Droom van Westerschouwse wethouder aan diggelen Onroerend goedbelasting in Zierikzee 10 procent omlaag uw mm SCHOUWEN-DUIVELAND r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 'Ik ben een vermogen kwijt, maar mijn verstand en creativiteit kunnen ze me niet afnemen' Vanwege hertaxatie panden zou de OB jaarlijks bijna 600.000 gulden meer opbrengen TROUWPLANNEN? 8 Inbraken in twee bedrijven Renesse Dinsdag 15 en 22 sept. zijn wij gesloten Diefstal auto CAPS JACKS smoren. I-; 1^ dé krant van schouwen-duiveland! j RIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1992 149e JAARGANG NR 25220 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Ir. C. W. Veerhoek: Achteraf spijt dat ik niet gewoon ingenieur geworden ben." (Archieffoto). RENESSE - Een paar jaar geleden kon hij zichzelf nog miljonair noemen. Nu zegt hij opgelucht te zul len zijn als hij met de opbrengst van de verkoop van zijn discotheek Tomorrowland in Botterdam zijn crediteuren kan afbetalen. „En dan? Ik zal opnieuw moeten beginnen, maar niet meer in de horeca. Dat heb ik nu wel gezien", aldus Veerhoek. „Ik ben een vermogen kwijtgeraakt, maar mijn verstand en creativiteit kunnen ze me niet afnemen". Veerhoek kwam deze week in het nieuws toen bekend werd dat hij door een onbekende mishandeld was. Een man had bij hem aangebeld om kwart voor elf 's avonds. ,,Ik zat met mijn kinderen in de kamer toen er gebeld werd", vertelt Veerhoek. „Ik deed de deur open en er staat een man voor de deur die mij vraagt of hij even mag bellen. Voordat ik antwoord kon geven lag ik al gestrekt in de gang". Speculaties Na één welgemikte vuistslag maakte de man zich uit de voe ten. Veerhoek moest zich in een ziekenhuis in Goes laten be handelen. Door de klap was zijn oog beschadigd. „Mijn ooglid was opengereten en er zaten krassen op mijn hoorn vlies. Ik zag niets meer met dat ene oog. Nu begint dat geluk kig weer een beetje terug te ko men", aldus Veerhoek. Het nieuws van de mishande ling van de Westerschouwse wethouder verspreidde zich als een lopend vuurtje door de ge meente. In verschillende kran ten werd een verband gelegd tussen het incident en de te loorgang van Tomorrowland. Veerhoek sluit dat niet op voor hand uit, maar hij stelt dat het ook mogelijk is dat het een wraakactie betreft van iemand waar hij uit hoofde van zijn functie als wethouder mee te maken heeft gehad. Wat voor hem in ieder geval als een paal boven water staat is dat de man die hem neersloeg in opdracht handelde. Wat er precies achter steekt, daar heeft hij naar eigen zeggen geen idee van. „De politie on derzoekt de zaak en ze hebben in ieder geval aan de hand van verschillende getuigenverkla ringen diverse aanknopings punten. Ik zou het zelf het ergst vinden als zou blijken dat het iets te maken heeft met mijn bestuurlijke activiteiten. Want dan is de democratie in het ge ding". Uitdaging- Veerhoek is eigenlijk inge nieur weg- en waterbouw van beroep. Hij is echter nooit echt in dat vak aan de slag gegaan. „Ik heb mijn studie destijds met goed gevolg, zelfs met lof, afgerond en ik had ook zo bij een bedrijf kunnen beginnen in een goedbetaalde functie. Maar dan zou ik meteen naar het buitenland moeten. Ik was toen pas getrouwd en daar had ik niet zo'n trek in, dus dat heb ik niet gedaan". Nog tijdens zijn studie was de ambitieuze jonge Veerhoek er in geslaagd in Renesse een aan tal horecabedrijven op te zet ten. „En dat liep op gegeven moment zo hard dat er nooit iets van is gekomen om werk als ingenieur te zoeken. Ach teraf heb ik er wel spijt van dat ik niet gewoon ingenieur ben geworden". Veerhoek maakte echter destijds de keuze