Hockeyseizoen staat voor de deur Silvia Santos-da Silva en Patrick Meuldijk veroveren de tennistitel Westerschouwen Samengestelde wedstrijd voor paardenliefhebbers Competitie jeugd- tafeltennis van start Pupillen- wedstrijd Hoek wint op Bannink Tennis Eilandentoernooi om de Ben Morel Trofee Badminton debuteert landelijk Recreatie volleybal van start 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eerste damesteam start met thuiswedstrijd tegen DES Bonne Brouwer is teruggekeerd als trainer bij Hockeyclub Schouwen-Duiveland. Zondag 13 sep tember maakt hij zijn debuut met de dames-selectie tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen DES op sportpark Bannink. (Archieffoto). ZIERIKZEE - Het nieuwe hockeyseizoen staat weer voor de deur. Nadat de leden van Hockeyclub Schouwen-Duiveland al weer volop in training zijn start voor de beide standaard teams, dames en heren, zondag dertien september het uur van de waarheid. Zowel de dames als de heren komen uit in de vierde klasse dis trict en in beide teams debuteert een nieuwe trainer. Bij de dames is de zeer gerouti neerde trainer Bonne Brouwer weer teruggekeerd in de trai nersstaf van HSD. Brouwer die de laatste jaren trainercoördi nator was bij de hockeyclub Middelburg. „Ik ben in Mid delburg die taak aan het afbou wen en wil mij volledig toeleg gen op het trainersschap van de dames. Daarnaast wil ik hand- en spandiensten verle nen binnen de overige trai ningsgroepen met als doel om in de toekomst de ploegen tech nisch bij te schaven om op kunstgras te leren spelen", al dus de sympathieke Brouwer. „Mijn doel is bij de dames om de enthousiaste groep ook het spel structureel te maken. Bij de dames hangt een goede sfeer en er zijn allerlei mogelijkhe den om in de vierde klas e§n toontje mee te spelen. Ik wil niet zeggen dat we kampioen worden, nee, zo ver is het nog niet. Maar er zijn mogelijkhe den om in ieder geval leuk hoc key te spelen", vertelt Bonne Brouwer die door het bestuur van HSD was gevraagd om te rug te keren in de trainersstaf. Het eerste dames-team van HSD staat ondanks de nieuwe trainer en nieuwe speelsters een moeilijk seizoen te wach ten. Naast het probleem van een speel-grasveld in de thuis wedstrijden en een kunstgras veld bij de uitwedstrijden zal de ploeg zeker de nodige om schakeling ondervinden. Een complete gedaanteverwis seling heeft het eerste heren team ondergaan van HSD. Op vier spelers na van het vorige seizoen bestaat het eerste team nu vooral uit spelers van het derde team dat reeds een aan tal jaren bij elkaar bleef en ie dere keer opnieuw in hun klas de kampioenstitel veroverde. „Ik denk dat nu het sterkste team is samengesteld dat HSD ooit gehad heeft in haar be staan", vertelt de nieuwe trai ner Hans Blom die de vertrok ken oefenmeester Frits van de Berg heeft vervangen. „Ik wil niet direct van een prestatie drang spreken maar ik ver wacht dat wij met deze ploeg toch in de subtop van de vierde klas kunnen meedraaien. Daarnaast is het een vrienden club en het zou leuk zijn als we promotiekansen krijgen", ver telt Blom die door zijn zoon Je roen Blom wordt geassisteerd. De ploegen bestaan uit: Dames 4e klasse E: Gonneke Arken bout (aanvoerster), Kim