg uit Kerkwerve niet verder dan een gelijkspel van 1-1. In de lucht toonde Smerdiek haar meerdere maar dat was niet voldoende want de elf spelers van Kees Joosse benutten niet die kansen die regelmatig ontstonden voor het doel van de keeper uit Sint Maartensdijk. „Als je zo'n wedstrijd speelt dan is het zonde om een punt achter te laten op Tholen. Je geeft gewoon iets weg terwijl dat helemaal niet nodig is", al dus Joosse die duidelijk wilde maken dat er meer in zat dan een gelijkspej. Smerdiek was nog niet één keer gevaarlijk voor het doel van Krijn Hen- drikse geweest nadat Joost Rotte in de vijfentwintigste minuut de openingstreffer op zijn pantoffel had. Juist nu WIK met tien man speelde om dat Rini Verwest voor een bles surebehandeling buiten de lij nen lag. Maar een mooi steek balletje van Eric van de Sande bracht Rotte goed in stelling. WIK speelde te onnauwkeurig om voor de rust de voorsprong te vergroten. De vrije trap door Marco Ganzeman genomen werd door Theo Wittenberg ra kelings naast gekopt. Ook een uitgespeelde kans nadat drie aanvallers van WIK de twee verdedigers konden uitspelen trof geen doel. „We spelen niet slecht maar dat wil niet zeggen dat je de kansen niet moet be nutten. Smerdiek lag gewoon op de loer hoewel ze geen echte vuist konden maken. Ik heb in de rust ook gezegd dat we zo om moeilijkheden vragen", verklaart Joosse de wat tegen vallende prestatie. Joosse kreeg gelijk in de twee de helft. Na een kwartier spe len en simpel balverlies op het middenveld ging een afstands schot door een Smerdiek- speler via de vingertoppen van Krijn Hendrikse in de linker hoek: 1-1. Het was voor Hen drikse ook een onverwacht schot waar hij op dat moment totaal niet op rekende. Want Hendrikse kon zaterdagmid dag in Sint Maartensdijk de schoten op zijn doel wel op één hand tellen. WIK liet ook in de tweede helft de volle winst duidelijk liggen op de grasmat. In het laatste kwartier werd er nog pressie-voetbal gespeeld op de helft van Smerdiek. Maar Theo Wittenberg, Joost Rotte en Leon Hend,rikse, die er als wissel in kwam, konden hun kansen niet omzetten in een doelpunt. „We waren vorige week in de winningmoed maar dat wil niet zeggen dat je een ploeg als Smerdiek moet onderschatten. Ze waren duidelijk de mindere ploeg, hadden weinig balbezit maar met het gemakzucht van onze spelers kost je dat toch een puntje", wilde Joosse nog even kwijt. BRUSSEL - Jelle Nijdam heeft zondag de Grote Prijs Eddy Merckx gewonnen, een indivi duele tijdrit in de omgeving van Brussel over 62 kilometer. NEW YORK - Gigi Fernandez en Natalja Zvereva hebben het vrouwendubbel op de US Open gewonnen. Het duo versloeg Jana Novotna en Larissa Savstsjenko-Neiland in de eindstrijd met 7-6 6-1. Nelissen en Willemse in selectie KAPELLE - Dinsdagavond 15 september start de se lectie van Jong Zeeland weer in de internationale voetbal-competitie. Naast Jong Zeeland wordt dit seizoen deelgenomen door de organiserende vereni ging Lierse SK, FC Den Bosch, het Belgische Lom mei, Lokeren, SVV/Dordrecht en Boom. Jong Zeeland speelt de eerste wedstrijd dinsdagavond (aan vang half acht) in Kapelle te gen Lommei. In de selectie zijn drie spelers van Schouwen- Duiveland opgenomen waaron der Harold van de Berge en Pe ter Willemse uit Bruinisse, en Er win Nelissen