Zangavond met Reinata Heemskerk in Dreischor de nieuwe naam voor verzekeren OVZ verzekeringen DE IMMETJES-HOEVE Zierikzeese commissie over opvang Joegoslaven Bel voor meer informatie 01100-33399 Derde week voor Flodder in Amerika Postzegelactie Rode Kruis van start 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Reinata Heemskerk brengt voornamelijk geestelijke liederen ten gehore. DREISCHOR - De bekende zangeres Reinata Heemskerk uit Rotterdam geeft op dinsdag 15 sep tember om 20.00 uur een optreden in de Nederlandse Hervormde kerk in Dreischor. Deze avond trakteert zij het publiek op bekende en veelal geliefde geeste lijke liederen. Zangeres Reinata Heemskerk krijgt bij haar uitvoering on dersteuning van het Hervormd Kerkkoor Dreischor, het Ne derlands Hervormd Kerkkoor Bruinisse en de muziekvereni ging Crescendo. Het program ma op deze avond wordt geleid door de bekende televisie presentator Sipke van der Land. Twintig jaar De zangavond is belegd door de Interkerkelijke Stichting Ver volgd Christendom. Deze stich ting werkt reeds twintig jaar in Oost-Europa. Bijzonderheid aan het concert in Dreischor is dat de Stichting Vervolgd Christendom vorige week haar naam veranderde in Zending zonder Grenzen. Deze naams verandering werd doorgevoerd vanwege de gewijzigde situatie in Oqst-Europa. Zending in Oost-Europa In een korte meditatie vertelt dominee Van der Land iets over de zending in deze tijd in Oost- Europa. In zijn verhaal zijn veel eigen ervaringen ver werkt. Hij is namelijk onlangs teruggekeerd van een zen dingsreis naar Siberië, waar hij in de meest afgelegen stre ken, tot aan de poolcirkel toe, bijeenkomsten heeft georgani seerd. Na afloop van het pro gramma bestaat er gelegen heid voor het publiek om een gesigneerd boek van Sipke van der Land te kopen. Ook mu- ziekcassettes en CD's van Rei nata Heemskerk worden te koop aangeboden. De op brengst van dit alles komt ten goede aan de stichting Zending zonder Grenzen. Transporten hervat Het hulpverleningswerk en zendingswerk van de stichting wordt georganiseerd vanuit het zendingscentrum gevestigd in Almere. Na een korte onder breking, toen deze zomer de kantoren en de opslagloodsen afbrandden, zijn de hulptran sporten weer hervat. ZIERIKZEE - Wordt Zierikzee één van de gemeen ten, waar particulieren tijdelijk vluchtelingen uit het vroegere Joegoslavië in huis nemen? Of en hoe de gemeente daaraan medewerking moet verlenen bespreekt de commissie sociale zaken en volkskre dietbank woensdag 16 september tijdens haar verga dering die om 16.30 uur in de raadzaal begint. De discussie over de mogelijke opvang van vluchtelingen uit het vroegere Joegoslavië is een gevolg van het verzoek dat het ministerie van WVC aan de ge meenten heeft gedaan om mee te werken aan de tijdelijke de centrale opvang bij familie, vrienden, kennissen en andere particuleren. Een ander punt waarover de commissie advies moet geven betreft de uitbreiding van het aantal banenpoolplaatsen. De beschikbare banenpoolplaat sen voor de regio Noord zijn al lemaal vervuld. Het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening heeft nu geld beschikbaar ge steld voor het scheppen van vier extra banenpoolplaatsen. Gelet op de positieve reacties lijkt het een goede zaak om van dit aanbod gebruik te maken. Dit betekent wel extra kosten (voor inleenvergoedingen en een startsubsidie) van 8500,-. Verder bespreekt de commissie ook de jaarrekening van de ge