voor de horeca en dat legde hem be paald geen windeieren. Alles bij elkaar bezat Veerhoek acht horeca-bedrijven, verspreid over Zierikzee, Renesse en Haamstede. „Maar ik raakte er op gegeven moment op uitgekeken. Ik wil de iets nieuws, een uitdaging", vertelt Veerhoek. Het plan om in Rotterdam een super-disco neer te zetten rijpte. Veerhoek verkocht zijn bedrijven op Schouwen-Duiveland en de .op brengst van diq verkoop stak hij in een ambitieus project; Tomorrowland in de Alexan- derpolder bij Rotterdam. Ach teraf geeft hij toe dat hij de kansen voor Tomorrowland verkeerd heeft ingeschat. „Maar op papier zag het er heel goed uit", aldus Veerhoek. „Ik had van te voren marktonder zoek uit laten voeren en de con dities leken optimaal. Er zou een markt voor zijn, er was rui me parkeergelegenheid en het was een plaats die zowel met de auto als met het openbaar ver voer goed bereikbaar was". De Renesser ondernemer ging met de gemeente Rotterdam om ta fel zitten en zijn plannen kre gen steeds meer gestalte. In no vember 1989 werd het futuristi sche koepelvormige gebouw geopend. In de eerste maanden leek het bedrijf aan alle ver wachtingen te voldoen. „Het liep uitstekend. Ik kan niet an ders zeggen", aldus Veerhoek. De omzet was groot, maar ook de kosten namen astronomi sche vormen aan. „In het begin had, ik de bouwkosten heel goeil in de hand maaJlpp gege ven moment begon ik in tijd nood te komen. Ik wilde per se in het najaar open want dat is voor Rotterdam het hoogsei zoen". De bouwkosten begon nen flink op te lopen. Ook kostte het Veerhoek meer dan aanvankelijk gepland om de veiligheid van zijn bezoekers te garanderen. „Daar kwam bij dat ik me wel heel intensief be zig hield met de bouw, maar nog niet zoveel aan de opbouw van de organisatie had gedaan. En dat kost extra personeel en dus extra geld". In de eerste maanden na de opening liep Tomorrowland prima. Maar toen kwam de klad erin. Volgens Veerhoek heeft dat verschillende oorza ken. Zo noemt hij een toename van de concurrentie in Rotter dam. „Er zijn een heleboel party-centers bijgekomen. En verder heb je nog de House- parties die veel publiek weg- ZIERIKZEE - Een meerderheid van de Zierikzeese adviescommissie financiën is van mening dat de on roerend goedbelasting in de gemeente Zierikzee met tien procent moet worden verlaagd. Omdat de waar de van de huizen in de gemeente de afgelopen vijf jaar met gemiddeld 17 procent is gestegen hoeft dat in de praktijk niet te betekenen dat het bedrag dat men als burger aan onroerend goedbelasting betaalt ook daadwerkelijk kleiner wordt. De onroerend goedbelasting wordt immers berekend aan de hand van de waarde van een pand. Een en ander kwam donder dagavond aan de orde tijdens de openbare vergadering van de adviescommissie financiën in het stadhuis te Zierikzee. El ke vijf jaar worden alle panden in de gemeente in opdracht van het gemeentebestuur opnieuw getaxeerd. Aan de hand van die waardebepalingen wordt het bedrag aan onroerend goedbe lasting bepaald dat men als ei genaar en/of gebruiker van een pand moet betalen en ook het geschot dat aan het waterschap moet worden betaald. De vijfjaarlijkse taxatie vond in het afgelopen jaar weer plaats. Omdat de gemiddelde waarde van woningen de afge lopen vijf jaar in Zierikzee met gemiddeld 17 procent steeg en er een behoorlijk aantal huizen werd bijgebouwd kwam de to tale waarde van alle panden in Zierikzee uit op 620 miljoen gulden. Dat was 94 miljoen meer dan vijf jaar geleden. Voor de gemeente zou dat in houden dat men via de onroe rend goedbelasting jaarlijks bijna 600.000 gulden meer bin nen zou krijgen dan tot en