Bijde- vaate, Vivian Bijdevaate, Mirte Blom, Leontien Koeman, Ka ren Koopen, Wendy van de Vel de, Saskia van Velthoven, Mar- tine Verschoore, Anne-Marie Verschoore, Jeanine van de Hoek, Fenneke van de Hoek, Marloes Koster, Nathalie van Toor, Jory Goedbloed, Guusta van Loo. Trainer: Bonne Brou wer. Tegenstanders: Middel burg, Hilvarenbeek, Tfeterin- gen, Oudenbosch, Rapide uit Hulst, DES uit Kaatsheuvel, Schot uit Tilburg, Gilze Rijen en Zundert. Heren 4e klasse C: Dirk-Pieter Arkenbout, Arco Dalebout, René Gelijnse, Mar co Mandemaker, Wouter Bakx, Jeroen Blom, Wilfred Drop pers, Frank Huisson, Oscar Kroezeman, Cees Noordhoek, Martijn Schimmer, Xander van de Steen, Robbert Steenstra. Trainer: Hans Blom en Jeroen Blom. Tegenstanders: Cadet ten uit Breda, Forcial uit Roc- kanje, Barendrecht, De Waele uit Ridderkerk, Made, Pollux uit Vlissingen, Tbteringen, Ou denbosch en Vlissingen. BURGH-HAAMSTEDE - Silvia Santos-da Silva en Patrick Meuldijk zijn in het enkelspel clubkampioen geworden van de tennisclub Westerschouwen. In een vrij gemakkelijke finalepartij versloeg Santos-da Silva haar tegenstandster Willie Bil met 6-2 6-2. Meuldijk zorgde voor sensatie op de hardcoartbanen in Burgh-Haamstede. Hij versloeg via een tie-break Chris Schoneman en in de hal ve finale had hij de kampioen van vorig jaar, Wim Dettemij met lege handen naar huis gestuurd. Honderdzeventig partijen in drie weekeinden waren er voor nodig om de climax te bereiken van de diverse spannende fina lewedstrijden in verschillende categorieën. Het enkelspel ging via het afvalsysteem en het dubbelspel werd afgewerkt via een poule. Vooral het en kelspel bij de heren kreeg een spannende ontknoping. Nadat Meuldijk de kampioen van vo rig jaar, Wim Dettemij, gedeci deerd uit het toernooi had geslagen ontmoette hij in de fi nale Chris Schoneman. De eer ste set was een vrij gemakkelij ke prooi voor Meuldijk maar de tweede set ging gelijk op. In de beslissende tie-break zag het er slecht voor Meuldijk uit nadat hij met 5-2 achterstond. Maar hij vocht voor wat hij waard was en voorkwam een derde set en werd clubkam pioen. In het herendubbel mani festeerde Patrick Meuldijk met Wim Dettemij zich opnieuw. In twee sets van 6-2 6-4 versloegen zij Jacco Gelijnse en Marcel van de Berge. Silvia Santos-da Silva mag zich een jaar lang de beste vrouw van tennisclub Westerschouwen noemen in het enkelspel. Ook in het ge- mengddubbel was zij samen met Frans Verspeek succesvol. Alhoewel hier drie sets voor nodig waren om Hennie den Ouden en Corrie Roda te ver slaan (6-3 3-6 3-6). Bij de dames- dubbel ging de clubtitel naar Connie den Ouden en Corrie Roda. De eerste twee sets wer den gedeeld met Bianca. den Ouden en Truus Kort. Maar de derde en beslissende set viel duidelijk in het voordeel van Den Ouden en Roda met 6-1. Tijdens de clubkampioen schappen van tennisclub Wes terschouwen streden ook de jeugdige tennissers om de hoogste eer. Een opvallende prestatie werd geleverd door de 12-jarige Ingrid Saman en Remco den Ouden. Beide spe lers wonnen de clubtitel bij het ^gemengddubbel zowel tot de leeftijd van twaalf jaar als tot de leeftijd van zeventien jaar. Uitslag senioren HD A-klas: Patrick Meuldijk/ Wim Dettemij - Jacco Gelijnse/ Marcel van de Berge 6-2 6-4. HD B-klas: Gerard Boekholt/ Piet Wels - Leo Rijnberg/Kees Rijnberg 6-4 6-7. DD: Connie den Ouden/Corrie Roda - Bian ca den Ouden/Truus Kort 6-3 4- 6 6-1. GD A-klas: Hennie den Ouden/Corrie Roda .