meentelijke Volkskredietbank en de rekening van '91 van de Intergemeentelijke Sociale Dienst voor Schouwen-Duive- land en Sint Philipsland. Bij de gemeentelijke volkskre dietbank werden in 199189 kre dieten verstrekt met een to taalbedrag van 371.132,50. Op de in het verleden verstrekte kredieten was per 1 juli een beT talingsachterstand van 100.000,-. Gezien het totale be drag van 713.000,- dat aan krediet uitstaat is dat geen ver ontrustende achterstand. De jaarrekening van ISD over 1991 geeft eén positief saldo van 195.691,- te zien. Daarvan moet 163.221,- aan de zeven gemeenten worden terugbe taald. 32.470,- kan door de dienst worden toegevoegd aan het onderhoudsfonds voor het gebouw. Wat de kósten voor so ciale zorg betreft moeten de ge meenten voor 1991 1,1 miljoen gulden bijdragen. Zierikzee krijgt op grond van het reeds betaalde bedrag nog 17.678,- terug. Advertentie Advertentie De Concertzaal te Zierikzee J GEPROLONGEERD J zaterdag 12 sepl. 20.00 uiira "zondag 13 sepl. 20.00 uiirj ZIERIKZEE - Flodder in Ame rika blijkt bijzonder populair. Wegens groot succes wordt de vertoning van de film in de Zierikzeese Concertzaal gepro longeerd en gaat nu haar derde week in. De film is zaterdag 12 en zondag 13 september te zien. Beide keren begint de voorstelling om 20.00 uur. Het verhaal van Flodder in Amerika is inmiddels bekend. De familie Flodder onder lei ding van Ma Flodder (Nelly Frijda) bivakkeert nog in de ruïne van de ooit zo riante villa in Zonnedael. Intussen krijgt het plaatselijk gemeentebe stuur het verzoek van het mi nisterie van buitenlandse za ken om een familie aan te wij zen ten behoeve van een cultu reel uitwisselingsprogramma. Voor de wethouder van de ge meente waarin de Flodders wo nen is dat een mooie gelegen heid om van de familie af te ko men. Hij slaagt erin de familie te verkopen aan de desbetref fende Amerikaanse instanties. Voor alle zekerheid stuurt de wethouder maatschappelijk werker Sjakie mee. Per Jumbojet reist het gezin af. Dit zorgt voor het nodige spek takel omdat de familie nog nooit in een vliegtuig gezeten heeft. Op het vliegveld van New York doet zich een ander akkefietje voor. De familie wordt aangezien voor een Rus sische delegatie van medici, waardoor de Flodders in een chique hotel terecht komen. En dat is nog maar het begin Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 85 'Maar kijk es, Door, wat ik voor je heb', vleit Trees, 'twee dunne sneetjes brood met dik boter en hagelslag, dat vind je toch anders altijd zo lekker. Tbe nou'. Een matte glimlach trekt over Doortjes gezicht. 'Je bent een lieverd, maar neem het echt maar weer mee. Ik heb geen trek. Straks misschien', besluit ze lusteloos. 'Ik ben niet lekker vanmorgen', bekent ze dan. Voor Trees is dit overigens oud nieuws, want Doortje is de laatste we ken doorlopend 'niet lekker'. 'Het gonst zo in mijn hoofd'. Trees moet wat wegslikken, omdat die meid, als je het haar vraagt, ligt dood te gaan. Moet je die koortsblosjes op haar wangen zien, veel te mooi. En die handen, vel over been, die jukbeende ren die zo uit beginnen te steken. 'Denk je vaak aan Jelle?' vraagt ze in eens. 'Zo vaak Trees, zo heel vaak, jij mag het wel weten. Waarom vraag je dat, je moest het toch begrijpen?' Trees knikt. 'Ja natuurlijk, maar zie je, ik wou het toch nog es horen'. Ze buigt zich vertrouwelijk naar Doortje over. 