uit Zierikzee. Voor Harold van de Berge wordt het het laatste optreden binnen de selectie van Zeeland. „Ik heb de technische staf op de hoogte gebracht van mijn beslissing. Dinsdagavond- speel ik een afscheidswed- strijd en dan houd ik Jong Zee land voor gezien. Ik geef de HEAO-studie alle voorrang en naast het voetballen bij Bruse Boys kan ik niet voldoende tijd meer opbrengen om mij be schikbaar te houden voor Jong Zeeland", vertelt de 19-jarige Van de Berge uit Bruinisse. Beschikbaar Peter Willemse, woonachtig in Bruinisse maar voetballend voor Kloetinge, en de 19-jarige Erwin Nelissen uit Zierikzee hebben zich wel voor langere tijd beschikbaar gesteld. De technische commissie van de KNVB heeft besloten om de se lectie zo samen te stellen dat de jeugdige spelers op grond van hun leeftijd volgend jaar nog kunnen deelnemen aan het Zil veren Ganze toernooi in Goes. Voor dinsdagavond zijn uitge nodigd: Menno van Gremberg- he (Axel), Jacco Koekkoek en Eric Wieland van AZVV, Ha rold van de Berge (Bruse Boys), Edwin Held en Marcel Kole van Goes, Robin Moreauw, Micky Vujovic en Peter Willem se van Kloetinge, Pascal van de Berg en Steven Seedo van Mid delburg, Wilfred Schipper (Oostkapelle), Danny Gabriel- se (RSC), Alexander Ryckaert (Sluiskil), André de Letter (Tfer- neuzen) en Erwin Nelissen van Zierikzee. Coach is Wies van Avermaete en verzorger is Ibn Sheilds, ZIERIKZEE - De zaalvoetbal-ploeg WIK heeft in haar tweede competitiewedstrijd een monsterover winning behaald op De Keien. Het pas gepromoveer de team uit Nieuwerkerk kreeg met 13-4 een fikse nederlaag te verwerken. In de eerste klas zorgde Tbren Boys voor haar eerste overwin ning. In een spannende wed strijd wonnen zij met 2-1 van PTT. Ook De Beuze liet de de butant, Steilööre PJZ, met 4-2 achter zich. Programma Maandag 14 september in sporthal Onderdak in Zierik- zee:19.00 uur Bijmakelaardij- Delta Catering. 19.40 uur De Roo/Veen - Vuurtoren. 20.20 uur Coen Honig 1 - Nola Boys. 21.00 uur MEVO - Garage Sla ger. 21.40 uur Coen Honig 2 Knippie. 22.20 uur Zeelandia - FC Kerkwerve. Standen WIK-De Keien 13-4 PTT-Toren Boys 1-2 Rest.De Beuze-Steiloore PJZ 4-2 Coen Honig 1 I 0 0 1 0 1 - 3 De Keien 2 0 0 2 0 5 - 18 2e klas Neffen d'Eule-Vanity 5-4 Stella Boys 2-Zeelandia 2-2 Neffen d'Eule 2 2 0 0 4 10- 5 Bijmakelaardij i I 0 0 2 8- 2 Mevo 1 1 0 0 2 3 - 2 Vanity 2 1 0 1 2 6- 5 Zeelandia 1 0 1 0 1 2- 2 Stella Boys 2 2 0 1 1 1 2- 4 Stella Boys 1 0 0 0 0 0 0- 0 FC Kerwerve 1 0 0 1 0 2- 3 Delta Catering 1 0 0 1 0 1 - 5 Garage Slager 1 0 0 1 0 2- 8 3e klas Swarte Schaep-Pinky Boys 4-9 Deltan-Coen Honig 2 4-2 Braber Groenv.-Dropt.Passage 1-4 Dropt. Passage 2 2 0 0 ,4 9- 2 Pinky Boys 1 1 0 0 2 9- 4 Deltan 1 1 0 0 2 4 - 2 Braber Groenv. 2 1 0 1 2 6- 4 De Roo/vd Veen I 0 I 0 I 3 - 3 Knippie I 0 1 0 1 3- 3 St.'t Marktje ,1 0 0 1 0 1 - 5 Coen Honig 2 l 0 0 1 0 2- 4 Swarte Schaep 1 0 0 1 0 4 - 9 Vuurtoren 1 0 0 1 0 0- 5 WIK 2 I .1 0 3 20 - 11 Toren Boys 2 1 1 0 3 9- Sports.Jonker 1 1 0 0 2 5 -1 Rest.De Beuze 1 1 0 0 2-4 -2 Sporthuis ZZ 1 1 0 0 2 3 -1 PTT 2 10 12 5-5 Nola Boys I 0 0 1 0 3 -4 Steiloore PJZ 10 0 1 0 2 -4 ROME - Door drie doelpunten van Marco van Basten heeft AC Milan op verbazingwekkende wijze gewonnen bij Pescara. Na een ruststand van 4-4, be reikt na 38 minuten, werd