- Frans Verspeek/Silvia Santos-da Sil va 6-3 3-6 3-6. GD B-klas: Con nie den Ouden/Robbie van de Werken - Dick Dool/Frida Borsboom 6-2 7-6. HE A-klas: Patrick Meuldijk - Chris Scho neman 6-3 7-6. HE Bklas: Leo Bakker - Sam Karsten 6-1 1-6 7- 5. HE veteranen; Jaap Kivit - Cees Rijnberg 6-2 6-3. DE: Sil via Santos-da Silva - Willie Bil 6-2 6-2. Uitslag jeugd Jongens: tot 10 jaar JE: 1. Klaas Alberda 2. Johnny Quaak (poule). JD: Klaas Al- berda/Johnny Quaak. Ronald Schot/Sander Keus 6-3 6-0. Tot 12 jaar: JE: Koos Alberda - Remco den Ouden 7-6 6-7 6-2. JD: 1. Koos Alberda/Michel Zuijderwijk. 2. Niek Radema ker/Kees Padmos (poule). Tot 17 jaar: JE: Dennis Aerts - Daan Padmos 6-2 7-5. JD: Ro bert Schras/Pascal Zuijder wijk - Remco den Ouden/Kees Padmos 6-3 2-6 7-5. Meisjes tot 10 jaar: ME: Daniëlle Schrier - Josephine Schras 6-0 6-0. Tot 12 jaar: ME: 1. Ingrid Saman 2. Daniëlle Schrier (poule). MD: Charissa den Bakker/Daniëlle Schrier - Karlien van de Kasteele/Josephine Schras 6-1 6-0. Gemengddubbel tot 12 jaar: Ingrid Saman/Remco den Ouden - Daniëlle Schrier/Mi- chel Zuijderwijk 6-0 6-1. Tot 17 jaar:Ingrid Saman/Remco den Ouden - Mariëtte Alblas/Pas- cal Zuijderwijk 6-4 4-6 6-1. SVETI STEFAN - Het verwer ken van een nederlaag blijkt Robert Fischer nog altijd niet gemakkelijk af te gaan. Vanaf het terras van het enige restau rant op het hermetisch van de buitenwereld afgesloten rotsei land schetterde in de nacht van woensdag op donderdag kei harde Amerikaanse muziek uit de luidsprekers. Kennelijk ver ordonneerd door Fischer zelf. DEN BOSCH - Op eenvoudige wijze heeft basketbalclub Den Bosch donderdag de tweede ronde van de Europacup II ge haald. Ook in het tweede duel won de Brabantse ploeg over tuigend van het jonge Tsjechi sche BVC Brno: 88-62. ZIERIKZEE - Atletiekclub Delta Sport houdt zaterdag 12 september de 5e pupillencom- petitie-wedstrijd op sportpark Bannink in Zierikzee. Deze wedstrijd wordt georga niseerd in het kader van de Ir. Knaap pupillencompetitie. Aanvangstijd van de wedstrijd is om 11.30 uur. ZIERIKZEE - Jan Hoek won de tien kilometer tijdens een avondatletiekwedstrijd op sportpark Bannink in Zierik zee. De 30-jarige atleet van Delta Sport realiseerde een tijd van 32.25.9 minuten. Op de tweede plaats eindigde de Ma rokkaan Rachid Ben Meziane in 33.09.0 minuten. Naast de tien kilometer werd er op sportpark Bannink ook een aantal werpnummers ver werkt. Monique Schipper won bij de A-junioren het discus- weipen met 43 meter en 80 cen timeter. Bij de heren won Peter Berkhof uit Dordrecht het dis cuswerpen met 48 meter en 90 centimeter. Uitslagen: Heren: 10 kilome ter: 1. Jan Hoek, DS 32.25.9 min. 2. Rachid Ben Meziane, DS 33.09.0 min. 3. Leo de Leeuw, AV 33.31.6. Werpnum mers: 1. Peter Berkhof, Parth. discus 48,90 m„ kogel 15,96 m. 2. Danny Duinhouwer, DS speer 41,24 m., kogel 9,93 m. 3. Ronald Seegers, RK discus 26,46 m. kogel 9,55 m. Dames: I. Daniëlle Seegers, RK