'Zeg Door, ik heb een plan. Zou ik het niet voor elkaar kunnen krijgen dat Jelle komt, als je jarig bent? Wil ik het voor je aan je vader vragen, als ver jaarscadeau?' Doortjes gezicht verstart. 'Nee', zegt ze kil. 'Doe dat maar niet. Ik ben aan het eind van mijn Latijn. Het moet van va der zelf komen, niet worden opgedron gen. Trouwens', besluit ze mistroostig, 'hij zou toch nee zeggen'. Trees loopt de kamer uit, het bordje met de boterhammetjes heeft ze op het tafeltje naast het bed laten staan. Mis schien neemt Doortje straks wat, al heeft ze er niet veel fiducie in. 'Ze wil niet eten, vrouw Ouwerkerk', bericht ze, als ze in de keuken komt. Catrien staat op. 'Het moet uit zijn met die kuren', zegt ze boos, 'dat is nu al de vierde dag dat ze 's morgens niets wil hebben, 's Avonds een bordje pap, een halve aardappel en wat groente. Niet eens vlees, laat staan vet. Dat kan toch niet? Ik ga naar boven Als ze weer terugkomt, schudt ze mistroostig haar hoofd. Zelfs zij heeft Doortje niet kunnen bewegen, al is het maar één boterham, te eten. 'Kuren, net zo je zei', bromt Jasper. 'Net als alle wijven. Als ze hun zin niet krijgen, gaan ze bokken'. 'Praat jij dan met haar', smaalt Ca trien. Jasper schuift zijn stoel achteruit. 'Ik praten? Ik vecht niet meer tegen de bierkaai. Gaan jullie mee?' Arie en Geert volgen hem. Deze dag blijft Jasper op het bedrijf, hij werkt mee. Arie valt van de ene verbazing in de andere bij het zien hoe de baas aan pakt. Hij gunt zich nauwelijks tijd voor een slok koffie, jaagt de anderen op. Dit kan nog wel worden gedaan en dèt moet ook nog maar eventjes De assen van de platte wagën smeren en de assen van de aardappelmachine kunnen ook wel wat vet hebben. Het wordt Geert tenslotte te veel. Hij mag graag werken en bard werken vindt hij op zijn tijd niet erg, maar dit is slaven drijven. 'Man, dat is voor een week werk wat jij daar opsomt. Er ko men nog dagen genoeg dat we op de ak ker niets kunnen beginnen, dagen ge noeg voor zulke klusjes'. Het lijkt erop of Jasper zal opstuiven. Bij voorbaat draait Geert zich al om: de ouwe kan hem nog veel meer vertel len. Maar dan zegt Jasper onwillig, omdat hij Geert wel gelijk moet geven: 'Mij best, kijk maar niet naar mij, re gel je eigen werk maar'. Zelf werkt hij verbeten door en hij komt pas tot rust, als hij die nacht de wacht houdt bij Maartje 2, de beste koe van stal, maar ook de moeilijkste bij het kalven. De tijd verglijdt, er verandert niets. In de keuken brandt het rode lampje als Jasper thuis is, er gaan soms dagen voorbij dat hij Doortje niet ziet. (wordt vervolgd) Vrijdag 11 september NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 17.07 uur Young Ramsay. 17.59 uur Boggle, spelprogram- ma. 18.29 uur Kerkepad, serie rou tes langs bezienswaardige ker ken. 18.59 uur Dinges, spelprogram- ma 19.29 uur Cosbyshow, comedy serie. 20.00 uur Journaal 20.26 uur NCRV zomerfilm: She's having a baby, Ameri kaanse speelfilm. 22.14 uur Bloemencorso Aalsmeer, registratie van het défilé op de Dam. 23.00 uur Cheers, Amerikaanse comedyserie. 23.22 uur Dokument: De laat ste dag van..., serie documen taires. 23.57 uur Miniatuur. 00.09 uur Journaal. 00.14 uur Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 uur TROS aktua in be drijf, serie portretten van be drijfstakken. Vandaag: De ke ramische industrie. 17.45 uur Firato journaal, vooruitblik op deze beurs in de RAI te Amsterdam. 18.00 uur Journaal. 18.21 uur Stuntmasters, serie programma's over stuntwerk. Afl. 5. 