het 5-4 voor de kampioenen. KRUININGEN - Vier punten uit de eerste twee competitiewedstrijden moeten voor het elftal van SKNWK een ware weelde zijn. Een sterk debuut in de vierde klas KNVB staat als een paal boven water. Zaterdagmiddag kreeg Kruiningen met 2-3 gewoon klop van een matige ploeg uit Nieuwerkerk. Het middenveld opereerde slecht maar door eenheid en hard werken verdienden de manschap pen van Kees Kommer negen minuten voor tijd de twee winstpunten via inval ler Michel Flikweert. Oefenmeester Kees Kommer weet zelf de kracht niet van zijn elftal maar één verdienste moet de oefenmeester uit Zie rikzee worden toegeschreven. Hij weet alle spelers op scherp te houden en past zonder meer de wissel toe als er geen inzet wordt getoond. Vooral het twee-gevecht tussen de keepers Leon Quik en Richard Dale bout moet Kommer met genoe gen aanschouwen. In eerste in stantie heeft hij voor Quik ge kozen en die redde SKNWK in Kruiningen van de ondergang. „Quik stond goed te keepen. Als er zeven keer een speler al leen op je af komt en al die bal len pak je dan groei je in zo'n wedstrijd. Ik heb natuurlijk twee sterke keepers want als Quik mindere tijden krijgt dan kies ik resoluut voor Richard Dalebout", aldus Kommer. Balverlies SKNWK had een furieuze start door binnen de eerste drie mi nuten op 0-1 voorsprong te ko men. Een bal vanaf de corner- hoek werd via een Kruiningen- verdediger verkeerd verwerkt en kwam op de linkervoet van Jacky de Bruine. Deze schoot de bal in de linkerhoek van het doel: 0-1. Vanaf dat moment nam Krui ningen het initiatief en de or ganisatie bij de spelers uit Jacky dr Bruine zorgde voor de openingstreffer tegen Krui ningen. (Foto: Joop van Houdt) Nieuwerkerk was ver te zoe ken. Ronnie de Bruine en Er win Theunisse leden regelma tig balverlies waardoor de greep op het middenveld verlo ren ging. Dit resulteerde erin dat de spits van Kruiningen tot twee keer toe alleen voor Leon Quik kwam maar deze redde fabuleus. In de vijfentwintigste minuut kwam de gelijkmaker op het scorebord. De rechterspits van Kruiningen schoot op de paal, de bal kaatste terug en via een Kruiningen-speler verdween de bal achter Quik. Even later werd Jacky de Bruine, in een doelrijpe kans,* neergelegd op de rand van het zestienmeter gebied. Een vrije trap volgde en werd door zijn broer Ronnie de Bruine resoluut in de tou wen geschopt: 1-2. In de tweede helft was het betere spel voor Kruiningen en de fouten bij de SKNWK-spelers stapelden zich op. Met ruim een kwartier spe len handelden de SKNWK-ver- dedigers verkeerd bij een hoek schop. De spelers hadden de bal maar voor het inscheppen en brachten hun ploeg weer langszij: 2-2. Kommer paste in de laatste fa se twee gouden wissels toe Mi chel Flikweert mocht zijn op wachting maken en Kees-Jan van Nieuwenhuizen kon een korte vakantie zijn inbreng weer in de ploeg brengen. En zoals veel trainers de wissels gebruiken voor een extra di mensie was Michel Flikweert de matchwinnaar. Een corner genomen door Erwin Theunis se werd door Michel Flikweert omgezet in het winnende doel punt. „Zo slecht voetballen en dan toch de winst pakken. We zien wel wanneer we tegen de lamp lopen maar deze twee punten pakken ze ons niet meer af", lachte Kees Kommer. Michel Flikweert bleek een gouden wissel te zijn. Hij had uiteindelijk het winnende doelpunt op zijn pantoffel. (Foto: Marijke Folkertsma). Zonnemaire scoorde er lustig op los tegen Kwadendamme 3. Oefenmeester Kees Kommer zag zijn ploeg vooral sterk op het middenveld opereren. Zonnemaire won uiteindelijk met 11-0. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Bij aanvang van de eerste competitie-wedstrijd tussen Re- nesse en Lamswaarde gaf het scorebord op het sportpark De Laone in Renesse al een 7-0 stand aan. Een voorbarige uitgangspositie die tevens wat verwarring teweeg bracht voor de toeschouwer die halverwege de wedstrijd langs de lijn aanschoof. Maar de echte uitslag, een 2-1 overwin ning voor Renesse, was verdiend en niks op af te dingen hoewel de spe lers zich in het laatste kwartier onnodig in moeilijkheden lieten bren gen. „We maakten de kansen niet af en dan kruipt de onzeker heid in de ploeg. Daar put de tegenstander moed uit en dan kom je inderdaad in het laatste kwartier onnodig in moeilijkheden", vertelt de enthousiaste oefenmeester Ed van Lent. Het was.inder daad kantje boord in het laatste kwartier. Keeper Maurice Simmerok zag de bal via de bovenlat achter het doel kaatsen en een paar minuten later moest hij zijn gewicht in de schaal leggen om een speler uit Lams waarde af te stoppen. Openingstreffer Toch was het Renesse dat beter spel liet zien. Dat werd dan ook al snel be loond. In de vijfentwin tigste minuut maakte Mi- scha van de Hoek de ope ningstreffer door de bal keurig achter keeper Jurgen Buisrogge te tikken. Vier minuten voor de rust schoot Remco Canters keihard op doel die de keeper in eerste instantie pakte maar daar na de bal losliet. Leon Bak ker stond op de goede plaats en scoorde 2-0 voor zijn ploeg. Vlak voor tijd schoot Remco Canters nog een bal rakelings langs de linker- paal. In de tweede helft vergat Renesse de kansen af te ma ken. Mischa van de Hoek kwam tweemaal alleen voor dc keeper maar maak te zijn karwei niet af. In de twaalfde minuut kon Mau rice Simmerok zelf gaan vissen in zijn doel nadat El mer van Troost zich sierlijk liet vallen over het been van Arjan van de Stolpe. Scheidsrechter René Boot besliste een strafschop die keurig werd afgemaakt door Elmer Troost. De scheidsrechter uit Vlissin- gen vergat in de vijfentwin tigste minuut dat hij ook een rode kaart op zak had. Leon Bakker was door de defensie van SDO heen ge broken maar keeper Jurgen Buisrogge pakte Bakker dertig meter voor zijn doel hardhandig aan. Het enige wat Bakker voor deze doel- rijke kans kreeg was een vrije trap en de keeper kon zonder enige vermaning weer onder de doellat gaan staan. „Wij hebben die twee pun ten gewoon verdiend. Het spelersmateriaal was van ons beter en met deze ploeg zie ik zelfs kans om bovenin mee te draaien", aldus Van Lent. Renesse-SDO: 2-1 (2-0) 25. Mischa van de Hoek 1-0. 44. Leon Bakker 2-0. 