discus 38,80 m., kogel 11,49 m. 2. Jan- nie Schot, DS discus 27,50 m., kogel 9,67 m. A-junioren: Meis jes: Monique Schipper, DS speer 28,96 m. discus 43,80 m. Jongens: 1. Michel Houkamp, Dy. speer 44,66 m., discus 35,80 m. B-junioren: Meisjes: 1. Re- nate van den Hoek, DS kogel 12,37 m. Jongens: 1. Mark van Engelen, Parth. speer 39,10 m., discus 34,42 m. 2. Ivor Land- brug, DS discus 24,66 m., kogel II,46 m.C-junioren: Meisjes: 1. Mariëlle Huisman, DS discus 18,34 m. Jongens: 1. Jurgen de Lang, DS speer 39,80 m., discus 34.,02 m. D-junioren: Meisjes: 1. Anja Stouten, DS kogel 13,65 m., discus 26,70 m. Jongens: 1. Patrick Vleghels, Spado discus 31,86 m. speer 22,98 m. ZIERIKZEE - De gezamenlijke tennisverenigingen van Schouwen-Duiveland houden zaterdag 12 en zondag 13 september de voorrondes van het Eilan dentoernooi nieuwe stijl. Op zaterdag 19 september vinden op de tennisbaan aan de Grevelingenstraat in Zierikzee de halve- en finalewedstrijden plaats. Patrick Meuldijk won in de tie-break van Chris Schoneman. In de halve finale versloeg Meuldijk de kampioen uan vorig jaar, Wim Dettemij. (Foto: Marijke Folkertsma). Na het succes van vorig jaar komt er een herhaling van dit tennisevenement. Op alle ten nisbanen kunnen de clubleden van de negen verenigingen strijden in de voorrondes om een halve finaleplaats. Er wordt in verschillende catego rieën gespeeld. De dubbels moeten bestaan uit leden van dezelfde vereniging omdat er punten verdiend kunnen wor den voor het clubkampioen schap. De organisatie heeft be sloten dat er om de Ben Morel Trofee wordt gestreden. Morel, die vorig jaar is overleden, was de stuwende kracht achter het Eilandentoernooi waar gestre den wordt om de individuele- en clubkampioenschapstitel van Schouwen-Duiveland. De toernooicommissie bestaat uit een afgevaardigde van elke vereniging. Dit jaar heeft Lawn tennisclub Den Haene uit Schuddebeurs de voorzitter moeten leveren. In de voorron des worden de partijen per uur gespeeld waardoor de games worden doorgeteld. Alleen in de halve- en finalewedstrijden speelt men in sets. Er wordt gespeeld in de vol gende categorieën: E/D2: HE, DE. GD. HD. DD. Dl: HE, DE, GD. HD. DD. C2: HE. B/C: DE. GD. HD. C2: HE. Plaatsing Eilandtoernooi 1992 HE C2: 1. Wïlco Hoogerhuis (Scelveringhe); 2. Johnny Otte (Bru-Tèn). DE C poule van 3: Corrie de Waal (Bru-Tèn); Ber- bel Korenhof (Duiveland); Li- anne de Looff (Bru-Tèn). HD B/C: 1. P. Coppoolse/C. Stou ten (Bru-Tèn); 2. H. J. Goedege- bure/P. Vreeke (Duiveland. GD B/C: 1. L. de Looff/P. Coppool- se (Bru-Tèn); 2. B. Korenhof/R. Korenhof (Duiveland). HE Dl: 1. Jan Cees van der Stigchel (Bru-Tèn); 2. Mark Lodewijk (Duiveland). DE Dl: 1. Hilke van der Pols (Bru-Tèn); 2. Erna Bezemer (Duiveland); HD Dl: 1. G. Kort/P. Schuiten (Wester schouwen); 2. A. de Looff/H. van der Doe (Bru-Tèn). DD Dl: l. T. Kort/C. den Ouden (Wes terschouwen); 2. J. van Dij- ke/P. Pronk (Duiveland). GD Dl: 1. C. den Ouden/G. Kort (Westerschouwen); 2. J. van Dij- ke/R. van Dijke (Duiveland). HE D2: 1. Peter Vrij (Duive land); 2. Richard Folmer (Dui veland). DE D2: 1. Brenda Don (Duiveland); 2. Hetty Mol (Den Haene). HD D2: 1. P. Vrij/R. Folmer (Duiveland); 2. H. van