19.09 uur Ministars, serie pro gramma's waarin kinderen speciaal voor hen gemaakte Nederlandse teksten zingen op hits van vandaag. 19.42 uur Achter de schermen van: The Residence Polo Cup, reportage over dit evenement in Den Haag. 20.12 uur De Elite, serie over een groep wetenschappers die achter milieuschandalen aan gaat. Afl. 2. 21.00 uur Dat willen we even kwijt, wekelijkse column. 21.10 uur TV dokter, medische tips. Herh. 21.12 uur America's funniest home video, Amerikaanse thuisvideo's. 21.38 uur Stank voor dank, ver volg op de Engelse comedyse rie Wordt, u al geholpen? 22.13 uur Eigen baas, serie por tretten van zelfstandige onder nemers. 22.48 uur Holland Casino Sche- veningen Festival, internatio naal zangconcours. 00.02 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 18.40 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 1. 11.00 uur Schooltv-weekjour- naal, afl. 1. 17.00 uur Studio sport met Open Amerikaanse tenniskam pioenschappen 17.55 uur Spotje Open Univer siteit. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal 18.40 uur Het klokhuis 19.00 uur De vallei, soapserie. 19.36 uur De verhalenvertel lers, serie verhalen. 19.43 uur 100 meesterwerken, serie kunstbeschouwingen. 19.54 uur Uitzending van D66. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Grote ontwerpers, Engelse documentaireserie over design. Afl. 3. 21.21 uur Muziek in de Neder landen. Deel 2. 21.46 uur Balans, animatie filmpje. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio sport journaal 22.30 uur NOS Laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland. 23.00 uur Een psychiater ont leed, filmportret van prof. Piet Kuiper. 23.45 uur Studio sport met Open Amerikaanse tenniskam pioenschappen RTL 06.55 uur RTL 4 Nieuws 07.00 uur Cartoon 07.25 uur RTL 4 Nieuws 07.30 uur Cartoon 08.00 uur RTL 4 Nieuws 08.05 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh. 08.30 uur RTL 4 Nieuws 08.35 uur Primi time pets, de leukste huisdieren op video. 09.00 uur RTL 4 Nieuws 09.10 uur Rad van fortuin, spel- programma. Herh. 09.35 uur As the world turns, Amerikaanse serie. 10.19 uur Groenten en fruittip. 10.20 uur Hitbingo. Presenta tie: Irene Moors en Carlo Bosz- hard. (Herh.). 11.25 uur Onopgeloste myste ries. Amerikaanse docu drama. 12.05 uur RTL Radio Studio Live. Open window television. 12.35 uur Back from eternity, Amerikaanse speelfilm. 14.15 uur The Oprah Winfrey show, Amerikaanse talkshow. 15.05 uur De draagmoeder, Brazilaanse serie. 15.35 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. 16.00 uur Telekids, kinderpro gramma. 17.05 uur Love Boat. Ameri kaanse serie. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur Prijzenslag, spelpro- gramma. 18.50 uur Gebarentaal, mini- spelprogramma 19.00 uur Rad van fortuin, spel- programma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Spijkerhoek, Neder landse serie. 20.30 uur Het uur van de waar heid. Programma gebaseerd op ware, dramatische gebeurte nissen. 21.25 uur Nursus, Amerikaanse comedyserie. 21.50 uur That man bolt, Ame rikaanse speelfilm. 23.35 uur RTL 4 laatste nieuws 23.50 uur Tusk, Amerikaanse film. 01.30 uur The Oprah Winfrey show, Amerikaanse talkshow. 02.15 uur De draagmoeder. Braziliaanse serie. 02.40 uur Nachtprogramma. BRT 1 17.30 uur Er was een Amerika, Franse tekenfilmserie, 17.55 uur Tik tak, serie. Afl. 254. 18.00 uur Journaal. 18,10 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 510. 