57. Elmer van Troost 2-1. Scheidsrech ter: René Boot uit Vlissin- gen. Toeschouwers: 65. Waarde - ZSC 4-0 Het gedegradeerde Waarde uit de eerste klas was duide lijk een maatje te groot voor ZSC uit Scharendijke. De ploeg van Sjaak Dorreman miste in de basis de keeper Johan van de Horst en de spelers Jan Meganck, Ibn van de Jhk en Frank Hille- brand. In de vijfde minuut moest keeper Jan van Don gen de bal al uit het doel vissen nadat een bal van Kees Snoek op zijn borsf stuitte en via een speler van Waarde in het doel rolde. In de tiende minuut was het weer raak nadat een hoek schop niet goed werd weg gewerkt en de voorsprong voor Waarde op 2-0 bracht. „In die eerste tien minuten hebben we de wedstrijd ver loren. De jongens liepen toen al achter de feiten aan", aldus Dorreman. Jan van Dongen had het na kijken en zag de 3-0 op het scorebord verschijnen. Hal verwege de tweede helft ontstond een gelijkwaardi ge situatie waardoor de drie ZSC-verdedigers door vier aanvallers van Waarde wer den uitgespeeld. Een coun terbal besliste uiteindelijk de eindstand: 4-0. Cadzand - DFS 4-2 „Dit was niet waar we van uit waren gegaan. We zijn zeer gemotiveerd afgereisd naar Zeeuws-Vlaanderen. Een schitterende warming- up en dan verlies je te leurstellend tegen een ploeg die een beetje staat te klun gelen", verklaart Nico Kind die het verlies nog steeds niet goed had verwerkt. In de zevende minuut ging Jan Pleune in de fout en daar gebruikte een spits van Cadzand gretig gebruik van en scoorde 1-0. In de tiende minuut van de tweede helft werd een te rugspeelbal catastrofaal voor DFS. Keeper Edwin van der Zande trachtte een Cadzand-speler uit te spe len maar dat mislukte en de 2-0 werd gemaakt. Twee mi nuten later moest Marco van de Zande het onderspit delven tegen de snelheid van een Cadzand-speler: 3- 0. Halverwege de tweede helft werd een verdedigers- fout genadeloos afgestraft en stond DFS met 4-0 achter. In de laatste tien minuten kreeg DFS nog een aantal kansen en benutte er twee van. Dagmar van der Salm werd in het zestienmeterge bied onderuit gehaald waarna Arnold van der Ha ve de strafschop verzilver de: 4-1. Een minuut voor het einde stifte Arco van de Linde de bal vanaf dertig meter recht het doel in: 4-2. Volharding - Dreischor 1-4 In de achtste minuut kwam Dreischor op voorsprong via een voorzet van Norman Dijst die keurig werd inge- schopt door zijn broer Eric Dijst. Pal voor rust kwam Volharding langszij via een hoekschop waarop Bonne Meintema geen antwoord had. In de tweede helft speelde Dreischor veel meer aanvallend en dat werd al in de de^de minuut beloond. Luck Heijboer zette de bal voor en Eric Dijst kopte over de verdedigers de bal in de touwen: 1-2. Acht mi nuten later was Luck Heij boer opnieuw betrokken bij een mooie aanval. De 25- jarige voetballer kapte zijn tegenstander keurig uit en legde de bal breed op Jan Witte die onhoudbaar in schoot: 1-3. Tben kende Dreischor even een mindere periode maar zes minuten voor het einde bracht de in gevallen speler Serge van de Bos de eindstand op 1-4. Zonneniaire- Kwadendamme 3 11-0 De ploeg van Wim Kommer scoorde er zondagmiddag op eigen veld lekker lustig op los. In de laagste klasse van de afdeling bleek de ploeg veel te sterk voor het derde team van Kwaden damme. „We hebben een goed middenveld en die be dient constant de spitsen", liet Kommer na de monster overwinning weten. De 26- jarige Marcel Thnis nam vijf doelpunten voor zijn reke ning en de nieuwe speler, de 24-jarige Marcel Perzygida scoorde vier keer. De andere twee doelpunten waren voor Edwin de Vlieger.We hebben nu de draad goed opgepakt en l^en wc hopen dat dit seizoen een goed sei zoen wordt".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6