der Werf/E. Beye (Bru-Tèn). DD D2:1. M. Zijta/B. Don (Dui veland); 2. J. Goedegebure/K. Mellegers (Scelveringhe). GD D2: 1. M. Pantekoek/J. Pante= koek (Duiveland); 2. W. Koo- man/T. Merle (Zierikzee). ZIERIKZEE - Iedereen die iets van paardensport af weet, kent de disciplimes dressuur en springen, en soms ook de voltige of het mennen. Wat een samen gestelde wedstrijd inhoud is veel minder bekend. Het gaat hierbij om de meest veelzijdige vorm van paardensport die er is. Dit soort wedstrijden, de naam zegt het al is samengesteld uit een viertal vor men: dressuur, wegparcours, cross country en sprin gen. De behaalde resultaten in elk van deze onderdelen bepalen de einduitslag. Wil een ruiter of amazone hoog scoren in de ze, meest complete vorm van paardensport, dan zal de com binatie van alle markten thuis moeten zijn. Meest spectaculaire onderdeel van deze wedstrijd is altijd de terreinrit (cross). In het terrein is een parcours uitgezet, in lengte variërend van anderhal ve kilometer tot vier kilometer voor de zware klasse, waarin opgenomen zo'n vijftien tot vijfentwintig natuurlijke hin dernissen. Bestaande uit op- en afsprongen, sloten, hekken, dikke boomstammen, houtsta pels en water, die binnen een vooraf vastgestelde tijd moe ten worden overwonnen. Behalve kunde, vraagt deze op gave vooral een zeer goede con ditie van ruiter en paard en ook van beiden het nodige lef en doorzettingsvermogen. Technisch Het aantal sprongen, de hoogte en breedte daarvan, alsmede de moeilijkheidsgraad in tech nisch opzicht wordt aangepast aan de klasse v/aarin men start: de B-, L-, M- of Z-klasse. De publieke belangstelling is dikwijls bijzonder groot bij de ze cross, vooral bij de water- hindernissen. Hoewel ongeluk ken zelden voorkomen bij SGW-wedstrijden, komt een nat pak nog wel eens voor. Het uitschrijven van- een SGW is een vrij kostbare en tijdroven de aangelegenheid, die een zeer goede organisatie vergt. In Zeeland bestaan momenteel drie verenigingen die dit aan durven: Scheldestad uit Vlis singen, De Gouwe Reyers uit Serooskerke en, voor de twee de achtereenvolgende keer, de RV Hulst. De wedstrijddata 12 september in Hulst, 26 september op 'de Piet' bij Arnemuiden en 10 ok tober de Schotsman bij Kam perland (Zeeuwse kampioen schappen), zijn zo gekozen, dat een oplopende moeilijkheids graad is verwezenlijkt. Ook van Schouwen-Duiveland- se zijde maakt een vijftal all- rounders zich op om hun krach ten te meten met de rest van Zeeland. De combinaties Da nielle Rotteveel met Satan van Westerschouwen en de Schouw- se Ruiters Eline Struyk met Zamora, Harry van Doorn met Alanda, Leonie Klompe met Nandoor en Co Quartel met Edison, makeh wekelijks over uren om de conditie van ruiter en paard op te voeren om zo met succes aan deze SGW- wedstrijden te kunnen deelne men. De Westerschouwen combina tie is nieuw in dit gezelschap. Nadat ze één keer door één van de anderen was meegetroond naar een bondstraining in Vlaardingen, was ze verkocht. „Nooit geweten dat dit zo leuk zou zijn," aldus Danielle. Ge zien de trainingsvorderingen onder leiding van de bekende springruiter en instructeur Si mon den Exter uit Kortgene, moet de combinatie in staat ge acht worden