met 1992 het geval was. De nieuwe tarieven gaan in 1993 in. Wanneer de gemeente de ver wachte meeropbrengst van 600.000 gulden zou gebruiken om de onroerend goedbe lasting te verminderen zou dat een verlaging van vijftien pro cent opleveren. Hoewel de com missieleden van mening waren dat daar iets voor te zeggen was, onder meer omdat Zierik zee een van de hoogste OB- tarieven van Zeeland heeft, wilde men zover toch niet gaan. „De gemeente heeft een aantal plannen die echt uitgevoerd moeten worden. Daar is toch ruim 300.000 gulden voor no dig. We vinden dat we dat be drag moeten houden om de meest noodzakelijke dingen te kunnen doen en de rest terug moeten geven aan de burgers", aldus PvdA-commissielid drs. G. H. Brand. Hij kwam daarbij uit op een verlaging van de on roerend goedbelasting met tien procent. Het RU-commissielid W. F. Sprengelmeijer en J. J. Ge- leijnse (VVD) deelden die me ning. „Ik had gedacht dat we op de nullijn moeten gaan zit ten, maar.dan kom je als ge meente niet meer toe aan het realiseren van leuke dingen", aldus Geleijnse. Overigens bleek uit een toelichting van commissievoorzitter wethou der L. J. van Gastel (WD) dat het realiseren van alle 'leuke dingen' die men als gemeente graag wil 1,4 miljoen gulden zou kosten. Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA) hield de gul den middenweg aan bij haar advies. Ze was van mening dat de onroerend goedbelasting met 7,5 procent moet worden verlaagd en de andere 7,5 pro cent moet worden gebruikt EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Niet dromen moet ge uw teven, doch beteven wat gij droomt. Roquette Zonnige perioden HET WEER In de nacht een enkele bui. Over dag op de meeste plaatsen droog en perioden met zon. Min.temp. rond 8 graden, middagtemp. rond 18 graden. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind, rond kracht 3, aan de kust. eerst nog krachtig, 6. houden uit discotheken. Kijk, wat ik persoonlijk van House muziek vind is niet zo interes sant, maar ik weet wel dat al die House-parties een negatie ve invloed hebben gehad op het bezoek aan Ibmorrowland", al dus Veerhoek. Hij probeerde de belangstelling voor de dis cotheek weer wat op te krik ken door op vrijdag ook House-parties te gaan organi seren in Ibmorrowland. Echt helpen deed het niet. Integendeel, de belangstelling voor Ibmorrowland zakte steeds verder weg. „Ik moest iets verzinnen om die neer gaande spiraal te stoppen", al dus Veerhoek. Hij besloot tot een grondige verbouwing. Een deel van het gebouw zou ver kocht worden en ingericht als restaurant. Verder zou er een nachtclub komen met daarin een groot podium. Veerhoek had grootse plannen, maar zijn inspanningen mochten niet ba ten. In juli 1992 hakte hij de knoop door. „Ik was in onder handeling met een Chinees/Ja pans/Thai consortium en het heeft er lang naar uitgezien dat de verkoop door zou gaan. Maar op het laatste moment haakten ze af". Het debacle met Ibmorrow land is voor Veerhoek, zo zegt hij zelf, meer dan alleen een fi nanciële ramp. „Het is ook mijn droom die aan diggelen gegaan is". Veerhoek hoopt nu binnen enkele maanden een koper voor Ibmorrowland te kunnen vinden. Vraagprijs? Vier miljoen. „Dat is een stuk minder dan het gekost heeft, maar niet zoveel minder als in sommige kranten beweerd wordt. Het exacte bedrag wil Veerhoek niet kwijt. „Meer dan vier miljoen, maar een stuk minder dan tien miljoen". Veerhoek heeft inmiddels ont slag aangevraagd voor 23 man personeel. Veerhoek is, zo zegt hij zelf, aangeslagen, maar niet versla gen. De teloorgang van zijn droom zit hem niet lekker, maar ook zit de schrik hem nog in de