18.35 uur TV 1 - Top 30, muziek programma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur Hollywood stuntma kers, 26-delige Amerikaanse documentaire serie. Afl. 2. 20.25 uur Baraka, spelpro- gramma. 21.40 uur Filip, prins tussen de Belgen, filmportret van prins Filip. Aansl. Paardenkoersen. 22.45 uur Vandaag en sport. 23.10 uur Mama Lucia, 3-delige mini-serie. Afl. 2. 00.35 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal 19.00 uur Het menselijk li chaam, tekenfilmserie. Afl. 1. 19.30 uur Het capitaal, Ameri kaanse soapserie. 19.53 uur Benny Hill 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit binnen- en buitenland. 20.40 uur Document: Rodde len, documentaire rondom het thema roddelen. 21.30 uur Journaal en Sport 22.00 uur Affiche, kunstmaga zine. 22.20 uur Vuurvogel: Diva's, serie portretten van beroemde opera-diva's. 23.20 uur Boulevard: De Ver enigde Staten, 10-delige docu mentaire serie over de geschie denis van instellingen van de Verenigde Staten. Afl. 2. UTRECHT - De Nederlandse Vereniging van Migrainepa- tiënten stapt weer naar de rechter. Aanleiding is een ad vies van een commissie van de Ziekenfondsraad waaruit volgt dat de patiënten zelf zeventig gulden per Imigran-injectie moeten bijbetalen. UTRECHT - Het Diakonessen- huis in Utrecht (365 bedden) en het Lorentz Ziekenhuis in Zeist (243) gaan de mogelijkheden van samenwerking onderzoe ken. Ze sluiten daarbij een ju ridisch samengaan op termijn niet uit, zo hebben ze donder dag meegedeeld. UTRECHT - De grondwa terstand in de provincie Utrecht is de laatste dertig jaar fors gedaald. Op de Utrechtse Heuvelrug is de daling het grootst: dertig tot veertig cen timeter, tegen, een daling van tien tot dertig centimeter in de rest van de provincie. SCH AREN ÖIJKE - Af gelopen dinsdag is in heel Nederland de nationale postzegelactie van het Ro de Kruis van start gegaan. Ook op het eiland zijn vanaf deze d<fg vrijwilligers van de afdelingen van het Rode Kruis actief met de verkoop van de postzegels. Ongeveer vijfentwintig vrijwilligers van de afdeling Westhoek van het Rode Kruis bemannen tot en met dinsdag 15 september de stands in de postkantoren vön Scharendijke, Renesse en Haamstede. Daarna zijn de zegels tot en met woensdag 30 september gewoon aan het loket verkrijgbaar. De burgemeesters van Middenschou- wen, de heer W. den Boer, en van We ster schouwen, de heer H. Tees, waren bereid gevonden om de eerste zegels af te nemen. Beiden onderschreven het belang van een hulpverleningsorganisatie als het Rode Kruis en wensten de afdelingen veel succes en een goede verkoop. Er zijn drie verschillen de zegels te koop, te weten van 60. 70 en 80 cent, die elk een aspect van de hulpverlening van het Rode Kruis weergeven. De bijslag, de helft van de waarde van de zegel, komt ten goede aan het Rode Kruis. De toeslag van de zegels die in de eerste week worden verkocht is voor de afdeling die ze verkoopt, in de daaropvolgende weken is de extra opbrengst voor het landelijk bureau in Den Haag. Hier wordt bepaald voor welk project in de wereld de opbrengst wordt bestemd. In de ge meente Duiveland wordt de verkoop verzorgd door de collectanten van de afdeling van het Rode Kruis. Zij proberen huis-aan-huis de postzegels te verkopen. Personen die niet thuis worden aange troffen krijgen een bestelbiljet in hun brievenbus, zodat ze alsnog de postzegels kunnen aanschaf fen. (F&to: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4