hoog in het eind klassement te eindigen. Ook Harry van Doorn en Alan da gaan aan hun eerste SGW- seizoen beginnen en ook hier wijzen de trainingsresultaten in de goede richting. De ande ren brengen al wat meer cross- ervaring mee, hoewel Co Quar tel met Edison als combinatie ook nieuw is. ZIERIKZEE - Het eerste team van Badmintonclub Zierikzee start zaterdag 12 september met zijn debuut in de 4e klasse landelijke competitie. Nadat vorig jaar de promotie is bewerkstelligd speelt het kwartet Jacqueline Altena, Angelique van der Have, Peter Tijl en Hanco de Vos zijn eerste wedstrijd in en tegen Rockan- je. De wedstrijd start om 12.00 uur. Alle overige activiteiten in de lagere teams van Badmin tonclub Zierikzee starten een week later. ZIERIKZEE - Volleybalvereni ging Delphi Mevo '80 start vrij dagavond 11 september met de competitie recreatievolleybal in sporthal Onderdak in Zie rikzee. Zevenenveertig ploegen ver deeld in vijf poules spelen een hele competitie. Er wordt gespeeld volgens de NeVoBo-regels en op vier vol- leybalvelden worden gelijktij dig in Onderdak de wedstrij den afgewerkt. De competitie duurt van september tot april. ZIERIKZEE - Zaterdag 12 september neemt de na jaarscompetitie tafeltennis weer een aanvang. Voor de Scaldinajeugd staan er gelijk allemaal uitwed strijden op het programma. Tfen opzichte van het vorig sei zoen is er een aantal verande ringen. Drie teams gaan een klasse hoger spelen, terwijl er ook weer nieuwe spelers zijn ingepast. Het vlaggeschip van de Scaldi najeugd komt na de promotie uit de 2e klas, de een na hoog ste in de afdeling. Ze mogen in hun eerste wedstrijd gelijk naar mede-promovendus Big Smash 1 in Biggekerke. Verder treffen Maurice van Slobbe, Hans Boon en Erik Stoel de volgende tegenstanders: Rey- naert 3 uit Hulst, SAR'73 1 uit Kloosterzandc; Westerzicht 2 uit West-Souburg cn Arnemui den 2. Het 2e team heeft op grond van zijn 2e plaats vorig seizoen een plaats gekregen in de 3e klas B. Dat zal hard werken worden voor dit team, maar ze kunnen zich qua prestatie waarschijn lijk goed optrekken aan hun te genstanders. Het team bestaat uit: Arthur Schenk. Marien Hogerhcyde en Danny de Boer. Ze krijgen te maken met de volgende teams: Effect 1 uit Tbrneuzen, Yerseke 2, RDT 2 uit Lamswaarde, MZ 2 en MZ 4 uit Middelburg. Ook het 3e team komt een klas se hoger uit en wel in de 4e klas B. Boudewijn Heijboer moet samen met Mathijs van IJssel- dijk en Wilco Vermeule zorgen in deze klas te blijven. Géén eenvoudige opdracht maar ze hebben de leeftijd om met iets meer druk te gaan spelen. Ze treden aan tegen: Westerzicht 5 uit West-Souburg, MZ 5 uit Middelburg. SAR'72 uit Kloosterzandc en Yerseke 4. Het 4e team komt uit in de pu pillen/welpen le klasse. Hier zal het team onder aanvoering van Martijn Kieboom en met Marian Pankow twee nieuwe mensen moeten inwerken. Mar cel van Slobbe is nieuw in competitie-verband en zal na gewenning zeker zijn steentje bij kunnen dragen aan dit team, en dit geldt ook voor Mart Goudzwaard uit Zierik zee. Hun tegenstanders: RDT 3 uit Kloosterzande; Westerzicht 7 uit West-Souburg; MZ 7. MZ 8 en MZ 9 uit Middelburg. v

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8