benen vanwege de onge node gewelddadige bezoeker. „Je leven wordt erdoor ontre geld. Voor de kinderen is het nog het ergste. Die zijn nu heel schrikachtig. En zelf word je toch. ook voorzichtiger. Je zit niet echt rustig meer. Maar we hopen dat het slijt". MODESHOW Bezoekers van de modeshow bij Holty mode kregen de nieuwe najaarskollektie te zien. o TOERISME Uit onderzoek blijkt dat Zeeland wordt gezien als veel zijdige vakantieregio. (ON)GEHOORD Verdeeldheid over stelling dat er op het eiland meer opvang voor vluchtelingen moet komen. TENNIS Silvia Santos-da Silva en Patrick Meuldijk veroveren tennistitel Westerschouwen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's RENESSE - In Renesse werd ingebroken in twee bedrijven aan de Hogezoom. Het betreft een café en de naastgelegen slagerij. Uit de slagerij werd een geldbedrag ontvreemd en in het café wer den de speelautomaten openge broken waaruit een onbekend geldbedrag werd gestolen. Ook namen de inbrekers enkele CD's mee. Advertentie PvdA-vertegenwoordiger G. H. Brand: Gemeente heeft plannen die echt uitgevoerd moeten worden voor nieuw gemeentelijk be leid. Uiteraard wordt pas tij dens de gemeenteraadsverga dering definitief beslist over een mogelijke verlaging van de OB. Het ziet er niet naar uit dat de ziekenomroep Nomen Nescio voortaan een structurele jaar lijkse subsidie van 25 cent per inwoner (bijna 2500 gulden) krijgt. Uit de discussie hier over bleek dat de commissiele den in principe best bereid zijn om dat bedrag jaarlijks be schikbaar te stellen maar er zich niet op willen vastpinnen. „We moeten voorzichtig zijn met de zaken waaraan we ons binden", aldus Geleijnse en de heer Sprengelmeijer (RU) was bang voor precedentwerking. De heer Brand (PvdA) was als enige van mening dat de subsi die wel structureel moet wor den gemaakt. „Als de advies commissie welzijn daar posi tief tegenover staat zie ik geen reden om het af te wijzen". Unaniem was de commisie in haar afwijzing van het verzoek van de GGD-Zeeland om bijna 14.000 gulden te mogen reserve- ren voor vervanging van perso neel bij ziekte. Dat bedrag is het verschil tussen de rijksbij drage die vroeger rechtstreeks aan de dienst werd uitbetaald en nu (in het kader van de de centralisatie) aan de gemeen ten. De GGD (Gemeenschappe lijke Gezondheids Dienst) is een gemeenschappelijke rege ling van de gemeenten in Zee land. De commissieleden wa ren van mening dat de dienst maar naar de gemeenten toe moet komen wanneer 'de nood aan de man komt'. Want, zoals- de heer Sprengelmeijer het uit drukte: „We passen liever zelf op onze centen". Versbakkerij Verwijs Dagelijks vers brood en banket HARINGVLIETPLEIN 6 4301 XG ZIERIKZEE TEL 01110-12224 MOL 1 4301 JC ZIERIKZEE TEL. 01110-12644 BBURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van donderdag op vrijdag werd in Haamstede een personenauto van het merk Volkswagen Golf gesto len. Het gaat om de auto van me vrouw V. uit Haamstede die stond geparkeerd aan de Zand weg. Het voertuig is wit van kleur en heeft het kenteken LK-66-NZ. Advertentie BEVEILIG ZEKER mei ING. JAAP VISSER ELLEMEET 01117-1875 Erkend Lid V.E.B. Advertentie official dealer RENESSE tel. 01116-1221 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zlerikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 O kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement S f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. k I 169,— en ontvang de Zlerikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht at. ~1 naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ■=1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1